Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметттердің регламенттерін бекіту туралы" 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 3/539 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 4 желтоқсандағы № 4/499 қаулысы. Алматы қаласы әдiлет департаментінде 2017 жылғы 20 желтоқсанда № 1438 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 4/438 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 20.10.2020 № 4/438 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" заңдарына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 3/539 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1207 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 қазанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулының кіріспесі мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақтағы:
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
3) және 17) тармақшалар алынып тасталсын.

О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 9 сентября 2015 года № 3/539 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 4 декабря 2017 года № 4/499. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 20 декабря 2017 года № 1438. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20 октября 2020 года № 4/438
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20.10.2020 № 4/438 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 9 сентября 2015 года № 3/539 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1207, опубликованное 20 октября 2015 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие изменения:
преамбулу указанного постановления изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункте 1:
регламент государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Предоставление инвалидам кресла-колясок" изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением" изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
подпункты 3) и 17) исключить.

2. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және Алматы қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Дәрібаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 1 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 1 қосымша
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:

2. Управлению занятости и социальных программ города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы М. Дарибаева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение 1
к постановлению акимата города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 1
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы тізбемен анықтаған толық құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда, өтінішті 20 (жиырма) минут ішінде журналға тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде оларды он сегіз жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы алуға өтініш берген тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайын тексеруді жүргізу бойынша учаскелік комиссияға (бұдан әрі – учаскелік комиссия) жібереді;
4) учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды.
Азаматтар алғаш жүгінген кезде учаскелік комиссия балаларға арналған жәрдемақы алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізеді және акт жасайды. Азаматтар күнтізбелік бір жылдың ішінде қайталап өтініш білдірген кезде учаскелік комиссияның балаларға арналған жәрдемақыны алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізуі көрсетілетін қызметті алушының (отбасының) тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), отбасының құрамы мен табысы өзгерген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы ұсынған деректерді нақтылау кезінде жүргізіледі;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) хабарлама дайындайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу және басшысына қарау үшін беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтау және көрсетілетін қызметті көрсету үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беру;
3) қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға беру;
4) қорытынды дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беру;
5) он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:

1) специалист услугодателя при предоставлении услугополучателем полного пакета документов, определенного перечнем, в течение 20 (двадцати) минут регистрирует заявление в журнале;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и определяет ответственного специалиста услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней передает их в участковую комиссию по проведению обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за ежемесячным государственным пособием, назначаемым и выплачиваемым на детей до восемнадцати лет (далее – участковая комиссия);
4) участковая комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения документов готовит заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения услугополучателя.
При первичном обращении граждан участковая комиссия проводит обследование материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей и составляет акт. При повторном обращении граждан в течение одного календарного года проведение участковой комиссией обследования материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей, проводится в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов услугополучателя (семьи);
5) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и выдает уведомление о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) определение ответственного специалиста услугодателя и направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
3) передача для подготовки заключения в участковую комиссию;
4) подготовка заключения и передача ответственному специалисту услугодателя;
5) выдача уведомления о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет или направление в Государственную корпорацию.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
3) учаскелік комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы тізбемен анықтаған толық құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда, өтінішті 20 (жиырма) минут ішінде журналға тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде оларды учаскелік комиссияға береді;
4) учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының және материалдық жағдайын тексерудің нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды.
Азаматтар алғаш жүгінген кезде учаскелік комиссия балаларға арналған жәрдемақы алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізеді және акт жасайды. Азаматтар күнтізбелік бір жылдың ішінде қайталап өтініш білдірген кезде учаскелік комиссияның балаларға арналған жәрдемақыны алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізуі көрсетілетін қызметті алушының (отбасының) тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), отбасының құрамы мен табысы өзгерген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы ұсынған деректерді нақтылау кезінде жүргізіледі;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) хабарлама дайындайды.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтінішті және қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға тапсырады, Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөліміне көрсетілетін қызметті берушіге жіберу үшін жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы алынған құжаттарды 20 (жиырма) минут ішінде тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;

1) руководитель услугодателя;
2) ответственный специалист услугодателя;
3) участковая комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист услугодателя при предоставлении услугополучателем полного пакета документов, определенного перечнем, в течение 20 (двадцати) минут регистрирует заявление в журнале;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и определяет ответственного специалиста услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней передает их в участковую комиссию;
4) участковая комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения документов готовит заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения услугополучателя.
При первичном обращении граждан участковая комиссия проводит обследование материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей и составляет акт. При повторном обращении граждан в течение одного календарного года проведение участковой комиссией обследования материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей, проводится в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов услугополучателя (семьи);
5) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и выдает уведомление о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания).
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель подает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта в Государственную корпорацию, специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает
документы и направляет в накопительный отдел Государственной корпорации для передачи услугодателю;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует полученные документы и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде оларды учаскелік комиссияға жібереді;
5) учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының және материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды.
Азаматтар алғаш жүгінген кезде учаскелік комиссия балаларға арналған жәрдемақы алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізеді және акт жасайды. Азаматтар күнтізбелік бір жылдың ішінде қайта өтініш білдірген кезде учаскелік комиссияның балаларға арналған жәрдемақыны алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізуі көрсетілетін қызметті алушының (отбасының) тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), отбасының құрамы мен табысы өзгерген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы ұсынған деректерді нақтылау кезінде жүргізіледі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) шешім қабылдайды және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
7) Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны береді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға өтінішті және қажетті құжаттарды электрондық кезек ретімен тапсыруды "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырады – 2 (екі) минут ішінде;
2) 1 процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорация ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - МК ЫАЖ АЖО) логинмен және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізеді - 1 (бір) минут ішінде;
3) 2 процесс – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының, сонымен қатар сенім хат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалдық куәландырылған сенім хат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенім хатының мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізеді – 2 (екі) минут ішінде;

3) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и определяет ответственного специалиста услугодателя;
4) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней передает их в участковую комиссию;
5) участковая комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения документов готовит заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения услугополучателя.
При первичном обращении граждан участковая комиссия проводит обследование материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей и составляет акт. При повторном обращении граждан в течение одного календарного года проведение участковой комиссией обследования материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей, проводится в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов услугополучателя (семьи);
6) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и направляет в Государственную корпорацию;
7) специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает уведомление о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет услугополучателю.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди – в течении 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод работника Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания
государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином
удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;

4) 3 процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері, сонымен қатар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының мәліметі туралы сұранысын жолдау – 2 (екі) минут ішінде;
5) 1 шарт - ЖТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің және БНАЖ-дағы сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеру – 1 (бір) минут ішінде;
6) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЖТ МДҚ мәліметтерінің, БНАЖ-дағы сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді, алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
7) 5 процесс – аймақтық электрондық үкімет шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЭҮШ АЖО) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) жолдау – 1 (бір) минут ішінде;
8) 6 процесс – АЭҮШ АЖО-да электрондық құжаттарды тіркеу – 1 (бір) минут ішінде;
9) 2 шарт – көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарын тексеру (өңдеу) – 1 (бір) минут ішінде;
10) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бар бұзушылықтарға байланысты сұраудағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетіден бас тарту туралы дәлелді жауап жөніндегі хатты қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
11) 8 процесс – көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы АЭҮШ АЖО-да жинақталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді бас тарту) алу – 2 (екі) минут ішінде;
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсету қарастырылмаған.
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 2 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 2 қосымша
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя – в течении 2 (двух) минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течении 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС – в течении 1 (одной) минуты;
7) процесс 5 – направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) – в течении 1 (одной) минуты;
8) процесс 6 – регистрация электронных документов в АРМ РШЭП – в течении 1 (одной) минуты;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов – в течении 1 (одной) минуты;
10) процесс 7 – формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течении 1 (одной) минуты;
11) процесс 8 – получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата государственной услуги (уведомление или мотивированный отказ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течении 2 (двух) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
11. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов" 1. Общие положения

1. "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау, сондай-ақ мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау (бұдан әрі – жәрдемақы) туралы ақпарат алу кезінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағында көзделген қажетті құжаттар мен өтінішті алу немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде қабылдайды және олардың тіркелуін жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды 10 (он) жұмыс күн ішінде тексереді, жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді және хабарламаны дайындайды;

1. Государственная услуга "Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей - инвалидов" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал) при назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов, а также получении информации о назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов (далее – пособие).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении пособия.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов, в течение 30 (тридцати) минут осуществляет прием и их регистрацию;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и отписывает ответственному специалисту услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней проверяет представленные документы, готовит решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімге және хабарламаға қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 15 (он бес) минут ішінде қабылданған шешім (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) туралы хабарламаны береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтау және мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына құжаттарды жолдау;
3) ұсынылған құжаттарды тексеру, жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім мен хабарлама дайындау;
4) шешім және хабарламаға қол қою;
4) жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) сабақтастығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде қабылдайды және олардың тіркелуін жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды 10 (он) жұмыс күн ішінде тексереді, жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді және хабарламаны дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімге және хабарламаға қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 15 (он бес) минут ішінде қабылданған шешім (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) туралы хабарламаны береді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

4) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут подписывает решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
5) ответственный специалист услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут выдает уведомление о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления;
2) определение ответственного специалиста услугодателя и направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
3) проверка представленных документов, подготовка решения и уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия;
4) подписание решения и уведомления;
5) выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов, в течение 30 (тридцати) минут осуществляет прием и их регистрацию;
услугополучателем необходимых документов, в течение 30 (тридцати) минут осуществляет прием и их регистрацию;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и отписывает ответственному специалисту услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней проверяет представленные документы, готовит решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
4) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут подписывает решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
5) ответственный специалист услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут выдает уведомление о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания).
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өндеу ұзақтығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өтінішті және қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға тапсырады, Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөліміне көрсетілетін қызметті берушіге жіберу үшін жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы алынған құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды 10 (он) жұмыс күн ішінде тексереді, жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді және хабарламаны дайындайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімге және хабарламаға қол қояды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде хабарламаны тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды;
7) Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны береді.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады) көмегімен көрсетілетін қызметті алушы порталға тіркеледі;
2) 1 процесс - қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу процесі;
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерінің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болғандығына байланысты, авторизациядан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушы осы регламентте көрсетілген қызметті таңдайды, қызметті көрсету үшін экранға сұраныстың нысаны шығарылады, және үлгі талаптарының және оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушы нысанды (мәліметтерді енгізу) толтырады, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмелерінің электрондық түрінде сұраныс нысанына жалғайды, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдау;

9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель подает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта в Государственную корпорацию, специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает документы и направляет в накопительный отдел Государственной корпорации для передачи услугодателю;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 30 (тридцати) минут регистрирует полученные документы и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и отписывает ответственному специалисту услугодателя;
4) ответственный специалист услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней проверяет представленные документы, готовит решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
5) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут подписывает решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
6) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует уведомление и направляет в Государственную корпорацию;
7) специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает уведомление о назначении или об отказе в назначении пособия услугополучателю.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированного услугополучателя на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;

6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН аралығын) тексеру;
7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстылығының расталмағандығына байланысты, сұратылып жатқан қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу үшін электрондық үкіметтің шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысы) "Е-собес" ақпараттық жүйесіне жолдау;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген және қызмет көрсету үшін негіз болатын көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеруі;
10) 6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болғандығына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысаны бойынша хабарлама) алуы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығының, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 3 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 4 қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства в информационной системе "Е-собес" для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 - проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированного порталом.
Результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий),
взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка
взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей
инвалидов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Возмещение затрат на
обучение на дому детей
инвалидов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к постановлению акимата
города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 4
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" 1. Общие положения

1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама беру, ол мыналарды қамтиды:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) жастар практикасына жолдама;
3) әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама;
4) қоғамдық жұмыстарға жолдама не Стандарттың 10 тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9 тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық өтінімін алуы мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы өтініш пен тиісті құжаттарды тапсырған кезден бастап 5 (бес) минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасын алуға жолдайды;

1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Центр занятости населения" (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которое включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на молодежную практику;
3) направление на социальные рабочие места;
4) направление на общественные работы, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем заявления и необходимых документов, в течение 5 (пяти) минут регистрирует полученные документы и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 5 (бес) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жібереді;
3) жауапты маманның өтінімді жолдауы және тиісті мемлекеттік ақпарат жүйесінен "электронды үкімет" шлюзі арқылы мәліметтер алу, 5 (бес) минут ішінде;
4) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу және беру, 5 (бес) минут ішінде.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын айқындау және мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жолдау;
3) сұрау салуды жолдау;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу және беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы өтініш пен тиісті құжаттарды тапсырған кезден бастап 5 (бес) минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасын алуға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 5 (бес) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жібереді;
3) жауапты маманның өтінімді жолдауы және тиісті мемлекеттік ақпарат жүйесінен "электронды үкімет" шлюзі арқылы мәліметтер алу, 5 (бес) минут ішінде;
4) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу және беру, 5 (бес) минут ішінде.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-әрекеттері) реттілігінің сипаттамасы:

2) руководитель услугодателя в течение 5 (пяти) минут ознакамливается с входящими документами и отписывает ответственному специалисту услугодателя;
3) направление ответственным специалистом запроса и получение сведений из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства", в течение 5 (пяти) минут;
4) оформление и выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю, в течение 5 (пяти) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов;
2) определение ответственного специалиста услугодателя и направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
3) направление запроса;
4) оформление и выдача результата оказания государственной услуги.
3.Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процесе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем заявления и необходимых документов, в течение 5 (пяти) минут регистрирует полученные документы и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 5 (пяти) минут ознакамливается с входящими документами и отписывает ответственному специалисту услугодателя;
3) направление ответственным специалистом запроса и получение сведений из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства", в течение 5 (пяти) минут;
4) оформление и выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю, в течение 5 (пяти) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:

1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушының интернет-браузерінде сақталатын (порталда тіркелмеген тұтынушылар үшін) өзінің электронды-цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) көмегімен порталға тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1 процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға алушының парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1 шарт – логин және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызметті алушының Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректреді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде тіркеу;
5) 2 шарт – порталда ЭЦҚ қолданылу мерзімін, қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда және ЭЦҚ-да көрсетілген жеке сәйкестендіру нөміріне (бұдан әрі – ЖСН) сәйкес келуін тексеру;
6) 3 процесс – қызметті көрсетуге арналған өтінімнің толтырылған нысанын (енгізілген деректер) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
7) 4 процесс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
8) 3 шарт – көрсетілетін қызметті алушының жеке деректерін автоматтандырылған ақпараттық жүйеге енгізу;
9) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда сұратылып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған көрсетілетін қызметтердің (жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама) нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелдердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес диаграммада берілген.
Рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің, көрсетілетін қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші мамандарының өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығында келтірілген.
Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 4 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 5 қосымша
"Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своей электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин и пароль;
4) процесс 2 - выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
5) условие 2 - проверка на портале срока действия ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером (далее – ИИН), указанным в запросе, и указанным в ЭЦП;
6) процесс 3 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 4 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
8) условие 3 - занесение персональных данных услугополучателя в автоматизированную информационную систему;
9) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
10) процесс 6 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных мерах
содействия занятости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных мерах
содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 4
к постановлению акимата города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 5
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" 1. Общие положения

1. "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштерді қабылдау және оларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі арқылы;
2) "электрондық үкімет" веб-парталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет нәтижесі: осы стандартқа 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген қайта ресімделген рұқсат және ұзартылған рұқсат (бұдан әрі – шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат) не осы стандарттың 10 тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушыдан көрсетілетін қызметті берушіге мемлеткеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 2 қосымшасына сәйкес немесе электрондық құжат нысанында портал арқылы өтініш беру.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
рұқсатты беру:
1) стандарттың 9 қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсынуы;
көрсетілетін қызметті беруші мамандарының ұсынылған құжаттарды тексеруі;
2) 20 (жиырма) минут ішінде қызмет берушінің жауапты маманы өтінішті қабылдап, тексеріп, құжатты тіркейді және тіркелген күні, мемлекеттік қызмет көрсетілген күн, қабылдаған маманның аты-жөні көрсетілген (егер бар болса) түбіртек береді (бұдан әрі - өтініштің жыртылмалы талоны) және қызмет алушыға стандарттың 7 қосымшасына сәйкес қолхат ұсынады және қызметті берішінің басшысына береді;

1. Государственная услуга "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: разрешение, переоформленное и продленное разрешение работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода по форме согласно приложению 1 к стандарту (далее – разрешение на привлечение иностранной рабочей силы), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта (далее – отказ).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю заявления по форме согласно приложению 2 к стандарту либо направление заявления в форме электронного документа через портал.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и результат:
при выдаче разрешения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие, регистрирует документы и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к стандарту (далее – отрывной талон заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя;

