2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы XXI сессиясының № 21/159 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қаңтарда № 4529 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшалараға сәйкес бекітілсін, соның ішінде:
2018 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 253597 мың теңге:
салықтық түсімдер 973389 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 12254 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8522 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 4 259432 мың теңге;
2) шығындар 5 315732 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 86 138 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 111 802 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 25 664 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 148 273 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 148 273 мың теңге:
қарыздар түсімдері 111 833 мың теңге;
қарыздарды өтеу 25 695 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 62 135 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 26.11.2018 № 34/243 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 689 393 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.
4. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 111 833 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 20 964 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2018 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение XXI сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2017 года № 21/159. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 января 2018 года № 4529. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе:
утвердить бюджет района на 2018 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 5 253597 тысяч тенге:
налоговые поступления 973389 тысяч тенге;
неналоговые поступления 12254 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 8522 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 259432 тысяч тенге;
2) затраты 5 315732 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 86 138 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 111 802 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 25 664 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 148 273 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 148 273 тысяч тенге:
поступление займов 111 833 тысяч тенге;
погашение займов 25 695 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 62 135 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 26.11.2018 № 34/243 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2018 год согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района на 2018 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 689 393 тысяч тенге согласно приложению 6.
4. Учесть бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 111 833 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 20 964 тысяч тенге.
6. Установить на 2018 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 14 қосымшаға сәйкес 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
8-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 15 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5.
8. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложению 14.
8-1. Учесть в составе расходов бюджета района на 2018 год целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов согласно приложению 15.

Ескерту. Шешім 8-1 тармағымен толықтырылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 20.03.2018 № 25/185 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдық округтер мен кенттері бойынша шығыстары 7-14 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті ХХI сессиясының төрағасы, аудандық мәслихат хатшысы К.Имантусупов

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 20.03.2018 № 25/185 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2018 год согласно приложениям 7-14.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель очередной ХХI сессии районного маслихата, секретарь районного маслихата К.Имантусупов
Приложение 1
к решению
Жанааркинского районного маслихата

3672
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3672
2
Әлеуметтiк көмек
190622
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
190622
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
73699
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15252
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19530
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
771
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
34374
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету,қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
15425
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26971
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41393
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41393
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21649
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
533
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1680
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
15267
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2264
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
444217
1
Тұрғын үй шаруашылығы
210534
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11223
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
11223
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6702
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5392
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
1310
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
183269
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

3672
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3672
2
Социальная помощь
190622
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
190622
002
Программа занятости
73699
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15252
006
Оказание жилищной помощи
4600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19530
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
771
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34374
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15425
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26971
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41393
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41393
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21649
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
533
021
Капитальные расходы государственного органа
1680
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
15267
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2264
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
444217
1
Жилищное хозяйство
210534
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11223
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
11223
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6702
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5392
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1310
467
Отдел строительства района (города областного значения)
183269
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

12685
2
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
17036
3
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
251
4
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
8812
5
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
8551
6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
25239
7
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
91916
8
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
9022
облыстық бюджеттен
415936
9
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
21620
10
Білім беру ұйымдарында интернет-сайттарды автоматтандырылған мониторингтеу бағдарламасын орнатуға
636
11
Білім беру нысандарына жөндеу жүргізу және материалдық-техникалық базасын нығайту
78605
12
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жоюға иелеріне орнын толтыруға және ветеринариялық препараттарды вакцинациялау, тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге
17909
13
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында еңбек ақы төлеудің тартымды жүйесін енгізуге
0
14
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
15541
15
Автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
245344
16
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге
1310
17
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде халықты жұмыспен қамту жөніндегі қызметтерді жеке меншік агенттіктеріне аутсорсингтеуге
228
18
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық үшін
23520
19
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде мәдениет объектілерін жөндеу
11223
дамытуға
316012
республикалық бюджеттен
204040
20
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
104040
21
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

12685
2
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
17036
3
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
251
4
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
8812
5
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
8551
6
На выплату государственной адресной социальной помощи
25239
7
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
91916
8
На доплату учителям за квалификацию педагогического мастерства, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
9022
из областного бюджета
415936
9
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
21620
10
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
636
11
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
78605
12
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя больных сельскохозяйственных животных особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
17909
13
На внедрение привлекательной системы оплаты труда в центрах занятости населения
0
14
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
15541
15
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
245344
16
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1310
17
На аутсорсинг услуг частным агентствам по занятости населения в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
228
18
На жилищно-коммунальное хозяйство
23520
19
На ремонт объектов культуры в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
11223
на развитие
316012
из республиканского бюджета
204040
20
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
104040
21
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах