Мәслихаттың 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 76 "Әулиекөл ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 29 қарашадағы № 151 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 желтоқсанда № 7358 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 76 "Әулиекөл ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6776 тіркелген, 2017 жылғы 12 қаңтарда "Әулиекөл" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Әулиекөл ауданының 2017 - 2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4368052,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 921954,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 22027,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша –11800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3412271,4 мың теңге;
2) шығындар – 4508780,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 82616,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 100862,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18246,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223343,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223343,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағының 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1099,0 мың теңге сомасында;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 2740,0 мың теңге сомасында;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 7808,0 мың теңге сомасында;
5) көшуге субсидия беруге 3345,0 мың теңге сомасында;
6) жалақыны ішінара субсидиялауға 5047,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 3-тармағының 1) тармақшасы алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 4-тармағының 4), 5), 6), 7), 9), 10) және 12) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 22 декабря 2016 года № 76 "О бюджете Аулиекольского района на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29 ноября 2017 года № 151. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 декабря 2017 года № 7358
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 22 декабря 2016 года № 76 "О бюджете Аулиекольского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6776, опубликовано 12 января 2017 года в газете "Әулиекөл") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аулиекольского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4368052,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 921954, 0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 22027,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11800,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3412271,4 тысячи тенге;
2) затраты – 4508780,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 82616,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 100862,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18246,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223343,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223343,8 тысяч тенге.";
подпункты 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1099,0 тысяч тенге;
3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 2740,0 тысяч тенге;
4) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 7808,0 тысяч тенге;
5) предоставление субсидий на переезд в сумме 3345,0 тысяч тенге;
6) частичное субсидирование заработной платы в сумме 5047,0 тысяч тенге;";
подпункт 1) пункта 3 указанного решения исключить;
подпункты 4), 5), 6), 7), 9), 10) и 12) пункта 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"4) 2016 жылы Жұмыспен қамту жол картасы - 2020 бойынша кәсіби даярлауға бағытталған мамандардың оқуын аяқтауға 2220,0 мың теңге сомасында;
5) қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарын өтеуге 4533,4 мың теңге сомасында;
6) бухгалтерлерді оқытуға 455,3 мың теңге сомасында;
7) арнайы мақсаттағы аудит жүргізуге 340,0 мың теңге сомасында;
9) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 1553,0 мың теңге сомасында;
10) жер құрылысы құжаттарын әзірлеуге, жер келбетін суреттеуге және сібір жарасы көмінділерінің топырақты ошақтарының қоршауларын орнатуға 4137,5 мың теңге сомасында;
12) 2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында қажетті кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларын, жұмылдыру орталықтарында оқытумен бірге қоса алғанда, қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 29777,7 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5 және 5-1-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға облыстық бюджеттен 26508,1 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферт түсімі көзделгені ескерілсін.
5-1. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттен 254610,8 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферт түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 8-3-тармағымен толықтырылсын:
"8-3. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетке аударуға жататын бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу жөнінде 29,7 мың теңге сомасында борышқа қызмет көрсету ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрағасы,
аудандық мәслихат
хатшысының міндетін атқарушы М. Есенғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_______________ Т. И. Печникова
2017 жылғы 29 қараша
Мәслихаттың
2017 жылғы 29 қарашадағы
№ 151 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 76 шешіміне
1-қосымша
Әулиекөл ауданының 2017 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

"4) доучивание специалистов, направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости - 2020 в сумме 2220,0 тысяч тенге;
5) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 4533,4 тысячи тенге;
6) обучение бухгалтеров в сумме 455,3 тысячи тенге;
7) проведение аудита специального назначения в сумме 340,0 тысяч тенге;
9) проведение ветеринарных мероприятий по энзотических болезням животных в сумме 1553,0 тысячи тенге;
10) на разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений в сумме 4137,5 тысяч тенге;
12) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 29777,7 тысяч тенге.";
пункты 5 и 5-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 26508,1 тысяча тенге.
5-1. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 254610,8 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 8-3 следующего содержания:
"8-3. Учесть в бюджете района на 2017 год обслуживание долга по выплате вознаграждений по бюджетным кредитам, подлежащих перечислению в областной бюджет в сумме 29,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 и 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель внеочередной сессии,
и.о. секретаря районного маслихата М. Есенгалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования акимата
Аулиекольского района"
__________________ Т.И. Печникова
29 ноября 2017 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 ноября 2017 года № 151
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2016 года № 76
Бюджет Аулиекольского района на 2017 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы