Алтынсарин ауданының 2018–2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 134 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 7447 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше, 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2237954,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 503983,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4501,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7139,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1722331,7 мың теңге;
2) шығындар – 2246516,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68914,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 86417,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17503,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті)– - 77475,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77475,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 21.11.2018 № 196 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін бюджет субвенциялар көлемі 1394706,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен трансферттер қарастырылғаны ескерілсін;
1) 2018 жылға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне 6723,0 мың тенге сомасында;
2) 2018 жылға халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 2689,0 мың тенге сомасында;
3) 2018 жылға Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға 3394,0 мың тенге сомасында;
4) 2018 жылға арналған еңбек нарығын дамыту үшін 31101,0 теңге көлемінде.
5) 2017 жылға тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге үстеме ақы төлеу үшін 3986,0 мың тенге сомасында;
6) 2017 жылға негізгі қызметкердің оқу кезеңінде орнына уақытша отырғаны үшін мұғалімдерге үстеме ақы төлеу үшін 1948,0 мың тенге сомасында;
7) 2018 жылға арналған мамандарды әлеуметтіқ қолдау шараларын іске асыру үшін 86580,0 мың тенге сомасында;

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2018-2020 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 20 декабря 2017 года № 134. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 января 2018 года № 7447. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в республике Казахстан" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2237954,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 503983,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4501,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7139,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1722331,7 тысяча тенге;
2) затраты – 2246516,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68914,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86417,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17503,0 тысячи тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 77475,6 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77475,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 21.11.2018 № 196 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1394706,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи на 2018 год в сумме 6723,0 тысяч тенге;
2) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения на 2018 год в сумме 2689,0 тысяч тенге;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы на 2018 год в сумме 3394,0 тысяч тенге;
4) на развитие рынка труда на 2018 год в сумме 31101,0 тысяч тенге.
5) на доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам на 2017 год в сумме 3986,0 тысяч тенге;
6) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника на 2018 год в сумме 1948,0 тысяч тенге.
7) бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистам на 2018 год в сумме 86580,0 тысяч тенге;

8) жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы 2018 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген шығыстар 66539,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 04.04.2018 № 166 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2018 № 178 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық трансферттер қарастырылған ескерілсін;
1) Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 26725,0 мың тенге сомасында;
2) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде көші-қон және оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (жалдау) бойынша 633,0 мың тенге сомасында;
3) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша, мобильдік орталықтарда оқуды қоса алғанда жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 4484,0 мың тенге сомасында;
4) елді мекендердің бас жоспарларын жүзеге асыру үшін 2912,0 мың теңге сомасында;
5) Әкімшілік шекараларды орнатуға және қазып салуға 5820,0 мың тенге сомасында;
6) Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 3610,0 мың тенге сомасында;
7) Жерлеудің топырақтық ошақтарының қоршауларын құрылғысына 3168,0 мың тенге сомасында;
8) "Докучаев ауылына кіреберіс" 0-9 км аудандық маңызы бар автомобиль жолы учаскесін орташа жөндеуге 1000,0 мың тенге сомасында;
9) "Сосновый Бор санаториіне кіреберіс" 0-8км аудандық маңызы бар автомобиль жолы учаскесін орташа жөндеуге 90565,0 мың тенге сомасында;
10) "Красный кордон ауылына кіреберіс" 0-3,8 км аудандық маңызы бар автомобиль жолы учаскесін орташа жөндеуге 3873,0 мың тенге сомасында;
11) білім беру мекемелерін жоғары жылдамдықты интернетке қосу үшін 9882,5 мың теңге.
12) жаңартылған мазмұндағы кітаптарды сатып алу үшін 3199,0 мың теңге;
13) 2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктерімен халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 2741,0 мың теңге сомасында;
14) ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 2603,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 04.04.2018 № 166 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2018 № 178 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

8) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещению сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов на 2018 год в сумме 66539,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решениями маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 04.04.2018 № 166 (вводится в действие с 01.01.2018); от 08.06.2018 № 178 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрен трансферт из областного бюджета:
1) на содержание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 26725,0 тысяч тенге;
2) на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы на 2018 год в сумме 633,0 тысячи тенге;
3) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы на 2018 год в сумме 4484,0 тысяч тенге;
4) на разработку генеральных планов населенных пунктов в сумме 2912,0 тысяч тенге;
5) на установление и пропашку административных границ в сумме 5820,0 тысяч тенге;
6) на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 3610,0 тысяч тенге;
7) на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
8) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Докучаевка" 0-9 км в сумме 1000,0 тысяч тенге;
9) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Подъезд к санаторий Сосновый Бор" 0-8 км в сумме 90565,0 тысяч тенге;
10) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Красный Кордон" 0-3,8 км в сумме 3873,0 тысяч тенге.
11) для включения организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 9882,5 тысяч тенге.
12) на приобретение учебников по обновленному содержанию в сумме 3199,0 тысяч тенге;
13) на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 2741,0 тысяч тенге;
14) на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 2603,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 04.04.2018 № 166 (вводится в действие с 01.01.2018); от 08.06.2018 № 178 (вводится в действие с 01.01.2018).

5. 2018 жылға Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органның резервін бекітуге 3000,0 мың теңге;
6. 2018 жылға аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілісін.
7. 2018 жылға ауылдық округтер, селолар, ауыл бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілісін.
8. 2018 жылға ауыл, ауылдық округтер арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Лингер
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Есмұханов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Алтынсарин аудандық әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ Е. Павлюк
2017 жылғы 20 желтоқсан
Мәслихаттың
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 143 шешіміне 1-қосымша
Алтынсарин ауданының 2018 жылға арналған бюджеті

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2018 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов района на 2018 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2018 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии А. Лингер
Секретарь Алтынсаринского
районного маслихата Б. Есмуханов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Алтынсаринского района"
__________________ Е. Павлюк
20 декабря 2017 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2017 года № 134
Бюджет Алтынсаринского района на 2018 год