Мәслихаттың 2016 жылғы 16 тамыздағы № 52 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2017 жылғы 29 наурыздағы № 82 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 сәуірде № 6989 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2020 жылғы 2 қыркүйектегі № 352 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 02.09.2020 № 352 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қамысты аудандық мәслихатының 2016 жылғы 16 тамыздағы № 52 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6607 тіркелген, 2016 жылғы 16 қыркүйекте "Қамысты жаңалықтары – Камыстинские новости" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
7-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) барлық санаттағы мүгедектерге, емделуге және тексерілуге, табыстарын есепке алмай, 50 айлық есептік көрсеткіштен артық емес мөлшерінде;";
7-тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасының білім беру ұйымдарында нақты құны бойынша оқуға ақы төлеу үшін, білім беру гранттарының иелері болып табылатын адамдарды мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдердің түрлерін алушыларды есептемегенде, алғашқы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі немесе жоғары білім алатын тұлғаларға, оқу жылы iшiнде екi бөлiніп
аударылатын 400 айлық есептік көрсеткіштен артық емес мөлшерінде, оның ішінде:
өтініш жасаудың алдындағы соңғы он екі айда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейі (бұдан әрі – ең төмен күнкөріс деңгейі) төмен табыстары бар отбасылардың жастарына, сондай-ақ табыстарын есепке алмай, жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқуын жалғастыратын халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына жататын жастарға;
табыстарын есепке алмай, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының ұсынымы бар, барлық санаттағы мүгедектерге;".

О внесении изменений в решение маслихата от 16 августа 2016 года № 52 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 29 марта 2017 года № 82. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 апреля 2017 года № 6989. Утратило силу решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 2 сентября 2020 года № 352
Сноска. Утратило силу решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 02.09.2020 № 352 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Камыстинского районного маслихата от 16 августа 2016 года № 52 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6607, опубликовано 16 сентября 2016 года в газете "Қамысты жаңалықтары – Камыстинские новости") следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 1) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) инвалидам всех категорий, на лечение и обследование, без учета доходов, в размере не более 50 месячных расчетных показателей;";
подпункт 4) пункта 7 изложить в новой редакции:
"4) лицам, впервые приобретающим техническое, профессиональное, послесреднее или высшее образование, за исключением лиц, являющихся обладателями образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, для оплаты по фактической стоимости обучения в организациях образования Республики Казахстан, в размере не более 400 месячных расчетных показателей, перечисляемой двумя частями в течение учебного года, из числа:
молодежи из семей со среднедушевым доходом за последние двенадцать месяцев перед обращением ниже величины прожиточного минимума, установленного по Костанайской области (далее прожиточный минимум), а также без учета доходов, молодежи, относящейся к социально уязвимым слоям населения и продолжающей обучение за счет средств местного бюджета;
инвалидов всех категорий, имеющих рекомендацию в индивидуальной программе реабилитации инвалида, без учета доходов;".

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Құдайқұлов
Қамысты аудандық
мәслихатының хатшысы С. Қыстаубаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қамысты ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттiк мекемесінің басшысы
_______________________ А. Мақаева
2017 жылғы "29" наурыз

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Кудайкулов
Секретарь Камыстинского
районного маслихата С. Кстаубаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
акимата Камыстинского района"
______________________ А. Макаева
"29" марта 2017 года