Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдарға отын сатып алуға субсидия беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылы 17 қазанда № 15903 болып тіркелді.
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 70-30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.12.2021 № 411 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 Қоса беріліп отырған Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдарға отын сатып алуға субсидия беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындағаны туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 20 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 30 қазан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 309 бұйрығымен
бекітілген
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдарға отын сатып алуға субсидия беру қағидалары

Об утверждении Правил субсидирования энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 17 октября 2017 года № 15903.
В соответствии с подпунктом 70-30) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" ПРИКAЗЫВAЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2021 № 411 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона.
2. Департаменту электроэнергетики и угольной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Б. Султанов
20 сентября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Т. Сулейменов
30 октября 2017 года
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 13 сентября 2017 года № 309
Правила субсидирования
энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдарға отын сатып алуға субсидия беру қағидалары (бұдан әрі — Қағидалар) "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 70-30) тармақшасына сәйкес әзірленді және жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдарды отын сатып алуға субсидиялау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.12.2021 № 411 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға энергия өндіруші ұйымдарды субсидиялау жергілікті бюджетте көзделген қаражаттың есебінен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органдар) жүзеге асырылады.
3. Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға субсидиялар энергия өндіруші ұйымдарға беріледі.
2-тарау. Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға энергия өндіруші ұйымдарды субсидиялау тәртібі
4. Энергия өндіруші ұйымдар отын сатып алуды "Табиғи монополиялар туралы" және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарында белгіленген тәртіпте жүзеге асырады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.12.2021 № 411 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Жергілікті атқарушы органдар табиғи-климаттық жағдайды есепке ала отырып, энергия өндіруші ұйымдардың жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға өтінімдерін қабылдаудың басталу және аяқталу күнін белгілейді.
Жергілікті атқарушы органдар энергия өндіруші ұйымдардан отын сатып алуға өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу күні туралы ақпаратты өзінің ресми интернет-ресурсында жариялайды.
6. Энергия өндіруші ұйымдар отын сатып алуға субсидия алуға өтінімін еркін нысанда (бұдан әрі - өтінім) тиісті жергілікті атқарушы органға ұсынады.
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) отын сатып алуға субсидия алудың қажеттілігі туралы еркін нысандағы түсіндірме жазбахат;
2) өтінім берген сәтте субсидия алушының салық берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;
3) алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 22.05.2020 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 70-30) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" и определяют порядок субсидирования энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2021 № 411 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Субсидирование энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона осуществляется местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (далее – местные исполнительные органы) за счет средств, предусмотренных в местном бюджете.
3. Субсидии на приобретение топлива предоставляются энергопроизводящим организациям для бесперебойного проведения отопительного сезона.
Глава 2. Порядок субсидирования энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
4. Энергопроизводящие организации осуществляют закупки топлива в порядке, установленном Законами Республики Казахстан "О естественных монополиях" и "О государственных закупках".
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2021 № 411 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Местные исполнительные органы устанавливают дату начала и окончания приема заявок энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона с учетом природно-климатических условий.
Информация о дате начала и окончания приема заявок энергопроизводящих организаций на приобретение топлива размещается местным исполнительным органом на своем официальном интернет-ресурсе.
6. Энергопроизводящие организации предоставляют в соответствующий местный исполнительный орган заявку на получение субсидии на приобретение топлива в произвольной форме (далее – заявка).
К заявке прилагают следующие документы:
1) пояснительную записку о необходимости получения субсидии на приобретение топлива в произвольной форме;
2) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности; получателя субсидии на момент подачи заявки;
3) исключен приказом Министра энергетики РК от 22.05.2020 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

4) банктік деректемелері;
5) жылу энергиясының өндірісіне отын қажеттілігін және оны сатып алуға субсидия сомасын есептеу;
6) ай сайын субсидияларды бөлу;
7) отынды жеткiзу шарты, тауар-көлiк жүкқұжаттары;
8) жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және жабдықтау бойынша реттелетін қызметтерге тарифті (баға, жинақ мөлшерлемесі) немесе оның шекті деңгейін және тарифтік сметаларды бекіту туралы бұйрықтың көшірмесі;
9) отын сатып алуға субсидияны бөлген/бөлмеген жағдайда жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және жабдықтау бойынша көрсетілетін қызметтерге тариф шамаларын талдау;
10) алдағы жылыту маусымына жылу энергиясын нақты өндіру туралы ақпарат;
10-1) өткен күнтізбелік жыл үшін дебиторлық берешек туралы мәліметтері бар бухгалтерлік баланс;
11) жылыту маусымын бастау кезеңіне отын қоры туралы ақпарат.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 22.05.2020 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Жергілікті атқарушы орган энергия өндіруші ұйымның өтінімін ұсынған сәттен бастап күнтізбелік он күн ішінде қарайды.
8. Энергия өндіруші ұйым құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) күмәнді ақпарат ұсынған жағдайда, жергілікті атқарушы орган өтінімді алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қайтару себептерін көрсете отырып, жазбаша түрде энергия өндіруші ұйымға құжаттарды қайтарады.
Энергия өндіруші ұйым өтінімді жергілікті атқарушы органға отын сатып алуға энергия өндіруші ұйымдардан өтінімдер қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін қайта ұсынады.
9. Жергілікті атқарушы орган өтінімдерді қарау қорытындылары бойынша отын сатып алуға субсидия берілетін энергия өндіруші ұйымдардың тізбесін (бұдан әрі - Тізбе) қалыптастырады және отын көлемі мен бөлінген субсидия сомасын көрсете отырып, оны өзінің интернет-ресурсында орналастырады және табиғи монополиялардың тиісті салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне жібереді.
Отын көлемдері Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 34 бұйрығымен бекітілген Энергия өндіруші ұйымдар үшін күзгі-қысқы кезеңде пайдаланылатын отын қорының нормаларын айқындау қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10583 болып тіркелген) сәйкес анықталады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 22.05.2020 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4) банковские реквизиты;
5) расчет потребности топлива на производство тепловой энергии и суммы субсидий на его приобретение;
6) разбивку субсидий помесячно;
7) договор поставки топлива, товарно-транспортные накладные;
8) копию приказа об утверждении тарифа (цены, ставки сбора) или его предельного уровня и тарифных смет на регулируемые услуги по производству, передаче, распределению и снабжению тепловой энергией;
9) анализ величины тарифа на услуги по производству, передаче, распределению и снабжению тепловой энергией в случае выделения/невыделения субсидии на приобретение топлива;
10) информацию о фактической выработке тепловой энергии за предыдущий отопительный сезон;
10-1) бухгалтерский баланс со сведениями о дебиторской задолженности за предыдущий календарный год;
11) информацию о запасе топлива на начало отопительного сезона.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра энергетики РК от 22.05.2020 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Местный исполнительный орган рассматривает заявку энергопроизводящей организации в течение десяти календарных дней с момента ее предоставления.
8. В случае предоставления энергопроизводящей организацией неполного пакета документов и (или) предоставления недостоверной информации, местный исполнительный орган в течение двух рабочих дней со дня получения заявки в письменной форме возвращает документы энергопроизводящей организации с указанием причин возврата.
Энергопроизводящая организация повторно представляет заявку в местный исполнительный орган до истечения срока окончания приема заявок энергопроизводящих организаций на приобретение топлива.
9. По итогам рассмотрения заявок местный исполнительный орган формирует перечень энергопроизводящих организаций на получение субсидии на приобретение топлива (далее – Перечень) и размещает его на своем интернет-ресурсе с указанием объема топлива и выделенной суммы субсидии, и направляет его в территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в соответствующих сферах естественных монополий.
Объемы топлива определяются в соответствии с Правилами определения норм эксплуатационного запаса топлива в осенне-зимний период для энергопроизводящих организаций, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 34 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10583).
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 22.05.2020 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Субсидиялар энергия өндіруші ұйымдар өтінім берген отын түрі мен көлемі бойынша деректерді негізге ала отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
C – бөлінетін субсидияның сомасы (теңге);
Vқс – қажетті субсидия көлемі (теңге);
N – өткен күнтізбелік жыл үшін дебиторлық берешекті жинау тиімділігінің коэффициенті (%).
Қажетті субсидия көлемі (Vқс) мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
Vо – отын көлемі (тонна немесе м3);
Со – есептік жылға отын құны (теңге).
Өткен күнтізбелік жыл үшін дебиторлық берешекті жинау тиімділігінің коэффициенті (N) мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
ЖДБ – өткен күнтізбелік жыл үшін жиналған дебиторлық берешек сомасы (теңге);
ДБ – өткен күнтізбелік жылдағы дебиторлық берешектің жалпы көлемі (теңге).
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 01.12.2022 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Жергілікті атқарушы орган тиісті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетін бекіту туралы мәслихаттың шешімі шыққан сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде Тізбенің негізінде жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдарға отынды сатып алуға субсидияларды төлеу ведомостін қалыптастырады.
12. Жергілікті атқарушы орган ведомостті қалыптастырған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес төлеуге берілетін шотты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық бөлімшесіне ұсынады.
Субсидияларды энергия өндіруші ұйымдардың банктік шоттарына аударуды жергілікті атқарушы органдар бес жұмыс күн ішінде жүзеге асырады.
13. Энергия өндіруші ұйымдар жылыту маусымын өткізу кезеңінде ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға қосымшада берілген нысанға сәйкес жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға арналған субсидиялардың мақсатты қолданылуы туралы есепті (бұдан әрі - есеп) жергілікті атқарушы органға ұсынады.
Жергілікті атқарушы орган жылыту маусымы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 15 күннен кешіктірмей өз интернет-ресурсында энергия өндіруші ұйымдар ұсынған есептердің қорытындылары бойынша ақпаратты орналастырады, сондай-ақ оны табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне жібереді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 22.05.2020 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылыту маусымын іркіліссіз
өткізу үшін энергия өндіруші
ұйымдарға отын сатып алуға
субсидия беру қағидаларына
қосымша
Нысан
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін отын сатып алуға субсидияларды мақсатты пайдалану туралы есеп

