"Арнайы қаржы компанияларының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы № 100 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 200 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 30 қарашада № 16035 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 184 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2008 года № 100 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета специальными финансовыми компаниями"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 200. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2017 года № 16035. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Арнайы қаржы компанияларының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы № 100 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5434 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Арнайы қаржы компанияларының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықта:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Осы Нұсқаулықта пайдаланылатын негізгі ұғымдар";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Бөлінген активтердің бухгалтерлік есебі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Облигациялардың бухгалтерлік есебі";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Бөліп көрсетілген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау операцияларының бухгалтерлік есебі";

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", в целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2008 года № 100 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета специальными финансовыми компаниями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5434) следующие изменения:
в Инструкции по ведению бухгалтерского учета специальными финансовыми компаниями, утвержденной указанным постановлением:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Основные понятия, используемые в настоящей Инструкции";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Бухгалтерский учет выделенных активов";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Бухгалтерский учет облигаций";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Бухгалтерский учет операций по инвестированию временно свободных поступлений по выделенным активам";

61, 62, 63-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда салымдарға ақша орналастырған кезде мынадай бухгалтерлік жазбалар жүзеге асырылады:
1) салым сомасына:
Дт
1150
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
03
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған талап ету бойынша қысқа мерзімді салымдар",
1150
04
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
05
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар",
2040
01
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар",
2040
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар",
Кт
1060
91
"Арнайы қаржы компаниясының кастодиан банктегі ағымдағы шоттарында бөліп көрсетілген активтері";
2) сыйлықақы немесе дисконт (жеңілдік) пайда болған жағдайда:
дисконт (жеңілдік) сомасына:
Дт
1150
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
03
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған талап ету бойынша қысқа мерзімді салымдар",
1150
04
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
05
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар",
2040
01
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар",
2040
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар",
Кт
1150
11
"Орналастырылған қысқа мерзімді салымдар бойынша дисконт",
2040
08
"Орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар бойынша дисконт";
сыйлықақы сомасына:
Дт
1150
12
"Орналастырылған қысқа мерзімді салымдар бойынша сыйлықақы",
2040
09
"Орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар бойынша сыйлықақы"
Кт
1060
91
"Арнайы қаржы компаниясының кастодиан банктегі ағымдағы шоттарында бөліп көрсетілген активтері".

пункты 61, 62, 63 изложить в следующей редакции:
"61. При размещении денег во вклады в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, осуществляются следующие бухгалтерские записи:
1) на сумму вклада:
Дт
1150 02
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, на одну ночь",
1150 03
"Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 04
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 05
"Краткосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 01
"Долгосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 02
"Долгосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций"
Кт
1060 91
"Выделенные активы специальной финансовой компании на текущих счетах в банке-кастодиане";
2) в случае возникновения премии или дисконта (скидки):
на сумму дисконта (скидки):
Дт
1150 02
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, на одну ночь",
1150 03
"Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 04
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 05
"Краткосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 01
"Долгосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 02
"Долгосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций"
Кт
1150 11
"Дисконт по размещенным краткосрочным вкладам",
2040 08
"Дисконт по размещенным долгосрочным вкладам";
на сумму премии:
Дт
1150 12
"Премия по размещенным краткосрочным вкладам",
2040 09
"Премия по размещенным долгосрочным вкладам"
Кт
1060 91
"Выделенные активы специальной финансовой компании на текущих счетах в банке-кастодиане".

62. Салымдар бойынша сыйақы есептеу және құны валюталардың айырбастау бағамы бойынша шетел валютасымен көрсетілген салымдарды қайта бағалау кезінде ұйымның есеп саясатына сәйкес мынадай бухгалтерлік жазбалар жүзеге асырылады:
1) сыйақы есептегенде:
Дт
1270
22
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған талап ету бойынша салымдары бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
1270
23
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған мерзімді салымдар бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
1270
24
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған шартты салымдар бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
2170
23
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған мерзімді салымдар бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
2170
24
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған шартты салымдар бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер"
Кт
6110
29
"Талап ету салымдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер",
6110
30
"Мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер",
6110
31
"Шартты салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер";
2) оң бағам айырмасы сомасына:
Дт
1150
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
03
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған талап ету бойынша қысқа мерзімді салымдар",
1150
04
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
05
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар",
1150
11
"Орналастырылған қысқа мерзімді салымдар бойынша дисконт",
1150
12
"Орналастырылған қысқа мерзімді салымдар бойынша сыйлықақы",
1270
22
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған талап ету салымдары бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
1270
23
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған мерзімді салымдар бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
1270
24
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған шартты салымдар бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
2040
01
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар",
2040
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар",
2040
08
"Орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар бойынша дисконт",
2040
09
"Орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар бойынша сыйлықақы",
2170
23
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған мерзімді салымдар бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
2170
24
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған шартты салымдар бойынша сыйақы түрінде есептелген кірістер",
Кт
6250
01
"Шетел валютасын қайта бағалаудан іске асырылмаған кірістер";

62. При начислении вознаграждения по вкладам и переоценке вкладов, стоимость которых выражена в иностранной валюте, по обменному курсу валют, в соответствии с учетной политикой организации осуществляются следующие бухгалтерские записи:
1) при начислении вознаграждения:
Дт
1270 22
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по вкладам до востребования, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1270 23
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по срочным вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1270 24
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по условным вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2170 23
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по срочным вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2170 24
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по условным вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций"
Кт
6110 29
"Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам до востребования",
6110 30
"Доходы, связанные с получением вознаграждения по срочным вкладам",
6110 31
"Доходы, связанные с получением вознаграждения по условным вкладам";
2) на сумму положительной курсовой разницы:
Дт
1150 02
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, на одну ночь",
1150 03
"Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 04
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 05
"Краткосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 11
"Дисконт по размещенным краткосрочным вкладам",
1150 12
"Премия по размещенным краткосрочным вкладам",
1270 22
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по вкладам до востребования, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1270 23
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по срочным вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1270 24
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по условным вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 01
"Долгосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 02
"Долгосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 08
"Дисконт по размещенным долгосрочным вкладам",
2040 09
"Премия по размещенным долгосрочным вкладам",
2170 23
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по срочным вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2170 24
"Начисленные доходы в виде вознаграждения по условным вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
Кт
6250 01
"Нереализованные доходы от переоценки иностранной валюты";

"66. Ұйым орналастырылған салым бойынша борыштың негізгі сомасын қайтарған кезде мынадай бухгалтерлік жазбалар жүзеге асырылады:
Дт
1060
91
"Арнайы қаржы компаниясының кастодиан банктегі ағымдағы шоттарында бөліп көрсетілген активтері"
Кт
1150
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
03
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған талап ету бойынша қысқа мерзімді салымдар",
1150
04
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
05
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар",
2040
01
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар",
2040
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар";
іске асырылған кірістер сомасына:
Дт
6250
01
"Шетел валютасын қайта бағалаудан іске асырылмаған кірістер"
Кт
6250
02
"Шетел валютасын қайта бағалаудан іске асырылған кірістер";
іске асырылған шығыстар сомасына:
Дт
7430
02
"Шетел валютасын қайта бағалаудан іске асырылған шығыстар"
Кт
7430
01
"Шетел валютасын қайта бағалаудан іске асырылмаған шығыстар".";
67-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) салымдарды құрылған резервтердің (провизиялардың) есебінен баланстан есептен шығарған кезде:
Дт
1290
24
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған салымдар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)"
Кт
1150
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
03
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған талап ету бойынша қысқа мерзімді салымдар",
1150
04
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар",
1150
05
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар",
2040
01
"Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар",
2040
02
"Екінші деңгейдегі банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар".";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Заем шарттарының бухгалтерлік есебі".

"66. При возврате организации основной суммы долга по размещенному вкладу осуществляются следующие бухгалтерские записи:
Дт
1060 91
"Выделенные активы специальной финансовой компании на текущих счетах в банке-кастодиане"
Кт
1150 02
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, на одну ночь",
1150 03
"Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 04
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 05
"Краткосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 01
"Долгосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 02
"Долгосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций";
на сумму реализованных доходов:
Дт
6250 01
"Нереализованные доходы от переоценки иностранной валюты"
Кт
6250 02
"Реализованные доходы от переоценки иностранной валюты";
на сумму реализованных расходов:
Дт
7430 02
"Реализованные расходы от переоценки иностранной валюты"
Кт
7430 01
"Нереализованные расходы от переоценки иностранной валюты".";
подпункт 3) пункта 67 изложить в следующей редакции:
"3) при списании вкладов с баланса за счет созданных резервов (провизий):
Дт
1290 24
"Резервы (провизии) на покрытие убытков по вкладам, размещенным в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций"
Кт
1150 02
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, на одну ночь",
1150 03
"Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 04
"Краткосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
1150 05
"Краткосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 01
"Долгосрочные вклады, размещенные в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций",
2040 02
"Долгосрочные условные вклады, размещенные в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций".";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Бухгалтерский учет договоров займа".

2. Бухгалтерлік есеп департаменті (Рахметова С.К.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев

2. Департаменту бухгалтерского учета (Рахметова С.К.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев