Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 213 "Мұрағат анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентiн бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 28 маусымдағы № 168 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 шілдеде № 3925 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 17 шілдедегі № 147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 17.07.2019 № 147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 213 "Мұрағат анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентiн бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3276 болып тіркелген, 2015 жылы 20 тамызда "Атырау" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) мемлекеттік тілдегі мәтінде қаулының тақырыбы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы";
мемлекеттік тілдегі мәтінде қаулының 1-тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
мемлекеттік тілдегі мәтінде қаулының 4-тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 138 "Архив ісі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығы қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.";
2) қосымшада:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Мұрағат анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
мемлекеттік тілдегі мәтінде тақырыбы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
мемлекеттік тілдегі мәтінде 1-тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:

О внесении изменений в постановление акимата Атырауской области от 10 июля 2015 года № 213 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача архивных справок"
Постановление акимата Атырауской области от 28 июня 2017 года № 168. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 21 июля 2017 года № 3925. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 17 июля 2019 года № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 17.07.2019 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии c пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Атырауской области от 10 июля 2015 года № 213 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача архивных справок" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3276, опубликованное 20 августа 2015 года в газете "Прикаспийская коммуна") следующие изменения:
1) в тексте на государственном языке заголовок постановления изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы";
в тексте на государственном языке пункт 1 постановления изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
в тексте на государственном языке пункт 4 постановления изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 138 "Архив ісі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығы қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.";
2) в приложении:
в Регламенте государственной услуги "Выдача архивных справок", утвержденном указанным постановлением:
в тексте на государственном языке заголовок изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
в тексте на государственном языке абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:

"1. Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, қаланың және ауданның мемлекеттік архивтері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
3-тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – әлеуметтік-құқықтық сипаттағы келесі мәліметтерді: жұмыс өтілін, жалақы мөлшерін, жасын, отбасының құрамын, білімін, марапатталғанын, зейнетақы жарналары мен әлеуметтік төлемдердің аударылуын, ғылыми дәрежелер мен атақтардың берілуін, жазатайым оқиғаны, емделуде немесе қоныс аударуда болуын, қуғын-сүргінге ұшырағанын, жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау, экологиялық апат аймақтарында тұрғанын, бас бостандығынан айыру жерлерінде болғанын, азаматтық хал актілері, құқық белгілеуші және сәйкестендіру құжаттары жөніндегі мәліметтерді растау туралы архивтік анықтама немесе олардың болмауы туралы жауап, немесе архивтік құжаттардан куәландырылған архивтік көшірмелер мен үзінділер.";
4-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 138 "Архив ісі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Мұрағат анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11086 болып тіркелген) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған өтінішті не порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) немесе бір реттік паролімен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.";
5-тармақтың 3) тармақшасындағы және 1, 2-қосымшалардағы "күнтізбелік 13 (он үш) күн ішінде" деген цифрлар және сөздер "9 (тоғыз) жұмыс күн ішінде" деген цифрмен және сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінде 7-тармақтың екінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 2-қосымшада берілген.";
мемлекеттік тілдегі мәтінде Регламенттің 1-қосымшасының оң жақ жоғарғы бұрышы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша";
Регламенттің 2-қосымшасында:
мемлекеттік тілдегі мәтінде Регламенттің 2-қосымшасының оң жақ жоғарғы бұрышы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша";
мемлекеттік тілдегі мәтінде тақырыбы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы";
мемлекеттік тілдегі мәтінде Регламенттің 3-қосымшасының оң жақ жоғарғы бұрышы келесі редакцияда мазмұндалсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша".

"1. "Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, қаланың және ауданның мемлекеттік архивтері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – архивная справка о подтверждении либо ответ об отсутствии следующих сведений социально-правового характера: трудового стажа, размера заработной платы, возраста, состава семьи, образования, награждения, перечисления пенсионных взносов и социальных отчислений, присвоения ученых степеней и званий, несчастного случая, нахождения на излечении или эвакуации, применения репрессий, реабилитации жертв массовых политических репрессий, проживания в зонах экологического бедствия, пребывания в местах лишения свободы, сведений об актах гражданского состояния, о правоустанавливающих и идентификационных документах и (или) заверенные копии или архивные выписки из архивных документов.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги при обращении к услугодателю и в Государственную корпорацию услугополучатель подает заполненное заявление по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Выдача архивных справок", утвержденному приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 138 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области архивного дела" (далее - Стандарт) (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11086), либо при обращении на портал запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя либо с помощью ввода одноразового пароля.";
в подпункте 3) пункта 5 и приложениях 1, 2 цифры и слова "13 (тринадцать) календарных дней" заменить цифрой и словами "9 (девяти) рабочих дней";
в тексте на государственном языке абзац второй пункта 7 изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 2-қосымшасында берілген.";
в тексте на государственном языке правый верхний угол приложения 1 Регламента изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша";
в приложении 2 Регламента:
в тексте на государственном языке правый верхний угол изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша";
в тексте на государственном языке заголовок изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы";
в тексте на государственном языке правый верхний угол приложения 3 Регламента изложить в следующей редакции, текст на русском языке не изменяется:
"Архивтік анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша".

2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Ә.И. Нәутиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Атырауской области Наутиева А.И.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев