Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 маусымдағы № 188 "Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актілерін беру "мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 22 қыркүйектегі № 240 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 қазанда № 4914 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 124 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.06.2020 № 124 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 маусымдағы № 188 "Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актілерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4496 тіркелген, 2016 жылдың 5 тамызында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актілерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
4-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – сараптама актісі (сынақ хаттамасы) не Стандарттың 9-1-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
6-тармақтың 4)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік ветеринарлық дәрігер 3 (үш) жұмыс күні ішінде сынаманы алуды жүргізеді, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 7-1/393 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 9 шілдеде № 11618 болып тіркелді) бекітілген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамаларын алу қағидаларына (бұдан әрі – Сынамаларды алу қағидалары) сәйкес ветеринарлық ілеспе құжаттарды дайындайды, сынамаларды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушіге сынамаларды жолдау;";
6-тармақтың 6)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімі жеткізілген сынамаларды, ілеспе құжаттарды Сынамаларды алу қағидаларына сәйкес талдауды және тексеріп қарауды жүргізеді, мына мерзімдерде диагностикалық зерттеулер, ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізеді:
серологиялық зерттеулер бойынша:
классикалық – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
иммундық ферменттік талдау (ИФТ) – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде (сынамалардың жиналуына байланысты);
вирусологиялық зерттеулер – 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде (зерттеулер жөніндегі әдістемелерге байланысты);
молекулярлы-генетикалық зерттеулер (МГЗ) – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде (сынамалардың жиналуына байланысты);
бактериалогиялық зерттеулер бойынша:
микроскопия – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
биологиялық сынама – 70 (жетпіс) жұмыс күні ішінде (зерттеулер жөніндегі әдістемелерге байланысты);
паразитологиялық зерттеулер бойынша – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
тамақ өнімдерінің, жемшөп және жемшөп қоспаларының қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау бойынша – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
тамақ өнімдерін міндетті және қосымша зерттеулер бойынша – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.

О внесении изменений в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 17 июня 2016 года № 188 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 22 сентября 2017 года № 240. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 13 октября 2017 года № 4914. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 1 июня 2020 года № 124
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 01.06.2020 № 124 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 17 июня 2016 года № 188 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4496, опубликованное 5 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями", утвержденном указанным постановлением:
в пункте 4 абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Результат оказания государственной услуги - акт экспертизы (протокол испытаний), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 Стандарта.";
подпункт 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"4) государственный ветеринарный врач в течение 3 (трех) рабочих дней проводит взятие проб, подготовку сопроводительных ветеринарных документов согласно правилам отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала (далее – Правила отбора), утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 7-1/393 "Об утверждении Правил отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2015 года № 11618), направляет пробы услугодателю.
Результат – направление проб услугодателю;";
подпункт 6) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6) отдел услугодателя проводит анализ и осмотр доставленных проб, сопроводительных документов согласно Правилам отбора, проводит диагностические исследования, ветеринарно-санитарную экспертизу в сроки:
по серологическим исследованиям:
классические - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
иммуноферментный анализ (ИФА) - в течение 20 (двадцати) рабочих дней (по мере накопления проб);
вирусологические исследования - в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней (в зависимости от методик по исследованиям);
молекулярно-генетические (ПЦР) исследования - в течение 20 (двадцати) рабочих дней (по мере накопления проб);
по бактериологическим исследованиям:
микроскопия - в течение 2 (двух) рабочих дней;
биологическая проба - в течение 70 (семидесяти) рабочих дней (в зависимости от методик по исследованиям);
по паразитологическим исследованиям - в течение 3 (трех) рабочих дней;
по определению показателей безопасности пищевой продукции, кормов и кормовых добавок - в течение 8 (восьми) рабочих дней;
по обязательным и дополнительным исследованиям пищевой продукции - в течение 1 (одного) рабочего дня.

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 "Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 10 наурызда № 10410 болып тіркелді) бекітілген сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларына сәйкес сараптама актісін (сынақ хаттамасын) дайындайды.
Нәтижесі - сараптама актісін (сынақ хаттамасын) дайындау;";
2-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Батыс Қазақстан облысының ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі (С.Б.Нұрмағанбетов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары А.К.Өтеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
2017 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 240 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына
қосымша
"Ветеринариялық зертханалар
(сынау хаттамалары) беретін
сараптама актiлерiн беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актiлерiн беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығы

Подготавливает акт экспертизы (протокол испытаний) в соответствии с правилами выдачи акта экспертизы (протокола испытаний), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19 "Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2015 года № 10410).
Результат - подготовка акта экспертизы (протокола испытаний);";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление ветеринарии Западно-Казахстанской области" (Нурмаганбетов С.Б.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Западно-Казахстанской области Утегулова А.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечению двадцати одного календарного дня после дня первого официального опубликования.
Аким области А. Кульгинов
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
№ 240 от 22 сентября 2017 года
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача акта экспертизы
(протокол испытаний),
выдаваемой ветеринарными
лабораториями"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями"