"Тіркеу және өндірістік сынақтар өткізуге арналған өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарын, сондай-ақ лицензиялаусыз қайта анықталған карантиндік зиянды ағзаның ошақтарын жоюға арналған өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының шектелген санын әкелудің орындылығы туралы Кеден одағына мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 15-02/654 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 9 маусымдағы № 236 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 тамызда № 15552 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № 349 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 18.11.2020 № 349 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тіркеу және өндірістік сынақтар өткізуге арналған өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарын, сондай-ақ лицензиялаусыз қайта анықталған карантиндік зиянды ағзаның ошақтарын жоюға арналған өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының шектелген санын әкелудің орындылығы туралы Кеден одағына мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 15-02/654 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12088 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы";
осы бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.";
"Тіркеу және өндірістік сынақтар өткізуге арналған өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарын, сондай-ақ лицензиялаусыз қайта анықталған карантиндік зиянды ағзаның ошақтарын жоюға арналған өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының шектелген санын әкелудің орындылығы туралы Кеден одағына мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 15-02/654 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения уполномоченного органа государств-членов Таможенного союза о целесообразности ввоза незарегистрированных средств защиты растений для проведения регистрационных и производственных испытаний, а также ограниченного количества незарегистрированных средств защиты растений для ликвидации очагов вновь выявленного карантинного вредного организма без лицензирования"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июня 2017 года № 236. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2017 года № 15552. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № 349.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 18.11.2020 № 349 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 15-02/654 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения уполномоченного органа государств-членов Таможенного союза о целесообразности ввоза незарегистрированных средств защиты растений для проведения регистрационных и производственных испытаний, а также ограниченного количества незарегистрированных средств защиты растений для ликвидации очагов вновь выявленного карантинного вредного организма без лицензирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12088, опубликованный 29 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии";
пункт 1 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Стандарт государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии.";
стандарт государственной услуги "Выдача заключения уполномоченного органа государств-членов Таможенного союза о целесообразности ввоза незарегистрированных средств защиты растений для проведения регистрационных и производственных испытаний, а также ограниченного количества незарегистрированных средств защиты растений для ликвидации очагов вновь выявленного карантинного вредного организма без лицензирования", изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
Министрі
_____________ Д. Абаев
2017 жылғы 14 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
Министрі
_____________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы 21 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 17 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________ Қ. Бозымбаев
2017 жылғы 19 маусым
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 9 маусымдағы
№ 236 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 15 шілдедегі
№ 15-02/654 бұйрығымен
бекітілген
"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1- тарау. Жалпы ережелер
1. "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Департаменту ветеринарной и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________ Д. Абаев
24 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
__________ Ж. Касымбек
21 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
17 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________ К. Бозумбаев
19 июля 2017 года
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июня 2017 года № 236
Утвержден
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 15 июля 2015 года № 15-02/654
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
"электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 7 (жеті) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге уәкілетті органның қорытындысы (рұқсат құжаты) (бұдан әрі - қорытынды) не осы стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті берушіге қағаз жеткізгіште қорытынды алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады және мөрімен куәландырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 7 (семь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – заключение (разрешительный документ) уполномоченного органа на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – заключение) по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту либо мотивированный ответ об отказе, по основаниям указанным в пункте 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
В случае обращения к услугодателю за получением заключения на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, подписывается руководителем и заверяется печатью услугодателя.
При обращении за получением государственной услуги через портал результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).

8. Мыналардың:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі мыналарға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру туралы өтініш;
2) көрсетілетін қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін). Өтінішті көрсетілетін қызметті алушының өкілі берген жағдайда, өкілдің жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін), сондай-ақ оның өкілеттігін растайтын құжаттың көшірмесі (түпнұсқасы салыстыру үшін ұсынылады) ұсынылады.
3) көрсетілетін қызметті алушының мөрімен (бар болса) расталған, тіркелмеген өсімдік қорғау құралдарының (пестицидтердің) үлгілеріне инвойстың немесе тауарлы-көліктік жүкқұжаттың көшірмесі;
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру туралы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының мөрімен расталған тіркелмеген өсімдік қорғау құралдарының (пестицидтердің) үлгілеріне инвойстың немесе тауарлы-көліктік жүкқұжаттың электрондық көшірмесі;

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
к услугодателю:
1) заявление о выдаче заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (для идентификации). В случае подачи заявления представителем услугополучателя представляется документ, удостоверяющий личность представителя (для идентификации), а также копия документа, подтверждающая его полномочия (оригинал предоставляется для сверки);
3) копия инвойса или товаро-транспортной накладной на образцы незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов), заверенная печатью (при наличии) услугополучателя;
на портал:
1) заявление о выдаче заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или его представителя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия инвойса или товаро-транспортной накладной на образцы незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов), заверенная печатью (при наличии) услугополучателя;

3) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу немесе дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде - қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын оның көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты, құжатты қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіле отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі растайды;
портал арқылы тапсырған кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) пестицидтердің (улы химикаттардың) тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын жүргізу жоспарында тіркелмеген өсімдік қорғау құралдарының (пестицидтердің) жоқтығы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жұмыс күндері көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почтамен, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мыналардың:
1) жеке тұлғаның шағымында – оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), почталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі;

3) электронная копия документа, подтверждающая полномочия представителя услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов и фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица принявшего документы;
через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
10. Основаниями для мотивированного отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) в плане проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний пестицидов (ядохимикатов);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя Министерства в рабочие дни по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;

2) заңды тұлғаның шағымында – оның атауы, почталық мекенжайы, байланыс телефоны, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почтамен, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде, шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары 8 (7172) 55-59-61, бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
шешімдерімен сәйкес тіркеу
(ұсақмөлдекті және өндірістік)
сынақтарын және (немесе)
ғылыми-зерттеулер жүргізу
үшін тіркелмеген өсімдіктерді
қорғау құралдарының
(пестицидтердің) үлгілерін
әкелуге арналған қорытынды
(рұқсат құжаты) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Қорытынды (рұқсат құжаты)
№____/______201 /________
____________________________________________________________________
(қорытынды берген мемлекеттік билік органының атауы)
Берілді ______________________________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін - ұйымның атауы, почталық мекенжайы, елі, бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) почталық мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
Орнын ауыстыру түрі_______________________________________________________
(орнын ауыстыру түрі) ________________________________________________________________________________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесінің бөлімі)       (ЕАЭО СЭҚ ТН коды*)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жіберуші __________________________________________________________
(Атауы, заңды мекенжайы, ел)
Межелі ел/жіберуші ел ___________________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты_____________________________________________________________
Негіз:___________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Қосымша ақпарат_________________________________________________________________
Транзит елі_______________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Қорытынды ___________________________ жарамды
________________________________
(Лауазымы)
________________________________________
Мөр орны (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
(бар болған жағдайда) Қол_______________ Күні________________
<*> жолдар тауарлар санаттарына қойылатын талаптарды ескере отырып толтырылады.
Ескертпе: *өтініш нысаны Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде басқа елдермен сауда кезіндегі Кедендік одақтың мүше-мемлекеттерімен әкелуге немесе шығаруға тыйым немесе шектеу қою қолданылатын Тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, шығаруға және олардың транзитіне қорытындының (рұқсат құжатының) бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаудың (2-қосымша) 5-7, 10-21-тармақтарының талаптарын ескере отырып толтырылады.
"Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
шешімдерімен сәйкес тіркеу
(ұсақмөлдекті және өндірістік)
сынақтарын және (немесе)
ғылыми-зерттеулер жүргізу
үшін тіркелмеген өсімдіктерді
қорғау құралдарының
(пестицидтердің) үлгілерін
әкелуге арналған қорытынды
(рұқсат құжаты) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімдеріне сәйкес тіркеу(ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін тіркелмеген өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжатын) беру туралы өтініш
№____/______201 /________
Кімге_______________________________________________________________
(қорытынды беруге уәкілетті Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органының атауы)
Кімнен_____________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін - ұйымның атауы, почталық мекенжайы, елі, бизнес
сәйкестендіру нөмірі / жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
почталық мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағына _______________________________________
(өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарын/ өсімдіктерді
қорғаудың тіркелмеген құралдарының шектелген санын – керегін көрсету
қажет)
___________________________________ әкелуге қорытынды беруді сұраймын.
Орнын ауыстыру түрі_______________________________________________
(орнын ауыстыру түрі)
_________________________________ ___________________________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесінің бөлімі) (ЕАЭО СЭҚ ТН коды*)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
1
2
3
Алушы/жіберуші_____________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, ел)
____________________________________________________________________
Межелі ел/жіберуші ел ___________________________________________
____________________________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты________________________________________________
____________________________________________________________________
Негіз_______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша ақпарат:
Инвойс немесе тауарлы-көліктік жөнелтпе құжат_________________________
(нөмірі, күні)
Тіркеу (ұсақ мөлдекті және өндірістік) сынақтарын жүргізуге және (немесе) зерттеулер жүргізуге арналған шарт ___________________________________________________________
(шарттың нөмірі, қол қойған күні, орындаушы ұйымының атауы, почталық мекенжайы)
Транзит елі_______________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәлімет бергенім үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қолы_____________Күні________________________
_____________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда))
_____________________________________________
Мөр (бар болса) орны
<*> жолдар тауарлар санаттарына қойылатын талаптарды ескере отырып толтырылады.
Ескертпе: *өтініш нысаны Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде басқа елдермен сауда кезіндегі Кедендік одақтың мүше-мемлекеттерімен әкелуге немесе шығаруға тыйым немесе шектеу қою қолданылатын Тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, шығаруға және олардың транзитіне қорытындының (рұқсат құжатының) бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаудың (2-қосымша) 5-7, 10-21-тармақтарының талаптарын ескере отырып толтырылады.

2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, контактный телефон, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.mgov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги 8 (7172) 55-59-61, единый контакт-центр: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения
(разрешительного документа) на
ввоз образцов
незарегистрированных средств
защиты растений (пестицидов)
для проведения
регистрационных (мелкоделяночных и
производственных) испытаний и
(или) научных исследований в
соответствии с решениями
Коллегии Евразийской
экономической комиссии"
Форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
(разрешительный документ)
№ ____/_____201 /___________
________________________________________________________________________________
(Наименование органа государственной власти, выдавшего заключение)
Выдано ___________________________________________________________________
(для юридических лиц - название организации, почтовый адрес, страна, бизнес-
идентификационный номер/для физических лиц - фамилия, имя,
отчество (при его наличии), почтовый адрес, индивидуальный
идентификационный номер)
________________________________________________________________________________
Вид перемещения __________________________________________________________
(Вид перемещения)
________________________________________ _________________________________
(Раздел Единого перечня товаров)             (Код ТН ВЭД ЕАЭС *)
Наименование товара Количество Единица измерения
Получатель/отправитель ____________________________________________________
(Название, юридический адрес, страна)
________________________________________________________________________________
Страна назначения/отправления______________________________________________
Цель ввоза (вывоза) ________________________________________________________
Основание:________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Дополнительная информация_________________________________________________
Страна транзита____________________________________________________________
(Транзит по территории)
Заключение действительно по______________________________
________________________________
(Должность)
________________________________
Место печати                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
(при наличии)
Подпись_______________ Дата____________
<*> -строки заполняются с учетом требований к категориям товаров.
Примечание: форма заключения заполняется с учетом требований методических указаний по заполнению единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами-членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 г. № 45 (Приложение № 2).
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения
(разрешительного документа) на
ввоз образцов
незарегистрированных средств
защиты растений (пестицидов)
для проведения
регистрационных
(мелкоделяночных и
производственных) испытаний и
(или) научных исследований в
соответствии с решениями
Коллегии Евразийской
экономической комиссии"
Форма
Заявление
о выдаче заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии
№ ____/_____201 /___________
Кому _____________________________________________________________________
(наименование органа государственной власти государства-члена
Евразийского экономического союза, уполномоченного на выдачу заключения)
________________________________________________________________________________
От _______________________________________________________________________
(для юридических лиц - название организации, почтовый адрес, страна, бизнес-
идентификационный номер/для физических лиц - фамилия, имя,
отчество (при его наличии), почтовый адрес, индивидуальный
идентификационный номер)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Прошу выдать заключение на ввоз на территорию Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(незарегистрированных средств защиты растений/ограниченного
количества незарегистрированных средств защиты растений – указать нужное)
Вид перемещения___________________________________________________________
(Вид перемещения)
________________________________________________ _________________________
(Раздел Единого перечня товаров)                   (Код ТН ВЭД ЕАЭС *)
Наименование товара Количество Единица измерения
1
2
3
Получатель/отправитель ____________________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
__________________________________________________________________________
Страна назначения/ отправления______________________________________________
__________________________________________________________________________
Цель ввоза (вывоза) ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Основание_________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Дополнительная информация:
Инвойс или товаро-транспортная накладная____________________________________
(номер, дата)
Договор на проведение регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований ___________________________________________
________________________________________________________________________________
(номер договора, дата заключения, наименование организации-исполнителя,
почтовый адрес)
Страна транзита____________________________________________________________
(Транзит по территории)
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну.
Подпись______________ Дата___________________
____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________________________________
Место печати (в случае наличия)
<*> - строки заполняются с учетом требований к категориям товаров.
Примечание: форма заявления заполняется с учетом требований пунктов 5-7, 10-21 методических указаний по заполнению единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами-членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 г. № 45 (Приложение № 2).