"Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 184 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 қаңтарда № 16180 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дінтану сараптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10184 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Дінтану сараптамасын (бұдан әрі – сараптама) жүргізуді Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігінің Дін істері комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) қамтамасыз етеді.";
Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларына қосымша өтініш нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігінің Дін істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына жолдауды;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 162 "Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы"
Приказ Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 20 декабря 2017 года № 184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2018 года № 16180
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 162 "Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10184, опубликован 23 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения религиоведческой экспертизы, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Проведение религиоведческой экспертизы (далее – экспертиза) обеспечивается Комитетом по делам религий Министерства по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).";
приложение к Правилам проведения религиоведческой экспертизы, форму заявления изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам религий Министерства по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Дін істері және азаматтық қоғам вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Дін істері және азаматтық
қоғам министрі
Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Дін істері және азаматтық қоғам
министрінің
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 184 бұйрығына қосымша
Дінтану сараптамасын жүргізу
қағидаларына қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Дін істері және азаматтық қоғам
министрлігі Дін істері
комитетінің төрағасы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші
____________________________
____________________________
(жеке тұлғалар үшін тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
мекенжайы мен телефоны.
Заңды тұлғалар үшін
почталық мекенжайы мен
телефоны)
Өтініш
Сізден төмендегі діни материалдарға дінтану сараптамасын жүргізуді сұраймын:
_______________________________________________________________________________.
(авторы (және (немесе) аудармашы, құрастырушы), басылым деректері (қала, баспасы,
шыққан жылы, бет саны) сараптама нысанының атауын көрсете отырып тізбелеу)
Дінтану сараптамасын жүргізу _______________________________________________
_____________________________________________________________________ байланысты.
(себебі көрсетіледі, бұл ретте ұйымның кітапхана қорына түскен жағдайда ұйымның атауы
мен түскен күнін көрсету қажет, миссионерлерді немесе діни бірлестікті тіркеуге өтініш
берілген жағдайда, қабылданған күнін және мұндай өтінішті қабылдаған органды Қазақстан
Республикасының аумағына әкелінген жағдайда - әкеліну күнін көрсету қажет).
Өтініш берушінің қолы, күні,
мөр (заңды тұлғалар үшін)

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по делам религий и
гражданского общества
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
Приложение к приказу
Министра по делам религий и
гражданского общества
Республики Казахстан
от 20 декабря 2017 года № 184
Приложение
к Правилам проведения
религиоведческой экспертизы
Форма
Председателю
Комитета по делам религий
Министерства по делам религий
и гражданского общества
Республики Казахстан
________________________________
(фамилия, инициалы)
от Заявителя
________________________________
________________________________
(фамилия, имя, отчество (при
наличии), адрес и телефон для
физических лиц. Наименование,
почтовый адрес и телефон для
юридических лиц)
Заявление
Прошу Вас провести религиоведческую экспертизу на следующие
религиозные материалы:
_________________________________________________________________________
(перечислить объекты экспертизы с указанием автора (и (или) переводчика,
составителя), выходные данные (город, издательство, год изданий, количество
страниц)
Проведение религиоведческой экспертизы необходимо в связи с
__________________________________________________________________________
(указывается причина, при этом в случае поступления в библиотечные фонды
организаций необходимо указать наименование организации и дату поступления, в
случае обращения за регистрацией миссионеров либо религиозного объединения – дату
и орган, принявший такое обращение, в случае ввоза на территорию Республики
Казахстан - дата ввоза).
Подпись заявителя, дата подписания.
печать (для юридических лиц)