Амангелді ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 7454 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4211755,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 267126,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5030,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5670,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3933928,3 мың теңге;
2) шығындар – 4233145,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 10433,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 18038,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 7605,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -31823,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31823,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 15.11.2018 № 254 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Амангелді ауданының кенттер, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
2018 жылға Амангелді ауылдық округі – 171 726,0 мың теңге;
2019 жылға Амангелді ауылдық округі – 145 388,0 мың теңге;
2020 жылға Амангелді ауылдық округі – 146 511,0 мың теңге.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттерінің түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
"Қостанай облысы Амангелді ауданының Амангелді ауылында 320 орындық орта мектеп құрылысы" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
"Әнуар Боранбаев атындағы жалпы білім беру орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының жылыту, су құбыры, кәріз желілерін, электр желілерін, өрт сөндіру сигнализациясын күрделі жөндеуге;
"Әнуар Боранбаев атындағы жалпы білім беру орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге;

О районном бюджете Амангельдинского района на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20 декабря 2017 года № 171. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 января 2018 года № 7454. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4211755,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 267126,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5030,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5670,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3933928,3 тысяч тенге;
2) затраты – 4233145,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 433,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18038,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7605,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -31823,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31823,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 15.11.2018 № 254 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2018 – 2020 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сел, сельких округов Амангельдинского района, в том числе:
на 2018 год Амангельдинскому сельскому округу – 171 726,0 тысяч тенге;
на 2019 год Амангельдинскому сельскому округу – 145 388,0 тысяч тенге;
на 2020 год Амангельдинскому сельскому округу – 146 511,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Строительство средней школы на 320 мест в селе Амангельды Амангельдинского района Костанайской области";
на капитальный ремонт системы отопления, водопровода, канализации, электрических сетей, пожарной сигнализации здания коммунального государственного учреждения "Общая образовательная средняя школа имени Ануара Боранбаева";
на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Общая образовательная средняя школа имени Ануара Боранбаева";

Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша, мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
Амангелді ауылының төрт көшесін орташа жөндеуге;
Әкімшілік шекараларды орнатуға және қазып салуға;
"Машдвор" бөгетін күрделі жөндеу" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
еңбек нарығын дамытуға;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 18 038,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
5. 2018 жылға арналған Амангелді ауданының жергілікті атқарушы орган резерві – 2 637,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенцияның көлемі – 2 043 283,0 мың теңге.
7. Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2018 жылға арналған жергілікті аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 -қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2018-2020 жылдарға арналған Амангелді ауданының кенттер, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
10. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында трансфеттерді бөлу 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес көзделгені ескерілсін.
11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті жетінші сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы Қ. Кеделбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_____________________ М. Сакетов
2017 жылғы 20 желтоқсан
Мәслихаттың
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 171 шешіміне 1-қосымша
Амангелді ауданының 2018 жылға арналған аудандық бюджеті

на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
на средний ремонт четырех улиц села Амангельды;
на установление и пропашку административных границ;
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Капитальный ремонт плотины "Машдвор";
на развитие рынка труда;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 18 038,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2018 год в сумме 2 637,0 тысяч тенге.
6. Объем субвенции на 2018 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 2 043 283,0 тысяч тенге.
7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельких округов Амангельдинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 5, 6, и 7.
10. Учесть, что в бюджете района на 2018-2020 годы предусмотрено распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами согласно приложениям 8, 9, 10.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель очередной седьмой сессии,
секретарь районного маслихата К. Кеделбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
Амангельдинского района"
_________________ М. Сакетов
20 декабря 2017 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2017 года № 171
Районный бюджет Амангельдинского района на 2018 год