"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына кандидаттарды іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 7 қазандағы № 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 7 қыркүйектегі № 180 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 6 қазанда № 15855 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 06.08.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросына (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарына кандидаттарды іріктеуді ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 7 қазандағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14318 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары мен шарттарында:
мынадай мазмұндағы 8-1-тармағымен толықтырылсын:
"8-1. Конкурс өткізу туралы хабарландыруға мынадай мәліметтер енеді:
1) орналасқан жері, пошталық мекенжайы, телефон және факс нөмерлері, электрондық пошта адресін көрсетуімен конкурс өткізетін органның атауы;
2) жалпы функцианалды міндеттемелерді көрсетуімен бос лауазымдардың атауы;
3) біліктілік талаптарына сәйкес конкурсқа қатысушыға негізгі талаптар;
4) құжатты қабылдау мерзімі конкурс өткізу туралы хабарландыруды соңғы жариялаған күнінен кейін келесі жұмыс күнінен бастап есептеледі;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2016 года № 4 "О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные органы"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 сентября 2017 года № 180. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2017 года № 15855. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 6 августа 2019 года № 184 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 06.08.2019 № 184 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2016 года № 4 "О некоторых вопросах организации отбора кандидатов в Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные органы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14318, опубликованный 13 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах и условиях проведения конкурса и стажировки в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органах, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Объявление о проведении конкурса включает следующие сведения:
1) наименование государственного органа, проводящего конкурс, с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов, адреса электронной почты;
2) наименование вакантных должностей с указанием основных функциональных обязанностей;
3) основные требования к участнику конкурса в соответствии с квалификационными требованиями;
4) срок приема документов, который исчисляется со следующего рабочего дня после последней публикации объявления о проведении конкурса;

5) осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың тізімі;
6) конкурстық комиссия отырысына байқаушылардың қатысуына қатысты ақпарат;
7) өтініш, конкурсқа қатысуға арналған сауалнама және өмірбаянның нысандары (Бюроның интернет-ресурсында хабарландыру жарияланған кезде).
Егер уақытша бос лауазымға конкурс өткізілетін болса, аталған жағдай конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.";
14-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Конкурсқа қатысуға ниет білдерген азаматтар кадр қызметіне мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға арналған сауалнама;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өмірбаян (өз қолымен жазылған);
4) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
5) бiлiм туралы құжаттардың түпнұсқасы мен көшiрмелер, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Білім беру туралы" Заңына сәйкес нострификациялау немесе танылу рәсімінен өткенін растайтын құжат (шетел білім беру мекемелері берген дипломдар үшін);
6) еңбек қызметін растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) қызметтік тізімін (құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлері ұсынады);
8) құжат тапсыру сәтінде жарымды тестілеу бағдарламаларында көрсетілген мәндерден төмен емес тестілеу нәтижесімен Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден өту туралы сертификатының түпнұсқасы мен көшірмесі (құқық қорғау органдарына алғаш рет кіретін азматтар ұсынады);
9) құжат тапсыру сәтінде жарымды құқық қорғау қызметі лауазымына кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу нәтижелері бойынша қорытындының түпнұсқасы мен көшірмесі (құқық қорғау органдарына алғаш рет кіретін азаматтар ұсынады);
10) әскери қызмет өткергені немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткені, сондай-ақ "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылғаны немесе кейінге қалдырылғаны туралы растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесін;
11) өлшемі 3х4 фотосуретті (4 дана) тапсырады.
Қағидалардың осы тармағының 4), 5), 6), 8) 9), 10) тармақшаларында тізбеленген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырылып-тексерілгеннен кейін кандидатқа қайтарылады.
Егер азамат еңбек қызметін жүзеге асырмаса және конкурс жарияланған бос лауазымға жұмыс өтілі талап етілмесе, еңбек қызметін растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесін ұсыну талап етілмейді.
Құжаттардың толық емес пакетін ұсыну конкурстық комиссияның оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.";
16-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

5) перечень необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил;
6) информацию касательно присутствия наблюдателей на заседании конкурсной комиссии;
7) формы заявления, анкеты и автобиографии для участия в конкурсе (при опубликовании объявления на интернет-ресурсе Бюро).
Если конкурс проводится на временно вакантную должность, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в кадровую службу следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) анкету по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) автобиографию (заполненную собственноручно) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) оригинал и копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
5) оригиналы и копии документов об образовании, а также документы, подтверждающие прохождение процедуры нострификации или признание в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании" (для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями);
6) оригинал и копии документа, подтверждающего трудовую деятельность;
7) послужной список (предоставляется бывшими сотрудниками правоохранительных органов);
8) оригинал и копию сертификата о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан с результатами не ниже значений, указанных в программах тестирования, действительного на момент подачи документов (предоставляется гражданами, впервые поступающими на службу в правоохранительные органы);
9) оригинал и копию заключения по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы, действительного на момент подачи документов (предоставляется гражданами, впервые поступающими на службу в правоохранительные органы);
10) оригинал и копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих";
11) фотографию размером 3х4 (4 штуки).
Оригиналы документов, перечисленных в подпунктах 4), 5), 6), 8), 9), 10) настоящего пункта Правил, после сверки с копиями, возвращаются кандидату.
Не требуется предоставление документа, подтверждающего трудовую деятельность, в случаях, если гражданин не осуществлял трудовую деятельность и, если стаж работы не требуется по вакантной должности, на которую объявлен конкурс.
Представление неполного пакета документов является основанием для отказа в их рассмотрении конкурсной комиссией.
Лица, представившие неполный пакет документов, не допускаются к последующим этапам конкурса.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Азаматтар осы Қағидалардың 14-тармағында тізбеленген құжаттарды құжат тігілетін папкаға салып, конкурс өткізу туралы хабарландырудың соңғы жарияланған күнінен кейін келесі күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде қолма-қол беру немесе электронды пошта арқылы ұсынады.";
17-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурсқа қатысу үшін құжаттарын электронды поштамен берген азаматтар осы Қағидалардың 14-тармағының 4), 5), 6), 8) 9), 10) тармақшаларында тізбеленген құжаттардың түпнұсқаларын әңгімелесу басталуға екі сағаттан кешіктірмей салыстырып - тексеру үшін ұсынады.
Осы Қағидалардың 14-тармағында тізбеленген құжаттардың түпнұсқалары белгіленген мерзімде ұсынылмаған кезде, адам әңгімелесуге жіберілмейді.";
19-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Конкурстық комиссияның материалдары, оның ішінде жазу техникалық құралдары арқылы жазып алынған, конкурсқа қатысушылардың конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған құжаттары, сондай-ақ конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың құжаттары кадр қызметінде бір жыл бойы сақталады.
Конкурстық комиссияның материалдары, оның ішінде жазу техникалық құралдары арқылы жазып алынған, сондай-ақ конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың құжаттары сақтаудың көрсетілген мерзімінде сұратып алуға болады.
Сақтаудың көрсетілген мерзімі аяқталғаннан кейін Конкурстық комиссияның материалдары, оның ішінде жазу техникалық құралдары арқылы жазып алынған, сондай-ақ конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың құжаттары жойылады.";
31-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Кандидаттарды медициналық куәландыру Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 31 наурыздағы № 132 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6175 болып тіркелген) бекітілген Ішкі істер органдарындағы қызмет үшін адамдардың денсаулығы жай-күйінің сәйкестігіне қойылатын талаптарына сәйкес, Заңның 6-бабының негізінде жүзеге асырылады.
Медициналық куәландыруды откізуді ұйымдастыру кадр қызметіне жүктеледі.
Кадр қызметі кандидаттарға конкурстық комиссия конкурстың келесі кезеңге кандидаттарды өткізу туралы шешімін қабылдаған күнінен бастап үш жұмыс күн аспайтын мерзімге медициналық куәландыруға жолдама береді.
Медициналық куәландыруды кандидаттар жолдама берілген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде өтеді.";
32-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Медициналық куәландыру нәтижелері бойынша қызметке жарамды деп танылған кандидаттарға сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің тиісті бөлімшелерінде полиграфологиялық зерттеуден өтуге жолдама беріледі.
Кандидаттар полиграфологиялық зерттеуді медициналық куәландырудың нәтижесі бойынша қызметке жарамды деп танылған күнінен бастап жиырма күннен аспайтын мерзімде өтеді.
Медициналық куәландырудан өтпеген, сондай-ақ әскери-дәрігерлік комиссия қызметке жарамсыз деп таныған кандидат конкурстың келесі кезеңіне жіберілмейді.";
33-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Граждане представляют документы, перечисленные в пункте 14 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, нарочно или по электронной почте в течение семи рабочих дней со следующего рабочего дня после последней публикации объявления о проведении конкурса.";
части вторую и третью пункта 17 изложить в следующей редакции:
"Граждане, подавшие документы для участия в конкурсе по электронной почте, представляют для сверки оригиналы документов, перечисленных в подпунктах 4), 5), 6), 8), 9), 10) пункта 14 настоящих Правил, не позднее, чем за два часа до начала собеседования.
При непредставлении оригиналов документов, перечисленных в пункте 14 настоящих Правил, в установленный срок, лицо не допускается к собеседованию.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Материалы конкурсной комиссии, в том числе зафиксированные с помощью технических средств записи, документы участников конкурса, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, а также лиц, не прошедших конкурсный отбор, хранятся в кадровой службе в течение одного года.
Материалы конкурсной комиссии, в том числе зафиксированные с помощью технических средств записи, а также документы лиц, не прошедших конкурсный отбор, могут быть ими истребованы в течение указанного срока хранения на основании заявления.
По истечению указанного срока хранения материалы конкурсной комиссии, в том числе зафиксированные с помощью технических средств записи, а также документы лиц, не прошедших конкурсный отбор, уничтожаются.";
пункты 3133 изложить в следующей редакции:
"31. Медицинское освидетельствование кандидатов осуществляется на основании статьи 6 Закона, в соответствии с Требованиями, предъявляемыми к соответствию состояния здоровья лиц для службы в органах внутренних дел, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 132 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6175).
Организация проведения медицинского освидетельствования возлагается на кадровую службу.
Кадровая служба выдает кандидатам направление на медицинское освидетельствование в срок, не превышающий три рабочих дня со дня принятия конкурсной комиссией решения о допуске кандидатов к последующим этапам конкурса.
Медицинское освидетельствование кандидаты проходят в срок, не превышающий тридцати календарных дней со дня выдачи направления.
32. Кандидатам, признанным по результатам медицинского освидетельствования годными к службе, выдается направление на прохождение полиграфологического исследования в соответствующих подразделениях антикоррупционной службы.
Полиграфологическое исследование кандидаты проходят в срок, не превышающий двадцати календарных дней со дня признания по результатам медицинского освидетельствования годными к службе.
Кандидат, не прошедший медицинское освидетельствование, а также признанный военно-врачебный комиссией негодными к службе, к следующему этапу конкурсу не допускается.";

"33. Осы Қағидаларға 4-қосымшада белгіленген дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтердің медициналық куәландыру нәтижелері бойынша қызметке жарамды деп танылған кандидаттар полиграфологиялық зерттеуді өту күнінен бастап күнтізбелік он бес күнінен аспайтын мерзімде тапсырады.";
37-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке түсетін кандидаттардың дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру ведомосына енгізіледі, қатысушылар қол қойып танысқаннын кейін конкурс комиссиясына тапсырылады.";
40-5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"40-5. Конкурстық комиссия хатшысы байқаушыларды әңгімелесу басталғанға дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша байқаушыларға арналған жадынамамен таныстырады.";
42-тармақтың үшінші бөлігі алынып тасталсын;
43-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Кандидаттар жауаптардың бағалары 5 баллдық межелік бойынша жүргізіледі және Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің бос лауазымдарына орналасуға кандидаттармен әңгімелесу парағына енгізіледі.";
44-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Кандидаттармен әңгімелесу барысы кандидатпен әңгімелесу хаттамасы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрастырылады және конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері және хатшысы, сондай-ақ кандидат қолын қояды.
Әңгімелесу әрбір кандидатпен жеке өткізіледі және техникалық жазу құралдары арқылы кандидатқа ескертіле отырып тіркеледі.";
45-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Әңгімелесу аяқталғаннан кейiн үш жұмыс күннен кешіктірілмей өткiзiлуге тиiс қорытынды отырыста конкурстық комиссия кандидаттарды берген құжаттары, тестілеудің, жеке қасиеттерін бағалаудің, медициналық куәландырудың, полиграфологиялық зерттеулердің, дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырудың, өткiзiлген әңгiмелесудiң нәтижелерi негiзiнде бағалайды және олардың қатарынан бос лауазымға орналастыру үшiн iрiктеудi жүзеге асырады.";
51-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Конкурстық комиссия, бұрын құқық қорғау органдарының қызметкерлері болған адамдарды қоспағанда, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке қабылдау туралы оң шешім қабылдаған кандидат сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің тиісті құрылымдық бөлімшесіне тағылымдамадан өту үшін жіберіледі. Кандидаттың материалдары ұлттық қауіпсіздік органдарына арнайы тексеріс жүргізу үшін жолданады.";

33. Нормативы по физической подготовке, установленные приложением 4 к настоящим Правилам, сдают кандидаты, признанные по результатам медицинского освидетельствования годными к службе, в срок, не превышающий пятнадцати календарных дней со дня прохождения полиграфологического исследования.";
часть первую пункта 37 изложить в следующей редакции:
"37. Результаты сдачи нормативов по физической подготовке вносятся в Ведомость сдачи нормативов по физической подготовке кандидатов, поступающих в антикоррупционную службу, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, которая после ознакомления участников под роспись, передается конкурсной комиссии.";
пункт 40-5 изложить в следующей редакции:
"40-5. До начала проведения собеседования секретарь конкурсной комиссии ознакамливает наблюдателей с памяткой для наблюдателя по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
часть третью пункта 42 исключить;
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Оценка ответов кандидатов проводится по пятибалльной шкале и вносится в листы собеседования с кандидатами на занятие вакантных должностей антикоррупционной службы по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Ход собеседования с кандидатами оформляется в виде протокола собеседования с кандидатами на занятие вакантной должности по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии, а также кандидатом.
Собеседование проводится индивидуально с каждым кандидатом и фиксируется с помощью технических средств записи, о чем предупреждается кандидат.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. На заключительном заседании, которое проводится не позднее трех рабочих дней после окончания собеседования, конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов тестирования, оценки личных качеств, медицинского освидетельствования, полиграфологических исследований, сдачи нормативов по физической подготовке, показателя конкурентоспособности, проведенного собеседования и осуществляет отбор из их числа для занятия вакантной должности.";
часть первую пункта 51 изложить в следующей редакции:
"51. Кандидаты, в отношении которых конкурсной комиссией принято положительное решение о приеме в антикоррупционную службу, за исключением лиц, ранее являвшихся сотрудниками правоохранительных органов, направляются для прохождения стажировки в соответствующее структурное подразделение антикоррупционной службы. Материалы кандидата направляются для проведения специальной проверки в органы национальной безопасности.";

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттарында:
5-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) 3х4 көлемдегі сурет (4 дана), 9х12 (1 дана);";
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте кәсіби құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішінің есебін айқындау қағидалары мен әдістерінде:
4-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерінің нәтижесі, оны анықтау күнінен бастап бір жылбойы жарамды.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Тестілеу рәсімдерін, техникалық қамтамасыз етуді тест тапсырмаларының деректер базасын қалыптастыруды және оларды жаңартуды "Мемлекеттік қызмет персоналын басқару ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Орталық) жүзеге асырады.
Орталықтың жұмыскері тестілеу операторы болып табылады.
Тестілеу Орталықтың және оның аумақтық бөлімшелерінің тестілеу залдарында жүргізіледі.";
11-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лауазымдарына арналған негізгі көрсеткіштер: "білімі", "жұмыс тәжірибесі", "эссе жазу (қызметке орналасатын кандидаттар үшін)" болып табылады.";
1, 2, 3, 3, 4-қосымшалар осы бұйрыққа 9, 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға және орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығының" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему приказу.
2) в Правилах и условиях вне конкурсного отбора занятия должностей Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органов, утвержденных указанным приказом:
подпункт 9) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"9) фотографии размером 3х4 (4 штуки), 9х12 (1 штука);";
3) в Правилах и методах определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в антикоррупционной службе, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Результат показателя конкурентоспособности действителен в течение одного года со дня его определения.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Техническое обеспечение процедур тестирования осуществляется акционерным обществом "Национальный центр по управлению персоналом государственной службы" (далее – Центр).
Работник Центра является оператором тестирования.
Тестирование проводится в залах тестирования Центра и его территориальных подразделений.";
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Ключевыми показателями для должностей антикоррупционной службы являются "образование", "опыт работы", "написание эссе (для кандидатов на службу)".";
приложения 1, 2, 3, 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 9, 10, 11, 12 к настоящему приказу.
2. Национальному бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2017 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 180 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметі органының басшысына)
Өтініш
Мені бос__________________________________________________________________
лауазымына орналасу үшін конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын. Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының лауазымдарына орналасу
үшін конкурс және тағылымдама өткізу қағидалары мен шарттарының талаптарымен
таныстым, олармен келісемін және орындауға міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің түпнұсқалылығын растаймын.
Мен берген мәліметтердің шындыққа жанаспауы сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметіне қабылданудан немесе босатудан бас тартуға әкеліп соғуы мүмкін екендігі маған
белгілі.
Маған қатысты тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
Қоса берілетін құжаттар:
1) _______________________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________________.
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20__ жылғы "___" ______________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2017 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 180 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА
Сұрақтар
Жауаптары

