2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 24/140-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 4343 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 20 350 102 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1 251 518 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 33 926 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 451 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 19 040 207 мың теңге;
2) шығындар – 20 400 177 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 62 974 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 92 240 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 266 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -113 049 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 113 049 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 92 240 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 266 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 50 075 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 21.11.2018 № 35/233-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлciн).
2. 2018 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 54,5 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 100 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2017 года № 24/140-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 27 декабря 2017 года № 4343. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 350 102 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 1 251 518 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 926 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 451 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 040 207 тысяч тенге;
2) затраты – 20 400 177 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 62 974 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 92 240 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 266 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -113 049 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 113 049 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 92 240 тысяч тенге;
погашение займов – 29 266 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 50 075 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 21.11.2018 № 35/233-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 54,5 процентов в районный бюджет;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты 100 процентов в районный бюджет;
по индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 50 процентов в районный бюджет.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 04.07.2018 № 30/199-VI шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлciн).
3. 2018 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар соммасы 1 877 935 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қазығұрт ауылдық округіне 431 495 мың теңге;
Шарапхана ауылдық округіне 144 103 мың теңге;
Алтынтөбе ауылдық округіне 109 233 мың теңге;
Қарабау ауылдық округіне 125 908 мың теңге;
Сабыр Рақымов ауылдық округіне 95 897 мың теңге;
Қарақозы Абдалиев ауылдық округіне 149 609 мың теңге;
Қызылқия ауылдық округіне 191 036 мың теңге;
Шанақ ауылдық округіне 61 768 мың теңге;
Шарбұлақ ауылдық округіне 74 081 мың теңге;
Жаңабазар ауылдық округіне 124 703 мың теңге;
Тұрбат ауылдық округіне 185 949 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 109 400 мың теңге;
Жігерген ауылдық округіне 74 753 мың теңге.".
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 04.07.2018 № 30/199-VI шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлciн).
4. Аудан әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві – 28 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің атқарылуы бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
8. "Қазығұрт аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгілеген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолдануын;

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 04.07.2018 № 30/199-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Предусмотреть размеры субвенций, предеваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2018 год в сумме 1 877 935 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Казыгурт 431 495 тысяч тенге;
Сельский округ Шарапхана 144 103 тысяч тенге;
Сельский округ Алтынтобе 109 233 тысяч тенге;
Сельский округ Карабау 125 908 тысяч тенге;
Сельский округ Сабыр Рахимова 95 897 тысяч тенге;
Сельский округ Каракозы Абдалиева 149 609 тысяч тенге;
Сельский округ Кызылкия 191 036 тысяч тенге;
Сельский округ Шанак 61 768 тысяч тенге;
Сельский округ Шарбулак 74 081 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабазар 124 703 тысяч тенге;
Сельский округ Турбат 185 949 тысяч тенге;
Сельский округ Какпак 109 400 тысяч тенге;
Сельский округ Жигерген 74 753 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 04.07.2018 № 30/199-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Утвердить резерв акимата района на 2018 год в размере – 28 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2018-2020 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложения 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год согласно приложения 5.
7. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат Казыгуртского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечит:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстици;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазығұрт ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Қазығұрт аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы С.Тургараев
Аудандық мәслихат
хатшысы У.Копеев
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 24/140-VІ шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

3) в течение календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Казыгуртского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Казыгуртского районного маслихата после его официальног опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата С. Тургараев
Секретарь районного
маслихата У.Копеев
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от 21
декабря 2017 года № 24/140-VI
Районный бюджет на 2018 год

037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
02
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
01
Тұрғын үй шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
02
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
01
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
02
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
01
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
01
Ауыл шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
Қазығұрт аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 24/140-VІ шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің атқарылуы бағдарламалардың тізбесі
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру

037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
02
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
01
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
02
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
01
Деятельность в области культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
02
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
01
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
01
Сельское хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
Приложение 5
к решению Казыгуртского
районного маслихата от 21
декабря 2017 года № 24/140-VI
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год
Код бюджетной классификации
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение