"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 490 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 14 желтоқсанда № 16092 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 15 маусымдағы № 256 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.06.2018 № 256 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14813 болып тіркелген, 2017 жылғы 23 ақпанда "Егемен Қазақстан" газетінің № 38 (29019) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Субсидиялауға жататын бағыттар:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
ірі қара малдың, қойлардың, ешкілердің, маралдардың (бұғылардың) аналық басымен, сондай-ақ балараның ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізуге жұмсалған шығындарды арзандату;
отандық және шетелдік шаруашылықтардан асыл тұқымды ірі қара мал, қой, ешкі, жылқы, шошқа, түйе, марал (бұғы) төлін сатып алуға жұмсалған шығындарды арзандату;
отандық және шетелдік шаруашылықтардан ет және жұмыртқа бағытындағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын сатып алуға жұмсалған шығындарды арзандату;
жеке және заңды тұлғалардың табынның өсімін молайтуға пайдаланылатын етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағуға жұмсалған шығындарын арзандату;
асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтардың жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың және қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетуге жұмсалған шығындарын 100 %-ға дейін өтеу.
асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын сақтау және қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдық сатып алуға жұмсалған шығындарын 50 %-ға дейін өтеу;

О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2017 года № 490. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2017 года № 16092. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июня 2018 года № 256 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 15.06.2018 № 256 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14813, опубликован 23 февраля 2017 года в газете "Казахстанская правда" № 38 (28417)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Направления, подлежащие субсидированию:
1) на развитие племенного животноводства:
удешевление затрат на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, овец, коз, маралов (оленей), а также пчелосемьями;
удешевление затрат на приобретение племенного молодняка крупного рогатого скота, овец, коз, лошадей, свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и зарубежных хозяйств;
удешевление затрат на приобретение племенного суточного молодняка мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных хозяйств;
удешевление затрат физических и юридических лиц на содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых для воспроизводства стада;
возмещение до 100 % затрат племенных и дистрибьютерных центров на оказание услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец;
возмещение до 50 % затрат, племенных и дистрибьютерных центров на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для хранения и организации искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных;

2) мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiм сапасын арттыруға:
бұқашықтарды бордақылау, қозы етін, шошқа етiн, жылқы етiн, түйе етін, құс етiн (бройлер тауығының етін, күрке тауықтың етін, суда жүзетін құс етін), тағамдық жұмыртқа (тауық және бөдене жұмыртқасы), сүт (сиыр, бие, түйе, ешкі сүті), биязы жүн және жартылай биязы жүн өндіру құнын арзандату;
құрамажем зауыттары өндірген және ауыл шаруашылығы кооперативтеріне өткізілген құрамажем құнын арзандату;
ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату;
ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарының сиыр етінің құнын арзандату.";
6-тармақтың 7) және 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"7) тауар өндiрушiлер ауыл шаруашылығы кооперативтерін, сондай-ақ, ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарын қоспағанда, басқа жеке және заңды тұлғалардан одан әрi қайта сату және (немесе) қайта өңдеу үшiн сатып алған мал шаруашылығы өнімі;
8) тауар өндірушілер айырбас бойынша, өзара есеп айырысу шотына өткізген немесе ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттары сатып алатын бұрын субсидияланған мал шаруашылығы өнімін қоспағанда, бұрын субсидияланған мал шаруашылығы өнімі;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Субсидиялар тауар өндірушілерге, өзге де жеке және заңды тұлғаларға бағыттардың мынадай басымдықтарына сәйкес төленеді:
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
ірі қара малдың және қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу;
асыл тұқымды ірі қара мал және қой сатып алу;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытудың қалған бағыттары;
мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға:
ауыл шаруашылығы кооперативінің бұқашықтарды бордақылауы және сүт өндіруі;
сүт (сиыр, бие, түйе, ешкі сүті) өндірісінің құнын арзандату;
құс еті өндірісінің құнын арзандату;
бұқашықтарды бордақылау құнын арзандату;
қозы еті өндірісінің құнын арзандату;
құрамажем құнын арзандату;
биязы және жартылай биязы жүн өндірісінің құнын арзандату;
шошқа еті өндірісінің құнын арзандату;
жылқы еті өндірісінің құнын арзандату;
түйе еті өндірісінің құнын арзандату;
тағамдық жұмыртқа (тауық және бөдене жұмыртқасы) өндірісінің құнын арзандату;
ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарымен алынатын сиыр етінің құнын арзандату.
Бір немесе бірнеше бағыт бойынша қаражат қалып қойған жағдайда, субсидиялар субсидиялау бағыттарының басымдығына сәйкес қайта бөлінеді.

2) на повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
удешевление стоимости откорма бычков, производства ягнятины, свинины, конины, верблюжатины, мяса птицы (мясо бройлерной курицы, мясо индейки, мясо водоплавающей птицы), пищевое яйцо (куриное и перепелиное яйцо), молока (коровье, кобылье, верблюжье, козье), тонкорунной и полутонкорунной шерсти;
удешевление стоимости комбикормов, произведенных комбикормовыми заводами и реализованных сельскохозяйственным кооперативам;
удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных;
удешевление стоимости говядины мясокомбинатов, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота.";
подпункты 7) и 8) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"7) продукция животноводства, приобретенная товаропроизводителями у других физических и юридических лиц для дальнейшей ее перепродажи и (или) переработки, за исключением сельскохозяйственных кооперативов, а также мясокомбинатов, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота;
8) продукция животноводства, реализованная товаропроизводителями по бартеру, в счет взаиморасчетов или ранее просубсидированная, за исключением ранее просубсидированной продукции животноводства, закупаемой мясокомбинатами, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Субсидии выплачиваются товаропроизводителям, иным физическим и юридическим лицам согласно следующей приоритетности направлений:
на развитие племенного животноводства:
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец;
приобретение племенного крупного рогатого скота и овец;
остальные направления развития племенного животноводства;
на повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
откорм бычков и получение молока сельскохозяйственным кооперативом;
удешевление стоимости получения молока (коровье, кобылье, верблюжье, козье);
удешевление стоимости производства мяса птицы;
удешевление стоимости откорма бычков;
удешевление стоимости производства ягнятины;
удешевление стоимости комбикормов;
удешевление стоимости производства тонкой и полутонкой шерсти;
удешевление стоимости производства свинины;
удешевление стоимости производства конины;
удешевление стоимости производства верблюжатины;
удешевление стоимости производства пищевого яйца (куриного и перепелиного);
удешевление стоимости мяса говядины, полученные мясокомбинатами, занимающимся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота.
В случае наличия остатков средств по одному или нескольким направлениям, субсидии перераспределяются согласно приоритетности направлений субсидирования.";

9-тармақ мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарында алынған сиыр етінің бір килограмы үшін төленеді.";
14, 15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағыты бойынша тауар өндірушілер тиісті негіздердің туындауына қарай, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) қағаз түрінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) электрондық түрде "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы субсидиялар алуға арналған өтінімдер жолдайды.
Тауар өндірушілер негіздер туындаған сәттен бастап (тауар өндіруші осы Қағидалардың өлшемшарттары мен талаптарына сәйкес келген сәттен бастап) он екі айдан аспаған өтінімдерді береді.
Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде өтінімді Бөлімге жолдайды.
Тауар өндірушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық өтінім автоматты түрде Бөлімге өңдеу үшін жолданады.
15. Бөлім өтінім түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 16-тармағының 2 абзацында көрсетілмеген бағыттар бойынша өтінімді толтырылған деректердің толықтығына тексереді және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша АТЖ және АЖБ деректеріне салыстырып-тексеруді жүзеге асырады.
Өтінімді толықтай толтырмау немесе АТЖ және АЖБ деректерін салыстырып-тексеру нәтижелері бойынша сәйкес келмеу анықталған жағдайда, Бөлім осы Қағидаларға 5-1-қосымшаның нысанына сәйкес, ескертулерді жою үшін екі күндік мерзімді көрсете отырып, өтінімді пысықтау қажеттігі туралы хабарламаны қағаз түрінде Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық түрде портал арқылы жолдайды.
Хабарламада көрсетілген мерзімде пысықталған өтінім қағаз түрінде Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық түрде порталға беріледі.
Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде өтінімді Бөлімге жолдайды.
Тауар өндірушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық өтінім автоматты түрде Бөлімге өңдеу үшін жолданады.
Ескертулерді хабарламада көрсетілген мерзімде пысықтамағанда, Мемлекеттік корпорация өтінімді қабылдамайды, сондай-ақ, портал өтінімді қабылдамайды.
Тауар өндірушілер пысықталғаннан кейін өтінімді қайта енгізе алады.
16. Бөлім құжаттардың толық пакеті түскенен кейін екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Бұл ретте, асыл тұқымды жануарларды сатып алу, асыл тұқымды ірі қара мал мен қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу, тұқымдық түрленумен қамтылған асыл тұқымды ірі қара мал мен қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу және өсімді молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті, сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағу субсидиялау бағыттары бойынша құрамында Бөлім маманы бар жұмыс тобы тиісті ауылдық округ әкімдігінің маманы мен ветеринар дәрігері жеті жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігін салыстырып-тексеру үшін шаруашылыққа барады. Жұмыс тобының құрамы Бөлім бұйрығымен бекітіледі.

пункт 9 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) за килограмм мяса говядины, полученной на мясокомбинатах, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота.";
пункты 14, 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"14. Товаропроизводители по направлению развития племенного животноводства по мере возникновения соответствующих оснований направляют заявки по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам:
1) в бумажном виде через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Товаропроизводители подают заявки, по которым с момента возникновения оснований (с момента соответствия товаропроизводителя критериям и требованиям настоящих Правил) для ее подачи прошло не более двенадцати месяцев.
Государственная корпорация в течение одного рабочего дня направляет заявку в Отдел.
Электронная заявка, подписанная ЭЦП товаропроизводителя, направляется для обработки в Отдел автоматически.
15. Отдел в течение двух рабочих дней со дня поступления заявки по направлениям, не указанным в абзаце 2 пункта 16 настоящих Правил, проверяет заявки на полноту заполненных данных и осуществляет сверку данных ИАС и ИСЖ по форме 3, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
При выявлении неполного заполнения заявки или несоответствия данным ИАС и ИСЖ по результатам сверки, Отдел направляет уведомление о необходимости доработки заявки по форме, согласно приложению 5-1 настоящих Правил с указанием двухдневного срока для устранения замечаний в Государственную корпорацию в бумажном виде либо на портал посредством ИАС в электронном виде.
Доработанная заявка в срок указанный в уведомлении подается в бумажном виде через Государственную корпорацию или электронном виде посредством портала.
Государственная корпорация в течение одного рабочего дня направляет заявку в Отдел.
Электронная заявка, подписанная ЭЦП товаропроизводителя, направляется для обработки в Отдел автоматически.
При не устранении замечаний в срок указанный в уведомлении Государственная корпорация не принимает заявку, также портал отклоняет заявку.
Товаропроизводители могут повторно подать заявку после доработки.
16. После поступления полного пакета документов Отдел в течение двух рабочих дней осуществляет проверку на соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам.
При этом, по направлениям субсидирования: приобретение племенных животных, ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, охваченного породным преобразованием и за содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых для воспроизводства проверка на соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам осуществляется в течение семи рабочих дней путем выезда рабочей группы в составе специалиста Отдела, специалиста акимата и ветеринарного врача соответствующего сельского округа в хозяйства для сверки. Состав рабочей группы утверждается приказом Отдела.

Шығу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша салыстырып-тексеру актісі жасалады, оның түпнұсқасы осы Қағидалардың 28-тармағында көрсетілген мерзімдерде Бөлімде сақталады.
Осы Қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкес келмеу анықталған жағдайда Бөлім көрсетілген мерзім ішінде тауар өндірушіге бас тарту себептерін көрсете отырып, Мемлекеттік корпорацияға қағаз түрінде немесе электрондық түрде АТЖ арқылы порталға осы Қағидалардың 11-қосымшаның 2-нысаны бойынша хабарлама жібереді.
Тауар өндіруші осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар мен талаптарға сәйкес келген жағдайда, Бөлім көрсетілген мерзім ішінде өтінімді АТЖ арқылы салыстырып-тексеру актісінің электрондық көшірмесін қоса бере отырып, Облыс басқармасына, Қала басқармасына жолдайды.
Облыс басқармасы, Қала басқармасы өтінім түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін деректердің толықтығын тексереді және сәйкес келген жағдайда, тауар өндірушіге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша АТЖ арқылы өтінімнің мақұлданғаны туралы хабарлама жолдайды.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы берген жағдайда Облыс басқармасы, Қала басқармасы көрсетілген мерзім ішінде өтінімнің мақұлданғаны туралы хабарламаны Бөлімге жолдайды. Бөлім бір жұмыс күні ішінде өтінімнің мақұлданғаны туралы хабарламаны Мемлекеттік корпарацияға жолдайды.
Тауар өндіруші Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету күніне жатпайды, бұл ретте Бөлім мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн бұрын ұсынады.
Көрсетілген деректердің толық еместігі және салыстырып тексеру актісінің қате жасалғаны анықталса, өтінім көрсетілген мерзім ішінде АТЖ арқылы барлық сәйкессіздіктердің уәжді негіздемесімен бірге Бөлімге пысықтауға қайтарылады.
Салыстырып тексеру актісі қате жасалуы себебінен қайтарылған жағдайда, Бөлім бір күн ішінде Басқармаға АТЖ арқылы пысықталған актіні енгізеді.";
21, 22, 23 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Тауар өндірушілер базалық норматив бойынша тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидия алу үшін ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестікті қамтамасыз етеді және осы Қағидалардың 14-тармағында айқындалған мерзімдерде Мемлекеттік корпорациясы немесе портал арқылы өтінім береді.
Қосымша норматив бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басымен және тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидия алуға арналған өтінімдер күнтізбелік жылда бір рет, бірақ ағымдағы жылдың 20 қарашасынан кешіктірілмей беріледі. Бұзаулардың шығу пайызы мынадай формуламен есептеледі:
В=Т/К*100, мұнда:
В – өтінім берген күнге төлдердің шығу пайызы;
Т – өтінім берген күнге дейінгі соңғы он екі ай ішінде соңғы төлдегенде сиырлардан (сиыр – төлдеген аналық бас немесе 36 айдан үлкен аналық бас) алынған бұзаулардың саны;
К – өтінім берген күнге сиырлардың (сиыр – төлдеген аналық бас немесе 36 айдан үлкен аналық бас) саны.
Тауар өндірушілер қойлардың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алу үшін ағымдағы жылдың 1 қазанына дейін осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестікті қамтамасыз етеді және осы Қағидалардың 14-тармағында айқындалған мерзімдерде Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы өтінім береді.
Тауар өндіруші асыл тұқымды ірі қара малды төлемін кейінге қалдыра отырып (ішінара төлей отырып), кредитке немесе лизингке сатып алған жағдайда, бюджеттік қаражатты өтінімде көрсетілетін сатушының, кредит берушінің немесе лизинг берушінің есебіне аударуға жол беріледі.
Жеке және заңды тұлғалар табынның өсімін молайту үшін асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға субсидиялар алу үшін ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне дейін осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестікті қамтамасыз етеді және осы Қағидалардың 14-тармағында айқындалған мерзімдерде Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы өтінім береді.

По результатам выезда составляется акт сверки по форме 2, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, оригинал которого хранится в Отделе в сроки, указанные в пункте 28 настоящих Правил.
В случае выявления несоответствия критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, Отдел в течение указанного срока направляет товаропроизводителю уведомление по форме 2, согласно приложению 11 к настоящим Правилам с указанием причин отказа в Государственную корпорацию в бумажном виде либо на портал посредством ИАС в электронном виде.
В случае соответствия товаропроизводителя критериям и требованиям, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, Отдел в течение указанного срока направляет заявку посредством ИАС в Управление области, Управление города с прикреплением электронной копии акта сверки.
Управление области, Управление города в течение двух рабочих дней после поступления заявки проверяет на полноту указываемых данных и в случае соответствия направляет товаропроизводителю уведомление по форме 2, согласно приложению 11 к настоящим Правилам об одобрении заявки на портал посредством ИАС.
При предоставлении документов через Государственную корпорацию, Управление области, Управление города в указанные сроки направляет в Отдел уведомление об одобрении заявки. Отдел в течение одного рабочего дня направляет уведомление об одобрении заявки в Государственную корпорацию.
При обращении товаропроизводителем в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги Отделом предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги.
В случае выявления неполноты указываемых данных или неверное составления акта сверки, заявка в течение указанного срока возвращается посредством ИАС в Отдел на доработку с мотивированным обоснованием всех несоответствий.
В случае возврата по причине неверного составления акта сверки, Отдел в течении одного рабочего дня вносит в Управление доработанный акт посредством ИАС.";
пункты 21, 22, 23 и 24 изложить в следующей редакции:
"21. Товаропроизводители для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием по базовому нормативу в срок до 1 сентября текущего года обеспечивают соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам и подают заявку через Государственную корпорацию или посредством портала, в сроки, определенные в пункте 14 Правил.
По дополнительному нормативу заявки для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота и маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием, подаются один раз в календарном году, но не позднее 20 ноября текущего года. Процент выхода телят рассчитывается по следующей формуле:
В=Т/К*100, где:
В – процент выхода телят на дату подачи заявки;
Т – количество полученных телят от коров (корова –отелившееся маточное поголовье или маточное поголовье старше 36 месяцев) за последний отел в течении последних двенадцать месяцев до даты подачи заявки;
К – количество коров (корова – отелившееся маточное поголовье или маточное поголовье старше 36 месяцев) на дату подачи заявки.
Товаропроизводители для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец в срок до 1 октября текущего года обеспечивают соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, и подают заявку через Государственную корпорацию или посредством портала в сроки, определенные в пункте 14 настоящих Правил.
В случае приобретения товаропроизводителем племенного крупного рогатого скота с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) в кредит или в лизинг допускается перечисление бюджетных средств на счет продавца, кредитора или лизингодателя, который указывается в заявке.
Физические и юридические лица для получения субсидий на содержание племенных быков-производителей для воспроизводства стада обеспечивают соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, до 1 сентября текущего года и подают заявку через Государственную корпорацию или посредством портала в сроки, определенные в пункте 14 настоящих Правил.

22. Тауар өндірушілер мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бағыты бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз түрінде;
2) портал арқылы электрондық түрде өтінімдер ұсынады.
23. Субсидиялар алудың ашықтығын қамтамасыз ету мақсатында құс фабрикаларының/100 мал орнынан басталатын бордақылау алаңдарының/шошқа өсіруші кәсіпорындардың/ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) және олардың өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігі облыстар, Астана мен Алматы қалалары деңгейінде "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі – "Атамекен" ҚР ҰКП) өңірлік кәсіпкерлер палаталары құратын, құрамында "Атамекен" ҚР ҰКП-да аккредиттелген қоғамдық салалық одақтар мен қауымдастықтар өкілдері және Бөлім маманы бар арнайы комиссияның осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша қорытындысы негізінде жылына бір рет айқындалады, ол Облыс басқармасы мен Бөлімге жолданады.
24. Арнайы комиссия осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құс фабрикаларының/100 мал орнынан басталатын бордақылау алаңдарының/шошқа өсіруші кәсіпорындардың/ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарының тиісті инфрақұрылымының бар-жоғын тексереді.
Жыл ішінде Тізбені өзгертуге жол беріледі. Бұл ретте, құс фабрикалары мен шошқа өсіруші шаруашылықтар үшін арнайы комиссияның қорытындысына қоса берілетін өнім өндірудің технологиялық картасы жасалады.
Тауар өндірушілердің өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігін айқындау бес жұмыс күні ішінде өтеусіз негізде "Атамекен" ҚР ҰКП-ның өңірлік кәсіпкерлер палатасына тауар өндірушінің жазбаша хабарламасы негізінде жүзеге асырылады.
Құрамажем құнын субсидиялау құрамажем кәсіпорындарына бекітілген ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімінен ауыл шаруашылығы кооперативтеріне арзандатылған баға бойынша нақты өткізілген құрамажем көлемі үшін жүзеге асырылады. Ағымдағы жылдың 1 наурызына дейін Бөлім осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар мен талаптарды ескере отырып, субсидиялауға жататын ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімін бекітеді және ауыл шаруашылығы жануарлары түрлері (кооператив мүшелерінің ИСЖ-да тіркелген) бойынша жылдық қажеттілік нормалары негізінде олардың құрамажемге жылдық қажеттілігі көлемдерін айқындайды.
Бекітілген ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімі тоқсан сайынғы негізде қайта қаралуы мүмкін. Бекітілген ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімі Облыс басқармасына жолданады және аудан, облыстық маңызы бар қала әкімдігінің сайтында жарияланады.
Субсидиялауға бір килограмы 40 теңгеден аспайтын арзандатылған бағамен өткізілген құрамажем жатады.
Құрамажем зауыты құрамажем бекітілген Тізбедегі ауыл шаруашылығы кооперативтеріне өткізілген жағдайда, оның өткізілген көлемі үшін өтінім береді.";

22. Товаропроизводители по направлению повышения продуктивности и качества продукции животноводства, подают заявки по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам:
1) в бумажном виде через Государственную корпорацию;
2) в электронном виде посредством портала.
23. В целях обеспечения прозрачности получения субсидий перечень птицефабрик/откормочных площадок от 100 скотомест/свиноводческих предприятий/мясокомбинатов, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота (далее - Перечень) и соответствие их критериям и требованиям определяется один раз в год, на основании заключения специальной комиссии, создаваемой на уровне областей, городов Астаны и Алматы региональными палатами предпринимателей Национальной палатой предпринимателей "Атамекен" (далее – НПП "Атамекен"), в составе представителей общественных отраслевых союзов и ассоциаций, аккредитованных в НПП "Атамекен" и специалиста Отдела (далее – специальная комиссия), по форме 1, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, которые направляются в Управление области и Отдел.
24. Специальная комиссия проверяет наличие соответствующей инфраструктуры птицефабрик/откормочных площадок от 100 скотомест/свиноводческих предприятий/мясокомбинатов, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В течение года допускается изменение Перечня. При этом для птицефабрик и свиноводческих хозяйств составляется технологическая карта производства продукции, которая прилагается к заключению специальной комиссии.
Определение соответствия товаропроизводителей критериям и требованиям осуществляется в течение пяти рабочих дней на безвозмездной основе на основании письменного уведомления товаропроизводителя в региональную палату предпринимателей НПП "Атамекен".
Субсидирование стоимости комбикормов осуществляется комбикормовым предприятиям за фактический реализованный объем комбикормов сельскохозяйственным кооперативам по удешевленной цене из утвержденного списка сельскохозяйственных кооперативов. До 1 марта текущего года Отдел утверждает список сельскохозяйственных кооперативов, подлежащих субсидированию с учетом критериев и требований, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и определяет объемы их годовой потребности комбикормов на основании норм годовой потребности по видам сельскохозяйственных животных (зарегистрированных в ИСЖ у членов кооператива).
Утвержденный список сельскохозяйственных кооперативов может быть пересмотрен на ежеквартальной основе. Утвержденный список сельскохозяйственных кооперативов направляется в Управление области и публикуется на сайте акимата района, города областного значения.
Субсидированию подлежит комбикорм, реализованный по удешевленной цене – не более 40 тенге за килограмм.
Комбикормовое предприятие подает заявку за реализованный объем комбикормов в случае их реализации сельскохозяйственным кооперативам из утвержденного Перечня.";

26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Бөлім өтінім беруге негіз пайда болған сәттен бастап (өткізілген өнім үшін ақы төленген сәттен бастап) үш айдан аспаған өтінімдерді қабылдайды.
27. Бөлім өтінімді алған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде тауар өндірушінің өтінімін осы Қағидалардың 6, 7, 8-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексереді.
Бөлім бұқашықтарды бордақылау, қозы еті, жылқы еті, түйе еті, шошқа еті құнын арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша салыстырып тексеру жүргізу үшін ветеринариялық ұйымнан осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір мал иесінің тіркелген/шығып кеткен (АЖБ-дан) жануарлары бойынша ақпарат алады.
Бөлім мал шаруашылығы өнімін субсидиялауға өтінім берген тауар өндірушілерді, оларда болған жағдайда, ауданның, республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың ветеринария бөлімі ұсынған, ауыл шаруашылығы жануарларының тиісті түрлері бойынша аса қауіпті және инфекциялық аурулар бойынша карантиндiк iс-шаралар қолданылған тауар өндірушілер тізімімен салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
Бөлім көрсетілген мерзім ішінде тауар өндірушінің қызмет орнына осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестікті айқындау және зоотехникалық есепке алудың бастапқы құжаттарына (малдың қозғалысы туралы есепті, өнім өндіру журналын қоса алғанда) салыстырып тексеру жүргізу үшін мынадай жағдайларда барады:
1) жекелеген бағыт бойынша өтінімді алғаш рет беру;
2) алдыңғы өтініммен салыстырғанда, өндіріс деңгейінің/кәсіпорын қуатының ұлғаюына байланысты субсидиялау нормативінің артуы;
3) жекелеген бағыт бойынша өтінім берілген көлемдердің өткен айдың өтінімінен жиырма пайыздан астам асып кетуі.
Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар мен талаптарға, осы Қағидалардың 6, 7, 8-тармақтарында көрсетілген шарттарға сәйкес келмеу анықталған жағдайда, өтінім көрсетілген мерзім ішінде барлық сәйкессіздіктердің уәжді негіздемесі бар Мемлекеттік корпорация және портал арқылы ілеспе хатпен тауар өндірушіге қайтарылады.
Тауар өндірушілер түзетілген сәйкессіздіктерді ескере отырып, өтінімді қайта енгізе алады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Облыс басқармасы облыс, қала бойынша жиынтық акт бекітілген күннен кейін үш жұмыс күні ішінде Бөлімге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға арналған бағыттар бойынша тауар өндірушілердің өтінімдерін қарастыру қорытындылары жөніндегі ақпаратты жолдайды.

пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. Отдел принимает заявки, по которым с момента возникновения оснований (с момента оплаты за реализованную продукцию) для ее подачи прошло не более трех месяцев.
27. Отдел в течение пяти рабочих дней с момента получения заявки проверяет заявку товаропроизводителя на предмет соответствия, указанным условиям в пунктах 6, 7, 8 настоящих Правил.
Отдел по направлениям субсидирования удешевление стоимости откорма бычков, ягнятины, конины, верблюжатины, свинины для проведения сверки получает от ветеринарной организации информацию по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца (из ИСЖ) по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Отдел осуществляет сверку товаропроизводителей, подавших заявку на субсидирование животноводческой продукции, со списком товаропроизводителей, по которым наложены карантинированные мероприятия по особо опасным и инфекционным заболеваниям по соответствующим видам сельскохозяйственных животных, представленной Отделом ветеринарии района, городов республиканского и областного значения при наличии таковых.
Отдел в течение указанного срока осуществляет выезд на место деятельности товаропроизводителя для определения соответствия критериям и требованиям, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам и проведения сверки первичных документов зоотехнического учета (включая отчет о движении скота, журнал производства продукции) в следующих случаях:
1) подачи заявки по отдельному направлению впервые;
2) повышения норматива субсидирования связанного с увеличением объема производства/мощности предприятия в сравнении с предыдущей заявкой;
3) превышения заявленных объемов по отдельному направлению от заявки прошлого месяца более чем на двадцать процентов.
В случае выявления несоответствия критериям и требованиям, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и условиям, указанным в пунктах 6, 7, 8 настоящих Правил, заявка в течение указанного срока возвращается товаропроизводителю через Государственную корпорацию и портал сопроводительным письмом с мотивированным обоснованием всех несоответствий.
Товаропроизводители могут повторно вносить заявку, с учетом устраненных несоответствий.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Управление области в течение трех рабочих дней, после дня утверждения сводного акта по области, городу направляет в Отдел информацию по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей по направлениям на повышение продуктивности и качества продукции животноводства по форме 1, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.

Бөлім алынған ақпарат бойынша кейіннен тауар өндірушіге (өтінім берушіге) Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы беру үшін қарау нәтижелерін қысқаша сипаттай отырып, әр тауар өндіруші (өтінім беруші) бойынша жеке-жеке осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама қалыптастырады.".
көрсетілген Қағидаларға 1 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшаның 4-нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес көрсетілген Қағидаларға 5-1-қосымшасымен толықтыру;
көрсетілген Қағидаларға 11-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың ол ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________ Д. Абаев
2017 жылғы 12 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________Б. Сұлтанов
2017 жылғы 12 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________Т. Сүлейменов
2017 жылғы 12 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 490 бұйрығына
1-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері,
теңге
Етті мал шаруашылығы
1.
Асыл тұқымдық және селекциялық жұмыс жүргізу
1.1
Тауарлы аналық бас

Отдел по полученной информации формирует уведомление о результатах рассмотрения заявки по форме 2, согласно приложению 11 к настоящим Правилам индивидуально по каждому товаропроизводителю (заявителю) с кратким описанием результатов рассмотрения для последующей передачи товаропроизводителю (заявителю) через Государственную корпорацию или посредством портала.".
приложения 1 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
форму 4 приложения 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5-1 к указанным Правилам согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту животноводства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент правового обеспечения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер –Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________ Д. Абаев
12 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
12 декабря 2017 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
____________ Т. Сулейменов
12 декабря 2017 года
Приложение 1 к
приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан-
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2017 года № 490
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Нормативы субсидий
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Мясное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы
1.1
Товарное маточное поголовье

1)
бағымдағы мал басы 400 бастан басталатын шаруашылық
килограмм
25
2)
бағымдағы мал басы 50 бастан басталатын шаруашылық
килограмм
15
3)
ауыл шаруашылығы кооперативтері
килограмм
10
Мал шаруашылығы
1.
100 бастан бастап тірі салмақтағы бұқашықтарды бордақылау шығындарын арзандату:
1)
400-ден 450 килограмға дейін
бас
45 000
2)
451-ден 500 килограмға дейін
60 000
3)
501-ден 550 килограмға дейін
65 000
4)
551-ден 600 килограмға дейін және одан жоғары
75 000
2.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін бұқашықтарды бордақылау шығындарын арзандату
бас

1)
хозяйства с фуражным поголовьем от 400 голов
килограмм
25
2)
хозяйства с фуражным поголовьем от 50 голов
килограмм
15
3)
сельскохозяйственный кооператив
килограмм
10
Скотоводство
1.
Удешевление затрат откорма бычков от 100 голов, при живой массе:
1)
от 400 до 450 кг
голова
45 000
2)
от 451 до 500 кг
60 000
3)
от 501 до 550 кг
65 000
4)
от 551 до 600 кг и выше
75 000
2.
Удешевление затрат откорма бычков для сельскохозяйственных кооперативов
голова

20 000
3.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
****
4.
Асыл тұқымдық және дистрибьютерлік
орталықтар сатып алған ауыл шаруашылығы
жануарларының аналық басын қолдан
ұрықтандыруды жүргізу үшін
пайдаланылатын арнайы техника мен
технологиялық жабдықтың құнын арзандату
бірлік
****
5.
Қоғамдық және тауарлы табындарда етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағу
бас

20 000
3.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
голова
****
4.
Удешевление стоимости приобретенного племенными и дистрибьютерными центрами специальной техники и технологического оборудования, используемого для хранения и организации искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
единица
****
5.
Содержание племенных быков производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород в общественных и товарных стадах
голова

20 000
2.
Ауыл шаруашылығы жануарлары азықтарына арналған шығындар құнын арзандату******
бас
****
Ескертпе:
* - асыл тұқымды жануарларды сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын мөлшерде субсидияланады;
** - осы Қағидаларға 5-тармаққа сәйкес Министрлікпен келісу бойынша белгіленген нормативтен жергілікті бюджеттен және/немесе басқа бюджеттік бағдарламалардан бөлінген кезде қосымша бюджеттік қаражат бөлінгенде субсидиялау нормативін ұлғайту 50% -ға дейін рұқсат етіледі;
*** - союға жіберілген жануарлардың нақты саны АЖС базасынан соңғы 12 ай үшін үзінді-көшірме негізінде айқындалады (пайдалануға жаңа енгізілген бордақылау алаңдарын қоспағанда);
**** - субсидиялар нормативі мен өлшемшарттары мен талаптары осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес Министрлікпен келісім бойынша облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдігінің қаулысымен, бірақ, қолдан ұрықтандыруды және сүтті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малды жыл бойы қорада күтіп-баққан жағдайда, азыққа жұмсалған шығындар құнын арзандатуды қоспағанда, шығындардың 50%-ынан аспайтын мөлшерде бекітіледі;
***** - ауыл шаруашылығы өнімнің нақты өндірісі өткен жылдың 24-сх нысаны бойынша өткен жылдың жылдық статистикалық деректерімен айқындалады;
****** - субсидиялар нормативі Министрлік ұсынған ауыл шаруашылығы жануарларының бір басына арналған тікелей өндірістік шығындар нормативтері негізінде айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 490 бұйрығына
2-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруға арналған
субсидиялар беруге үміткер ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге, жеке және
заңды тұлғаларға қойылатын өлшемшарттар мен талаптар
Субсидиялау бағыты
Параметрлері
Өлшемшарттар мен талаптар
1.
Бұқашықтарды бордақылау шығындарын арзандату
1000 бастан басталатын нақты бордақылау*
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және бордақылаудағы бұқашықтар басының АЖБ мен АТЖ-да тіркелуі.
2. Бұқашықтардың тiрiдей салмағы кемінде 400 килограмм**.
3. Әр бұқашықты бордақылау мерзімі кемінде 100 күн (бордақылау мерзімі бұқашықтың АЖБ жүйесі арқылы бордақылау алаңына қойылған мерзімнен бұқашықты бордақылау алаңына қабылдау-беру актісінің күнінен бұқашықтарды сою актісіне дейін саналады), малды бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметті жүзеге асыру кезінде бордақылау мерзімі бұқашықты бордақылау алаңына қойған мерзімнен (бордақылау қызметін көрсететін шарт бойынша бұқашықтарды бордақылау алаңына қабылдау-тапсыру актісінің күнімен расталады) құқық меншігінен тыс байланыссыз және бұқашықты бордақылау алаңынан басқа жерге ауыстырусыз бұқашықтарды сою актісіне дейін есептеледі.

20 000
2.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных******
голова
****
Примечание:
* - приобретение племенных животных субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50% стоимости от его стоимости приобретения;
** - при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета и/или при перераспределении с других бюджетных программ допускается увеличение нормативов субсидирования до 50% от установленного норматива по согласованию с Министерством в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил.
*** - фактическая численность животных, направленных на убой определяется на основе выписки из базы ИСЖ за последние 12 месяцев (за исключением вновь введенных в эксплуатацию откормочных площадок);
**** - нормативы и критерии и требования субсидий утверждаются постановлением Акимата области, городов Астаны и Алматы по согласованию с Министерством в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил, но не более 50% от затрат, за исключением искусственного осеменения и удешевления стоимости затрат на корма при круглогодичном стойловом содержании племенного крупного рогатого скота молочного направления;
***** - фактическое производство сельскохозяйственной продукции определяется годовыми статистическими данными за прошедший год по форме 24-сх;
****** - норматив субсидий определяется на основании нормативов прямых производственных затрат на одну голову сельскохозяйственных животных, рекомендованного Министерством.
Приложение 2 к
приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан–
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2017 года № 490
Приложение 3
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии и требования к сельскохозяйственным товаропроизводителям, физическим и юридическим лицам, претендующим на предоставление субсидий на повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Направление субсидирования
Параметры
Критерии и требования
1
Удешевление затрат откорма бычков
фактический откорм от 1000 голов*
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья бычков на откорме в ИАС и ИСЖ.
2. Живая масса бычков на момент реализации на убой не менее 400 килограмм**.
3. Срок откорма каждого бычка не менее 100 календарных дней (срок откорма рассчитывается от срока постановки бычка на откормочную площадку через систему ИСЖ, даты акта приема передачи бычков на откормочную площадку до акта забоя бычков), при осуществлении Услуг по откорму скота срок откорма рассчитывается от срока постановки бычка на откормочную площадку (подтверждаемая датой акта приема-передачи бычков на откормочную площадку по договору оказания услуг откорма) до акта забоя бычков, вне зависимости от права собственности и без перемещения бычка с откормочной площадки.

4. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
5. Етті бағыттағы ірі қара мал кәсіпорның технологиялық жобалаудың ұсынылған нормаларына сәйкес келетін дамыған инфрақұрылымы бар, ірі қара малды бордақылауға арналған мамандандырылған алаң:
-кіреберістегі дезинфекциялық тосқауыл;
-карантиндік алаң;
-жануарларды күтiп-бағуға арналған алаңдар;
- желден қорғаныс (оңтүстік өңірлер үшін міндетті емес);
- науалар мен астаулар алдында қатты төсем;
-науалар және/немесе азық үстелі;
-сумен жабдықтау көзі мен жүйесі;
-жылытқышы бар астаулар (оңтүстік өңірлер үшін міндетті емес);
- көң сақтау қоймасы және қар суын жинауға арналған мүйіс;
-азық дайындау (дән уатқыш/жаныштағыш немесе құрама жем цехі) және азық тарату техникасы/жабдығы;
- азықтарға арналған сақтау қоймасы;
- ветеринариялық пункт, ІҚМ-ға арналған таразылары бар өткелек пен бекіткіш, жануарларды түсіру мен тиеуге арналған басқыш;
-қажетті азық көлемінің болуы және бұқашықтарды астықпен бордақылауға арналған рационныңсақталуы.
100 бастан басталатын нақты бордақылау*
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және бордақылаудағы бұқашық бастарының АЖБ-да тіркелуі.
2. Сойысқа өткізу сәтінде бұқашықтардың тiрiдей/сойыс салмағы кемінде 400 килограмм/200 килограмм**.
3. Әр бұқашықты бордақылау мерзімі кемінде 100 күн (бордақылау мерзімі бұқашық АТЖ жүйесі арқылы бордақылау алаңына қойылған мерзімнен, бұқашықтарды бордақылау алаңына қабылдау-беру актісінің күнінен бұқашықтарды сою актісіне дейін саналады).
4. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастырумен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
5. Бір реттік бордақыланатын ірі қара малды бордақылауға арналған және мынадай инфрақұрылымы бар алаң:
Жануарларды күтiп-бағуға арналған алаңдар;
Азық дайындау (дәнуатқыш/жаныштағыш немесе құрама жем цехі) және азық тарату техникасы /жабдығы;
Жануарларды түсірумен тиеуге арналған басқыш.
Ауыл шаруашылығы кооперативі
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және бордақылаудағы мал басының (кооператив мүшелерінің) АЖБ-да тіркелуі.
2. Сойысқа өткізу сәтінде бұқашықтардың тiрiдей/сойыс салмағы кемінде 350 килограмм/170 килограмм** және бордақылау алаңдарына өткізгенде бұқашықтардың тірідей салмағы кемінде 250 килограмм;
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу;
4. Кооператив мүшелерінің саны кеміндежиырма;
5. Келесі шарттардың біреуін орындау:

4. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
5. Специализированная площадка для откорма крупного рогатого скота с развитой инфраструктурой, соответствующей рекомендованным нормам технологического проектирования предприятий крупного рогатого скота мясного направления:
въездной дезбарьер;
карантинная площадка;
площадки для содержания животных;
ветрозащита (не обязательно для южных регионов);
твердое покрытие перед кормушками и поилками;
кормушки и/или кормовой стол;
источник и система водоснабжения;
поилки с подогревом (не обязательно для южных регионов);
навозохранилище и лагуна для сбора талых вод;
кормоприготовительная (дробилка/плющилка зерна или комбикормовый цех) и кормораздаточная техника /оборудование;
хранилище для кормов;
ветеринарный пункт, раскол и фиксатор с весами для КРС, трап для разгрузки и погрузки животных;
наличие необходимого объема кормов и соблюдение рациона для зернового откорма бычков.
фактический откорм от 100 голов*
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья бычков на откорме в ИСЖ.
2. Живая масса бычков на момент реализации на убой не менее 400 килограмм**.
3. Срок откорма каждого бычка не менее 100 дней (срок откорма рассчитывается от срока постановки бычка на откормочную площадку через систему ИСЖ, даты акта приема передачи бычков на откормочную площадку до акта забоя бычков).
4. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
5. Площадка для откорма крупного рогатого скота единовременного откорма и с инфраструктурой:
площадки для содержания животных;
кормоприготовительная (дробилка/плющилка зерна или комбикормовый цех) и кормораздаточная техника /оборудование;
трап для разгрузки и погрузки животных.
Сельскохозяйственный кооператив
1. Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья (членов кооператива) на откорме в ИСЖ.
2. Живая масса бычков на момент реализации на убой не менее 350 килограмм** и не менее 250 кг живой массы бычков при реализации на откормочные площадки.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4. Количество членов кооператива не менее двадцати.
5. Выполнение одного из следующих условий:

5.1 ет өндіруші кәсіпорынға өткізу;
5.2 Есепке алу нөмірі бар өзінің немесе кооператив мүшелерінің біріне (қызметтер көрсетуге арналған шарт жасасумен) тиесілі сою пунктінде (тоңазытқыш қондырғысы және ветеринариялық-санитариялық зертханасы бар) немесе сою алаңында (тоңазытқыш жабдығы бар) сою;
5.3 бұқашықтарды 1000 мал орнынан басталатынбордақылау алаңына өткізу.
2.
Қозы етін өндіруді арзандату
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және қозыбасының АЖБ-да тіркелуі.
2. Қозыны өткізу кезіндегі жасы он екі айдан аспауы керек.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастырумен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
3.
Жылқы етін өндіруді арзандату
Жылқының кемінде 75 аналық басы бар шаруашылық
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АЖБ-да тіркелуі.
2. Жылқылардың (союға өткізілетін) тiрiдей салмағы кемінде 350 килограмм болуы тиіс**.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
4.
Түйе етін өндіруді арзандату
Түйенің кемінде 75 аналық басы бар шаруашылық
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АЖБ-да тіркелуі.
2. Түйелердің (союға өткізілетін) тiрiдей салмағы кемінде 350 килограмм болуы тиіс**.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
5.
Шошқа етін өндіруді арзандату
500 бастан бастап нақты бордақыланатын шошқа кешені
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АЖБ-да тіркелуі.
2. Шошқалардың сойысқа өткізу сәтіндегі тiрiдей салмағы кемінде 100 килограмм**.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
4.Мыналардың:
- шошқа басының (толықтыратын төл және мегежін);
- өнеркәсіптік алаңды (азық тарату, суару желісі және микроклимат) автоматтандырудың;
- сою жабдығы;
- құрама жем цехінің;
- таразы құрылғысының болуы.
6.
Құс (бройлер, күрке тауық, суда жүзетін) етін өндіруді арзандату
Жылына құс (бройлер, күрке тауық) етін 1000 тоннадан бастап нақты өндіру
***
1. Мынадай инфрақұрылымы бар құсфабрикасы:
- құсты жыл бойы күтіп-бағу үшін технологиялық жағдайдың болуы;
- құсты торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуы;
-құс сою жөніндегі желінің (сою цехі) болуы;
2. Аталған сертификаттардың (ИСО, ХАССП тамақ қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастырумен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
Жылына құс (суда жүзетін, бройлер) етін 20 тоннадан бастап нақты өндіру***
1. Құстарды күтіп-бағуға арналған жайдың болуы.

5.1 реализация на мясоперерабатывающее предприятие;
5.2 забой на собственном или принадлежащем одному из членов кооператива (с заключением договора на оказание услуг) убойном пункте (с холодильной установкой и ветеринарно-санитарной лабораторией) или убойной площадке (с холодильным оборудованием), имеющем учетный номер;
5.3 реализация бычков на откормочную площадку от 1000 скотомест.
2.
Удешевление производства ягнятины
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья ягнят в ИСЖ.
2. Возраст ягнят на момент реализации не более двенадцати месяцев.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
3.
Удешевление производства конины
Хозяйство с маточным поголовьем лошадей не менее 75 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИСЖ.
2. Живая масса лошадей (реализуемых на убой) должна быть не менее 350 килограмм**.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4.
Удешевление производства верблюжатины
Хозяйство с маточным поголовьем верблюдов не менее 75 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИСЖ.
2. Живая масса верблюдов (реализуемых на убой) должна быть не менее 350 килограмм**.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
5.
Удешевление производства свинины
Свинокомплекс с фактическим откормом от 500 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИСЖ.
2. Живая масса свиней на момент реализации на убой не менее 100 килограмм**.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4.Наличие:
поголовья (ремонтный молодняк и свиноматки);
(линии кормораздачи, поения и микроклимата);
Убойного оборудование;
комбикормового цеха;
весового устройства.
6.
Удешевление производства мяса птицы (бройлер, индейка, водоплавающая)
Фактическое производство от 1000 тонн мяса птицы в год (бройлер, индейка)***
1. Птицефабрика с инфраструктурой:
наличие технологических условий для круглогодового содержания птицы;
наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы;
наличие линии по забою птицы (убойный цех);
2. Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
Фактическое производство от 20 тонн мяса птицы в год (водоплавающая, бройлер)***
1. Наличие помещения для содержания птицы.

2. Өнеркәсіптік союды жүзеге асыру.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
7.
Тағамдық жұмыртқа өндіруді арзандату
Жылына 20 млн. жұмыртқадан бастап нақты өндіру***
1. Мынадай инфрақұрылымы бар құсфабрикасы:
- құсты жыл бойы күтіп-бағу үшін технологиялық жағдайдың болуы;
- құсты торда немесе еденде күтіп- бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуы;
- жұмыртқаны сұрыптауға арналған автоматты машинаның болуы****;
2. Аталған сертификаттардың (ИСО, ХАССП тамақ қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастырумен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
Жылына 1000 данадан бастап бөдене жұмыртқасын нақты өндіру***
1. Құстарды күтіп-бағуға арналған торлы жабдығы бар жайдың болуы.
2. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
8.
Сүт өндіруді арзандату
Кемінде 400 бас бағымдағы сауын сиыры бар сүтті-тауарлы ферма
1. Жануарлардың мал басының бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және АТЖ мен АЖБ-да тіркелуі.
2. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
3. Тиiстi инфрақұрылымы, механикаландырылған сауу, көң шығару және азық тарату, автосуару мүмкіндігі мен азық цехі бар сүт кешенiнiң болуы.
Кемінде 50 бас бағымдағы сауын сиыры бар сүтті-тауарлы ферма
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АТЖ мен АЖБ-да тіркелуі.
2. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
3. Тасымалды сауу қондырғыларын қоса алғанда, машинамен сауудың болуы.
Ауыл шаруашылығы кооперативі
1.Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және іске асыру.
2. Кооператив мүшелерінің саны кемінде 20.
3. Өзінің сүтқабылдау пунктінің болуы.
4. Сүтті қайта өндеуші (оның ішінде меншікті) кәсіпорынға өткізілген және дайындалған сүт субсидиялауға жатады.
5. аналық басты қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру (қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет көрсету шартпен расталады) немесе асылтұқымды тұқымдық бұқашықтарды табында қолдану (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық қошқар) 2018 жылдың 1 қаңтарынан аналық басты қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру (қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет көрсетуге шартпен расталады) және сүтті, сүтті-етті тұқымды асыл тұқымдық тұқымдық бұқаларды қолдану (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық қошқар).
9.
Бие/түйе/ешкі сүтін өндіруді арзандату*****

2. Осуществление промышленного забоя.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий.
7.
Удешевление производства пищевого яйца
Фактическое производство от 20 млн. яиц в год***
1. Птицефабрика с инфраструктурой:
наличие технологических условий для круглогодового содержания птицы;
наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы;
наличие автоматической машины для сортировки яиц****;
2. Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
Фактическое производство перепелиных яиц от 1000 штук в год***
1. Наличие помещения с клеточным оборудованием для содержания птицы.
2. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий.
8.
Удешевление производства молока
Молочно-товарная ферма с фуражным поголовьем коров не менее 400 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИАС и ИСЖ.
2. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
3. Наличие молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой,
механизированным доением, навозоудалением и кормораздачей, автопоением и кормоцехом.
Молочно-товарная ферма с фуражным поголовьем коров не менее 50 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИАС и ИСЖ.
2. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
3. Наличие машинного доения, включая переносные доильные установки.
Сельскохозяйственный кооператив
1. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий.
2. Количество членов кооператива не менее 20.
3. Наличие собственного молокоприемного пункта.
4. Субсидированию подлежит молоко, заготовленное и реализованное на молокоперерабатывающее предприятие (в том числе собственные).
5. Организация искусственного осеменения маточного поголовья (подтверждаемая договором на оказание услуг по искусственному осеменению) или использование племенных быков производителей в стаде (не менее одного быка-производителя на тридцать голов случного контингента), с 1 января 2018 организация искусственного осеменения маточного поголовья (подтверждаемая договором на оказание услуг по искусственному осеменению) и использование племенных быков производителей молочных, молочно-мясных пород в стаде (не менее одного быка-производителя на тридцать голов случного контингента).
9.
Удешевление производства кобыльего/верблюжьего/ козьего молока*****

1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АЖБ-да тіркелуі, ауылшаруашылығы кооперативтерінен басқа.
2. Сүтті қайтаөңдеуші кәсіпорынға немесе есептік нөмірі бар сүтті қайта өңдеу жөніндегі цехқа өткізу.
3.Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
10.
Биязы және жартылай биязы жүн
өндіруді арзандату
1.Қойларды қырқуға, жүнді сұрыптауға және дайындауға арналған қора-жайлардың болуы.
2. Жүннiң сапасы кемінде 50******.
3. Биязы және жартылай биязы жүндi бастапқы қайта өңдеуші кәсiпорынға өткiзу.
11.
Құрама жем
құнын арзандату
1. Есептік нөмірі бар құрама жем зауыты.
2. Құрама жем сапасын растаудың зертханалық талдауының болуы.
3. Кемінде 20 мүшесі бар ауылшаруашылығыкооперативтерінеарзандатылғанқұрамажемөткізу.
12.
Сою салмағындағы сиыр еті өндірісін арзандату
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаты
1. Жобалау қуаты жылына кемінде 100 мың басты құрайтын ірі қара малды союға арналған өзінің жабдығының болуы;
2. Сойылған ірі қара малдың қалдықтарын кәдеге жарататын өз жүйесінің болуы;
3. Экспорт көлемі физикалық мәнде жалпы нақты жылдық өндірістің кемінде 30%-ын құрауы;
4. Халықаралық сапа стандартына сәйкес болуы (халықаралық аудитпен расталған);
Ескертпелер:
* нақты бордақылау субсидиялар алуға арналған өтінім берген күннің алдындағы он екі айлық кезең үшін бордақылау алаңынан өткізілген бұқашықтар санымен анықталады (нормативі 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты өтінім берілген көлемдеріне сүйене отырып анықталады, жаңадан іске қосылған мал бордақылау алаңдарын қоспағанда);
** - жануарлардың малдың (союға өткiзiлетiн) тiрiдей/сойыс салмағы мал шаруашылығы өнiмі өткізілген, есептік нөмiрi (коды) бар қайта өңдеуші кәсіпорын немесе тауар өндiрушi қызметтерiн (малды сою жөнiндегi) пайдаланған, есептік нөмірі (коды) бар сою пункті берген анықтамамен расталуы тиiс. Жыл бойы етке өткізілген шошқа төлінің саны есепті жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша шаруашылықтың негізгі мегежіндеріне арналған төл шығымының 50%-ы нормативі бойынша анықталады;
*** - деңгей 12 айдан кем қызметі етіп жатқан тауар өндірушілер үшін, қызмет кезеңіне айлармен бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты өтінім берілген көлемдеріне сүйене отырып анықталады;
**** - талап 2017 жылдың бірінші шілдесінен бастап қолданылады;

1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИСЖ, за исключением сельскохозяйственных кооперативов.
2. Реализация молока на молокоперерабатывающее предприятие или цех по переработке молока, имеющий учетный номер.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий.
10.
Удешевление производства тонкой и полутонкой шерсти
1. Наличие помещения для стрижки овец, сортировки и заготовки шерсти.
2. Шерсть не ниже 50 качества******.
3. Реализация тонкой и полутонкой шерсти на предприятия первичной переработки шерсти.
11.
Удешевление стоимости комбикормов
1. Комбикормовый завод, имеющий учетный номер.
2. Наличие лабораторного анализа подтверждения качества комбикормов.
3. Реализация удешевленных комбикормов сельскохозяйственным кооперативам, имеющим не менее 20 членов.
12.
Удешевление производства говядины в убойном весе
Мясокомбинат, занимающийся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота
1. Наличие собственного оборудования по забою крупного рогатого скота с проектной мощностью не менее 100 тыс. голов в год;
2. Наличие собственной системы утилизации отходов забоя крупного рогатого скота;
3. Объем экспорта не менее 30% от общего фактического годового производства в физическом выражении;
4. Соответствие международным стандартам качества (подтвержденных международным аудитом).
Примечания:
* - фактический откорм определяется количеством реализованных бычков с откормочной площадки за двенадцатимесячный период, предшествующий дате подачи заявки на получение субсидий (за исключением вновь введенных откормочных площадок, для которых норматив определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
** - живая масса животных (реализуемых на убой) должна быть подтверждена справкой, выданной перерабатывающим предприятием, имеющим учетный номер (код), куда была реализована животноводческая продукция, или убойным пунктом, имеющим учетный номер (код), услугами которого (по забою животных) воспользовался товаропроизводитель. Количество реализованного молодняка свиней в течении года на мясо определяется по нормативу 50% от выхода приплода на основных свиноматок хозяйства по состоянию на 1 января отчетного года;
*** - для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, уровень определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев;
**** - требование действует с первого июля 2017 года.

***** - бие/түйе/ешкі/ сүтін өндірудің жылдық көлемі сауын биенің/түйенің 1 басына 750/1500/800 килограмм нормативі бойынша айқындалады;
****** - жүннiң сапасы жүн сапасын бағалау жөнiндегi зертхана берген анықтамамен расталады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 490 бұйрығына
3-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнiмдiлiгiн
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
4-нысан
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Бұқашықтарды бордақылау, қозы етін, сүт, жылқы етiн, түйе етін, шошқа етiн, құс және күрке тауық етiн, тағамдық жұмыртқа, биязы және жартылай биязы жүн өндiру, ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарының сиыр етін өндіру шығындарын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды тұлға үшін)
__________________________________________________________________________
3.Тауар өндірушінің мекенжайы:______________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі (бар болса): _______________________________
5. Табын бойынша орташа сауым (бағымдағы сүтті сиырлардың кемінде 50 басы бар сиыр сүтін өндіретін тауар өндірушілер үшін)
6. Өткізілген/өндірілген көлем (қажеттісін толтыру):
Өнім түрі
Сою/өңдеу жөніндегі кәсіпорынның есепке алу нөмірі
Өнімді сатып алушы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
Өлшем бірлігі
Өндірілген/ дайындалған және өткізілген көлем, бірлік
1 бірлік үшін субсидиялау нормативі, теңге
Субсидия лардың жиыны, мың теңге
1
2
3
5
6
7
8
Бұқашықтар бордақылау
бас
Қозы еті
бас
Жылқы еті
килограмм
Түйе еті
килограмм
Шошқа еті
килограмм
Құс еті
килограмм
Күрке тауық еті
килограмм
Тағамдық жұмыртқа
дана
Сиыр сүті
килограмм
Бие сүті
килограмм
Ешкі сүті
килограмм
Түйе сүті
килограмм
Биязы және жартылай биязы жүн
килограмм
Сиыр еті
килограмм
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Өнімнің өткізілгенін растайтын құжаттар (өнімді өзінің қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне берген жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Өткізілген өнімге ақы толық төленгенін растайтын құжаттар (өнімді өзінің қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне берген жағдайда ұсынылмайды)
Құжатта (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Төленген сома, теңге
3.
Тауар өндірушіге тиесілі емес кәсіпорынның көрсетілетін қызметін пайдаланған кезде жануарларды сою және бастапқы өңдеу бойынша көрсетілген қызметтерді растайтын құжаттар (шарт, шот-фактура, төлем құжаты)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген және төленген өнім көлемі
4.
Өнімді өткізуге арналған тауарлық-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі (өнімді өзінің жеке қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне өткізген жағдайда)
Тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
5.
Кассалық чектердің тізілімі (өнімді өздері өткізген жағдайда толтырылады)
Кассалық чектің нөмірі және күні (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
6.
Жануарларды сою актісі
Акт (тар) нөмірі және күні
Сойылған мал басы саны, бас
Барлық тірідей салмағы, килограмм
Барлық сойыс салмағы, килограмм
Бір бастың орташа сойыс салмағы, килограмм
7.
Электрондық шаруашылық бойынша есепке алудан немесе "Мал шаруашылығы жай-күйінің есебі" 24-аш нысаны есебінен үзінді-көшірме (ауыл шаруашылығы кооперативтері ұсынбайды)
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Өндірілген өнім көлемі, килограмм
Есептің тіркеу нөмірі және статистика органдарының оны қабылдау күні
8.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші ______________ _________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі (бар болса))
20__ жылғы"_____" _______________
Өтінім 20__ жылғы"_____" _______________ қарауға қабылданды
_________________ облысы ________________ ауданының ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 490 бұйрығына
4-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнiмдiлiгiн және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына

***** - годовой объем производства молока кобыльего/верблюжьего/козьего на 1 голову дойной кобылы/верблюдицы/козы определяется по нормативу 750/1500/800 килограмм;
****** - качество шерсти подтверждается справкой, выданной лабораторией по оценке качества шерсти.
Приложение 3 к
приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан-
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2017 года № 490
Приложение 5
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
форма 4
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
Заявка
на получение субсидий на удешевление затрат откорма бычков,
производства ягнятины, молока, конины, верблюжатины, свинины, мяса
птицы и индейки, пищевого яйца, тонкорунной и полутонкорунной шерсти,
мяса говядины, произведенной мясокомбинатами, занимающихся забоем и
первичной переработкой мяса крупного рогатого скота
1. Товаропроизводитель: _______________________________________________
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
(для физического/юридического лица)___________________________________________
3. Адрес товаропроизводителя: ___________________________________________
____________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
4. Учетный номер хозяйства (при наличии) _________________________________
5. Средний удой по стаду (для товаропроизводителей коровьего молока с
фуражным поголовьем коров не менее 50 голов) __________________________________
6. Реализованный/произведенный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/переработке
Покупатель продукции, бизнес идентификационный номер
Единица измерения
Произведенный/заготовленный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий, тысяч тенге
1
2
3
5
6
7
8
Откорм бычков
голова
Ягнятина
голова
Конина
килограмм
Верблюжатина
килограмм
Свинина
килограмм
Мясо птицы
килограмм
Мясо индейки
килограмм
Пищевое яйцо
Штук
Коровье молоко
килограмм
Кобылье молоко
килограмм
Козье молоко
килограмм
Верблюжье молоко
килограмм
Тонкая и полутонкая шерсть
килограмм
Мясо говядины
килограмм
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие реализацию продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
Сумма по договору, тенге
2.
Документы, подтверждающие полную оплату за реализованную продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
Оплаченная сумма, тенге
3.
Документы, подтверждающие оказанные услуги по убою животных и первичной переработке (договор, счет-фактуру, платежный документ) при использовании услуг предприятия, не принадлежащего товаропроизводителю
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной и оплаченной продукции
4.
Реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции (в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждой накладной)
5.
Реестр кассовых чеков (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
6.
Акт забоя животных
Номер и дата акта (ов)
Количество забитого поголовья, голов
Всего живой вес, килограмм
Всего убойный вес, килограмм
Средний убойный вес одной головы, килограмм
7.
Выписка из электронного похозяйственного учета или отчета из формы 24-СХ "Отчет о состоянии животноводства" (не предоставляется сельскохозяйственным кооперативом)
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Объем произведенной продукции, килограмм
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
8.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:
___________ _________________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _________________________________________
______________________ района _________________области
________________ _____________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
Приложение 4 к
приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики
Казахстан–
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2017 года № 490

5-1-қосымша
нысан
Субсидиялар алуға арналған өтінімді пысықтау қажеттілігі туралы
№_____ хабарлама*
20 ___ жылғы "___" _________
Тауар өндіруші ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгіну мақсаты ___________________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Өтініш берілген күн 20 ___ жылғы "_______" __________________________________
________________________________________________________ қайта жөндеу қажет
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________ облысы ____________________ ауданы (қаласы) ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы
______________ _________________________________ __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
* - Өтінімді пысықтау мерзімі екі жұмыс күні.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 490 бұйрығына
5-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнiмдiлiгiн және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған 1-нысан
"________________облысы________ ауданы (қаласы) бойынша
"тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындылары жөніндегі ақпарат"
20___ жылғы "____" ___________ жай-күй бойынша есептік кезең
Индекс: 4-ЖИВ
Кезеңділігі: тұрақты
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары
Қайда ұсынылады: аудандардың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы бөлімдері
Ұсыну мерзімі: тұрақты мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыру жөніндегі облыс бойынша жиынтық актіні бекіту қорытындылары бойынша
Р/с
Тауар өндірушінің (өтінім берушінің) атауы
Жеке сәйкестіндіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Субсидиялау бағыты
Өтінім бойынша өндірілген және өткізілген өнімнің көлемі (тонна, бас, дана)
Субсидиялау нормативі (теңге)
Тиесілі субсидиялар сомасы (теңге)
Қарау қорытындысы
1
2
3
4
5
6
7
8
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_______________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр)
Мал шаруашылығы/субсидиялау бөлімінің басшысы
_____________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қаржы бөлімінің басшысы
_________________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе: Толтыру бойынша түсіндірме осы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындылары жөніндегі ақпарат" нысанына қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Тауар өндірушілердің
өтінімдерін қарау
қорытындылары жөніндегі
ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
"Тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындылары жөніндегі ақпарат"
нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Приложение 5-1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
форма
Уведомление о необходимости доработки заявки на получение субсидий
№_____*
от " ___ " _________ 20 ____ года
Товаропроизводитель
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Цель обращения __________________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "__________" ____________________________ 20 ____ года
Необходимо доработать:____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ района (города)
____________________________ области ____________________________________________
__________________________________________________ _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
* - Срок доработки заявки два рабочих дня.
Приложение 5 к
приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики
Казахстан–
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2017 года № 490
Приложение 11
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Форма 1, предназначенная
для сбора
административных данных
"Информация по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей"
по _____________ району (городу) ________________ области"
Отчетный период по состоянию на "____" ______________ 20___года
Индекс: 4-ЖИВ
Периодичность: постоянная
Круг лиц представляющих: Управления сельского хозяйства местных
исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
Куда представляется: Отделы сельского хозяйства местных исполнительных
органов районов
Срок представления: постоянно, по итогам утверждения сводного акта по
области по повышению продуктивности и качества продукции животноводства
№ п/п
Наименование товаропроизводителя (заявителя)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Субсидируемое направление
Объем произведенной и реализованной продукции по заявке (тонн, голов, штук)
Норматив субсидирования (тенге)
Причитающаяся сумма субсидий (тенге)
Результат рассмотрения
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель управления сельского хозяйства
___________________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать)
Руководитель отдела животноводства/субсидирования
___________________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель финансового отдела
___________________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению приведены в приложении к
настоящей форме "Информация по итогам рассмотрения заявок
товаропроизводителей", предназначенной для сбора административных данных.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных
"Информация по итогам
рассмотрения заявок
товаропроизводителей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындылары жөніндегі ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 3-2/378 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 11284 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті аудандардың ауыл шаруашылығы бөлімдерін тауар өндірушілердің мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға арналған өтінімдерін қарау қорытындылары туралы хабардар ету болып табылады.
3. Толтырылған нысан аудандардың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы бөлімдеріне ұсынылады.
4. Көрсеткіштер облыс бойынша бекітілген жиынтық акт бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бағыты бойынша:
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында тауар өндірушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жеке сәйкестіндіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында субсидиялау бағыты көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында өтінім бойынша өндірілген және өткізілген өнімнің көлемі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында субсидиялау нормативі көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында тиесілі субсидиялар сомасы көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында қарау нәтижесі көрсетіледі.
2-нысан
Хабарлама
20 ___ жылғы "___" _________
Тауар өндіруші ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгіну мақсаты ____________________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Өтініш берілген күн 20 ___ жылғы "_______" ___________________________________
Шешім ___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________ облысы _______________ ауданы (қаласы) ауыл шаруашылығы
бөлімінің басшысы
________________________ __________________________ _______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей", разработана в соответствии приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 № 3-2/378 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11284).
2. Основной задачей ведения данной Формы является уведомление отделов сельского хозяйства районов об итогах рассмотрения заявок товаропроизводителей на повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
3. Заполненная Форма предоставляется в отделы сельского хозяйства местных исполнительных органов районов.
4. Показатели формируются по утвержденному сводному акту по области.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
По направлению повышения продуктивности и качества продукции животноводства
6. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В столбце 2 Формы указывается наименование товаропроизводителя.
8. В столбце 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный номер.
9. В столбце 4 Формы указывается направление субсидирования.
10. В столбце 5 Формы указывается объем произведенной и реализованной продукции по заявке.
11. В столбце 6 Формы указывается норматив субсидирования.
12. В столбце 7 Формы указывается сумма причитающихся субсидий.
13. В столбце 8 Формы указывается результат рассмотрения.
форма 2
Уведомление
от " ___ " _________ 20 ____ года
Товаропроизводитель
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии )
Цель обращения __________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "__________" ____________________________ 20 ____ года
Решение ________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ района (города)
____________________________ области __________________________________
__________________________________________________ ___________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)