Селолық округтердің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 172/21 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 қаңтарда № 5808 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәмәйіт Омаров атындағы селолық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 54296 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 4878 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49418 мың теңге;
2) шығындар – 57817 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -3521;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 3521.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.08.2018 № 231/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2018 № 258/34 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қызылжар селолық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 40189 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 4978 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 35211 мың теңге;
2) шығындар – 41307 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы(профицит) – -1118;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1118.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.08.2018 № 231/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2018 № 258/34 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Алғабас селолық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 65459 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 5218 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 60241 мың теңге;
2) шығындар – 66804 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы(профицит) – -1345;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1345.

О бюджете сельских округов на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 29 декабря 2017 года № 172/21. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 января 2018 года № 5808
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2018 - 2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 54296 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4878 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49418 тысяч тенге;
2) затраты – 57817 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3521;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3521.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.08.2018 № 231/31 (вводится в действие с 01.01.2018); от 02.11.2018 № 258/34 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2018 - 2020 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 40189 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4978 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35211 тысяч тенге;
2) затраты – 41307 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1118;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1118.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.08.2018 № 231/31 (вводится в действие с 01.01.2018); от 02.11.2018 № 258/34 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2018 - 2020 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 65459 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5218 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60241 тысяча тенге;
2) затраты – 66804 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1345;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1345.

Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.08.2018 № 231/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Евгеньевка селолық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 52383 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 6253 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 46130 мың теңге;
2) шығындар – 54285 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы(профицит) – -1902;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1902.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.08.2018 № 231/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2018 № 258/34 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Достық селолық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 47097 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 5885 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41212 мың теңге;
2) шығындар – 50255 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы(профицит) – -3158;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 3158.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.08.2018 № 231/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2018 № 258/34 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Қалқаман селолық округінің 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 116951 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 6663 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 110288 мың теңге;
2) шығындар – 119470 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -2519;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2519.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.08.2018 № 231/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2018 жылға арналған селолық округтердің бюджеттерінде 312784 мың теңге сомасында қалалық бюджеттен берілетін жәрдемқаржы көлемі есепке алынсын, соның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы селолық округі – 45728 мың теңге;
Қызылжар селолық округі – 31513 мың теңге;
Алғабас селолық округі – 49541 мың теңге;
Евгеньевка селолық округі – 42430 мың теңге;
Достық селолық округі – 36984 мың теңге;
Қалқаман селолық округі – 106588 мың теңге.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.08.2018 № 231/31 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округана 2018 - 2020 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 52383 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6253 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 46130 тысяч тенге;
2) затраты – 54285 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1902;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1902.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.08.2018 № 231/31 (вводится в действие с 01.01.2018); от 02.11.2018 № 258/34 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2018 - 2020 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 47097 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5885 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41212 тысячи тенге;
2) затраты – 50255 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3158;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3158.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.08.2018 № 231/31 (вводится в действие с 01.01.2018); от 02.11.2018 № 258/34 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2018 - 2020 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 116951 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6663 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 110288 тысяч тенге;
2) затраты – 119470 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2519;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2519.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.08.2018 № 231/31 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть в бюджете сельских округов на 2018 год объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в сумме 312784 тысячи тенге, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 45728 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 31513 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 49541 тысяча тенге;
Евгеньевский сельский округ – 42430 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 36984 тысячи тенге;
Калкаманский сельский округ – 106588 тысяч тенге.

7-1. 2018 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер ауылдық округтердің бюджеттеріне мына көлемде ескерілсін:
22380 мың теңге бюджеттің төртінші деңгейін енгізу шеңберінде ауылдық округтердің әкімдеріне қызметтік автокөлік сатып алуға, соның ішінде:
1) Қалқаман ауылдық округіне – 3700 мың теңге;
2) Алғабас ауылдық округіне – 3700 мың теңге;
3) Достық ауылдық округіне – 3750 мың теңге;
4) Евгеньевка ауылдық округіне – 3750 мың теңге;
5) Қызылжар ауылдық округіне – 3730 мың теңге;
6) Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округіне – 3750 мың теңге.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.08.2018 № 231/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-2. 2018 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде Кеңес Одағының Батыры Қанаш Қамзиннің 100-жылдығын тойлауға ойластырылған іс-шараларды өткізуге байланысты Жолқұдық ауылында саябақ ашу үшін 7000 мың теңге сомасында Алғабас ауылдық округіне ағымдағы нысаналы трансферт ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-2 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.08.2018 № 231/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-3. Достық селолық округінің 2018 жылға арналған бюджетінде автобусты орта мектептің балансынан ауылдық округтің балансына беруге байланысты оқушыларды мектепке дейін және кейін тегін жеткізу үшін шығыстарды қамтамасыз етуге 528 мың теңге сомасында қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферт ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-3 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 02.11.2018 № 258/34 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі)

7-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2018 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих объемах:
22380 тысяч тенге на приобретение служебного автотранспорта акимам сельских округов в рамках внедрения четвертого уровня бюджета, в том числе:
1) Калкаманскому сельскому округу – 3700 тысяч тенге;
2) Алгабасскому сельскому округу – 3700 тысяч тенге;
3) Достыкскому сельскому округу – 3750 тысяч тенге;
4) Евгеньевскому сельскому округу – 3750 тысяч тенге;
5) Кызылжарскому сельскому округу – 3730 тысяч тенге;
6) сельскому округу имени Мамаита Омарова – 3750 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.08.2018 № 231/31 (вводится в действие с 01.01.2018).
7-2. Учесть в бюджете города Аксу на 2018 год целевой текущий трансферт Алгабасскому сельскому округу в сумме 7000 тысяч тенге для открытия парка в селе Жолкудук, в связи с проведением мероприятий, приуроченных к празднованию 100-летия Героя Советского Союза Канаша Камзина.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.08.2018 № 231/31 (вводится в действие с 01.01.2018).
7-3. Учесть в бюджете Достыкского сельского округа на 2018 год целевой текущий трансферт из городского бюджета в сумме 528 тысяч тенге на обеспечение расходов для бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно, в связи с передачей автобуса с баланса средней школы на баланс сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 02.11.2018 № 258/34 (вводится в действие с 01.01.2018).

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
(VI сайланған
XXІ кезектен тыс сессия)
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 172/21 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы
ауылдық округінің бюджеті туралы
(өзгерістер мен толықтырумен)

8. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата
(XXI внеочередная сессия
VI созыв)
от 29 декабря 2017 года
№ 172/21
Бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2018 год
(с изменениями и дополнением)