"Сот отырысының барысын түсіріп алуды қамтамасыз ететін аудио-, бейнежазба құралдарын техникалық қолдану, аудио-, бейнежазбаны сақтау және жою, аудио-, бейнежазбаға қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратының) басшысының 2015 жылғы 24 қарашадағы № 6001-15-7-6/486 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратының) басшысының м.а. 2017 жылғы 15 мамырдағы № 6001-17-7-6/185 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 маусымда № 15195 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 3 қарашадағы № 1093 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) туралы ережесінің 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот отырысының барысын түсіріп алуды қамтамасыз ететін аудио-, бейнежазба құралдарын техникалық қолдану, аудио-, бейнежазбаны сақтау және жою, аудио-, бейнежазбаға қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратының) басшысының 2015 жылғы 24 қарашадағы № 6001-15-7-6/486 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12457 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 25 желтоқсанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Сот отырысының барысын түсіріп алуды қамтамасыз ететін аудио-, бейнежазба құралдарын техникалық қолдану, аудио-, бейнежазбаны сақтау және жою, аудио-, бейнежазбаға қол жеткізу қағидаларында:
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Осы Қағидалардың 28-тармағында көрсетілген тұлғалардың өтінішхаты бойынша сот осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша арыздың негізінде сот отырысының аудио-, бейнежазба көшірмесін ұсынады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында сот қызметкері аудио-, бейнежазбасының көшірмесін жазудан бұрын материалдық (электрондық) жеткізгішті форматтайды";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакциядағы қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратының) жергілікті соттардың және кеңселердің қызметін ұйымдастырушылық-құқықтық қамтамасыз ету бөлімі:

О внесении изменений и дополнения в приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 24 ноября 2015 года № 6001-15-7-6/486 "Об утверждении Правил технического применения средств аудио-, видеозаписи, обеспечивающих фиксирование хода судебного заседания, хранения и уничтожения аудио-, видеозаписи, доступа к аудио-, видеозаписи"
Приказ исполняющего обязанности Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (Аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 15 мая 2017 года № 6001-17-7-6/185. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2017 года № 15195
В соответствии с пунктом 6 Положения о Департаменте по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарате Верховного Суда Республики Казахстан), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 1093, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 24 ноября 2015 года № 6001-15-7-6/486 "Об утверждении Правил технического применения средств аудио-, видеозаписи, обеспечивающих фиксирование хода судебного заседания, хранения и уничтожения аудио-, видеозаписи, доступа к аудио-, видеозаписи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12457, опубликованный 25 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах технического применения средств аудио-, видеозаписи, обеспечивающих фиксирование хода судебного заседания, хранения и уничтожения аудио-, видеозаписи, доступа к аудио-, видеозаписи, утвержденных указанным приказом:
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. По ходатайству лиц, указанных в пункте 28 настоящих Правил, судом предоставляется копия аудио-, видеозаписи судебного заседания на основании письменного заявления о выдаче копии аудио-, видеозаписи судебного заседания по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. В целях обеспечения информационной безопасности, работник суда перед записью копии аудио-, видеозаписи форматирует материальный (электронный) носитель.";
дополнить приложением в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Отделу организационно-правового обеспечения деятельности местных судов и канцелярий Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) обеспечить:

1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық әділет орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде баспа және электронды түрде жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратының) басшысының орынбасары Қ.О. Елібаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Сотының жанындағы Соттардың
қызметін қамтамасыз ету департаменті
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Сотының аппаратының) басшысының м.а.
Қ.Елібаев
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз
ету департаменті (Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратының)
басшысының м.а.
2017 жылғы 15 мамырдағы
№ 6001-17-7-6/185 бұйырығына
қосымша
Сот отырысының барысын
түсіріп алуды қамтамасыз ететін
аудио-, бейнежазба құралдарын
техникалық қолдану, аудио-,
бейнежазбаны сақтау және жою,
аудио-, бейнежазбаға қол
жеткізу қағидаларына
қосымша
нысан
Судья_______________________
(Т.А.Ж. (болған жағдайда)
соттың атауы)
____________________________
____________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ж.
(болған жағдайда)
____________________________
(тұратың мекен-жайы, телефон нөмірі)
Сот отырысының аудио-, бейнежазба көшірмесін беру туралы арызы
Маған ____________________________________________________________________
іс/материал бойынша 20___ж. "___" __________________________________________
________________________________________________________________________________
(материалдық (электрондық) жеткізгіште/ақпараттық сервис арқылы (астын сызыңыз).
сот отырысының аудио-, бейнежазба көшірмесін беруіңізді сұраймын.
Мыналарды:
1) ұсынылатын сот отырысының аудио-, бейнежазба көшірмесін іске қатысатын басқа тұлғалардың құқықтары мен заңды мүдделерін бұзбай, тек өз құқықтарын қорғау үшін ғана қолдануға;
2) ұсынылатын сот отырысының аудио-, бейнежазба көшірмесін бұқаралық ақпарат құралдарында, соның ішінде Интернет желісінде таратпауға;

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Верховного Суда Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) Елибаева К.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Руководителя Департамента
по обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан (аппарата
Верховного Суда Республики Казахстан
К.Елибаев
Приложение
к приказу и.о. Руководителя
Департамента по обеспечению
деятельности судов при
Верховном Суде Республики
Казахстан (аппарата Верховного
Суда Республики Казахстан)
от 15 мая 2017 года
№ 6001-17-7-6/185
Приложение
к Правилам технического
применения средств аудио-,
видеозаписи, обеспечивающих
фиксирование хода судебного
заседания, хранения и
уничтожения аудио-,
видеозаписи, доступа к аудио-, видеозаписи
форма
Судье _______________________________
(Ф.И.О. (при наличии), наименование суда)
_____________________________________
от ___________________________________
(Ф.И.О.(при наличии) заявителя)
_____________________________________
(место жительство, номер телефона)
Заявление
о выдаче копии аудио-, видеозаписи судебного заседания
Прошу выдать мне копию аудио-, видеозаписи судебного заседания от "_____"
____________ 20___г. по делу/материалу____________________________________________
_______________________________________________________________________________.
(на материальном (электронном) носителе/посредством информационного сервиса (нужное
подчеркнуть).
Обязуюсь:
1) использовать предоставляемую копию аудио-, видеозаписи судебного заседания
только для защиты своих прав, не нарушая права и законные интересы других лиц,
участвующих в деле;
2) не размещать предоставляемую копию аудио-, видеозаписи судебного заседания в
средствах массовой информации, в том числе в открытом доступе в сети Интернет;

3) ұсынылатын сот отырысының аудио-, бейнежазба көшірмесін үшінші тұлғаларға бермеуге міндеттенемін.
20____ ж. "____" ________________________________ _______________.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын бұзғаны, сонымен қатар, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзғаны үшін заңда белгіленген әкімшілік (ӘҚБтК-тің 79-бабы) және қылмыстық (ҚР ҚК-тің 147-бабы) жауаптылық туралы ескертілдім.
Материалдық (электрондық) жеткізгіш қандай да бір жазбаларсыз қоса берілді.
Қоса берілген материалдық (электрондық) жеткізгіштің форматталатыны және ондағы бар ақпараттың жойылатыны туралы хабардармын және онымен келісемін.
__________ ___________
(күні) (қолы)

3) не передавать предоставляемую копию аудио-, видеозаписи судебного заседания
третьим лицам.
"____" ______________ 20____ г. ____________________________________________.
Об установленной законом административной (статья 79 КоАП) и уголовной
(статья 147 УК РК) ответственности за нарушение конституционных прав граждан, а также
за нарушение Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите"
предупрежден.
Материальный (электронный) носитель без каких-либо записей прилагается.
Проинформирован и согласен, что прилагаемый материальный (электронный)
носитель будет отформатирован и имеющаяся на нем информация будет удалена.
___________                                                 _____________
(дата)                                                       (подпись)