10. Субсидии рассчитываются исходя из заявленных энергопроизводящими организациями данных по виду и объему топлива, по следующей формуле:
где:
C – сумма выделяемой субсидии (тенге);
Vнс – необходимый объем субсидий (тенге);
N – коэффициент эффективности сбора дебиторской задолженности за предыдущий календарный год (%).
Необходимый объем субсидии (Vнс) рассчитывается по следующей формуле:
где:
Vт – объем топлива (тонн или м3);
Ст – стоимость топлива на расчетный год (тенге).
Коэффициент эффективности сбора дебиторской задолженности за предыдущий календарный год (N) рассчитывается по следующей формуле:
где:
СДЗ – сумма собранной дебиторской задолженности за предыдущий календарный год (тенге);
ДЗ – общий объем дебиторской задолженности за предыдущий календарный год (тенге).
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 01.12.2022 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Местный исполнительный орган в течение трех рабочих дней с момента выхода решения маслихата об утверждении бюджета соответствующей области, города республиканского значения, столицы на основании Перечня формирует ведомость для выплаты энергопроизводящим организациям субсидий на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона.
12. Местный исполнительный орган в течение пяти рабочих дней со дня формирования ведомости в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам представляет счета к оплате в территориальное подразделение Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Перечисление субсидий на банковские счета энергопроизводящих организаций осуществляется местным исполнительным органом в течение пяти рабочих дней.
13. Энергопроизводящие организации в период проведения отопительного сезона ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляют в местный исполнительный орган отчет о целевом использовании субсидий на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона по форме, согласно приложению к настоящим Правилам (далее - отчет).
Местный исполнительный орган не позднее 15 календарных дней после окончания отопительного сезона размещает на своем интернет-ресурсе информацию по итогам представленных отчетов энергопроизводящих организаций, а также направляет ее в территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа, осуществляющего руководство в соответствующих сферах естественных монополий.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 22.05.2020 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам субсидирования
энергопроизводящих организаций
на приобретение топлива
для бесперебойного проведения
отопительного сезона
Форма
Отчет о целевом использовании субсидий на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(наименование организации)

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.12.2021 № 411 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ (ұйымның атауы)
20__ жылғы___________________облысы (республикалық маңызы бар қала, астана)
бойынша __________________________________
мың. теңге
Табиғи монополия субъектісі
Кезең (ай)
Субсидиялау сомасы
Игермеу себептері
Сатып алынған отынның түрі мен көлемі
Нақты бөлінді
Игерілді
Ұйым басшысы _______________________
Бас бухгалтер _____________________________

Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2021 № 411 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
по ____________________________________________
области (городу республиканского значения, столицы)
за ___________________ 20__ года
тыс. тенге
Субъект естественной монополии
Период (месяц)
Сумма субсидирования
Причины не освоения
Вид и объем приобретенного топлива
Фактически выделено
Освоено
Руководитель организации _______________________
Главный бухгалтер ______________________________