Науырзым ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 140 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 қаңтарда № 7450 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Науырзым ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 599 675,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 238 518,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 169,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 18,0 мың теңге;
трансферт түсімдері бойынша – 2 355 970,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 634 988,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 162,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 10 994,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 3 832,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -42 475,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 475,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 994,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 832,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 313,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 233 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1386599,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджетте Қараменді ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін, оның ішінде;
2018 жыл -106494,0 мың теңге
2019 жыл – 112395,0 мың теңге
2020 жыл – 115204,0 мың теңге
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1 142,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім білім беру бағдарламасын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен, педагогикалық дағдылардың біліктілігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4558,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Наурзумского района на 2018-2020 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 20 декабря 2017 года № 140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 января 2018 года № 7450. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 599 675,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 238 518,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 169,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 355 970,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 634 988,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 162,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 994,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 832,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 42 475,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 475,1 тысячи тенге:
поступление займов – 10 994,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 832,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 313,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 28.11.2018 № 233 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 386 599,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018-2020 годы объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет Карамендинского сельского округа, в том числе:
2018 год – 106 494,0 тысяч тенге
2019 год – 112 395,0 тысяч тенге
2020 год – 115 204,0 тысяч тенге
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1 142,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования в сумме 4 558,0 тысяч тенге;

жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы 2018 жылға арналған жергілікті бюджет есебінен шығыстар сомасын өтеуге 30 697,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 2 651,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге 11 210,0 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшілерін және ассистенттерін енгізуге 4 456,0 мың теңге сомасында;
нысаналы трансферттерді қайтару мынадай көлемінде:
республикалық бюджетке 0,3 мың теңге сомасында:
облыстық бюджетке 25,3 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 233 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте қаржыландыру үшін республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдерінің дамуының көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жер асты сулары кен орнын сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға 565 158,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 01.06.2018 № 193 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 233 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте еңбек нарығын дамытуға республикалық бюджеттен 20 705,0 мың теңге қаражат жұмсау көзделген, оның ішінде:
жалақы мен жастар тәжірбиесін ішінара субсидиялауға 12 302,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жұмыс берушілері анықтаған аймақтарға ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға қоныс аудару үшін мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 7 441,0 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға 962,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 233 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 10994,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 08.08.2018 № 214 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов на 2018 год в сумме 30 697,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 2 651,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 11 210,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 4 456,0 тысяч тенге;
возврат целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 0,3 тысяч тенге:
в областной бюджет в сумме 25,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 28.11.2018 № 233 (вводится в действие с 01.01.2018).
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения из месторождения подземных вод в сумме 565 158,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Наурзумского района Костанайской области от 01.06.2018 № 193 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 28.11.2018 № 233 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено использование средств из республиканского бюджета на развитие рынка труда в сумме 20 705,0 тысяч тенге, в том числе на:
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 12 302,0 тысяч тенге;
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателем оказывающим содействие в переселении в сумме 7 441,0 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 962,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 28.11.2018 № 233 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 10944,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 08.08.2018 № 214 (вводится в действие с 01.01.2018).

7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құру үшін 6 427,0 мың теңге сомасында;
IT сыныптардағы қосымша білім беретін педагогтардың жалақыларына 626,4 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымының жоғары жылдамдық интернетке қосылуы үшін 327,0 мың теңге сомасында;
2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсiпкерлiктi дамыту Бағдарламасы шеңберiнде еңбек нарығында сұранысқа ие жұмысшы кадрларды қажетті мамандықтар мен дағдыларды, мобильді орталықтарда кадрларды оқытуды қоса алғанда қысқа мерзiмдi кәсiби даярлауға 5 594,0 мың теңге сомасында;
"Өлеңді-Буревестник" аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге 0-10 шақырымға 240 181,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік шекараларды орнатуға және қазып салуға 2 597,4 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шаралар жүргізуге 4 565,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 3 168,0 мың теңге сомасында;
мүйізді ірі қара малының нодулярлы дерматитке қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 3 013,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 233 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте қаржыландыру үшін облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдерінің дамуының көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жер асты сулары кен орнын сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға 62 296,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 01.06.2018 № 193 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 233 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі)..
8. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 2670,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2018 жылға арналған Науырзым аудандық бюджетін атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2018 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2018 жылға арналған Науырзым ауданының ауыл және ауылдық округтерінің жергілікті өзін-өзі басқару органдарына бөлінетін трансферттер 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 6 427,0 тысяч тенге;
на заработную плату педагогам дополнительного образования IT классов в сумме 626,4 тысяч тенге;
на подключения организаций образования к высокоскоростному интернету в сумме 327,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 5 594,0 тысяч тенге;
на средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Уленды-Буревестник" 0-10 километров в сумме 240 181,0 тысяч тенге;
на установление и пропашку административных границ в сумме 2 597,4 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 4 565,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3 168,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 3 013,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 28.11.2018 № 233 (вводится в действие с 01.01.2018).
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения из месторождения подземных вод в сумме 62 296,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Наурзумского района Костанайской области от 01.06.2018 № 193 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 28.11.2018 № 233 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2018 год в сумме 2670,0 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестеру в процессе исполнения Наурзумского районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа Наурзумского района на 2018 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить распределяемые трансферты органам местного самоуправления между селам и сельским округам Наурзумского района на 2018 год, согласно приложению 6.

003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 140 шешіміне
5-қосымша
2018 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Реттік нөмірі
Атқарушы орган - бағдарламалардың әкiмшiсi
Код
Бюджеттіқ бағдарламалардың атауы
1
"Науырзым ауданы Буревестник ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
01-1-123-022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
2
"Науырзым ауданы Дәмді ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
01-1-123-022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
3
"Науырзым ауданы Қожа ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
01-1-123-022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
4
"Науырзым ауданы Раздольное ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
01-1-123-022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
5
"Науырзым ауданы Өлеңді ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
6
"Науырзым ауданы Шилі ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
7
"Науырзым ауданы Шолақсай ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
Мәслихаттың
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 140 шешіміне
6-қосымша
2018 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округтерінің қарастырылған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
Реттік нөмірі
Атқарушы орган - бағдарламалардың әкiмшiсi
Сомасы, мың теңге
1
"Науырзым ауданы Буревестник ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 20 декабря 2017 года № 140
Перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа Наурзумского района на 2018 год
Порядковый номер
Исполнительный орган - администратор программ
Код
Наименование бюджетных программ
1
Государственное учреждение "Аппарат акима села Буревестник Наурзумского района"
01-1- 123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
01-1-123-022
Капитальные расходы государственного органа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Дамдинского сельского округа Наурзумского района"
01-1- 123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
01-1-123-022
Капитальные расходы государственного органа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
3
Государственное учреждение "Аппарат акима села Кожа Наурзумского района"
01-1- 123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
01-1-123-022
Капитальные расходы государственного органа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
4
Государственное учреждение "Аппарат акима села Раздольное Наурзумского района"
01-1- 123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
01-1-123-022
Капитальные расходы государственного органа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
5
Государственное учреждение "Аппарат акима села Уленды Наурзумского района"
01-1- 123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
6
Государственное учреждение "Аппарат акима села Шили Наурзумского района"
01-1- 123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
7
Государственное учреждение "Аппарат акима села Шолаксай Наурзумского района"
01-1- 123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
Приложение 6
к решению маслихата
от 20 декабря 2017 года № 140
Распределяемые трансферты органам местного самоуправления между селам и сельским округам Наурзумского района на 2018 год
Порядковый номер
Исполнительный орган - администратор программ
Сумма (тысяч тенге)
1
Государственное учреждение "Аппарат акима села Буревестник Наурзумского района"