Әскери қызметшiлердiң Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери полиция органдарының гауптвахтасында әкiмшiлiк қамауды өтеу қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 20 шілдедегі № 368 бұрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 тамызда № 15591 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 319 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 12.04.2023 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы" 1999 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 46-7-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әскери қызметшiлердiң Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi әскери полиция органдарының гауптвахтасында әкiмшiлiк қамауды өтеу қағидалары бекiтілсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери полициясы бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) бұйрықты алғашқы ресми жариялағанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. "Гауптвахталарда әскери қызметшілердің әкімшілік қамауды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 68 бұйрығының (2014 жылғы 3 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9270 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрiнiң бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсiн.
5. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлiгiнде жеткiзiлсiн.

Об утверждении Правил отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 июля 2017 года № 368. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2017 года № 15591. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 319.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 12.04.2023 № 319 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 46-7 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1999 года "О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила отбывания административного ареста военнослужащими на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Главному управлению военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в бумажном и электронном видах в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Признать утратившим силу приказ Министра обороны Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 68 "Об утверждении Правил отбывания административного ареста военнослужащими на гауптвахте" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9270, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 3 апреля 2014 года).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5 Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.

6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Респуликасының
Қорғаныс министрі
генерал-полковник
С. Жасұзақов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 368 бұйрығымен
бекітілген
Әскери қызметшiлердiң Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi әскери полиция
органдарының гауптвахтасында әкiмшiлiк қамауды өтеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әскери қызметшiлердiң Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi әскери полиция органдарының гауптвахтасында әкiмшiлiк қамауды өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы" 1999 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 46-7-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді, әскери қызметшiлердi Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi әскери полиция органдарының гауптвахтасында әскери қызметшілердің әкiмшiлiк қамауды (бұдан әрі – қамауға алынғандар) өтеу тәртібін айқындайды.
2. Қамауға алынғандарды ұстау режимін қамтамасыз ету мақсатында әскери полиция органының бастығы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша гауптвахтадағы ішкі тәртіптемені бекітеді.
Ішкі тәртіптеме әрбір камерада мемлекеттік және орыс тілдерінде ілінеді.
3. Жұмыс істеу және серуендеу уақытынан басқа, тәулік бойы қамауға алынғандар құлыпқа жабылған камераларда болады.
4. Қамауға алынғандар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11844 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № 353 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн азық-түлiкпен, азықпен, жабдықпен, асханалық-асүйлік ыдыспен және азық-түлік қызметінің техникасымен жабдықтау нормаларына сәйкес тамақтанумен қамтамасыз етiледi, оларды тамақтануға қабылдау азық-түлiк аттестаттары бойынша жүргiзiледі.
Қамаққа алынғандар камераларда немесе гауптвахта жанындағы асханада тамақ ішеді. Жеке камераларда ұсталатын қамауға алынғандар тамақ ішуді камераларда жүзеге асырады.
5. Қамауға алынғандар, өзге де негіздер бойынша гауптвахтаға қамалған әскери қызметшілер және әскери полиция органдарының әскери қызметшілері арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпы әскери жарғыларымен (бұдан әрі – Жалпыәскери жарғылар) айқындалады.
6. Әскери полиция органдарының әскери қызметшілері Жалпы әскери жарғыларға және "Әскери полиция органдары туралы" 2005 жылғы 21 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11 және 12-баптарына сәйкес адам күшін, арнайы құралдарды, оның ішінде қызметтік иттерді және қаруды қолданады.

6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
С. Жасузаков
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 368
Правила
отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее - Правила), определяют порядок отбывания военнослужащими административного ареста (далее - арестованные) на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. В целях обеспечения режима содержания арестованных начальником органа военной полиции утверждается внутренний распорядок на гауптвахте по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Внутренний распорядок на гауптвахте вывешивается в каждой камере на государственном и русском языках.
3. В течение суток, за исключением времени выполнения работ и прогулок, арестованные находятся в закрытых на замок камерах.
4. Арестованные обеспечиваются питанием согласно Нормам снабжения продовольствием, кормами, оборудованием, столово-кухонной посудой и техникой продовольственной службы Вооруженных Сил Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от 18 июня 2015 года № 353 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11844), зачисление их на питание производится по продовольственным аттестатам.
Арестованные принимают пищу в камерах или в столовой при гауптвахте. Арестованные, содержащиеся в одиночных камерах, прием пищи осуществляют в камерах.
5. Взаимоотношения между арестованными и военнослужащими органов военной полиции определяются общевоинскими уставами Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 (далее – общевоинские уставы).
6. Военнослужащие органов военной полиции применяют физическую силу, специальные средства, в том числе служебных собак, и оружие, в соответствии с общевоинскими уставами и статьями 11 и 12 Закона Республики Казахстан "Об органах военной полиции".

2-тарау. Гауптвахтаға қамауға алынғандарды қабылдау және
оларды камералар бойынша орналастыру тәртібі
7. Гауптвахтаға қамауға алынғандарды қабылдауды гауптвахта бастығы тәулік бойы, ал ол болмаған жағдайда қарауыл (кезекшi ауысым) бастығы жүргізеді, ол:
1) осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттардың барын тексереді;
2) қамауға алынғандарға сұрақ қояды және оның жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілген мәліметтермен салыстырады;
3) әскери полиция органының медицина жұмыскерінің (фельдшерінің) қатысуымен медициналық қарап тексеруді (жыныс бір адам) жүргізеді.
8. Гауптвахтаға қамауға алынғанды жеткізген адам гауптвахта бастығына, ал ол болмаған жағдайда қарауыл (кезекшi ауысым) бастығына мынадай құжаттар:
1) жеке өзі қол қойған және соттың мөрiмен бекiтiлген әкімшілік қамауға алу туралы судьяның қаулысын;
2) жазаны өтеу кезеңіне қамауға алынғанды барлық жабдықталым түрлерінен алу туралы әскери бөлім командирінің бұйрығының көшірмесін немесе одан үзінді көшірмені;
3) қамауға алынғанның жеке басын куәландыратын құжатты;
4) бөлім штабының лауазымды адамы мен қамауға алынған адам қол қойған жеке заттар тізбесін (екі данада) ұсынады.
9. Қамауға алынғанды гауптвахтаға қабылдаған кезде осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттардың бар болуы және олардың дұрыс ресімделуі тексеріледі, сондай-ақ бір жынысты адам жеке басын толық қарап-тексеруді жүргізеді, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Тыйым салынған бұйымдар мен заттардың тізбесі (бұдан әрі – тыйым салынған заттар) бойынша тыйым салынған бұйымдар мен заттар алынады және жеке іс жүргізіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 30.03.2021 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Қамауға алынған адам туралы, сондай-ақ алып қойған және сақтауға қабылданған құндылықтар туралы қабылдайтын адам осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Гауптвахтада ұсталатын адамдарды есепке алу журналына (бұдан әрі – Есепке алу журналы) енгізеді.
11. Гауптвахтаға қамауға алынғанды қабылдау, сондай-ақ сақтауға қабылданған құндылықтар туралы әскери полиция органының құпия емес іс жүргізуінде тіркелетін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қамаққа алынғанды қабылдау қолхаты үш данада жасалады.
Қолхаттың бiрiншi данасы әскери бөлiмде тіркеу және есепке алу үшiн әскери қызметшiнi жеткiзген адамға, екiншiсі – қамаққа алынғанға берiледi, үшiншiсі – қамаққа алынғанның жеке ісіне тігіледі.
Гауптвахта бастығы болмаған кезде қабылданған қамауға алынғандар туралы қарауыл бастығы (кезекші ауысым) ол келісімен баянатпен баяндайды.

Глава 2. Порядок приема арестованных на гауптвахту и размещение их по камерам
7. Прием арестованных на гауптвахту производится круглосуточно начальником гауптвахты, а в его отсутствие начальником караула (дежурной смены), который:
1) проверяет наличие документов указанных в пункте 8 настоящих Правил;
2) проводит опрос арестованных и сверяет ответы со сведениями, указанными в документе, удостоверяющем его личность;
3) в присутствии медицинского работника (фельдшера) органов военной полиции, проводится медицинский осмотр (лицом одного пола).
8. Лицо, доставившее арестованного на гауптвахту, предоставляет начальнику гауптвахты, а в его отсутствие начальнику караула (дежурной смены) следующие документы:
1) постановление судьи об административном аресте, подписанного им лично и скрепленного печатью суда;
2) копию либо выписку из приказа командира воинской части о снятии со всех видов довольствия арестованного на период отбывания наказания;
3) документ, удостоверяющий личность арестованного;
4) опись личных вещей (в двух экземплярах), подписанную должностным лицом штаба части и арестованным.
9. При приеме арестованного на гауптвахту проверяется наличие документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил, и правильность их оформления, а также производится личный досмотр лицом одного пола, изымаются запрещенные предметы и вещества (при наличии) по Перечню запрещенных предметов и веществ, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – запрещенные предметы) и заводится личное дело.
Сноска. Пункт 9 – в редакции приказ Министра обороны РК от 30.03.2021 № 175 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Сведения об арестованном, а также об изъятых и принятых на хранение ценностях, вносятся принимающим лицом в Журнал учета лиц, содержащихся на гауптвахте (далее – Журнал учета) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, в присутствии арестованного.
11. О приеме арестованного на гауптвахту, а также принятых на хранение ценностях, составляется расписка в приеме арестованного в трех экземплярах по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, которая регистрируется в несекретном делопроизводстве органа военной полиции.
Первый экземпляр расписки выдается лицу, доставившему военнослужащего для регистрации и учета в воинской части, второй - арестованному, третий - приобщается к личному делу арестованного.
О принятых в отсутствие начальника гауптвахты арестованных начальник караула (дежурной смены) докладывает рапортом по его прибытию.

12. Гауптвахтаға қамауға алынғанды қабылдау кезінде медицина жұмыскері (фельдшер) оның дене жарақттарын анықтау мақсатында қарап тексеруді жүргізеді, ол туралы Есепке алу журналында тиісті жазба жасалады.
Гауптвахтаға жаңадан келген қамауға алынғандарды қарап тексеру оларды камералар бойынша орналастырғанға дейін жүргізіледі.
Қарап тексеру кезінде терінің сыртқы көріністерінің, венериялық, инфекциялық және басқа да аурулардың, педикулезбен зақымданудың болуына ерекше назар аударылады.
Анықталған дене жарақаттары туралы қолтаңба қойғыза отырып, қамауға алынғанды жеткізген лауазымды адамға хабарланады.
Дене жарақаттары анықталған жағдайда тиісті медициналық көмек көрсетіледі. Бір тәулік мерзімде медицина жұмыскерін (фельдшерді) тарта отырып, медициналық куәландыру жүргізіледі, оның нәтижелері қамауға алынған адамның медициналық кітапшасында тіркеледі.
Қамауға алынғандардың жарақат алу (дене зақымдану) жағдайларын анықтау мақсатында гауптвахта әскери қызметшілері медицина жұмыскерінің (фельдшердің) қатысуымен күнделікті олардың денелерін қарап тексеруді жүргізеді.
13. Гауптвахтаға қамауға алынғандар келгеннен кейін әкімшілік оның құқықтары мен міндеттері туралы, жазаны өтеу тәртібі мен шарттары туралы, ішкі күн тәртібінің қағидалары туралы ақпаратқа қол қойғыза отырып, жазбаша түрде танысу үшін қамаққа алынғанға ұсынады, сондай-ақ жазаны өтеу тәртібін бұзғаны үшін жауаптылық туралы ескертеді.
Қамауға алынғандар Гауптвахтаға қамалған әскери қызметшілердің мінез-құлық қағидаларын осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес сақтайды.
Әрбір гауптвахтаның жанындағы стенділерде гауптвахтаға қамалған әскери қызметшілердің негізгі құқықтары мен міндеттері, мінез-құлық қағидалары туралы ақпарат мемлекеттік және орыс тілдерінде ілінеді.
14. Қамауға алынғандар гауптвахтаға қамалған кезде гауптвахтада ұсталатын басқа әскери қызметшілерден бөлек, мынадай талаптарды сақтай отырып орналастырылады:
1) офицерлер – сержанттар мен қатардағы жауынгерлер құрамдарының лауазымдарында келiсiмшарт бойынша әскери қызмет өткеретiн әскери қызметшiлерден бөлек;
2) мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшiлер – осы тармақтың 1-тармақшасында көрсетiлген әскери қызметшiлерден бөлек;
3) әскери қызметшi әйелдер – ер адамдардан бөлек.
4) әртүрлі инфекциялық аурулармен науқастанған қамаққа алынғандар жеке және дені сау әскери қызметшілерден бөлек ұсталады.
Қамауға алынғандарды камераларда орналастыруды гауптвахта бастығы мен қарауыл (кезекшi ауысым) бастығы жүргізеді.
Оқшаулау тәртібі қамаққа алынғандардың барлық қозғалыстары кезінде қамтамасыз етіледі. Қамауға алынғандардың қозғалыстары айдауылмен бірге жүреді.

12. При приеме арестованного на гауптвахту медицинским работником (фельдшером) проводится осмотр с целью выявления у него телесных повреждений, о чем в Журнале учета производится соответствующая запись.
Осмотр вновь прибывших на гауптвахту арестованных проводится до их размещения по камерам.
При осмотре особое внимание уделяется на наличие наружных проявлений кожных, венерических, инфекционных и других заболеваний, пораженность педикулезом.
О выявленных телесных повреждениях с проставлением подписи сообщается должностному лицу, доставившему арестованного.
В случае обнаружения телесных повреждений оказывается соответствующая медицинская помощь. В суточный срок с привлечением медицинского работника (фельдшера) производится медицинское освидетельствование, результаты которого фиксируются в медицинской книжке арестованного.
В целях выявления случаев получения арестованными травм (телесных повреждений), военнослужащими гауптвахты с участием медицинского работника (фельдшера) ежедневно проводится их телесный осмотр.
13. При поступлении арестованного на гауптвахту администрация предоставляет арестованному для ознакомления в письменном виде под роспись информацию об его правах и обязанностях, об условиях отбывания наказания, о внутреннем распорядке, а также предупреждает об ответственности за нарушение порядка отбывания наказания.
Арестованные соблюдают Требования к арестованным, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При каждой гауптвахте на стенде размещается информация об основных правах и обязанностях арестованных, Требования к арестованным, на государственном и русском языках.
14. Арестованные при водворении на гауптвахту размещаются отдельно от других военнослужащих, содержащихся на гауптвахте по иным основаниям, с соблюдением следующих требований:
1) офицеры - отдельно от военнослужащих, проходящих воинскую службу по контракту на должностях сержантского и рядового составов;
2) военнослужащие срочной службы - отдельно от военнослужащих, указанных в подпункте 1) настоящего пункта Правил;
3) военнослужащие-женщины - отдельно от мужчин;
4) арестованные, больные различными инфекционными заболеваниями, содержатся раздельно и отдельно от здоровых военнослужащих.
Размещение арестованных по камерам производится начальником гауптвахты или начальником караула (дежурной смены).
Изоляция обеспечивается при всех перемещениях арестованных. Передвижение арестованных сопровождается конвоем.

15. Статистикалық есепке алуды жүзеге асыру үшін қамауға алынғандар туралы мәліметтер осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес Қамауға алынғандарды есепке алу журналына енгізіледі.
Әрбір қамауға алынғанға қамауға алынғанның жеке ісі басталады, оған әкімшілік қамауға алу туралы судьяның қаулысы, жеке толық тексеру хаттамасы және басқа да материалдар тіркеледі.
3-тарау. Қамауға алынғандарды жеке тiнту жүргізу,
дактилоскопия, суретке түсiру және заттарды толық тексеру тәртібі
16. Қамауға алынғанға қарауыл (кезекшi ауысым) бастығы толық жеке тексеру, медициналық қарап тексеру жүргізеді, одан кейін қол қойғыза отырып, гауптвахтадағы ішкі күн тәртібімен таныстырады.
17. Қамауға алынғанды жеке тексеру осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қамауға алынғанның жанында болған заттарды жеке тінту және қарап тексеру хаттамасын ( бұдан әрі – хаттама) ресімдеумен мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) қамауға алынғанды жеке тінтуді гауптвахта қызметкері және қамауға алынғанмен бір жынысты адам жүргізеді;
2) заттарды толық тексеру қамауға алғанның қатысуымен олардың құрылымдық тұтастығын бұзбай жүзеге асырылады;
3) егер фото және бейнетүсірілім жүргізілсе, оларды қолданғаны туралы хаттамада тиісті жазба жасалады;
Қамауға алынған хаттамаға қол қоюдан бас тартқан жағдайда, оған тиісті жазба жасалады.
18. Барлық қамауға алу мерзімін өтемеген қамауға алынғанды емдеу мекемесіне шұғыл жатқызу қажеттілігі туралы медициналық қызметкердің (фельдшердің) қарап-тексеру нәтижелері мен қорытындысы бойынша әскери полиция органының бастығы әкімшілік қамаққа алу туралы шешім шығарған судьяға және әскери бөлімнің қолбасшылығына хабарлама жолдайды.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 30.03.2021 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Қамауға алынғандардың бар болуын таңертеңгi қарап тексеруді және кешкi тексерудi қарауыл (кезекшi ауысым) бастығы немесе камералар бойынша атаулы тiзiм бойынша оның көмекшiсi жүргiзедi.
4-тарау. Қамауға алынғандарды
материалдық-тұрмыстық қамтамасыз ету тәртібі
20. Қамауға алынғандар гауптвахтада болған кезеңінде мыналармен қамтамасыз етіледі:
1) ұйықтайтын орынмен;
2) төсек-орын жабдығымен, (матрацпен, жастықпен, көрпемен, екi төсек жаймасымен және жастыққаппен, сүлгімен);
3) тамақ iшкен уақытта асхана ыдысымен және асхана аспаптарымен (кесемен, тостақпен, қасықпен);
4) Жалпыәскери жарғылармен, кітаптармен, журналдармен және мерзімді басылымдармен қамтамасыз етiледi.
21. Жалпы камераларда қайырмалы сәкi, үстел мен отырғыштар, еденге бекітілген түкіргіштер жабдықталады, қайнаған ауызсуға арналған ыдыс орнатылады және кружка беріледі.
Ұйқыдан тұрғаннан кейiн қайырмалы сәкi көтерiледi және құлыппен бекiтiледi.
Офицерлер мен әскери қызметші әйелдерді орналастыруға арналған камералар ағаш кереуеттермен, үстелдермен, табуреттермен, жеке заттар мен жуыну керек-жарақтарына арналған тумбалармен жабдықталады, қайнаған ауызсуға арналған ыдыс, кружкалар, ілгіштер мен түкіргіштер орнатылады.
Күн сайын камераларға қайнаған су беріледі.
Камераларда +18 С-дан төмен емес температура сақталады.
Әрбір камерада қорғалған жарық беру плафондары орналатылады.
Қараңғы түскеннен кейiн және ұйықтау уақытында гауптвахтаның камераларында, дәлiздерi мен дәретханаларында жарық берiлуге тиіс.

15. Для осуществления статистического учета, сведения об арестованных вносятся в Журнал учета сведений об арестованных по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок проведения личного обыска, дактилоскопирования, фотографирования и досмотра вещей арестованных
16. Арестованный подвергается начальником караула (дежурной смены) личному обыску, после чего ознакамливается под роспись с внутренним распорядком на гауптвахте.
17. Обыск арестованного осуществляется в следующем порядке с оформлением протокола личного обыска и досмотра вещей, находящихся при арестованном по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее - протокол):
1) личный обыск арестованного производится сотрудниками гауптвахты и только лицом одного пола с арестованным;
2) досмотр вещей осуществляется без нарушения их конструктивной целостности в присутствии арестованного;
3) если производится фото и видеосъемка, в протоколе производится соответствующая запись об их применении.
В случае отказа арестованного от подписания протокола, в нем производится соответствующая запись.
18. По результатам осмотра и заключения медицинского работника (фельдшера) о необходимости экстренной госпитализации в лечебное учреждение арестованного, не отбывшего весь срок ареста, начальником органа военной полиции направляется уведомление, судье, вынесший решение об административном аресте и командованию воинской части.
Сноска. Пункт 18 – в редакции приказ Министра обороны РК от 30.03.2021 № 175 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Утренний осмотр и вечерняя проверка наличия арестованных проводятся начальником караула (дежурной смены) или его помощником по именному списку по камерам.
Глава 4. Порядок материально-бытового обеспечения арестованных
20. На период нахождения на гауптвахте арестованные обеспечиваются:
1) спальным местом;
2) постельными принадлежностями (матрацем, подушкой, одеялом, двумя простынями, наволочкой, полотенцем);
3) столовой посудой и приборами на время приема пищи(миской, кружкой, ложкой);
4) Общевоинскими уставами, книгами, журналами и периодической печатью.
21. В общих камерах оборудуются нары, столы и лавки, вмонтированные в пол, плевательницы, устанавливаются емкости для кипяченой питьевой воды и кружки.
После подъема, откидные нары поднимаются и запираются на замок.
В камерах для размещения офицеров и военнослужащих-женщин оборудуются топчаны, столы, табуреты, тумбочки для личных вещей и туалетных принадлежностей, устанавливаются емкости для кипяченой питьевой воды, кружки, вешалки и плевательницы.
Ежедневно в камеры выдается кипяченая вода.
В камерах поддерживается температура не ниже +18оС.
В каждой камере устанавливаются защищенные плафоны освещения.
С наступлением темноты и на время сна камеры, коридоры и туалеты гауптвахты освещаются.

22. Камералар санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға (үй-жай квадратурасы, көзге қауіпсіз жарық, күндізгі жарықпен кітап оқу, үй-жайды желдету мүмкіндігі) жауап беруге тиіс.
Тұрғын алаңының нормасы камерадағы бір қамаққа алынғанға кемінде екі жарым шаршы метр, әйелдерді ұстауға арналған камераларда – кемінде үш шаршы метр есебінен белгіленеді.
Гауптвахта үй-жайларын, камералар мен дәретханаларды дезинфекциялау аптасына екі реттен сиретпей жүргізіледі.
Камералардағы терезелер күндізгі уақытта табиғи жарық түсуіне және камераға таза ауаның кіруіне кедергі келтірмейтін жеткілікті көлемде болуға тиіс.
Оқшаулауды қамтамасыз ету үшін камералардың терезелері табиғи жарық түсуіне және камераға таза ауаның кіруіне кедергі келтірмейтін тормен жабдықталады.
23. Күн сайын қамауға алынғандарға ұзақтығы кемiнде екi сағат серуендеу берiледi. Серуендеу гауптвахтаның арнайы жабдықталған аумағында тәулiктiң күндiзгi уақытында камералар бойынша жүргiзiледi. Қамауға алынғандар осы Қағидаларды бұзған жағдайда серуендеу мерзiмiнен бұрын тоқтатылады.
24. Осы Қағидаларға 8-қосымшада көрсетiлген қамауға алынғандар заттарды сақтау бөлмесiнде сақтай алатын және өзiмен бiрге болатын заттар тізбесіне сәйкес пайдалану үшiн өз төсек-орын керек-жарақтары мен заттарын қабылдауға болады.
25. Қамауға алынғанға аптасына екi реттен сиретпей ұзақтығы 15 минуттан аспайтын душ қабылдау мүмкiндiгі берiледi.
Моншада жуыну аптасына бір рет гауптвахта бастығы белгілеген күндері және сағаттарда жүргізіледі. Моншада жуыну күндері қамауға алынғандардың іш киімдері мен төсек-орын жабдығын ауыстыру жүзеге асырылады, оларды медициналық қарап тексеру жүргізіледі.
26. Жуыну керек-жарақтары қамаққа алынғандарға дәретханаға шығу уақытында беріледі, одан кейін қарауыл (кезекші ауысым) бастығының қарап тұруымен камералардан тыс орналасқан қамаққа алынғандардың жуыну керек-жарақтарын сақтауға арналған құлыпқа жабылатын шкафқа қайта салынады.
27. Қамауға алынғандар таңертеңгі және кешкі жуыну үшін санитариялық тораппен жабдықталған камераларда ұсталатын қамаққа алынғандарды қоспағанда, шығарушылардың бірге жүруімен камералардан мынадай тәртіппен:
Жалпы камераларда ұсталатындар – камера бойынша;
жеке камераларда ұсталатындар – бір-бірден кезектілік ретімен шығарылады.
Әскери қызметші әйелдерге жеке гигиена қағидаларын сақтау үшін қосымша уақыт беріледі.
5-тарау. Қамаққа алынғандарға сәлемдемелер
мен жөнелтiлiмдерді қабылдау, хаттар алу тәртібі
28. Қамауға алынғаға сәлемдемелер мен жөнелтiлiмдер алуға рұқсат етiледi.
29. Жөнелтiлiмдердi қабылдау осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екi данада жасалған өтiнiш негiзiнде жүргiзiледi.

22. Камеры соответствуют санитарным требованиям (квадратура помещения, освещение безопасного для зрения, возможности, при дневном освещении чтения литературы, вентиляция помещения).
Норма жилой площади определяется в расчете на одного арестованного в камере не менее двух с половиной квадратных метров, в камерах, предназначенных для содержания женщин – трех квадратных метров.
Дезинфекция помещений гауптвахты, камер и туалетов производится не реже двух раз в неделю.
Окна в камерах имеют размеры, не препятствующие естественному освещению в дневное время и доступу свежего воздуха в камеры.
Для обеспечения изоляции на окнах камер оборудуются решетки, не препятствующие естественному освещению и доступу свежего воздуха в камеры.
23. Ежедневно арестованным предоставляется прогулка продолжительностью не менее двух часов. Прогулка проводится покамерно в дневное время суток на специально оборудованной территории гауптвахты. В случае нарушения арестованными настоящих Правил, прогулка досрочно прекращается.
24. Для пользования могут приниматься собственные постельные принадлежности и предметы, согласно перечню вещей, которые арестованные могут хранить в комнате хранения вещей и иметь при себе, указанного в приложении 8 к настоящим Правилам.
25. Арестованному не реже двух раз в неделю, предоставляется возможность помывки в душе продолжительностью не более 15 минут.
Помывка в бане производится один раз в неделю в дни и часы, установленные начальником гауптвахты. В дни помывки в бане осуществляется смена нательного и постельного белья, а также медицинский осмотр арестованных.
26. Туалетные принадлежности выдаются арестованным во время вывода в туалет, после чего под присмотром начальника караула (дежурной смены) возвращаются обратно в запираемый на замок шкаф для хранения туалетных принадлежностей арестованных, расположенный вне камер.
27. Для утреннего и вечернего туалета арестованные выводятся из камер в сопровождении выводных, за исключением арестованных, содержащихся в камерах, оборудованных санузлом, в следующем порядке:
Содержащиеся в общих камерах – покамерно;
содержащиеся в одиночных камерах – по одному, в порядке очередности.
Военнослужащим-женщинам выделяется дополнительное время для соблюдения правил личной гигиены.
Глава 5. Порядок приема арестованными посылок и передач, получение писем
28. Посылки и передачи подлежат досмотру сотрудниками гауптвахты.
29. Прием передач производится на основании заявления, составленного в двух экземплярах по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.

30. Жөнелтiлiмдердi қабылдауды гауптвахта қызметкерлерi жүзеге асырады. Жөнелтiлiмдер келушiлер кезектiлiгі тәртiбiнде қабылданады.
Жөнелтілімнің ішіне салынғандарды тексеру оны жеткізген адамның қатысуымен жүзеге асырылады.
31. Гауптвахта қызметкері жөнелтілімді қабылдап, келушіге қабылдағаны туралы қолхатпен қоса өтініштің бірінші данасын қайтарады, ал екінші данасы ол жөнелтілімді алғаны туралы қол қойғаннан кейін қамаққа алынғанның жеке ісіне тігеді.
32. Сәлемдемелер мен жөнелтілімді ашуды және ішіне салынғандарды тексеруді құрамында кемінде екі гауптвахта қызметкері бар комиссия жүзеге асырады, ол туралы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәлемдемелер мен жөнелтілімдерді ашу актісі жасалады.
33. Сәлемдемелер, бандерольдар мен жөнелтiлiмдер:
1) қамауға алынған гауптвахтадан босатылған;
2) жөнелтілімнің нақты ішіне салынғандар өтініште көрсетілген мәліметтерге сәйкес келмеген;
3) тыйым салынған заттар бар болған жағдайларда қабылданбайды және керi қайтарылады.
34. Қамауға алынғанға сәлемдемелер мен жөнелтiлiмдер оларды қабылдағаннан кейiн бiр тәулiктен кешiктiрiлмей берiледi.
35. Гауптвахта әкiмшiлiгi медицина жұмыскерiнiң (фельдшердің) қорытындысы бойынша қамауға алынғандар үшiн дәрi-дәрмектердi тек оларды қамтамасыз етуге мүмкiндік болмаған жағдайларда қабылдайды.
Қамауға алынғандар медициналық қорытындыға сәйкес қабылдайтын дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар сәлемдемелер мен жөнелтiлiмдер қатарына кірмейді.
36. Қамауға алынғандардың хат алуына болады. Қамауға алынғанның атына келіп түскен хаттарды беруді гауптвахта әкімшілігі олар келіп түскен күні жүргізеді.
37. Қамауға алынғанға жақын туысының қайтыс болғаны немесе ауыр сырқаттанғаны туралы мәліметтер оларды алғаннан кейін бір тәулік ішінде хабарланады.
38. Қамауға алынғанның атына ол гауптвахтадан босатылғаннан кейін келіп түскен хаттар үш жұмыс күнінен кешіктірілмей оның қызмет орнына жолданады.
6-тарау. Қамауға алынғандардан сақтауға және пайдалануға тыйым салынған
бұйымдар мен заттарды алып қою тәртібі
39. Қамауға алынғандардың өзімен бірге құқыққа қарсы мақсаттарда пайдаланылуы немесе мемлекеттік немесе өзге де заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді қамтуы мүмкін құжаттар мен жазбаларды қоспағанда, әкімшілік іске қатысты не өз құқықтары мен заңды мүдделерін іске асыру мәселелеріне қатысты құжаттар мен жазбаларды сақтауға рұқсат етіледі.
40. Қамауға алынғаннан заттарды алып қою немесе сақтауға қабылдау нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алып қою хаттамасы үш данада жасалады.
Бiрiншi дана қамаққа алынғанға беріледі, екiншi – әскери бөлім өкіліне берiледi, үшiншi – қамауға алынғанның жеке ісінде сақталады. Қамауға алынғаннан заттар мен мүлік алынғаны және ол сақтауға қабылданғаны туралы Есепке алу журналында жазба жасалады.

30. Прием посылок и передач осуществляется сотрудниками гауптвахты. Посылки и передачи принимаются в порядке очередности посетителей.
Сверка наличия содержимого посылки и передачи, осуществляется в присутствии лица, ее доставившего.
31. Приняв посылки и передачу, сотрудник гауптвахты возвращает посетителю первый экземпляр заявления с распиской в приеме, а второй экземпляр приобщается к личному делу арестованного после его расписки в получении посылки и передачи.
32. Вскрытие и сверка содержимого посылок и передач осуществляется комиссией в составе не менее двух сотрудников гауптвахты, о чем составляется акт вскрытия посылок и передач по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
33. Посылки и передачи не принимаются и возвращаются обратно, в случаях:
1) освобождения с гауптвахты арестованного;
2) несоответствия фактического содержания передачи сведениям, указанным в заявлении;
3) наличия запрещенных предметов.
34. Посылки и передачи вручаются арестованному не позднее суток после их приема.
35. Администрация гауптвахты по заключению медицинского работника (фельдшера) принимает для арестованных медикаменты в тех случаях, когда отсутствует возможность в их обеспечении.
Лекарственные средства и изделия медицинского назначения, получаемые арестованными согласно медицинскому заключению, не включаются в число посылок и передач.
36. Арестованные могут получать письма. Вручение писем, поступающих на имя арестованного, производится администрацией гауптвахты в день их поступления.
37. Сведения о смерти или тяжелом заболевании близкого родственника сообщаются арестованному в течение суток после их получения.
38. Письма, поступившие на имя арестованного после его освобождения с гауптвахты, не позднее трех рабочих дней отправляются по месту его службы.
Глава 6. Порядок изъятия у арестованных предметов и веществ, запрещенных к хранению и использованию
39. Арестованным разрешается хранить при себе документы и записи, относящиеся к административному делу либо касающиеся вопросов реализации своих прав и законных интересов, за исключением тех документов и записей, которые могут быть использованы в противоправных целях или которые содержат сведения, составляющие государственную или иную охраняемую законом тайну.
40. По результатам изъятия либо принятия на хранение у арестованного запрещенных предметов составляется протокол изъятия в трех экземплярах по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Первый экземпляр выдается арестованному, второй - передается представителю воинской части, третий - хранится в личном деле арестованного. Об изъятии и принятии на хранение вещей и имуществе арестованного производится запись в Журнале учета.

41. Қамауға алынғанның заттары мен азық-түлік өнімдерін сақтауға қабылдауды қарауыл (кезекшi ауысым) бастығы жүргізеді.
42. Гауптвахтада ұстау кезеңінде қамауға алынғанда тыйым салынған бұйымдар мен заттарды алып қою немесе анықтаудың әрбір фактiсі бойынша олардың келіп түсу көзін және нақты иесiн анықтау мәніне қызметтік тексеру жүргiзiледi.
43. Қамауға алынғанның жазбаша өтініші бойынша қамаққа алынғандардың заттарын сақтау бөлмесінде сақтауда тұрған ақша, құндылықтар, заттар, бұйымдар мен азық-түлiк өнiмдерi қамаққа алынғанның жұбайына (зайыбына) немесе жақын туыстарына қол қойғызумен берiледi.
44. Қамауға алынған қайтыс болған жағдайда оған тиесiлi сақтауда болған құндылықтар оның жақын туыстарына қол қойғызумен берiледi.
45. Тыйым салынған заттар сақтау үшін осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша актімен гауптвахта бастығына, ал ол болмаған жағдайда қарауыл (кезекшi ауысым) бастығына тапсырылады, оның көшірмесі қамауға алынғанның жеке ісіне тіркеледі.
46. Толық тексеру кезінде қару, жарылғыш, улы, уландырғыш, есірткі заттары, психотроптық заттар және прекурсорлар алынғаны туралы қарауыл (кезекші ауысым) бастығы шешім қабылдау үшін белгіленген тәртіппен дереу әскери полиция органы бастығының атына баянатпен баяндайды.
47. Жарамдылық мерзімі өткен немесе бүліну белгілері бар азық-түлік өнімдерін құрамында кемінде гауптвахтаның екі әскери қызметшісі бар комиссия жояды, ол туралы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жою актісі жасалады.
7-тарау. Қамауға алынғандарға көтермелеулер мен жазалаулар қолдану тәртібі
48. Көтермелеу және жазалау шаралары барлық қамауға алынғандарға Қазаөқстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының Тәртіптік жарғысымен ( бұдан әрі-Тәртіптік жарғы) белгіленген тәртiппен қолданылады. Әрбір қамауға алынғанға әскери полиция органдарында Тәртіптік жарғыға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік карточка арналады және әскери полиция органында тіркеледі, қамауға алынған босатылған кезде ол қамауға алынғанның жеке ісімен бұрынғы қызмет орнына жолданады.
Көтермелеу шаралары ретінде бұрын қолданылған жазаны мерзімінен бұрын алып тастау және алғыс жариялау қолданылуы мүмкін.
49. Гауптвахтада ұстау тәртібін бұзғаны, гауптвахтаға қамауға алынғандарға белгіленген міндеттерін орындамағаны үшін мынадай жазалау шаралары қолданылады:
1) ескерту;
2) сөгіс;
3) қатаң сөгіс;
4) он бес тәулікке дейінгі мерзімге жеке камераға қамау.

41. Прием на хранение предметов и продуктов питания арестованного производится начальником караула (дежурной смены).
42. По каждому факту изъятия или обнаружения у арестованного в период содержания на гауптвахте запрещенных предметов сотрудниками гауптвахты проводится служебная проверка на предмет установления источника их поступления и подлинного владельца.
43. По письменному заявлению арестованного ценности находящиеся на хранении в комнате хранения вещей арестованных, передаются супруге (супругу) или близким родственникам арестованного под расписку.
44. В случае смерти арестованного, принадлежащие ценности, находившиеся на хранении, передаются его близким родственникам под расписку.
45. Запрещенные предметы сдаются для хранения начальнику гауптвахты, а в его отсутствии начальнику караула (дежурной смены) по акту по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам, копия которого приобщается к личному делу арестованного.
46. Об изъятии при досмотре оружия, взрывчатых, ядовитых, отравляющих, наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, начальник караула (дежурной смены) в установленном порядке немедленно докладывает рапортом на имя начальника органа военной полиции для принятия решения.
47. Продукты питания с истекшим сроком годности, либо имеющие признаки порчи, уничтожаются комиссией в составе не менее двух сотрудников гауптвахты, о чем составляется акт уничтожения по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Глава 7. Порядок применения поощрений и наложение взысканий на арестованных
48. Меры поощрения и взыскания применяются ко всем арестованным в порядке, установленном Дисциплинарным уставом Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан № 364 от 5 июля 2007 года (далее – Дисциплинарный устав). На каждого арестованного заводится и регистрируется в органе военной полиции служебная карточка по форме согласно приложению 2 к Дисциплинарному уставу, которая при освобождении военнослужащего направляется вместе с личным делом к прежнему месту службы.
В качестве мер поощрения могут применяться досрочное снятие ранее наложенного взыскания и объявление благодарности.
49. За нарушение порядка содержания на гауптвахте, невыполнение установленных обязанностей к арестованным применяются следующие меры взыскания:
1) замечание:
2) выговор;
3) строгий выговор;
4) водворение в одиночную камеру на срок до пятнадцати суток.

50. Жеке камераға қамау түрiндегі жазалауды гауптвахта бастығы қолданады.
Жеке камерадағы науқастанғанды мерзімінен бұрын босату қажеттілігі туралы медицина жұмыскерінің (фельдшердің) нұсқауы дереу орындалуға тиіс.
Жеке камераға қамау туралы қарауыл (кезекші аусым) бастығы баянатпен гауптвахта бастығына баяндайды, соңғы ол туралы жоғары тұрған бастыққа баяндайды.
51. Көтермелеу және жазалау туралы қамаққа алынғанға қолхатпен жеткізіледі, ол жеке ісіне тіркеледі.
Ауызша жарияланғаннан басқа, барлық жазалаулар мен көтермелеулерді гауптвахта бастығы жариялайды және осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қамауға алынғандарды жазалауды және көтермелеулерді есепке алу кітабында есепке алынады, әскери қызметшінің қызметтік карточкасына жазылады.
8-тарау. Қамауға алынған тамақтанудан бас тартқан кезде қабылданатын шаралар
52. Қамауға алынғанның тамақтанудан бас тарту фактісі анықталған кезде қарауыл (кезекші ауысым) бастығы гауптвахта бастығына баяндайды. Гауптвахта бастығы себептерді анықтайды және әскери полиция органының бастығына баяндайды.
53. Тамақтанудан бас тартқан қамауға алынған басқа қамауға алынғандардан бөлек ұсталады және медицина қызметкерiнiң (фельшердің) қадағалануында болады.
54. Егер оның өмiрiне қауiп төнсе, тамақтанудан бас тартқан қамауға алынғанның денсаулығын сақтауға бағытталған, оның iшiнде мәжбүрлеу сипатындағы шаралар оны қадағалайтын медицина қызметкерiнiң (фельдшердің) жазбаша қорытындысы негiзiнде медициналық көрсеткiштер бойынша жүзеге асырылады.
9-тарау. Қамауға алынғанды босату тәртібі
55. Қамауға алынғандар судьяның қаулысымен белгіленген әкімшілік қамаққа алу мерзімін өтегеннен кейін гаупвахтадан босатылады.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 25.08.2018 № 568 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
56. Мерзімді қызмет әскери қызметшісінің қамауға алу мерзімі аяқталу қарсаңында гауптвахта бастығы оны алып кетуге өкілді жіберу үшін әскери бөлімнің командиріне босату уақыты туралы хабарлайды және қарауыл (кезекші ауысым) бастығына бекет ведомосымен бірге тапсырылатын осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қамаққа алынғанды (ұсталғанды) босату туралы жазбахат береді.
Гауптвахта бастығының хабарламасы бойынша әскери бөлім командирі көрсетілген уақытта қызмет орнына гауптвахтаға мерзімді қызмет әскери қызметшінің бірге жүруі үшін бөлім өкілін гауптвахтаға жібереді, сондай-ақ оны тамақтандырумен және маусым бойынша киіммен қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдайды.

50. Взыскание в виде водворения в одиночную камеру налагается начальником гауптвахты.
Указание медицинского работника (фельдшера) о необходимости досрочного освобождения заболевшего из одиночной камеры подлежит немедленному исполнению.
О водворении в одиночную камеру начальник караула (дежурной смены) гауптвахты рапортом докладывает начальнику гауптвахты, который докладывает об этом вышестоящему начальнику.
51. О применении поощрения и наложении взыскания арестованному объявляется под расписку, которая приобщается к личному делу.
Все поощрения и взыскания, кроме объявленных устно, объявляются начальником гауптвахты и учитываются в Книге учета взысканий и поощрений арестованных по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, вносятся в служебную карточку военнослужащего.
Глава 8. Меры, принимаемые при отказе арестованного от приема пищи
52. При установлении факта отказа арестованного от приема пищи начальник караула (дежурной смены) докладывает начальнику гауптвахты. Начальник гауптвахты выясняет причины и докладывает начальнику органа военной полиции.
53. Арестованный, отказывающийся от приема пищи, содержится отдельно от других арестованных и находится под наблюдением медицинского работника (фельдшера).
54. Меры, в том числе и принудительного характера, направленные на поддержание здоровья арестованного, отказывающегося от приема пищи, если его жизни угрожает опасность, осуществляются по медицинским показаниям на основании письменного заключения наблюдающего за ним медицинского работника (фельдшера).
Глава 9. Порядок освобождения арестованных
55. Арестованные освобождаются с гауптвахты по отбытии срока административного ареста, установленного постановлением судьи.
Сноска. Пункт 55 в редакции приказа Министра обороны РК от 25.08.2018 № 568 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. Накануне окончания срока ареста военнослужащего срочной службы начальник гауптвахты сообщает о времени освобождения командиру воинской части для направления за ним представителя части и выдает начальнику караула (дежурной смены) записку об освобождении арестованного по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам, которая сдается вместе с постовой ведомостью.
Командир воинской части по сообщению начальника гауптвахты в указанное время направляет на гауптвахту представителя части для сопровождения военнослужащего срочной службы к месту службы, а также принимает меры по обеспечению его питанием и одеждой по сезону.

57. Қамауға алынғанды босату кезінде гауптвахта бастығы Қамауға алынғандарды есепке алу журналында және атаулы тізімде босату күні мен уақытын көрсетіп, жазба жасайды, сақталуы заңсыз болып табылатын заттардан басқа, қамауға алынғанға қолхатпен сақтауға алынған құжаттарды, ақшаны және заттарды қол қойғыза отырып береді.
58. Әкімшілік қамауға алуды өтеген адам босатылған кезде осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери полиция органы бастығының қолы қойылған гауптвахтадан босату туралы анықтама беріледі.
59. Қамауға алынған қайтыс болған жағдайда қарауыл (кезекші ауысым) бастығы ол туралы дереу әскери полиция органының кезекші бөліміне және гауптвахта бастығына баяндайды.
Қамауға алынғанның қайтыс болуы туралы әскери полиция органының басшылығы дереу жазбаша түрде әскери бөлімнің қолбасшылығына, қамауға алынғанның жеке ісінде көрсетілген жақын туысқандарына хабарлайды.
60. Паталогоанатомиялық зерттеуден, сондай-ақ тергеу әрекеттері жүргізілгеннен кейін қайтыс болған адамның мәйіті әскери бөлімнің (мекеменің) қолбасшылығына немесе оны талап еткен адамдарға беріледі.
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысаны
"Бекiтемiн"
әскери полиция органының
бастығы
____________________________
(лауазымы, қолы, тегi)
20 ___ жылғы "___"_________
ГАУПТВАХТАДАҒЫ IШКI ТӘРТIПТЕМЕ
(үлгiлiк)
1. Қамауға алынғандар осы Қағидалардың талаптарын сақтайды және гауптвахта қызметкерлерiнiң нұсқауларын орындайды.
2. Әскери полиция гауптвахтасында ұсталатын қамауға алынғандар үшiн мынадай күн тәртiбi белгiленедi:
Жүргiзiлетiн iс-шаралар
Өткiзу уақыты
Таңертеңгiлiк тұру
6 сағ. 00 мин. – 6 сағ. 10 мин.
Қамаққа алынғандарды тексеру, төсек-орын жабдықтарын тапсыру
6 сағ. 10 мин. – 6 сағ. 30 мин.
Таңертеңгi жуыну
6 сағ. 30 мин. – 7 сағ. 00 мин.
Гауптвахта камераларын және үй-жайларын жинау
7 сағ. 00 мин. – 8 сағ. 00 мин.
Таңертеңгi ас
8 сағ. 00 мин. – 8 сағ. 30 мин.
Гауптвахта қызметкерлерiнiң камераларды аралап шығуы
8 сағ. 30 мин. – 9сағ. 00 мин.
Жарғыларды зерделеу бойынша сабақтар
9 сағ.00 мин. – 11 сағ. 00 мин.
Саптық даярлық бойынша сабақтар
11 сағ.00 мин. – 13 сағ. 00 мин.
Жеке уақыт
13 сағ.00 мин. – 14 сағ. 00 мин.
Түскi ас
14 сағ. 00 мин. – 14 сағ.30 мин.
Серуендеу
14 сағ. 30 мин. – 16 сағ.00 мин.
Шаруашылық жұмыстарды жүргiзу
16 сағ. 00 мин. – 19 сағ.00 мин.
Кешкi ас
19 сағ. 30 мин. – 20 сағ.00 мин.
Мерзiмдi басылымды оқу
20 сағ. 00 мин. – 20 сағ.30 мин.
Камераларды жинау
20 сағ. 30 мин. – 21 сағ.00 мин.
Кешкi жуыну

57. При освобождении арестованного начальник гауптвахты производит запись в Журнале учета и в именном списке арестованных с указанием даты и времени освобождения, выдает арестованному под расписку изъятые на хранение ценности, за исключением вещей, хранение которых является незаконным.
58. При освобождении лицу, отбывшему административный арест, выдается справка об освобождении с гауптвахты за подписью начальника органа военной полиции по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
59. В случае смерти арестованного начальник караула (дежурной смены) немедленно докладывает об этом в дежурную часть органа военной полиции и начальнику гауптвахты.
О смерти арестованного, руководство органа военной полиции незамедлительно, в письменной форме сообщает, командованию воинской части, близким родственникам арестованного, указанным в личном деле.
60. Тело умершего после патологоанатомического исследования, а также производства следственных действий, передается командованию воинской части (учреждения) или лицам, его востребовавшим.
Приложение 1
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
"Утверждаю"
Начальник органа военной
полиции
____________________________
(должность, подпись, фамилия)
" ___ " _____ 20___ года
Внутренний распорядок на гауптвахте
1. Арестованные соблюдают требования настоящих Правил и выполняют указания сотрудников гауптвахты.
2. Для арестованных, содержащихся на гауптвахте военной полиции, устанавливается следующий распорядок дня:
Проводимые мероприятия
Время проведения
Подъем
6 час. 00 мин. – 6 час. 10 мин.
Проверка осужденных, сдача постельных принадлежностей
6 час. 10 мин. - 6 час. 30 мин.
Утренний туалет
6 час. 30 мин. - 7 час. 00 мин.
Уборка камер и помещений гауптвахты
7 час. 00 мин. - 8 час. 00 мин.
Завтрак
8 час. 00 мин. - 8 час. 30 мин.
Обход камер сотрудниками гауптвахты
8 час. 30 мин. - 9 час. 00 мин.
Занятия по изучению уставов
9 час. 00 мин. – 11 час. 00 мин.
Занятия по строевой подготовке
11 час. 00 мин. – 13 час. 00 мин.
Личное время
13 час. 00 мин. – 14 час. 00 мин.
Обед
14 час. 00 мин. - 14 час. 30 мин.
Прогулка (Курение допускается в отведенном для этого месте во время прогулки).
14 час. 30 мин. – 16 час. 00 мин.
Проведение хозяйственных работ
16 час. 00 мин. – 19 час. 00 мин.
Личное время
19 час. 00 мин. - 19 час. 30 мин.
Ужин
19 час. 30 мин. - 20 час. 00 мин.
Чтение периодической печати
20 час. 00 мин. - 20 час. 30 мин.
Уборка камер
20 час. 30 мин. - 21 час. 00 мин.
Вечерний туалет

21 сағ. 00 мин. – 21 сағ.30 мин.
Қамаққа алынғандарды тексеру, төсек-орын жабдықтарын алу
21 сағ. 30 мин. – 22 сағ.50 мин.
Ұйықтау
22 сағ. 00 мин.
Гауптвахта бастығы
__________________________________________
(ә/атағы, қолы, тегi және аты-жөнi)
20 ___ ж. "___"_________
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері әскери
полиция органдарының
гауптвахтасында әкiмшiлiк
қамауды өтеу қағидаларына
2-қосымша
Тыйым салынған бұйымдар мен заттардың тізбесі
1) Қару, жарылғыш, улы, уландырғыш және өртке қауіпті заттар, есірткі заттары, психотроптық заттар, прескурорлар, ішімдік заттары, бұрыш, тұз, оттықтар;
2) шарфтар, белбеу, белдіктер, иық баулар, баулар, галстуктер мен ұзындығы 50 сантиметрден аспайтын орамалдар;
3) шыны ыдыс, өткір, кесетін және тілетін заттар;
4) браслеттер, темекі сауыты, ойын карталары, түймелер, жүзік, сырға, қол сағат, ордендер, медальдар, металл заттары мен құндылықтар;
5) иіс су, одеколон және спирттік негізіндегі өзге де бұйымдар;
6) фото-, бейне- және аудио- жаба аппаратуралары, байланыс құралдары, флэш-жинақтағыштар (алынбалы-салынбалы ақпарат тасығыштары);
7) ақша, құңды қағаздар, ювелир заттары;
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері әскери
полиция органдарының
гауптвахтасында әкiмшiлiк
қамауды өтеу қағидаларына
3-қосымша
Нысаны
Гауптвахтада ұсталатын адамдарды есепке алу
ЖУРНАЛЫ
20___жылғы "____" ________ басталды.
20___жылғы "____" ________ аяқталды.
Р/с №
Гауптвахтаға қамалған күнi мен уақыты
Лауазымы, әскери атағы, тегi, аты,
әкесiнiң аты
Әскери бөлiмінiң нөмiрi
Кiм ұстады (қамауға алды)
Ұстау себебi (қамауға алу, не үшiн қамауға алды))
Қай мерзiмге және қандай камерада ұсталады
Қабылданған құндылықтар
Ұстау (қамауға алу) мерзiмi қашан аяқталады
Қамауға алынғанды қабылдау кезiнде медициналық тексеру уақыты, моншада жуыну және денесiн қарап тексеру туралы жазба (медицина қызметкерiнiң қолтаңбасы)
Гауптвахтадан босату туралы жазбаның
күнi мен уақыты
Гауптвахтаға қабылдау кезiнде заттарды, құжаттар мен ақшаны тапсырғаны туралы қолтаңбасы
Гаутвахтадан босаған кезінде заттарды, құжаттарды және ақшаны алғаны туралы қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Ескертпе: Журнал нөмірленген, тігілген, тиісті қолтаңбамен куәләндырылған және мөрмен мөрленген болуға тиіс. Журнал гауптвахтаның қарауыл (кезекші ауысым) бастығында сақталады.
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері әскери
полиция органдарының
гауптвахтасында әкiмшiлiк
қамауды өтеу қағидаларына
4-қосымша
Нысаны
Қамауға алынғанды қабылдау қолхаты
(қолхаттың бет жағы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты)
Әскери полиция органының елтаңбалы мөрі
___________________________________
(бөлімше, әскери бөлім)
_______ бастап ________ дейін __________ камерада ұстаумен
Әскери полиция
органының _ ____________ тәулікке (сағатқа) гауптвахтаға қабылданды.
мөртаңбасы
________________________________
________________________________
(уақыты, күні, айы, жылы)
____________________
әскери полиция органы
гауптвахтасының бастығы
Әскери полиция органының елтаңбалы
______________________________________________________
______________________________________________________
______________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі, аты-жөні)
20___жыл "____" _______________
(қолхаттың артқы жағы)
Қамауға алынғанда мынадай заттар бар:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қамауға алынғанның қолы ________________________________________________________
_________________________________________________________
әскери полиция органы гауптвахтасының бастығы
Әскери полиция органының елтаңбалы _________________________________________________________
мөрі (әскери атағы, қолы, тегі, аты-жөні)
Қамауға алынғанды жеткізген адамның қолы
_________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі, аты-жөні)
Ескертпе: Қолхат үш данада ресімделеді. Бірінші данасы қамаққа алынғанды гауптвахтаға жеткізген адамға, екіншісі – қамаққа алынғанға беріледі, үшінші данасы – қамаққа алынғанның жеке ісіне тігіледі.
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері әскери
полиция органдарының
гауптвахтасында әкiмшiлiк
қамауды өтеу қағидаларына
5-қосымша
Гауптвахтаға қамалған әскери қызметшілердің мінез-құлық қағидалары
1. Қамауға алынғандар:

21 час. 00 мин. - 21 час. 30 мин.
Проверка осужденных, получение постельных принадлежностей
21 час. 30 мин. - 22 час. 00 мин.
Отбой
22 час. 00 мин.
Начальник гауптвахты
__________________________________________
(в/звание, подпись, фамилия и инициалы)
"____" _______ 20___года
Приложение 2
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Перечень запрещенных предметов и веществ
1) Оружие, взрывчатые, ядовитые, отравляющие и пожароопасные вещества, наркотические средства, психотропные вещества, прекурсоры, спиртные напитки, перец, соль, зажигалки;
2) шарфы, пояса, ремни, подтяжки, шнурки, галстуки, полотенца длиной более 50 сантиметров;
3) стеклянная посуда, колющие, пилящие и режущие предметы;
4) браслеты, портсигары, игральные карты, запонки, кольца, серьги, часы, ордена, медали, металлические предметы и ценности;
5) духи, одеколон и иные изделия на спиртовой основе;
6) фото-, видео- и аудио - записывающая аппаратура, средства связи, флэш-накопители (съемные носители информации);
7) деньги, ценные бумаги, ювелирные изделия.
Приложение 3
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Журнал
учета лиц, содержащихся на гауптвахте
Начат: "___"______ 20__года
Окончен: "___"______ 20__года
№ п/п
Дата и время водворения на гауптвахту
Должность, воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер воинской части
Кем задержан (арестован)
Причина задержания (ареста, за что арестован)
На какой срок и в какой камере содержать
Принятые ценности
Когда заканчивается срок задержания (ареста)
Запись о времени медицинского осмотра, помывке в бане и телесном осмотре при приеме арестованного (подпись медицинского работника)
Дата и время освобождения с гауптвахты
Подпись о сдаче ценностей при приеме на гауптвахту
Подпись о получении ценностей при освобождении с гауптвахты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Примечание: Журнал должен быть пронумерован, прошнурован, заверен соответствующей подписью и опечатан печатью. Хранится журнал у начальника караула (дежурной смены) гауптвахты.
Приложение 4
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Расписка в приеме арестованного
(лицевая сторона расписки)
Штамп органа военной полиции
________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________
(подразделение, воинская часть)
принят на гауптвахту на _______________ суток с ____________
по _____________________ с содержанием в ________________ камере
_______________________________________________________
(время, число, месяц, год)
Начальник гауптвахты органа военной
полиции
_________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, инициалы)
" __ " ________ 20 __ года
(оборотная сторона расписки)
У арестованного имеются следующие ценности:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Подпись арестованного _____________________________________________________
Начальник гауптвахты органа военной полиции
________________________________________________
________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, инициалы)
Подпись лица, доставившего арестованного
________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, инициалы)
Примечание: Расписка оформляется в трех экземплярах. Первый экземпляр выдается лицу, доставившему арестованного на гауптвахту, второй – арестованному, третий
экземпляр – приобщается к личному делу арестованного.
Приложение 5
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Требования к арестованным
1.Требования к арестованным:

1) Әскери қызметшілердің Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi әскери полиция органдарының гауптвахтасында әкімшілік қамауды өтеу қағидаларында белгіленген ұстау тәртібін сақтайды;
2) әскери полиция органы гауптвахта әкімшілігінің және қолбасшылығының заңды талаптарын орындайды;
3) гигиена мен санитария талаптарын сақтайды;
4) күнделікті серуендеуге шығады (серуендеуден босатуды медицина жұмыскерінің қортындысы бойынша гауптвахта бастығы жүзеге асырады);
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 1077 қаулысымен бекітілген Өрт қауіпсіздігінің қағидаларын сақтайды;
6) гауптвахта мүлікіне ұқыпты қарайды;
7) камераларда және басқа да үй-жайларда кезектілік тәртібінде тазалық жасайды;
8) гауптвахта әскери қызметшілерінің, күдіктілер мен айыптаушылардың, сондай-ақ басқа да адамдардын ар-намысын қорлайтын іс-қимылдар жасамайды;
9) күзетпен ұстау тәртібін қамтамасыз ететін гауптвахта әскери қызметшілеріне, сондай-ақ басқа да адамдарға олардың қызметтік міндеттерін орындауға кедергі жасамайды;
10) белгіленген күн тәртібін сақтайды;
11) гауптвахта әскери қызметшілеріне "Сіз" деп және оларға "мырза" деп және одан әрі әскери шені бойынша немесе лауазымы бойынша сөйлейді;
12) гауптвахта әскери қызметшілерінің камераларына кірген кезде олардың командасы бойынша тұрады және корсетілген жерде сапқа тұрады;
13) сыртқы таза бейнесін ұстайды;
14) айдауылмен немесе гауптвахта әскери қызметшілерінің бірге жүруімен жүрген кезде қолын артында ұстайды;
15) гауптвахта әскери қызметшілерінің және басқа да лауазымды тұлғалардын талаптары бойынша өз тегін, аты-жөнін хабарлайды;
16) тыныштықты сақтайды;
17) кезектілік тәртібінде камера бойынша кезекшілікті атқарады.
2. Жол берілмейді:
1) гауптвахтаның басқа камераларында немесе өзге үй-жайларында отырған әскери қызметшілермен сөйлесуге, қандай-да бір заттарды беруге, тарсылдатуға немесе олармен хат алмасуға;
2) сөйлесудің, қандай-да бір заттарды берудің және бостандықта жүргендермен хат алмасудың белгіленген тәртібін бұзуға;
3) әкімшіліктің рұқсатынсыз гауптвахта камерасынан және басқа да үй-жайларынан шығуға;
4) гауптвахта объектілерінің күзету желісін бұзуға;
5) алкоголь ішімдіктерін, есірткі және психотроптық заттарды дайындауға және қолдануға;
6) материалдық және басқа да табыс көру мақсатында үстел ойындарын ойнауға;
7) өзіне және басқа да адамдарға дене суретін салуға;
8) әкімшіліктің рұқсатынсыз ұйықтау орындарына перде ілуге немесе ауыстыруға;
9) қолдан жасалған электр аспаптарын қолдануға;
10) әкімшіліктің рұқсатынсыз электрлік аспаптарын пайдалануға;

1) соблюдают порядок содержания, установленный Правилами отбывания военнослужащими административного ареста на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил республики Казахстан;
2) выполняют требования администрации гауптвахты и командования органа военной полиции;
3) соблюдают требования гигиены и санитарии;
4) выходят на ежедневную прогулку (освобождение от прогулки осуществляется начальником гауптвахты по заключению медицинского работника (фельдшера);
5) соблюдают Правила пожарной безопасности, утвержденные Постановлением правительства Республики Казахстан от 9 октября 2014 года № 1077;
6) бережно относятся к имуществу гауптвахты;
7) проводят уборку камер и других помещений в порядке очередности;
8) не совершают действий, унижающих достоинство военнослужащих гауптвахты, арестованных, а также иных лиц;
9) не препятствуют военнослужащим гауптвахты, а также иным лицам, обеспечивающим порядок содержания под стражей, в выполнении ими служебных обязанностей;
10) соблюдают установленный распорядок дня;
11) обращаются к военнослужащим гауптвахты на "Вы" и называют их "господин" и далее по воинскому званию или по должности;
12) при входе в камеры военнослужащих гауптвахты по их команде встают и выстраиваются в указанном месте;
13) соблюдают опрятный внешний вид;
14) при движении под конвоем или в сопровождении военнослужащих гауптвахты держат руки сзади;
15) по требованию военнослужащих гауптвахты и иных должностных лиц сообщают свою фамилию, имя, отчество (при его наличии);
16) соблюдают тишину;
17) дежурят по камере в порядке очередности.
2. Не допускается:
1) ведение переговоров, передача каких-либо предметов арестованным, содержащимся в других камерах или иных помещениях гауптвахты, перестукивание или переписывание с ними;
2) нарушение порядка ведения переговоров, передачи каких-либо предметов и переписки с лицами, находящимися на свободе;
3) выход из камер и других помещений гауптвахты без разрешения администрации;
4) нарушение линии охраны объектов гауптвахты;
5) изготовление и употребление алкогольных напитков, наркотических и психотропных средств;
6) игра в настольные игры с целью извлечения материальной или иной выгоды;
7) нанесение себе или иным лицам татуировок;
8) занавешивание и обмен без разрешения администрации спальных мест;
9) пользование самодельными электроприборами;
10) пользование электроприборами без разрешения администрации;

11) камерада ашық от жағуға;
12) жануарларды ұстауға;
13) әкімшіліктің рұқсатынсыз санитарлық-техникалық, жарық беру және басқа да аспаптарға жөндеу жүргізуге;
14) камералардағы санитарлық жүйенің ластануына;
15) гауптвахтаға қамауға алынған әскери қызметшілердің құқықтары мен міндеттері туралы ақпаратты камераның қабырғасынан алуға;
16) камералық мүкәммалдың қабырғаларына қағаз, фото, сурет, газет пен журнал қималарын жапсыруға, оған жазбалар мен суреттер салуға;
17) тыныштықты бұзуға;
18) саптан шығуға, шылым шегуге, сөйлесуге, камерадағы есіктің көзіне қарауға, қандайда-бір заттарды көтеруге, гауптвахта аумағы бойынша жүрген кезде дабыл дабылдамасының түймесін басуға;
19) терезеден бірдеңе лақтыруға, терезе алдына шығуға, форточкадан шығаруға, есіктің "көзіне" тығыз жақындауға, "көзді" жабуға;
20) жеке пайдаланудағы заттарды сатуға, сыйлау немесе өзге де тәсілмен иелігінен шығаруға.
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері әскери
полиция органдарының
гауптвахтасында әкiмшiлiк
қамауды өтеу қағидаларына
6-қосымша
Нысаны
Қамауға алынғандар туралы мәліметтерді есепке алу журналы
№ р/с
Келіп түскен күні және уақыты
ә/б, орналасуы, бағыныстылығы, командирі
Анкеталық мәліметтері (Т.А.Ә. (болған кезде) туған күні және жері, білімі, отбасылық жағдайы, тұрғылықты жері, лауазымы, қандай ҚіД шақырылды және қашан)
Санаты
Фабула
Істі қараған сот
Сот қаулысының
№ және күні
Біліктілігі
Қамаққа алу мерзімі (тәулік)
Босатылған күні және уақыты
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе: Журнал нөмірленген,тігілген, тиісті қолтаңбамен куәләндырылған және мөрмен мөрленген болуға тиіс. Журнал гауптвахтаның қарауыл (кезекші ауысым) бастығында сақталады.
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауға өтеу
қағидаларына
7-қосымша
Нысаны
Жеке толық тексеру және қамауға алынғанның жанында
болған заттарды толық тексеру
ХАТТАМАСЫ
20 ___ж. "___"______сағат ___мин. Жасау орны ________
Мен, _____________________________________________________________________
(хаттаманы толтырған адамның лауазымы, атағы, Т.А.Ә.(болған кезде))
осы хаттаманы әскери қызметшi ______________________________________________
__________________________________________________________________________
(әскери атағы, Т.А.Ә. (болған кезде), ұлты, туған жылы мен жерi, тұрғылықты жерi)
__________________________________________________________________________
қызмет орны, лауазымы _____________________________________________________
отбасылық жағдайы _____________________, асырауында ________________________
жеке басын куәландыратын құжат _____________________________________________
(сериясы, нөмiрi, кiммен берiлген) толтырдым.
Әскери қызметшi ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(толық тексерiлген адамның Т.А.Ә.(болған кезде))
жеке толық тексеру және заттарына толық тексеру жүргiзiлдi.
Толық тексерiлетiн адам үстiне мынаны киген: __________________________________
__________________________________________________________________________
Денесін қарап тексеру кезiнде мынадай дене жарақаттары анықталды:
__________________________________________________________________________
(анықталған жоқ, егер болса, дене жарақаттарының сипаттамасын көрсету
__________________________________________________________________________
және медициналық көмек көрсетiлдi ме)
Толық тексеру барысында мыналар анықталды және алынды: _____________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Толық тексеру кезiнде келiп түскен өтiнiштер __________________________________
Толық тексеру барысында мыналар қолданылды: _______________________________
__________________________________________________________________________
(фото-кинотүсiрiлiм, бейне жазу, өзге де тiркеу тәсiлдерi)
Гауптвахтаға келiп түскен кезде денсаулық жағдайына шағымдарым мен өтiнiштерiм жоқ (бар)
_______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(керегiн жазу)
Әскери полиция гауптвахтасындағы iшкi тәртiптемемен таныстым: ________________
___________________________________ (қолы)
Қолдары: _________________________ (толық тексерудi жүргiзген лауазымды адамның)
____________________________________(жеке толық тексерiлген адамның)
Хаттаманың көшiрмесiн алдым ______________________________________
(жеке толық тексерiлген адамның Т.А.Ә. (болған кезде), қолы)
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
8-қосымша
Қамауға алынғандар заттарды сақтау бөлмесiнде сақтай алатын және
өзiмен бiрге болатын заттар тiзбесi

11) развод открытого огня в камере;
12) содержание животных;
13) производство ремонта сантехники, осветительных и других приборов или регулировка освещения в камере без разрешения администрации;
14) засор санузлов в камерах;
15) снятие со стен камер информации об основных правах и обязанностях военнослужащих, водворенных на гауптвахту;
16) оклеивание стен, камерного инвентаря бумагой, фотографиями, рисунками, вырезками из газет и журналов, нанесение на них надписей и рисунков;
17) нарушение тишины;
18) выход из строя, курение, ведение разговоров, заглядывание в камерные глазки, поднятие каких-либо предметов, нажатие кнопок тревожной сигнализации при движении по территории гауптвахты;
19) выброс чего-либо из окон, взбирание на подоконник, высовывание в форточку, подход вплотную к "глазку" двери, закрытие "глазка";
20) продажа, дарение или отчуждение иным способом предметов, находящихся в личном пользовании.
Приложение 6
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Журнал
учета сведений об арестованных
№ п/п
Дата и время поступления
Дислокация в/части, подчиненность, командир в/части
Анкетные данные (Ф.И.О.,(при его наличии) дата и место рождения, образование, семейное положение, адрес проживания, должность, каким ОДО и когда призван)
Категория
Фабула
Суд, рассмотревший дело
№ и дата постановления суда
Квалификация
Срок ареста (сутки)
Дата и время освобождения
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание: Журнал должен быть пронумерован, прошнурован, заверен соответствующей подписью и опечатан печатью. Журнал хранится у начальника караула (дежурной смены) гауптвахты.
Приложение 7
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Протокол
личного обыска и досмотра вещей, находящихся при арестованном
"__"_________ 20 __ г. ___ час. ___ мин.       Место составления ________________
Мною, ____________________________________________________________________
(должность, звание, ф.и.о. (при его наличии) лица, составившего
протокол)
составлен настоящий протокол на военнослужащего (-ую) _______________________
________________________________________________________________________________
(воинское звание, ф.и.о., (при его наличии) национальность, год и место рождения,
место жительства)
________________________________________________________________________________
место службы, должность ___________________________________________________
семейное положение ___________________, на иждивении _______________________
документ, удостоверяющий личность _________________________________________
(серия, номер, когда кем выдан)
________________________________________________________________________________
Произведен личный обыск и досмотр вещей военнослужащего (-ей)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ф.и.о. (при его наличии) лица, подвергнутого досмотру)
Досматриваемый (-ая) одет (-а) _______________________________________________
________________________________________________________________________________
При наружном осмотре обнаружены телесные повреждения:
________________________________________________________________________________
(не обнаружены, если имеются, указать характер телесных повреждений и
________________________________________________________________________________
оказывалась ли медицинская помощь)
В ходе обыска обнаружены и изъяты: _________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заявления, поступившие при обыске __________________________________________
В ходе обыска применялись: _________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фото-киносъемка, видеозапись, иные способы фиксации)
При поступлении на гауптвахту на состояние здоровья жалоб и заявлений не имею
(имею) _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(нужное написать)
С внутренним распорядком на гауптвахте военной полиции ознакомлен:
_____________________________________(подпись)
Подписи:___________________(должностного лица, проводившего обыск)
_______________________ (лица, подвергнутого личному обыску)
Копию протокола получил (-а) _______________________________________________
(ф.и.о. (при его наличии) подпись лица подвергнутого личному обыску)
Приложение 8
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Перечень
вещей, которые арестованные могут хранить
в комнате хранения вещей и иметь при себе

1) белдiк белбеулерінсiз, аспа баусыз далалық киiм нысанының қосалқы жиынтығы, сондай-ақ маусым бойынша бас киiм, аяқ киiм (тақасыз, металл нәлсiз және баусыз);
2) iшкi киiм, шұлық, қолғап (биялай), қол орамал, бөлмеде киетiн тапочка;
3) жуыну керек-жарақтары: иiс, кiр сабын, сусабын, тiс пастасы, тiс щеткасы, сабын мен тiс щеткасына арналған пластмасса қап, майлар, металл емес тарақ, жөке, жұмсақ ысқыш, дәретхана қағазы, электр немесе механикалық ұстара, бiр рет пайдаланылатын қауiпсiз ұстара (гауптвахтаның камераларынан тыс орналасқан қамаққа алынғандардың мүлкiн сақтауға арналған құлыпқа жабылатын арнайы шкафта сақталады);
4) іш киім, шашқа арналған резеңке, гигиеналық керек-жарақтар (әйелдер үшін);
5) көзiлдiрiк және көзiлдiрiкке арналған пластмасса қап;
6) жалпыәскери жарғылармен, көркем әдебиет, мерзiмдi басылым шығарылымдары;
7) үстел ойындары (дойбы, шахмат, домино, нарды);
8) iшкi киiмге немесе қалтаға салуға арналған дiни табыну заттары;
9) екiден артық емес фотосурет;
10) дәрiгердiң тағайындауы бойынша дәрiлiк заттар.
Қамауға алынға өзiмен бiрге олардың құқықтары мен заңды мүдделерiн iске асыру мәселелерiне қатысты құжаттар мен жазбалар, сондай-ақ пошталық жөнелтiлiмдер бланкiлерi, түбiртектер, заттарды сақтау бөлмесiне тапсырылған заттарды, құжаттарды, бұйымдарды және өзге де материалдық құндылықтарды беру актiлерiнiң көшiрмелерi болуға және сақтауға рұқсат етiледi.
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
9-қосымша
Нысаны
ӨТIНIШ
________________________________________________________________________________
(әкiмшiлiк қамауға алынғанға қандай қатысы бар)
________________________________________________________________________ тұратын
(тұрғылықты мекенжайы)
азамат (-ша) _____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде))
________________________________________________ үшiн жөнелтiлiмдi қабылдауыңызды
(қамауға алынғанның ә/атағы, тегi және аты-жөнi) сұраймын.
Р/с №
Азық-түлiк атауы
Салмағы
Саны
Ескертпе
килограмм
грамм
Өтiнiш иесiнiң қолы ________________________________________________
20_ жылғы "__"____________
Жөнелтiлiмге рұқсат бердi ___________________________________________
(гауптвахта бастығы)
Жөнелтiлiмдi қабылдады ____________________________________________
(жөнелтiлiмдi қабылдаған қызметкердiң Т.А.Ә.(болған кезде))
Жөнелтiлiмдi алдым ________________________________________________
(жөнелтiлiмдi алған адамның қолы)
20 __ жылғы "____" __________
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Сәлемдемелердi және жөнелтілімдерді ашу
АКТIСI
20 __ ж. "____" _________ Жасау орны ____________________________________________
Комиссия мынадай құрамда:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(комиссия мүшелерiнiң Т.А.Ә.(болған кезде))
осы сәлемдеменi (жөнелтілімді) ашу актiсiн жасады _________________________________
______________________________________________________________________________
(заттардың, азық-түлiктiң атауы, олардың сыртқы белгiлерi,
______________________________________________________________________________
саны (жазбаша) көрсетiледi)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________,
гауптвахтада ұсталатын әскери қызметшіге iшiне салынғаннан мыналар берiлдi:
_______________________________________________________________________________
(заттардың, азық-түлiк өнiмдерiнiң атауы көрсетiледi)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Гауптвахтада ұсталатын қамауға алынғандардың заттарын сақтау бөлмесiне
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
____________________________________________________________________ тапсырылды.
Комиссия мүшелерiнiң қолдары:
__________________________________________________________________________
Алдым ___________________________________________________________________
(әкiмшiлiк қамауға ұшыраған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде), қолы)
Актiнi жасаған қызметкердiң қолы:
__________________________________________________________________________
(лауазымы, атағы, қолы, Т.А.Ә.(болған кезде))
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
11-қосымша
Алу хаттамасы
Біз , төменде қол қойған, мынадай құрамдағы комиссия __________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, тегі аты және әкесінің аты (болған кезде))
ұсталған, күдікті, айыпталушы, әкімшілік тәртіппен қамауға алынған және қамауға алуға сотталған
_______________________________________________________________________
(әскери атағы,тегі аты және әкесінің аты (болған кезде))
тізім бойынша сомасы (___________) ақшаны, құнды қағаздар мен құнды заттарды
_________________________________________________________________________,
(сомасы жазумен көрсетіледі)
мынадай заттар мен азық-түлікті _____________________________________________
________________________________________________________________________________
__________________________________ алдық (сақтауға қабылдадық).
Барлығы берілгені: __________ құнды қағаздардың, құнды заттардың атауы,
(саны)
_______ ақша, ____________ азық-түлік, заттар атауы.
(саны) (саны)
Тапсырды: ______________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), қолы)
Қабылдады: _____________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), қолы)
Қатысқан: _______________________(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), қолы)
20__жылғы "___"_______
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
12-қосымша
АКТ
" __ " ________ 20____ж. ____________________________ қаласы (кенті)
Мен, ___________________________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, тегі, аты-жөні)
________________________________________________________________________________
(қамауға алу туралы шешім шығарған соттың атауы)
20__ж. " __ " ____________ шешімі бойынша әскери полицияның гауптвахтасына қамалған
_________________________________________________________________________ тиесілі
(қамауға алынғанның әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
_______________________________________________________________________
(заттардың, бұйымдардың, құжаттардың және өзге де материалдық құндылықтардың,
________________________________________________________________________________
о.і. ақшалай қаражаттың атауы жазбаша көрсетілсін)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
гауптвахтаға ұсталатын қамаққа алынғанның заттарын сақтау бөлмесіне беру туралы осы актіні жасадым.
Осы акті екі данада (бірінші данасы іске тігіледі, екінші данасы иесіне беріледі).
Актінің көшірмесін алдым _________________________________________________________
(қамауға алынғанның әскери атағы, қолы, тегі, аты-жөні)
Актіні жасаған қызметкердің қолы__________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі, аты-жөні)
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Жою
АКТIСI
20 __ ж. "____" _________ Жасау орны ______________________________________________
Комиссия мынадай құрамда: _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(комиссия мүшелерiнiң ә/атағы, Т.А.Ә.(болған кезде))
мынадай азық-түлiк өнiмін (жарамдылық мерзiмi өткен немесе бүлiну белгiлерi бар) жою туралы осы актiнi жасады
_________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(атауы, саны (жазбаша), орамның бар болуы көрсетiледi)
олар____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
___________________________________________________ жойылды.
(жою орны мен тәсiлi)
Комиссия мүшелерiнiң қолдары:
1.__________________
2. _________________
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
14-қосымша
Гауптвахтаға
қамалған әскери қызметшілерді
көтермелеулер мен жазалауларды
есепке алу кітабы
Басталды: ____ жылғы "___"______________ .
Аяқталды: ____ жылғы "___"______________ .
I бөлім Жазалауға ұшыраған адамдарды есепке алу
Р/с
Т.А.Ә.
(болған кезде)
Жазалау не үшін қолданылды
Жазалау түрі
Кім және қашан қолданылды
Ескертпе
II Бөлім Гауптвахта әкімшілігі көтермелеген адамдарды есепке алу
Р/с
Т.А.Ә.
(болған кезде)
Көтермелеу не үшін қолданылды
Көтермелеу түрі
Кім және қашан қолданылды
Ескертпе
Ескертпе: Кітап нөмірленген, тігілген, тиісті қолтаңбамен куәләндырылған және мөрмен мөрленген болуға тиіс. Гауптвахтаның қарауыл (кезекші ауысым) бастығында сақталады.
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
15-қосымша
Қамауға алынғанды босату туралы
ЖАЗБА
Әскери полиция органының елтаңбалы мөрі
Қарауыл (кезекші ауысым) бастығы
_________________________________________________
_________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)) қамауда ұсталған
_________________________________________________
(қамауға алынғанның әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
_________________________________________
босатылсын.
(уақыты, күні, айы, жылы)
Негіздеме: _________________________________________________________
_________________ гарнизоны әскери полиция органының
гауптвахта бастығы
___________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі, аты-жөні)
20___ ж. "____" ____________
Әскери қызметшiлердiң
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
әкiмшiлiк қамауды өтеу
қағидаларына
16-қосымша
Гауптвахтадан босату туралы
АНЫҚТАМА
Әскери қызметші ________________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))

1) Запасной комплект полевой формы одежды без поясных ремней, подтяжек, а также головной убор, обувь по сезону (без супинаторов, металлических набоек и шнурков);
2) нательное белье, носки, перчатки (варежки), платки носовые, прикроватные тапочки;
3) предметы личной гигиены: туалетное, хозяйственное мыло, шампунь, зубную пасту, зубную щетку, пластмассовые футляры для мыла
и зубной щетки, крема, расческу не металлическую, мочалку, губку, туалетную бумагу, бритву электрическую или механическую, бритвы безопасные разового пользования (хранятся в запираемом на замок специальном шкафу для хранения имущества арестованных расположенном вне камер гауптвахты);
4) нижнее белье, резинки для волос, гигиенические принадлежности (для женщин);
5) очки и пластмассовые футляры для очков;
6) общевоинскими уставами, книгами, журналами и периодической печатью;
7) настольные игры (шашки, шахматы, домино, нарды);
8) предметы религиозного культа для нательного или карманного ношения;
9) фотокарточки - не более двух;
10) лекарственные препараты по назначению врача.
Арестованным разрешается хранить при себе документы и записи, относящиеся к административному делу либо касающиеся вопросов реализации своих прав и законных интересов, за исключением тех документов и записей, которые могут быть использованы в противоправных целях или которые содержат сведения, составляющие государственную или иную охраняемую законом тайну.
Приложение 9
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Заявление
От гражданина (-ки) ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
проживающего (-ей) ________________________________________________________
(адрес местожительства)
__________________________________________________________________________
(какое имеет отношение к административно арестованному)
Прошу принять передачу для ________________________________________________
(в/звание, фамилия и инициалы арестованного)
п/п
Наименование продуктов
Вес
Количество
Примечание
килограмм
грамм
Подпись заявителя _________________________________________________________
"___" _______ 20 ___ года
Передачу разрешил _________________________________________________________
(начальник гауптвахты)
Передачу принял ___________________________________________________________
(ф.и.о. (при его наличии) сотрудника, принявшего передачу)
Передачу получил (-а)_______________________________________________________
(подпись лица, получившего передачу)
"___" _______ 20 __ года
Приложение 10
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Акт вскрытия посылок и передач
"__" _________ 20 __ г.             Место составления ____________________________
Комиссия в составе:_________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ф.И.О., (при его наличии) членов комиссии)
составила настоящий акт вскрытия посылки (передачи) __________________________
__________________________________________________________________________
(указывается наименование вещей, продуктов, их внешние признаки, количество
__________________________________________________________________________
(прописью))
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
что из содержимого передано военнослужащему, содержащему на гауптвахте,
__________________________________________________________________________
(указывается наименование вещей, продуктов питания)
__________________________________________________________________________
Сдано в комнату хранения вещей арестованных, содержащихся на гауптвахте
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Подписи членов комиссии:
_______________________
Получил (-а)
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, (при его наличии) подпись лица, подвергнутого
административному аресту)
Подпись сотрудника, составившего акт:
__________________________________________________________________________
(должность, звание, подпись, Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 11
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Протокол изъятия
Мы, нижеподписавшиеся, комиссия в составе _____________________
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________
(должность, воинское звание, фамилия, имя и отчество (при его наличии))
произвели изъятие (приняли на хранение) у задержанного, подозреваемого, обвиняемого,
арестованного в административном порядке и осужденного
к аресту ___________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя и отчество (при его наличии))
деньги, ценные бумаги и ценные вещи перечисляются в сумме ( __________ )
__________________________________________________________________,
(сумма указывается прописью)
предметы и продукты питания ________________________________________
________________________________________________________________________________
____________________________________________________
Всего передано: _____________ наименований ценных бумаг, ценных
(количество)
вещей, _______ денег, ____________ наименований продуктов питания,
(сумма) (количество)
предметов.
Передал: _________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии), роспись)
Принял: __________________(фамилия, имя, отчество(при его наличии), роспись)
Присутствовал: ___________ (фамилия, имя, отчество(при его наличии), роспись)
"___"_______ 20__года
Приложение 12
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Акт
"__" ________ 20____г.                                     место _______________
Я,________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия и инициалы)
составил настоящий акт о передаче в комнату хранения вещей арестованных,
содержащихся на гауптвахте _______________________________________________________
(указать название вещей, предметов, документов и иных
__________________________________________________________________________
материальных ценностей, в т.ч. денежных средств (их количество прописью)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
принадлежащие ____________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) арестованного)
водворенного на гауптвахту военной полиции " __ " ___ 20__г. по решению
________________________________________________________________________________
(наименование суда, вынесшего решение об аресте)
Настоящий акт составлен в двух экземплярах (один экземпляр подшивается в дело, второй экземпляр выдается владельцу).
Копию акта получил (-а) ____________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы арестованного)
Подпись сотрудника, составившего акт ________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 13
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Акт уничтожения
"__" _________ 20 __ г.             Место составления ____________________________
Комиссия в составе: ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(в/звание, Ф.И.О. (при его наличии) членов комиссии)
составила настоящий акт об уничтожении продуктов питания (с истекшим сроком годности
или имеющие признаки порчи) ____________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается наименование, количество (прописью), наличие упаковки)
которые уничтожены _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(место и способ уничтожения)
Подписи членов комиссии:
1._______________
2._______________
Приложение 14
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Книга
учета взысканий и поощрений арестованных
Начата: "___"______________ ___ года
Окончена: "___"____________ ___ года
Часть I
Учет лиц, подвергнутых взысканиям
п/п
Ф.И.О. (при его наличии)
За что наложено взыскание
Вид взыскания
Кем и когда наложено взыскание
Примечание
Часть II
Учет лиц, поощренных администрацией гауптвахты
№ п/п
Ф.И.О. (при его наличии)
За что наложено поощрение
Вид поощрения
Кем и когда поощрен
Примечание
Примечание: Книга должна быть пронумерована, прошнурована, заверена соответствующей подписью и опечатана печатью. Хранится Книга у начальника караула (дежурной смены) гауптвахты
Приложение 15
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Записка
об освобождении арестованного
Начальнику караула (дежурной смены) ________________
__________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя отчество(при его наличии))
содержащегося под арестом __________________________
___________________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) арестованного)
освободить _________________________________________
(время, число, месяц, год)
Основание: ______________________________________________________________
Начальник гауптвахты органа военной полиции
__________________________________ гарнизона
___________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия, инициалы)
"__" ________ 20 __ года
Приложение 16
к Правилам отбывания
военнослужащими
административного ареста на
гауптвахте органов военной
полиции Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Справка
об освобождении с гауптвахты
Выдана военнослужащему (-ей) ______________________________________________
(в/звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии))

20__ж. "____"________________ – 20__ж. "____" ____________________________ кезеңінде
________________________________ сәйкес _________________________________________
(судья қаулысы)
гарнизонының әскери полиция гауптвахтасында әкімшілік қамауды өтегенін растау үшін берілді.
______________________
әскери олиция органының бастығы
____________________________________
(ә/атағы, қолы, тегі мен аты-жөні)
20 ___ ж. "____" ___________
Мөр орны

в том, что он (она) в период с _____ 20 ____ г. по ____ 20 ___ г. отбывал (-а)
административный арест на гауптвахте военной полиции ______________________________
в соответствии с _________________________________________________________________
(постановление судьи)
Начальник органа военной полиции
_________________________________
_________________________________
(в/звание, подпись, фамилия и инициалы)
"___" _________ 20 __ год
Место печати