2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22/106-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 25 желтоқсанда № 4332 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 786 460 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 199 308 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 994 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 757 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 565 401 мың теңге;
2) шығындар – 11 801 714 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 172 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 25 046 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 874 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 31 357 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31 357 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 046 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 943 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 254 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 15.11.2018 № 31/160-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, бойынша:
аудандық бюджетке – 67,2 пайыз;
облыстық бюджетке – 32,8 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз.

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 22/106-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 25 декабря 2017 года № 4332. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 5 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 786 460 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 199 308 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 994 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 757 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 565 401 тысяч тенге;
2) затраты – 11 801 714 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 172 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 25 046 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 874 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -31 357 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 31 357 тысяч тенге:
поступление займов – 25 046 тысяч тенге;
погашение займов – 8 943 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 254 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 15.11.2018 № 31/160-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты,
в районный бюджет – 67,2 процентов;
в областной бюджет – 32,8 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, и социальному налогу в бюджеты районов (городов областного значения),
в районный бюджет – 50 процентов;
в областной бюджет – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов.

3. 2018 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 8 105 013 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2018 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 908 409 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қарақоңыр ауыл округі
65 177 мың теңге;
Көксарай ауыл округі
73 384 мың теңге;
Балтакөл ауыл округі
44 982 мың теңге;
Талапты ауыл округі
84 196 мың теңге;
Шілік ауыл округі
43 099 мың теңге;
Шәуілдір ауыл округі
254 751 мың теңге;
Темір ауыл округі
97 636 мың теңге;
Маяқұм ауыл округі
49 467 мың теңге;
Отырар ауыл округі
66 546 мың теңге;
Қоғам ауыл округі
60 670 мың теңге;
Қарғалы ауыл округі
68 501 мың теңге;
5. Аудан әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 23 537 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. Ауданның әрбір ауылдық округі әкімдерінің аппараттары бойынша 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің Отырар ауданының ауылдық округтері арасында бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен аудандық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
10. "Отырар аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Отырар ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2018 год в сумме 8 105 013 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 908 409 тысяч тенге, в том числе:
Караконырский сельский округ
65 177 тысяч тенге;
Коксарайский сельский округ
73 384 тысяч тенге;
Балтаколский сельский округ
44 982 тысяч тенге;
Талаптынский сельский округ
84 196 тысяч тенге;
Шиликский сельский округ
43 099 тысяч тенге;
Шаульдерский сельский округ
254 751 тысяч тенге;
Тимурский сельский округ
97 636 тысяч тенге;
Маякумский сельский округ
49 467 тысяч тенге;
Отырарский сельский округ
66 546 тысяч тенге;
Когамский сельский округ
60 670 тысяч тенге;
Каргалынский сельский округ
68 501 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв акимата района на 2018 год в сумме 23 537 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам сельского округа на 2018 год, согласно приложению 5.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между сельскими округами Отрарского района на 2018 год, согласно приложению 6.
9. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.
10. Государственному учреждению "Аппарат Отрарского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государсвенное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликаования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных прововых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Отрарского района;

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Отырар аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Ж.Мырзапейс
Аудандық мәслихат
хатшысы М.Манапов
Отырар аудандық мәслихатының
22 желтоқсан 2017 жылғы
№ 22/106-VI шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 15.11.2018 № 31/160-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
А т а у ы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Отрарского районного маслихата после его официального опубликования.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата Ж. Мырзапейс
Секретарь районного маслихата М. Манапов
Приложение 1 к решению
Отрарского районного
маслихата от 22 декабря
2017 года № 22/106-VI
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 15.11.2018 № 31/160-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

350 000
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
350 000
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
351 241
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
351 241
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 797
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
137 884
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7 065
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
585
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
191 910
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
423 611
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
148 338
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144 641
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
144 641
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 697
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 697
2
Әлеуметтiк қамсыздандыру
215 688
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
215 688
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
30 000
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 685
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 119
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 608
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 967
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
65 532
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
27 127
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 650
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59 585
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59 585
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

350 000
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
350 000
9
Прочие услуги в области образования
351 241
464
Отдел образования района (города областного значения)
351 241
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 797
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
137 884
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
7 065
022
Выплата единовременных денежных средств Казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
585
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
191 910
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
423 611
1
Социальное обеспечение
148 338
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 641
005
Государственная адресная социальная помощь
144 641
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 697
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 697
2
Социальная помощь
215 688
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
215 688
002
Программа занятости
30 000
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 685
006
Жилищная помощь
3 119
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 608
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 967
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
65 532
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
27 127
023
Обеспечение деятельности центров занятости
36 650
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59 585
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения