2018–2020 жылдарға арналған Темір қаласы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 183 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 қаңтарда № 5856 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексінің 9–1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 – 2020 жылдарға арналған Темір қаласы бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 012,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 670 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 338,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 54 004 мың теңге;
2) шығындар – 61 012,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 209 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2018 № 217 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 237 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2018 № 276 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Темір қаласы бюджеті кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
қаланың аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі қаланың аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкі салығы;
жер учаскесі қалада орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын,
елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
қалада тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
салықтық емес түсімдер:
қала бюджетіне түсетін салықтық емес басқа түсімдер.
3. Мәліметке және басшылыққа алынып, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы № 113 "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2018 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленеді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 405 теңге;

Об утверждении бюджета города Темира на 2018–2020 годы
Решение маслихата Темирского района Актюбинской области от 28 декабря 2017 года № 183. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2018 года № 5856. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9–1 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Темира на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 012,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 670 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 338,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 004 тысяч тенге;
2) расходы – 61 012,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 209 (вводится в действие с 01.01.2018); от 17.04.2018 № 217 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 237 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.12.2018 № 276 (вводится в действие с 01.01.2018)
2. Учесть, что в доход бюджета города Темира зачисляются следующие:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города;
земельный налог на земли населенных пунктов, взимаемого с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе;
налог на транспортные средства, взимаемого с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе;
неналоговые поступления:
другие неналоговые поступления в бюджет города.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года № 113 "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" с 1 января 2018 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 175 "2018 – 2020 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Темір қаласы бюджетіне берілген субвенция көлемі 2018 жылға 36 663 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2018 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 5 729 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 209 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2018 № 217 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2018 № 276 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2018 жылға арналған Темір қаласы бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 11 612 мың теңге.
7. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 28 284 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 175 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2018 – 2020 годы" предусмотрены на 2018 год объем субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Темира в сумме 36 663 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете города Темира на 2018 год поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 5 729 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 209 (вводится в действие с 01.01.2018); от 17.04.2018 № 217 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.12.2018 № 276 (вводится в действие с 01.01.2018)
6. Учесть в бюджете города Темира на 2018 год поступление целевого текущего трансферта из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 11 612 тысяч тенге.
7. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;

2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Темір аудандық мәслихатының интернет– ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық мәслихатының Темір аудандық мәслихатының
сессия төрағасы хатшысы
Б.ОТАРБАЕВ Б.ІЗБАСОВ
Аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 183 шешіміне 1 – қосымша
2018 жылға арналған Темір қаласы бюджеті

2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Темирского районного маслихата.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь
Темирского районного маслихата Темирского районного маслихата
Б.ОТАРБАЕВ Б.ИЗБАСОВ
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 28 декабря 2017 года № 183
Бюджет города Темира на 2018 год