"Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 24 наурыздағы № 53 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 сәуірде № 3349 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 39 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 26.03.2018 № 39 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 33-бабы 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 110 "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 14637 нөмірімен тіркелген) бұйрығына сәйкес Бейнеу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесі бекітілсін.
2. Бейнеу ауданының әкімдігінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 47 "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесін бекіту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3032 нөмірімен тіркелген, алғашқы ресми жарияланған күні 2016 жылғы 3 мамыр, ресми жарияланым дереккөзі "Рауан" газеті) күші жойылды деп танылсын.
3. "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Ү.Әмірханова) осы қаулының Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, аудан әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалысын бақылау "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы Ү.Әмірхановаға жүктелсін.

Об утверждении методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б"государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района
Постановление акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 24 марта 2017 года № 53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 27 апреля 2017 года № 3349. Утратило силу постановлением акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 26 марта 2018 года № 39
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 26.03.2018 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 декабря 2016 года № 110 "О некоторых вопросах оценки деятельности административных государственных служащих" (зарегистрированным в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 14637) акимат Бейнеуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Бейнеуского района от 28 марта 2016 года № 47 "Об утверждении методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 3032, дата первого официального опубликования 3 мая 2016 года, источник официального опубликования газета "Рауан").
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Бейнеуского района" (У.Амирханова) обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата района.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района" У.Амирханову.

5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б.Әзірханов
Бейнеу ауданының әкімдігінің 2017 жылғы 24 наурыздағы №53 қаулысымен бекітілген
"Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесі (одан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңы 33-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 110 "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" бұйрығына сәйкес әзірленді және "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (одан әрі – "Б" корпусының қызметшілері) қызметін бағалау алгоритмін айқындайды.
2. "Б" корпусының қызметшілерінің қызметін бағалау (одан әрі – бағалау) олардың жұмыс тиімділігі мен сапасын анықтау үшін өткізіледі.
3. Бағалау "Б" корпусының қызметшілерінің атқаратын лауазымындағы қызметінің нәтижелері бойынша өткізіледі:
1) тоқсан қорытындысы бойынша (тоқсандық бағалау) – есептік тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей (бағалануы оныншы желтоқсаннан кеш емес өткізілетін төртінші тоқсанды қоспағанда);
2) жыл қорытындысы бойынша (жылдық бағалау) – бағаланатын жылдың жиырма бесінші желтоқсанынан кешіктірмей.
Егер бағаланатын кезеңде атқаратын лауазымда болу мерзімі үш айдан кем болған жағдайларда, сондай-ақ сынақ мерзімі кезеңінде бағалау өткізілмейді.
Әлеуметтік демалыстарда болған немесе еңбекке уақытша қабілетсіздігіне байланысты жұмыста болмаған "Б" корпусының қызметшілері бағалауды жұмысқа шыққаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтеді.
4. Тоқсандық бағалау тікелей басшымен өткізіледі және "Б" корпусының қызметшілерінің лауазымдық міндеттерді орындауын бағалауға негізделеді.
"Б" корпусының қызметшілерінің тікелей басшысы өзінің лауазымдық нұсқаулығына сәйкес аталған қызметші бағынатын тұлға болып табылады.

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б.Азирханов
Утверждена постановлением акимата Бейнеуского района от 24 марта 2017 года №53
Методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района Глава 1. Общие положения
1. Настоящая методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 декабря 2016 года № 110 "О некоторых вопросах оценки деятельности административных государственных служащих" и определяет алгоритм оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района (далее – служащие корпуса "Б").
2. Оценка деятельности служащих корпуса "Б" (далее – оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы.
3. Оценка проводится по результатам деятельности служащих корпуса "Б" на занимаемой должности:
1) по итогам квартала (квартальная оценка) – не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом (за исключением четвертого квартала, оценка которого проводится не позднее десятого декабря);
2) по итогам года (годовая оценка) – не позднее двадцать пятого декабря оцениваемого года.
Оценка не проводится в случаях, если срок пребывания на занимаемой должности в оцениваемом периоде составляет менее трех месяцев, а также в период испытательного срока.
Служащие корпуса "Б", находящиеся в социальных отпусках либо отсутствующие на работе в связи с временной нетрудоспособностью, проходят оценку в течение 5 (пять) рабочих дней после выхода на работу.
4. Квартальная оценка проводится непосредственным руководителем и основывается на оценке исполнения служащими корпуса "Б" должностных обязанностей.
Непосредственным руководителем служащих корпуса "Б" является лицо, которому данный служащий подчинен согласно своей должностной инструкции.

5. Жылдық бағалау жинақталады:
1) "Б" корпусының қызметшілерінің есептік тоқсандардағы орта бағасынан;
2) Осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Б" корпусының қызметшілері жұмысының жеке жоспарын орындау бағасынан.
6. Бағалауды өткізу үшін "Б" корпусының қызметшілерін мемлекеттік лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды тұлғамен персоналды басқару қызметі оның жұмыс органы болып табылатын бағалау жөніндегі комиссия құрылады.
7. Бағалау жөніндегі комиссияның отырысы егер онда оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса өкілетті болып есептеледі.
Бағалау жөніндегі комиссияның қатыспаған мүшесін не төрағасын алмастыру бағалау жөніндегі комиссияны құру туралы бұйрыққа өзгерту енгізу жолымен уәкілетті тұлғаның шешімі бойынша іске асырылады.
8. Бағалау жөніндегі комиссияның шешімі ашық дауыс беру жолымен қабылданады.
9. Дауыс беру қорытындысы бағалау жөніндегі комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен айқындалады. Дауыстар тең болса, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы болып персоналды басқару қызметінің қызметшісі табылады.
Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы дауыс беруге қатыспайды.
2-тарау. Жұмыстың жеке жоспарын құрастыру
10. "Б" корпусының қызметшілері жұмысының жеке жоспары "Б" корпусының қызметшілерімен және оның тікелей басшысымен бірлесіп бағаланатын жылдың оныншы қаңтарынан кешіктірілмей осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрастырылады.
11. "Б" корпусының қызметшілерін лауазымға осы Әдістеменің 10-тармағында көрсетілген мерзімнен кейін тағайындаған жағдайда, "Б" корпусының қызметшілері жұмысының жеке жоспары оларды лауазымға тағайындаған күннен бастап он жұмыс күні ішінде құрастырылады.
12. "Б" корпусының қызметшілері жұмысының жеке жоспарындағы мақсаттық көрсеткіштердің саны төрттен көп емес және олар нақты, өлшенетін, қолжетімді, белгілі бір орындау мерзімімен болу керек.
13. Жеке жоспар екі данада құрастырылады. Бір дана персоналды басқару қызметіне беріледі. Екінші дана "Б" корпусының қызметшілерінің құрылымдық бөлімшесінің басшысында болады.
3-тарау. Бағалауды өткізуге дайындық
14. Персоналды басқару қызметі бағалау жөніндегі комиссия төрағасының келісімі бойынша бағалауды өткізу кестесін қалыптастырады.
Персоналды басқару қызметі бағалауды өткізу басталғанға дейін күнтізбелік он күн бұрын бағалауға жататын "Б" корпусының қызметшілерін және бағалауды іске асыратын тұлғаларды бағалауды өткізу туралы уақытылы хабардар етуді қамтамасыз етеді және оларға бағалау парақтарын толтыру үшін жібереді.

5. Годовая оценка складывается:
1) из средней оценки служащих корпуса "Б" за отчетные кварталы;
2) из оценки выполнения служащими корпуса "Б" индивидуального плана работы по форме, согласно приложению 1 к настоящей методике.
6. Для проведения оценки должностным лицом, имеющим право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности служащих корпуса "Б", создается комиссия по оценке, рабочим органом которой является служба управления персоналом.
7. Заседание комиссии по оценке считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
Замена отсутствующего члена или председателя комиссии по оценке осуществляется по решению уполномоченного лица путем внесения изменения в приказ о создании комиссии по оценке.
8. Решение комиссии по оценке принимается путем открытого голосования.
9. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии по оценке. При равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.
Секретарем комиссии по оценке является сотрудник службы управления персоналом.
Секретарь комиссии по оценке не участвует в голосовании.
Глава 2. Составление индивидуального плана работы
10. Индивидуальный план работы составляются служащими корпуса "Б" совместно с его непосредственным руководителем не позднее десятого января оцениваемого года, по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике.
11. В случае назначения служащих корпуса "Б" на должность после срока, указанного в пункте 10 настоящей Методики индивидуальный план работы служащих корпуса "Б" составляется в течение десяти рабочих дней со дня их назначения на должность.
12. Количество целевых показателей в индивидуальном плане работы служащих корпуса "Б" должны быть не более четырех, и они конкретными, измеримыми, достижимыми, с определенным сроком исполнения.
13. Индивидуальный план составляется в двух экземплярах. Один экземпляр передается в службу управления персоналом. Второй экземпляр находится у руководителя структурного подразделения служащих корпуса "Б".
Глава 3. Подготовка к проведению оценки
14. Служба управления персоналом формирует график проведения оценки по согласованию с председателем комиссии по оценке.
Служба управления персоналом за десять календарных дней до начала проведения оценки обеспечивает своевременное уведомление служащих корпуса "Б", подлежащего оценке, и лиц, осуществляющих оценку, о проведении оценки и направляет им оценочные листы для заполнения.

4-тарау. Лауазымдық міндеттерді орындауды тоқсандық бағалау
15. Лауазымдық міндеттерді орындауды бағалау негізгі, көтермелеу және айыппұл баллдарынан жинақталады.
16. Негізгі баллдар қызметшінің өзінің лауазымдық міндеттерін орындағаны үшін 100 балл деңгейінде белгіленеді.
17. Көтермелеу баллдары ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері, сондай-ақ мазмұндық және/немесе ұйымдастырушылық тұрғыдан күрделі болып табылатын қызмет түрлері үшін қойылады.
18. Ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері және күрделі қызмет түрлері мемлекеттік органдармен өз салалық ерекшеліктеріне сүйеніп дербес анықталады және іске асырылатын жұмыстың көлемі мен күрделілігінің өсу тәртібімен бес деңгейлік шкала бойынша орналастырылады. Бұл ретте көтермеленетін қызмет көрсеткіштері мен түрлері санына электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде және мемлекеттік органдардың Интранет-порталында белгіленетін де, белгіленбейтін де құжаттар мен іс-шаралар кіре алады.
Әр көтермеленетін қызмет көрсеткіші немесе түрі үшін "Б" корпусының қызметшілеріне тікелей басшымен бекітілген шкалаға сәйкес "+1"-ден "+5" баллға дейін беріледі.
19. Айыппұл баллдары орындау және еңбек тәртібін бұзғаны үшін қойылады.
20. Орындау тәртібін бұзуларға жоғары тұрған органдардың, мемлекеттік орган басшылығының, тікелей басшының тапсырмаларын орындау және жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау мерзімдерін бұзулар жатады.
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың көздері болып құжат айналымы қызметімен және "Б" корпусының қызметшілерінің тікелей басшысымен құжатты дәлелденген мәліметтер табылады.
21. Еңбек тәртібін бұзуларға қызметшілердің қызметтік әдепті бұзулары жатады.
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы ақпараттың көздері болып персоналды басқару қызметімен және "Б" корпусының қызметшілерінің тікелей басшысымен құжатты дәлелденген мәліметтер табылады.
22. Әр орындау және еңбек тәртібін бұзғаны үшін "Б" корпусының қызметшілеріне әр бұзу фактісі үшін "-2" балл мөлшерінде айыппұл баллдары қойылады.
23. Лауазымдық міндеттерді орындауды бағалауды өткізу үшін "Б" корпусының қызметшілері тікелей басшыға осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған бағалау парағын келісу үшін ұсынады.
24. Тікелей басшы "Б" корпусының қызметшілерінің еңбек және орындау тәртібін бұзғаны туралы персоналды басқару қызметімен, құжат айналымы қызметімен ұсынылған мәліметтерді есепке ала отырып, бағалау парағын онда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын зерттеп, қарайды, оған түзетулер (болған жағдайда) енгізеді және онымен келіседі.

Глава 4. Квартальная оценка исполнения должностных обязанностей
15. Оценка исполнения должностных обязанностей складывается из базовых, поощрительных и штрафных баллов.
16. Базовые баллы устанавливаются на уровне 100 баллов за выполнение служащим своих должностных обязанностей.
17. Поощрительные баллы выставляются за показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане.
18. Показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы и сложные виды деятельности определяются государственными органами самостоятельно исходя из своей отраслевой специфики и распределяются по пятиуровневой шкале в порядке возрастания объема и сложности осуществляемой работы. При этом в число поощряемых показателей и видов деятельности могут входить и фиксируемые, и нефиксируемые в единой системе электронного документооборота и Интранет-портале государственных органов документы и мероприятия.
За каждый поощряемый показатель или вид деятельности служащим корпуса "Б" непосредственным руководителем присваиваются в соответствии с утвержденной шкалой от "+1" до "+5" баллов.
19. Штрафные баллы выставляются за нарушения исполнительской и трудовой дисциплины.
20. К нарушениям исполнительской дисциплины относятся нарушения сроков исполнения поручений вышестоящих органов, руководства государственного органа, непосредственного руководителя и рассмотрения обращений физических и юридических лиц.
Источниками информации о фактах нарушения исполнительской дисциплины являются документально подтвержденные службой документооборота и непосредственным руководителем служащих корпуса "Б" сведения.
21. К нарушениям трудовой дисциплины относятся нарушения служащими служебной этики.
Источниками информации о фактах нарушения трудовой дисциплины являются документально подтвержденные службой управления персоналом и непосредственным руководителем служащих корпуса "Б" сведения.
22. За каждое нарушение исполнительской и трудовой дисциплины служащим корпуса "Б" выставляются штрафные баллы в размере "– 2" балла за каждый факт нарушения.
23. Для проведения оценки исполнения должностных обязанностей служащие корпуса "Б" представляет для согласования заполненный оценочный лист непосредственному руководителю по форме согласно приложению 2 к настоящей Методике.
24. Непосредственный руководитель с учетом представленных службой управления персоналом, службой документооборота сведений о фактах нарушения служащими корпуса "Б" трудовой и исполнительской дисциплины, рассматривает оценочный лист, изучив достоверности указанных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает с ним.

25. Тікелей басшымен келісілгеннен кейін, бағалау парағына "Б" корпусының қызметшілерімен қол қойылады.
"Б" корпусының қызметшілерінің бағалау парағына қол қоюдан бас тартуы құжаттарды бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберу үшін кедергі болмайды. Бұл жағдайда персоналды басқару қызметінің жұмыскерімен және "Б" корпусының қызметшілерінің тікелей басшысымен еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акт құрастырылады.
26. "Б" корпусының қызметшілерінің тоқсандық қорытынды бағасы тікелей басшымен келесі формула бойынша есептеледі:
∑ m = 100 + а – в,
мұнда:
∑ m – тоқсандық баға;
a – көтермелеу баллдары;
в – айыппұл баллдары.
27. Тоқсандық қорытынды баға келесі шкала бойынша қойылады:
80 баллдан төмен – "қанағаттанарлықсыз",
80-нен 105 (қоса алғанда) баллға дейін – "қанағаттанарлық",
106-дан 130 (қоса алғанда) баллға дейін – "тиімді",
130 баллдан жоғары – "өте жақсы".
5-тарау. Жылдық бағалау
28. Жылдық бағалауды өткізу үшін "Б" корпусының қызметшілері осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған жеке жоспардың орындалуын бағалау парағын тікелей басшыға келісу үшін жолдайды.
29. Тікелей басшы бағалау парағын онда берілген мәліметтердің дұрыстығын зерттеп, қарайды, оған түзетулер (болған жағдайда) енгізеді, және онымен келіседі.
30. Жұмыстың жеке жоспарының орындалуын бағалау келесі шкала бойынша қойылады:
жұмыстың жеке жоспарымен көзделген мақсаттық көрсеткіштің орындалмағаны үшін – 2 балл;
мақсаттық көрсеткіштің ішінара орындалғаны үшін – 3 балл;
мақсаттық көрсеткіштің орындалғаны (күтілетін нәтижеге қол жеткізгені) үшін – 4 балл;
мақсаттық көрсеткіштің күтілетін нәтижесінің асыра орындалғаны үшін – 5 балл.
31. Тікелей басшымен келісілгеннен кейін бағалау парағы "Б" корпусының қызметшілерімен расталады.
"Б" корпусының қызметшілерінің бағалау парағына қол қоюдан бас тартуы құжаттарды бағалау жөніндегі комиссияның отырысына жіберу үшін кедергі болмайды. Бұл жағдайда персоналды басқару қызметінің жұмыскерімен және "Б" корпусының қызметшілерінің тікелей басшысымен еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акт құрастырылады.
