"Ертіс аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасын бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2017 жылғы 9 тамыздағы № 75-17-6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте № 5619 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 257-59-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 257-59-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 8-бабы 3-тармағының 7) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Ертіс аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Ертіс аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппарат жетекшісіне жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрағасы Б. Шингисов
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Шингисов
Ертіс аудандық мәслихатының
2017 жылғы 9 тамыздағы
№ 75-17-6 шешімімен
бекітілген
"Ертіс аудандық мәслихат аппараты"
мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік
куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ертіс аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Ертіс аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Аппарат) қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің аппаратында атқаратын қызметін растайтын ресми құжат болып табылады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим государственного учреждения "Аппарат Иртышского районного маслихата" и его описание
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 9 августа 2017 года № 75-17-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 6 сентября 2017 года № 5619. Утратило силу решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 27 ноября 2020 года № 257-59-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 27.11.2020 № 257-59-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим государственного учреждения "Аппарат Иртышского районного маслихата" и его описание.
2. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата государственного учреждения "Аппарат Иртышского районного маслихата".
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии Б. Шингисов
Секретарь районного маслихата Б. Шингисов
Утверждены
решением Иртышского
районного маслихата
от 9 августа 2017 года № 75-17-6
Правила выдачи служебного удостоверения административным
государственным служащим государственного учреждения
"Аппарат Иртышского районного маслихата" и его описание
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим государственного учреждения "Аппарат Иртышского районного маслихата" и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим государственного учреждения "Аппарат Иртышского районного маслихата" (далее - Аппарат) и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее - удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в Аппарате.

3. Куәлік осы Қағидаларымен бекітілген сипаттамаға сәйкес.
4. Тиісінше ресімделмеген, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Куәлік "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне Ертіс аудандық мәслихаты хатшысының қолы қойылып беріледі.
6. Куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, жоғалған, сондай-ақ бұған дейін берілген куәлік бүлінген жағдайда беріледі. Қызметкерлер куәлікті алу барысында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аппараттың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына (бұдан әрі - есепке алу журналы) қол қояды.
7. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге куәлікті тапсырған кезде оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі. Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген куәлікті ауыстыру кезінде Ертіс аудандық мәслихат аппаратының жетекшісі (бұдан әрі - Аппарат жетекшісі) бұрын берілген куәлікті қайтарып алады.
3-тарау. Қызметтік куәліктің сипаттамасы
8. Куәлік мұқабасы қатты қағаздан жасалған кітапшадан тұрады. Куәліктің тысы көк түсті, көлемі 7 х 10 сантиметр, ашып көрсетілген түрінде 7 х 21 сантиметр.
9. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түсті бейнесі орналасқан, одан төмен типографиялық қаріппен мемлекеттік және орыс тілінде "Куәлік" және "Удостоверение" деген жазу жазылған.
10. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын нысанның қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "Павлодар облысы Ертіс ауданы "Ертіс аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі", "Павлодарская область Иртышский район государственное учреждение "Аппарат Иртышского районного маслихата" деген қызыл түсті жазулар орналастырылған.
11. Сол жағында: көлемі 3х4 сантиметр фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), жанында куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін мемлекеттік тілде басылады, Ертіс аудандық мәслихат хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады.
12. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "Қазақстан" деген жазу, жанында куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін орыс тілінде басылады. Одан төмен куәліктің берілген күні көрсетіледі.

3. Удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящими Правилами.
4. Удостоверение без соответствующего оформления, с помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Удостоверение выдается административным государственным служащим корпуса "Б" за подписью секретаря Иртышского районного маслихата.
6. Удостоверение выдается сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения. При получении удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих Аппарата (далее - журнал учета) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. При вручении удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения. При замене удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное удостоверение изымается руководителем аппарата Иртышкого районного маслихата (далее - руководитель Аппарата).
Глава 3. Описание служебного удостоверения
8. Удостоверение представляет собой книжечку в твердом бумажном переплете. Обложка удостоверения синего цвета размером 7 x 10 сантиметров, в развернутом виде размером 7 х 21 сантиметров.
9. На лицевой стороне обложки удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись на государственном и русском языке "Куәлік" и "Удостоверение".
10. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи красного цвета "Павлодар облысы Ертіс ауданы "Ертіс аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі", "Павлодарская область Иртышский район государственное учреждение "Аппарат Иртышского районного маслихата".
11. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3х4 сантиметров, рядом указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность. Текст печатается на государственном языке, заверяется подписью секретаря Иртышского районного маслихата и скрепляется гербовой печатью.
12. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "Қазақстан", рядом указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность. Текст печатается на русском языке. Ниже указывается дата выдачи удостоверения.

4-тарау. Қорытынды ережелер
13. Куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды Аппарат жетекшісі жүзеге асырады.
14. Куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу Аппарат жетекшісіне үш жұмыс күн ішінде жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
15. Куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша Аппарат жетекшісі он жұмыс күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша аппараттың тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
16. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер куәлікті Аппарат жетекшісіне тапсырады, қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлінген кезде тапсырған куәліктер осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәліктерді жою және есептен шығаруға актіні жасаумен жоюға жатады.
"Ертіс аудандық мәслихат
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің
әкімшілік мемлекеттік
қызметшілеріне қызметтік
куәлігін беру Қағидалары
және оның сипаттамасына
1-қосымша
Нысан
"Ертіс аудандық мәслихат аппараты"
мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне
қызметтік куәліктерін беруді, қайтаруды есепке алу журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Берілген күні
Қызметтік куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсыру күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Ертіс аудандық мәслихат
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің әкімшілік
мемлекеттік қызметшілеріне
қызметтік куәлігін беру
Қағидалары және оның
сипаттамасына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік мекеменің атауы
№ ______ АКТІ
_______________                                     ___________________
жасалу орны                                           күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), осы Қағидалардың 16-тармағының негізінде "Ертіс аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты қызметтік куәліктерін жою және есептен шығару бойынша осы актіні жасадық.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)       Лауазымның атауы             Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)       Лауазымның атауы             Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)       Лауазымның атауы             Қолы

Глава 4. Заключительные положения
13. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения удостоверений осуществляет руководитель Аппарата.
14. В случае утраты или порчи удостоверения его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме руководителя Аппарата в течение трех рабочих дней, подает объявление в средства массовой информации.
15. По каждому факту утраты, порчи удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, руководитель Аппарата в течение десяти рабочих дней проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Аппарата рассматривает вопрос о привлечении виновных лиц к дисциплинарной ответственности.
16. При увольнении сотрудник сдает удостоверение руководителю Аппарата, сданные сотрудниками удостоверения при увольнении либо порче подлежат уничтожению с составлением акта на списание и уничтожении удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения
административным
государственным служащим
государственного учреждения
"Аппарат Иртышского
районного маслихата"
и его описание
Форма
Журнал учета выдачи, возврата служебных удостоверений административным
государственным служащим государственного учреждения
"Аппарат Иртышского районного маслихата"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Подпись сотрудника, кому выдано служебное удостоверение
Дата возврата
Подпись сотрудника, сдавшего удостоверение
Примечание: Журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения
административным
государственным служащим
государственного учреждения
"Аппарат Иртышского
районного маслихата"
и его описание
Форма
Наименование государственного учреждения
АКТ № ____
______________________                                    _______________
место составления                                                дата
Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 сотрудников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 16 настоящих Правил, составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебных удостоверений сотрудников государственного учреждения "Аппарат Иртышского районного маслихата" в связи с увольнением, переводом на другую должность.
Фамилия, имя, отчество (при наличии)      Наименование должности             Подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии)      Наименование должности            Подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии)      Наименование должности             Подпись