"Темiржол көлiгiн техникалық пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 544 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 22 маусымдағы № 374 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 тамызда № 15494 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Теміржол көлігін техникалық пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 544 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11897 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теміржол көлігін техникалық пайдалану қағидаларына:
2-тармақтың 44) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"44) созылмалы еңiс – тіктігі мен ұзындығының осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мәндерi болған кездегi еңiс;";
мынадай мазмұндағы 258-тармақпен толықтырылсын:
"258. Тасымалдау процесіне қатысушылар және жылжымалы теміржол құрамының иелері жылжымалы теміржол құрамына, сондай-ақ магистральдық, станциялық және кірме жолдарға жүргізілген жоспарлы жөндеу туралы ақпаратты осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органға жөндеу аяқталған сәттен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей береді.";
көрсетілген Қағидаларға қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Темір жол көлігін техникалық пайдалану қағидаларына 1-қосымша";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 544 "Об утверждении Правил технической эксплуатации железнодорожного транспорта"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 374. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2017 года № 15494
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 544 "Об утверждении Правил технической эксплуатации железнодорожного транспорта"
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 544 "Об утверждении Правил технической эксплуатации железнодорожного транспорта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11897, опубликованный 7 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах технической эксплуатации железнодорожного транспорта, утвержденных указанным приказом:
подпункт 44) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"44) затяжной спуск – спуск при значениях крутизны и протяженности согласно приложению 1 к настоящим Правилам;";
дополнить пунктом 258 следующего содержания:
"258. Участники перевозочного процесса и владельцы железнодорожного подвижного состава предоставляют информацию о проведенном плановом ремонте железнодорожного подвижного состава, а также магистральных, станционных и подъездных путей уполномоченному органу по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, не позднее тридцати календарных дней с момента завершения ремонта.";
правый верхний угол приложения к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"приложение 1
к Правилам технической эксплуатации
железнодорожного транспорта";
дополнить приложением 2 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 17 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_________________ Қ. Қасымов
2017 жылғы 1 шілде
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 22 маусымдағы
№ 374 бұйрығына
қосымша
Темір жол көлігін техникалық
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Жылжымалы теміржол құрамдарына, сондай-ақ магистральдық, станциялық және кірме жолдарына жүргізілген жоспарлы жөндеу туралы ақпарат 20__ жылғы "__" _______ үшін есепті кезең
Индекс: 4-ТЖЖҚЖШ
Кезеңділігі: жоспарлы жөндеудің аяқталуына қарай
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: тасымалдау процесіне қатысушылар және жылжымалы теміржол құрамының иелері
Қайда ұсынылады: теміржол көлігі саласындағы уәкілетті орган
Ұсыну мерзімі: жоспарлы жөндеу аяқталған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей
р/н №
Жылжымалы теміржол құрамдарының, магистральдық, станциялық және кірме жолдарының иесі
Құрастырылған күні
Жөндеу түрі
Жоспарлы жөндеудің аяқталу күні
Жылжымалы теміржол құрамдары бойынша
Магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша
Атауы
Зауыт нөмірі
Инвентарлық нөмірі
Сериясы
Қызмет мерзімінің нормативі
Қызмет ету мерзімі (күні) дейін ұзартылды
Теміржолдарына жүргізілген жоспарлы жөндеудің көлемі (шқ)
Жөндеу орыны
екі аралық
шақырым
пикет
станция
кірме жол
жолдың №
бағыттамалы бұрманың №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Басшы ______________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Орындаушы ___________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Орындаушының телефоны ____________________________________________
Ұйымның мекенжайы_________________________________________________
Ұйымның телефоны__________________________________________________
Мөр орны (болған жағдайда)
Ескертпе: "Жылжымалы теміржол құрамдарына, сондай-ақ магистральдық, станциялық және кірме жолдарына жүргізілген жоспарлы жөндеу туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Жылжымалы теміржол
құрамдарына, сондай-ақ
магистральдық, станциялық және
кірме жолдарына жүргізілген
жоспарлы жөндеу туралы ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Жылжымалы теміржол құрамдарына, сондай-ақ магистральдық, станциялық және кірме жолдарына жүргізілген жоспарлы жөндеу туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының, магистральдық, станциялық және кірме жолдарының иелері көрсетіледі.
3-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының, сондай-ақ магистральдық, станциялық және кірме жолдарының құрастырылған күні көрсетіледі.
4-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының, сондай-ақ магистральдық, станциялық және кірме жолдарының жөндеу түрі көрсетіледі.
5-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының, сондай-ақ магистральдық, станциялық және кірме жолдарының жоспарлы жөндеудің аяқталу күні көрсетіледі.
6-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының атауы көрсетіледі.
7-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының зауыт нөмірі көрсетіледі.
8-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының инвентарлық нөмірі көрсетіледі.
9-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының сериясы көрсетіледі.
10-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының қызмет мерзімінің нормативі көрсетіледі.
11-бағанда жылжымалы теміржол құрамдарының қызмет ету мерзімін ұзарту күні көрсетіледі.
12-бағанда магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша теміржол жолдарына жүргізілген жоспарлы жөндеудің көлемі көрсетіледі.
13-бағанда магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша жөндеу орындары (аралық) көрсетіледі.
14-бағанда магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша жөндеу орындары (шақырым) көрсетіледі.
15-бағанда магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша жөндеу орындары (пикет) көрсетіледі.
16-бағанда магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша жөндеу орындары (станция) көрсетіледі.
17-бағанда магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша жөндеу орындары (кірме жол) көрсетіледі.
18-бағанда магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша жөндеу орындары (жолдың №) көрсетіледі.
17-бағанда магистральдық, станциялық және кірме жолдары бойынша жөндеу орындары (бағыттамалы бұрман

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
_________________ Т. Сулейменов
17 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_________________ К. Касымов
1 июля 2017 года
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 22 июня 2017 года № 374
Приложение 2
к Правилам технической эксплуатации
железнодорожного
Транспорта
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
Информация о проведенном плановом ремонте железнодорожного
подвижного состава, а также магистральных,
станционных и подъездных путей
Отчетный период за "___" ________ 20__ года
Индекс: 4-ЖДПСПХ
Периодичность: по мере завершения планового ремонта
Круг лиц представляющих информацию: участники перевозочного процесса и
владельцы железнодорожного подвижного состава
Куда представляется: уполномоченный орган в сфере железнодорожного транспорта
Срок представления: не позднее тридцати календарных дней со дня завершения
планового ремонта
№ п/п
Владелец железнодорожного подвижного состава, магистральных, станционных и подъездных путей
Дата постройки
Вид ремонта
Дата завершения планового ремонта
По железнодорожному подвижному составу
По магистральным, станционным и подъездным путям
Наименование
Заводской номер
Инвентарный номер
Серия
Нормативный срок службы
Продлен срок службы до (дата)
Объем проведенного планового ремонта железнодорожных путей (км)
Место ремонта
перегон
километр
пикет
станция
подъездной путь
№ путей
№ стрелочных переводов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Руководитель __________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Исполнитель __________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Телефон исполнителя ________________________________________
Адрес организации __________________________________________
Телефон организации ________________________________________
Место печати (при наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных "Информация о проведенном плановом ремонте
железнодорожного подвижного состава, а также магистральных, станционных и подъездных
путей" приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Информация о проведенном плановом ремонте
железнодорожного подвижного состава,
а также магистральных, станционных и подъездных путей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных"Информация о проведенном плановом ремонте железнодорожного подвижного состава, а также магистральных, станционных и подъездных путей"
В графе 1 указывается порядковый номер.
В графе 2 указывается наименование владельцев железнодорожного подвижного состава, а также магистральных, станционных и подъездных путей.
В графе 3 указывается дата постройки железнодорожного подвижного состава, а также магистральных, станционных и подъездных путей.
В графе 4 указывается вид ремонта железнодорожного подвижного состава, а также магистральных, станционных и подъездных путей.
В графе 5 указывается дата завершения планового ремонта железнодорожного подвижного состава, а также магистральных, станционных и подъездных путей.
В графе 6 указывается наименование железнодорожного подвижного состава.
В графе 7 указывается заводской номер железнодорожного подвижного состава.
В графе 8 указывается инвентарный номер железнодорожного подвижного состава.
В графе 9 указывается серия железнодорожного подвижного состава.
В графе 10 указывается нормативный срок железнодорожного подвижного состава.
В графе 11 указывается дата продления срока службы железнодорожного подвижного состава.
В графе 12 указывается объем проведенного планового ремонта железнодорожных путей, по магистральным, станционным и подъездным путям.
В графе 13 указывается место ремонта (перегон), по магистральным, станционным и подъездным путям.
В графе 14 указывается место ремонта (километр), по магистральным, станционным и подъездным путям.
В графе 15 указывается место ремонта (пикет), по магистральным, станционным и подъездным путям.
В графе 16 указывается место ремонта (станция), по магистральным, станционным и подъездным путям.
В графе 17 указывается место ремонта (подъездной путь), по магистральным, станционным и подъездным путям.
В графе 18 указывается место ремонта (№ путей), по магистральным, станционным и подъездным путям.
В графе 19 указывается место ремонта (№ стрелочных переводов), по магистральным, станционным и подъездным путям.