32. "Б" корпусының қызметшілерінің жылдық қорытынды бағасы персоналды басқару қызметімен бағалау жөніндегі комиссияның отырысына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірілмей келесі формула бойынша есептеледі:
∑ жыл = 0,4 * ∑ m + 0,6 * ∑ жж,
мұнда:
∑ жыл – жылдық баға;
∑ m – есептік тоқсандар үшін орта баға (ортаарифметикалық мән).
Бұл ретте тоқсандық бағалардың алынған ортаарифметикалық мәні осы Әдістеменің 27-тармағында көрсетілген шкала есепке алына отырылып, бес баллдық бағалар жүйесіне келтіріледі, атап айтқанда:

25. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист подписывается служащими корпуса "Б".
Отказ служащих корпуса "Б" от подписания оценочного листа не является препятствием для направления документов на заседание комиссии по оценке. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащих корпуса "Б" в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
26. Итоговая квартальная оценка служащих корпуса "Б" вычисляется непосредственным руководителем по следующей формуле:
∑ кв = 100 + а – в,
здесь:
∑ кв – квартальная оценка;
а – поощрительные баллы;
в – штрафные баллы.
27. Итоговая квартальная оценка выставляется по следующей шкале:
менее 80 баллов – "неудовлетворительно",
от 80 до 105 (включительно) баллов – "удовлетворительно",
от 106 до 130 (включительно) баллов – "эффективно",
свыше 130 баллов – "превосходно".
Глава 5. Годовая оценка
28. Для проведения годовой оценки служащие корпуса "Б" направляют для согласования заполненный оценочный лист выполнения индивидуального плана непосредственному руководителю по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике.
29. Непосредственный руководитель рассматривает оценочный лист, изучив достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает с ним.
30. Оценка выполнения индивидуального плана работы выставляется по следующей шкале:
за невыполнение целевого показателя, предусмотренного индивидуальным планом работы – 2 балла;
за частичное выполнение целевого показателя – 3 балла;
за выполнение целевого показателя (достижение ожидаемого результата) – 4 балла;
за превышенное выполнение ожидаемого результата целевого показателя – 5 баллов.
31. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист заверяются служащими корпуса "Б".
Отказ от подписания оценочного листа служащих корпуса "Б" не может служить препятствием для направления документов на заседание комиссии по оценке. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащих корпуса "Б" в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
32. Итоговая годовая оценка служащих корпуса "Б" вычисляется службой управления персоналом не позднее пяти рабочих дней до заседания комиссии по оценке по следующей формуле:
∑ год = 0,4 * ∑ кв + 0,6 * ∑ ИП
здесь:
∑ год – годовая оценка;
∑ кв – средняя оценка за отчетные кварталы (среднеарифметическое значение).
При этом полученное среднеарифметическое значение квартальных оценок с учетом шкалы, указанной в пункте 27 настоящей Методики, приводится к пятибалльной системе оценок, а именно:

"қанағаттанарлықсыз" мәнге (80 баллдан төмен) – 2 балл,
"қанағаттанарлық" мәнге (80-нен 105 баллға дейін) – 3 балл,
"тиімді" мәнге (106-дан 130 баллға (қоса алғанда) дейін) – 4 балл,
"өте жақсы" мәнге (130 баллдан жоғары) – 5 балл;
∑ жж – жұмыстың жеке жоспарын орындау бағасы (ортаарифметикалық мән).
33. Жылдық қорытынды баға келесі шкала бойынша қойылады:
3 баллдан төмен – "қанағаттанарлықсыз";
3 баллдан 3,9 баллға дейін – "қанағаттанарлық";
4 баллдан 4,9 балға дейін – "тиімді";
5 балл – "өте жақсы".
6-тарау. Комиссиямен бағалау нәтижелерін қарау
34. Персоналды басқару қызметі комиссия төрағасымен келісілген кестеге сәйкес бағалау нәтижелерін қарау бойынша комиссияның отырысын өткізуді қамтамасыз етеді.
Персоналды басқару қызметі комиссияның отырысына келесі құжаттарды ұсынады:
1) толтырылған бағалау парақтары;
2) "Б" корпусының қызметшілерінің лауазымдық нұсқаулығы;
3) осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша комиссия отырысының хаттамасының жобасы.
35. Комиссия тоқсандық және жылдық бағалау нәтижелерін қарайды және келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) бағалау нәтижелерін бекіту;
2) бағалау нәтижелерін қайта қарау.
Бағалау нәтижелерін қайта қарау туралы шешім қабылдаған жағдайда комиссия хаттамада тиісті түсіндірмемен бағаны түзетеді.
36. Персоналды басқару қызметі "Б" корпусының қызметшілерін бағалау нәтижелерімен комиссия отырысы аяқталған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде таныстырады.
"Б" корпусының қызметшілерін бағалау нәтижелерімен таныстыру жазбаша нысанда немесе электронды нысанда іске асырылады.
"Б" корпусының қызметшілерінің танысудан бас тартуы бағалау нәтижелерін оның қызметтік тізіміне енгізу үшін кедергі болмайды. Бұл жағдайда персоналды басқару қызметінің жұмыскерімен еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акт құрастырылады.
37. Осы Әдістеменің 34-тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы персоналды басқару қызметінде сақталады.
7-тарау. Бағалау нәтижелеріне шағымдану
38. Комиссия шешіміне "Б" корпусының қызметшілерімен мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне шағымдануы шешім шыққан күннен бастап он жұмыс күні ішінде іске асырылады.
39. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган немесе оның аумақтық департаменті "Б" корпусының қызметшілерінің шағымы түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде оны қарауды іске асырады және заңнамамен белгіленген бағалауды өткізу тәртібін бұзушылықтар анықталған жағдайларда, мемлекеттік органға комиссия шешімін жоюды ұсынады.

значению "неудовлетворительно" (менее 80 баллов) – 2 балла,
значению "удовлетворительно" (от 80 до 105 баллов) – 3 балла,
значению "эффективно" (от 106 до 130 (включительно) баллов) – 4 балла,
значению "превосходно" (свыше 130 баллов) – 5 баллов;
∑ ИП – оценка выполнения индивидуального плана работы (среднеарифметическое значение).
33. Итоговая годовая оценка выставляется по следующей шкале:
менее 3 баллов – "неудовлетворительно",
от 3 до 3,9 баллов – "удовлетворительно",
от 4 до 4,9 баллов – "эффективно",
5 баллов – "превосходно".
Глава 6. Рассмотрение результатов оценки комиссией
34. Служба управления персоналом обеспечивает проведение заседания комиссии по рассмотрению результатов оценки в соответствии с графиком, согласованным с председателем комиссии.
Служба управления персоналом предоставляет на заседание комиссии следующие документы:
1) заполненные оценочные листы;
2) должностная инструкция служащих корпуса "Б";
3) проект протокола заседания комиссии по форме согласно приложению 4 к настоящей Методике.
35. Комиссия рассматривает результаты квартальных и годовой оценки и принимает одно из следующих решений:
1) утвердить результаты оценки;
2) пересмотреть результаты оценки.
В случае принятия решения о пересмотре результатов оценки комиссия корректирует оценку с соответствующим пояснением в протоколе.
36. Служба управления персоналом ознакомляет служащих корпуса "Б" с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня завершения заседания комиссии.
Ознакомление служащих корпуса "Б" с результатами оценки осуществляется в письменной форме или электронной форме.
Отказ служащих корпуса "Б" от ознакомления не является препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В этом случае работником службы управления персоналом в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
37. Документы, указанные в пункте 34 настоящей Методики, а также подписанный протокол заседания комиссии хранятся в службе управления персоналом.
Глава 7. Обжалование результатов оценки
38. Обжалование решения комиссии служащими корпуса "Б" в уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня вынесения решения.
39. Уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент в течение десяти рабочих дней со дня поступления жалобы служащих корпуса "Б" осуществляет ее рассмотрение и в случаях обнаружения нарушений установленного законодательством порядка проведения оценки рекомендует государственному органу отменить решение комиссии.

40. Қабылданған шешім туралы ақпарат мемлекеттік органмен екі апта ішінде мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне ұсынылады.
41. "Б" корпусының қызметшілері бағалау нәтижелеріне сотта шағымдануға құқылы.
8-тарау. Бағалау нәтижелері бойынша шешімдер қабылдау
42. Бағалау нәтижелері бонус төлеу және оқыту бойынша шешімдер қабылдауға негіз болып табылады.
