2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 4485 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 167 149 мың теңге:
салықтық түсімдер – 314 947 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 108,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 834 093,7 мың теңге;
2) шығындар – 2 156 822 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 105 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 11 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 395,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 14 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 14 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 777,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 777,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 395,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 673 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 27/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
Тимирязев ауылдық округінің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салығы;
Тимирязев ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлік салығы;
жер учаскесі Тимирязев ауылдық округінің ауылдарында орналасқан жеке және заңды тұлғалардан, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, алынатын жер салығы;
Тимирязев ауылдық округінің ауылдарында тіркелген жеке және заңды тұлғалардан, көлік құралдары салығын қоспағанда, алынатын көлік құралдары салығы;
бірыңғай жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынының акциздері;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
республикалық бюджетке аударылатын мемлекеттік баждар мен консулдық алымнан басқа мемлекеттік баж.

О районном бюджете Тимирязевского района на 2018-2020 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2017 года № 18/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2018 года № 4485.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 167 149 тысяч тенге:
налоговые поступления – 314 947 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 108,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 834 093,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2 156 822 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 105 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 11 500 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 11 395,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 14 000 тысяч тенге
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 777,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 3 777,5 тысяч тенге:
поступление займов – 11 500 тысяч тенге;
погашение займов – 11 395,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3673 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 27/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории Тимирязевского сельского округа;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории Тимирязевского сельского округа;
земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в селах Тимирязевского сельского округа;
налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в селах Тимирязевского сельского округа;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. 2018 жылға арналған облыстық бюджетке әлеуметтік салық түсімдерін есептеу 16 пайыз көлемінде белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға берудің кірістері;
ауданның бюджетіне басқа салықтық емес түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жерді және материалдық емес активтерді сатудан;
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүліктерді сатудан.
6. Аудандық бюджеттің кірістері жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген бюджеттік несиелердің өтеуінен түскен түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
7. Аудандық бюджетте 2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін 1 662 450 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны есептелсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 85 738,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 1 991 мың теңге – оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
2) 1 712 мың теңге – тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) 4 755 мың теңге – халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшілері мен көмекшілерін енгізуге;
4) 1 848 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
5) 616 мың теңге – техникалық көмекші (өтемдік) құралдардың тізбесін кеңейтуге;
6) 5 459 мың теңге – мемлекеттік атаулы көмекті төлеуге;
7) 20 584,2 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 1 892 мың теңге сомасында;
көшуге субсидия беруге 3 367 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 3 608 мың теңге сомасында;
қоныс аударушылар мен оралмандарға тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге арналған субсидиялар беруге 4 502,2 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекіттік гранттар беруге 7 215 мың теңге сомасында;
8) 41 801 мың теңге – жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларын өтеуге;
9) 6 972 мың теңге – ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге.

3. Установить на 2018 год зачисление поступлений социального налога в размере 16 процентов в областной бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
продажи земли и нематериальных активов;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
7. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2018 год в сумме 1 662 450 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 85 738,2 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 1 991 тысяча тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2) 1712 тысячи тенге – на доплату учителям прошедшим стажировку по языковым курсам;
3) 4 755 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
4) 1 848 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
5) 616 тысяч тенге – на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
6) 5 459 тысяч тенге – на выплату государственной адресной помощи;
7) 20 584,2 тысячи тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 1 892 тысячи тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 3 367 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 3 608 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 4 502,2 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 7 215 тысяч тенге;
8) 41 801 тысяча тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
9) 6 972 тысячи тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 27/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 85 905,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 10 102 мың теңге – білім беру ұйымдары үшін оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
2) 2 079 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар жүргізуге;
3) 10 123 мың теңге – мобильдік орталықтарда оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында талап етілген кәсіптер бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
4) 1 483 мың теңге – білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты интернет желісіне қол жеткізумен қамтамасыз етуге;
5) 50 523,5 мың теңге – ауылдық округтерді сумен жабдықтау жүйелерін ағымдағы жөндеуге;
6) 8 387 мың теңге – білім беру ұйымдарына көмір сатып алуға;
7) 3 208 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 26.10.2018 № 26/1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 11 500 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 27/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Аудандық бюджеттен 2018 жылға арналған Тимирязев ауылдық округінің бюджеттіне берілетін 3 700 мың теңге сомасында бюджеттік субвенция белгіленсін.
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу барысында, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестрге жатпайтындығы 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
13. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 27/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге аудандық бюджет шығыстарында қаражат 92 113 мың теңге сомасында қарастырылсын.
15. Бюджеттік саладағы қызметкерлердің жалақы төлемі толық көлемде қамтамасыз етілсін.
16. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатынған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін. Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 27/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 85 905,5 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 10 102 тысячи тенге – на приобретение и доставку учебников для организаций образования;
2) 2 079 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 10 123 тысячи тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
4) 1 483 тысячи тенге – на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети интернет;
5) 50 523,5 тысячи тенге – на текущий ремонт сетей водоснабжения сельских округов;
6) 8 387 тысяч тенге – на приобретение угля для организаций образования;
7) 3 208 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26.10.2018 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Учесть в районном бюджете на 2018 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 11 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 27/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета бюджету Тимирязевского сельского округа на 2018 год в сумме 3 700 тысяч тенге.
12. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 4.
13. Исключен решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 27/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
14. Предусмотреть в расходах районного бюджета средства на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 92 113 тысяч тенге.
15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.

