"Мұнай және газ саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 30 қазандағы № 363 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 15 желтоқсанда № 16102 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мұнай және газ саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9998 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мұнай және газ саласында қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 октября 2017 года № 363. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2017 года № 16102.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9998, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 28 января 2015 года) следующее изменение:
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
_____________ Д. Абаев
2017 жылғы 13 қараша
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 30 қараша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 30 қазандағы
№ 363 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 28 қазандағы
№ 77 бұйрығымен бекітілген
Мұнай және газ саласында қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
р/с
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Мұнай және газ саласында тау-кен (көмірсутек шикізаты), мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөніндегі қызметтер мыналардың болуын қамтиды:
1
Пайдаланылатын қондырғыларды және (немесе) жабдықтарды көрсете отырып, заңды тұлғалар үшiн – мөрмен (бар болған жағдайда) және өтiнiш берушiнің техникалық басшысы қолымен, жеке тұлғалар үшін өтініш берушінің қолымен куәландырылған мәлімделген лицензияланатын қызметтің кіші түрлерін (жұмыстарын) орындаудың технологиясы мен тәртібін сипаттайтын технологиялық регламент
мәлімделген қызметтің кіші түріне арналған технологиялық регламенттің атауын және бекітілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді, көмірсутекті шикізат кен орындарына арналған жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау; мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық); магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді
2
Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік базаның (ғимараттың, үй-жайдың) болуы
өндірістік базаның (ғимараттың, үй-жайдың) болуын растайтын құжаттардың (объектілердің техникалық паспортының; мүлікті жалға беру (жалдау) шартының/мүлікті сенімгерлікпен басқару шартының) атауын, нөмірін және берілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
"магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметінің кіші түріне қолданылмайды
3
Мұнай және газ саласында тау-кен (көмірсутек шикізаты), мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөніндегі қызметтер үшін мәлімделген қызметтің кіші түріне сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі төмендегілердің болуы қажет:

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Д. Абаев
13 ноября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
30 ноября 2017 года
Приложение
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 30 октября 2017 года № 363
Утверждены
приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 октября 2014 года № 77
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа
№ п/п Квалификационные требования Документы Примечание
1 2 3 4
К деятельности по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных производств (углеводородное сырье), нефтехимических производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа включают наличие:
1
Технологического регламента, описывающего технологию и порядок выполнения заявленных лицензируемых подвидов деятельности (работ), заверенного печатью (при ее наличии) и подписью первого руководителя заявителя или лица, его замещающего - для юридических лиц, либо подписью заявителя - для физических лиц, с указанием используемых установок и (или) оборудования
форма сведений, содержащая наименование и дату утверждения технологического регламента на заявленный подвид деятельности*
не требуется для деятельности по: составлению проектных документов; технологических регламентов; технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородного сырья; проектированию (технологическому) нефтехимических производств; эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
2
Наличие на праве собственности или ином законном основании производственной базы (здания, помещения)
форма сведений, содержащая наименование, номер и дату документов, подтверждающих наличие производственной базя (здания, помещения) (технический паспорт на объект; договор имущественного найма (аренды)/договор доверительного управления имуществом)*
не распространяется на подвид деятельности "эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"
3
Для деятельности по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных производств (углеводородное сырье), нефтехимических производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа наличие на праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:

1) жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді, көмірсутекті шикізат кен орындарына арналған жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау; мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық) үшін:
мұнай және газ саласында жобалау үшін лицензияланған бағдарламалық қамтылымның;
жобалау үшін пайдаланылатын арнаулы техника және (немесе) жабдықтың (компьютерлердің, принтерлердің, плоттерлердің, кәсіпшілік зерттеулерге арналған ұңғымалық аспаптардың)
1) лицензияланған бағдарламалық қамтылымның атауын; лицензияланған бағдарламалық қамтылымның заңды иелігін растайтын құжаттың нөмірін және берілген күнін;
2) пайдаланылатын компьютерлердің, принтерлердің, плоттерлердің, кәсіпшілік зерттеулерге арналған ұңғымалық аспаптардың атауын, маркасын және санын қамтитын мәліметтер нысаны*
кәсіпшілік зерттеулерге арналған ұңғымалық аспаптардың болуы "мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық)" кіші түріне талап етілмейді
2) мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiру үшін – технологиялық регламентте көрсетілген негізгі инженерлік құрылыстардың және қондырғылардың болуы
негізгі инженерлік құрылыстардың және қондырғылардың атауын қамтитын мәліметтер нысаны*
3) көмірсутекті шикізат кен орындарында технологиялық жұмыстар (кәсіпшілік зерттеулер; сейсмикалық барлау жұмыстары; геофизикалық жұмыстар) жүргізу үшін:
кәсіпшілік зерттеулер үшін – технологиялық регламентте көрсетілген ұңғымалық аспаптардың және (немесе) жабдықтардың;
геофизикалық жұмыстар үшін – ұңғымалық аспаптардың және аспаптардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жерүсті аппаратурасының, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығырдың және технологиялық регламентте көрсетілген жабдықтардың;
сейсмикалық барлау жұмыстары үшін – технологиялық регламентте көрсетілген сейсмикалық станцияның және (немесе) басқа сейсмикалық барлау жабдықтарының
1) кәсіпшілік зерттеулер үшін – ұңғымалық аспаптардың және (немесе) жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
2) геофизикалық жұмыстар үшін – ұңғымалық аспаптардың және аспаптардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жерүсті аппаратурасының, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығырдың және жабдықтардың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
3) сейсмикалық барлау жұмыстары үшін – сейсмикалық станцияның және (немесе) сейсмикалық барлау жабдығының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
4) мұнай; газ; газ конденсаты; айдама ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу үшін:
рұқсаттың не жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шартының;
технологиялық регламентте көрсетілген перфорациялық жабдықтар немесе жүйелерінің

1) для составления проектных документов, технологических регламентов, технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородного сырья, проектирования (технологического) нефтехимических производств:
лицензионного программного обеспечения, предназначенного для проектирования в сфере нефти и газа;
специализированной техники и (или) оборудования (компьютеров, принтеров, плоттеров, скважинных приборов для промысловых исследований), используемого для проектирования
форма сведений, содержащая:
1) наименование лицензионного программного обеспечения; номер и дату документа, подтверждающего законное право использования лицензионного программного обеспечения;
2) наименование, марку и количество используемых компьютеров, принтеров, плоттеров, скважинных приборов для промысловых исследований*
наличие скважинных приборов для промысловых исследований не распространяется на подвид деятельности "проектирование (технологическое) нефтехимических производств"
2) для добычи нефти, газа, нефтегазоконденсата – основных инженерных сооружений и установок, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование основных инженерных сооружений и установок*
3) для ведения технологических работ (промысловые исследования; сейсморазведочные работы; геофизические работы) на месторождениях углеводородного сырья:
для промысловых исследований – скважинных приборов и (или) оборудования, указанных в технологическом регламенте;
для геофизических работ – скважинных приборов и наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов, лебедки для спускоподъемных операций в скважине и оборудования, указанных в технологическом регламенте;
для сейсморазведочных работ –сейсмостанции и (или) сейсморазведочного оборудования, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая:
1) для промысловых исследований – наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов и (или) оборудования;
2) для геофизических работ – наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов, лебедки для спускоподъемных операций в скважине, оборудования;
3) для сейсморазведочных работ – наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя сейсмостанции и (или) сейсморазведочного оборудования*
4) для прострелочно-взрывных работ в нефтяных; газовых; газоконденсатных; нагнетательных скважинах:
разрешения либо договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе; перфорационного оборудования или системы, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая:

1) рұқсаттың не жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың атауын, нөмірін және берілген күнін;
2) перфорациялық жабдықтар немесе жүйелерінің атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
5) құрлықта; теңізде; ішкі су қоймаларында көмірсутекті шикізат кен орындарында ұңғымаларды бұрғылау үшін – технологиялық регламентте көрсетілген бұрғылау қондырғысының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да жабдықтың
бұрғылау қондырғысының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
6) кен орындарында ұңғымаларды жер астында (күрделi, ағымдағы) жөндеу үшін –технологиялық регламентте көрсетілген жөндеу бойынша қондырғының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да жабдықтың
кен орындарында ұңғымаларды жөндеу бойынша қондырғының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
7) көмірсутекті шикізат кен орындарында ұңғымаларды цементтеу; сынау; игеру, сынаудан өткізу үшін –технологиялық регламентте көрсетілген қондырғының және (немесе) арнайы техниканың болуы
қондырғының және (немесе) арнайы техниканың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
8) мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың өнiмдiлiгiн ұлғайту үшін – технологиялық регламентте көрсетілген арнайы техниканың және (немесе) жабдықтың болуы
арнайы техниканың және (немесе) жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
9) құрлықтағы; теңiздегі кен орындарында көмірсутекті шикізат төгiлуiнiң алдын алу және оларды жою жөнiндегi жұмыстар үшін –технологиялық регламентте көрсетілген арнайы техниканың және (немесе) құрлықта мұнай жинауға арналған жабдықтың; теңіздегі мұнай жинау құрылғының, жүзуші резервуарлар және бондық тосқауылдардың
арнайы техниканың және (немесе) құрлықта мұнай жинауға арналған жабдықтардың; теңіздегі мұнай жинау құрылғының, жүзуші резервуарлар және бондық тосқауылдардың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*
10) көмірсутекті шикізат кен орындарында ұңғымаларды консервациялау; жою үшін – технологиялық регламентте көрсетілген консервациялауға және жоюға арналған қондырғының және (немесе) жабдықтардың
консервациялауға және жоюға арналған қондырғының және (немесе) жабдықтардың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін қамтитын мәліметтер нысаны*

1) наименование, номер и дату разрешения либо номер и дату договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе;
2) наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя перфорационного оборудования или системы*
5) для бурения скважин на месторождениях углеводородного сырья на суше; на море; на внутренних водоемах - буровой установки, противовыбросового оборудования и другого оборудования, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой установки, противовыбросового оборудования и другого оборудования*
6) для подземного ремонта (текущего; капитального) скважин на месторождениях – установки по ремонту скважин, противовыбросового оборудования и другого оборудования, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки по ремонту скважин, противовыбросового
оборудования и другого оборудования*
7) для цементации; испытания; освоения, опробования скважин на месторождениях углеводородного сырья – установки и (или) специализированной техники, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и (или) специализированной техники*
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин -
специализированной техники и (или) оборудования, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя специализированной техники и (или) оборудования*
9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородного сырья на суше; на море –
специализированной техники и (или) оборудования для сбора нефти на суше; нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя специализированной техники и (или) оборудования для сбора нефти на суше; нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений*
10) для консервации; ликвидации скважин на месторождениях углеводородного сырья – установки и оборудования для консервации и ликвидации, указанных в технологическом регламенте
форма сведений, содержащая наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и оборудования для консервации и ликвидации*

11) мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану үшін:
технологиялық регламентте көрсетілген негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтардың;
мұнай-химия өндірістеріне арналған
арнайы жабдықталған
қоймалардың;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте аттестатталған зертхананың немесе өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының болуы
1) негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтардың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
2) мұнай-химия өндірістеріне арналған арнайы жабдықталған қоймалардың болуы туралы ақпаратты;
2) зертханаға берілген аттестаттың нөмірін және күнін;
өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының нөмірін және берілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
4
Магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану үшін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі:
1) магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларының;
2) магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануды (соның ішінде техникалық диагностикалауды және техникалық қызмет көрсетуді) қамтамасыз ететін диагностикалық аспаптардың, бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың;
3) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, қолданыстағы өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бекітілген бағдарламалардың; жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламаларының) болуы
1) магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырлары желілік бөлігінің ұзақтығын көрсете отырып, магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуын растайтын құжаттардың атауын, нөмірі және берілген күнін;
2) мәлімделген қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптар және қондырғылардың атауын;
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін – диагностикалық аспаптардың болуы туралы ақпаратты;
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін – бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың болуы туралы ақпаратты;
3) бағдарламалардың және жоспарлардың атауын, олардың бекітілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
тек "магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметінің кіші түрінене ғана қолданылады
5
Мыналарды:

