"Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қызылорда облысы бойынша Тексеру комиссиясының 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 1 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 16 мамырда № 5838 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы бойынша Тексеру комиссиясының 2020 жылғы 10 тамыздағы № 1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы бойынша Тексеру комиссиясының 10.08.2020 № 1 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аппарат басшысы М. Жумадуллаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға Қ. Мүбараков
Қызылорда облысы бойынша
тексеру комиссиясының
2017 жылғы "17" сәуірдегі
№ 1 қаулысымен бекітілген
"Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттiк мекемесiнiң қызметтiк куәлiгін беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттiк мекемесiнiң қызметтiк куәлiгін беру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттiк мекемесiнiң (бұдан әрі - Тексеру комиссиясы) қызметтiк куәлiктерін беру тәртiбiн айқындайды.
2. Мемлекеттiк қызметшiнiң қызметтiк куәлiгi (бұдан әрi – қызметтiк куәлiк) оның мемлекеттiк лауазымы мен лауазымдық өкiлеттiктерiн растайтын құжат болып табылады.
3. Тиiсiнше ресiмделмеген, жарамдылық мерзiмi өткен, түзетiлген және тазартылған қызметтік куәлiк жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтiк куәлiктi беру тәртiбi
4. Қызметтiк куәлiк Тексеру комиссиясы төрағасының қолы қойылып, Тексеру комиссиясының аппаратының "Б" корпусының әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiне, Қызылорда облыстық мәслихатының хатшысының қолы қойылып, Тексеру комиссиясының төрағасы мен мүшелеріне беріледі.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Кызылординской области" и его описания
Постановление Ревизионной комиссии по Кызылординской области от 17 апреля 2017 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 16 мая 2017 года № 5838. Утратило силу постановлением Ревизионной комиссии по Кызылординской области от 10 августа 2020 года № 1
Сноска. Утратило силу постановлением Ревизионной комиссии по Кызылординской области от 10.08.2020 № 1 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Ревизионная комиссия по Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правилу выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Кызылординской области".
2. Утвердить описание служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Кызылординской области" согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата М. Жумадуллаеву.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель К. Мубараков
Утверждены
постановлением ревизионной
комиссии по Кызылординской области
от "17" апреля 2017 года № 1
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Кызылординской области"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Кызылординской области" (далее – Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Кызылординской области" (далее – Ревизионная комиссия).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Служебное удостоверение выдается административным государственным служащим корпуса "Б" аппарата Ревизионной комиссии за подписью председателя Ревизионной комиссии, председателю и членам Ревизионной комиссии за подписью секретаря маслихата Кызылординской области.

5. Қызметтiк куәлiктер қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, бұған дейiн берiлген куәлiктiң мерзiмi өткен, жоғалған, сондай-ақ бүлiнген жағдайда берiледi.
6. Қызметкерлер алған қызметтiк куәлiк үшiн осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің қызметтiк куәлiгін берудi есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі - есепке алу журналы).
7. Қызметтік куәліктер мен есепке алу журналы персоналды басқару қызметiнiң сейфiнде сақталады.
Қызметкерлер жаңа қызметтік куәлік ресімдеу және алу үшін өздерінің 2,5х3,5 сантиметр көлемдегі 2 дана түрлі түсті фотосуретін персоналды басқару қызметіне тапсырады. Бір фотосурет қызметтік куәлікке жапсырылады, екінші фотосурет есепке алу журналына жапсырылады.
Мемлекеттiк қызметке алғаш қабылданған мемлекеттiк қызметшiге қызметтiк куәлiктi тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртiбi бойынша түсiндiру жүргiзiледi.
8. Қызметтiк куәлiктi ауыстыру кезiнде бұрын берiлген қызметтiк куәлiк, жоғалту жағдайын қоспағанда, персоналды басқару қызметiне қайтарып берiлуi тиiс.
9. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу персоналды басқару қызметіне жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
10. Персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкері жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша қызметтiк куәлiктердiң есептiк деректерге сәйкестiгiне салыстырып, тексеру жүргiзедi.

5. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения.
6. За полученное служебное удостоверение сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионной комиссии по Кызылординской области" (далее – журнал учета) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе службы управления персоналом.
Сотрудники для оформления и получения нового служебного удостоверения сдают в службу управления персоналом две свои цветные фотографии размером 2,5х3,5 сантиметр. Одна фотография вклеивается в служебное удостоверение, вторая фотография вклеивается в журнал учета.
При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
8. При замене служебного удостоверения, ранее выданное служебное удостоверение подлежит возврату в службу управления персоналом, за исключением случаев утери.
9. В случае утраты или порчи служебного удостоверения его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме службу управления персоналом, подает объявление в средства массовой информации.
10. Ежегодно, по состоянию на 1 января, ответственный сотрудник службы управления персоналом проводит сверку соответствия служебных удостоверений их учетным данным.

11. Қызметтiк куәлiктерiн толтыру, ресiмдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртiбiн жалпы бақылауды персоналды басқару қызметінің басшысы жүзеге асырады.
12. Қызметтiк куәлiктi жоғалтудың, бүлдiрудiң, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудiң немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбiр фактiсi бойынша персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкері қызметтiк тексеру туралы бұйрықтың шығуынан кейiн он күнтiзбелiк күн мерзiмiнде қызметтiк тексеру жүргiзедi, оның нәтижелерi бойынша Тексеру комиссияның тәртiптiк комиссиясы кiнәлiлердi тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту туралы мәселенi қарайды.
Жоғалған қызметтiк куәлiктер бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады. Бұл туралы персоналды басқару қызметі хабардар етіледі.

11. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель службы управления персоналом.
12. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению ответственный сотрудник службы управления персоналом в течение десяти календарных дней со дня издания приказа о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Ревизионной комиссии рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.

13. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтiк куәлiктi қызметтiк тексеру жүргiзiлгеннен кейiн персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкері бередi.
14. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтiк куәлiктi Персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкеріне тапсырады.
15. Қызметтік куәлiктi тапсырған кезде кету парағына персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкерінің қолы қойылады.
16. Қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлiнген кезде тапсырған қызметтiк куәлiктер еркiн нысандағы тиiстi жою туралы акт жасала отырып, бiр жылда бiр рет жойылуға жатады.
"Қызылорда облысы бойынша
тексеру комиссиясы" мемлекеттiк мекемесiнiң
қызметтiк куәлiгін беру қағидаларына қосымша
"Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттiк мекемесiнiң қызметтiк куәлiгін берудi есепке алу журналы
Фо тосурет
Қызметтiк куәлiктiң нөмiрi
Тегi, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берiлген күнi
Алғаны жөнiнде жеке қолы
Қызметтiк куәлiктi ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруi, мерзiмiнiң өтуi, жұмыстан босатылуы, жоғалуы) туралы белгi
Қызметтiк куәлiктi жою (актiнiң нөмiрi мен күнi)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе: есепке алу журналы тiгiлiп, нөмiрленiп, персоналды басқару қызметі басшысының қолы қойылып, мөрмен расталады.
Қызылорда облысы бойынша
тексеру комиссиясының
2017 жылғы "17" сәуірдегі
№ 1 қаулысына қосымша
"Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттiк мекемесiнiң қызметтiк куәлiгінің сипаттамасы
1. Қызметтік куәлiктiң мұқабасы көк түсті, ішбетінің көлемi 6,2х8,8 сантиметр, экобылғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан болады.
2. Қызметтік куәлiктiң сыртқы бетiнiң ортасында алтын түстi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк Елтаңбасының бейнесi орналасқан, одан төмен "КУӘЛIК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген типографиялық қарiппен жазба жазылады.
3. Қызметтік куәлiктiң iшкi бөлігі ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып, көк түсті қорғаныштық тангир бейнеленген.
4. Жоғарғы бөлігінде сол жағында "Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі, оң жағында государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Кызылординской области" деген жазулар орналасқан.
5. Сол жағында: көлемі 2,5х3,5 сантиметр фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі түсті), қызметтік куәліктің номері, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, тиісті басшының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған - қазақ тіліндегі мәтін.

13. Утерянные служебные удостоверения через средства массовой информации объявляются недействительными. Об этом информируется служба управления персоналом.
Новое служебное удостоверение взамен утерянного выдается ответственным сотрудником службы управления персоналом после проведения служебного расследования.
14. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение ответственному сотруднику Службы управления персоналом.
15. На обходном листе при сдаче служебного удостоверения ставится подпись ответственного сотрудника службы управления персоналом.
16. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение к Правилам выдачи
служебного удостоверения государственного учреждения
"Ревизионная комиссия по Кызылординской области"
Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Кызылординской области"
Фотография
Номер служебного удостоверения
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание: журнал учета прошнуровывается, пронумеровывается, заверяется подписью руководителя службы управления персоналом, печатью.
Приложение к постановлению
ревизионной комиссии по Кызылординской области
от "17" апреля 2017 года № 1
Описание служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Кызылординской области"
1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества синего цвета, вкладыш размером 6,2 х 8,8 сантиметров.
2. На лицевой стороне служебного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. На внутренней стороне служебного удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир синего цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге.
4. В верхней части размещены надписи на левой стороне "Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі, на правой стороне Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Кызылординской области".
5. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 сантиметров, номер служебного удостоверения, фамилия, имя, отчество, должность сотрудника, текст на казахском языке, заверенный подписью соответствующим руководителем и гербовой печатью.

6. Оң жағында: көлемі 2,5х3,5 сантиметр Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, оның төменгі жағында көк түсті "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ", "РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН" деген жазу. Ортасында қызметтік куәліктің номірі, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы - орыс тіліндегі мәтін.
Төменгі жағында қызметтік куәліктің берілген күні және жарамдылық мерзімі (үш жыл мерзімге беріледі) - орыс тіліндегі мәтін көрсетіледі.

6. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан размером 2,5 х 3,5 сантиметров, ниже надпись синего цвета "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" "РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН". В середине номер служебного удостоверения, фамилия, имя, отчество, должность сотрудника, текст на русском языке.
Ниже указывается дата выдачи и срок действия служебного удостоверения (выдается сроком на три года), текст на русском языке.