2018 - 2020 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 174/6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 5760 болып тіркелді
Казақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5593759 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 642144 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 4420 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5536 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 4941659 мың теңге;
2) шығындар - 5625928 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер - 24592 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 39682 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 15090 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 23324 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 25193 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -80085 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 80085 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 03.05.2018 № 220/6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.09.2018 № 255/6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2018 № 281/6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 297/6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен 2018 жылға берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 2697765 мың теңге сомада бекітілсін.
3. 2018 жылға аудандық бюджеттен Железин селолық округінің бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 156152 мың теңге сомада ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен Железин селолық округіне келесі көлемде трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
170021 мың теңге – көше жолдарын орташа жөндеуге;
20958 мың теңге - елді мекенді жарықтандыру бойынша іс-шараларды өткізуге;
3750 мың теңге - бюджеттің төртінші деңгейін ендіру шеңберінде селолық округ әкіміне қызметтік автокөлік сатып алу.

О Железинском районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Железинского района Павлодарской области от 22 декабря 2017 года № 174/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2017 года № 5760
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5593759 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 642144 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4420 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5536 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4941659 тысяч тенге;
2) затраты – 5625928 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24592 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39682 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15090 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23324 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 25193 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -80085 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 80085 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Железинского района Павлодарской области от 03.05.2018 № 220/6 (вводится в действие с 01.01.2018); от 05.09.2018 № 255/6 (вводится в действие с 01.01.2018); от 08.11.2018 № 281/6 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.12.2018 № 297/6 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить объем бюджетных субвенций на 2018 год, передаваемых из областного бюджета в сумме 2697765 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2018 год объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет Железинского сельского округа в сумме 156152 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета Железинскому сельскому округу в следующих размерах:
170021 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта уличных дорог;
20958 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенного пункта;
3750 тысяч тенге – на приобретение служебного автотранспорта акиму сельского округа в рамках внедрения четвертого уровня бюджета.

6. Ауданның селолық округтерінің 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Жергілікті атқарушы органдарға 2018 жылға арналған трансферттер сомаларын үлестіру көлемдері 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 5200 мың теңге сомада бекітілсін.
9. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ сельских округов на 2018 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить на 2018 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 5200 тысяч тенге.
9. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 от 8 июля 2005 года Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданским служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық дамыту және бюджеттік тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Е. Волкова
Аудандық мәслихаттың хатшысы П. Лампартер
Железин аудандық
мәслихатының (VI сайланған
XXX (кезекті) сессиясы)
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 174/6 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
(өзгерістермен)

10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию социально-экономического развития и бюджета районного маслихата.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата Е. Волкова
Секретарь районного маслихата П. Лампартер
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата
(XXX (очередная)
сессия, VI созыв)
от 22 декабря 2017 года № 174/6
Районный бюджет на 2018 год
(с изменениями)

2 249
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5 710
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
585
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдарының күрделі шығындары
30 004
05
Денсаулық сақтау
239
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
239
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
239
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
239
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
142 951
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 085
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 750
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 750
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 335
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 335
2
Әлеуметтiк көмек
108 618
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15 763
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
15 763
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92 855
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
22 645
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 599
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
630
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 528
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
485
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9 238
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
19 730
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
22 248
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 248
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды, жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 249
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 710
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
585
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 004
05
Здравоохранение
239
9
Прочие услуги в области здравоохранения
239
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
239
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
239
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
142 951
1
Социальное обеспечение
12 085
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 750
005
Государственная адресная социальная помощь
2 750
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 335
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 335
2
Социальная помощь
108 618
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15 763
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 763
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92 855
002
Программа занятости
22 645
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 599
006
Оказание жилищной помощи
630
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 528
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
485
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9 238
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
19 730
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
22 248
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 248
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения