2018-2020 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 110 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қаңтарда № 5785 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер                                                 3 704 147,8 мың теңге;
оның iшiнде:
салықтық түсiмдер                                           513 686 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер                                     30 199,9 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн
түсiмдер                                                 1 800 мың теңге;
трансферттер түсiмі                                           3 158 461,9 мың теңге;
2) шығындар                                                 3 730 314,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу                               8 798,5 мың теңге,
оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер                                     18 037,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу                               9 239 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар
бойынша сальдо                                           0 мың теңге;
оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу                               0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                                     -34 965,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                         34 965,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 05.03.2018 № 131 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.06.2018 № 148 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 162 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 173 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты
қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
тіркелген салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аукциондардан алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение маслихата Иргизского района Актюбинской области от 12 декабря 2017 года № 110. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 3 января 2018 года № 5785.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Иргизского района РЕШИЛ:
1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы                                                 3 704 147,8 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления                                     513 686 тысяч тенге;
неналоговые поступления                                     30 199,9 тысяч тенге;
поступления от продажи
основного капитала                                           1 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов                                     3 158 461,9 тысяч тенге;
2) затраты                                                 3 730 314,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                         8 798,5 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                     18 037,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                               9 239 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                                     0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                         0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                                     - 34 965,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                         34 965,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 05.03.2018 № 131 (вводится в действие с 01.01.2018); от 01.06.2018 № 148 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 162 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.12.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
фиксированный налог;
акцизы на бензин и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор с аукционов;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттердің түсімдері:
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 маусымдағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты – 85 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты – 28 900 мың теңге көзделсін.
Аудандық бюджеттен трансферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 3 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 01.06.2018 № 148 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018 - 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:
2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері –28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы -28284 теңге.
5. Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 217 "2018 – 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенциялар көлемі 2018 жылға 2 282 000 мың теңге сомасында көзделді.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 243 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ырғызға - 122 000 мың теңге;
Аманкөлге - 41 000 мың теңге;
Қызылжарға – 80 000 мың теңге.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 28 000 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге - 8 366 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 1 302 мың теңге;
жұмыс берушінің мүгедектерді жұмысқа орналастыруға арнайы жұмыс орындарын құру шығындарын субсидиялауға – 138 мың теңге;

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год текущие трансферты в областной бюджет в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 85 000 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" – 28 900 тысячи тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районного бюджета определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 01.06.2018 № 148 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы - 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 405 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28 284 тенге.
5. В соответствии с решением областного маслихата от 8 декабря 2017 года № 217 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" предусмотрены на 2018 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 282 000 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 243 000 тысяч тенге, в том числе:
Иргизскому - 122 000 тысяч тенге;
Аманкольскому - 41 000 тысяча тенге;
Кызылжарскому – 80 000 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
28 000 тысяча тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 366 тысячи тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
1 302 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
138 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;

еңбек нарығын дамытуға – 24 350,4 мың теңге.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 11 889 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге- 8 025 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 80 376 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 8 766 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 01.06.2018 № 148 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 162 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 173 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 158 381 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 173 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы басқалай трансферттер түсетіні ескерілсін:
елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға -9 020 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына -14 300 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға -58 062 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 175 062 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінің кең жолақты интернетке қол жеткізуін қамтамасыз етуге - 9 969 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерін интерактивті білім контентіне қосуға- 5 690 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға- 3 509 мың теңге;

24 350,4 тысячи тенге – на развитие рынков труда;
11 889 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
8 025 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
80 376 тысяч тенге - на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
8 766 тысяч тенге - на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 01.06.2018 № 148 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 162 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.12.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета через областной бюджет:
158 381 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 26.11.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление прочих трансфертов из областного бюджета:
9 020 тысяч тенге - на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах;
14 300 тысяч тенге - на капитальные расходы государственных органов;
58 062 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
175 062 тысячи тенге - на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
9 969 тысячи тенге - на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету;
5 690 тысяч тенге - на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;
3 509 тысяч тенге - на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой;

жалпы білім беретін мектептерде компьютер техникаларын жаңалауға – 5 642 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге- 16 944 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге- 26 980 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 14 774 мың теңге;
бруцеллезбен ауырған, санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылық малдардың (ірі және ұсақ малдар) құнын (50% дейін) өтеуге 2 997 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға- 47 800 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге- 50 000 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 56 813 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығындарына – 2 698,5 мың теңге;
жалпы білім беруге- 42 600 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығындарына - 150 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 3 858 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 05.03.2018 № 131 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.06.2018 № 148 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 162 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 173 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 26 419 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге - 50 000 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына - 700 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 05.03.2018 № 131 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.06.2018 № 148 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2018 № 173 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 173 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2018 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5 642 тысячи тенге - на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ;
16 944 тысячи тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
26 980 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
14 774 тысячи тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
2 997 тысяч тенге - на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
47 800 тысячи тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
50 000 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
56 813 тысячи тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2 698,5 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
42 600 тысяч тенге - на общеобразовательное обучение;
150 тысяч тенге - на капитальные расходы организаций культуры;
3 858 тысяч тенге- на развитие спорта.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 05.03.2018 № 131 (вводится в действие с 01.01.2018); от 01.06.2018 № 148 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 162 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.12.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
26 419 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
50 000 тысяч тенге-на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
700 тысяч тенге- на капитальные расходы государственного органа.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 05.03.2018 № 131 (вводится в действие с 01.01.2018); от 01.06.2018 № 148 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. исключен решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 26.11.2018 № 173 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Иргизского районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.

13. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасы 6- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. "Ырғыз аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;

13. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложению 5.
14. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
15. Государственному учреждению "Аппарат Иргизского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;

2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Ырғыз ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
16. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихаты сессиясының төрағасы
В. Машина
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
К. Қосаяқов
Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 110 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджеті

2) направление настоящего решения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Иргизского района.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Иргизского районного маслихата
В. Машина
Секретарь Иргизского
районного маслихата
К. Косаяков
Приложение 1 к решению районного маслихата от 12 декабря 2017 года № 110
Иргизский районный бюджет на 2018 год