"Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары, мекемелері мен білім беру ұйымдарының қызметкерлерін тестен өтудің қағидалары мен шарттары, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 110 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 13 қазанда № 15889 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары, мекемелері мен білім беру ұйымдарының қызметкерлерін тестен өтудің қағидалары мен шарттары, сондай-ақ лауазымдардың санаттары үшін шекті мәндер бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 69 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 25 шілдеде № 9614 тіркелген, 2014 жылғы 6 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Аттестаттауға жатқызылған Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесі қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы";
преамбула мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Аттестаттауға жатқызылған Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесі қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттары бекітілсін.";
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің қызметкерлерін аттесттау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге және логикалық ойлау қабілетіне компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Аттестаттауға жатқызылған Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесі қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің осы қағидалары мен шарттары Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлерін (бұдан әрі – аттестатталатын адамдар) аттесттауды өткізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге және логикалық ойлау қабілетіне компьютерлік тестілеуден өткізудің тәртібі мен шарттарын (бұдан әрі – тестілеу) айқындайды.";

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 69 "Об утверждении Правил прохождения компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при аттестации сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 110. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2017 года № 15889.
В целях реализации пункта 2 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 69 "Об утверждении Правил прохождения компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при аттестации сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9614, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 6 августа 2014 года № 151) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил и условий прохождения компьютерного тестирования сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 48 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Утвердить прилагаемые Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление.";
в Правилах прохождения компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при аттестации сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление определяют порядок и условия прохождения сотрудниками системы органов прокуратуры Республики Казахстан (далее – аттестуемые лица) компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при проведении аттестации (далее – тестирование).";

3-5-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Аттестатталатын адамдарды тестілеу Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасымен (бұдан әрі – Бас прокуратура) Бас прокуратураның тестілеу залында, сондай-ақ "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының қызметкерлерін тестілеу жүйесі" ақпараттық жүйесінде "Он-лайн" режимінде мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.
Тестілеу процесі Прокуратура органдарының біртұтас көлік ортасының қорғалатын арналары бойынша аудио – бейне хаттамамен бейнеконференцбайланысын пайдалану арқылы жүргізіледі.
4. Компьютерлік тестілеудің әділдігі тестілеудің қорытындыларын автоматтандырылған санау шарттарының, уақытының және мазмұнының стандартты болуымен қамтамасыз етіледі.
5. Прокуратура органдары, ведомстволары, мекемелері мен білім беру ұйымдарының кадр қызметтері (бұдан әрі – кадр қызметтері):
1) міндетті түрде тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірін, туылған кезін, білімін, мамандығын, аттестаттау кезіндегі қызметін, сыныптық шенін (әскери атағын) көрсете отырып, тестілеуге жататын аттестатталушы қызметкерлердің тізімін әзірлейді. Жеке мәліметтер Қазақстан Республикасының азаматының жеке тұлғасын куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылады (құжат тілінде);
2) аттестатталушы қызметкерлерді тестілеуді өткізудің орны, мерзімі және уақыты туралы хабардар етеді;
3) аттестатталушы қызметкердің тестілеуге уақтылы келуін және жалпы жүйелік және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету және жүйелік әкімшілеуді жөнге келтіру және орнату аясында арнайы білімі бар техникалық маманның болуын қамтамасыз етеді.
Кадр қызметтері "Он-лайн" режимінде тестілеуге жататын аттестатталатын қызметкерлердің адамдардың тізбесін тестілеуге дейін кемінде 10 жұмыс күні бұрын Бас прокуратураның кадр қызметіне тапсырады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Тестілеуді өткізу";
7-тармақ алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Аттестатталушы қызметкерлерде жеке сәйкестендіру нөмірі бар Қазақстан Республикасының азаматының жеке тұлғасын куәландыратын құжаттары болуы шарт. Өздерінде Қазақстан Республикасының азаматының жеке тұлғасын куәландыратын құжаттары жоқ аттестатталушы қызметкерлер тестілеуге жіберілмейді.";
16-18-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тесттер, осы Қағидаларға қоса берілген қосымшаға (бұдан әрі - Мамандандыру) сәйкес, № 4 блокты қоспағанда, прокурорлық қадағалаудың бағыттары бойынша, ұйымдық-кадрлық және талдау қызметі бойынша прокурорлық қадағалаудың мамандануына сәйкес әр блокқа міндетті 40 сұрақ және арнайы 60 сұрақты енгізе отырып, 7 блок бойынша орналастырылады.

пункты 3-5 изложить в следующей редакции:
"3.Тестирование аттестуемых лиц проводится Генеральной прокуратурой Республики Казахстан (далее - Генеральная прокуратура) в зале тестирования Генеральной прокуратуры, а также в режиме "Он-лайн" на информационной системе "Система тестирования сотрудников органов прокуратуры Республики Казахстан" на государственном или русском языках.
Процесс тестирования проводится путем применения видеоконференцсвязи с аудио – видео протоколированием по защищенным каналам связи Единой транспортной среды органов прокуратуры.
4. Объективность проведения тестирования обеспечивается стандартностью условий, времени, автоматического подсчета результатов и содержания тестов.
5. Кадровые службы органов, ведомств, учреждений и организации образования прокуратуры (далее - кадровые службы):
1) подготавливают списки аттестуемых лиц, подлежащих тестированию, с обязательным отражением следующих сведений: фамилия, имя и отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер, дата рождения, образование, специальность, занимаемая должность на момент аттестации, классный чин (воинское звание). Личные данные заполняются в соответствии с документом, удостоверяющим личность гражданина Республики Казахстан (на языке документа);
2) уведомляют аттестуемых лиц о месте, дате и времени проведения тестирования;
3) обеспечивают своевременную явку аттестуемых лиц на тестирование и присутствие технического специалиста, обладающего знаниями в области настройки и установки общесистемного и прикладного программного обеспечения и сетевого администрирования.
Списки аттестуемых лиц, подлежащих тестированию в режиме "Он-лайн", не позднее чем за 10 рабочих дней до тестирования представляются кадровыми службами в кадровую службу Генеральной прокуратуры.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Прохождение тестирования";
пункт 7 исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Аттестуемые лица должны иметь при себе документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, с наличием индивидуального идентификационного номера. Без документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан, аттестуемые лица на тестирование не допускаются.";
пункты 16-18 изложить в следующей редакции:
"16. Тесты на знание законодательства Республики Казахстан распределяются по 7 блокам с включением в каждый блок обязательных 40 вопросов и специальных 60 вопросов, за исключением блока № 4, в соответствии со специализацией прокурорского надзора по направлениям прокурорского надзора, организационно-кадровой и аналитической деятельности, согласно приложению к настоящим Правилам (далее – Специализация).

17. Мамандандыру № 1-3 блоктарының тестілеу сұрақтары бойынша келесі қызметкерлер Қазақстан Республикасы заңнамасын білуге тестілеуден өтеді:
Бас прокуратураның басқарма/бөлім прокурорлары, аға прокурорлары;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының (бұдан әрі – Академия) басқармаларының/бөлімдерінің прокурорлары, аға прокурорлары, инспекторлары;
облыстық прокуратуралардың және оларға теңестірілген прокуратуралардың басқарма/бөлім прокурорлары, аға прокурорлары;
аудан және оларға теңестірілген прокуратуралардың бөлім бастықтары;
аудандардың прокуратуралары мен оларға теңестірілген прокуратуралардың прокурорлары, аға прокурорлары;
құқық қорғау қызметінде болудың шекті жасына жеткен, сондай-ақ оған келесі үш жылда жететін (құқық қорғау қызметіндегі өтілі 20 жылдан және одан асқан адамдарды қоспағанда) аттестатталуға жататын қызметкерлер;
прокуратура органдарындағы (құқық қорғау органдарында немесе мемлекеттік қызметтегі) қызмет өтілі 1 жылдан аспайтын аттестатталушы қызметкерлер.
Бұл ретте, бұл қызметкерлер өз қалаулары бойынша тестілеуден өту үшін үш блоктың (№ 1 блок, № 2 блок, № 3 блок) біреуін таңдайды.";
18. Мамандандыру № 5 блоктың тестілеу сұрақтары бойынша мыналар Қазақстан Республикасы заңнамасын білуге тестілеуден өтуге жатады:
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі – ҚСжАЕАК) басқармаларының/бөлімдерінің прокурорлары, аға прокурорлары;
ҚСжАЕАЖК-нің облыстық органдарының басқарма/бөлім прокурорлары, аға прокурорлары;
ҚСжАЕАЖК-нің облыстық органдарының және ҚСжАЕЖК-нің құқық қорғау қызметін оған жеткен, сондай-ақ соңғы үш жылда қызмет өткерудің шекті жасына жететін (құқық қорғау қызметіндегі өтілі 20 жылдан және одан асқан қызметкерлерді қоспағанда) аттестатталушы қызметкерлері;
ҚСжАЕАЖК-нің облыстық органдарының және ҚСжАЕЖК-нің прокуратура органдарындағы (құқық қорғау органдарындағы немесе мемлекеттік қызметтегі) қызмет өтілі аспайтын 1 жылдан аттестатталушы қызметкерлері.";
19-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Мамандандыру № 6 блоктың тестілеу сұрақтары бойынша мыналар Қазақстан Республикасы заңнамасын білуге тестілеуден өтуге жатады:"
19-1-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"19-1. Мамандандыру № 7 блоктың тестілеу сұрақтары бойынша мыналар Қазақстан Республикасы заңнамасын білуге тестілеуден өтуге жатады:";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Мамандандыру № 4 блоктың тестілеу сұрақтары бойынша мыналар Қазақстан Республикасы заңнамасын білуге тестілеуден өтуге жатады:
Бас Прокурордың Аппаратының басшысы;
Бас прокуратура Департаменттерінің бастықтары, олардың орынбасарлары;
Бас Прокурордың аса маңызды тапсырмалар бойынша аға көмекшілері;
облыс прокурорлары және оларға теңестірілген прокурорлар, олардың орынбасарлары;
ҚСжАЕАЖК төрағасы, оның орынбасарлары;
Бас прокуратураның дербес басқармаларының бастықтары, олардың орынбасарлары;
Бас прокуратураның басқармаларының бастықтары, олардың орынбасарлары, Бас Прокурордың аға көмекшілері;
Бас прокуратураның бөлім бастықтары, Бас Прокурордың көмекшілері;
ҚСжАЕЖК-нің облыстық органдарының бастықтары, олардың орынбасарлары;
ҚСжАЕЖК-тің басқарма/бөлім бастықтары, олардың орынбасарлары;
ҚСжАЕЖК-тің облыстық органдарының бөлім бастықтары;
Академияның басқармаларының/бөлімдерінің бастықтары, кезекшілік бөлімінің бастығы, ректордың көмекшісі;
облыстық прокуратуралардың және оларға теңестірілген прокуратуралардың басқарма/бөлім бастықтары, олардың орынбасарлары;
облыс прокурорларының және оларға теңестірілген прокурорлардың көмекшілері, аға көмекшілері;
аудан прокурорлары және оларға теңестірілген прокурорлар;
аудан прокурорларының және оларға теңестірілген прокурорлардың орынбасарлары;
басқа аттестатталушы тұлғалар (өз қалауы бойынша).";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

17. Тестирование на знание законодательства Республики Казахстан по тестовым вопросам блоков № 1- 3 Специализации проходят:
прокуроры, старшие прокуроры управлений/отделов Генеральной прокуратуры;
прокуроры, старшие прокуроры управлений/отделов, инспекторы Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия);
прокуроры, старшие прокуроры управлений/отделов прокуратур областей и приравненных к ним прокуратур;
начальники отделов районных и приравненных к ним прокуратур;
прокуроры, старшие прокуроры прокуратур районов и приравненных к ним прокуратур;
аттестуемые лица, достигшие, а также которые в последующие три года достигнут предельного возраста пребывания на правоохранительной службе (за исключением лиц, стаж правоохранительной службы которых 20 лет и выше);
аттестуемые лица, имеющие стаж службы в органах прокуратуры (правоохранительных органах либо государственной службы) менее 1 года.
При этом данные сотрудники прокуратуры по своему усмотрению выбирают один из трех блоков (блок № 1, блок № 2, блок № 3), для прохождения тестирования.
18. Тестирование на знание законодательства Республики Казахстан по тестовым вопросам блока № 5 Специализации проходят:
прокуроры, старшие прокуроры управлений/отделов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - КПСиСУ);
прокуроры, старшие прокуроры управлений/отделов областных органов КПСиСУ;
аттестуемые лица областных органов КПСиСУ и КПСиСУ, достигшие, а также которые в последующие три года достигнут предельного возраста пребывания на правоохранительной службе (за исключением лиц, стаж правоохранительной службы которых 20 лет и выше);
аттестуемые лица областных органов КПСиСУ и КПСиСУ, имеющие стаж службы в органах прокуратуры (правоохранительных органах либо государственной службы) менее 1 года.";
часть первую пункта 19 изложить в следующей редакции:
"19. Тестирование на знание законодательства Республики Казахстан по тестовым вопросам блока № 6 Специализации проходят:";
часть первую пункта 19-1 изложить в следующей редакции:
"19-1. Тестирование на знание законодательства Республики Казахстан по тестовым вопросам блока № 7 Специализации проходят:";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Тестирование на знание законодательства Республики Казахстан по тестовым вопросам блока № 4 Специализации проходят:
руководитель Аппарата Генерального Прокурора;
начальники Департаментов Генеральной прокуратуры, их заместители;
старшие помощники Генерального Прокурора по особым поручениям;
прокуроры областей и приравненные к ним прокуроры, их заместители;
Председатель КПСиСУ, его заместители;
начальники самостоятельных управлений Генеральной прокуратуры, их заместители;
начальники управлений Генеральной прокуратуры, их заместители, старшие помощники Генерального Прокурора;
начальники отделов Генеральной прокуратуры, помощники Генерального Прокурора;
начальники областных органов КПСиСУ, их заместители;
начальники управлений/отделов КПСиСУ, их заместители;
начальники отделов областных органов КПСиСУ;
начальники управлений/отделов, начальник дежурной части, помощник ректора Академии;
начальники управлений/отделов прокуратур областей и приравненных к ним прокуратур, их заместители;
помощники, старшие помощники прокуроров областей и приравненных к ним прокуроров;
прокуроры районов и приравненные к ним прокуроры;
заместители прокуроров районов и приравненных к ним прокуроров;
иные аттестуемые лица (по желанию).";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"28. Тестілеу нәтижелерін санауды жүйе автоматты түрде жүргізеді".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Аппараты:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің барлық қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 110 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдары,
ведомстволары мен
мекемелерінің қызметкерлерін
Қазақстан Республикасының
заңнамасын білуге және
логикалық ойлау қабілетіне
компьютерлік тестілеуден
өткізу Қағидаларына
қосымша
Прокурорлық қадағалаудың бағыттары, ұйымдастыру-кадр және талдау қызметі бойынша мамандандыру
1. № 1 БЛОК (азаматтық-құқықтық)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұру туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасы Заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттің қызметшілерінің этикалық кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің этикалық кодексі) (бұдан әрі - Әдеп кодексі) (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процессуалдық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (10 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (10 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процессуалдық кодексін (10 сұрақ),
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін (5 сұрақ), "Атқарушылық өндіріс және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" (4 сұрақ), "Құқықтық актілер туралы" (4 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,

"28. Подсчет результатов тестирования производится системой автоматически.";
2. Аппарату Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников органов, ведомств, учреждений и организации образования прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Генерального прокурора Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение
к Правилам
прохождения компьютерного
тестирования на
знание законодательства
Республики Казахстан
и логическое мышление при
аттестации сотрудников
органов, ведомств и
учреждений прокуратуры
Специализация по направлениям прокурорского надзора, организационно-кадровой и аналитической деятельности
1. БЛОК № 1 (гражданско-правовой)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (14 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее - Этический кодекс) (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Трудового кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (5 вопросов),
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Законов Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (4 вопроса), "О правовых актах" (4 вопроса),

Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген бекітілген Заңдылық пен құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының Үйлестіру Кеңесі туралы Ережесін (2 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
2. № 2 БЛОК (қылмыстық-құқықтық)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұру туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасы Заңдарын,
Әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнайы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (15 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процессуалдық кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық атқарушылық кодексін (10 сұрақ),
"Жедел іздестіру қызметі туралы" (10 сұрақ), "Терроризмге қарсы күрес туралы" (6 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген бекітілген Заңдылық пен құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының Үйлестіру Кеңесі туралы Ережесін (2 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
3. № 3 БЛОК (ұйымдастырушылық-кадрлық)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұру туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасы Заңдарын,
Әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (4 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процессуалдық кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ),
"Құқық қорғау қызметі туралы" (15 сұрақ), "Мемлекеттік қызмет туралы" (10 сұрақ), "Әкімшілік рәсімдер туралы" (10 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген бекітілген Заңдылық пен құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының Үйлестіру Кеңесі туралы Ережесін (5 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.

Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (2 вопросов).
2. БЛОК № 2 (уголовно-правовой)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (14 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов),
Этического кодекса (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (15 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (15 вопросов),
Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Законов Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности" (10 вопросов), "О противодействии терроризму" (6 вопросов), "О государственных секретах" (2 вопроса).
Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (2 вопроса).
3. БЛОК № 3 (организационно-кадровый)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (14 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов),
Этического кодекса (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (4 вопроса),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (4 вопроса)
Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (15 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (10 вопросов), "Об административных процедурах" (10 вопросов), "О государственных секретах" (5 вопросов), "О языках в Республике Казахстан" (2 вопроса),
Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (5 вопросов).

4. № 4 БЛОК (арнайы)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұру туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасы Заңдарын,
Әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процессуалдық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процессуалдық кодексін (5 сұрақ),
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінен (2 сұрақ),
"Құқықтық актілер туралы" (3 сұрақ), "Жедел іздестіру қызметі туралы" (3 сұрақ), (3 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (5 сұрақ), "Мемлекеттік қызмет туралы" (4 сұрақ), "Әкімшілік рәсімдер туралы" (3 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (2 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген бекітілген Заңдылық пен құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының Үйлестіру Кеңесі туралы Ережесін (3 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
5. № 5 БЛОК (ҚСжАЕАЖК)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (12 сұрақ), (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
Әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (10 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процессуалдық кодексін (10 сұрақ),
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процессуалдық кодексін (10 сұрақ),
"Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет туралы" (5 сұрақ), "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есептер туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті туралы Ережені (5 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.

4. БЛОК № 4 (специальный)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (14 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов),
Этического кодекса (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (5 вопросов),
Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (2 вопроса),
Законов Республики Казахстан, "О правовых актах" (3 вопроса), "Об оперативно-розыскной деятельности" (3 вопроса), "О противодействии терроризму" (3 вопроса), "О правоохранительной службе" (5 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (4 вопроса), "Об административных процедурах" (3 вопроса), "О государственных секретах" (2 вопроса), "О языках в Республике Казахстан" (2 вопроса),
Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (3 вопроса).
5. БЛОК № 5 (КПСиСУ)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (14 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов),
Этического кодекса (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях (5 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (5 вопросов), "О государственной правовой статистике и специальных учетах" (5 вопросов),
Положения о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050 (5 вопросов).

6. № 6 БЛОК (әскери прокуратура)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұру туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
Әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процессуалдық кодексін (6 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (2 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процессуалдық кодексін (2 сұрақ),
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексін (3 сұрақ),
"Жедел іздестіру қызметі туралы" (2 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (2 сұрақ), "Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" (4 сұрақ), "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" (7 сұрақ), "Ұлттық қауіпсіздік туралы" (4 сұрақ), "Төтенше жағдайлар туралы" (4 сұрақ), "Әскери жағдай туралы" (4 сұрақ), "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы күштері туралы" (7 сұрақ), "Мемлекеттік қорғаныс тапсырысы туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарының Тәртіптік жарғысын (3 сұрақ),
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының ішкі қызметінің Жарғысын (3 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
7. № 7 БЛОК (Академия)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (14 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұру туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасы Заңдарын,
Әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процессуалдық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процессуалдық кодексін (5 сұрақ),
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының кодексін (3 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ),

6. БЛОК № 6 (военная прокуратура)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (4 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О прокуратуре" (2 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов),
Этического кодекса (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (6 вопросов),
Гражданского кодекса Республики Казахстан (2 вопроса),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (2 вопроса),
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (3 вопроса),
Законов Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности" (2 вопроса), "О государственных секретах" (2 вопроса), "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (4 вопроса), "О воинской службе и статусе военнослужащих" (7 вопросов), "О национальной безопасности Республики Казахстан" (4 вопроса), "О чрезвычайном положении" (4 вопроса), "О военном положении" (4 вопроса), "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" (7 вопросов), "О государственном оборонном заказе" (2 вопроса),
Дисциплинарного устава Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 (3 вопроса),
Устава внутренней службы Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 (3 вопроса).
7. БЛОК № 7 (Академия)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (14 вопросов),
Законов Республики Казахстан "О прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов),
Этического кодекса (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (3 вопроса),
Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),

"Білім туралы" (5 сұрақ), "Ғылым туралы" (5 сұрақ), "Құқықтық актілер туралы" (3 сұрақ), "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" (2 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (4 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет туралы" (3 сұрақ), "Әкімшілік рәсімдер туралы" (2 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (2 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 тамыздағы № 1080 қаулысымен бекітілген Жоғары оқу орындарынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартын (2 сұрақ), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 мамырдағы № 575 қаулысымен бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық, гранттық, бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру қағидаларын (2 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.

Законов Республики Казахстан "Об образовании" (5 вопросов), "О науке" (5 вопросов), "О правовых актах" (3 вопроса), "О противодействии терроризму" (2 вопроса), "О правоохранительной службе" (4 вопроса), "О государственной службе Республики Казахстан" (3 вопроса), "Об административных процедурах" (2 вопроса), "О государственных секретах" (2 вопроса), "О языках в Республике Казахстан" (2 вопроса),
"Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2012 года № 1080 (2 вопроса),
Правил базового, грантового, программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2011 года № 575 (2 вопроса).