17. 2018-2020 жылдарға арналған ауданның бюджет шығындарында 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, әрбір ауылдық округ бойынша бюджеттік бағдарламалар қарастырылғаны белгіленсін.
17-1. 11 қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, 2017 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 26.02.2018 № 21/2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2018 жылға арналған жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға төлемдер тізбесі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
19. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында, мүгедектерді жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға қаражаттандырулар көзделгені 9 қосымшаға сәйкес белгіленсін.

17. Установить, что в расходах бюджета района на 2018-2020 годы предусмотрены бюджетные программы по каждому сельскому округу согласно приложениям 5, 6 и 7.
17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2017 году согласно приложению 11.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26.02.2018 № 21/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
18. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2018 год согласно приложению 8.
19. Установить, что на 2018 год в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 9.

20. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарына трансферттер 10 қосымшаға сәйкес көзделсін.
21. 2018 жылға арналған жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 11 395,5 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 27/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
22. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХVIII сессиясының төрағасы Е. Никитенко
Аудандық мәслихаттың
Хатшысы С. Мұстафин

20. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год трансферты аппаратам акимов сельских округов согласно приложению 10.
21. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 11 395,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 27/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
ХVIII сессии
районного маслихата Е. Никитенко
Секретарь
районного маслихата С. Мустафин

26 269
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 571
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
484
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
214
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 003,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 043
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 960,2
2
Қорғаныс
3 552
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 552
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 529
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
676
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
347
4
Бiлiм беру
1 423 447
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 396 202
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 984
003
Жалпы білім беру
1 242 776
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
19 593
006
Балаларға қосымша білім беру
40 026
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
556
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
42 089
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
4 981
023
Әдістемелік жұмыс
5 526
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10 645
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
18 526
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 500
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі

26 269
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
20 571
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
484
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
214
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 003,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 043
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7 960,2
2
Оборона
3 552
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 552
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 529
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
676
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
347
4
Образование
1 423 447
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 396 202
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7 984
003
Общеобразовательное обучение
1 242 776
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
19 593
006
Дополнительное образование для детей
40 026
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
556
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
42 089
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 981
023
Методическая работа
5 526
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10 645
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
18 526
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 500
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)

681
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
19 166
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 153
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 047
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 966
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
10 531
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 670
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
457
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 404
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
79 603
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 801
099
Мамандарға әлеуметтік колдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6 801
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
17 767
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 767
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 531
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 531
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
46 504
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 842
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
175
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
459
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
933
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
2 265
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
31 910
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
920
12
Көлiк және коммуникация
11 399
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 399
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
9 508
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

681
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
19 166
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 153
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 047
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 966
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 531
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6 670
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
457
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 404
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
79 603
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 801
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6 801
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
17 767
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
17 767
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 531
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 531
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
46 504
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
9 842
003
Капитальные расходы государственного органа
175
006
Организация санитарного убоя больных животных
459
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
933
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
2 265
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
31 910
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
920
12
Транспорт и коммуникации
11 399
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 399
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
9 508
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

16 937
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 734
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
15 489
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1107
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1107
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
100 595
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15 090
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
15 090
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
56 362
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 804
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
17 594
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
31 283
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
681
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
19 493
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекетті лікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 718
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 784
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 991
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 650
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 334
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
484
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 832
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80 270
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 884
099
Мамандарға әлеуметтік колдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7 884
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
18 753
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 753
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 360
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

16 937
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1734
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
15489
464
Отдел образования района (города областного значения)
1107
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1107
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
100 595
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15 090
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
15090
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
56 362
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6 804
003
Поддержка культурно-досуговой работы
17 594
006
Функционирование районных (городских) библиотек
31 283
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
681
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
19 493
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8 718
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 784
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 991
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6 334
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
484
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 832
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 270
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 884
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 884
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
18 753
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18 753
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 360
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 шешіміне 5 қосымша
2018 жылға арналған Тимирязев ауданындағы ауылдық округтер бойынша бюджетінің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 27/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Мекеме
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Сомаcы (мың теңге)

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1
Перечень текущих бюджетных программ бюджета по сельским округам Тимирязевского района на 2018 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 27/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Учреждение
Программа
Подпрограмма
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 18/1 шешіміне 8 қосымша
2018 жылға арналған 451-007-000 бағдарламасы бойынша "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға төлем тізбесі
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 28.11.2018 № 27/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
№ р/н
Төлемдер түрлері
Сомасы (мың теңге)
1
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері

Приложение 8 к решению Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 18/1
Перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2018 год по программе 451-007-000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Сноска. Приложение 8 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 27/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
№ п/п
Виды выплат
Сумма (тысяч тенге)
1
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны

481
2
Екiншi рет некеге тұрмаған, қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізушілердің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен марапатталған, жалпы ауруға шалдығу, еңбекте мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндерiн қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған азаматтардың әйелдерi (күйеулерi)
24
3
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар
60
4
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы үкiмет органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан – Совет Армиясының, Әскери-Теңiз флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерi; бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған жұмысшылар мен қызметшiлер
469
5
Бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасы
48
6
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
36
7
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
108
8
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен, I және II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1 647
9
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың, (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары

481
2
Жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак
24
3
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
60
4
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий
469
5
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
48
6
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
36
7
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
108
8
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1 647
9
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)