"Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 218 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 390 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 тамызда № 15588 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және оларды жүзеге асыру қағидаларының 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 218 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9527 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 4 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары Ә.Б. Сқақовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.

О внесении изменения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 218 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 390. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2017 года № 15588
В соответствии с пунктом 6 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 218 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9527, опубликован в информационно-правовой системе "Әдiлет" от 4 июля 2014 года) следующее изменение:
Инструкцию по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим, утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Центру пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в бумажном и электронном видах в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан Скакова А.Б.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
генерал-полковник
С. Жасұзақов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 390 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2014 жылғы 20 мамырдағы
№ 218 бұйрығымен
бекітілген
Қарулы Күштерде қызмет өткерген әскери қызметшілерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әскери қызметшілерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық):
1) әскери қызметшілерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін (бұдан әрі – зейнетақы төлемі) тағайындауды және оларды жүзеге асыруды;
2) зейнетақы төлемдерін қайта есептеуді, тоқтатуды, уақытша тоқтатуды және қайта төлеуді айқындайды.
2. Әскери қызметшілерді зейнетақымен қамсыздандыру бойынша жұмысты ұйымдастыруды:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығымен (бұдан әрі - Орталық);
2) жергілікті әскери басқару органдары жүзеге асырады.
3. Әскери қызметтен шығарылуға жататын әскери қызметшілерге зейнетақы тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарын, оның ішінде еңбек өтілін ескере отырып есептеуді Орталық жүргізеді.
4. Зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарының есебі осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
5. Әскери қызметтен шығарылатын әскери қызметшілердің жеке істерін қызметтен шығарылғанға дейін алты ай бұрын әскери бөлімдер мен мекемелер қызмет өткергенін растағаннан кейін Орталыққа жолдайды.
Әскери бөлімде (мемлекеттік мекемеде) қызмет өткеретін әскери қызметшінің қызмет өткеруін растауды офицерлер құрамына – кадр бөлімшесінің бастығы (кадр жұмысын жүргізуге жауапты), сержанттар (старшиналар), сарбаздар (матростар) құрамының әскери қызметшілеріне – жасақтау органы (сержанттар (старшиналар), сарбаздар (матростар) құрамы әскери қызметшілерінің жеке істерін жүргізуге жауапты) жүргізеді.
Жеке істерді жолдау алдында қызметтік тізімде көрсетілген әскери қызметтің барлық кезеңдері, сондай-ақ жеңілдік шарттарында зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарын есептеуге құқық беретін жазбалар тексеріледі және аттестаттау және қосымша құжаттар деректерімен салыстырылады және бұйрықтармен немесе тиісті құжаттармен расталады.
6. Әскери қызметшінің еңбек сіңірген жылдарын есептеу үшін жолданатын жеке істің бірінші данасында мынадай құжаттар болады:

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
С. Жасузаков
Приложение
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 390
Утверждена
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 20 мая 2014 года № 218
Инструкция
по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет военнослужащим, проходившим службу в Вооруженных Силах
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет военнослужащим (далее - Инструкция) детализирует:
1) назначение и осуществление пенсионных выплат за выслугу лет (далее - пенсионная выплата) военнослужащим;
2) перерасчет, прекращение, приостановление и возобновление пенсионных выплат.
2. Организация работы по пенсионному обеспечению военнослужащих осуществляется:
1) Центром пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан (далее - Центр);
2) местными органами военного управления.
3. Исчисление выслуги лет, в том числе с учетом трудового стажа для назначения пенсионных выплат военнослужащим, подлежащим к увольнению с воинской службы производится Центром.
4. Расчет выслуги лет на пенсию составляется по форме, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
5. Личные дела военнослужащих, увольняемых с воинской службы, за шесть месяцев до увольнения направляются воинскими частями и учреждениями в Центр после подтверждения прохождения службы.
Подтверждение прохождения службы военнослужащим, проходящим службу в воинской части (государственном учреждении), производится на офицерский состав – начальником кадрового подразделения (ответственным за ведение кадровой работы), военнослужащих состава сержантов (старшин), солдат (матросов) – органом комплектования (ответственным за ведение личных дел военнослужащих состава сержантов (старшин), солдат (матросов)).
Перед направлением личных дел все периоды воинской службы, указанные в послужном списке, а также записи, дающие право на исчисление выслуги лет на пенсию на льготных условиях, проверяются и сопоставляются с данными аттестационных и дополнительных документов и подтверждаются приказами или соответствующими документами.
6. В личном деле, направляемом для исчисления выслуги лет военнослужащего содержатся следующие документы:

1) қызметтік тізім (қызмет өткеруді растаумен);
2) әскери бөлімдер командирлерінің (мемлекеттік мекемелер басшыларының) бұйрықтарынан үзінді көшірмелер не қызмет өткергенін, оның ішінде жеңілдік шарттарында өткергенін растайтын "Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын, басқа да мұрағат құжаттарын мемлекеттік және арнаулы мемлекеттік мұрағаттардың толықтыруы, сақтауы, есепке алуы мен пайдалануы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 145 бұйрығына сәйкес нысан бойынша (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10127 болып тіркелген) архивтік анықтамалар;
3) мерзімді қызмет өткергенін растайтын құжат (әскери билеттің көшірмесі немесе жергілікті әскери басқару органынан анықтама);
4) басқа мемлекеттік органдардағы (басқа елдердің Қарулы Күштеріндегі) қызметті жеңілдікпен есептеуді растайтын құжаттар;
5) еңбек кітапшасының түпнұсқасы және оның көшірмесі (еңбек өтілі болған кезде), дипломның, білімі туралы аттестаттың, балалардың туу туралы куәліктерінің нотариат куәландырған көшірмелері, архивтік анықтамалар және еңбек қызметін растайтын басқа да құжаттар;
6) 1998 жылғы 1 қаңтардан кейін еңбек өтілі болған кезде міндетті зейнетақы жарналарын аударуды растайтын құжаттарды ұсыну қажет.
Орталық осы тармақта көрсетілген құжаттарды алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарын есептеуді жүргізеді.
Құжаттардың көшірмелері "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 34 бабымен белгіленген тәртіппен куәландырылған жағдайлардан басқа, құжаттардың көшірмелерін ұсынылған түпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін бөлімшенің лауазымды адамы куәландырады.
7. Жеке істің материалдары толық жинақталмаған жағдайда, Орталық бір жұмыс күні ішінде құжатпен растауды қажет ететін кезеңдерді көрсете отырып, бұл туралы әскери бөлімді (мекемені) хабардар етеді.
Әскери бөлімдер (мекемелер) хабарламада көрсетілген қажетті растау құжаттарын белгіленген тәртіппен Орталыққа үш жұмыс күні ішінде жолдайды.
2-тарау. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру
8. Зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін тұрғылықты жері бойынша жергілікті әскери басқару органдарына Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және оларды жүзеге асыру қағидаларына (бұдан әрі - Қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес нысанда зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтініш береді және Қағидалардың 7-тармағында көзделген құжаттарды қоса береді.

1) послужной список (с подтверждением прохождения службы);
2) выписки из приказов командиров воинских частей (руководителей государственных учреждений), либо архивные справки по форме, согласно приказу Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 145 "Об утверждении Правил комплектования, хранения, учета и использования документов Национального фонда, других архивных документов государственными и специальными государственными архивами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10127) подтверждающие прохождение службы, в том числе на льготных условиях;
3) документ, подтверждающий прохождение срочной службы (копия военного билета или справка с местного органа военного управления);
4) документы, подтверждающие льготное исчисление службы в других государственных органах (Вооруженных Силах других стран);
5) оригинал трудовой книжки и ее копия (при наличии трудового стажа), копии диплома, аттестата об образовании, свидетельств о рождении детей, архивные справки и другие документы, подтверждающие трудовую деятельность;
6) при наличии трудового стажа после 1 января 1998 года, необходимо представление документов, подтверждающих перечисление обязательных пенсионных взносов.
Центр в течение пяти рабочих дней после получения документов, указанных в настоящем пункте, производит исчисление выслуги лет на пенсию.
Копии документов засвидетельствуются должностным лицом подразделения после сличения с представленными подлинниками, кроме случаев, когда копии документов засвидетельствованы в порядке, установленном статьей 34 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате".
7. В случае неполного комплекта материалов личного дела, Центр в течение одного рабочего дня уведомляет об этом воинскую часть (учреждение) с указанием периодов, которые необходимо подтвердить документально.
Воинские части (учреждения) в течение трех рабочих дней направляют в Центр необходимые документы, указанные в уведомлении.
Глава 2. Назначение и осуществление пенсионных выплат за выслугу лет
8. Для назначения пенсионных выплат в местные органы военного управления по месту жительства уволенные военнослужащие представляют заявление о назначении пенсионных выплат по форме, согласно приложению 1 к Правилам назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500 (далее - Правила), с приложением документов, предусмотренных пунктом 7 Правил.

1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 10 және одан көп еңбек сіңірген жылдары бар адамдар үшін зейнетақы жинақталымдарының болуы немесе болмауы туралы мәліметтер қосымша ұсынылады.
9. Есепке алу құжаттарын жүргізу жөніндегі жұмыс жүктелген әскери бөлімдер мен мекемелердің лауазымды адамдары (бұдан әрі – лауазымды адам) осы Нұсқаулықтың 6-тармағында көзделген құжаттарды қосып, оларды әскери есепке қою орны бойынша одан әрі жергілікті әскери басқару органдарына жолдау үшін әскери қызметтен шығарылған әскери қызметшілердің зейнетақы істерін рәсімдейді, сондай-ақ келесі құжаттармен толықтырады:
1) осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Орталық жасаған зейнетақыға еңбек сіңірген жылдары есебінің түпнұсқасы;
2) әскери қызметтен шығару туралы бұйрықтан үзінді көшірме;
3) шығарылуына байланысты жеке құрам тізімдерінен алу туралы әскери бөлім командирінің (мемлекеттік мекеме басшысының) бұйрығынан үзінді көшірме;
4) "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу қағидасын және әскери-дәрігерлік сараптама органдары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 373 бұйрығына сәйкес нысан бойынша (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11846 болып тіркелген) әскери-дәрiгерлiк комиссия қорытындысының түпнұсқасы (әскери қызметші денсаулық жағдайы бойынша шығарылған жағдайда);
5) әскери қызметші ақшалай ризықта тұрған әскери бөлімнің қаржы бөлімшесімен берілген ақшалай аттестат (төлем санатын көрсетумен).
Ақшалай аттестатта толық бір ай үшін ақшалай қамтылым жалақысының мөлшері және әскери қызметші қай күнге дейін ақшалай ризықтың барлық түрлерімен қамтамасыз етілгені, сондай-ақ жүргізілген зейнетақы төлемдерінің болуы немесе болмауы туралы жазбалар.
10. Лауазымды адам қызметтен шығарылған әскери қызметшіні оның жасалған зейнетақы ісімен таныстырады және әскери қызметшіні бөлім жеке құрамының тізімдерінен алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде тұрғылықты жері бойынша жергілікті әскери басқару органдарына жібереді.
11. Осы Нұсқаулықтың 8-тармағында көзделген құжаттар мен зейнетақы істер олар жергілікті әскери басқару органдарына келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жоғарыда тұрған жергілікті әскери басқару органдарына ұсынылады. Жоғарыда тұрған жергілікті әскери басқару органдары келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды Орталыққа жолдайды.
12. Жергілікті әскери басқару органдары осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтен шығарылған әскери қызметшілерді есепке алу кестесіне және осы Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепке алу карточкасына сәйкес зейнеткерлерді есепке алуды жүргізеді.

Лица, имеющие выслугу 10 и более лет по состоянию на 1 января 1998 года, дополнительно предоставляют сведения о наличии или отсутствии пенсионных накоплений.
9. Должностные лица воинских частей и учреждений, на которых возложена работа по ведению учетных документов (далее - должностное лицо), комплектуют пенсионные дела уволенных с воинской службы военнослужащих с приложением документов указанных в пункте 6 настоящей Инструкции для дальнейшего направления в местные органы военного управления по месту постановки их на воинский учет, а также дополняют следующими документами:
1) оригинал расчета выслуги лет на пенсию по форме, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, составленный Центром;
2) выписка из приказа об увольнении с воинской службы;
3) выписка из приказа командира воинской части (руководителя государственного учреждения) об исключении из списков личного состава в связи с увольнением;
4) оригинал заключения военно-врачебной комиссии, по форме, согласно к приказу Министра обороны Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 373 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы и Положения об органах военно-врачебной экспертизы в Вооруженных Силах Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11846) (в случае увольнения военнослужащего по состоянию здоровья);
5) денежный аттестат, выданный в финансовом подразделении воинской части, где военнослужащий состоял на денежном довольствии (с указанием категории оплаты).
В денежном аттестате указываются размеры окладов денежного содержания за целый месяц, и по какое число включительно военнослужащий обеспечен всеми видами денежного довольствия, а также запись о наличии или отсутствии произведенных пенсионных отчислений.
10. Должностное лицо ознакамливает уволенного военнослужащего с его сформированным пенсионным делом и в течение одного рабочего дня после исключения военнослужащего из списков личного состава части направляет в местные органы военного управления по месту жительства.
11. Документы, указанные в пункте 8 к настоящей Инструкции и пенсионные дела в течение двух рабочих дней со дня их поступления в местные подразделения органов военного управления представляются в местный вышестоящий орган военного управления. Местный вышестоящий орган военного управления в течение двух рабочих дней со дня поступления направляет их в Центр.
12. Местные органы военного управления ведут учет уволенных военнослужащих в соответствии с таблицей учета пенсионеров Министерства обороны Республики Казахстан по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции и с карточкой учета по форме, согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.

13. Орталық осы Нұсқаулықтың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде зейнетақы ісін құрайды және зейнетақы төлемдерін тағайындауды жүргізеді.
14. Қызметтен шығарылған әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдері Орталықпен келесі тәртіпте тағайындалады:
1) жеке істер зейнетақы істерінің тізілімінде осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеледі, ол бойынша зейнетақы ісіне нөмір беріледі;
2) зейнетақыны тағайындау осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемдеріне есептеу бойынша жүргізіледі;
3) жүргізілген тағайындаулар деректері Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес екі данада 1-ҚК үлгісіндегі үзінді көшірмелерді жасай отырып, Орталықтың электрондық деректер базасына енгізіледі;
4) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л үлгісіндегі хабарлама ресімделеді;
5) зейнетақы куәлігі осы Нұсқаулыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді;
6) зейнетақы куәліктерін есепке алу және беру журналы бойынша, осы Нұсқаулыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы куәліктерін беру ведомосы осы Нұсқаулыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
15. Зейнетақы куәлігі және оларды беруге ведомость ілеспе хатпен жергіәскери басқару органдарына жолданады.
16. 1-ҚК үлгісіндегі үзінді көшірме 1-В/Л үлгісіндегі хабарламамен бірге "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жолданады.
17. Орталық осы Нұсқаулықтың 8-тармағымен көзделген толық емес, нақты емес немесе қайшы келетін мәліметтерді қамтитын құжаттар келіп түскен жағдайда, сондай-ақ өтініш иесінде оған құқығының болмауына байланысты зейнетақы тағайындаудан бас тартылған жағдайда Орталыққа келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтару себебін жазбаша түсіндірумен зейнетақы істерінің тізілімінде белгі жасай отырып, құжаттарды жергілікті әскери басқару органдарына қайтарады.
18. Зейнетақы тағайындау рәсімі аяқталғаннан кейін "Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тағайындалды" мөртаңбасы қойылған тігілген зейнеткерлік іс зейнеткерлік істерінің тізілімі бойынша Орталықтың архивіне одан әрі есепке алу және сақтау үшін беріледі.
3-тарау. Зейнетақы төлемдерін қайта есептеу, тоқтату, уақытша тоқтату және қайта төлеу
19. Алушы зейнетақы мөлшерін қайта есептеу үшін Орталықтың мекенжайына бұдан бұрын әскери қызметшінің зейнетақы ісіне тіркелмеген оның еңбек қызметін немесе қызмет өткеруін, оның ішінде жеңілдік шарттарында өткеруін растайтын құжаттардың көшірмелерін, архивтік анықтамаларды ұсынған жағдайда зейнетақы мөлшерін қайта есептеу және қосымша төлеу Орталыққа растайтын құжаттар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүргізіледі.

13. Центр в течение пяти рабочих дней после получения документов, указанных в пункте 8 настоящей Инструкции, формирует пенсионное дело и производит назначение пенсионных выплат.
14. Пенсионные выплаты уволенным военнослужащим назначаются Центром в следующем порядке:
1) пенсионные дела регистрируются в реестре пенсионных дел по форме, согласно приложению 4 к настоящей Инструкции, по которому присваивается номер пенсионного дела;
2) назначение пенсионных выплат производится по расчету на пенсионные выплаты, по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции;
3) данные произведенных назначений вводятся в электронную базу данных Центра с формированием выписок формы 1-ВС в двух экземплярах согласно приложению 4 к Правилам;
4) оформляется извещение формы 1-В/Л согласно приложению 6 к Правилам;
5) оформляется пенсионное удостоверение, по форме, согласно приложению 6 к настоящей Инструкции;
6) по журналу учета и выдачи пенсионных удостоверений, по форме, согласно приложению 7 к настоящей Инструкции оформляется ведомость выдачи пенсионных удостоверений, по форме, согласно приложению 8 к настоящей Инструкции.
15. Пенсионное удостоверение и ведомость на их выдачу с сопроводительным письмом направляются в местные органы военного управления.
16. Выписка формы 1-ВС с извещением формы 1-В/Л направляется в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
17. В случае поступления документов указанных в пункте 8 настоящей Инструкции, содержащих неполные, недостоверные или противоречивые сведения, а также в случае отказа в назначении пенсионных выплат в связи с отсутствием права у заявителя, Центр в течение трех рабочих дней с момента поступления в Центр возвращает документы, в местные органы военного управления, с письменным разъяснением причины возврата с отметкой в реестре пенсионных дел.
18. После завершения процедуры назначения пенсионных выплат, подшитое пенсионное дело с проставленным штампом "Пенсионные выплаты за выслугу лет назначены" передается в архив Центра по реестру пенсионных дел для дальнейшего учета и хранения.
Глава 3. Перерасчет, прекращение, приостановление и возобновление пенсионных выплат
19. В случае предоставления получателем для перерасчета размера пенсионных выплат, в адрес Центра копий документов, архивных справок, подтверждающих его трудовую деятельность или прохождение службы, в том числе на льготных условиях, которые ранее не были приобщены в пенсионное дело военнослужащего, перерасчет размера пенсионных выплат и доплата производится в течение десяти рабочих дней со дня поступления в Центр подтверждающих документов.

20. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлем және (немесе) мемлекеттік базалық зейнетақы төлем (2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалға) алушының дәрігерлік-әлеуметтік мекемеге (ұйымға) түсуі немесе шығуы туралы ақпарат алған жағдайда, Орталық мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тоқтата тұру (жаңғырту) және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің мөлшерін белгілеу туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік корпорация хабардар ете отырып, зейнетақы төлемдері мынадай мәліметтер, оның ішінде мемлекеттік органдарының ақпараттық жүйелерден мәліметтер келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінен бастап тоқтатылады:
1) қайтыс болуы туралы;
2) алушылардың тұрақты мекендеуге Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге шығу фактісінің анықталуы;
3) алушыны хабарсыз кетті деп жариялау туралы;
4) сыныптық шен, әскери (арнайы) атақ беріп, алушыны лауазымға тағайындаған күннен бастап мемлекеттік қызметке қабылдау туралы;
5) жеке басын куәландыратын құжатының жарамдылық мерзімінің өтуі туралы (азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты).
Сондай-ақ зейнетақы төлемдері алушының осы Нұсқаулыққа 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы өтінішімен тоқтатылады.
21. Алушылардың Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге тұрақты тұрғылықты жерге кетуіне байланысты зейнетақыларды уақытша тоқтату үшін кету орны бойынша жергілікті басқару органдарына мынадай құжаттар ұсынылады:
1) осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақыларды уақытша тоқтату туралы өтініш;
2) басқа елдердің уәкілетті органдарының зейнеткерлік ісін жіберу туралы сұрау салуы;
3) мекенжайлық кету парағының (ішкі істер органдарында тіркеуден алу туралы) көшірмесі;
4) зейнеткерінің зейнетақы куәлігі.
Жергілікті басқару органдары осы Нұсқаулықтың осы тармағымен көзделген құжаттарды алғаннан кейін олар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды Орталыққа жолдайды.
Орталық мынадай іс-шараларды жүзеге асырады:
1) Мемлекеттік корпорацияға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушының тұрғылықты жері бойынша зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді тоқтату туралы хабарламаны (1-Б/ҚК нысаны) және басқа елдердің уәкілетті органдарына зейнеткерлік (жеке) істі жіберуге ресми сұрау салуды ұсыну туралы сұрау салуды жолдайды;
2) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі заңнаманың талаптарын ескере отырып, Қазақстан Республикасының тысқары жіберу мүмкіндігі туралы шешім қабылдау үшін тиесілігі бойынша офицерлер құрамының істерін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаментіне, қатардағы жауынгерлер және сержанттар құрамының істерін Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаментіне жолдайды.

20. В случае получения информации о поступлении в медико-социальные учреждения (организации) или выбытии получателя пенсионной выплаты за выслугу лет и (или) государственной базовой пенсионной выплаты (назначенной до 1 января 2016 года) Центр принимает решение о приостановлении государственной базовой пенсионной выплаты и установлении размера пенсионных выплат за выслугу лет.
Пенсионные выплаты с уведомлением Государственной корпорации прекращаются с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления сведений, в том числе из информационных систем государственных органов:
1) о смерти;
2) о выявлении факта выезда получателей на постоянное место местожительства за пределы Республики Казахстан;
3) об объявлении получателя безвестно отсутствующим;
4) о зачислении получателя на государственную службу с присвоением классного чина, воинского (специального) звания, установлением квалификационного класса со дня назначения на должность;
5) об истечении срока действия документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности без гражданства, вид на жительство иностранца).
Также пенсионные выплаты прекращаются по заявлению о прекращении пенсионных выплат за выслугу лет по форме, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции.
21. Для приостановления пенсионных выплат в связи с выездом получателей за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, представляет в местные органы военного управления по месту выезда следующие документы:
1) заявление о приостановлении пенсионных выплат, по форме согласно приложению 9 к настоящей Инструкции;
2) запрос уполномоченных органов других стран о высылке пенсионного дела;
3) копия адресного листка убытия (о снятии с регистрации в органах внутренних дел);
4) пенсионное удостоверение.
Местные органы военного управления, получив документы, указанные в настоящем пункте настоящей Инструкции в течение двух рабочих дней направляет их в Центр.
Центр осуществляет следующие мероприятия:
1) направляет в Государственную корпорацию уведомление (форма 1-Б/ВС) о прекращении пенсионной и социальной выплаты по месту жительства получателя пенсионных выплат за выслугу лет и запрос в уполномоченные органы других стран о предоставлении официального запроса на высылку пенсионного (личного) дела;
2) для принятия решения о возможности высылки за пределы Республики Казахстан с учетом требований законодательства по защите государственных секретов, направляет по принадлежности дела офицерского состава в Департамент кадров Министерства обороны Республики Казахстан, дела рядового и сержантского составов в Департамент организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.

22. Зейнетақы төлемдерін қайта төлеу үшін төлемдерді тоқтатуға негіз болатын мән-жайлар өзгерген кезде Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алушының өтініші негізінде тоқтатылған күннен бастап не қайта есептеу құқығы басталған сәттен бастап Орталық зейнетақы төлемін қайта төлейді.
Зейнетақы төлемдерін қайта төлеу үшін төлемдерді тоқтатуға негіз болатын мән-жайлар өзгерген кезде жергілікті әскери басқару органдарына мынадай құжаттар ұсынылады:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақыларды қайта төлеу туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты);
3) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы);
4) банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер.
23. Қазақстан Республикасы халықаралық келісімдер жасасқан басқа елдерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген алушылардың қоныс аударуына байланысты зейнетақыларды қайта жандандыру үшін жаңа тұрғылықты жері бойынша жергілікті әскери басқару органдарына мынадай құжаттар ұсынылады:
1) зейнетақыны қайта төлеу туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты);
3) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы);
4) банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтер;
5) көлемі 3х4 см фотосурет (2 дана);
6) уәкілетті органнан зейнетақы төлемдерінің тағайындалмағаны және төленбегені туралы анықтама.
24. Қазақстан Республикасы халықаралық келісімдер жасасқан басқа елдерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген зейнетақы төлемдерін алушылардың зейнеткерлік істерін басқа елдердің әскери комиссариаттары тұрақты тұрғылықты жерін тіркеу бойынша жергілікті әскери басқару органдарына жолдайды.
25. Жергілікті әскери басқару органдары осы Нұсқаулықтың 23-тармағында көрсетілген құжаттар мен зейнеткерлік ісін алғаннан кейін олар келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оларды Орталыққа жолдайды.
26. Зейнетақыларды қайта төлеуге немесе уақытша тоқтатуға құжаттарды алғаннан кейін Орталық мынадай құжаттарды ресімдейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды:
1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-ВС нысаны бойынша үзінді көшірмені;

22. Для возобновления пенсионных выплат при изменении обстоятельств, послуживших основанием для прекращения выплаты, на основании заявления получателя по форме, согласно приложению 1 к Правилам Центром пенсионные выплаты возобновляются со дня прекращения либо с момента наступления права на возобновление.
Для возобновления пенсионных выплат при изменении обстоятельств, послуживших основанием для прекращения выплаты в местные органы военного управления по новому месту жительства представляются следующие документы:
1) заявление о возобновлении пенсионных выплат, по форме, согласно приложению 1 к Правилам;
2) копии документов удостоверяющих личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вида на жительство иностранца);
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских акимов);
4) сведения о номере банковского счета.
23. Для возобновления пенсионных выплат в связи с переездом получателей, прибывшим на постоянное место жительства в Республику Казахстан из других стран, с которыми Республика Казахстан заключила международные соглашения, представляются в местные органы военного управления по новому месту жительства следующие документы:
1) заявление о возобновлении пенсионных выплат, по форме, согласно приложению 1 к Правилам;
2) копии документов удостоверяющих личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вида на жительство иностранца);
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских акимов);
4) сведения о номере банковского счета;
5) фотографии размером 3х4 см (2 шт.);
6) справка с уполномоченного органа по выплате пенсий о том, что пенсионные выплаты не назначались и не выплачивались.
24. Пенсионные дела получателей пенсионных выплат, прибывших на постоянное место жительства в Республику Казахстан из других стран, с которыми Республика Казахстан заключила международные соглашения, направляются военными комиссариатами других стран в местные органы военного управления по регистрации постоянного места жительства.
25. Местные органы военного управления, получив документы, указанные в пункте 23 настоящей Инструкции и пенсионное дело в течение двух рабочих дней со дня их поступления, направляет их в Центр.
26. Центр, получив документы на возобновление или приостановление пенсионных выплат оформляет и направляет в Государственную корпорацию следующие документы:
1) выписка по форме 1-ВС согласно приложению 3 к Правилам;

2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес 1-ИУ нысаны бойынша үзінді көшірмені;
3) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 1-ВС/1-арттыру нысаны бойынша үзінді көшірмені;
4) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-В/Л нысаны бойынша хабарламаны;
5) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес 1-Б/ВС нысаны бойынша хабарламаны;
6) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес 1-Б/ВС/2 нысаны бойынша хабарламаны.
27. Алушы қайтыс болған немесе басқа да себептер бойынша зейнетақылар тоқтатылған жағдайда Орталықтың электрондық деректер базасына тиісті өзгерістер енгізіледі.
Зейнеткерлік істе "Қайтыс болды", "Оқу аяқталды", "Мемлекеттік корпорацияға ауысты", "Анықтағанға дейін" деген белгілер қойылады және ол есепке алу мен сақтау үшін Орталықтың мұрағатына беріледі.
28. Зейнетақы куәлігін және қосымша парақты жоғалтуға немесе жарамсыз болуына байланысты қайта алу немесе ауыстыру үшін алушылар тұрғылықты жері бойынша жергілікті әскери басқару органдарына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш (еркін нысанда);
2) пайдалануға жарамсыз құжатты;
3) бұқаралық ақпарат құралдарына құжатты жоғалту туралы хабарландыру беру және құжаттың жарамсыз болып танылғандығы туралы анықтаманы.
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 1-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ                  ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ
Зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарын ЕСЕПТЕУ
Әскери қызметшінің әскери атағы, тегі, аты және әкесінің аты)
Жылдар
Айлар
Күндер
Жылдар
Айлар
Күндер
Туған айы, күні және жылы
1. Күнтізбелік қызмет мерзімі
Жиыны:
3. Еңбек өтілі
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Барлығы:
2. Жеңілдік шарттарында есептелетін қызмет кезеңдері
Жиыны:
4. Жеңілдік шарттарында есептелінетін еңбек өтілі
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
а) Қызметтің бір айы үш ай үшін
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Еңбек сіңірген жылдарына есептелетін мерзім
б) қызметтің бір айы екі ай үшін
Итого:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
в) қызметтің бір айы бір жарым ай үшін
Жиыны:
Барлығы:
Жеңілдік шарттарында есептелетін еңбек өтілі
Барлық еңбек өтілі
Барлығы:
Жалпы еңбек сіңірген жылдарының жиыны
еңбек сіңірген жылдарына есептелетін мерзім
Зейнетақыға толық жылдар саны
Жалпы еңбек сіңірген жылдары
20 ___ ж. "_____"______________                  ҚР ҚМ Зейнетақымен қамсыздандыру
орталығының бастығы
Қызмет маманы_______________                  _____________________________________
Қызмет бастығы_______________
Есеппен таныстым ________ (келісемін, келіспеймін)
қолы керек емесін сызу керек
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің зейнеткерлерін есепке алу кестесі
Р/с
Әскери атағы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Зейнеткерлік істің №
Зейнетақы мөлшері (толық/ толық емес)
Зейнетақы тағайындалған күн
1-бөлім. Толық көлемде тағайындалған зейнетақылар
2-бөлім. Толық көлемде тағайындалмаған зейнетақылар
3-бөлім. 1998 ж. 1.01. кейін алғаш рет шақырылған және зейнетақыға шығу құқығымен шығарылған әскери қызметшілер
4-бөлім. Зейнетақыға шығу құқығынсыз шығарылған әскери қызметшілер
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 3-қосымша
Зейнеткердің есеп карточкасы
Зейнетақы түрі
1
Еңбек сіңірген жылдары үшін
Т.А.Ә. (бар болса)
2
Әскери атағы
3
Лауазымы
4
Туған күні және жері
5
жылы
айы
күні
Зейнетақы ісі
6
Әскери комиссариат
7
Зейнетақыны есептеу үшін деректер
8
Қызметтен шығарылған күні
Қызметтен шығарылу себебі
Ақшалай ризық
Барлығы
жылы
айы
күні
лауазымы бойынша айлықақы
арттырылған лауазымдық айлықақы
әскери атағы бойынша айлықақы
еңбек сіңірген жылдары үшін үстеме ақы %
ақшалай ризықтың арттырылған түрлері
Азық-түлік үлесінің құны
бап
тармақ
%
теңге
Зейнетақының негізгі мөлшері, еңбек сіңірген жылдары
9
Зейнетақы тағайындалды
ЕҢБЕК СІҢІРГЕН ЖЫЛДАРЫ
Әскерге шақыруғадейінгі жұмыс істеген жылдарының саны
Зейнетақының негізгі мөлшері
жылы
айы
күні
жалпы
күнтізбелік
еңбек өтілі
%
теңге
Зейнетақының артуы және оған үстемақы аудандық коэффицент. Оларды төлеу шарттары
10
Арттырулар мен үстемеақылар түрлері
Сомасы
Оларды төлеу шарттары
Зейнетақы мөлшері
11
Зейнеткердің тұрақты тіркеуде тұрған жері
12
Қолы
13
БАСШЫ: МАМАН: КҮНІ:
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 4-қосымша
Нысан
20 __ ж. дейін сақталсын                                          _______________
№ ______ тармақ
Мүк. № ________
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы
Зейнетақы істерінің тізілімі
(№ _________ бастап № _________ дейін, _____ том)
20 __ ж. "___" ___ басталды
20 __ ж. "___" ___ аяқталды
_____ парақта
Р/с
Істің тіркелген күні
Пошта түрі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Зейнетақы ісінің нөмірі
Зейнетақыны тағайындаудан бас тарту туралы немесе істі мұрағатқа тапсыру туралы белгі
Ескертпе
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 5-қосымша
Нысан
№ АС - ___________ зейнеткерлік ісі
Зейнетақы төлемдеріне арналған есеп
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_________________________________________________
2. Лауазым санаты және жалақысы ____________________ , ________________________ теңге

2) выписка по форме 1-ИУ согласно приложению 2 к Правилам;
3) выписка по форме 1-ВС/1-повышение согласно приложению 5 Правилам;
4) извещение по форме 1-В/Л согласно приложению 6 к Правилам;
5) уведомление по форме 1-Б/ВС согласно приложению 9 к Правилам;
6) уведомление по форме 1-Б/ВС/2 согласно приложению 10 к Правилам.
27. В случае смерти или прекращения по другим причинам пенсионных выплат получателей в электронной базе данных Центра вводятся соответствующие изменения.
В пенсионном деле проставляются отметки "Смерть", "Окончание учебы", "Переход в Государственную корпорацию", "До выяснения" и оно передается для учета и хранения в архив Центра.
28. Для повторного получения или замены пенсионного удостоверения и вкладыша в связи с их утерей или непригодности, получатели предоставляют в местные органы военного управления по месту жительства следующие документы:
1) заявление (в произвольной форме);
2) документ, пришедший в негодность;
3) справка о подаче объявления в средства массовой информации об утере и признании недействительным документа.
Приложение 1
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
МИНИСТЕРСТВО ОБОРОНЫ                        РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
РАСЧЕТ
выслуги лет на пенсию
(Воинское звание, фамилия, имя и отчество военнослужащего)
Годы
Месяц
Дни
Годы
Месяц
Дни
Число, месяц и год рождения
1.Календарный срок службы
Итого:
3. Трудовой стаж
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Всего:
2.Периоды службы, зачисляемые на льготных условиях
Итого:
4.Труд.стаж зачисляемый на льготных условиях
Итого:
Итого:
Итого:
а) Один месяц службы за три месяца
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Срок засчитываемый в выслугу
б) Один месяц службы за два месяца
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
в) Один месяц службы за полтора месяца
Итого:
Всего:
Трудовой стаж зачисляемый на льготных условиях
Всего трудовой стаж
Всего:
ИТОГО общая выслуга
Срок засчитываемый в выслугу
Количество полных лет на пенсию
Общая выслуга лет
"___"_________20___ г.                        Начальник Центра пенсионного
обеспечения МО РК
____________________________
Специалист службы_______________
Начальник службы_______________
С расчетом ознакомлен ____________ (согласен, несогласен)
подпись ненужно зачеркнуть
Приложение 2
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Таблица
учета пенсионеров Министерства обороны Республики Казахстан
№ п/п
Воинское звание
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
№ пенсионного дела
Размер пенсии (полный/ неполный)
Дата назначения пенсии
1 раздел. Пенсии назначенные в полном объеме
2 раздел. Пенсии назначенные в неполном объеме
3 раздел. Военнослужащие впервые призванные после 1 января 1998 г. и уволенные с правом на пенсию
4 раздел. Военнослужащие уволенные без права на пенсию
Приложение 3
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Карточка учета пенсионера
Вид пенсии
01
За выслугу лет
Ф.И.О. (при его наличии)
02
Воинское звание
3
Должность
4
Дата и место рождения
5
год
месяц
день
Пенсионное дело
6
Военкомат
7
Данные для исчисления пенсии
8
Дата увольнения
Причина увольнения
Денежное довольствие
Всего
год
месяц
день
оклад по должности
повышенный должностной оклад
оклад по званию
надбавка за выслугу лет %
добавочные виды денежного довольствия
стоимость продовольственного пайка
ст.
п.
%
тенге
Основной размер пенсии, выслуга лет
9
Пенсия назначена
ВЫСЛУГА ЛЕТ
Количество лет работы в их до призыва
Основной размер пенсии
год
месяц
день
общая
календарная
трудовой стаж
%
тенге
Повышение и надбавки к пенсии, районный коэффицент. Условия их выплаты
10
Виды повышений и надбавок
Сумма
Условия их выплаты
Размер пенсии
11
Место постоянной регистрации пенсионера
12
Подписи
13
РУКОВОДИТЕЛЬ: СПЕЦИАЛИСТ: ДАТА:
Приложение 4
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Хранить до 20 ___ г.
Пункт № ________
Инв. № _________
Центр пенсионного обеспечения
Министерства обороны Республики Казахстан
Реестр пенсионных дел
(с № _________ по № _________, _____ том)
Начато "____" ___________ 20 ____ г.
Окончено "____" ___________ 20 ____ г.
На _____ листах
№ п/п
Дата регистрации дела
Вид почты
Фамилия, имя, отчество
Номер пенсионного дела
Отметка об отказе в назначении пенсии или о сдаче дела в архив
Примечание
Приложение 5
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Пенсионное дело № АС - ___
Расчет
на пенсионные выплаты
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии) ____________________________________________
2. Категория должности и оклад _______________ , ______________ тенге

3. Әскери атағы және жалақысы ________________________ , ______________________ теңге
4. Еңбек сіңірген жылдары _______ (күнтізбелік есептеуде ____ жыл, еңбек өтілі _____ жыл)
5. Зейнетақы мөлшері _________________________ % _____________________________ теңге
6. Зейнетақы 20 ___ ж. " _____ " ______ бастап тағайындалды
7. Зейнетақы тағайындау үшін негіздеме: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен
қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64, 65-баптары.
8. Зейнетақы мөлшерін айқындау: жаңа тағайындау ____________________________________
________________________________________________________________________________
9. Өткен кезең үшін толық төлеу есебі: _______________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жиыны: ______________ теңге.
Базалық зейнетақы төлемі:
________________________________________________________________________________
Жиыны ______________ теңге.
ҚР ҚМ Зейнетақымен қамсыздандыру
орталығының бастығы _______________
М.О.                                          Қызмет бастығы ________________
Қызмет маманы ________________
20 ___ ж. "___"___________
№ ___________ зейнетақы куәлігі мен қосымша парақ жазып берілді.
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 6-қосымша
Нысан
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 7-қосымша
Нысан
20 __ ж. дейін сақталсын ______________
№ ______ тармақ
Мүк. № ________
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы
Қосымша парағымен зейнеткер куәліктерін есепке алу және беру журналы
20 __ ж. "___" ___ басталды
20 __ ж. "___" ___ аяқталды
_____ парақта
Р/с
Куәлік №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Іс №
Адресат
Ведомость №
Алғаны туралы белгі
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 8-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі зейнеткерінің куәлігін беру ведомосы
Р/с
Куәлік №
Қосымша парақ зейнетақы түрі
Кімге берілді
Зейнеткерлік істің №
Берілген күні
Зейнеткердің қолы
Әскери қызметшілерге
зейнетақы төлемдерін
тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі
нұсқаулыққа 9-қосымша
Нысан
Кімге: ___________________________________________
___________________________________________
(өтініш иесінің Т.А.Ә.)
___________________________________________
___________________________________________
тұратын ____________________________________
тел: _______________________________________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату (уақытша тоқтатуға)
Өтініш
Сізден__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(оқиғаның мән-жайы көрсетіледі)
байланысты зейнетақыны және/немесе өтемақыны қайта жандандыруды (уақытша тоқтатуды)
сұраймын.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
20___ ж. "______" ______                        Өтініш иесі __________ __________________
(жылы)      (күні)      (айы)                                    қолы      (Т.А.Ә.(бар болса)

3. Воинское звание и оклад ______________________ , _____________ тенге
4. Выслуга лет _______ (в календарном исчислении ____ лет, трудовой стаж _____ лет)
5. Размер пенсии _______ % _______________ тенге
6. Пенсия назначена с " _____ " ______ 20 г.
7. Основание для назначения пенсии: статьи 64, 65 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
8. Определение размера пенсии: новое назначение ____________________________________
________________________________________________________________________________
9. Расчет доплаты за прошлый период: ______________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Итого: ______________ тенге.
Базовая пенсионная выплата:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Итого: ______________ тенге.
Начальник Центра пенсионного обеспечения МО РК ________________
М.П.Начальникслужбы ________________
Специалист службы ______________
"___"___________ 20 ___ г
Выписаны пенсионное удостоверение № ___________ и вкладыш.
Приложение 6
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Приложение 7
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Хранить до 20 ___ г.
Пункт № ________
Инв. № _________
Центр пенсионного обеспечения
Министерства обороны Республики Казахстан
Журнал
учета и выдачи пенсионных удостоверений с вкладышем
Начато "____" ___________ 20 ____ г.
Окончено "____" ___________ 20 ____ г.
На _____ листах
№ п/п
№ удостоверения
Ф.И.О. (при его наличии)
№ дела
Адресат
№ ведомости
Отметка о получении
Приложение 8
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Ведомость
выдачи удостоверения пенсионера
Министерства обороны Республики Казахстан
№ п/п
№ удостоверения
Вкладыш вид пенсии
Кому выдано
№ пенсионного дела
Дата выдачи
Роспись пенсионера
Приложение 9
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Кому: _____________________________________
от_________________________________________
(Ф. И. О. заявителя)
проживающего______________________________
___________________________________________
тел: _______________________________________
Заявление
о прекращении (приостановлении) пенсионных выплат за выслугу лет
Прошу Вас прекратить пенсионную выплату за выслугу лет
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается характер события)
К заявлению прилагаю следующие документы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
"______" ______ _____ г.                         Заявитель __________________________
(число) (месяц) (год)                              подпись (Ф.И.О. (при его наличии)