2017 жылғы агроөнеркәсіптік кешені саласындағы кейбір мәселелер туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2017 жылғы 24 наурыздағы № 64/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 30 наурызда № 5430 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 11-бабы 2-тармағының 4), 7) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттен субсидиялар көлемдері;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеуге 2017 жылға арналған субсидиялау нормативі;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бие сүтін өндіру және қайта өндеу құнын арзандату, оның ішінде ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін 2017 жылға арналған субсидиялау нормативі;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жылқы етін өндіру құнын арзандату үшін 2017 жылға арналған субсидиялау нормативі;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес ешкі сүтін өндіру және қайта өңдеу құнын арзандату, оның ішінде ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін 2017 жылға арналған субсидиялау нормативі;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу үшін 2017 жылға арналған субсидиялау нормативі;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен субсидиялар көлемдері;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге қойылатын 2017 жылға арналған өлшемдер мен талаптар бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 06.12.2017 № 394/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

О некоторых вопросах в сфере агропромышленного комплекса на 2017 год
Постановление акимата Павлодарской области от 24 марта 2017 года № 64/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 марта 2017 года № 5430.
В соответствии с подпунктами 4), 7) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30, акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) объемы субсидий из местного бюджета по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2017 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) норматив субсидий на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах на 2017 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) норматив субсидий на удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока, в том числе для сельскохозяйственных кооперативов на 2017 год согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) норматив субсидий на удешевление стоимости производства конины на 2017 год согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) норматив субсидий на удешевление стоимости производства и переработки козьего молока, в том числе для сельскохозяйственных кооперативов на 2017 год согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) норматив субсидий для ведения селекционной и племенной работы с пчелосемьями на 2017 год согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) объемы субсидий из республиканского бюджета по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2017 год согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах на 2017 год согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 06.12.2017 № 394/6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының ресми жариялануын;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Қ. Қасеновке жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Бақауов
Павлодар облысы әкімдігінің
2017 жылғы "24" наурыз
№ 64/2 қаулысына
1-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2017 жылға
арналған жергілікті бюджеттен субсидиялар көлемдері

2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
официальное опубликование настоящего постановления;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Касенова Б. К.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Бакауов
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "24" марта 2017 года № 64/2
Объемы субсидий из местного бюджета по направлениям субсидирования
развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества
продукции животноводства на 2017 год

2017 жылғы "24" наурыз
№ 64/2 қаулысына
2-қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және
ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара
малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша
шығындарды 100%-ға дейін өтеуге 2017
жылға арналған субсидиялау нормативі
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялау нормативі, теңге
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеу
бас
3 000
Павлодар облысы әкімдігінің
2017 жылғы "24" наурыз
№ 64/2 қаулысына
3-қосымша
Бие сүтін өндіру және қайта өндеу құнын арзандату үшін
2017 жылға арналған субсидиялау нормативі
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялау нормативі, теңге
1.
Бие сүтін өндіру және қайта өндеу құнын арзандату
кг
60
Павлодар облысы әкімдігінің
2017 жылғы "24" наурыз
№ 64/2 қаулысына
4-қосымша
Жылқы етін өндіру құнын арзандату үшін
2017 жылға арналған субсидиялау нормативі
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялау нормативі, теңге
1.
Жылқы етін өндіру құнын арзандату
кг
92
Павлодар облысы әкімдігінің
2017 жылғы "24" наурыз
№ 64/2 қаулысына
5-қосымша
Ешкі сүтін өндіру және қайта өңдеу құнын арзандату үшін
2017 жылға арналған субсидиялау нормативі
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялау нормативі, теңге
1.
Ешкі сүтін өндіру және қайта өңдеу құнын арзандату
кг
60
Павлодар облысы әкімдігінің
2017 жылғы "24" наурыз
№ 64/2 қаулысына
6-қосымша
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс
жүргізу үшін 2017 жылға арналған субсидиялау нормативі
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бал ара ұясына арналған субсидиялау нормативі, теңге
1.
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
бал ара ұясы

от "24" марта 2017 года
№ 64/2
Норматив
субсидий на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению
маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
и сельскохозяйственных кооперативах на 2017 год
№ п/п
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
1.
Возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
голов
3 000
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "24" марта 2017 года
№ 64/2
Норматив
субсидий на удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
на 2017 год
№ п/п
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
1.
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
кг
60
Приложение 4
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "24" марта 2017 года
№ 64/2
Норматив
субсидий на удешевление стоимости производства конины
на 2017 год
№ п/п
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
1.
Удешевление стоимости производства конины
кг
92
Приложение 5
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "24" марта 2017 года
№ 64/2
Норматив
субсидий на удешевление стоимости производства и
переработки козьего молока на 2017 год
№ п/п
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
1.
Удешевление стоимости производства и переработки козьего молока
кг
60
Приложение 6
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "24" марта 2017 года
№ 64/2
Норматив
субсидий для ведения селекционной и племенной работы
с пчелосемьями на 2017 год
№ п/п
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 пчелосемью, тенге
1.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелиная семья

1 287 200
Павлодар облысы әкімдігінің
2017 жылғы "24" наурыздағы
№ 64/2 қаулысына
8-қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы
кооперативтерінде сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын
өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара
малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша көрсетілетін қызметтерді
жеткізушілерге қойылатын 2017 жылға арналған өлшемдер мен талаптар
Ескерту. Қаулы 8-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 06.12.2017 № 394/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Өлшемдер мен талаптар
1.
Жұмыс мерзімі мал асылдандыру инспекциясы саласындағы уәкілетті органнан тізілім бойынша расталуымен ірі қара малды қолдан ұрықтандыруда жұмыс тәжірибесінің болуы
2.
Көлік криоген цистернасы түріндегі арнайы ыдыспен жабдықталған сұйық азотты тасымалдауға арналған жеке меншік құқығында немесе ұзақ мерзімді жалдауда арнайы автокөліктің болуы
3.
Жеке меншік құқығында тұқымдық бұқалардың ұрығын сақтайтын СДС-35 түріндегі арнайы ыдыстың болуы
4.
Штатында тиісті мамандықтар бойынша қызметкерлердің болуы

1 287 200
Приложение 8
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "24" марта 2017 года № 64/2
Критерии и требования
к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного
рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
и сельскохозяйственных кооперативах на 2017 год
Сноска. Постановление дополнено приложением 8 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 06.12.2017 № 394/6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Критерии и требования
1.
Наличие опыта работы по искусственному осеменению крупного рогатого скота с подтверждением срока работы по реестру от уполномоченного органа в области племенной инспекции
2.
Наличие на праве собственности или долгосрочной аренды специального автотранспорта для перевозки жидкого азота, оборудованной специальной емкостью типа цистерны транспортного криогена
3.
Наличие на право собственности специальной емкости для хранения семени быков-производителей типа СДС-35
4.
Наличие в штате работников по соответствующим специальностям