Сарыкөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 127 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 7466 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыкөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 222 477,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 685 519,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 390,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 528 418,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 245 181,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 606,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 18 037,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 431,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 1 128,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 29 181,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 181,9 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 18 037,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 431,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 21 575,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 13.12.2018 № 217 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 1779488,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Сарыкөл ауданының Сарыкөл кенті бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 87851,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аудан бюджетінен бюджеттік алып қоюлардың көлемдері көзделмегені ескерілсін.
5. Жергілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 5 315,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 11.06.2018 № 169 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете Сарыкольского района на 2018 – 2020 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 20 декабря 2017 года № 127. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2018 года № 7466.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, а также подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 222 477,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 685 519,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 390,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 150,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 528 418,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 245 181,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 606,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 037,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 431,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -1 128,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29 181,9 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 181,9 тысяча тенге;
поступления займов – 18 037,5 тысяч тенге;
погашение займов – 10 431,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 21 575,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 13.12.2018 № 217 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1779488,0 тысяч тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 87851,0 тысяча тенге в бюджет поселка Сарыколь Сарыкольского района.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 5 315,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 11.06.2018 № 169 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.

7. 2018-2020 жылдарға арналған Сарыкөл ауданының кент, ауыл және ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған Сарыкөл ауданының жергілікті өзін-өзі басқару органдарына кент, ауыл, ауылдық округтер арасында трансферттерді бөлу 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті сессияның төрағасы Г. Батуринец
Аудандық мәслихат хатшысы К. Базарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________ А. Толпакова
20 желтоқсан 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_________________ А. Вилямов
20 желтоқсан 2017 жыл
Мәслихаттың
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 127 шешіміне 1-қосымша
Сарыкөл ауданының 2018 жылға арналған бюджеті

7. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, села и сельских округов Сарыкольского района на 2018-2020 годы, согласно приложению 5.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между поселком, селом, сельскими округами Сарыкольского района на 2018 год, согласно приложению 6.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель очередной сессии Г. Батуринец
Секретарь районного маслихата К. Базарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел финансов акимата
Сарыкольского района"
_______________ А. Толпакова
20 декабря 2017 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
Сарыкольского района"
________________ А. Вилямов
20 декабря 2017 год
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2017 года
№ 127
Бюджет Сарыкольского района на 2018 год