"Ғылыми дәрежелер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 127 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 14 сәуірдегі № 166 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 14 маусымда № 15219 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Ғылыми дәрежелер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 127 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6951 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2011 жылғы 20 мамырдағы № 207-210 (26612) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғылыми дәрежелерді беру қағидаларында:
21-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Болашақ" халықаралық стипендиясын иеленушілерге оқу үшін ұсынылатын ұйымдардың тізіміне енгізілген Ресей Федерациясының ЖОО-ларында диссертация қорғаған адамдар үшін Қағиданың 20-тармағының 2) тармақшасында белгіленген рәсімдерсіз жүргізіледі;";
21-тармақ 4) тармақшамен мынадай редакцияда толықтырылсын:
"4) диссертацияларын Тәуелсіз мемлекеттер достастығы және Еуразия экономикалық қауымдастығына кірмейтін мемлекеттерде қорғаған тұлғалар үшін.";
23-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) дәреженің берілгені туралы құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі немесе дәрежені беру туралы құжаттың нотариалды куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы. Диссертацияларын Тәуелсіз мемлекеттер достастығы және Еуразия экономикалық қауымдастығына кірмейтін мемлекеттерде қорғаған тұлғалар үшін апостильденген немесе қорғау мемлекетінде диссертация қорғауын легализациялайтын диплом;".
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығына" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 127 "Об утверждении Правил присуждения ученых степеней"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 апреля 2017 года № 166. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2017 года № 15219.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 127 "Об утверждении Правил присуждения ученых степеней" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6951, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 24 мая 2011 года № 165 (26586) следующие изменения и дополнение:
в Правилах присуждения ученых степеней, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 21 изложить в следующей редакции:
"3) для лиц, которые защитили диссертации в ВУЗах Российской Федерации, включенных в список организаций, рекомендуемых для обучения обладателям международной стипендии "Болашак";";
пункт 21 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) для лиц, защитивших диссертации в странах, не входящих в Содружество независимых государств и Евразийский экономический союз.";
подпункт 3) пункта 23 изложить в следующей редакции:
"3) нотариально засвидетельствованная копия документа о присуждении степени или нотариально засвидетельствованный перевод о присуждении степени на государственном или русском языке. Для лиц, защитивших диссертации в странах, не входящих в Содружество независимых государств и Евразийский экономический союз, апостилированный либо легализованный диплом, подтверждающий факт защиты диссертации в стране защиты;".
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің төрағасы А.А. Пірімқұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
Ж.Қ. Асанов _____________
17 сәуір 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
С.Ә. Жасұзақов __________
4 мамыр 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
К.К. Мәсімов __________
11 мамыр 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі,
генерал-полковник
Қ.Н. Қасымов ____________
26 сәуір 2017 жыл

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан Примкулова А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
________________Асанов Ж.К.
17 апреля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
________________ С.А. Жасузаков
4 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель комитета
Национальной безопасности
Республики Казахстан
___________ Масимов К.К.
11 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан,
генерал-полковник полиции
________________Касымов К.Н.
26 апреля 2017 года