3) 30 (отыз) минут ішінде қызмет алушыдың өтінішін қызмет берушінің басшысы жауапты маманға жолдайды.
4) 2 (екі) сағат ішінде қызмет берушінің жауапты маманы құжаттардың сәйкестілігін тексереді және өтінштің орны және қаралу уақыты туралы қызметті алушыға хабарлама жібереді;
5) 2 (екі) жұмыс күнінің ішінде қызмет көрсетушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы, аудандық бөлімнің кеңсесінде тіркеп, өтінішті құжаттармен бірге қызмет беруші еңбек көші-қон бөліміне жібереді;
6) 3 (үш) сағат ішінде еңбек көші-қоны бөлімінің қызмет көрсетуші маманы құжаттарды Қазақстан Республикасына шетелден жұмыс күшін тарту, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығымен бекітілген "Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарының" талабына (бұдан әрі - Қағидалар) сәйкес тексереді;
7) 3 (үш) сағат ішінде қызмет беруші еңбек көші-қон бөлімінің маманы аудандық бөлімнің маманынан қызмет алушының өтінішін құжаттарымен бірге қабылдап алады;
8) қызмет беруші еңбек көші-қон бөлімінің маманы 3 (үш) жұмыс күнінен кем емес уақытта комиссия отырысының күні, уақыты мен орны туралы ақпаратты оның ресми интернет-ресурсында жариялайды;
9) 5 (бес) жұмыс күні ішінде қызмет беруші еңбек көші-қон бөлімінің маманы қызмет алушының өтінішін Алматы қаласындағы шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру жөніндегі комиссиясының қарауына жібереді;
10) комиссия ұсынысты қарап, бір (1) жұмыс күні ішінде рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы ұсынысты қызмет берушінің орындаушысына жібереді;
11) 3 (үш) сағат ішінде қызмет беруші еңбек көші-қоны бөлімінің маманы қызмет алушыға комиссияның ұсынымдарына сәйкес қабылданған шешім туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) дайындайды және ұсынады.
12) 30 (минут) ішінде қызмет берушінің басшысы хабарламаға қол қойып, еңбек көші-қон бөлімінің маманына хабарламаны жібереді.
13) 1 (бір) жұмыс күн ішінде еңбек көші-қон бөлімінің маманы хабарламаны тіркеп, қызметті алушыға жібереді, қызметті алушы (он жұмыс күнінің ішінде) рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін (бұдан әрі – қажетті құжаттардың көшірмелерін) ұсынған жағдайда рұқсатты дайындайды және жолдайды, қызметті алушы екі жұмыс күні ішінде келмеген жағдайда орындаушы 30 (отыз) минуттан көп емес ішінде қызмет беруші кеңсе қызметкеріне рұқсатты жібереді.

3) руководитель услугодателя в течение 30 (тридцати) минут отписывает заявление услугополучателя ответственому специалисту услугодателя;
4) ответственный специалист услугодателя проверяет документы на соответсвие и направляет извещение услугополучателю о времени и месте рассмотрения заявления в течении 2 (двух) часов;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела направляет заявление вместе с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года 559 (далее – Правила) в течении 3 (трех) часов;
7) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с приложением заявления услугополучателя в течении 3 (трех) часов;
8) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя размещает информацию о дате, времени и месте заседания комиссии на своем официальном интернет-ресурсе не менее, чем за 3 (три) рабочих дня до даты заседания;
9) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя в течении 5 (пяти) рабочих дней вносит заявление услугополучателя на рассмотрение комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в город Алматы;
10) комиссия рассматривает и направляет рекомендацию о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
11) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя согласно рекомендации комиссии подготавливает и предоставляет уведомление о принятом решении (далее - уведомление) руководителю услугодателя в течение 3 (трех) часов;
12) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику отдела трудовой миграции услугодателя в течении 30 (тридцати) минут;
13) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя регистрирует и направляет уведомление услугополучателю (в течение 1 (одного) рабочего дня, после сдачи (в течение десяти рабочих дней) услугополучателем копий документов, подтверждающих внесение сбора за выдачу разрешения (далее –копии необходимых документов) подготавливает и направляет услугополучателю разрешение, в случае неявки услугополучателя по истечении двух рабочих дней за получением разрешения, исполнитель направляет сотруднику канцелярии услугодателя разрешение (не более тридцати минут);

14) қызмет беруші кеңсе қызметкері 1(бір) жұмыс күні ішінде қызмет алушының поштасы арқылы рұқсатты жібереді.
рұқсатты қайта рәсімдеу кезінде:
1) стандарттың 9 қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады;
2) 20 (жиырма) минут ішінде қызмет берушінің жауапты маманы өтінішті қабылдап, тексеріп, құжатты тіркейді және тіркелген күні, мемлекеттік қызмет көрсетілген күн, қабылдаған маманның аты-жөні көрсетілген (егер бар болса) түбіртек береді (бұдан әрі - өтініштің жыртылмалы талоны) және қызмет алушыға стандарттың 7 қосымшасына сәйкес қолхат ұсынады.
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 30 (минут) ішінде алынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінінің қызметкеріне жазып жолдайды;
4) аудандық бөлімнің қызметкері құжаттардың ережеге сәйкестігін тексеріп, көрсетілетін қызметті берушінің өтініш түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама қағазды жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті қызмет берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті алушының ережеге сайкестігін тексеріп, 3 (үш) сағат ішінде өтініш құжаттарын қабылдайды;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта ресімде немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдап, 3 (үш) сағат ішінде еңбек көші-қон бөлімінің қызметкеріне жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері басшының шешіміне сәйкесінше 2 (екі) сағат ішінде рұқсаттың қайта ресімделгендігі туралы қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына хабарлама жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа және хабарламаға қол қойып, 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жібереді;
10) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлама береді және қайта ресімделген рұқсатты қызметті алушыға тіркеп береді;
рұқсатты ұзарту кезінде:
1) қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды стандарттың 9 тармағына сәйкестігімен тапсырады;

14) работник канцелярии услугодателя отправляет разрешение услугополучателю по почте в течение 1 (одного) рабочего дня.
при переоформлении разрешения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие перечень документов, регистрирует и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к стандарту (далее – отрывной талон заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя в течении 30 минут;
4) сотрудник районного отдела услугодателя принимает представленные документы, проверяет на соответствие Правил и направляет услугополучателю извещение в течении 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявления;
5) сотрудник районного отдела услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением услугополучателя и проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил в течении 3 (трех) часов;
7) руководитель услугодателя принимает решение о переоформлении или об отказе в пероформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы и передает сотруднику отдела трудовой миграции в течении 3 (трех) часов;
8) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя согласно решения руководителя о переоформлении разрешения переоформляет разрешение, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя в течение 2 (двух) часов;
9) руководитель услугодателя подписывает и направляет переоформленное разрешение и уведомление исполнителю услугодателя в течении 30 (тридцати) минут;
10) исполнитель услугодателя отдела трудовой миграции регистрирует и выдает услугополучателю уведомление и переоформленное разрешение в течение 1 (одного) рабочего дня.
при продлении разрешения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;

2) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, толықтырын тексеріп, құжаттарды тіркеп, қызметті алушыға құжаттарды қабылдаған адамның аты, тегі және әкесінің аты (егер бар болса), қабылдау күні, мемлекеттік қызмет көрсету алған күнін көрсете отырып өтініштің жыртылмалы талонын беріп, стандартқа 7 қосымшаға сәйкес нысан бойынша түбіртек көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қызмет берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жазып, жібереді;
4) аудандық бөлімнің қызметкері құжаттарды ережеге сәйкестігін тексеріп көрсетілетін қызметті берушінің өтініші түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама қағазды жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті қызмет берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті алушының құжаттар пакетінің ережеге сайкестігін тексеріп, 3 (үш) сағат ішінде өтініш құжаттарын қабылдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде рұқсат мерзімін ұзартуға арналған өтініш пен құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына ұсынады;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсат мерзімін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы 3 (үш) сағат ішінде шешім қабылдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері қызметті алушының рұқсат алу үшін құжаттарды растайтын көшірмелерін (бұдан әрі - көшірмелері қажетті құжаттар) қабылдап, (1 (бір) күні ішінде) хабарламаны тіркеп қызметті алушыға жіберіп, рұқсатты дайындап жібереді; қызметті алушы 2 (екі) күн өтіп, рұқсат алу үшін келмеген жағдайда орындаушы оны кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан артық емес);
10) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері рұқсатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызметті алушыға пошта арқылы жібіреді.
корпоратившілік ауыстыру шеңберінде рұқсат беру кезінде:
1) қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды стандарттың 9 тармағына сәйкестігін тексеріп, тапсырады;

2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие, регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к стандарту и предоставляет документы руководителю услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
4) сотрудник районного отдела услугодателя принимает представленные документы, проверяет на соответствие Правил и направляет услугополучателю извещение в течении 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявления;
5) сотрудник районного отдела услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением услугополучателя и проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил в течении 3 (трех) часов;
7) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) руководитель услугодателя принимает решение о продлении или об отказе в продлении срока разрешения в течении 3 (трех) часов;
9) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя регистрирует и направляет уведомление услугополучателю (в течение 1 (одного) рабочего дня), после сдачи (в течение десяти рабочих дней) услугополучателем копий документов, подтверждающих внесение сбора за выдачу разрешения (далее –копии необходимых документов) подготавливает и направляет услугополучателю разрешение, в случае неявки услугополучателя по истечении двух рабочих дней за получением разрешения, исполнитель направляет сотруднику канцелярии услугодателя разрешение (не более тридцати минут);
10) работник канцелярии услугодателя отправляет разрешение услугополучателю по почте в течение 1 (одного) рабочего дня.
при получении разрешения по внутрикорпоративному переводу:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;

2) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, толықтырын тексеріп, құжаттарды тіркеп қызметті алушыға құжаттарды қабылдаған адамның аты, тегі және әкесінің аты (егер бар болса), қабылдау күні, мемлекеттік қызмет көрсету алған күнін көрсете отырып, өтініштің жыртылмалы талонын беріп, стандартқа 7 қосымшаға сәйкес нысан бойынша түбіртек көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін 30 (отыз) минут ішінде қызмет берушінің жауапты қызметкеріне жазып, жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттардың ережеге сәйкестігін тексеріп, 3 (үш) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің қаралуының уақыты мен орнын көрсетіп хабарлама қағазды жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті қызмет берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті алушының ережеге сайкестігін тексеріп, 3 (үш) сағат ішінде өтініші мен құжаттар пакетін қабылдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күнінен аз емес уақытта ресми интернет – ресурсында комиссияның отырысының күні, уақыты мен орны туралы ақпаратты орналастырады;
8) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері 5 (бес) жұмыс күні ішінде Алматы қаласы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру комиссиясының қарауына беру үшін қызметті алушының өтінішін қабылдайды;
9) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы ұсыныс жолдайды;
10) қызмет берішісінің еңбек көші-қон бөлімінің орындаушысы 3 (үш) сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына комиссияның ұсынысы бойынша хабарлама дайындап ұсынады;
11) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қойып, 30 (отыз) минут ішінде еңбек көші-қон бөлімінің қызметкеріне жолдайды;
12) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері 1 (бір) күн ішінде хабарламаны тіркеп, қызметті алушыға рұқсатты дайындап жібереді, қызметті алушы екі күн өтіп, рұқсат алу үшін келмеген жағдайда орындаушы оны кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан артық емес уақытта);

2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие, канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к стандарту (далее – отрывной талон заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 30 (тридцати) минут отписывает заявление услугополучателя ответственому специалисту услугодателя;
4) ответственный специалист услугодателя проверяет документы на соответсвие Правил и направляет извещение услугополучателю о времени и месте рассмотрения заявления в течении 3 (трех) часов;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела
направляет заявление услугополучателя вместе с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением услугополучателя и проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил в течении 3 (трех) часов;
7) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя размещает информацию о дате, времени и месте заседания комиссии на своем официальном интернет-ресурсе не менее, чем за 3 (три) рабочих дня до даты заседания;
8) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя в течении 5 (пяти) рабочих дней вносит заявление услугополучателя на рассмотрение комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в город Алматы;
9) комиссия рассматривает и направляет рекомендацию о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
10) исполнитель услугодателя отдела трудовой миграции согласно рекомендации комиссии подготавливает и предоставляет уведомление о принятом решении руководителю услугодателя в течение 3 (трех) часов;
11) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику отдела трудовой миграции услугодателя в течении 30 (тридцати) минут;
12) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя регистрирует и направляет уведомление услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня, подготавливает и направляет услугополучателю разрешение, в случае неявки услугополучателя по истечении двух рабочих дней за получением разрешения, исполнитель направляет сотруднику канцелярии услугодателя разрешение (не более тридцати минут);

13) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері рұқсатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызметті алушыға пошта арқылы жібіреді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
рұқсат берген кезде:
1) құжаттар ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты маманына жолдау;
4) Комиссияның қарайтын күні мен уақытын көрсетіп, қызметті алушыға хабарлау;
5) еңбек көші-қоны бөлімінің қызметкеріне жолдау;
6) құжаттарды тексеру;
7) құжатттарды қабылдау;
8) өзінің интернет-ресурсында Комиссия отырысының өткізілетін күні, уақыты және орны туралы ақпаратты орналастырады;
9) қызметті алушының өтінішін Комиссия қарауына енгізу;
10) қызметті алушының орындаушысына рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау;
11) қабылданған шешім туралы хабарламаны дайындау және ұсыну;
12) хабарламаға қол қою және оны көші-қон бөлімінің қызметкеріне жіберу;
13) хабарламаны тіркеу;
14) пошта арқылы қызметті алушыға рұқсатты жіберу.
рұқсатты қайта ресімдеу кезінде:
1) құжаттарды ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) қызметті берушінің жауапты маманына құжаттарды жіберу;
4) қарайтын күні және уақтысы туралы хабарлама жолдау;
5) көші-қон бөліміне құжаттарды жіберу;
6) құжаттарды тексеру;
7) құжаттарды қабылдау;
8) рұқсатты қайта ресімдеу;
9) рұқсатты қайта ресімдеу туралы шешімге қол қою;
10) қайта ресімделген рұқсатты және хабарламаны тіркеу және беру.
рұқсатты ұзарту кезінде:
1) құжаттарды ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) өтінішті жазбаша жолдау;
4) қарау күні және уақтысы туралы ескерту;
5) көші-қон бөліміне қызметті алушының өтінішін жіберу;
6) қағиданың талаптарына сәйкес құжаттарды тексеру;
7) қызметті алушының құжаттары мен өтінішін қабылдау;
8) рұқсатты ұзарту немесе рұқсатты ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау;
9) хабарламаны тіркеу;
10) пошта арқылы қызметті алушыға рұқсатты жіберу.
корпоратившілік ауыстыру шеңберінде рұқсат беру кезінде:
1) құжаттарды ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) өтінішті жазбаша жолдау;
4) Комиссияның қарайтын күні және уақтысы туралы қызмет алушыны ескерту;
5) көші-қон бөліміне құжаттарды жіберу;
6) қағиданың талаптарына сәйкес құжаттарды тексеру;
7) өзінің интернет-ресурсында Комиссия отырысының өткізілетін күні, уақыты және орны туралы ақпаратты орналастыру;
8) Алматы қаласына шетелдiк жұмыс күшін тартуға рұқсаттарды беру бойынша өтінішті Комиссияның қарауы;

13) работник канцелярии услугодателя отправляет разрешение услугополучателю по почте в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
при выдаче разрешения:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) направление документов для оказания государтсвенной услуги ответственному специалисту услугодателя;
4) извещение услугополучателя о дате и времени рассмотрения Комиссии;
5) направление документов в отдел трудовой миграции;
6) проверка документов;
7) принятие документов;
8) размещает информацию о дате, времени и месте заседания Комиссии на своем официальном интернет-ресурсе;
9) внесение заявления услугополучателя на рассмотрение комиссии;
10) решение о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения исполнителю услугодателя;
11) подготовка и предоставление уведомления о принятом решении;
12) подписание и направление уведомления сотруднику отдела трудовой миграции;
13) регистрация уведомления;
14) отправление разрешения услугополучателю по почте.
при переоформлении разрешения:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) направление документов ответственному специалисту услугодателя;
4) извещение о дате и времени рассмотрения;
5) направление документов в отдел трудовой миграции.
6) проверка документов;
7) принятие документов;
8) переоформление разрешения;
9) подписание решения о переоформлении разрения;
10) регистрация и выдача уведомления и переоформленное разрешения.
при продлении разрешения:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) отписание заявления;
4) извещение о дате и времени рассмотрения;
5) направление заявления услугополучателя в отдел трудовой миграции.
6) проверка документов на соответствие требованиям Правил;
7) прием документов с заявлением услугополучателя.
8) решение о продлении или об отказе в продлении срока разрешения;
9) регистрация уведомления;
10) отправление разрешения услугополучателю по почте.
при получении разрешения по внутрикорпоративному переводу:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) отписание заявления;
4) извещение услугополучателя о дате и времени рассмотрения Комиссии;
5) направление документов в отдел трудовой миграции;
6) прием и проверка документов на соответсвие Правил;
7) размещение информации о дате, времени и месте заседания комиссии на своем официальном интернет-ресурсе.
8) рассмотрение комиссии заявления по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в город Алматы;

9) рұқсатты беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы усынымдар;
10) қабылданған шешім туралы хабарламаны дайындау және ұсыну;
11) хабарламаға қол қою;
12) хабарламаны тіркеу;
13) пошта арқылы қызметті алушыға рұқсатты жіберу.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау:
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімдерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) комиссия;
5) қызмет берушінің жауапты орындаушысы.
7. Осы ереженің 1-4 қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерді жүргізу анықтамалығында көрсетілгеніндей әрбір рәсімді (іс-шараны) орындау ұзақтығын нұсқау арқылы құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-шаралардың) реттілігінің сипаттамасы.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Жүгіну тәртібін және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1 процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН және паролді енгізуі (авторландыру процесі);
3) 1 шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің түпнұсқалылығын порталда тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің сәйкес келмеуіне байланысты авторландырудан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұраныстың нысанын шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі), Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмелерінің электрондық түрінде сұраныс нысанына қоса беруі, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН аралығында) тексеру;

9) рекомендации о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения;
10) подготовка и предоставление уведомления о принятом решении;
11) подписание уведомления;
12) регистрация уведомления;
13) отправление разрешения услугополучателю по почте.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) комиссия;
5) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг, согласно приложениям 1-4 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с несоответствием данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығы расталмағандығына байланысты, сұратылып отырған мемлекеттік қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮШ) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ) жолдау;
9) 3 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса берген Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
10) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесіне сәйкес келмеуіне және өзге де себептерге байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуы (электрондық құжат нысанындағы хабарлама). Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етуі осы Регламентке 5-қосымшада келтірілген.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және оның аумақтық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау қарастырылмаған.
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру
шеңберінде шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру және
ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру"
1 қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес – процесінің анықтамалығы
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру
шеңберінде шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру және
ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік жұмыс
күшін тартуға арналған
рұқсатты қайта рәсімдеу"
регламентіне 2 қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процесінің анықтамалығы
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру
шеңберінде шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру және
ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік жұмыс
күшін тартуға арналған
рұқсаттың мерзімін ұзарту"
3-қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процесінің анықтамалығы
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру
шеңберінде шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру және
ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Корпоратившілік
ауыстыру шеңберінде рұқсат
беру" регламентіне
4 қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процесінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру
шеңберінде шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру және
ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 5 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің диаграммасы
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 5 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 6 қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в Государственную базу данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование") для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и основаниям для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с несоответствием документов услугополучателя с перечнем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и иных причин;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (разрешение на привлечение иностранной рабочей силы в форме электронного документа), сформированного порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответсвующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" "Выдача разрешения на привлечение иностранной рабочей силы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответсвующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" "Переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответсвующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" "Продление срока разрешения на привлечение иностранной рабочей силы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответсвующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" "Выдача разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
"Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной
рабочей силы работодателям для осуществления трудовой
деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы,
либо в рамках внутрикорпоративного перевода"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к постановлению акимата города Алматы
от от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 6
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи" 1. Общие положения

1. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тарамағында көзделген қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Өтініш беруші атаулы әлеуметтік көмекті тағайындауға келесі тоқсанға қайталап өтініш берген жағдайда, Стандарттың 9 тармағының 2), 4) тармақшаларында көрсетілген мәліметтер өзгеріссіз болса, Стандарттың 5 қосымшасының нысаны бойынша өтініш бланкісі ғана толтырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, құжаттардың көшірмесін салыстырып, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың тұпнұсқасын беріп, құжаттарды кіріс хат-хабардар журналына тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде оны учаскелік комиссияға қарау үшін жібереді;
4) атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін жүгінген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына зерттеу жүргізу жөніндегі учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының материалдық жағдайын зерттеу нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды;

1. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи " (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
В случае повторного обращения заявителя за назначением адресной социальной помощи на последующий квартал при отсутствии изменений в сведениях, указанных в подпунктах 2), 4) пункта 9 Стандарта, заполняется только бланк заявления по форме согласно приложению 5 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, сверяет копии документов, выдает услугополучателю подлинники документов, регистрирует документы в журнале входящей корреспонденции;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней передает их на рассмотрение в участковую комиссию;
4) участковая комиссия по проведению обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за назначением адресной социальной помощью в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения документов готовит заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения услугополучателя;

5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) хабарлама дайындайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде хабарламаға қол қояды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарламаны тіркейді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді немесе Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтау және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беру;
3) қорытындыны дайындау үшін учаскелік комиссияға беру;
4) қорытындыны дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беру;
5) шешім дайындау;
6) атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жіберу;
7) атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама беру немесе Мемлекеттік корпорацияға жіберу;
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
2) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы;
3) учаскелік комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, құжаттардың көшірмесін салыстырып, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың тұпнұсқасын беріп, құжаттарды кіріс хат-хабардар журналына тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) жұмыс күні ішінде оны учаскелік комиссияға қарау үшін жібереді;
4) атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін жүгінген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына зерттеу жүргізу жөніндегі учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының материалдық жағдайын зерттеу нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды;

5) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней принимает решение о назначении (отказе в назначении) адресной социальной помощи и готовит уведомление о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания);
6) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут подписывает уведомление;
7) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует уведомление о назначении адресной социальной помощи и выдает результат государственной услуги услугополучателю или направляет в Государственную корпорацию.
6. Результаты процедур (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) определение ответственного специалиста услугодателя и направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
3) передача для подготовки заключения в участковую комиссию;
4) подготовка заключения и передача ответственному специалисту услугодателя;
5) подготовка решения и уведомления о назначении (отказе в назначении) адресной социальной помощи;
6) направление подписанное уведомление о назначении (отказе в назначении) адресной социальной помощи к ответственному специалисту услугадателя;
7) выдача уведомления о назначении или об отказе в назначении адресной
социальной помощи или направление в Государственную корпорацию.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя;
2) руководитель отдела услугодателя;
3) участковая комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, сверяет копии документов, выдает услугополучателю подлинники документов, регистрирует документы в журнале входящей корреспонденции;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней передает их на рассмотрение в участковую комиссию;
4) участковая комиссия по проведению обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за назначением адресной социальной помощью в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения документов готовит заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения услугополучателя;

8) Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны береді;
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне өтінішті және қажетті құжаттарды береді, ол электрондық кезек жолымен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады – 2 (екі) минут ішінде;
2) 1 процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорация ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – МК ЫАЖ АЖО) логин және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізеді - 1 (бір) минут ішінде;
3) 2 процесс – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалдық куәландырылған сенімхат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенімхатының мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізеді – 2 (екі) минут ішінде;
4) 3 процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері, сонымен қатар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты мәліметі туралы сұранысын жолдау – 2 (екі) минут ішінде;
5) 1 шарт - ЖТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің және БНАЖ-дағы сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеру – 1 (бір) минут ішінде;
6) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЖТ МДҚ мәліметтерінің, БНАЖ-дағы сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді, алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
7) 5 процесс – аймақтық электрондық үкімет шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЭҮШ АЖО) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) жолдау – 1 (бір) минут ішінде;
8) 6 процесс – АЭҮШ АЖО-да электрондық құжаттарды тіркеу – 1 (бір) минут ішінде;
9) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарын тексеру (өңдеу) – 1 (бір) минут ішінде;

8) специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает уведомление о назначении или об отказе в назначении адресной социальной помощи услугополучателю.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течение 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод работника Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги - в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорацией государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорацией данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течение 2 (двух) минут;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя - в течение 2 (двух) минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течение 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС - в течение 1 (одной) минуты;
7) процесс 5 – направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорацией через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) - в течение 1 (одной) минуты.
8) процесс 6 – регистрация электронных документов в АРМ РШЭП - в течение 1 (одной) минуты;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов - в течение 1 (одной) минуты;

10) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бар бұзушылықтарға байланысты сұраудағы мемлекеттік көрсетілетін қызметке бас тарту туралы дәлелді жауап жөніндегі хатты қалыптастыру – 1 (бір) минут ішінде;
11) 8 процесс – көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы АЭҮШ АЖО-да жинақталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама алу – 2 (екі) минут ішінде;
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығының, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсету қарастырылмаған.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті
тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 6 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 7 қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдар - www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.

