Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 18 қыркүйектегі № 561 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 244 бірлескен бұйрығы және қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 қаңтарда № 16213 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық және қаулы 01.01.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтық, банктік заңнаманы жетілдіру және кәсіпкерлік қызмет үшін жағдайды жақсарту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 27 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы министрі БҰЙЫРАДЫ және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулыларына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.08.2020 № 75 және ҚР Қаржы министрінің 01.09.2020 № 799 бірлескен қаулысы мен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2) Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 29.10.2020 № 104 және ҚР Қаржы министрінің 30.10.2020 № 1055 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.08.2020 № 75 және ҚР Қаржы министрінің 01.09.2020 № 799 бірлескен қаулысы мен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 29.10.2020 № 104 және ҚР Қаржы министрінің 30.10.2020 № 1055 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
2. Екінші деңгейдегі банктер, Ұлттық пошта операторы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері осы бірлескен бұйрық және қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап күнтізбелік үш айдан кешіктірмей ішкі құжаттаманы осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға сәйкес келтірсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті (Ә.С. Жұмаділдаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты және қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан
Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2017 года № 561 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 244. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2018 года № 16213.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2018.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 февраля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования гражданского, банковского законодательства и улучшения условий для предпринимательской деятельности" Министр финансов Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ и Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые приказы Министра финансов и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу совместным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.08.2020 № 75 и приказ Министра финансов РК от 01.09.2020 № 799 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
2) утратил силу совместным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 29.10.2020 № 104 и приказом Министра финансов РК от 30.10.2020 № 1055 (вводится в действие с 15.11.2020).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными совместными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.08.2020 № 75 и приказ Министра финансов РК от 01.09.2020 № 799 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); от 29.10.2020 № 104 и приказом Министра финансов РК от 30.10.2020 № 1055 (вводится в действие с 15.11.2020).
2. Банкам второго уровня, национальному оператору почты, страховым (перестраховочным) организациям и страховым брокерам привести внутреннюю документацию в соответствие с настоящими совместными приказом и постановлением не позднее трех календарных месяцев со дня введения в действие настоящих совместных приказа и постановления.
3. Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бірлескен бұйрықтың және қаулының көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықты және қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрық және қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
Төрағасы
__________Д. Ақышев
2017 жылғы "___" _______
2017 жылғы "___" _______
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 561 бұйрығына және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 244 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.08.2020 № 75 және ҚР Қаржы министрінің 01.09.2020 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 561 бұйрығына және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 22 желтоқсандаға
№ 244 қаулысына
2-қосымша
Қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл жасау мақсатында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері үшін Ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптар
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 29.10.2020 № 104 және ҚР Қаржы министрінің 30.10.2020 № 1055 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящих совместных приказа и постановления направление их копий в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящих совместных приказа и постановления на официальном интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после их официального опубликования.
4. Настоящие совместные приказ и постановление вводятся в действие с 1 января 2018 года и подлежат официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
18 сентября 2017 год
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
__________ Д. Акишев
22 декабря 2017 год
Приложение 1
к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2017 года № 561
и постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 244
Требования к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для банков второго уровня и Национального оператора почты
Сноска. Приложение 1 утратило силу совместным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.08.2020 № 75 и приказ Министра финансов РК от 01.09.2020 № 799 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2017 года № 561
и постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 декабря 2017 года № 244
Требования к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров
Сноска. Приложение 2 утратило силу совместным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 29.10.2020 № 104 и приказом Министра финансов РК от 30.10.2020 № 1055 (вводится в действие с 15.11.2020).