Жамбыл ауданы елді мекендерінің шекараларын (шектерін) өзгерту туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 27-145 шешімі және Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 478 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 8 қаңтарда № 4484 болып тіркелді
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жамбыл ауданының елді мекендерінің шекаралары (шектері) қоса беріліп отырған схемалық карталарға сәйкес өзгертілсін:
1) Айдарлы селолық округіндегі Айдарлы ауылының шекарасы (шегі) 9,0 гектарға өзгертіліп, Айдарлы ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 120,05 гектар болып белгіленсін;
2) Аққайнар селолық округіндегі Аққайнар ауылының шекарасы (шегі) 33,4 гектарға өзгертіліп, Аққайнар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 277,4 гектар болып белгіленсін;
3) Ақтерек селолық округіндегі Ақтерек ауылының шекарасы (шегі) 44,0 гектарға өзгертіліп, Ақтерек ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 266,5 гектар болып белгіленсін;
4) Беріктас селолық округіндегі Беріктас ауылының шекарасы (шегі) 95,2 гектарға өзгертіліп, Беріктас ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 244,7 гектар болып белгіленсін;
5) Бозой селолық округіндегі Бозой ауылының шекарасы (шегі) 7 гектарға өзгертіліп, Бозой ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 65 гектар болып белгіленсін;
6) Дегерес селолық округі бойынша:
Бесмойнақ ауылының шекарасы (шегі) 30 гектарға өзгертіліп, Бесмойнақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 290 гектар болып белгіленсін;
Бұлақ ауылының шекарасы (шегі) 24,35 гектарға өзгертіліп, Бұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 58,75 гектар болып белгіленсін;
Дегерес ауылының шекарасы (шегі) 31,0 гектарға өзгертіліп, Дегерес ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 223,3 гектар болып белгіленсін;
Қараарша ауылының шекарасы (шегі) 7,26 гектарға өзгертіліп, Қарарша ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 81,23 гектар болып белгіленсін;
7) Жамбыл селолық округі бойынша:
Бірлік ауылының шекарасы (шегі) 3,0 гектарға өзгертіліп, Бірлік ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 63,6 гектар болып белгіленсін;
Жамбыл ауылының шекарасы (шегі) 127,05 гектарға өзгертіліп, Жамбыл ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 525,05 гектар болып белгіленсін;
Қызыләскер ауылының шекарасы (шегі) 19,26 гектарға өзгертіліп, Қызыләскер ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 162,92 гектар болып белгіленсін;

Об изменении границ (черт) населенных пунктов Жамбылского района
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 27-145 и постановление акимата Жамбылского района Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 478. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2018 года № 4484
В соответствии с подпунктом 5) статьи 108 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ и акимат Жамбылского района ПОСТАНОВИЛ:
1. Границы (черты) населенных пунктов Жамбылского района изменить согласно прилагаемым схематическим картам:
1) изменить границу (черту) села Айдарлы Айдарлинского сельского округа на 9,0 гектаров, установив новые границы села Айдарлы общей площадью 120,05 гектаров;
2) изменить границу (черту) села Аккайнар Аккайнарского сельского округа на 33,4 гектаров, установив новые границы села Аккайнар общей площадью 277,4 гектаров;
3) изменить границу (черту) села Актерек Актерекского сельского округа на 44,0 гектаров, установив новые границы села Актерек общей площадью 266,5 гектаров;
4) изменить границу (черту) села Бериктас Бериктасского сельского округа на 95,2 гектаров, установив новые границы села Бериктас общей площадью 244,7 гектаров;
5) изменить границу (черту) села Бозой Бозойского сельского округа на 7 гектаров, установив новые границы села Бозой общей площадью 65 гектаров;
6) по Дегересскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Бесмойнак на 30 гектаров, установив новые границы села Бесмойнак общей площадью 290 гектаров;
изменить границу (черту) села Булак на 24,35 гектаров, установив новые границы села Булак общей площадью 58,75 гектаров;
изменить границу (черту) села Дегерес на 31,0 гектаров, установив новые границы села Дегерес общей площадью 223,3 гектаров;
изменить границу (черту) села Караарша на 7,26 гектаров, установив новые границы села Караарша общей площадью 81,23 гектаров;
7) по Жамбылскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Бирлик на 3,0 гектаров, установив новые границы села Бирлик общей площадью 63,6 гектаров;
изменить границу (черту) села Жамбыл на 127,05 гектаров, установив новые границы села Жамбыл общей площадью 525,05 гектаров;
изменить границу (черту) села Кызыласкер на 19,26 гектаров, установив новые границы села Кызыласкер общей площадью 162,92 гектаров;

Саурық батыр ауылының шекарасы (шегі) 5,03 гектарға өзгертіліп, Саурық батыр ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 82,23 гектар болып белгіленсін;
8) Қарақастек селолық округі бойынша:
Бұрған ауылының шекарасы (шегі) 8,0 гектарға өзгертіліп, Бұрған ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 80,2 гектар болып белгіленсін;
Қарақыстақ ауылының шекарасы (шегі) 56,41 гектарға өзгертіліп, Қарақыстақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 536,41 гектар болып белгіленсін;
9) Қарасу селолық округі бойынша:
Еңбекшіарал ауылының шекарасы (шегі) 50,81 гектарға өзгертіліп, Еңбекшіарал ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 221,11 гектар болып белгіленсін;
Қайназар ауылының шекарасы (шегі) 128,1 гектарға өзгертіліп, Қайназар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 458,1 гектар болып белгіленсін;
Қарасай ауылының шекарасы (шегі) 19,45 гектарға өзгертіліп, Қарасай ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 75,75 гектар болып белгіленсін;
Қызылсоқ ауылының шекарасы (шегі) 22,0 гектарға өзгертіліп, Қызылсоқ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 71,5 гектар болып белгіленсін;
Сарыбай би ауылының шекарасы (шегі) 60,81 гектарға өзгертіліп, Сарыбай би ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 196,51 гектар болып белгіленсін;
10) Қарғалы ауылдық округіндегі Қарғалы ауылының шекарасы (шегі)
286,62 гектарға өзгертіліп, Қарғалы ауылының жаңа шекарасының жалпы
көлемі 1538,62 гектар болып белгіленсін;
11) Мәтібұлақ ауылдық округі бойынша:
Мәтібұлақ ауылының шекарасы (шегі) 19,0 гектарға өзгертіліп, Мәтібұлақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 139,5 гектар болып белгіленсін;
Таңбалытас ауылының шекарасы (шегі) 2,0 гектарға өзгертіліп, Таңбалытас ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 510,47 гектар болып белгіленсін;
12) Мыңбаев селолық округіндегі Мыңбаев ауылының шекарасы (шегі) 90 гектарға өзгертіліп, Мыңбаев ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 691 гектар болып белгіленсін;
13) Самсы селолық округі бойынша:
Самсы ауылының шекарасы (шегі) 109,25 гектарға өзгертіліп, Самсы ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 509,2 гектар болып белгіленсін;
Тарғап ауылының шекарасы (шегі) 80 гектарға өзгертіліп, Тарғап ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 217 гектар болып белгіленсін;
14) Сарытауқұм селолық округіндегі Ащысу ауылының шекарасы (шегі) 8,0 гектарға өзгертіліп, Ащысу ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 76,3 гектар болып белгіленсін;
15) Таран селолық округіндегі Б. Қыдырбекұлы ауылының шекарасы (шегі) 71,45 гектарға өзгертіліп, Б. Қыдырбекұлы ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 213,25 гектар болып белгіленсін;

изменить границу (черту) села Саурык батыр на 5,03 гектаров, установив новые границы села Саурык батыр общей площадью 82,23 гектаров;
8) по Каракастекскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Бурган на 8,0 гектаров, установив новые границы села Бурган общей площадью 80,2 гектаров;
изменить границу (черту) села Каракыстак на 56,41 гектаров, установив новые границы села Каракастек общей площадью 536,41 гектаров;
9) по Карасускому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Енбекшиарал на 50,81 гектаров, установив новые границы села Енбекшиарал общей площадью 221,11 гектаров;
изменить границу (черту) села Кайназар на 128,1 гектаров, установив новые границы села Кайназар общей площадью 458,1 гектаров;
изменить границу (черту) села Карасай на 19,45 гектаров, установив новые границы села Карасай общей площадью 75,75 гектаров;
изменить границу (черту) села Кызылсок на 22,0 гектаров, установив новые границы села Кызылсок общей площадью 71,5 гектаров;
изменить границу (черту) села Сарыбай би на 60,81 гектаров, установив новые границы села Сарыбай би общей площадью 196,51 гектаров;
10) изменить границу (черту) села Каргалы Каргалинского сельского округа на 286,62 гектаров, установив новые границы села Каргалы общей площадью 1538,62 гектаров;
11) по Матыбулакскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Матыбулак на 19,0 гектаров, установив новые границы села Матыбулак общей площадью 139,5 гектаров;
изменить границу (черту) села Танбалытас на 2,0 гектаров, установив новые границы села Танбалытас общей площадью 510,47 гектаров;
12) изменить границу (черту) села Мынбаев Мынбаевского сельского округа на 90 гектаров, установив новые границы села Мынбаев общей площадью 691 гектаров;
13) по Самсинскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Самсы на 109,25 гектаров, установив новые границы села Самсы общей площадью 509,2 гектаров;
изменить границу (черту) села Таргап на 80 гектаров, установив новые границы села Таргап общей площадью 217 гектаров;
14) изменить границу (черту) села Ащысу Сарытаукумского сельского округа 8,0 гектаров, установив новые границы села Ащысу общей площадью 76,3 гектаров;
15) изменить границу (черту) села Б. Кыдырбекулы Таранского сельского округа на 71,45 гектаров, установив новые границы села Б.Кыдырбекулы общей площадью 213,25 гектаров;

16) Ұзынағаш селолық округі бойынша:
Жаңақұрылыс ауылының шекарасы (шегі) 89 гектарға өзгертіліп, Жаңақұрылыс ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 519 гектар болып белгіленсін;
Ұзынағаш ауылының шекарасы (шегі) 910 гектарға өзгертіліп, Ұзынағаш ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 2864 гектар болып белгіленсін;
Ынтымақ ауылының шекарасы (шегі) 63 гектарға өзгертіліп, Ынтымақ ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 163 гектар болып белгіленсін;
17) Үлгілі селолық округіндегі Қаншеңгел ауылының шекарасы (шегі) 2,0 гектарға өзгертіліп, Қаншеңгел ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 23,88 гектар болып белгіленсін;
18) Үлкен ауылдық округіндегі Үлкен ауылының шекарасы (шегі) 280,0 гектарға өзгертіліп, Үлкен ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 1162,3 гектар болып белгіленсін;
19) Үңгіртас селолық округі бойынша:
Көкқайнар ауылының шекарасы (шегі) 14,55 гектарға өзгертіліп, Көкқайнар ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 66,55 гектар болып белгіленсін;
Сарыбастау ауылының шекарасы (шегі) 22,3 гектарға өзгертіліп, Сарыбастау ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 109,9 гектар болып белгіленсін;
20) Шиен селолық округі бойынша:
Қоғамшыл ауылының шекарасы (шегі) 10,0 гектарға өзгертіліп,
Қоғамшыл ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 56,9 гектар болып белгіленсін;
Шиен ауылының шекарасы (шегі) 21,27 гектарға өзгертіліп, Шиен ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 258,87 гектар болып белгіленсін;
21) Шолаққарғалы селолық округі бойынша:
Қасымбек ауылының шекарасы (шегі) 43,17 гектарға өзгертіліп, Қасымбек ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 491,17 гектар болып белгіленсін;
Үмбеталы ауылының шекарасы (шегі) 17,06 гектарға өзгертіліп, Үмбеталы ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 280,06 гектар болып белгіленсін;
Шолаққарғалы ауылының шекарасы (шегі) 15,0 гектарға өзгертіліп, Шолаққарғалы ауылының жаңа шекарасының жалпы көлемі 81,3 гектар болып белгіленсін.
2. Осы бірлескен Жамбыл аудандық мәслихатының шешімі мен Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Көліктік логистикалық, индустриялық, энергетикалық, тұрғын үй, коммуналдық шаруашылық, су және жылумен қамтамасыз ету желілері инфрақұрылымдарын дамыту, аграрлық сала, жер қатынастары жөніндегі" тұрақты комиссиясына және Жамбыл ауданы әкімінің орынбасары Ертас Нұрлан Ертасұлына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Жамбыл аудандық мәслихатының шешімі мен Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннін бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының хатшысы С. Жұрын
Жамбыл аудандық мәслихаты сессия төрағасы С. Нұрманов
Жамбыл ауданының әкімі Ж. Далабаев

16) по Узынагашскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Жанакурылыс на 89 гектаров, установив новые границы села Жанакурылыс общей площадью 519 гектаров;
изменить границу (черту) села Узынагаш на 910 гектаров, установив новые границы села Узынагаш общей площадью 2864 гектаров;
изменить границу (черту) села Ынтымак на 63 гектаров, установив новые границы села Ынтымак общей площадью 163 гектаров;
17) изменить границу (черту) села Каншенгел Улгилинского сельского округа на 2,0 гектаров, установив новые границы села Каншенгел общей площадью 23,88 гектаров;
18) изменить границу (черту) села Улькен Улькенского сельского округа на 280,0 гектаров, установив новые границы села Улькен общей площадью 1162,3 гектаров;
19) по Унгуртасскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Коккайнар на 14,55 гектаров, установив новые границы села Коккайнар общей площадью 66,55 гектаров;
изменить границу (черту) села Сарыбастау на 22,3 гектаров, установив новые границы села Сарыбастау общей площадью 109,9 гектаров;
20) по Шиенскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Когамшыл на 10,0 гектаров, установив новые границы села Когамшыл общей площадью 56,9 гектаров;
изменить границу (черту) села Шиен на 21,27 гектаров, установив новые границы села Шиен общей площадью 258,87 гектаров;
21) по Шолаккаргалинскому сельскому округу:
изменить границу (черту) села Касымбек на 43,17 гектаров, установив новые границы села Касымбек общей площадью 491,17 гектаров;
изменить границу (черту) села Умбеталы на 17,06 гектаров, установив новые границы села Умбеталы общей площадью 280,06 гектаров;
изменить границу (черту) села Шолаккаргалы на 15,0 гектаров, установив новые границы села Шолаккаргалы общей площадью 81,3 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Жамбылского районного маслихата и постановления акимата Жамбылского района возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По аграрной сфере, земельным отношениям, жилищно-коммунальнму хозяйству, сетей водо и теплоснабжения, развитию транспортно-логистической, индустриальной, энергетической инфраструктуры" и на заместителя акима Жамбылского района Ертаса Нурлана Ертасовича.
3. Настоящее совместное решение Жамбылского районного маслихата и постановление акимата Жамбылского района вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата Жамбыского района С. Журын
Председатель сессии Жамбылского
районного маслихата С. Нурманов
Аким Жамбыского района Ж. Далабаев