2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 21/1-06 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 4358 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 16708722 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 2874996 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 20798 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 21625 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 13791303 мың теңге;
2) шығындар – 16769755 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 17101 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 7215 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24316 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -43932 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 43932 мың теңге;
қарыздар түсімі – 7215 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24316 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61033 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкiбас аудандық мәслихатының 21.11.2018 № 32/1-06 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылы төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 16,1 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2018 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 8755756 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2018 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 630823 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Балықты ауылдық округі
22493 мың теңге;
Майлыкент ауылдық округі
98585 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі
44371 мың теңге;
Машат ауылдық округі
24229 мың теңге;
Жабағылы ауылдық округі
20905 мың теңге;
Тастұмсық ауылдық округі
23034 мың теңге;
Рысқұлов ауылдық округі
25285 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі
50557 мың теңге;
Кемербастау ауылдық округі
30284 мың теңге;
Арыс ауылдық округі
21895 мың теңге;
Акбиік ауылдық округі
21138 мың теңге;
Жаскешу ауылдық округі
58604 мың теңге;
Келтемашат ауылдық округі
27910 мың теңге;
Састөбе поселкелік округі
125673 мың теңге;
Түлкібас поселкелік округі
35860 мың теңге;

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 21/1-06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2017 года № 4358. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18-209-V "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 16708722 тысяч тенге;
налоговым поступлениям – 2874996 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20798 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21625 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13791303 тысяч тенге;
2) затраты – 16769755 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17101 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 7215 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24316 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -43932 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 43932 тысяч тенге;
поступления займов – 7215 тысяч тенге;
погашение займов – 24316 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 61033 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 21.11.2018 № 32/1-06 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 16,1 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2018 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 8755756 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковых округов в общей сумме 630823 тысяч тенге, в том числе:
Балықтинский сельский округ
22493 тысяч тенге;
Майлыкентский сельский округ
98585 тысяч тенге;
Шакпакский сельский округ
44371 тысяч тенге;
Машатский сельский округ
24229 тысяч тенге;
Жабагылинский сельский округ
20905 тысяч тенге;
Тастумсыкский сельский округ
23034 тысяч тенге;
Рыскуловский сельский округ
25285 тысяч тенге;
Мичуринский сельский округ
50557 тысяч тенге;
Кемербастауский сельский округ
30284 тысяч тенге;
Арыский сельский округ
21895 тысяч тенге;
Акбиикский сельский округ
21138 тысяч тенге;
Жаскешуский сельский округ
58604 тысяч тенге;
Келтемашатский сельский округ
27910 тысяч тенге;
Састюбинский поселковый округ
125673 тысяч тенге;
Тюлькубаский поселковый округ
35860 тысяч тенге;

5. Аудан әкімдігінің 2018 жылға арналған резервi 16050 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2018 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
9. "Түлкібас аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

5. Утвердить резерв акимата района на 2018 год в сумме 16050 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2018 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 годаустановить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местностиворганизациях, финансируемых израйонногобюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Тюлькубасского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;

2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Түлкібас ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на офиациальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Тюлькубасского района;

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түлкібас аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолоданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы С.Қынтаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы С.Сейсенбаев
Түлкібас аудандық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 21/1-06 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Тюлькубасского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата С. Кынтаев
Секретарь районного
маслихата С. Сейсенбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 21/1-06
Тюлькубасский районный бюджет на 2018 год