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
К. Кожамжаров
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 сентября 2017 года № 180
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
стажировки в Национальном
бюро по противодействию
коррупции (Антикоррупционной
службе) Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции и его
территориальных органах
Форма
____________________________
____________________________
(руководителю органа
антикоррупционной службы)
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной должности
________________________________________________________________________________
С требованиями Правил и условий проведения конкурса и стажировки в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органах, ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов и сведений подтверждаю.
Мне известно, что недостоверные сведения, сообщенные мною, могут повлечь отказ в принятии или увольнении из антикоррупционной службы.
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных мероприятий.
Прилагаемые документы:
1) _________________________________________________________;
2) _________________________________________________________.
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" _______________ 20__ г.
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 сентября 2017 года № 180
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
стажировки в Национальном
бюро по противодействию
коррупции (Антикоррупционной
службе) Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции и его
территориальных органах
Форма
Анкета
Вопросы
Ответы

1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
2. Атын, әкесінің атын, тегін өзгерткен болса (бар болған жағдайда), қашан, қайда және қандай себептермен өзгерткен.
3. Туған жылы, күні, айы және орны (ауыл, қала, аудан, облыс, республика).
4. Ұлты, азаматтығы (егер өзгерткен болса, қашан және қандай себептермен өзгерткен).
5. Білімі (қашан және қандай оқу орындарын аяқтадыңыз, дипломдардың нөмірлері), диплом бойынша мамандығы мен біліктілігі.
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы туралы мәліметтер (қашан берілді, дипломның нөмірі), ғылыми еңбектері мен өнертабыстары.
7. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз?
8. Сот тәртіппен әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылдыңыз ба?
9. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылдыңыз ба?
10. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын Сізге сот тәртіппен қасақана құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жаза қолданылды ма?
11. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын Сізге сот тәртіппен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жаза қолданылды ма?
12. Бұрын сотталған немесе қылмыстық жауапкершіліктен ақталмайтын негіздер бойынша босатылған, сондай-ақ мемлекеттік қызметтен, өзге де құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан теріс себептермен шығарылдыңыз ба?
13. Сіздің жақын туысқандарыңыз сотты болған ба (қашан және не үшін)?
14. Сіз және Сіздің жақын туысқандарыңыз шетелде болды ма, қашан және қандай мақсатпен?
15. Сіздің немесе жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) шетелде тұрақты тұратын туысқандарыңыз бар ма (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы, туысқандық деңгейі, тұрғылықты жері, тұратын елі, олар шетелде қай уақыттан бері тұрады, немен айналысады)
16. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, асырап алушы, асырап алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
17. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, асырап алушы, асырап алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
18. Сіздің жақын туысқандарыңыз (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары) және сіздің жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) жақын туысқандары (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары), сондай-ақ бұрынғы жұбайларыңыз (зайыптарыңыз)*:
Туыстық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні және жері
Жұмыс орны және лауазымы
Тұрғылықты мекенжайы
Ескертпе:
* Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, онда олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Если изменяли фамилию, имя или отчество (при его наличии), укажите их, а также когда, где и по какой причине изменял(а).
3. Год, число, месяц и место рождения (село, город, район, область, республика).
4. Национальность, гражданство (если изменяли, то укажите, когда и по какой причине).
5. Образование (когда и какие учебные заведения окончили, номера дипломов), специальность и квалификация по диплому.
6. Сведения об ученой степени, ученом звании (когда присвоено, номер диплома), научных трудах и изобретениях.
7. Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени?
8. Признавались ли Вы в судебном порядке недееспособным или ограниченно дееспособным?
9. Привлекались ли Вы перед поступлением на правоохранительную службу к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения?
10. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за умышленное правонарушение перед поступлением на правоохранительную службу?
11. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за совершение коррупционного правонарушения до поступления на правоохранительную службу?
12. Были ли Вы ранее судимы или освобождены от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям, а также уволены по отрицательным мотивам с государственной службы, из иных правоохранительных органов, судов и органов юстиции?
13. Были ли Ваши близкие родственники судимы (когда и за что)?
14. Были ли Вы и Ваши близкие родственники за границей, когда и с какой целью?
15. Имеются ли у Вас или супруги (супруга) родственники, постоянно проживающие за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, степень родства, место жительства, страна проживания, с какого времени проживают за границей, чем занимаются)?
16. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность, находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую Вы претендуете?
17. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на которую Вы претендуете?
18. Ваши близкие родственники (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, супруг (супруга), дети) и близкие родственники супруга (супруги) (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, дети), а также бывший супруг (супруга)*:
Степень родства
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Место работы и должность
Адрес местожительства
Примечание:
* если родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии), то необходимо указать их прежние фамилию, имя, отчество (при его наличии).

19. Еңбек жолын бастағаннан бері атқарып жатқан жұмыстары (жоғары және арнаулы орта оқу орындарының күндізгі бөлімдеріндегі оқуын, әскери қызметін және қоса атқарған жұмысын, кәсіпкерлік қызметін және т.с.с. қоса алғанда).
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындарда сол уақытта аталған қалпында жазу қажет. Әскери қызметі туралы лауазымын, әскери бөлімшенің нөмірін және орналасқан жерін көрсете отырып жазу керек.
Айы және жылы
Мекеме, ұйым, кәсіпорын көрсетілген лауазымы
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның орналасқан жері
келген
кеткен
20. Әскери міндетке қатысы және әскери шені ___________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
21. Мекенжайы (тіркелген мекенжайы және тұратын мекенжайыңыз), үй және ұялы
телефонының нөмірі ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
22. Паспорт, жеке куәлік _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
23. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік наградалар, сайланбалы өкілдік органдарға
қатысулар, сондай-ақ кандидат өзі туралы хабарлауды қалайтын
ақпарат)_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
24. Мен берген сауалнамадағы мәліметтердің шындыққа жанаспауы сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызметтің құқық қорғау қызметіне қабылданудан бас тартуға әкеліп соғуы мүмкін екендігі маған белгілі.
___________________________________________________________________ маған қатысты
(ұйымның атауы)
тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
ЕСКЕРТПЕ: осы сауалнаманы толтырушы тұлға, өзі туралы берген мәліметтер бұдан әрі
өзгерсе, кадр қызметіне уақтылы хабарлайды.
20_жылғы "___" _______________                  _______________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Қабылданушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), еңбек қызметі
және оқуы туралы мәліметтер жеке басын растайтын құжаттарға, еңбек кітапшасындағы
жазуларға, білім және әскери қызмет туралы құжаттарына сәйкес келеді.
20_ жылғы "___" _______________                  _______________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2017 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 180 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
3-қосымша
Нысан
ӨМІРБАЯН (өз қолымен толтырылады)
Өмірбаян конкурс қатысушының өз қолымен, еркін түрде, түзетусіз, шимайсыз, мынадай мәліметтерді міндетті түрде көрсетумен толтырылады:
аты, әкесінің аты, тегі(бар болған жағдайда), туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, қандай шет тілдерін біледі;
қашан, қайда, қандай оқу мекемелерін бітірген, білім бойынша мамандығы;
қандай қызметте, қашан, қайда жұмыс атқарған, мекеменің немесе ұйымның толық атауы, мекенжайы, бір жұмыстан екінші жұмысқа ауысу себебі, тәртіптік, әкімшілік, материалдық немесе қоғамдық шаралар қолданылған ба, қолданылса, қашан, кім, не үшін (қандай шара);
әскери міндетке қатысы: қашан және кіммен нақты әскери қызметке шақырылған (егер шақырылмаса, не себептен), қандай әскери бөлімде (нөмірі), қандай қызметте қызмет атқарған, қашан және қандай лауазымнан Қарулы Күштер қатарынан босатылған, әскери атағы;
отбасы жағдайы: қашан некеге тұрған, жақын туысқандарыңызға (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары) және сіздің жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) жақын туысқандарына (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары), сондай-ақ бұрынғы жұбайларыңызға (зайыптарыңызға) мәлімет (аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны, лауазымы), егер қатысушының, оның жұбайының (зайыбының), жақын туыстарының тегі өзгертілген болса, олардың алғашқы аты-жөнін көрсету, туыстарының бірі құқық қорғау органдарында қызмет атқарады ма (туысқандық дәрежесі, аты, әкесінің аты, тегі, қайда қызмет атқарады, лауазымы, арнаулы атағы);
қатысушы, оның жұбайы (зайыбы) немесе туыстарының бірі шетел азаматтығында болған немесе бар ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде шетелде болған ба (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе шетелге тұрақты тұру үшін шығу туралы қолдау хат ұсынған ба (қашан, қандай себептермен), шетел азаматы болып табылатын туыстар мен таныстар, шетелде тұратын, бірақ қазақстандық азамат болып табылатын туыстар мен таныстар бар ма (аты, әкесінің аты, тегі, туысқандық дәрежесі, шұғылданатын кәсібі, мекенжайы), олармен қандай қарым-қатынаста. Қатысушы, оның жұбайы (зайыбы), жақын туыстары қылмыстық жауапкершілікке тартылған ба (қашан, не үшін, қандай жазаға).
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20__жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2017 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 180 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) және оның аумақтық
органдарының лауазымдарына
орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу
қағидалары мен шарттарына
4-қосымша
Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер
Ерлер үшін
Жаттығудың атауы
Баға
Жас тобы

19. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу на очных отделениях в высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу и работу по совместительству, предпринимательскую деятельность и т.п.).
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое время. Военную службу записывать с указанием должности, номера воинской части и места дислокации.
Месяц и год
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Поступления
Ухода
20. Отношение к воинской обязанности и воинское звание _______________________
__________________________________________________________________________
21. Домашний адрес (адрес фактической прописки и адрес проживания), номер домашнего телефона, сотового телефона _____________________________________________
__________________________________________________________________________
22. Паспорт, удостоверение личности _________________________________________
__________________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
23. Дополнительные сведения (государственные награды, участие в выборных представительных органах, а также другая информация, которую кандидат желает сообщить о себе __________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
24. Мне известно, что заведомо ложные сведения, изложенные в анкете, могут повлечь отказ в оформлении на службу в антикоррупционную службу. На проведение в отношении меня проверочных мероприятий _____________________________ согласен (на).
(наименование организации)
ПРИМЕЧАНИЕ: лицо, заполняющее настоящую анкету, обо всех дальнейших изменениях в указанных о себе данных своевременно сообщает в кадровую службу.
"__"_________20__ г. _______________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и данные лица соответствует документам, удостоверяющим личность, записям в трудовой книжке, документам об образовании и воинской службе.
"__"_________20__ г. _______________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
сотрудника кадровой службы)
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 сентября 2017 года № 180
Приложение 3
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
стажировки в Национальном
бюро по противодействию
коррупции (Антикоррупционной
службе) Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции и его
территориальных органах
Форма
АВТОБИОГРАФИЯ
(заполняется собственноручно)
Автобиография пишется участником конкурса собственноручно, в произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным указанием следующих сведений:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и месторождения, национальность, родной язык, какими языками еще владеет;
когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность по образованию;
кем, когда и где работал с указанием полного наименования и адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного, административного, материального или общественного воздействия, если да, то когда, кем, за что (мера воздействия);
отношение к воинской обязанности: когда и кем призван на действительную военную службу (если не призывался, то указать причину), в каких воинских частях (указать номер) и в качестве кого проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных Сил, воинское звание;
семейное положение: когда вступил в брак, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения, национальность; место работы и должность, место жительства супруга (супруги); такие же сведения на близких родственников кандидата и его супруга (супруги) (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, супруг (супруга), дети) и близкие родственники супруга (супруги) (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, дети), а также на бывшего супруга (супруги), с указанием номера свидетельства о расторжении брака; если кандидат, его супруг (супруга) или их близкие родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии), то указывается и их прежние установочные данные; служит ли кто из родственников в правоохранительных органах (степень родства, фамилия, имя, отчество (при его наличии), где служит, должность, специальное звание);
состоял или состоит ли участник конкурса, его супруга (супруг) или кто-нибудь из их родственников в иностранном гражданстве (кто, степень родства), кто из них был за границей (где, когда, с какой целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники и знакомые из числа иностранцев, родственники и знакомые из числа казахстанских граждан, проживающих за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), степень родства, род занятий, где проживают), в чем выражается связь с ними; привлекался ли участник, его супруга (супруг) или кто-либо из их близких родственников к уголовной ответственности (когда, за что, мера наказания).
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____" ____________________ 20____ г.
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 сентября 2017 года № 180
Приложение 4
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
стажировки в Национальном
бюро по противодействию
коррупции (Антикоррупционной
службе) Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции и его
территориальных органах
Нормативы по физической подготовке
Для мужчин
Наименование упражнения
Оценка
Возрастные группы

100
Тұжырымдар мен ұсынымдар:
жиналған баллдардың нәтижелері бойынша
___________________________________________________________ бәсекеге қабілеттіліктің
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____ деңгейіне сәйкес келеді,
______________________________________________________________________ ұсынылады
((лауазымының және бөлімшенің атауы) лауазымға
тағайындауға, кадр резервіне енгізуге)
Бөлімшенің тікелей
басшысы (лауазымы)___________________________ (тегі, аты, әкесінің аты)
(қолы)
Ішкі қауіпсіздік
бөлімшесінің басшысы ________________________ (тегі, аты, әкесінің аты)
(қолы)
Кадр қызметінің
басшысы______________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты)
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2017 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 180 бұйрығына 10-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызметте кәсіби құзыреттерін,
негізгі көрсеткіштерін және
бәсекеге қабілеттілік
көрсеткішінің есебін айқындау
қағидалары мен әдістеріне
2-қосымша
нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке кандидаттардың
және қызметкердің кәсіби құзіреттіліктерін бағалау 1. Құқық қорғау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуін бағалау (жалпы баға 0-ден 20 баллға дейін)
р/с
Ерекшеліктер атауы
Ерекшелік сипаттамасы
Сұрақтар саны
Жедел-тергеу, арнайы және ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің барлық лауазымдардың санаттары үшін
1
Қазақстан Республикасының заңнамаларын білу
Қазақстан Республикасының Конституциясы
10
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары)
10
2
Құқық қорғау органдары қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі
10
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексі
10
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі
10
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10
"Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
10

100
Выводы и рекомендации:
по результатам набранных баллов_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
соответствует ______ уровню конкурентоспособности, рекомендуется
__________________________________________________________________________
(к назначению на должность (наименование должности и подразделения),
зачислению в кадровый резерв)
Непосредственный руководитель
подразделения (должность) __________________ (фамилия, инициалы)
(подпись)
Руководитель подразделения
внутренней безопасности ____________________ (фамилия, инициалы)
(подпись)
Руководитель кадровой службы _______________ (фамилия, инициалы)
(подпись)
Приложение 10
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы
и противодействию коррупции
от 7 сентября 2017 года № 180
Приложение 2 к Правилам и
методам определения
профессиональных
компетенций, ключевых
показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности
в антикоррупционной службе
Форма
Оценка профессиональных компетенций кандидатов на службу и сотрудников антикоррупционной службы
1. Оценка знаний нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы
(общая оценка от 0 до 20 баллов)
п/п
Наименование
специфики
Описание специфики
Количество
вопросов
Для всех категорий должностей оперативно-следственных, специальных подразделений и подразделений внутренней безопасности
1
Знание законодательства Республики Казахстан
Конституция Республики Казахстан
10
Закон Республики Казахстан О государственной службе Республики Казахстан"
10
Закон Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц"
10
Закон Республики Казахстан "О правовых актах"
10
Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан"
10
2
Знание нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы
Уголовный кодекс Республики Казахстан
10
Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
10
Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
10
Закон Республики Казахстан "О правоохранительной службе"
10
Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции"
10
Закон Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности"
10
3

2. Жұмыс тәжірибесі
(жалпы баға: 1-ден 5 баллға дейін құқық қорғау қызметіне алғаш
орналасатын кандидаттар үшін;
2-ден 20 баллға дейін құқық қорғау қызметінде бұдан бұрын
қызмет атқарған кандидаттар, қызметкерлер үшін)
Құқық қорғау және арнайы органдардағы немесе басқа қызметте атқарып отырған лауазымына байланысты әр жыл сайынғы жұмысы үшін балл беріледі.
Жұмыс тәжірибесі
Тағы басқа
Өтіл
Құқық қорғау және арнайы органдардағы қызмет бейіні бойынша жұмыс тәжірибесі
Құқық қорғау және арнайы органдардағы басқа да қызмет бойынша жұмыс тәжірибесі
Орындаушылық
Басшылық
Орындаушылық
Басшылық
20 жыл және одан жоғары
14
20
12
14
10

2. Опыт работы
(общая оценка: для кандидатов, впервые поступающих на правоохранительную службу - от 1 до 5 баллов;
для кандидатов, ранее проходивших правоохранительную службу, сотрудников – от 2 до 20 баллов)
Баллы присваиваются за каждый год работы в правоохранительных и (или) специальных органах или иной службе в зависимости от занимаемой должности
Опыт работы
Иное
Стаж
Опыт работы в правоохранительных и специальных органах по профилю деятельности
Опыт работы в правоохранительных и специальных органах по иной деятельности
Исполнительский
Руководящий
Исполнительский
Руководящий
от 20 и более лет
14
20
12
14
10

Ескертпе: қызметкердің кәсіби жетістіктерін бағалау кезінде 1, 5, 7, 8, 9, 11-тармақтарды қоспағанда сыбайлас жемқорлық қызмет кезеңі ескеріледі.

Примечание: при оценке профессиональных достижений сотрудников учитывается период антикоррупционной службы, за исключением пунктов 1, 5, 7, 8, 9, 11.