43. Бонустар "өте жақсы" және "тиімді" бағалау нәтижелері бар "Б" корпусының қызметшілеріне төленеді.
44. "Б" корпусының қызметшілерін оқыту (біліктілігін арттыру) жылдық бағалаудың қорытындылары бойынша "Б" корпусының қызметшілерінің қанағаттанарлықсыз болып танылған қызметінің бағыты бойынша өткізіледі.
"Б" корпусының қызметшілері біліктілігін арттыру курстарына комиссиямен олардың қызметін жылдық бағалаудың нәтижелері бекітілгеннен кейін үш ай ішінде жіберіледі.
45. "Қанағаттанарлықсыз" баға алған "Б" корпусының қызметшілері мемлекеттік әкімшілік лауазымға алғаш рет қабылданған тұлғаларға тәлімгер болып бекітілмейді.
46. "Б" корпусының қызметшілерінің қатарынан екі жыл қорытындысы бойынша "қанағаттанарлықсыз" мәнмен бағалау нәтижелері оларды лауазымынан төмендету туралы шешім қабылдау үшін негіз болып табылады. Кез-келген төмен тұрған бос лауазым болмаған жағдайда, "Б" корпусының қызметшілері заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмыстан шығарылады.
47. "Б" корпусының қызметшілерінің қызметін бағалаудың нәтижелері олардың қызметтік тізімдеріне енгізіледі.
"Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесіне 1-қосымша
нысан
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісі жұмысының жеке жоспары
__________________________________жыл
(жеке жоспар құрастырылатын кезең)
Қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қызметшінің лауазымы:
Қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
р/с
Мақсаттық көрсеткіштер*
Күтілетін нәтижелер
1
Мақсаттық көрсеткіш 1
2
Мақсаттық көрсеткіш 2
3
Мақсаттық көрсеткіш 3
4
Ескертпе:
* Мақсаттық көрсеткіштер олардың мемлекеттік органның стратегиялық мақсатына (мақсаттарына) қол жеткізуге бағыттылығын есепке ала отырып, ал ол (олар) болмаған жағдайда қызметшінің функционалдық міндеттеріне сүйене отырып анықталады.
Мақсаттық көрсеткіштердің саны төрттен көп емес, оның ішінде жартысынан кем емесі өлшенетін болуға тиіс.
Қызметші                                          Тікелей басшы
(тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері) (тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері)
күні                                                 күні
қолы                                                 қолы
"Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесіне 2-қосымша
нысан
Бағалау парағы
______тоқсан            жыл
(бағаланатын кезең)
Бағаланатын қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда):
Бағаланатын қызметшінің лауазымы:
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
Лауазымдық міндеттерді орындау бағасы:
р/с
Қызметшінің өзін-өзі бағалауы
Тікелей басшының бағалауы
Ескерту
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Көтермеленетін көрсеткіштер мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
1
2
3
Өзін-өзі бағалау нәтижесі:
Бағалау нәтижесі:
Қызметші                                          Тікелей басшы
(тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері) (тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері)
күні                                                 күні
қолы                                                 қолы
"Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесіне 3-қосымша
нысан
Бағалау парағы
__________________жыл
(бағаланатын жыл)
Бағаланатын қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда):
Бағаланатын қызметшінің лауазымы:
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:
Жеке жоспарды орындау бағасы:
р/с
Мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
Маңызы
Қызметшінің өзін-өзі бағалау нәтижелері
Басшының бағалау нәтижелері
Ескерту
1
1 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
2
2 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
3
3 мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
2-ден 5 ке дейін
4
Қызметші                                          Тікелей басшы
(тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері)      (тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері)
күні                                                 күні
қолы                                                 қолы
"Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Бейнеу ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Бейнеу ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесіне 4-қосымша
нысан
Бағалау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы
(мемлекеттік органның атауы)
(бағалау түрі: тоқсандық/жылдық және бағаланатын кезең (тоқсан және (немесе) жыл)
Бағалау нәтижелері
р/с
Қызметшілердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бағалау нәтижелері туралы мәліметтер
Комиссиямен бағалау нәтижелерін түзету
(болған жағдайда)
Комиссияның ұсынымдары
1.
2.
...
Комиссияның қорытындысы:
Тексерген:
Комиссия хатшысы:                                           Күні:
(тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері, қолы)
Комиссия төрағасы:                                           Күні:
(тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері, қолы)
Комиссия мүшесі:                                           Күні:
(тегі, аты, әкесінің атының бірінші әріптері, қолы)

40. Информация о принятом решении представляется государственным органом в течение двух недель в уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент.
41. Служащие корпуса "Б" вправе обжаловать результаты оценки в суде.
Глава 8. Принятие решений по результатам оценки
42. Результаты оценки являются основаниями для принятия решений по выплате бонусов и обучению.
43. Бонусы выплачиваются служащим корпуса "Б", имеющим результаты оценки "превосходно" и "эффективно".
44. Обучение (повышение квалификации) служащих корпуса "Б" проводится по направлению, по которому деятельность служащих корпуса "Б" по итогам годовой оценки признана неудовлетворительной.
Служащие корпуса "Б" направляется на курсы повышения квалификации в течение трех месяцев после утверждения комиссией результатов годовой оценки их деятельности.
45. Служащие корпуса "Б", получившие оценку "неудовлетворительно", не закрепляются наставником за лицами, впервые принятыми на административные государственные должности.
46. Результаты оценки служащих корпуса "Б" по итогам двух лет подряд со значением "неудовлетворительно" являются основанием для принятия решения о понижении их в должности. В случае отсутствия любой вакантной нижестоящей должности служащие корпуса "Б" увольняется с работы в установленном законодательством порядке.
47. Результаты оценки деятельности служащих корпуса "Б" вносятся в их послужные списки.
Приложение 1 к методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района
форма
Индивидуальный план работы административного государственного служащего корпуса "Б"
__________________________________год
(период, на который составляется индивидуальный план)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) служащего
Должность служащего:
Наименование структурного подразделения служащего:
п/п
Целевые показатели *
Ожидаемые результаты
1
Целевой показатель 1
2
Целевой показатель 2
3
Целевой показатель 3
4
Примечание:
* Целевые показатели определяются с учетом их направленности на достижение стратегической цели (целей) государственного органа, а в случае ее (их) отсутствия, исходя из функциональных обязанностей служащего.
Количество целевых показателей составляет не более четырех, из них не менее половины измеримых.
Служащий                                    Непосредственный руководитель
(фамилия, инициалы)                                    (фамилия, инициалы)
дата                                                 дата
подпись                                           подпись
Приложение 2 к методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района
форма
Оценочный лист
______квартал       года
(оцениваемый период)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего:
Должность оцениваемого служащего:
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
Оценка исполнения должностных обязанностей:
п/п
Самооценка служащего
Оценка непосредственного руководителя
Примечание
Сведения
о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения
о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения
о фактах нарушения трудовой дисциплины
Сведения
о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения
о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения
о фактах нарушения трудовой дисциплины
1
2
3
Результат самооценки:
Результат оценки:
Служащий                                    Непосредственный руководитель
(фамилия, инициалы)                                    (фамилия, инициалы)
дата                                                 дата
подпись                                           подпись
Приложение 3 к методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района
форма
Оценочный лист
____________________год
(оцениваемый год)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) оцениваемого служащего:
Должность оцениваемого служащего:
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:
Оценка выполнения индивидуального плана:
п/п
Результат целевого показателя
Значение
Результаты самооценки служащего
Результаты оценки руководителя
Примечание
1
Результат целевого показателя 1
от 2 до 5
2
Результат целевого показателя 2
от 2 до 5
3
Результат целевого показателя 3
от 2 до 5
4
Служащий                                    Непосредственный руководитель
(фамилия, инициалы)                                    (фамилия, инициалы)
дата                                                 дата
подпись                                           подпись
Приложение 4 к методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Бейнеуского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Бейнеуского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Бейнеуского района
форма
Протокол заседания комиссии по оценке
(наименование государственного органа)
(вид оценки: квартальная/годовая и оцениваемый период (квартал и (или) год)
Результаты оценки
п/п
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) служащих
Сведения о результатах оценки
Корректировка комиссией результатов оценки (в случае наличия)
Рекомендации комиссии
1.
2.
...
Заключение комиссии:
Проверено:
Секретарь комиссии:                                     Дата:
(фамилия, инициалы, подпись)
Председатель комиссии:                                     Дата:
(фамилия, инициалы, подпись)
Член комиссии:                                           Дата:
(фамилия, инициалы, подпись)