11) для эксплуатации нефтехимических производств:
основных технологических установок и оборудования, указанных в технологическом регламенте;
специально оборудованных складов, необходимых для нефтехимического производства;
лаборатории, аттестованной в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
форма сведений, содержащая:
1) наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя основных технологических установок и оборудования;
2) информацию о наличии специально оборудованных складов;
3) номер и дату выдачи аттестата на лабораторию или номер и дату договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям*
4
Для эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов наличие на праве собственности или ином законном основании:
1) магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов;
2) диагностических приборов, контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования, обеспечивающих эксплуатацию (в том числе техническое диагностирование, техническое обслуживание и ремонт) магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов;
3) утвержденных программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
форма сведений, содержащая:
1) наименование, номер и дату документов, подтверждающих наличие магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов с указанием протяженности линейной части магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов;
2) наименование приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида;
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов – информацию о наличии диагностических приборов;
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов – информацию о наличии контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования;
5) наименование и дату утверждения программ и планов*
распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"
5
Служб и (или) ответственных лиц, обеспечивающих:

1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды пайдаланудың және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігін;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті сақтауды және берілген сападағы өнімнің шығарылуын сақтауды ("мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану" қызметінің кіші түріне қолданылады);
6) магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдаланудың технологиялық процесiн сақтауды ("магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметтерінің кіші түрлеріне қолданылады) қамтамасыз ететін қызметтердің және (немесе) жауапты тұлғалардың болуы
аталған қызметтерді құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау (жауапкершілікті алмастыру рұқсат етіледі) туралы бұйрықтардың нөмірін және берілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді, көмірсутекті шикізат кен орындары үшін жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу бойынша; мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық) жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді
6
1) техникалық басшылар үшін – мұнай және газ саласындағы жоғарғы техникалық білімі, көрсетілген салада 3 жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар;
2) мамандар үшін – жоғары техникалық немесе орта арнаулы білімі бар, атқаратын қызметіне сәйкес жалпы персоналдың 50%-нан кем емес біліктілік құрамының болуы
әрбір жұмыскер бойынша мынадай ақпаратты:
тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда), оқу орнының атауын, білім туралы құжаттың нөмірін және берілген күнін, білімі бойынша мамандығын және біліктілігін, лауазымын, тиісті салада еңбек өтілін (еңбек кітапшасына немесе еңбек шартына сәйкес) қамтитын мәліметтер нысаны*
*Мұнай және газ саласында қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшада мәліметтер нысаны көрсетілген
Мұнай және газ саласында
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Мұнай және газ саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн біліктілік талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны
1. Технологиялық регламенттің болуы туралы (жобалау құжаттарын; технологиялық
регламенттерді, көмірсутекті шикізат кен орындарын игеру жобаларының техникалық-
экономикалық негіздемесін жасау; мұнай-химия өндірістерін жобалау (технологиялық);
магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану
жөніндегі қызмет үшін қолданылмайды):
_________________________________________________________________________.
(мәлімделген қызметтің кіші түріне сәйкес технологиялық регламенттің атауы
және бекітілген күні)

1) эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация нефтехимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов")
форма сведений, содержащая номер и дату приказов о создании служб и (или) назначении ответственных лиц *
не требуется для деятельности по составлению проектных документов; технологических регламентов; технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородного сырья; проектированию (технологическому) нефтехимических производств
6
Квалификационного состава:
1) технических руководителей – с высшим техническим образованием в сфере нефти и газа и опытом практической работы в указанной сфере - не менее 3 лет;
2) специалистов - не менее 50% от общей численности с высшим техническим или средним специальным образованием, соответствующих занимаемой должности
форма сведений, содержащая информацию по каждому из работников: фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование учебного заведения, номер и дата документа об образовании, специальность по образованию и квалификация, должность, стаж работы в соответствующей сфере (в соответствии с трудовой книжкой или трудовым договором)*
*Форма сведений приведена в приложении к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа
Приложение
к квалификационным
требованиям и
перечню документов,
подтверждающих
соответствие им, для
осуществления
деятельности в
сфере нефти и газа
Форма сведений к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере нефти и газа
1. О наличии технологического регламента (не требуется для деятельности по: составлению проектных документов; технологических регламентов; технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородного сырья; проектированию (технологическому) нефтехимических производств; эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов):
_______________________________________________________________.
(наименование и дата утверждения технологического регламента на заявленный подвид деятельности)