10) процесс 7 – формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течение 1 (одной) минуты;
11) процесс 8 – получение услугополучателем через работника ГК результата государственной услуги (уведомление о назначении (отказ в назначении) государственной адресной социальной помощи), сформированной АРМ РШЭП - в течение 2 (двух) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
11. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 6
к постановлению акимата города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 7
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тарамағында көрсетілген қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң 20 (жиырма) минут ішінде журналда тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4 тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың сәйкес болуын тексереді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын учаскелік комиссияға жолдайды;
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
Көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші тиісті мәліметтері бар өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
4) учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы акт жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды;
5) көрсетілетін қызмет беруші аудандық бөлімінің жауапты маманы учаскелік комиссиядан құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут проводит регистрацию в журнале услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие и в течение 1 (одного) рабочего дня направляет документы услугополучателя в участковую комиссию.
В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, ответственный специалист услугодателя запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
В случае невозможности представления услугополучателем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, услугодатель принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
4) участковая комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов проводит обследование услугополучателя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи.
5) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6) арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді;
7) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы қабылданған құжаттар мен әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі жөніндегі қорытынды негізінде әлеуметтік көмекті көрсету немесе көрсетуден бас тарту жөніндегі шешімді 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды және қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) хабарламаны береді.
Осы регламенттің 5 тармағының 3) тармақшасының 2, 3 азатжолында көрсетілген жағдайларда көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды қабылдаған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу және басшыға қарау үшін беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтау және көрсетілетін қызметті көрсету үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беру;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жолдау;
4) учаскелік комиссияның қорытындысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізу және арнайы комиссияға жолдау;
6) арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаждығы туралы қорытындыны дайындауы;
7) көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөніндегі хабарламаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) учаскелік комиссия;
4) арнайы комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң 20 (жиырма) минут ішінде журналда тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4 тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;

6) специальная комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
7) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи и выдает уведомление о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания).
В случаях, указанных в абзаце 2, 3 подпункта 3) пункта 5 настоящего регламента, услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня принятия документов от услугополучателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) определение ответственного специалиста услугодателя и направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
3) направление документов услугополучателя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи);
4) заключение участковый комиссией;
5) произведение ответственным специалистам услугодателя расчета среднедушевого дохода лица (семьи) и направление в специальную комиссию;
6) подготовка специальной комиссией заключения о необходимости оказания социальной помощи;
7) выдача уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) участковая комиссия;
4) специальная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут проводит регистрацию в журнале услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың сәйкес болуын тексереді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын учаскелік комиссияға жолдайды;
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
Көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші тиісті мәліметтері бар өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
4) учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы акт жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды;
5) көрсетілетін қызмет беруші аудандық бөлімінің жауапты маманы учаскелік комиссиядан құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді;
6) арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді;
7) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы қабылданған құжаттар мен әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі жөніндегі қорытынды негізінде әлеуметтік көмекті көрсету немесе көрсетуден бас тарту жөніндегі шешімді 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды және қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) хабарламаны береді.
Осы регламенттің 5 тармағының 3) тармақшасының 2, 3 азатжолында көрсетілген жағдайларда көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды қабылдаған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
4. Өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсететін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігінің тәртібінің сипаттамасы:

2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие и в течение 1 (одного) рабочего дня направляет документы услугополучателя в участковую комиссию.
В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, ответственный специалист районного о тдела услугодателя запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
В случае невозможности представления услугополучателем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, районный отдел услугодателя принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
4) участковая комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов проводит обследование услугополучателя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи.
5) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6) специальная комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
7) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи и готовит уведомление о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания).
В случаях, указанных в абзаце 2, 3 подпункта 3) пункта 5 настоящего Регламента, услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня принятия документов от услугополучателя.
4. Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:

1) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін іске асырылады) көмегімен көрсетілетін қызметті алушы порталға тіркеледі;
2) 1 процесс - қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізуінің процесі;
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болғандығына байланысты, авторизациядан бас тарту жөнінде порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушы осы регламентте көрсетілген қызметті таңдайды, қызметті көрсету үшін экранға сұраныстың нысаны шығарылады, және де үлгі талаптарының және оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушы нысанды (мәліметтерді енгізу) толтырады, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмелерінің электрондық түрінде сұраныс нысанына жалғайды, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН аралығын) тексеру;
7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмағандығына байланысты, сұратылып жатқан қызметтен бас тарту жөнінде хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысы) "Е-собес" АЖ жолдау;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушімен Стандарттың 9 тармағында көрсетілген және қызмет көрсету үшін негіз болатын көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру;
10) 6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болғандығына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысаны бойынша хабарлама) алуы. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированного услугополучателя на портале);
2) процесс 1 - процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в информационную систему "Е-собес" (далее - ИС "Е-собес") для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 - проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированного порталом. Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.

10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және оның құрылымдық бөлімшелерімен өзара әрекет қарастырылмаған.
Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
қызмет регламентіне 1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің, графикалық нысандағы диаграммасы
Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 7 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 8 қосымша
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тұрғылықты тіркелген жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы мыналар болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;

10. Взаимодействие с Государственной корпорацией и его территориальными подразделениями в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал,
в графической форме
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 7
к постановлению акимата города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 8
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее - Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
услугодателем:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;

2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру.
Мемлекеттік корпорацияда:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
3) көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
4) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарын алуы, мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы Мемлекеттік корпорациядан немесе мемлекеттік қызметті көрсетуге көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінішті тіркейді, мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген үзбелі талоны беріледі 30 (отыз) минут ішінде немесе берілетін құжаттар тізілімінде алынған құжаттар туралы белгі соғады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы қарап шыққаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті бұрыштамасын койып, жазып жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарының пакетін дайындайды және оны комиссия қарауына жібереді;
4) арнайы комиссия азаматтардың келіп түскен құжаттарының пакетін қарап:
20 (жиырма) күн ішінде Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім қабылдайды;
алғаш рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 5 (бес) күн ішінде куәліктер береді;
көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелгеннен кейін 5 (бес) күн ішінде куәліктің телнұсқасын береді;
Алматы қаласы бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес өтемақы төлеу туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұраулар, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) ай мерзіміне ұзартылады.

2) выдача удостоверения или его дубликата;
в Государственной корпорации:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
3) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
4) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя принимает документы, представленные услугополучателем либо Государственной корпорацией, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы либо делает отметку о получении документов в реестре передаваемых документов и передает документы руководителю услугодателя в течении 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный специалист услугодателя оформляет пакет документов и направляет на рассмотрения в специальную комиссию.
4) специальная комиссия – рассматривает поступивший пакет документов и принимает:
решение о признании пострадавшим вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в течение 20 (двадцати) дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям в течение 5 (пяти) дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшим вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения в течении 5 (пяти) дней со дня регистрации заявлении услугополучателя;
решение о выплате компенсации согласно графику выплаты компенсации в разрезе города Алматы.
В случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц.

5). көрсетілетін қызмет берушінің басшысы ресімделген құжаттарға қол қояды және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдайды.
6). Көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы 30 (отыз) минут ішінде қол қойылған құжаттарды тіркейді және мемлекеттік қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға немесе Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызмет беруші басшысының бұрыштамасы;
3) арнайы комиссияға құжаттарды жолдау;
4) арнайы комиссияның шешімі;
5) хабарландыру жобасына қол қою;
6) көрсетілген қызмет алушыға берілген немесе Мемлекеттік корпорацияға жолданған хабарландыру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) арнайы комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы мемлекеттік қызметті көрсетуге көрсетілетін қызметті алушыдан немесе Мемлекеттік корпорациядан өтініш пен құжаттар келіп түскеннен кейін өтінішті тіркеуге алады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі басшысының қарауына 30 (отыз) минут ішінде береді. Өтініш пен құжаттар Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен жағдайда Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне бекітіледі (көрсетілетін қызметті берушіде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда);
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы қарап шыққаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті бұрыштамасын койып жазып жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттар пакетін дайындайды және оны комиссия қарауына жібереді;
4) арнайы комиссия азаматтардың келіп түскен құжаттар пакетін қарап:
20 (жиырма) күн ішінде Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім қабылдайды;
алғаш рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылдағаннан кейін 5 (бес) күн ішінде куәлік береді;
көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелгеннен кейін 5 (бес) күн ішінде куәліктің телнұсқасын береді;
Алматы қаласы бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес өтемақы төлеу туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұраулар, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) ай мерзіміне ұзартылады.

5) руководитель услугодателя подписывает оформленные документы и направляет в ответственному специалисту услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня.
6) ответственный специалист услугодателя в течение 30 (тридцать) минут регистрирует подписанные документы и выдает результат государственной услуги услугополучателю либо в Государственную корпорацию к направляет документы о выплате компенсации.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов;
2) виза руководителя услугодателя;
3) направление документов в специальную комиссию;
4) решение специальной комиссии;
5) подписанное уведомление;
6) выданное услугополучателю либо направленное в Государственную корпорацию уведомление.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специальная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) ответственный специалист услугодателя принимает документы, представленные услугополучателем либо Государственной корпорацией, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы либо делает отметку о получении документов в реестре передаваемых документов и передает документы руководителю услугодателя в течении 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный специалист услугодателя оформляет пакет документов и направляет на рассмотрения в специальную комиссию.
4) специальная комиссия – рассматривает поступивший пакет документов и принимает:
решение о признании пострадавшим вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в течение 20 (двадцати) дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям в течение 5 (пяти) дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшим вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения в течении 5 (пяти) дней со дня регистрации заявлении услугополучателя;
решение о выплате компенсации согласно графику выплаты компенсации в разрезе города Алматы.
В случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц.

5) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы ресімделген құжаттарға қол қояды және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдайды.
6) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы 30 (отыз) минут ішінде қол қойылған құжаттарды тіркейді және мемлекеттік қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға немесе Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы өтініш және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға өткізеді, Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушіге беру үшін жинақтау бөліміне жолдайды;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы
3) алынған құжаттар топтамасын тіркейді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет басшысының қарауына жібереді 30 (отыз) минут ішінде;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің басшысы құжаттармен танысып, көрсетілетін қызмет беруші жауапты маманды анықтайды, тиісті бұрыштамасын қойып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші жауапты маманына орындауға береді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы құжаттар пакетін ресімдейді және арнайы комиссияның қарауына жолдайды;
6) арнайы комиссия азаматтардың келіп түскен құжаттар пакетін қарап:
20 (жиырма) күн ішінде Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім қабылдайды;
алғаш рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 5 (бес) күн ішінде куәлік береді;
көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелгеннен кейін 5 (бес) күн ішінде куәліктің телнұсқасын береді;
Алматы қаласы бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес өтемақы төлеу туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұраулар, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) ай мерзіміне ұзартылады.

5) руководитель услугодателя подписывает оформленные документы и направляет в ответственному специалисту услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня.
6) ответственный специалист услугодателя в течение 30 (тридцать) минут регистрирует подписанные документы и выдает результат государственной услуги услугополучателю либо в Государственную корпорацию к направляет документы о выплате компенсации.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя и получения результата оказания государственной услуги:
1) услугополучатель подает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта Государственную корпорацию, специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает документы и направляет в накопительный отдел Государственной корпорации для передачи услугодателю;
2) ответственный исполнитель услугодателя регистрирует полученный пакет документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя в течении 30 (тридцати) минут.
3) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный специалист услугодателя оформляет пакет документов и направляет на рассмотрения в специальную комиссию.
5) специальная комиссия – рассматривает поступивший пакет документов и принимает:
решение о признании пострадавшим вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в течение 20 (двадцати) дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям в течение 5 (пяти) дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшим вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дублика удостоверения в течении 5 (пяти) дней со дня регистрации заявлении услугополучателя;
решение о выплате компенсации согласно графику выплаты компенсации в разрезе города Алматы.
В случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц.
6) руководитель услугодателя подписывает оформленные документы и направляет в ответственному специалисту услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня.

7) мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші басшысы ресімделген құжаттарға қол қояды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманына жолдайды;
8) мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші жауапты маманы мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының қол қойылған құжаттарын тіркейді және Мемлекеттік корпорация курьеріне береді 30 (отыз) минут ішінде;
9) Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсету қарастырылмаған.
Семей ядролық полигонында
ядролық сынақтардың
салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 8 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 9 қосымша
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша жүзеге асырылады.

7) ответственный специалист услугодателя регистрирует подписанные документы услугополучателя и передает курьеру Государственной корпорации в течении 30 (тридцать) минут;
8) сотрудник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю в течении 20 (двадцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
10. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной денежной
компенсации, выдача удостоверений"
Справочник Бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 8
к постановлению акимата города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 9
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя по месту жительства услугополучателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі: мүгедектерге протездік–ортопедиялық көмек ұсынудың мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағында көзделген қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауына негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметтті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) аудандық бөлімнің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркеу және алған күнін, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөнін белгілей отырып, береді және қызмет көрсетушінің аудандық бөлімінің басшысына жауапты маманды анықтау үшін береді.
2) қызмет берушінің басшысы құжаттармен танысады, қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті визасын қояды, қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін жібереді;
3) қызмет берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қызмет берушінің басшысына береді;
4) қызмет берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызмет алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабардардың тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
4) мемлекеттік қызмет көрсетугеқол қойған нәтижесі;
5) тіркеу журналына жазу және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жіберу.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляют их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определения ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги в течение 30 (тридцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) проект результата оказания государственной услуги;
4) подписанный результат оказания государственной услуги;
5) запись в журнале регистрации и направление услугополучателю результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) аудандық бөлімнің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркеу және алған күнін, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөнін белгілей отырып, береді және қызмет көрсетушінің аудандық бөлімінің басшысына жауапты маманды анықтау үшін береді.
2) қызмет берушінің басшысы құжаттармен танысады, қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті визасын қояды, қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін жібереді;
3) қызмет берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қызмет берушінің басшысына береді;
4) қызмет берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызмет алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабардардың тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығы, көрсетілетін қызметті берушінің мамандарының өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және оның аумақтық бөлімшелерімен, және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану қарастырылмаған.
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 9 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 10 қосымша
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы жүзеге асырылады.

7. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляют их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определение ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя, в течении 1 (одного) рабочего дня.
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя, в течение 8 (восьми) рабочих дней.
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю, в течение 1 (одного) рабочего дня.
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги, в течение 30 (тридцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями, и (или) иными услугодателями, а также использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им протезно-ортопедической помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 9
к постановлению акимата
города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 10
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными
гигиеническими средствами" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тармағында көрзделген қажетті құжаттар мен өтінішті алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) аудандық бөлімнің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркеу және алған күнін, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөнін белгілей отырып, береді және қызмет көрсетушінің аудандық бөлімінің басшысына жауапты маманды анықтау үшін береді.
2) қызмет берушінің басшысы құжаттармен танысады, қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті визасын қояды, қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін жібереді;
3) қызмет берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қызмет берушінің басшысына береді;
4) қызмет берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызмет алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабардардың тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
4) қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі;
5) тіркеу журналына жазу және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жолдау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определения ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги в течение 30 (тридцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) проект результата оказания государственной услуги;
4) подписанный результат оказания государственной услуги;
5) запись в журнале регистрации и направление услугополучателю результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) аудандық бөлімнің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркеу және алған күнін, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөнін белгілей отырып, береді және қызмет көрсетушінің аудандық бөлімінің басшысына жауапты маманды анықтау үшін береді;
2) қызмет берушінің басшысы құжаттармен танысады, қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті визасын қояды, қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін жібереді;
3) қызмет берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қызмет берушінің басшысына береді;
4) қызмет берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызмет алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабардардың тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші мамандарының өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және оның аумақтық бөлімшелерімен, және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану көзделмеген.
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 10 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 11 қосымша
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша жүзеге асырылады.

7. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определение ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя, в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя, в течение 8 (восьми) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю, в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги, в течение 30 (тридцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями, и (или) иными услугодателями, а также использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 10
к постановлению акимата
города Алматы
от 4 декабря 2017 года
№ 4/499
Приложение 11
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" 1.Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее-услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя по месту жительства услугополучателя.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығының сипаттамасы:
1) аудандық бөлімнің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркеу және алған күнін, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөнін белгілей отырып, береді және қызмет көрсетушінің аудандық бөлімінің басшысына жауапты маманды анықтау үшін береді.
2) қызмет берушінің басшысы құжаттармен танысады, қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті визасын қояды, қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін жібереді;
3) қызмет берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қызмет берушінің басшысына береді;
4) қызмет берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызмет алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабардардың тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын, көрсетілетін қызметті берушінің мамандарының өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және оның аумақтық бөлімшелерімен, және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану қарастырылмаған.
"Жүріп-тұруы қиын бірінші
топтағы мүгедектерге жеке
көмекшінің және есту кемістігі
бар мүгедектерге ымдау тілі
маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге
құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 11 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 12 қосымша
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі арқылы көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша жүзеге асырылады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
районного отдела услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляют их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определение ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя, в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя, в течение 8 (восьми) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю, в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги, в течение 30 (тридцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг и отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями, и (или) иными услугодателями, а также использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и специалиста
жестового языка для инвалидов по слуху"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 11
к постановлению акимата
города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 12
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги "Предоставление инвалидам кресла-колясок" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление инвалидам кресла-колясок" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением занятости и социальных программ города Алматы (далее - услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Предоставление инвалидам кресла-колясок" (далее - Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через районный отдел услугодателя по месту жительства услугополучателя.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) аудандық бөлімнің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркеу және алған күнін, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөнін белгілей отырып, береді және қызмет көрсетушінің аудандық бөлімінің басшысына жауапты маманды анықтау үшін береді.
2) қызмет берушінің басшысы құжаттармен танысады, қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті визасын қояды, қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін жібереді;
3) қызмет берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қызмет берушінің басшысына береді;
4) қызмет берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызмет алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабардардың тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті беруші мамандарының өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және оның аумақтық бөлімшелерімен, және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану көзделмеген.
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 13 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 14 қосымша
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
1. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.

7. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) ответственный исполнитель районного отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляют их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего
документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определение ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги в течение 30 (тридцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг и отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями, и (или) иными услугодателями, а также использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Обеспечение инвалидов
санаторно-курортным лечением"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 13
к постановлению акимата города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 14
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на оказание специальных
социальных услуг в условиях ухода на дому" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее - Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
3. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылы) бастауға негіз болып табылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген үзбелі талон береді және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қойып, 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына орындауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттарды 1 (бір) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер мүгедектің және қарт адамның тұратын жеріне барып, тұрғын үй және басқа да материалдық-тұрмыстық жағдайларын тексеру актісін жасайды, өтініш келіп түскен күннен бастап 6 (алты) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік жөнінде қорытынды шығарып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдайды және арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік жөніндегі қорытындыны жолдау хатпен бірге медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы жолдау хат пен құжаттар келіп түскен күні кіріс хат-хабарлары журналына тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и регистрация заявления и передает руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течение 20 (двадцати) минут;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) дня передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах выезжает к месту проживания инвалида и престарелого, составляет акт обследования жилищных и других материально-бытовых условий и в течение 6 (шести) рабочих дней со дня поступления заявления выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня принимает документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
6) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;

7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қарауға береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына орындауға береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау жөніндегі комиссияға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
10) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарап, 1 (бір) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссия арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындап, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хабарламаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
13) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға арнайы әлеуметтік қызметтерді үй жағдайында көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

7) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
8) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов в течении 30 минут отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
9) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дней со дня получения документов направляет пакет документов на комиссию по направлению граждан на социальное обслуживание на дому для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому;
10) комиссия по направлению граждан на социальное обслуживание дому рассматривает поступивший пакет документов и в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому и направляет пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
11) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению на социальное обслуживание на дому решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению на социальное обслуживание на дому и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя.
12) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому, затем ответственный исполнитель услугодателя в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя.
13) специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) әлеуметтік қызметкерге құжаттарды беру;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды;
5) құжаттарды, қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жолдау;
6) тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына беру;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жетекшілік ететін арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету бөлімінің басшысына жіберу;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттарды жіберу;
9) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау жөніндегі комиссияға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттарды жолдау;
10) шешім қабылдау;
11) хабарламаны дайындау;
12) хабарламаға қол қою;
13) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету үй жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мерзімін көрсетіп құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
6) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемеге жіберу жөніндегі комиссиясы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген үзбелі талон береді және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, тиісті бұрыштамасын қойып, 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына орындауға береді;

1) регистрация документов;
2) виза руководителя услугодателя;
3) передача документов социальному работнику;
4) заключение о потребности в специальных социальных услугах;
5) направление документов, заключения услугодателю;
6) регистрация и передача заместителю руководител услугодателя;
7) отписание руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
8) отписание документы ответственному исполнителю услугодателя;
9) направление документов в комиссию по направлению граждан на социальное обслуживание на дому для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому;
10) принятие решения;
11) подготовка уведомления;
12) подписание уведомления;
13) направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) специалист канцелярии услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя;
6) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
7) ответственный исполнитель услугодателя;
8) комиссия услугодателя по направлению граждан в медико-социальное учреждение.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и регистрация заявления и передает руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течение 20 (двадцати) минут;

12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хабарламаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
13) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға арнайы әлеуметтік қызметтерді үй жағдайында көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің, көрсетілетін қызметті беруші мамандарының өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және оның аумақтық бөлімшелерімен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану көзделмеген.
"Үйде күтім көрсету жағдайында
арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттар ресімдеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 14 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 15 қосымша
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

12) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому, затем ответственный исполнитель услугодателя в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя.
13) специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания Государственной услуг и отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями, и (или) иными услугодателями, а также использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Оформление документов на оказание
Специальных социальных услуг
в условиях ухода на дому"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 14
к постановлению акимата города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 15
к постановлению акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)"(далее - стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында көзделген, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген үзбелі талон береді және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге құжаттарды береді;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығарып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытындыны жолдау хатпен бірге медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы жолдау хат пен құжаттар келіп түскен күні кіріс хат-хабарлары журналына тіркеу жүргізіп, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қабылданған құжаттарды береді;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и регистрация заявления и передает руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель районного отдела услугодателя в течение 20 (двадцати) минут ознакамливается с входящими документами и отписывает ответственному специалисту районного отдела услугодателя;
3) ответсвенный специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах в течение 9 (девяти) рабочих дней выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
5) специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня принятые документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
6) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
7) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;

8) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемеге жолдау жөніндегі комиссияға құжаттар топтамасын жолдайды;
10) азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарап, 1 (бір) жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттар топтамасын жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындап, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хаттамаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жолдайтын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына хабарламаны береді;
13) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мерзімі көрсетіп, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;

8) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов в течении 30 (тридцати) минут отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
9) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет пакет документов на комиссию по направлению граждан в медико-социальное учреждение для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальное учреждение;
10) комиссия по направлению граждан в медико-социальные учреждения рассматривает поступивший пакет документов и в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях и направляет пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
11) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан в медико-социальные учреждения решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальное учреждение и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
12) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальное учреждение и передает уведомление ответственному исполнителю услугодателя, который в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя;
13) специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов;
2) виза руководителя услугодателя;

13) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мерзімін көрсетіп, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызмет беруші мамандарының өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы және оның аумақтық бөлімшелерімен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану көзделмеген.
"Медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда)
арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4/499 қаулысына 15 қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 16 қосымша
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты мекенжайы бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

13) специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг и отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями, и (или) иными услугодателями, а также использование информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги
"Оформление документов
на оказание
специальных социальных услуг
в медико-социальных
учреждениях (организациях)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 15
к постановлению акимата
города Алматы
от 4 декабря 2017 года № 4/499
Приложение 16
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления занятости и социальных программ города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз және (немесе) электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз және (немесе) электрондық түрде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін 3 (үш) минут ішінде журналда тіркеу жүргізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы немесе ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтердің болмағандығы туралы мәліметтерді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 3 (үш) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолын қойдырады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 4 (төрт) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушыға атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтерді тексеру;
3) көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындау;
4) көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беру.

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб портал "электронного правительства": (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя в течение 3 (трех) минут после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя проводит регистрацию в журнале;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 5 (пяти) минут осуществляет проверку сведений об оказании услугополучателю адресной социальной помощи в текущем квартале или об отсутствии сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 3 (трех) минут готовит справку подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, подписывает у руководителя услугодателя;
4) ответственный специалист услугодателя в течение 4 (четырех) минут выдает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления;
2) проверка сведений об оказании услугополучателю адресной социальной помощи;
3) подготовка справки подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя;
4) выдача справки, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін 3 (үш) минут ішінде журналда тіркеу жүргізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы немесе ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтердің болмағаны туралы мәліметтерді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 3 (үш) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолын қойдырады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 4 (төрт) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өндеу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтініш пен жеке басын куәландыратын құжатты Мемлекеттік корпорацияның инспекторына береді. Мемлекеттік корпорацияның инспекторы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 3 (үш) минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді және журналда тіркеуді жүргізеді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы немесе ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтердің болмағаны туралы мәліметтерді тексеруді жүзеге асырады;

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист услугодателя в течение 3 (трех) минут после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя проводит регистрацию в журнале;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 5 (пяти) минут осуществляет проверку сведений об оказании услугополучателю адресной социальной помощи в текущем квартале или об отсутствии сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 3 (трех) минут готовит справку подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, подписывает у руководителя услугодателя;
4) ответственный специалист услугодателя в течение 4 (четырех) минут выдает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель подает заявление и документ, удостоверяющий личность инспектору Государственной корпорации. Инспектор Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает документы услугополучателя, передает в течение 1 (одного) рабочего дня услугодателю.
2) ответственный специалист услугодателя в течение 3 (трех) минут регистрирует полученные документы и проводит регистрацию в журнале;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 5 (пяти) минут осуществляет проверку сведений об оказании услугополучателю адресной социальной помощи в текущем квартале или об отсутствии сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале;

4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 3 (үш) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолын қойдырады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға жолдайды;
6) Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігін және жүгіну тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркеледі;
2) 1-процесс - қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізу процесі;
3) 1-шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушының деректерінің тұпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты, авторизациялаудан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау салудың нысанын шығару және форматтық талаптарын және оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі), Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрінде сұрау салу нысанына тіркеу, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты, сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жолдау;

4) ответственный специалист услугодателя в течение 3 (трех) минут готовит справку подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, подписывает у руководителя услугодателя;
5) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет в Государственную корпорацию;
6) специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированного услугополучателя на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) для обработки запроса услугодателем;

9) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көрсетілген және қызмет көрсету үшін негіз болатын көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
10) 6-процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты, сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтама) алуы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
тиестілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
тиестілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (справка в форме электронного документа) сформированного порталом.
Результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложения 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность заявителя
(семьи) к
получателям адресной
социальной помощи"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность заявителя
(семьи) к
получателям адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения: