Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 278 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 10 қазанда № 15871 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 3 және 6-баптарына, "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5 және 7-баптарына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына, "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабының 1) тармақшасына және 9-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің бір данасын "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін, сондай-ақ мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 278. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2017 года № 15871.
В соответствии со статьями 3 и 6 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан", статьями 5 и 7 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда", статьей 7 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", с подпунктом 1) статьи 3-1 и с пунктом 4 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее - Перечень), согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также в периодические печатные издания;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_________________ Д. Абаев
2017 жылғы 14 қыркүйек
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Орынбасары – Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_______________ А. Мырзахметов
2017 жылғы 21 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 25 тамыздағы
№ 278 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі мен
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1. "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ уәкілетті ұйымнан төленетін зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк реестрiнде № 11110 болып тіркелді, 2015 жылғы 10 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ уәкілетті ұйымнан төленетін зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Зейнетақыларды және жәрдемақыларды Мемлекеттік корпорация, МӘС бөлімшесі арқылы тағайындауға жүгіну тәртібі";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Базалық зейнетақыны және жәрдемақыларды портал арқылы тағайындауға жүгіну тәртібі";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау тәртібі";
26-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев
14 сентября 2017 года
СОГЛАСОВАНО
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________ А. Мырзахметов
21 сентября 2017 года
Приложение
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 25 августа 2017 года № 278
Перечень некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 "Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат, государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, государственных специальных пособий из уполномоченной организации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июня 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, государственных специальных пособий, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок обращения за назначением пенсий и пособий через Государственную корпорацию, подразделение МСЭ";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обращения за назначением базовой пенсии и пособий через портал";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок назначения пенсий и пособий";
часть первую пункта 26 изложить в следующей редакции:

"26. Егер зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау (өзгерту, төлемді қалпына келтіру, тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау үшін ІЭМ-ге қосымша құжаттарды қосып тіркеу қажет екені анықталса, уәкілетті орган ІЭМ-ді осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламамен Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне қайтарады. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі хабарлама келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өтініш берушіні бес жұмыс күні ішінде қосымша құжаттарды хабарлама немесе ұялы телефонға sms-хабарландыру алған күннен бастап жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы, оның ішінде ұялы телефонға sms-хабарландыру жіберу арқылы хабардар етеді. Sms-хабарландыру осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізілетін sms-хабарландыру электрондық журналында тіркеледі. Қайта ресімдеу мерзімі отыз жұмыс күнінен аспауға тиіс.";
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Тұрғылықты жерi өзгерген кезде зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу тәртiбi";
6-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Зейнетақылар мен жәрдемақыларды жүзеге асыру тәртібі";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі зейнетақыларды және жәрдемақыларды төлеуді осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкiлеттi органның шешімінің негізінде:
1) зейнетақы мен жәрдемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйым ұсынатын алушының банк шоттары бойынша үш және одан көп ай бойы шығыс операцияларының болмауы туралы;
2) шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның, оралманның жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімінің өтуі, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
3) іздеуде жүрген адамдардың хабар-ошарсыз кету фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
4) ата-ана құқықтарынан және қамқоршыны (қорғаншыларды) құқықтарынан айыру (босатылған және шеттетілген қамқоршылар (қорғаншылар) туралы), қамқоршыны (қорғаншыны) ауыстыру, оның ішінде қамқоршы бір медициналық-әлеуметтік мекемеден басқасына шығып кеткен жағдайда жаңа қамқоршыны (қорғаншыны) тағайындағанға дейінгі фактілер туралы, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
5) зейнетақыларды және жәрдемақыларды алушылардың Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
6) хабар-ошарсыз кеткен деп танылған немесе қайтыс болған деп жарияланған адамдардың жеке зейнетақы шоттарына мiндеттi зейнетақы жарналарын (міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын) аудару немесе азаматтың тірі екендігін растайтын ақпараттың келіп түсу фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;

"26. Если для принятия решения о назначении (изменении, возобновлении выплаты, отказе в назначении) пенсий и пособий выявляется необходимость приобщения к ЭМД дополнительных документов, уполномоченный орган возвращает ЭМД в отделение Государственной корпорации с уведомлением по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам. Отделение Государственной корпорации в течение пяти рабочих дней со дня поступления уведомления ставит в известность заявителя, в том числе посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон, о необходимости представления дополнительных документов в течение двадцати пяти рабочих дней со дня получения уведомления или sms-оповещения на мобильный телефон. Sms-оповещения регистрируются в электронном журнале sms-оповещений, который ведется по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам. Срок дооформления не должен превышать тридцати рабочих дней.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок назначения и выплаты пенсий и пособий при перемене местожительства";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок осуществления выплаты пенсий и пособий";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Отделение Государственной корпорации на основании решения уполномоченного органа по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам приостанавливает выплату пенсий и пособий с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления сведений:
1) об отсутствии расходных операций три и более месяцев по банковскому счету получателя, представляемых уполномоченной организацией по выдаче пенсий и пособий;
2) об истечении срока действия документа, удостоверяющего личность иностранца или лица без гражданства, оралмана, в том числе из информационных систем;
3) о выявлении факта без вести пропавших лиц, находящихся в розыске, в том числе из информационных систем;
4) о выявлении фактов лишения родительских прав и прав опекуна (попечителей об освобожденных и отстраненных опекунах (попечителях), смены опекуна (попечителя), в том числе в случаях выбытия опекаемого из одного медико-социального учреждения в другое, до назначения нового опекуна (попечителя), в том числе из информационных систем;
5) о выявлении факта выезда получателей пенсий и пособий на постоянное местожительства за пределы Республики Казахстан, в том числе из информационных систем;
6) о выявлении факта перечисления обязательных пенсионных взносов (обязательных профессиональных пенсионных взносов) на индивидуальные пенсионные счета лиц, признанных безвестно отсутствующими или объявленных умершими, или поступления информации, подтверждающей факт нахождения гражданина в живых, в том числе из информационных систем;

7) қайтыс болған асыраушының балаларына, аға-інілеріне, апа-сіңлілеріне немесе немерелеріне күтім жасайтын адамдардың жұмысқа орналасу фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
8) жасы он сегізден асқан асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушының оқу орнынан шығарылғаны туралы немесе оның сырттай оқу нысанына ауыстырылғаны, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
9) шетел адамның тұруға ықтиярхатын алғанға дейін Қазақстан Республикасы азаматтығынан айрылу немесе шығу фактісі анықталғаны туралы, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы мәліметтер келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап төлемдерді тоқтата тұрады.";
7-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерiндегі адамдарға зейнетақыларды немесе жәрдемақыларды тағайындау және төлеу тәртiбi";
8-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Интернаттық және мемлекеттiк медициналық-әлеуметтiк мекемелерде зейнетақыларды және жәрдемақыларды төлеу тәртiбi";
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"67. Мемлекеттік корпорация мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеуді "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы Заңы) 6-бабының 1-1 және 1-2 тармақтарында айқындалған мөлшерде және көлемде медициналық-әлеуметтік мекемеден (ұйымнан), оның ішінде орталық атқарушы органның ақпараттық жүйесінен алушының медициналық-әлеуметтік мекемеге (ұйымға) кіргені (шыққаны) туралы ақпарат түскен айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.
Атқарушылық іс жүргізу құжаттары немесе алушының ұстап қалуға өтініші келіп түскен жағдайда Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы Заңының 6-бабының 1-1 тармағында белгіленген мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың көлемі тиісті ұстап қалудан кейін айқындалады.
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) тұратын адамдарға зейнетақылар мен жәрдемақылар сомаларын есептеу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.";
9-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Қорытынды ережелер";
2-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
40-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

7) о выявлении факта трудоустройства лиц, занятых уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего кормильца, в том числе из информационных систем;
8) об отчислении получателя государственного социального пособия по случаю потери кормильца старше восемнадцати лет из учебного заведения или о переводе его на заочную форму обучения, в том числе из информационных систем;
9) о выявлении факта утраты или выхода из гражданства Республики Казахстан до получения вида на жительство иностранца, в том числе из информационных систем;";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Порядок назначения и выплаты пенсий или пособий лицам, находящимся в учреждениях уголовно-исполнительной системы";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Порядок выплаты пенсий и пособий в интернатных и государственных медико-социальных учреждениях";
пункт 67 изложить в следующей редакции:
"67. Государственная корпорация осуществляет выплату государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца (сумм образовавшихся после формирования потребности на месяц выплаты) в размерах и объемах, определенных пунктами 1-1 и 1-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" (далее – Закон о государственных социальных пособиях), с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления информации из медико-социальных учреждений (организаций), в том числе из информационной системы центрального исполнительного органа о поступлении (выбытии) получателя в медико-социальное учреждение (организацию).
В случае поступления документов исполнительного производства или заявления получателя на удержание объемы государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца, установленные пунктом 1-1 статьи 6 Закона о государственных социальных пособиях, определяются после соответствующих удержаний.
Зачисление сумм пенсий и пособий лицам, проживающим в медико-социальных учреждений (организаций), осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере пенсионного и социального обеспечения.";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Заключительные положения";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
приложение 40 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;

2. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 тіркелген, 2015 жылғы 20 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-ші тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
1-тарау. Жалпы ережелер";
көрсетілген бұйрықтың Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, тапсыруға және беруге арналған жүйе;
3) балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар мынадай түрдегі ақшалай төлемдер:
бала тууына байланысты тағайындалатын және төленетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – бала туғанда берілетін жәрдемақы);
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – бала күтімі жөніндегі жәрдемақы);
мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы);
он сегіз жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – балаларға арналған жәрдемақы);
4) бала туғанда берілетін, бала күтімі жөніндегі және мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері;
5) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган – республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы;

2. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 20 июля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
в Правилах назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, указанного приказа:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также для обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) государственные пособия семьям, имеющим детей – денежные выплаты в виде:
единовременного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого в связи с рождением ребенка (далее - пособие на рождение);
ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года (далее - пособие по уходу);
ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида (детей-инвалидов) (далее - пособие воспитывающему ребенка-инвалида);
ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого на детей до восемнадцати лет (далее - пособие на детей);
4) уполномоченный орган по назначению пособий на рождение, по уходу и воспитывающему ребенка-инвалида (далее – уполномоченный орган) – территориальные подразделения уполномоченного государственного органа;
5) уполномоченный орган по назначению и выплате пособия на детей – местный исполнительный орган, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), района в городе, города районного значения;

6) бірінші бөлім – жәрдемақының мөлшерін тағайындаумен, жаңартумен, өзгертумен және қайта қараумен және ағымдағы қажеттілікті қалыптастырғаннан кейін өтініш берушінің тұрғылықты жерін ауыстыруымен байланысты төлемнің ағымдағы айға қажеттілігі енгізілмеген жәрдемақы сомасы;
7) дәйексіз құжат (қолдан жасалған) – дәйексіз (жалған) мәліметтерден тұратын түпнұсқадағы құжаттардың үлгілері бойынша жасалған құжат;
8) жәрдемақы алушы – бала туғанда берілетін жәрдемақы, бала күтімі жөніндегі жәрдемақы және (немесе) мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы тағайындалған өтініш беруші;
9) жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйым – банк операцияларының тиісті түрлеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдары, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелері;
10) Мемлекеттік корпорацияның бөлімшелері – Мемлекеттік корпорацияның қалалық, аудандық бөлімшелері;
11) Мемлекеттік корпорацияның филиалдары – Мемлекеттік корпорацияның облыстық, Астана және Алматы қалаларындағы филиалдары;
12) медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімшесі – медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізетін құзыретті мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесі;
13) отбасы – некеден (ерлі-зайыптылықтан), туыстықтан, жекжаттықтан, бала асырап алудан немесе балаларды тәрбиеге алудың өзге де нысандарынан туындайтын және отбасы қатынастарын нығайтып, дамытуға септігін тигізуге арналған мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтар мен міндеттерге байланысты адамдар тобы;
14) отбасының жиынтық табысы – отбасының ақшалай да, заттай да нысанда алған табысының жалпы сомасы;
15) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы табысы – отбасы жиынтық табысының отбасының әрбiр мүшесіне ай сайын келетін үлесі;
16) өтініш беруші – жәрдемақылар тағайындату үшін отбасы атынан жүгінетін адам;
17) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға жүгінген отбасылардың материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің шешімімен құрылатын арнайы комиссия;
18) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиыны;
19) электрондық құжат – ақпарат электрондық цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
20) электрондық өтініш – электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;

6) первый раздел – сумма пособия, не включенная в текущую потребность месяца выплаты в связи с назначением, возобновлением, изменением и пересмотром размера пособия и с переменой места жительства заявителя, после формирования текущей потребности;
7) недостоверный документ (подделка) – документ, изготовленный по образцам подлинных документов, содержащий недостоверные (ложные) сведения;
8) получатель – заявитель, которому назначены пособия на рождение, пособия по уходу и (или) пособия воспитывающему ребенка-инвалида, пособия на детей;
9) уполномоченная организация по выдаче пособий – организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта";
10) отделения Государственной корпорации – городские, районные отделения Государственной корпорации;
11) филиалы Государственной корпорации – областные, городов Астаны и Алматы филиалы Государственной корпорации;
12) подразделение медико-социальной экспертизы – структурное подразделение уполномоченного государственного органа, проводящее медико-социальную экспертизу;
13) семья – круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака (супружества), родства, свойства, усыновления (удочерения) или иной формы принятия детей на воспитание и призванными способствовать укреплению и развитию семейных отношений;
14) совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных семьей, как в денежной, так и в натуральной форме;
15) среднедушевой доход семьи – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
16) заявитель – лицо, обращающееся от имени семьи за назначением пособий;
17) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения семей, обратившихся за получением социальной помощи, и подготовки заключений;
18) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
19) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
20) электронное заявление – заявление, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью;

21) электрондық өтінім – бала туғанда берілетін жәрдемақы, бала күтімі жөніндегі жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға қажетті Мемлекеттік корпорацияның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мәліметтер.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Бала туғанда берілетін жәрдемақыға, бала күтімі жөніндегі жәрдемақыға жүгіну, оны тағайындау және төлеу тәртібі";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыға жүгіну, оны тағайындау және төлеу тәртібі";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау үшін жәрдемақы алуға құқығы бар адамдар тұрғылықты жері бойынша Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүгінеді.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Жәрдемақы тағайындау үшін жәрдемақы тағайындауға құқығы бар адам өзінде жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) болған кезде өтінішке осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттарды қоса береді:
1) сәйкестендіру үшін өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі).
сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
2) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі (куәліктері) не туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме;
3) өтініш беруші деректерінің баланың тууы туралы куәлігіндегі деректермен сәйкес келмеген жағдайда неке қию (бұзу) туралы куәлігі;
4) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілегендігін немесе асырап алу болған жағдайда – балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілегендігін немесе асырап алуды растайтын құжат;
5) өтініш берушінің және мүгедек баланың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
6) баланың мүгедектігі туралы анықтама;
7) жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік шоттың нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжат.
Жәрдемақылар тағайындау үшін тұрғылықты жерін растайтын құжаттарды, баланың (балалардың) тууы туралы куәлікті (куәліктерін) немесе Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша туу туралы акті жазбасынан үзінді көшірмені, Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша неке қию (бұзу) туралы куәлікті, балаға немесе бала асырап алушыға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуді растайтын құжатты, сондай-ақ баланың мүгедектігі туралы анықтамалар, оларда қамтылған ақпаратты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
Түпнұсқаларда ұсынылған құжаттар сканерден өткізіледі және құжаттардың электрондық көшірмелері Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылады, содан кейін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатпен өтініш берушіге қайтарылады.

21) электронная заявка – сведения, необходимые для назначения пособия на рождение, пособия по уходу, пособия воспитывающему ребенка-инвалида и пособия на детей в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью Государственной корпорации.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок обращения, назначения и выплаты пособия на рождение, пособия по уходу";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обращения, назначения и выплаты пособия воспитывающему ребенка-инвалида";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. За назначением пособия воспитывающему ребенка-инвалида (далее – пособие) в отделение Государственной корпорации по месту жительства или через веб-портал "электронного правительства" обращаются лица, имеющие право на получение пособия.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Для назначения пособия к заявлению по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам, прилагаются следующие документы лица, имеющего право на назначение пособия, при наличии индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) на себя:
1) документ, удостоверяющий личность заявителя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан) – для идентификации;
а также для оралманов - удостоверение оралмана.
2) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей) или выписка из актовой записи о рождении;
3) свидетельство о заключении (расторжении) брака, в случае расхождения данных заявителя с данными в свидетельстве о рождении ребенка;
4) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения)– в случае установления опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения);
5) документы, подтверждающие регистрацию по постоянному месту жительства заявителя и ребенка-инвалида;
6) справка об инвалидности ребенка;
7) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий.
Для назначения пособия представление документов, подтверждающего место жительства, свидетельства о рождении ребенка (детей) или выписка из актовой записи о рождении, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года, свидетельства о заключении (расторжении) брака, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года, документа, подтверждающего установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения), а также справки об инвалидности ребенка не требуются при наличии возможности получения информации, содержащихся в них, из государственных информационных систем в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
Документы, представленные в подлинниках сканируются и электронные копии документов удостоверяются ЭЦП специалиста отделения Государственной корпорации, после чего возвращаются заявителю вместе с распиской о приеме соответствующих документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

Балаға алғаш рет мүгедектік белгілеген кезде Заңның 4-бабының 1-тармағында көрсетілген адамдар мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны тағайындау үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 223 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 тіркелген) бекітілген. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны тағайындауға, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін, мүгедектiгi бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар, берілетін арнаулы мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен тұрғылықты жері бойынша МӘС бөлімшесіне жүгінеді.";
мынадай мазмұндағы 45-1 тармақпен толықтырылсын:
"МӘС бөлімшесі жәрдемақы тағайындауға өтініш қабылданған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде өтініш беруші тұпнұсқада ұсынған өтініштен және құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса алғанда, құжаттардың топтамасынан тұратын электрондық өтінімді Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жібереді.
Құжаттардың электрондық көшірмелері өтінішті қабылдаған МӘС бөлімшесі маманның ЭЦҚ-сымен куәландырылады.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш беруші құжаттар топтамасын толық ұсынған кезде жәрдемақы тағайындау туралы өтінішті осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық журналда тіркейді.
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы келіп түскен электрондық өтінім осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлемдерді тағайындау үшін "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы келіп түскен азаматтардың өтініштерін тіркеудің электрондық журналында тіркеледі.";
мынадай мазмұндағы 46-1, 46-2, 46-3, 46-4-тармақтармен толықтырылсын:
"46-1. Өтініш беруші "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жәрдемақы тағайындауға жүгінген кезде ұсынылған мәліметтерді растау және осы Қағидаларға 8-1-қосымшаға сәйкес өтініш нысанында көзделген қажетті мәліметтерді алу үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салуды өтініш беруші өзі жүзеге асырады.
46-2. Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұрау салынған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы сұрау салуды жүзеге асырған өтініш беруші электрондық өтінішті өзінің ЭЦҚ-сымен куәландырады және оны уәкілетті мемлекеттік органның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне жібереді.

При первичном установлении инвалидности ребенку лица, указанные в пункте 1 статьи 4 Закона, обращаются за назначением пособия воспитывающему ребенка-инвалида в подразделение МСЭ по месту жительства с заявлением по форме согласно приложению 2 к Правилам предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, государственных специальных пособий, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110).";
дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:
"45-1. Подразделение МСЭ в течение одного рабочего дня со дня принятия заявления на назначение пособия направляет электронную заявку, состоящую из заявления и пакета документов, включая электронные копии документов, представленных заявителем в оригинале в отделение Государственной корпорации.
Электронные копии документов удостоверяются ЭЦП специалиста подразделения МСЭ, принявшего заявление.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Отделение Государственной корпорации при представлении заявителем полного пакета документов регистрирует заявление о назначении пособия в электронном журнале, по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Электронная заявка, поступившая посредством веб-портала "электронного правительства", регистрируется в электронном журнале регистрации заявлений граждан принятых посредством веб-портала "электронного правительства" на назначение выплат по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктами 46-1, 46-2, 46-3, 46-4 следующего содержания:
"46-1. При обращении заявителя за назначением пособия посредством веб-портала "электронного правительства" запрос в информационные системы государственных органов и (или) организаций для подтверждения представленных сведений и получения необходимых сведений, предусмотренных в форме заявления согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам осуществляется самим заявителем.
46-2. При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, осуществивший запрос заявитель посредством веб-портала "электронного правительства" удостоверяет электронное заявление своей ЭЦП и направляет в автоматизированную информационную систему уполномоченного государственного органа.

46-3. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы келіп түскен жәрдемақы тағайындау үшін ұсынылған электрондық өтініштер мынадай параметрлер бойынша тексеруден өтеді:
1) ұсынылған мәліметтердің толықтығы, жәрдемақы тағайындау, төлеу, сондай-ақ, жәрдемақы тағайындауға өтініш беру фактісінің болмауы;
2) он сегіз жасқа толған балаға қатысты тағайындалатын жәрдемақы, сондай-ақ баланың мүгедек болуы.
Жоғарыда келтірілген параметрлер бойынша тексеру нәтижесі оң болған жағдайда өтінішті өңдеуге арналған кіріс хабарлардың журналына орналастыру жүргізіледі.
46-4. Мемлекеттік корпорация бөлімшесі "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жіберілген электрондық өтінішті қабылдаған кезде өтініш берушінің жеке кабинетіне "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақы тағайындауға электрондық өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама жіберіледі. Хабарлама Мемлекеттік корпорация бөлімшесі маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылады.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Балалы отбасыларға берілетін жәрдемақыға жүгіну, оны тағайындау және төлеу тәртібі";
осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакциядағы 8-1-қосымшамен толықтырылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 31 наурыздағы № 55 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк реестрiнде № 15106 болып тіркелген, 2017 жылғы 25 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Тізбенің 2-тармағының 3-қосымшасы осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Тізбенің 2-тармағының 4-қосымшасы осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі мен
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Мемлекеттiк базалық зейнетақы
төлемiн бюджет қаражаты
есебiнен беру, сондай-ақ жасына
байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айрылу жағдайы бойынша және
жасына байланысты берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды, мемлекеттік
арнайы жәрдемақыларды
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ауданның коды _____________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетінің
______________________________________ облысы (қаласы) бойынша департаменті
Өтiнiш
Азамат(ша) ______________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күнi: _____________ жылғы "________" _______________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі:____________________________ ____________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: __________________________________________
Құжаттың сериясы: ___________ құжаттың нөмірі: _____________ кім берген: _____________
Берілген күні: _______ жылғы "____" ________________________________________________
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы: _______________________________________________
________________________________________________________________________________
облысы _______________________________ қаласы (ауданы) ___________________________
ауылы ____________________ көшесі (шағынауданы) ____________ үй ______________ пәтер
Банк деректемелері:
Банктің атауы ____________________________________________________________________
Банк шотының № ________________________________________________________________
Шот түрі: ағымдағы ______________________________________________________________
Маған, мүгедек балаға, қамқоршылықтағы адамға (қажетінің асты сызылсын)
________________________________________________________________________________
(заңды өкілі өтініш берген жағдайда мүгедектігінің санаты, баланың немесе
қамқоршылықтағы адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туылған жылы
көрсетіледі) мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
(қажетінің асты сызылсын) тағайындауды сұраймын.
Бұрын зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындалғанын/тағайындалмағанын (қажет
емесі сызылып тасталсын) хабарлаймын.
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғатын барлық өзгерістерді, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің
(оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкета деректерінің,
банк деректемелерінің өзгергенін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне хабарлау
қажеттілігі туралы хабардармын.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
тағайындауға қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау жөнінде ұялы телефонға sms-
хабар жіберу арқылы хабардар етуге келісім беремін.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан
төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін жеке банк
шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ осы шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп
алуға жүгінуіне жол берілмейтіні туралы хабардармын.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
үй телефоны ___________ ұялы телефон ________________ Е-mail ______________________
өтініш берген күні: 20__ жылғы "_________"__________________________________________
Өтініш берушінің қолы ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға
жәрдемақыны тағайындау үшін __________________ азаматтың өтініші қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған күні 20__ жылғы "___" ___________________ (көрсетілетін
қызметті алу күні өтініш Мемлекеттік корпорация бөлімшесінде тіркелген күннен бастап)
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
мөлшерінің өзгеруіне әкелетін барлық өзгерістер, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның
ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкета деректерінің, банк
деректемелерінің өзгеруі туралы Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне хабарлау
қажеттілігі туралы хабардармын.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі мен
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Мемлекеттiк базалық зейнетақы
төлемiн бюджет қаражаты
есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айрылу жағдайы бойынша және
жасына байланысты берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды, мемлекеттік
арнайы жәрдемақыларды
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына
40-қосымша
Нысан
Код ____________
Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетінің _____________________________
облысы бойынша департаментiнің 20__ жылғы "___" _________ № __________ шешiмі
Қайтыс болған алушы iсiнiң № ___________

46-3. Поступившее посредством веб-портала "электронного правительства" электронное заявление, представленное для назначения пособий, проходит проверку по следующим параметрам:
1) полнота представленных сведений, отсутствие факта назначения, выплаты, а также подачи заявления на назначение пособия;
2) достижение ребенком, в отношении которого назначается пособие, возраста восемнадцати лет, а также наличие инвалидности у ребенка.
В случае положительного результата проверки по выше приведенным параметрам происходит помещение заявления в журнал входящих сообщений, предназначенных для обработки.
46-4. При приеме отделением Государственной корпорации электронного заявления, направленного посредством веб-портала "электронного правительства", в личный кабинет заявителя посредством веб-портала "электронного правительства" направляется уведомление о принятии электронного заявления на назначение пособия по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам. Уведомление удостоверяется ЭЦП специалиста отделения Государственной корпорации.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок обращения, назначения и выплаты пособия на детей";
дополнить приложением 8-1 в редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2017 года № 55 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15106, опубликованный в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 25 мая 2017 года) следующие изменения:
приложение 3 пункта 2 Перечня изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 4 пункта 2 Перечня изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по
возрасту, государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери
кормильца, и по возрасту,
государственных
специальных пособий
Форма
Код района ________________________
Республика Казахстан Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
по_____________________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки) _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения: "____" ________ года
Индивидуальный идентификационный номер:__________________________________
Вид документа, удостоверяющего личность:____________________________________
Серия документа: ____ номер документа: ____ кем выдан:________________________
Дата выдачи: "____" __________ ______ года
Адрес постоянного местожительства:__________________________________________
Область___________________город (район)____________________________________
село: ________ улица (микрорайон)___ _____дом________ квартира_______________
Банковские реквизиты:
Наименование банка ________________________________________________________
Банковский счет____________________________________________________________
Тип счета: текущий _________________________________________________________
Прошу назначить мне, ребенку-инвалиду, опекаемому (нужное подчеркнуть):
________________________________________________________________________________
(при подаче заявления законным представителем указывается категория инвалидности,
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и год рождения ребенка или опекаемого)
государственное социальное пособие по инвалидности, специальное государственное
пособие по инвалидности, пособие воспитывающему ребенка-инвалида
(нужное подчеркнуть)
Ранее пенсионные выплаты или пособие мне назначались/не назначались (ненужное
вычеркнуть).
Уведомлен(а) о необходимости сообщения обо всех изменениях, влекущих изменения
размера государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, а
также изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан),
анкетных данных, банковских реквизитов в отделение Государственной корпорации.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида.
Даю согласие на уведомление о принятии решения о назначении (отказе в
назначении) государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида
путем отправления на мобильный телефон sms-оповещения.
В случае открытия отдельного банковского счета для зачисления пособий и (или)
социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного
фонда социального страхования, на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается
обращение взыскания третьими лицами.
Контактные данные заявителя:
телефон домашний_________ мобильный _______ Е-маil ____________ дата
подачи заявления: "__" ______ 20 _____ года
Подпись заявителя _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и роспись принявшего
документы
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина __________________ на назначение государственного
социального пособия по инвалидности, специального государственного пособия по
инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида принято.
Дата принятия документов "__" _______ 20 ___ года (дата получения услуги со дня
регистрации заявления в отделении Государственной корпорации).
Уведомлен(а) о необходимости сообщения обо всех изменениях, влекущих изменение
размера государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, а
также изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан),
анкетных данных, банковских реквизитов в отделение Государственной корпорации.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 40
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по возрасту,
государственных социальных
пособий по инвалидности, по
случаю потери кормильца и по
возрасту, государственных
специальных пособий
Форма
Код _________________
Решение № ____ от "_____" _______ 20 ____ года
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции
по ________________________ области
№ дела умершего получателя ____________

1. Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы)
Азамат (ша) (заңды тұлғаға) ______________________________________________________
(алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
Өтініш берген күні 20__ жылғы "_______" ___________ № ____________________________
Азамат (ша) ____________________________________________________________________
(қайтыс болған алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қайтыс болған күнi 20__ жылғы "___" __________
Ұлы Отан соғысына қатысушы болған/болған жоқ (қажетiнiң асты сызылсын)
Жерлеуге арналған бiржолғы төлем _____________________ жылғы "____"___________
Қазақстан Республикасының Заңы ____-бабының ________-тармағына сәйкес тағайындалсын.
Жерлеуге арналған бiржолғы төлемнің мөлшерi _________________________________ теңге
___________________________________________________________________________теңге
(сомасы жазбаша)
2. Жерлеуге арналған біржолғы төлемін тағайындаудан бас тартылсын
________________________________________________________________________________
(негіздеме)
М.О.
Департамент басшысы ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Басқарма (бөлiм) басшысы ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Маман ____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Шешiмнiң жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры
_____________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорация филиалының маманы
_____________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорация бөлiмшесiнiң бастығы
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік корпорация бөлiмшесiнiң маманы
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі мен
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
8-1-қосымша
Нысан
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындауға өтініш
Қазақстан Республикасы
Еңбек, әлеуметтік қорғау
және көші-қон комитетінің
________ облысы (қаласы)
бойынша департаменті
Бөлімше коды: ___________________
Өтініш беруші туралы мәлімет (белгі қою): ата-ана _ қорғаншы (қамқоршы) __________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): _______________________________
_____________________________________________________________________________
Туған күні: _______ жылғы "____" ______________________________________________
ЖСН: _______________________________________________________________________
Маған республикалық бюджет қаражаты есебінен мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға
немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) ай сайынғы мемлекеттік
жәрдемақыны тағайындауды сұраймын.
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы тағайындалатын бала туралы
мәліметтер:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туған күні: ___________________________________
ЖСН: _________________________________________________________________________
Мемлекеттік органдардың растауы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Жеке тұлғаларды тіркеу мемлекеттік базасы"
ақпараттық жүйесіндегі деректер
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
Жеке басты куәландыратын құжаттың түрі:_____________________________________
Құжаттың сериясы:_________________________________________________________
Құжаттың нөмірі:_____________________ Кім берген:____________________________
Берілген күні ________жылғы "____"__________________________________________
Тұрақты тұратын мекен жайы:
__________________________________________________облысы
_______________қаласы (ауданы)_____________________ауылы
көшесі (шағын аудан)________ үй ________ пәтер
Балада мүгедектің бар-жоғы туралы мәліметтер
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Баланың ЖСН
Туған күні және жылы
Мүгедектікті белгілеген күні
Мүгедектікті белгілеу туралы МӘС анықтама №
1
2
3
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Азаматтық хал актілерін жазу" ақпараттық жүйесіндегі деректер (бұдан әрі – АХАЖ)
Отбасының құрамына кіретін балалар туралы мәліметтер:
Р/с
Баланың ЖСН
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Баланың тууын тіркеу актілік жазбасының №
Баланың тууын тіркеу күні
Қайтыс болған күні
Баланың қайтыс болуы туралы актілік жазбаның №
Анасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әкесінің тегі аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
*ескертпе: балалар туралы мәліметтерде өтініш берушінің отбасы құрамына кіретін барлық балалары мен жәрдемақы тағайындалатын бала туралы мәліметтер берілсін.
Неке қию туралы мәліметтер:
Р/с
Некеге тұрғандар туралы мәліметтер
Некеге тұрғаннан кейінгі тегі
әке
ана
әке
ана
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
кестенің жалғасы
Неке қию туралы куәлікті берген орган
Неке қию туралы актілік жазбаның №
Неке қию туралы куәліктің (құжаттың) №
Неке қию туралы куәлікті берген күн
Некені бұзу туралы мәліметтер:
Р/с
Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Некені бұзғаннан кейінгі тегі
әке
ана
әке
ана
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
кестенің жалғасы
Некені бұзу туралы куәлікті берген
орган
Некені бұзу туралы актілік жазбаның
Некені бұзу туралы куәліктің (құжаттың) №
Некені бұзу туралы куәлікті берген күн
Өтініш берушіге/асырауындағы адамға қамқоршылық/қорғаншылық туралы мәліметтер:
Р/с
Қамқоршылық/қорғаншылық туралы шешімнің нөмірі және күні
Қамқоршылық/қорғаншылық туралы шешімді берген орган
Қамқоршының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) туған күні
Қамқорлығындағы/асырауындағы адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қамқорлығындағы / асырауындағы адамның туған күні
Асырап алу туралы АХАЖ-дан алынған мәліметтер:
Р/с
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш берушінің туған күні
Асырап алынған баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Асырап алған бала- ның туған күні
Құжатты берген органның атауы
Шешімнің №
Шешім шығарылған күн
Шешімнің заңды күшіне енген күні
Банк деректемелері:
Банктің атауы ______________________________________________________________
Банк шотының № ___________________________________________________________
Шоттың үлгісі: ағымдағы ____________________________________________________
ЕДБ деректемелері:
БЖК _____________________________________________________________________
ЖСК_____________________________________________________________________
БСН _____________________________________________________________________
Өтініш берушінің байланыс деректері:
Телефоны____________ ұялы __________ E-mail _______________________________
*Өтініш беруші және балалар бойынша мәліметтерді Әділетмині растайды (Әділетминінің ЭЦҚ-сы)
*қамқоршы/қорғаншы бойынша мәліметтерді БҒМ растайды (БҒМ ЭЦҚ-сы)
*Бала асырап алушы бойынша мәліметтерді АХАЖ (АХАТ ЭЦҚ-сы) растайды
*Мүгедектік белгіленгені туралы мәліметтерді МОДҚ растайды
*Өтініш берушінің банктік деректемелерін ЕДБ (ЕДБ ЭЦҚ-сы) растайды
өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________________
__________________________________________________________________________
Ұсынылған құжаттардың дәйектілігі үшін құқықтық жауапкершілікте боламын.
Төленетін жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне/тоқтатылуына әкелетін барлық өзгерістер, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкеталық деректердің, банктік деректемелердің өзгеруі туралы Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне он жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді аударуға арналған жеке банк шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ осындай шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп алуға жүгінуіне жол берілмейтіні туралы хабардар етілдім.
Өтініш берушінің ЭЦҚ-сы ___________________________________________________
Өтінішке қол қойылған күн және уақыт:
_____ жылғы ___ _______ сағат ___ минут __секунд______________________________
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:

1. О назначении (отказе в назначении) единовременной выплаты на погребение
Гражданину(ке) (юридическому лицу)_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
получателя/наименование
юридического лица)
Дата обращения "__"________ 20 __ года № _________
Назначить единовременную выплату на погребение гражданина
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) умершего получателя)
дата смерти "__" ____________ 20__ года
Являлся/не являлся участником Великой Отечественной войны
(нужное подчеркнуть)
в соответствии с пунктом______ статьи______ Закона Республики Казахстан от __ ______ ____года
Размер единовременной выплаты на погребение в сумме ________тенге
___________________________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
2. Отказать в назначении единовременной выплаты на погребение
________________________________________________________________________________
(основания)
М.П.
Руководитель департамента __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель управления (отдела) ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Директор филиала Государственной корпорации ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист о филиала Государственной корпорации ____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Начальник отделения Государственной корпорации _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации ____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 8-1
к Правилам назначения и
выплаты государственных
пособий семьям, имеющим
детей
Форма
Заявление
на назначение ежемесячного государственного пособия, назначаемого и
выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну
(попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида через веб-портал
"электронного правительства"
Республика Казахстан
Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции
по __________ области (городу)
Код отделения: _________
Сведения о заявителе (отметить галочкой): родитель__ опекун(попечитель) _________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя: ____________________________
__________________________________________________________________________
Дата рождения: "____" _____________ _____ года.
ИИН: _____________________________________
Прошу назначить мне ежемесячное государственное пособие, назначаемого и
выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю),
воспитывающему ребенка-инвалида за счет средств из республиканского бюджета.
Сведения о ребенке, на которого назначается пособие воспитывающему ребенка-инвалида:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения:_______________________
__________________________________________________________________________
ИИН: _____________________________________________________________________
Подтверждение госорганов:
Данные из информационной системы "Государственная база данных физических лиц"
Министерства юстиции Республики Казахстан
Сведения о заявителе:
Вид документа удостоверяющего личность: ____________________________________
Серия документа: __________________________________________________________
Номер документа: ____________________ Кем выдан: ___________________________
Дата выдачи: "___" _____________ _____ года.
Адрес постоянного места жительства:
Область __________________________________________________________________
город (район) ______________________ село: __________________________________
улица (микрорайон) _________________ дом ________ квартира __________________
Сведения о наличии инвалидности у ребенка
№ п/п
Фамилия имя, отчество (при его наличии) ребенка
ИИН ребенка
Дата и год рождения
Дата установления инвалидности
№ справки МСЭ об установлении инвалидности
1
2
3
Данные из информационной системы "Записи актов гражданского состояния" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – ЗАГС)
Сведения о детях, входящих в состав семьи:
№ п/п
ИИН ребенка
Фамилия имя, отчество (при его наличии) ребенка
Дата рождения
№ актовой записи регистрации рождения ребенка
Дата регистрации рождения ребенка
Дата смерти
№ актовой записи смерти ребенка
Фамилия имя, отчество (при его наличии) матери
Фамилия имя, отчество (при его наличии) отца
1
2
*примечание: в сведениях о детях предоставить данные на всех детей входящих в состав семьи заявителя и на кого назначается пособие.
Сведения о заключении брака:
№ п/п
Сведения о вступивших в брак
После заключения брака присвоены фамилии
отец
мать
отец
мать
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рож де ния
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
продолжение таблицы
Орган, выдавший свидетельство о браке
№ актовой записи о заключении брака
№ (документа) Свидетельства о заключении брака
Дата выдачи свидетельства о браке
Сведения о расторжении брака
№ п/п
Сведения о расторгающих брак
После расторжения брака присвоены фамилии
отец
мать
отец
мать
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рож-дения
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
продолжение таблицы
Орган, выдавший свидетельство о расторжении брака
№ актовой записи о расторжении брака
№ (документа) свидетельства о расторжении брака
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака
Сведения об опекунстве/попечительстве над заявителем/иждивенцем
№ п/п
Номер и дата решения об опекунстве/попечительстве
Орган выдавший решение об опекунстве/попечительстве
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения опекуна
фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекаемого/иждивенца
Дата рождения опекаемого/иждивенца
1
Сведения об усыновлении (удочерении) из ЗАГС
№ п/п
фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Дата рождения заявителя
фамилия, имя, отчество (при его наличии) усыновленного/удочеренного ребенка
Дата рождения усыновленного/удочеренного
Наименование органа выдавшего документ
№ решения
Дата решения
Дата вступления решения в законную силу
1
Банковские реквизиты:
Наименование банка _______________________________________________________
Банковский счет № ________________________________________________________
Тип счета: текущий ________________________________________________________
Реквизиты БВУ:
БИК _____________________________________________________________________
ИИК _____________________________________________________________________
БИН _____________________________________________________________________
Контактные данные заявителя:
Телефон____________________мобильный________________E-mail________
*Сведения по заявителю и детям подтверждаются МЮ (ЭЦП МЮ)
*Сведения по опекуну/попечителю подтверждаются МОН (ЭЦП МОН)
*Сведения по усыновителю/удочерителю подтверждаются ЗАГС (ЭЦП РАГС)
*Сведения об установлении инвалидности подтверждаются ЦБДИ *Банковские
реквизиты заявителя подтверждаются БВУ (ЭЦП БВУ)
фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя _____________________
Несу правовую ответственность за достоверность предоставленных данных.
Обо всех изменениях влекущих изменении/прекращения размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики
Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в отделение
Государственной корпорации в течение десяти рабочих дней.
Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления
пособий и (или) социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или)
Государственного фонда социального страхования, а также о том, что на деньги,
находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
ЭЦП заявителя ____________
Дата и время подписания заявления:
____.____.________ год ____ часов ____ минут____ секунд
Примечание: расшифровка аббревиатур:

1) ЖСН - жеке сәйкестендіру номері;
2) БЖК - банк жеке коды;
3) МӘС - медициналық-әлеуметтік сараптама;
4) ЕДБ - екінші деңгейдегі банк;
5) БСН - бизнес сәйкестендіру номері.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі мен
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрі мен Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Мемлекеттiк базалық зейнетақы
төлемiн бюджет қаражаты
есебiнен беру, сондай-ақ жасына
байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айрылу жағдайы бойынша және
жасына байланысты берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды, мемлекеттік
арнайы жәрдемақыларды
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ауданның коды _______________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетінің
_____________ облысы (қаласы) бойынша департаменті
Өтiнiш
Азамат(ша) ________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күнi: ______ жылғы "___" __________
Жеке сәйкестендіру нөмірі:______ ____________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________________
Құжаттың сериясы: _______ құжаттың нөмірі: ____________ кім берген: ____________
Берілген күні: _______ жылғы "___" ___________________________________________
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы: _________________________________________
___________________________________________________________________ облысы
___________________________ қаласы (ауданы) __________________________ ауылы
_________ көшесі (шағынауданы) ______________ үй _______________________ пәтер
Банк деректемелері:
Банктің атауы ______________________________________________________________
Банк шотының №
Шот түрі: ағымдағы _________________________________________________________
Маған, мүгедек балаға, қамқоршылықтағы адамға (қажетінің асты сызылсын)
__________________________________________________________________________
(заңды өкілі өтініш берген жағдайда мүгедектігінің санаты, баланың немесе
қамқоршылықтағы адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және туылған жылы
көрсетіледі) мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
(қажетінің асты сызылсын) тағайындауды сұраймын.
Бұрын зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындалғанын/тағайындалмағанын (қажет
емесі сызылып тасталсын) хабарлаймын.
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғатын барлық өзгерістерді, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің
(оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкета деректерінің,
банк деректемелерінің өзгергенін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне хабарлау
қажеттілігі туралы хабардармын.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан
төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін жеке банк
шоты ашылған жағдайда, осы шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп алуға жол
берілмейді.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
тағайындауға қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау жөнінде ұялы телефонға sms-
хабар жіберу арқылы хабардар етуге келісім беремін.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан
төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін жеке банк
шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ осы шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп
алуға жүгінуіне жол берілмейтіні туралы хабардармын.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
үй телефоны _______ ұялы телефон _________ Е-mail ____________________________
өтініш берген күні: 20__ жылғы "___" _________________________________________
Өтініш берушінің қолы ______________________________________________________
__________________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға
жәрдемақыны тағайындау үшін __________________ азаматтың өтініші қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған күні 20__ жылғы "___" ______________________________
(көрсетілетін қызметті алу күні өтініш Мемлекеттік корпорация бөлімшесінде тіркелген
күннен бастап)
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
мөлшерінің өзгеруіне әкелетін барлық өзгерістер, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның
ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкета деректерінің, банк
деректемелерінің өзгеруі туралы Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне хабарлау
қажеттілігі туралы хабардармын.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі мен
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрі мен Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Мемлекеттiк базалық зейнетақы
төлемiн бюджет қаражаты
есебiнен беру, сондай-ақ жасына
байланысты зейнетақы
төлемдерін, мүгедектігі
бойынша, асыраушысынан
айрылу жағдайы бойынша
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақыларды,
мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау
және жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ауданның коды _______________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетінің
_____________ облысы (қаласы) бойынша департаменті
Өтiнiш
Азамат(ша) ________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күнi: ______ жылғы "___" __________
Жеке сәйкестендіру нөмірі:_______ ___________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________________
Құжаттың сериясы: _______ құжаттың нөмірі: ______ кім берген: __________________
Берілген күні: _______ жылғы "___" ___________________________________________
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы: _________________________________________
___________________________________________________________________ облысы
___________________________ қаласы (ауданы) __________________________ ауылы
_________ көшесі (шағынауданы) ______________ үй _______________________ пәтер
Банк деректемелері:
Банктің атауы ______________________________________________________________
Банк шотының №
Шот түрі: ағымдағы _________________________________________________________
Маған, мүгедек балаға, қамқоршылықтағы адамға (қажетінің асты сызылсын)
__________________________________________________________________________
заңды өкілі өтініш берген жағдайда мүгедектігінің санаты, баланың немесе
қамқоршылықтағы адамның тегі, аты, әкесінің аты және туылған жылы көрсетіледі)
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақыны
(қажетінің асты сызылсын) тағайындауды сұраймын.
Бұрын жәрдемақы тағайындалғанын/тағайындалмағанын (қажет емесі сызылып
тасталсын) хабарлаймын.
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғатын барлық өзгерістерді, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің
(оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкета деректерінің,
банк деректемелерінің өзгергенін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне хабарлау
қажеттілігі туралы хабардармын.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
тағайындауға қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау жөнінде ұялы телефонға sms-
хабар жіберу арқылы хабардар етуге келісім беремін.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан
төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін жеке банк
шоты ашылған жағдайда, осы шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп алуға жол берілмейді.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
үй телефоны _______ ұялы телефон _________ Е-mail ____________________________
өтініш берген күні: 20__ жылғы "___" _________________________________________
Өтініш берушінің қолы ______________________________________________________
__________________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат ______________________________________ өтініші мүгедектігі бойынша
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы,
мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы тағайындауға қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған күн: 20__ жылғы "___" __________ (көрсетілетін қызметті алу
күні өтінішті Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінде тіркеген күннен бастап).
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мүгедектігі бойынша
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мүгедек баланы тәрбиелеп отырған қорғаншыға жәрдемақы
мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғатын барлық өзгерістерді, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің
(оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкета деректерінің,
банк деректемелерінің өзгергенін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне хабарлаудың
қажет екені туралы хабардармын.

1) ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
2) БИК – банковский идентификационный код;
3) МСЭ – медико-социальная экспертиза;
4) БВУ – банк второго уровня;
5) БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по возрасту,
государственных социальных
пособий по инвалидности, по
случаю потери кормильца и по
возрасту, государственных
специальных пособий
Форма
Код района ________________________
Республика Казахстан Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
по
_____________________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки) _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения: "____" ________ года
Индивидуальный идентификационный номер:__________________________________
Вид документа, удостоверяющего личность:____________________________________
Серия документа: ____ номер документа: ____ кем выдан:________________________
Дата выдачи: "____" __________ ______ года
Адрес постоянного местожительства:__________________________________________
Область___________________город (район)____________________________________
село: ____________________улица (микрорайон)___ _____дом___ квартира_________
Банковские реквизиты:
Наименование банка ________________________________________________________
Банковский счет____________________________________________________________
Тип счета: текущий _________________________________________________________
Прошу назначить мне, ребенку-инвалиду, опекаемому (нужное подчеркнуть):
__________________________________________________________________________
(при подаче заявления законным представителем указывается категория
инвалидности, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и год рождения ребенка или
опекаемого) государственное социальное пособие по инвалидности, специальное
государственное пособие по инвалидности, пособие воспитывающему ребенка-инвалида
(нужное подчеркнуть)
Ранее пенсионные выплаты или пособие мне назначались/не назначались (ненужное
вычеркнуть).
Уведомлен(а) о необходимости сообщения обо всех изменениях, влекущих изменения
размера государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, а
также изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан),
анкетных данных, банковских реквизитов в отделение Государственной корпорации.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида.
Даю согласие на уведомление о принятии решения о назначении (отказе в
назначении) государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида
путем отправления на мобильный телефон sms-оповещения.
В случае открытия отдельного банковского счета для зачисления пособий и (или)
социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного
фонда социального страхования, на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается
обращение взыскания третьими лицами.
Контактные данные заявителя:
телефон домашний_________ мобильный _______ Е-маil ____________ дата
подачи заявления: "__" ______ 20 _____ года
Подпись заявителя _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и роспись принявшего документы
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина __________________ на назначение государственного
социального пособия по инвалидности, специального государственного пособия по
инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида принято.
Дата принятия документов "__" _______ 20 ___ года (дата получения услуги со дня
регистрации заявления в отделении Государственной корпорации).
Уведомлен(а) о необходимости сообщения обо всех изменениях, влекущих изменение
размера государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, а
также изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан),
анкетных данных, банковских реквизитов в отделение Государственной корпорации.
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан и
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2
к Правилам предоставления
государственной базовой
пенсионной выплаты за счет
бюджетных средств, а также
назначения и осуществления
пенсионных выплат по
возрасту, государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери
кормильца, государственных
специальных пособий
Форма
Код района ________________________
Республика Казахстан Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
по_____________________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки) _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения: "____"________ года
Индивидуальный идентификационный номер:__________________________________
Вид документа, удостоверяющего личность:____________________________________
Серия документа: ____ номер документа: ____ кем выдан:________________________
Дата выдачи: "____" _________ ______ года
Адрес постоянного местожительства:__________________________________________
Область____________________город (район)__________________________ село:
____________улица (микрорайон)_____ _____дом______ квартира_________
Банковские реквизиты:
Наименование банка ________________________________________________________
Банковский счет____________________________________________________________
Тип счета: текущий _________________________________________________________
Прошу назначить мне, ребенку-инвалиду, опекаемому (нужное подчеркнуть):
____________________________________________________________________
(при подаче заявления законным представителем указывается категория
инвалидности, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и год рождения ребенка или
опекаемого) государственное социальное пособие по инвалидности, специальное
государственное пособие по инвалидности, пособие воспитывающему ребенка-инвалида
(нужное подчеркнуть)
Ранее пенсионные выплаты или пособие мне назначались/не назначались (ненужное
вычеркнуть).
Уведомлен(а) о необходимости сообщения обо всех изменениях, влекущих изменения
размера государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, а
также изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан),
анкетных данных, банковских реквизитов в отделение Государственной корпорации.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида.
Даю согласие на уведомление о принятии решения о назначении (отказе в
назначении) государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида
путем отправления на мобильный телефон sms-оповещения.
В случае открытия отдельного банковского счета для зачисления пособий и (или)
социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного
фонда социального страхования, на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается
обращение взыскания третьими лицами.
Контактные данные заявителя:
телефон домашний_________ мобильный _______ Е-маil ____________ дата
подачи заявления: "___"________ 20 _____ года
Подпись заявителя _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и роспись принявшего документы
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина______________________________на назначение
государственного социального пособия по инвалидности, специального государственного
пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида принято.
Дата принятия документов "___"_____20_____года (дата получения услуги со дня
регистрации заявления в отделении Государственной корпорации).
Уведомлен(а) о необходимости сообщения обо всех изменениях, влекущих изменение
размера государственного социального пособия по инвалидности, специального
государственного пособия по инвалидности, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, а
также изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан),
анкетных данных, банковских реквизитов в отделение Государственной корпорации.