"Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 19-1/422 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 15 наурыздағы № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 шілдеде № 15391 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 286 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 16.11.2020 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 19-1/422 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11765 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
1-тармақтың 3), 5) және 7) тармақшалары алып тасталсын;
1-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат туралы хат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 19-1/422 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2017 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2017 года № 15391. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 16.11.2020 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 19-1/422 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11765, опубликованный 7 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) стандарт государственной услуги "Согласование размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах", согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
подпункты 3), 5) и 7) пункта 1 исключить;
подпункт 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"6) стандарт государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование", согласно приложению 6 к настоящему приказу;";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества", утвержденном указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – письмо о разрешении на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру – сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 90-бабының 6-тармағында көрсетілген уәкілетті мемлекеттік органдардың теріс жауабы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Судың жай-күйiне әсер ететін кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды және пайдалануға беруді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отрицательный ответ уполномоченных государственных органов, указанных в пункте 6 статьи 90 Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
в стандарте государственной услуги "Согласование размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах", утвержденном указанным приказом:
заголовок стандарта государственной услуги изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Согласование размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Согласование размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах" (далее – государственная услуга).";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде кәсiпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу туралы хат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру – сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мыналарға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

"6. Результат оказания государственной услуги – письмо о согласовании размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):

1) көрсетілетін қызметті берушіге:
объектілерді салу кезінде, оның ішінде елді мекеннің шегінде салу кезінде су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде кәсіпорындар және басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органының жер учаскесiне құқық беру туралы шешімінің көшірмесі;
объектiнiң бас жоспарының көшірмесі;
бар объектiлердi (ғимараттарды, құрылыстарды және олардың кешендерiн, коммуникацияларды) кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтiру, күрделi жөндеу, олармен байланысты технологиялық және инженерлiк жабдықтарды монтаждау (бөлшектеу), сондай-ақ аяқталмаған объектiлер құрылысын консервациялау мен өз ресурстарын тауысқан объектiлердi кейiннен кәдеге жарату жұмыстарын жүзеге асырған жағдайда қосымша ұсынылады:
техникалық шарттардың не өзінің тоғаны болмаған кезде – сумен жабдықтауға арналған шарттың көшірмесі;
ұйымдастырылған орталықтандырылған кәріз, ластанған ағынды суларды бұрып жіберудің және тазалаудың өзге жүйесі болмаған жағдайда – сарқынды суды шығаруға арналған шарттың көшірмесі;
су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде кәсіпорындар және басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасыз не нобайлар (нобайлық жобалар) бойынша келісу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органының жер учаскесiне құқық беру туралы шешімінің көшірмесі;
нобайдың (нобайлық жобаның) көшірмесі немесе жоспарланған қызметті сипаттайтын түсіндірме жазба;
су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс қызметімен байланысты емес жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органының жер учаскесiне құқық беру туралы шешімінің көшірмесі;
жоспарланған қызметті сипаттайтын түсіндірме жазба;
жоспарланған қызметке байланысты – пайдалы қазбаларды өндіру бойынша жұмыстарды жүргізуге жобалық құжаттардың, балық өсіру және мелиоративтік-техникалық іс-шараларды жүргізуге арналған ғылыми ұсынымдардың, орман орналастыру материалдарының көшірмесі;

1) к услугодателю:
для согласования размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах при строительстве объектов, в том числе в черте населенного пункта:
заявление по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
копия решения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения о предоставлении права на земельный участок;
копия генерального плана объекта;
в случае расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа), связанного с ними технологического и инженерного оборудования, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс по проектной (проектно-сметной) документации дополнительно представляются:
копия технических условий, либо договора на водоснабжение – при отсутствии собственного водозабора;
копия договора на вывоз стоков – при отсутствии организованной централизованной канализации, иной системы отвода и очистки загрязненных сточных вод;
для согласования размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах без проектной (проектно-сметной) документации либо по эскизам (эскизным проектам):
заявление по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
копия решения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения о предоставлении права на земельный участок;
копия эскиза (эскизного проекта) или пояснительная записка с описанием планируемой деятельности;
для согласования условий производства работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах, не связанных со строительной деятельностью:
заявление по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
копия решения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения о предоставлении права на земельный участок;
пояснительная записка с описанием планируемой деятельности;
в зависимости от планируемой деятельности – копия проектных документов на проведение работ по добыче полезных ископаемых, научных рекомендаций на проведение рыбоводных и мелиоративно-технических мероприятий, материалов лесоустройства;

2) порталға:
объектілерді салу кезінде, оның ішінде елді мекеннің шегінде салу кезінде су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде кәсіпорындар және басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органының жер учаскесiне құқық беру туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
объектiнiң бас жоспарының электрондық көшірмесі;
бар объектiлердi (ғимараттарды, құрылыстарды және олардың кешендерiн, коммуникацияларды) кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтiру, күрделi жөндеу, олармен байланысты технологиялық және инженерлiк жабдықтарды монтаждау (бөлшектеу), сондай-ақ аяқталмаған объектiлер құрылысын консервациялау мен өз ресурстарын тауысқан объектiлердi кейiннен кәдеге жарату жұмыстарын жүзеге асырған жағдайда қосымша ұсынылады:
техникалық шарттардың не өзінің тоғаны болмаған кезде – сумен жабдықтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі;
ұйымдастырылған орталықтандырылған кәріз, ластанған ағынды суларды бұрып жіберудің және тазалаудың өзге жүйесі болмаған жағдайда – сарқынды суды шығаруға арналған шарттың электрондық көшірмесі;
су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде кәсіпорындар және басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасыз не нобайлар (нобайлық жобалар) бойынша келісу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органының жер учаскесiне құқық беру туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
нобайдың (нобайлық жобаның) электрондық көшірмесі немесе жоспарланған қызметті сипаттайтын түсіндірме жазба;
су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс қызметімен байланысты емес жұмыстарды жүргiзу шарттарын келісу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органының жер учаскесiне құқық беру туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
жоспарланған қызметті сипаттайтын түсіндірме жазбаның электрондық көшірмесі;
жоспарланған қызметке байланысты – пайдалы қазбаларды өндіру бойынша жұмыстарды жүргізуге жобалық құжаттардың, балық өсіру және мелиоративтік-техникалық іс-шараларды жүргізуге ғылыми ұсынымдардың, орман орналастыру материалдарының электрондық көшірмесі;
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратан құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау, жылжымайтын мүлікке меншік құқығын растайтын құжат, арнайы суды пайдалануға рұқсат, жобалық қызметке арналған лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушілерге (қолма-қол не почта байланысы арқылы) тапсырған кезде – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғаны құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіндегі белгімен расталады;
портал арқылы тапсырған кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.".

2) на портал:
для согласования размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах при строительстве объектов, в том числе в черте населенного пункта:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия решения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения о предоставлении права на земельный участок;
электронная копия генерального плана объекта;
в случае расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа), связанного с ними технологического и инженерного оборудования, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс по проектной (проектно-сметной) документации дополнительно представляются:
электронная копия технических условий, либо договора на водоснабжение – при отсутствии собственного водозабора;
электронная копия договора на вывоз стоков – при отсутствии организованной централизованной канализации, иной системы отвода и очистки загрязненных сточных вод;
для согласования размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах без проектной (проектно-сметной) документации либо по эскизам (эскизным проектам):
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия решения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения о предоставлении права на земельный участок;
электронная копия эскиза (эскизного проекта) или пояснительная записка с описанием планируемой деятельности;
для согласования условий производства работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах, не связанных со строительной деятельностью:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия решения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения о предоставлении права на земельный участок;
электронная копия пояснительная записка с описанием планируемой деятельности;
в зависимости от планируемой деятельности – электронная копия проектных документов на проведение работ по добыче полезных ископаемых, научных рекомендаций на проведение рыбоводных и мелиоративно-технических мероприятий, материалов лесоустройства.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, документе подтверждающем право собственности на недвижимость, разрешении на специальное водопользование, лицензии на проектную деятельность услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателям (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателей с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";

мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 88-бабының 1 және 2-тармақтарында, 125-бабының 1 және 2-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.".
"Судың жай-күйiне әсер ететін кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды және пайдалануға беруді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметіне қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу туралы хат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру – сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;

дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным пунктами 1 и 2 статьи 88, пунктами 1 и 2 статьи 125 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
приложение к стандарту государственной услуги "Согласование размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах" изложить, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
в стандарте государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения", утвержденном указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – письмо о согласовании удельных норм водопотребления и водоотведения либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;

2) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).";
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мыналарға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
тасымалдайтын желілердегі, су тұтыну нүктелерiндегi судың шығынын, ысырабын есепке алуды ұйымдастыруды және су объектілерінен су алу көлемдерiн қысқарту мүмкiндiгiн жыл сайынғы талдау жөніндегі деректер;
су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларының есептері;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары;
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
тасымалдайтын желілердегі, суды тұтыну нүктелеріндегі, судың шығынын, ысырабын есепке алуды ұйымдастыруды және су объектілерінен су алу көлемдерін қысқарту мүмкіндігін жыл сайын талдау жөніндегі деректердің электрондық көшірмесі;
су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары есептерінің электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратан құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау, мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушілерге (қолма-қол не почта байланысы арқылы) тапсырған кезде – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғаны, құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіндегі белгімен расталады;
портал арқылы тапсырған кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";

2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
данные по ежегодному анализу организации учета расхода воды, потерь воды в транспортирующих сетях, точках потребления воды и возможности сокращения объемов изъятия воды из водных объектов;
расчет удельных норм водопотребления и водоотведения;
удельные нормы водопотребления и водоотведения, согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия данных по ежегодному анализу организации учета расхода воды, потерь воды в транспортирующих сетях, точках потребления воды и возможности сокращения объемов изъятия воды из водных объектов;
электронная копия расчета удельных норм водопотребления и водоотведения;
электронные копии удельных норм водопотребления и водоотведения, согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателям (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателей с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";

мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 86-бабында және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.".
"Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.";
"Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өнеркәсіптің әртүрлі салалары үшін өнімнің бірлігіне су тұтынудың үлестік нормалары";
"Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өнеркәсіптің әртүрлі салалары үшін өнімнің бірлігіне су бұрудың үлестік нормалары";
"Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымша алынып тасталсын:
"Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.";
"Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлтабандап суару кезіндегі су тұтыну және су бұрудың үлестік нормалары";
"Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жайылымдарды суландыру кезінде малды суару үшін су тұтынудың үлестік нормалары";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, сорғытылған және басқа да сарқынды суларды жерүстi су объектiлеріне, су шаруашылығы құрылыстарына немесе жер бедеріне ағызу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнайы су пайдалануға рұқсат" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 86 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года и Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14827);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
приложение 1 к стандарту государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" изложить, согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
заголовок приложения 2 к стандарту государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" изложить в следующей редакции:
"Удельные нормы водопотребления на единицу продукции для различных отраслей промышленности";
заголовок приложения 3 к стандарту государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" изложить в следующей редакции:
"Удельные нормы водоотведения на единицу продукции для различных отраслей промышленности";
приложение 4 к стандарту государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" исключить;
приложение 5 к стандарту государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" изложить, согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
заголовок приложения 6 к стандарту государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" изложить в следующей редакции:
"Удельные нормы водопотребления и водоотведения при лиманном орошении";
заголовок приложения 7 к стандарту государственной услуги "Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения" изложить в следующей редакции:
"Удельные нормы водопотребления для водопоя скота при обводнении пастбищ";
в стандарте государственной услуги "Сброс промышленных, коммунально-бытовых, дренажных и других сточных вод в поверхностные водные объекты, водохозяйственные сооружения или рельеф местности", утвержденном указанным приказом:
заголовок стандарта государственной услуги изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Разрешение на специальное водопользование";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

1) көрсетілетін қызметті берушіге:
өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды жерүстi су объектiлеріне, су шаруашылығы құрылыстарына немесе жер бедеріне ағызуға рұқсат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы өтініш;
су шаруашылығы құрылысының, гидромелиоративтік жүйелердің немесе құрылғылардың паспортының көшірмесі;
ауызсу мұқтаждықтары үшін су пайдаланушыларға және (немесе) су тұтынушыларға суды дайындау және (немесе) жеткізу үшін су ресурстарын алуды, тежегіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үсті ағыстарын реттеу жөніндегі қызметті, су ресурстарын алмай су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар үшін су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептеулер;
рұқсатты қайта ресімдеу, мерзімін ұзарту және телнұсқасын алу үшін (рұқсат қағаз түрінде берілген жағдайда):
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
тәулігіне елуден екі мың текше метрге дейін алу лимитімен шаруашылық-ауызсу және өндірістік-техникалық жерасты суларын жер қойнауы бөлігінен пайдалануға рұқсат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы өтініш;
су шаруашылығы құрылысы паспортының көшірмесі;
ауызсу мұқтаждықтары үшін су пайдаланушыларға және (немесе) су тұтынушыларға суды дайындау және (немесе) жеткізу үшін су ресурстарын алуды, тежегіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үсті ағыстарын реттеу жөніндегі қызметті, су ресурстарын алмай су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар үшін су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептеулер;
рұқсатты қайта ресімдеу, мерзімін ұзарту және телнұсқасын алу үшін (рұқсат қағаз нысанында берілген жағдайда):
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылыстарды немесе техникалық құрылғыларды қолдана отырып, жерүсті суларын жинау және (немесе) пайдалануға рұқсат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы өтініш;
су шаруашылығы құрылысының, гидромелиоративтік жүйелердің немесе құрылғылардың паспортының көшірмесі;
ауызсу мұқтаждықтары үшін су пайдаланушыларға және (немесе) су тұтынушыларға суды дайындау және (немесе) жеткізу үшін су ресурстарын алуды, тежегіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үсті ағыстарын реттеу жөніндегі қызметті, су ресурстарын алмай су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар үшін су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептеулер;
су жинау үшін су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
су жинауды есепке алу және жиналатын судың сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының болуы туралы мәліметтер;
гидроэнергетика мақсаттары үшін су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
су электр станциясының белгіленген қуаты туралы деректер;
энергетикалық, су ағызу және өзге де құрылыстардың өткізу қабілеті туралы мәліметтер;
балық қорғау және балық жіберу құрылыстары туралы мәліметтер;
гидроэнергетика мұқтаждықтарына су ресурстарын пайдаланудың мәлім етілген көрсеткіштері туралы деректер;
жерүсті су обьектілерін суды алмай пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
кеменің техникалық сипаттамалары;
кеменің тіркелген портын (тіркелу орнын) көрсете отырып, оны пайдалануға кеме қатынасы тіркелімінің рұқсаты;
кемеде жиналатын қалдық сулардың, қалдықтар мен шығарындылардың бүкіл көлемін қабылдау үшін жағалау және қалқыма құрылғылармен қамтамасыз етілуі туралы деректер;
су объектісінің және қоршаған ортаның жай-күйіне кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілерді пайдалану және жұмыстарды жүргізу кезінде акватория учаскесіндегі су сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының бары туралы мәліметтер;
рұқсатты қайта ресімдеу, мерзімін ұзарту және телнұсқасын алу үшін (рұқсат қағаз нысанында берілген жағдайда):
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

1) к услугодателю:
для получения разрешения на сброс промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод в поверхностные водные объекты, водохозяйственные сооружения или рельеф местности:
заявление о выдаче разрешения на специальное водопользование по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия паспорта водохозяйственного сооружения, гидромелиоративных систем или устройств;
расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения для физических и юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов;
для переоформления, продления и получения дубликата (в случае если разрешение было выдано в бумажной форме) разрешения:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения разрешения на использование из части недр хозяйственно-питьевых и производственно-технических подземных вод с лимитами изъятия от пятидесяти до двух тысяч кубических метров в сутки:
заявление о выдаче разрешения на специальное водопользование по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия паспорта водохозяйственного сооружения;
расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения для физических и юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов;
для переоформления, продления и получения дубликата (в случае если разрешение было выдано в бумажной форме) разрешения:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения разрешения на забор и (или) использование поверхностных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее – Кодекс):
заявление о выдаче разрешения на специальное водопользование по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия паспорта водохозяйственного сооружения, гидромелиоративных систем или устройств;
расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения для физических и юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов;
для получения разрешения, связанного с использованием водных объектов для забора воды, дополнительно представляются:
сведения о наличии средств учета забора воды и контроля (наблюдения) за качеством забираемых вод;
для получения разрешения, связанного с использованием водных объектов для целей гидроэнергетики, дополнительно представляются:
данные об установленной мощности гидроэлектростанции;
сведения о пропускной способности энергетических, сбросных и иных сооружений;
сведения о рыбозащитных и рыбопропускных сооружениях;
данные о показателях заявленного использования водных ресурсов на нужды гидроэнергетики;
для получения разрешения, связанного с использованием поверхностных водных объектов без изъятия воды, дополнительно представляются:
технические характеристики судна;
разрешение регистра судоходства на эксплуатацию судна с указанием порта его приписки (места регистрации);
данные об обеспеченности береговыми и плавательными устройствами для приема всего объема сточных вод, отходов и отбросов, образующихся на судне;
сведения о наличии средств контроля (наблюдения) за качеством воды на участке акватории при эксплуатации объектов и производстве работ, которые оказывают или могут оказать негативное влияние на состояние водного объекта и окружающей среды;
для переоформления, продления и получения дубликата (в случае если разрешение было выдано в бумажной форме) разрешения:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) порталға:
өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды жерүстi су объектiлеріне, су шаруашылығы құрылыстарына немесе жер бедеріне ағызуға рұқсат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы сұрау салу;
су шаруашылығы құрылысының, гидромелиоративтік жүйелердің немесе құрылғылардың паспортының электрондық көшірмесі;
ауызсу мұқтаждықтары үшін су пайдаланушыларға және (немесе) су тұтынушыларға суды дайындау және (немесе) жеткізу үшін су ресурстарын алуды, тежегіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үсті ағыстарын реттеу жөніндегі қызметті, су ресурстарын алмай су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар үшін су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептеулердің электрондық көшірмесі;
рұқсатты қайта ресімдеу, мерзімін ұзарту және телнұсқасын алу үшін (рұқсат қағаз нысанда берілген жағдайда):
осы мемлекеттік қызмет көрсетілетін стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
тәулігіне елуден екі мың текше метрге дейін алу лимитімен шаруашылық-ауызсу және өндірістік-техникалық жерасты суларын жер қойнауы бөлігінен пайдалануға рұқсат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы сұрау салу;
су шаруашылығы құрылысы паспортының электрондық көшірмесі;
ауызсу мұқтаждықтары үшін су пайдаланушыларға және (немесе) су тұтынушыларға суды дайындау және (немесе) жеткізу үшін су ресурстарын алуды, тежегіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үсті ағыстарын реттеу жөніндегі қызметті, су ресурстарын алмай су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар үшін су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептеулердің электрондық көшірмесі;
рұқсатты қайта ресімдеу, мерзімін ұзарту және телнұсқасын алу үшін (рұқсат қағаз нысанында берілген жағдайда):
осы мемлекеттік қызмет көрсетілетін стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
Кодекстің 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылыстарды немесе техникалық құрылғыларды қолдана отырып, жерүсті суларын жинау және (немесе) пайдалануға рұқсат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы сұрау салу;
су шаруашылығы құрылысының, гидромелиоративтік жүйелердің немесе құрылғылардың паспортының электрондық көшірмесі;
ауызсу мұқтаждықтары үшін су пайдаланушыларға және (немесе) су тұтынушыларға суды дайындау және (немесе) жеткізу үшін су ресурстарын алуды, тежегіш гидротехникалық құрылыстардың көмегімен жер үсті ағыстарын реттеу жөніндегі қызметті, су ресурстарын алмай су объектілерін пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар үшін су тұтыну және су бұру көлемдерінің негіздемесі бойынша есептеулердің электрондық көшірмесі;
су жинау үшін су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
су жинауды есепке алу және жиналатын судың сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының болуы туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
гидроэнергетика мақсаттары үшін су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
су электр станциясының белгіленген қуаты туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
энергетикалық, су ағызу және өзге де құрылыстардың өткізу қабілеті туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
балық қорғау және балық жіберу құрылыстары туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
гидроэнергетика мұқтаждықтарына су ресурстарын пайдаланудың мәлім етілген көрсеткіштері туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
жерүсті су обьектілерін суды алмай пайдалануға байланысты рұқсат алу үшін қосымша мыналар ұсынылады:
кеменің техникалық сипаттамаларын қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
кеменің тіркелген порты (тіркелу орны) көрсетіле отырып оны пайдалануға кеме қатынасы тіркелімінің рұқсатын қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
кемеде жиналатын қалдық сулардың, қалдықтар мен шығарындылардың бүкіл көлемін қабылдау үшін жағалау және қалқыма құрылғылармен қамтамасыз етілуі туралы деректерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
су объектісінің және қоршаған ортаның жай-күйіне кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілерді пайдалану және жұмыстарды жүргізу кезінде акватория учаскесіндегі су сапасын бақылау (қадағалау) құралдарының бары туралы мәліметтерді қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
рұқсатты қайта ресімдеу, мерзімін ұзарту және телнұсқасын алу үшін (рұқсат қағаз нысанында берілген жағдайда):
осы мемлекеттік қызмет көрсетілетін стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратан құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау, мәліметтерді, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келуі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны, қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушілерге (қолма-қол не почта байланысы арқылы) тапсырған кезде – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғаны, құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы оның көшірмесіндегі белгімен расталады;
портал арқылы тапсырған кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.".

2) на портал:
для получения разрешения на сброс промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод в поверхностные водные объекты, водохозяйственные сооружения или рельеф местности:
запрос о выдаче разрешения на специальное водопользование в форме электронного документа, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия паспорта водохозяйственного сооружения, гидромелиоративных систем или устройств;
электронная копия документа, содержащего расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения для физических и юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов;
для переоформления, продления и получения дубликата (в случае если разрешение было выдано в бумажной форме) разрешения:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения разрешения на использование из части недр хозяйственно-питьевых и производственно-технических подземных вод с лимитами изъятия от пятидесяти до двух тысяч кубических метров в сутки:
запрос о выдаче разрешения на специальное водопользование в форме электронного документа, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия паспорта водохозяйственного сооружения;
электронная копия документа, содержащего расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения для физических и юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов;
для переоформления, продления и получения дубликата (в случае если разрешение было выдано в бумажной форме) разрешения:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения разрешения на забор и (или) использование поверхностных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Кодекса:
запрос о выдаче разрешения на специальное водопользование в форме электронного документа, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия паспорта водохозяйственного сооружения, гидромелиоративных систем или устройств;
электронная копия документа, содержащего расчеты по обоснованию объемов водопотребления и водоотведения для физических и юридических лиц, осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных объектов без изъятия из них водных ресурсов;
для получения разрешения, связанного с использованием водных объектов для забора воды, дополнительно представляются:
электронная копия документа, содержащего сведения о наличии средств учета забора воды и контроля (наблюдения) за качеством забираемых вод;
для получения разрешения, связанного с использованием водных объектов для целей гидроэнергетики, дополнительно представляются:
электронная копия документа, содержащего данные об установленной мощности гидроэлектростанции;
электронная копия документа, содержащего сведения о пропускной способности энергетических, сбросных и иных сооружений;
электронная копия документа, содержащего сведения о рыбозащитных и рыбопропускных сооружениях;
электронная копия документа, содержащего данные о показателях заявленного использования водных ресурсов на нужды гидроэнергетики, которые прикрепляются к электронному запросу в виде электронной копии документа;
для получения разрешения, связанного с использованием поверхностных водных объектов без изъятия воды, дополнительно представляются:
электронная копия документа, содержащего технические характеристики судна;
электронная копия документа, содержащего разрешение регистра судоходства на эксплуатацию судна с указанием порта его приписки (места регистрации);
электронная копия документа, содержащего данные об обеспеченности береговыми и плавательными устройствами для приема всего объема сточных вод, отходов и отбросов, образующихся на судне;
электронная копия документа, содержащего сведения о наличии средств контроля (наблюдения) за качеством воды на участке акватории при эксплуатации объектов и производстве работ, которые оказывают или могут оказать негативное влияние на состояние водного объекта и окружающей среды;
для переоформления, продления и получения дубликата (в случае если разрешение было выдано в бумажной форме) разрешения:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, санитарно-эпидемиологическом заключении о соответствии санитарно-эпидемиологическим требованиям для хозяйственно-питьевого водоснабжения, разрешении на эмиссии в окружающую среду услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателям (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателей с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";

мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің Кодекстің 66-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесінің келісу туралы сауалға теріс жауабы, сондай-ақ, жерасты суларын шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін алған кезде санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы теріс санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.".
"Өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, сорғытылған және басқа да сарқынды суларды жерүстi су объектiлеріне, су шаруашылығы құрылыстарына немесе жер бедеріне ағызу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
"Өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, сорғытылған және басқа да сарқынды суларды жерүстi су объектiлеріне, су шаруашылығы құрылыстарына немесе жер бедеріне ағызу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы шешімі және (немесе) конкурс қорытындылары туралы конкурстық комиссия хаттамасы негізінде қағаз түрінде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдары мен конкурс жеңімпазы арасындағы су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға беру туралы шарт не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 66 Кодекса;
3) отрицательный ответ территориального подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр на запрос о согласовании, а также отрицательное санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии санитарно-эпидемиологическим требованиям при заборе подземных вод для хозяйственно-питьевого водоснабжения;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.".
приложение 1 к стандарту государственной услуги "Сброс промышленных, коммунально-бытовых, дренажных и других сточных вод в поверхностные водные объекты, водохозяйственные сооружения или рельеф местности" изложить согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 2 к стандарту государственной услуги "Сброс промышленных, коммунально-бытовых, дренажных и других сточных вод в поверхностные водные объекты, водохозяйственные сооружения или рельеф местности" изложить согласно приложению 5 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы, районов, городов областного значения (далее – услугодатели).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – договор о представлении водного объекта в обособленное или совместное пользование между местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы, районов, городов областного значения и победителем конкурса в бумажном виде на основании решения местного исполнительного органа области о предоставлении водного объекта в обособленное или совместное пользование и (или) протокола конкурсной комиссии об итогах конкурса либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру – сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.";
9-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мыналардың:
жарғының;
заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшірмелері;
* ескертпе: "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілеттіктерді тіркеу есебі мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға қызметін тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы хабарламаның, жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмелері;"|;
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.".

"8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.";
подпункт 3) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"3) копии:
устава;
свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридических лиц;
*примечание: свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, удостоверения личности или паспорта – для физических лиц;";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами предоставления водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2125;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.".

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің бір данасын ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
___________ Д. Абаев
2017 жылғы 12 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 26 маусым
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
1-қосымша
"Су объектiлерiнде, су қорғау
аймақтары мен белдеулерiнде
кәсiпорындар мен басқа да
құрылыстарды орналастыруды,
сондай-ақ құрылыс және
басқа да жұмыстар жүргiзу
шарттарын келісу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Кімге:______________________________ ______________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен:__________________________ _________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Өтініш иесінің мекенжайы ___________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон)
Өтініш иесінің деректемелері _________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендiру нөмiрi,
__________________________________________________________________________
заңды тұлғалар үшін – бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
Жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (бар болса) __________________________
Арнайы су пайдалануға рұқсат (бар болса) _____________________________________
(нөмірі, берілген күні)
Жобалаушы ұйымның мемлекеттік лицензиясының нөмірі (объектiнiң бас жоспарының
көшірмесі ұсынылған жағдайда) ______________________________________________
__________________________________________________________________________
(нөмірі, берілген күні)
ӨТІНІШ
_________________________________________________________________сұраймын.
(өтініштің мақсаты)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтініш иесі
________________________________________________________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болған жағдайда)
Мөр (бар болса) орны
20 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
2-қосымша
"Су тұтыну мен су бұрудың
үлестік нормаларын келісу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
Нысан
Кімге:___________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен:__________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Өтініш иесінің
мекенжайы ______________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон)
Өтініш иесінің
деректемелері ____________________________________
(жеке тұлғалар үшін – ЖСН, заңды тұлғалар үшін – БСН)
Бұрын келісілген су тұтынудың үлестік нормалары туралы
деректер (нөмірі, берілген күні, мерзімі, егер бұлар өтініш
иесінде бар болса) ________________________________
ӨТІНІШ
Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын келісуді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтініш иесі
__________________________________________________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса)
Мөр орны (заңды тұлғалар үшін)
20 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
3-қосымша
"Су тұтыну мен су бұрудың
үлестік нормаларын келісу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 5-қосымша
Тұрақты суармалау кезінде су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары
Ык, агроклиматтық аймақтардың шифры
Көрсет кіштер
Нетто суландыру нормасы, текше метр/гектар
Суару тәсілдері
Су ысырабы, текше метр/гектар
Су тұтыну, текше метр/гектар
Су бұру, текше метр/гектар
суару кезінде
тасымалдау кезінде текше метр/гектар
атауы
жалпы ауданнан %
1
2
3
4
5
6
7
8
9

2. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного
ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ Д. Абаев
12 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________Т. Сулейменов
26 июля 2017 года
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан
от 15 марта 2017 года № 127
Приложение к стандарту
государственной услуги
"Согласование размещения
предприятий и других
сооружений, а также условий
производства строительных и
других работ на водных
объектах, водоохранных
зонах и полосах"
Форма
В ___________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от ___________________________________________________________
(полное наименование физического или юридического лица)
Адрес заявителя _______________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя ___________________________________________
(для физических лиц – индивидуальный идентификационный номер,
_____________________________________________________________
для юридических лиц – бизнес-идентификационный номер)
Кадастровый номер недвижимости (при наличии) __________________
Разрешение на специальное водопользование (при наличии) _________
(номер, дата выдачи)
Номер государственной лицензии проектной организации (в случае предоставления
копии генерального плана объекта) ________________
_____________________________________________________________
(номер, дата выдачи)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу ______________________________________________________,
(цель заявления)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащуюся в информационных системах.
Заявитель
____________________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем
личность)
Место печати (при наличии)
" " 20 года
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан
от 15 марта 2017 года № 127
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Согласование
удельных норм
водопотребления и
водоотведения"
Форма
В ________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от ________________________________________________________
(полное наименование физического или юридического лица)
Адрес заявителя____________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя________________________________________
(для физических лиц – ИИН, для юридических лиц – БИН)
Данные о ранее согласованных удельных норм водопотребления (номер, дата
выдачи, срок действия, если таковые имеются у заявителя)_____________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу согласовать удельные нормы водопотребления и водоотведения.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащуюся в информационных системах.
Заявитель
____________________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (для юридических лиц)
" " 20 года
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан
от 15 марта 2017 года № 127
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Согласование
удельных норм
водопотребления и
водоотведения"
Удельные нормы водопотребления и водоотведения при регулярном орошении
Ку, шифр агроклиматических зон
Показатели
Оросительная норма нетто, кубический метр/гектар
Способы полива
Потери воды, кубический метр/гектар
Водопотребление, кубический метр/гектар
Водоотведение, кубический метр/гектар
при поливе
при транспортировке кубический метр/гектар
наименование
% от общей площади

1. Су шаруашылығы бассейні
1.1 Су шаруашылығы ауданы
Вегетациялық суару
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы және ауданы
Үстіңгі бетін
Жаңбырлатып
Тамшылап
Вегетацияаралық суару
Ылғал зарядтылар
Шаю
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
4-қосымша
"Арнайы су пайдалануға
рұқсат" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Кімге:___________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен:__________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Арнайы су пайдалануға рұқсат беру туралы
өтініш
Мыналарға (тиісті ұяшықты белгілеңіз):
жерүсті су объектілеріне, су шаруашылығы құрылыстарына немесе жергілікті жер рельефіне өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызуға;
тәулігіне елуден бастап екі мың текше метрге дейін алу лимитімен шаруашылық-ауызсуды және өндірістік-техникалық жерасты суларын жер қойнаулары бөлігінен пайдалануға;
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрi – Кодекс) 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылыстарды немесе техникалық құралдарды қолдана отырып, жерүсті суларын жинауға және (немесе) пайдалануға рұқсат беруді сұраймын.
1. Жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер:
1) өтініш берушінің мекенжайы ______________________________________________;
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон);
2) өтініш берушінің деректемелері ____________________________________________;
(жеке тұлғалар үшін – ЖСН, заңды тұлғалар үшін - БСН)
3) су пайдалануға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),
байланыс телефоны ______________________________________________________________;
4) олардың көмегімен арнайы су пайдалану жүзеге асырылатын жылжымайтын
объектінің кадастрлық нөмірі немесе техникалық құрылғының түгендеу нөмірі
_______________________________________________________________________________.
2. Координаталары көрсетілген жерүсті суларын алу және (немесе) пайдалану,
сарқынды суларды ағызу, жерасты су көзі орындарының ахуалдық схемасы осы өтінішке
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
3. Су пайдалану мақсаты ____________________________________________________
4. Арнайы су пайдалану кезінде пайдаланылатын су объектісі туралы ақпарат осы
өтінішке 2-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылады.
5. Жерүсті суларын, ағызылатын сарқынды суларды, жерасты су көзінен алынатын
суды алудың және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі осы өтінішке 3-қосымшаға сәйкес
(гидроэнергетика және ағысты реттеу мақсатында су объектілерін пайдалануды жүзеге
асыратын жеке және заңды тұлғаларды қоспағанда, су пайдаланудың әр түріне жеке
көрсетіледі) нысан бойынша ұсынылады.

1. Водохозяйственный бассейн
1.1 Водохозяйственный район
Вегетационные поливы
Наименование и площадь сельскохозяйственных культур
Поверх
Дождевание
Капельное
Межвегетационные поливы
Влагозарядковые
Промывные
Приложение 4
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан
от 15 марта 2017 года № 127
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Разрешение на специальное
водопользование"
Форма
в __________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _________________________________________________
(полное наименование физического или юридического лица)
Заявление о выдаче разрешения на специальное водопользование
Прошу выдать разрешение на (отметить в соответствующей ячейке):
сброс промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных
вод в поверхностные водные объекты, водохозяйственные сооружения или рельеф
местности;
использование из части недр хозяйственно-питьевых и производственно-
технических подземных вод с лимитами изъятия от пятидесяти до двух тысяч
кубических метров в сутки;
забор и (или) использование поверхностных вод с применением сооружений
или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Водного кодекса
Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (далее – Кодекс).
1. Сведения о физическом или юридическом лице:
1) Адрес заявителя _____________________________________________;
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
2) Реквизиты заявителя __________________________________________;
(для физических лиц – ИИН, для юридических лиц – БИН)
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии), контактный телефон лица,
ответственного за водопользование ____________________________________;
4) кадастровый номер объекта недвижимости или инвентарный номер
технического устройства, при помощи которого осуществляется специальное
водопользование ____________________________________________________.
2. Ситуационная схема мест забора и (или) использования поверхностных вод,
сброса сточных вод, источника подземных вод, с указанием координат представляется по
форме, согласно приложению 1 к настоящему заявлению.
3. Цель водопользования ________________________________________
4. Информация о водном объекте, используемом при специальном
водопользовании, заполняется по форме, согласно приложению 2 к настоящему
заявлению.
5. Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных вод,
сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод представляется по форме,
согласно приложению 3 к настоящему заявлению (указывается отдельно для каждого вида
водопользования, за исключением физических и юридических лиц, осуществляющих
использование водных объектов для целей гидроэнергетики и регулирования стока).

6. Өнімнің бір бірлігіне су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормалары және оларды
Қазақстан Республикасың Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитетімен
келісу туралы деректер, ауызсу мұқтаждықтары үшін су ресурстарын су дайындау және
(немесе) су тұтынушыларға жеткізу үшін алып қоюды, тежеуіш гидротехникалық
құрылыстардың көмегімен жер үстіндегі ағын суды реттеу жөніндегі қызметті, су объектiлерiн
олардан су ресурстарын алмай пайдалануды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаларды
қоспағанда _______________________
________________________________________________________________________________
(нормалары, келісу уақыты мен мерзімі)
7. Су пайдалануды бастаудың және аяқтаудың болжамды мерзімі:
Су пайдаланудың басталған күні " "      20 жыл
Су пайдаланудың аяқталған күні " "      20 жыл
8. Су пайдаланушының өндірістік қызметінің сипаттамасы (шығарылатын өнімнің
көлемі, қызметкерлердің, қызмет көрсетілетін халықтың саны, қуаты, суарылатын
учаскелердің алаңдары)____________________________________________________________
9. Осы өтінішке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайталама су пайдаланушылар
тізбесі (сарқынды суларды беруге немесе қабылдауға өтінімдер арнайы су пайдалануға рұқсат
алуға арналған құжаттарға қоса беріледі).
10. Арнайы су пайдалануға бұрын берілген рұқсаттың деректері (нөмірі, берілген күні,
кім берді, қолданылу мерзімі, егер бұлар өтініш иесінде бар болса)
________________________________________________________________________________
11. Су пайдалануды есепке алуға, режимдік байқаулар мен зертханалық талдаулар
жүргізуге арналған жабдықтың сипаттамасы (типі, маркасы, техникалық сипаттамалары,
саны, зертханаларды аккредиттеу саласы және т.б.)
_______________________________________________________________________________.
12. Жылу алмасу (нормативтік-таза) суларын бұруды қоспағанда, тазартылған
өнеркәсіптік, шаруашылық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды
ағызған кезде – қоршаған ортаға эмиссияға рұқсаттар беру туралы
деректер_______________________________________________________________________.
(нөмірі, рұқсаттың қолдану мерзімі)
13. Шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерүсті және (немесе) жерасты суларын
жинаған кезде – санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды деректері________________________________
(нөмірі, берілген күні)
14. Су ресурстарын тиімді пайдалану және су шығынын қысқартуды қамтамасыз ету
бөлігінде өтініш иесінің ниеті (Кодекстің 72-бабына сәйкес)
_______________________________________________________________________________.
Өтініш иесі
_______________________________________________________________________________.
(қолы)                              тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр (бар болған жағдайда) орны
20 жылғы " "
Өтініш қарауға 20 жылы " " қабылданды.
________________________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Арнайы су пайдалануға
рұқсат беру туралы өтінішке
1-қосымша
Нысан
Жерүсті суларын алу және (немесе) пайдалану, сарқынды суларды ағызу, жерасты су көзі орындарының АХУАЛДЫҚ СХЕМАСЫ
Масштабы __________________
(көрсету)
Су алу (су бұру) орнының (немесе су объектісінің) атауы
Ахуалдық схемада бұрыштық нүктелермен көрсетілген жер учаскесінің алаңы
Нүктелер №№
Географиялық координаталар
бойлығы
ендігі
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
________гектар
________шаршы километр
1
2
3
________гектар
________шаршы километр
1
2
3
_________гектар
________шаршы километр
1
2
3
Ахуалдық схемада бұрыштық нүктелері көрсетілген жер учаскесінің алаңы
_____________________________________________________________ гектарды
(шаршы шақырым) құрайды.
Арнайы су пайдалануға
рұқсат беру туралы өтінішке
2-қосымша
Нысан
Арнайы су пайдалану кезінде қолданылатын су объектісі туралы ақпарат
Су объектісінің атауы, негізгі гидрологиялық және гидрогеологиялық сипаттамалары (су шаруашылығы құрылғыларына немесе жергілікті рельефке өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, дренаждық және басқа да сарқынды суларды ағызу кезінде осы суларды ағызуға және қабылдауға арналған құрылғылардың сипаттамалары көрсетіледі)
Су көзінің (қабылдағыш-тың) коды*
Арнайы су пайдалану түрі
Пайдалану түрі (коды)**
1
2
Ескертпе:
* теңіз – 10, өзен – 20, кеуіп бара жатқан өзен – 21, көл – 30, тоған су қоймасы – 40, құймалы су қоймасы – 40, магистральді канал – 50, магистральді құбыржол – 55, жерасты суы бар қабат – 60, шахта, кеніш, карьер – 61, тік дренаж ұңғымалары – 62, коллекторлық-дренаждық желі – 70, өзен желісімен байланысы жоқ коллекторлар – 71, жерүсті су объектілеріне жететін коллекторлар – 72, суармалы диқаншылық алаңдары – 80, жинағыштар – 81, жергілікті рельеф – 82, фильтрациялау алаңы – 83, су құбыры желілері – 90, кәріз желілері – 91.
** ША – шаруашылық-ауызсу, Ө – өндірістік, АШ – ауыл шаруашылығын сумен жабдықтау, ТС – тұрақты суару, КС – көлтабандап суару, ЖС – жайылымдарды суландыру, ШС – шабындықты суару, ТБШ – тоғанды балық шаруашылығы, ГҚ – арналардағы қабаттарды қолдау, ПҚ – пласттағы қысымды қолдау, ҚСТ – құймалы су қоймаларын толтыру, СТ – суды тасымалдау, ПТ – пайдаланбай тапсыру, ӨБ – өзге бассейнге берілді, ӨМ – өзге мемлекетке берілді, КШ – каналдарды шаю, СӨ – санитариялық өткізгіштер, ГЭ – гидроэнергетика, ТБ – тағы басқалары.
Арнайы су пайдалануға
рұқсат беру туралы өтінішке
3-қосымша
Нысан
Жерүсті суларын, ағызылатын сарқынды суларды, алынатын жерасты суларын алудың және (немесе) пайдаланудың есептік көлемі
Арнайы су пайдалану түрі_________________________________________
Айлар
Текше метр/тәулігіне
Текше метр/айына
1
2
3
4
1
Қаңтар
2
Ақпан
3
Наурыз
4
Сәуір
5
Мамыр
6
Маусым
7
Шілде
8
Тамыз
9
Қыркүйек
10
Қазан
11
Қараша
12
Желтоқсан
Жылына жиыны, текше метр/жылына
Арнайы су пайдалануға
рұқсат беру туралы өтінішке
4-қосымша
Нысан
Қайталама су пайдаланушылардың тізбесі
Су пайдаланушылар-дың атауы
Су пайдаланушының суды пайдалануының мемлекеттік есебінің (СПМЕ) коды
(бар болған жағдайда)
Есептік көлемі (текше метр/жылына)
Су пайдалану мақсаты
Шарттың нөмірі және күні
1.
2
3
4
5
6
1
2
3
4
Жылына жиыны, текше метр/жылына
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 15 мамырдағы
№ 127 бұйрығына
5-қосымша
"Арнайы су пайдалануға
рұқсат" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Кімге:____________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен:___________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Өтініш иесінің
мекенжайы _______________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдін №, телефон)
Өтініш иесінің деректемелері ________________________
(жеке тұлғалар үшін – ЖСН, заңды тұлғалар үшін – БСН)
ӨТІНІШ
_______________________________________________________________ байланысты
(қысқаша негіздемесі)
__________________________________________________________________________
(өтініштің мақсаты)
сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтініш иесі______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған жағдайда)
(қолы)
Мөр орны (заңды тұлғалар үшін)
20 жылғы " "

6. Удельные нормы водопотребления и водоотведения на единицу продукции и
данные об их согласовании с Комитетом по водным ресурсам Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан за исключением физических или юридических лиц,
осуществляющих изъятие водных ресурсов для водоподготовки и (или) доставки
водопотребителям для питьевых нужд, деятельность по регулированию поверхностного
стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений, использование водных
объектов без изъятия из них водных ресурсов______________________________________
(нормы, дата и срок согласования)
7. Предполагаемые сроки начала и окончания водопользования:
Дата начала водопользования " " 20 года
Дата окончания водопользования " " 20 года
8. Характеристика производственной деятельности водопользователя (объем
выпускаемой продукции, численность работников, обслуживаемого населения, мощность,
площади орошаемых участков) __________________________________________________
9. Перечень вторичных водопользователей по форме, согласно приложению 4 к
настоящему заявлению (заявки на подачу или прием сточных вод прилагаются к
документам на получение разрешения на специальное водопользование).
10. Данные ранее выданного разрешения на специальное водопользование (номер,
дата выдачи, кем выдано, срок действия, если таковые имеются у заявителя)
_________________________________________________
11. Описание оборудования для учета использования вод, ведения режимных
наблюдений и лабораторных анализов (тип, марка, технические характеристики,
количество, области аккредитации лабораторий и так далее)
___________________________________________________________________
12. Данные о разрешении на эмиссии в окружающую среду – при сбросе
очищенных промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод, за
исключением сброса теплообменных (нормативно-чистых) вод
______________________________________________.
(номер, срок действия разрешения)
13. Данные санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии
санитарно-эпидемиологическим требованиям – при заборе поверхностных и (или)
подземных вод для хозяйственно-питьевого водоснабжения
___________________________________________________________________
(номер, дата выдачи)
14. Намерения заявителя в части обеспечения рационального использование
водных ресурсов и сокращения потерь воды (в соответствии со статьей 72 Кодекса)
________________________________________________
Заявитель
___________________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при его наличии)
" " 20 года
Заявление принято к рассмотрению " " 20 года
____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего заявление)
Приложение 1
к заявлению о выдаче
разрешения на специальное
водопользование
Форма
СИТУАЦИОННАЯ СХЕМА
мест забора и (или) использования поверхностных вод, сброса сточных вод,
источника подземных вод
Масштаб ________________
(указать)
Наименование места (или водного объекта) водозабора (водоотведения)
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками
№№ точек
Географические координаты
долгота
широта
градус
минута
секунда
градус
минута
секунда
________гектар
________квадратный километр
1
2
...
________гектар
________квадратный километр
1
2
...
________гектар
________квадратный километр
1
2
...
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми
точками составляет _______ гектаров (квадратных километров).
Приложение 2
к заявлению о выдаче
разрешения на специальное
водопользование
Форма
Информация о водном объекте, используемом при специальном водопользовании
Наименование водного объекта, основные гидрологические и гидрогеологические характеристики (при сбросе промышленных, хозяйственно-бытовых, дренажных и других сточных вод в водохозяйственные сооружения или рельеф местности указываются характеристики сооружений, предназначенных для сброса и приема данных вод)
Код источника* (приемника)
Вид специального водопользования
Вид (код)** использования
1
2
Примечание:
* море – 10, река – 20, пересыхающая река – 21, озеро – 30, водохранилище пруд – 40,
водохранилище наливное – 40, магистральный канал – 50, магистральный трубопровод –
55, подземный водоносный горизонт – 60, шахта, рудник, карьер – 61, скважины
вертикального дренажа – 62, коллекторно-дренажная сеть – 70, коллекторы, не связанные
с речной сетью – 71, коллекторы, достигающие поверхностных водных объектов – 72,
земледельческие поля орошения – 80, накопители – 81, рельеф местности – 82, поля
фильтрации – 83, сеть водопровода – 90, сеть канализации – 91.
** ХП – хозяйственно-питьевые, ПР – производственные, СХ – сельскохозяйственное
водоснабжение, ОР – орошение регулярное, ОЛ – орошение лиманное, ОП – обводнение
пастбищ, ЗС – залив сенокосов, ПРХ – прудовое рыбное хозяйство, ПГ – поддержание
горизонтов в каналах, ПП – поддержание пластового давления, НВ – наполнение
наливных водохранилищ, ТВ – транзит воды, ПБ – передано без использования, ДБ –
передано другому бассейну, ДГ – передано другому государству, ПК – промывка каналов,
СП – санитарные попуски, ГЭ – гидроэнергетика, ПР – прочие.
Приложение 3
к заявлению о выдаче
разрешения на специальное
водопользование
Форма
Расчетный объем забора и (или) использования поверхностных вод, сбрасываемых
сточных вод, забираемых подземных вод
Вид специального водопользования _____________________________________
Месяцы
Кубический метр/сутки
Кубический метр/месяц
1
2
3
4
1
Январь
2
Февраль
3
Март
4
Апрель
5
Май
6
Июнь
7
Июль
8
Август
9
Сентябрь
10
Октябрь
11
Ноябрь
12
Декабрь
Итого в год, кубический метр/год
Приложение 4
к заявлению о выдаче
разрешения на специальное
водопользование
Форма
Перечень вторичных водопользователей
Наименование водопользователей
Код государственного учета использования вод (ГУИВ) водопользователя (при его наличии)
Расчетный объем (кубический метр/год)
Цель водопользования
Номер и дата договора
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
Итого в год, кубический метр/год
Приложение 5
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского
хозяйства Республики
Казахстан
от 15 марта 2017 года № 127
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Разрешение на
специальное
водопользование"
Форма
В ________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от ________________________________________________________
(полное наименование физического или юридического лица)
Адрес заявителя ___________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя ________________________________________
(для физических лиц – ИИН, для юридических лиц – БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу ________________________________________________________,
(цель заявления)
в связи с ____________________________________________________________
(краткое обоснование)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащуюся в информационных системах.
Заявитель____________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (для юридических лиц)
" " 20 года