2. Өндірістік базаның (ғимараттың, үй-жайдың) болуы туралы:
_________________________________________________________________________.
(өндірістік базаның (ғимараттың, үй-жайдың) болуын растайтын құжаттардың
(объектілердің техникалық паспортының; мүлікті жалға беру (жалдау) шартының/
мүлікті сенімгерлікпен басқару шартының атауы, нөмірі және берілген күні)
3. Мұнай және газ саласында тау-кен (көмірсутек шикізаты), мұнай-химия өндірістерін
жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, магистральдық газ құбырларын, мұнай
құбырларын,мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөніндегі қызметтер үшін мәлімделген
қызметтің кіші түріне сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі
төмендегілердің болуы қажет:
1) жобалау құжаттарын; технологиялық регламенттерді, көмірсутекті шикізат кен
орындарына арналған жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін жасау; мұнай-
химия өндірістерін жобалау (технологиялық) үшін:
_________________________________________________________________________.
(лицензияланған бағдарламалық қамтылымның атауы; лицензияланған бағдарламалық
қамтылымның заңды иелігін растайтын құжаттың нөмірі және берілген күні)
_________________________________________________________________________.
(пайдаланылатын компьютерлердің, принтерлердің, плоттерлердің, кәсіпшілік
зерттеулерге арналған ұңғымалық аспаптардың атауы, маркасы және саны)
2) мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiру үшін:
_________________________________________________________________________.
(негізгі инженерлік құрылыстардың және қондырғылардың атауы)
3) көмірсутекті шикізат кен орындарында технологиялық жұмыстар
(кәсіпшілік зерттеулер; сейсмикалық барлау жұмыстары; геофизикалық жұмыстар) жүргізу үшін:
кәсіпшілік зерттеулер үшін:
_________________________________________________________________________.
(ұңғымалық аспаптардың және (немесе) жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған
жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
геофизикалық жұмыстар үшін:
_________________________________________________________________________.
(ұңғымалық аспаптардың және аспаптардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жерүсті
аппаратурасының, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығырдың
және жабдықтардың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі)
сейсмикалық барлау жұмыстары үшін:
_________________________________________________________________________.
(сейсмикалық станцияның және (немесе) сейсмикалық барлау жабдығының атауы,
маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)

2. О наличии производственной базы (здания, помещения):
_______________________________________________________________.
(наименование, номер и дата документов, подтверждающих наличие производственной базы (здания, помещения) (технический паспорт на объект; договор имущественного найма (аренды)/договор доверительного управления имуществом)
3. Для деятельности по проектированию (технологическому) и (или) эксплуатации горных производств (углеводородное сырье), нефтехимических производств, эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа наличие на праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:
1) для составления проектных документов, технологических регламентов, технико-экономического обоснования проектов для месторождений углеводородного сырья, проектирования (технологического) нефтехимических производств:
___________________________________________________________.
(наименование лицензионного программного обеспечения; номер и дата документа, подтверждающего законное право использования лицензионного программного обеспечения)
___________________________________________________________.
(наименование, марка и количество используемых компьютеров, принтеров, плоттеров, скважинных приборов для промысловых исследований)
2) для добычи нефти, газа, нефтегазоконденсата:
_______________________________________________________________.
(наименование основных инженерных сооружений и установок)
3) для ведения технологических работ (промысловые исследования; сейсморазведочные работы; геофизические работы) на месторождениях углеводородного сырья:
для промысловых исследований:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов и (или) оборудования)
для геофизических работ:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов, лебедки для спускоподъемных операций в скважине, оборудования)
для сейсморазведочных работ:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска серийный номер завода-изготовителя сейсмостанции и (или) сейсморазведочного оборудования)

4) мұнай; газ; газ конденсаты; айдама ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу үшін:
_________________________________________________________________________;
(жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі
қолдануға рұқсаттың атауы, нөмірі және берілген күні)
_________________________________________________________________________;
(жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі
қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың атауы, нөмірі және берілген күні)*
*ұйымның жарылғыш заттармен жұмыс жасауға лицензиясы бар болған жағдайда осы
абзацтың 2-жолы толтырылмайды;
_________________________________________________________________________.
(перфорациялық жабдықтар немесе жүйелерінің атауы, маркасы, шығарылған жылы,
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
5) құрлықта; теңізде; ішкі су қоймаларында көмірсутекті шикізат кен орындарында
ұңғымаларды бұрғылау үшін:
_________________________________________________________________________.
(бұрғылау қондырғысының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да
жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі)
6) кен орындарында ұңғымаларды жер астында (күрделi, ағымдағы) жөндеу үшін:
_________________________________________________________________________.
(жөндеу бойынша қондырғының, шығарындыға қарсы жабдықтардың және басқа да
жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық
нөмірі)
7) көмірсутекті шикізат кен орындарында ұңғымаларды цементтеу; сынау; игеру,
сынаудан өткізу үшін:
_________________________________________________________________________.
(қондырғының және (немесе) арнайы техниканың атауы, маркасы, шығарылған жылы,
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
8) мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың өнiмдiлiгiн ұлғайту үшін:
_________________________________________________________________________.
(арнайы техниканың және (немесе) жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы,
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
9) құрлықтағы; теңiздегі кен орындарында көмірсутекті шикізат төгiлуiнiң алдын алу
және оларды жою жөнiндегi жұмыстар үшін:
_________________________________________________________________________.
(арнайы техниканың және (немесе) құрлықта мұнай жинауға арналған жабдықтардың;
теңіздегі мұнай жинау құрылғының, жүзуші резервуарлар және бондық тосқауылдардың
атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)
10) көмірсутекті шикізат кен орындарында ұңғымаларды консервациялау; жою үшін:
_________________________________________________________________________.
(консервациялауға және жоюға арналған қондырғының және (немесе) жабдықтардың
атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі)

4) для прострелочно-взрывных работ в нефтяных; газовых; газоконденсатных; нагнетательных скважинах:
__________________________________________________________;
(наименование, номер и дата разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе)
_________________________________________________________________________;
(номер и дата договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе)*
*в случае наличия у организации разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе вторая строка настоящего абзаца не заполняется;
___________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя перфорационного оборудования или системы)
5) для бурения скважин на месторождениях углеводородного сырья на суше; на море; на внутренних водоемах:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой установки, противовыбросового оборудования и другого оборудования)
6) для подземного ремонта (текущего; капитального) скважин на месторождениях:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки по ремонту скважин, противовыбросового оборудования и другого оборудования)
7) для цементации; испытания; освоения, опробования скважин на месторождениях углеводородного сырья:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и (или) специализированной техники)
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя специализированной техники и (или) оборудования)
9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородного сырья на суше; на море:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя специализированной техники и (или) оборудования для сбора нефти на суше; нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений)
10) для консервации; ликвидации скважин на месторождениях углеводородного сырья:
_______________________________________________________________.
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя установки и оборудования для консервации и ликвидации)

11) мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану үшін:
негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтардың болуы туралы
_________________________________________________________________________;
(негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтардың атауын, маркасын,
шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін)
арнайы жабдықталған қоймалардың болуы туралы
_________________________________________________________________________;
(арнайы жабдықталған қоймалардың атауы)
аттестатталған зертхананың немесе аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының болуы туралы
_________________________________________________________________________;
(өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау
бойынша зертханаға берілген аттестаттың нөмірі және күні)
_________________________________________________________________________.
(өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау
бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының нөмірі және берілген
күні)*
*ұйымның жеке зертханасы бар болған жағдайда төртінші абзацтың 2-жолы толтырылмайды;
4. Магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану үшін:
1) магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуы туралы
_________________________________________________________________________;
(желілік бөлігінің ұзақтығын көрсете отырып, магистральдық газ құбырларының,
мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуын растайтын құжаттардың
атауы, нөмірі және берілген күні)
2) диагностикалық аспаптардың, бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың болуы туралы
_________________________________________________________________________;
(мәлімделген қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын
магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларын
пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптар және қондырғылардың атауы)
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін:
_________________________________________________________________________;
(диагностикалық аспаптардың болуы туралы ақпарат)
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін:
_________________________________________________________________________;
(бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың болуы туралы ақпарат)
5) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, қолданыстағы
өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бекітілген бағдарламалардың;
жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламаларының) болуы туралы
_________________________________________________________________________.
(бағдарламалар мен жоспарлардың атауы және олардың бекітілген күні)

11) для эксплуатации нефтехимических производств:
о наличии основных технологических установок и оборудования
_______________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя основных технологических установок и оборудования)
о наличии специально оборудованных складов
_______________________________________________________________;
(наименования специально оборудованных складов)
о наличии аттестованной лаборатории или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией
_______________________________________________________________;
(номер и дата выдачи аттестата на лабораторию по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям)
_________________________________________________________________________.
(номер и дата договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям)*
*в случае наличия у организации собственной лаборатории вторая строка абзаца четыре не заполняется;
4. Для эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов:
1) о наличии магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
_______________________________________________________________;
(наименование, номер и дата документов, подтверждающих наличие магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов с указанием протяженности линейной части магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов)
2) о наличии диагностических приборов, контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования
______________________________________________________________;
(наименование приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида)
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов:
_______________________________________________________________;
(информация о наличии диагностических приборов)
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов:
_______________________________________________________________;
(информация о наличии контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования)
5) о наличии программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
_______________________________________________________________.
(наименование и дата утверждения программ и планов)

5. Мыналарды:
1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды
пайдаланудың және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігін;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті сақтауды және берілген сападағы өнімнің шығарылуын
сақтауды ("мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану" қызметінің кіші түріне таратылады);
6) магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын
пайдаланудың технологиялық процесiн сақтауды ("магистральдық газ құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану" қызметтерінің кіші түрлеріне
таратылады) қамтамасыз ететін қызметтер және (немесе) жауапты тұлғалар:
_________________________________________________________________________.
(қызметтерді және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың
нөмірін және берілген күні)
6. Тиісті білім деңгейіне жауап беретін:
1) техникалық басшылар үшін – мұнай және газ саласындағы жоғарғы техникалық
білімі, көрсетілген салада кемінде 3 жыл кем емес жұмыс тәжірибесі бар;
2) мамандар үшін – жоғары техникалық немесе орта арнаулы білімі бар, атқаратын
қызметіне сәйкес жалпы персоналдың 50%-нан кем емес біліктілік құрамының болуы туралы
_________________________________________________________________________.
(әрбір жұмыскер бойынша ақпарат: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оқу
орнының атауы, білім туралы құжаттың нөмірі және берілген күні, білімі бойынша
мамандығы және біліктілігі, лауазымы, тиісті салада еңбек өтілі (еңбек кітапшасына
немесе еңбек шартына сәйкес)
__________________________________________________________________________

5. Служб и (или) ответственных лиц, обеспечивающих:
1) эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация нефтехимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов"):
_______________________________________________________________.
(номер и дата приказов о создании служб и (или) назначении ответственных лиц)
6. Информация о наличии квалифицированного состава, отвечающего соответствующему образовательному уровню:
1) для технических руководителей – с высшим техническим образованием в сфере нефти и газа и опытом практической работы в указанной сфере – не менее 3 лет;
2) для специалистов – не менее 50% от общей численности с высшим техническим или средним специальным образованием, соответствующих занимаемой должности
_______________________________________________________________.
(информация по каждому из работников: фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование учебного заведения, номер и дата документа об образовании, специальность по образованию и квалификация, должность, стаж работы в соответствующей сфере (согласно трудовой книжке или трудовому договору)
________________________________________________________