"Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 250 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 12 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 қаңтарда № 16290 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.10.2018 № 1481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 250 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11400 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрдің
міндетін атқарушы
Э. Әзімова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
___________ Д. Абаев
2018 жылғы "___" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы "__" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
___________ С. Жұманғарин
2018 жылғы "__" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің міндетін атқарушы
___________ Қ. Балықбаев

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 250 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области авторского и смежных прав"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 января 2018 года № 16290. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.10.2018 № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 250 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области авторского и смежных прав" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11400, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 7 августа 2015 года) следующее изменение:
стандарт государственной услуги "Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
Э. Азимова
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ Д. Абаев
"___" _________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Сулейменов
"___" _________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
___________ С. Жумангарин
"___" _________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ К. Балыкбаев

2018 жылғы 5 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 12 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 250 бұйрығына
1 қосымша
"Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін беру қызмет көрсетушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап авторлық құқық объектісіне құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын және оларды ресімдеудің дұрыстығын тексеру он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
3) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты – 10 (он) минут;
4) рұқсат берілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – авторлық құқық объектісіне құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік не осы стандарттың 10-тармағымен көзделген жағдайда және негіздері бойынша қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап:
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды тіркеу үшін тіркеу алымы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 456-бабында белгіленген 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде төленеді.
Тіркеу алымын төлеу үшін қажетті банктік деректемелер осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
8. Қызмет берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетелетін қызмет нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетелетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.

5 января 2018 года
Приложение
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 12
Приложение 1
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 250
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется канцелярией услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов выдача свидетельства о государственной регистрации прав на объект авторского права в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
2) проверка полноты представленных документов и правильность их оформления осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации прав на объект авторского права, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги в соответствии со статьей 456 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" взимается регистрационный сбор за регистрацию прав на произведения, охраняемые авторским правом, в размере 3 (трех) месячных расчетных показателей.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты регистрационного сбора, указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Қызмет алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
өтініш:
автордан осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес авторлық құқықпен қорғалатын, туындыларға құқықты тіркеу көрсетілетін қызмет алушының (автордың) өтініш нысаны бойынша;
автордан осы Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес авторлық құқықпен қорғалатын, туындыларға құқықты тіркеу қызмет алушының (құқық иеленушінің) өтініш нысаны бойынша;
автордан осы Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес авторлық құқықпен қорғалатын, туындыларға құқықты тіркеу қызмет алушының (құқықты автордан құқық иеленушіге беру туралы) өтініш нысаны бойынша;
1) әдеби, ғылыми, драмалық, сценарийлік туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде мынадай құжаттар:
өтініш (қызметті алушы);
туындының бір данасы;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
2) мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларға және музыкалық-драмалық туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде мынадай құжаттар:
өтініш (қызметті алушы);
туындының жазбасы бар жеткізгіш, мәтін, партитура немесе клавира түріндегі ноталар;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
3) хореография, пантомима туындыларына, дыбыстау-бейнелеу туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде мынадай құжаттар:
өтініш (қызметті алушы);
туындының жазбасы бар жеткізгіш;
туындының сипаттамасы;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
4) сәулет, қала құрылысы, дизайн, бау-саябақ өнері туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде мынадай құжаттар:
өтініш (қызметті алушы);
эскиздер, сызбалар, суреттер;
туындының толық сипаттамасы;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
5) сурет өнері, мүсін, графика, бейнелеу және қолданбалы өнер туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде мынадай құжаттар:
өтініш (қызметті алушы);
туындының бір данасы немесе туындының фотосурет түріндегі бейнеленуі;
туындының толық сипаттамасы;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
6) фотосурет туындыларына және фотосурет сияқты тәсілдермен алынған туындыларға, сондай-ақ географияға, топографияға және басқа да ғылымдарға жататын карталарға, жоспарларға, эскиздерге, иллюстрацияларға және үш өлшемдік туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде мынадай құжаттар:
өтініш (қызметті алушы);
туындының данасы;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
заявление:
от услугополучателя (автора) о регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом, по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
от услугополучателя (правообладателя) о регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом, по форме согласно приложению 3 к настоящему Стандарту;
от услугополучателя (от автора о передаче прав правообладателю) о регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом, по форме согласно приложению 4 к настоящему Стандарту;
1) для регистрации прав на литературные, научные, драматические, сценарные произведения представляются следующие документы:
заявление (от услугополучателя);
экземпляр произведения;
оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
2) для регистрации прав на музыкальные произведения с текстом или без текста и музыкально-драматические произведения представляются следующие документы:
заявление (от услугополучателя);
носитель с записью произведения, текст, ноты в виде партитуры или клавира;
оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
3) для регистрации прав на произведения хореографии, пантомимы, аудиовизуальные произведения представляются следующие документы:
заявление (от услугополучателя);
носитель с записью произведения;
описание произведения;
оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
4) для регистрации прав на произведения архитектуры, градостроительства, дизайна и садово-паркового искусства представляются следующие документы:
заявление (от услугополучателя);
эскизы, чертежи, рисунки;
подробное описание произведения;
оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
5) для регистрации прав на произведения живописи, скульптуры, графики, изобразительного и прикладного искусства представляются следующие документы:
заявление (от услугополучателя);
экземпляр произведения или изображение произведения в виде фотографий;
подробное описание произведения;
оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
6) для регистрации прав на фотографические произведения и произведения, полученные способами, аналогичными фотографии, а также на карты, планы, эскизы, иллюстрации и трехмерные произведения, относящиеся к географии, топографии и к другим наукам, представляются следующие документы:
заявление (от услугополучателя);
экземпляр произведения;
оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.

7) Электрондық есептеу машиналарына (бұдан әрі - ЭЕМ) арналған бағдарламаларға немесе деректер базаларына құқықтарды тіркеу үшін мынадай құжаттар ұсынылады.
өтініш (қызметті алушы);
ЭЕМ-ге немесе дерекқорларға арналған бағдарламасы және бастапқы коды (бастапқы мәтіні) бар жеткізгіш (дискета немесе басқа да электрондық жеткізгіштер);
ЭЕМ-ге немесе дерекқорларға арналған бағдарламаның атауын, өтініш берушінің атауын (тегін, атын, әкесінің атын), жасалған күнін, қолдану саласын, мақсатын, функционалдық мүмкіндіктерін, негізгі техникалық сипаттамаларын, бағдарламалау тілін, іске асырушы ЭЕМ-нің типін қамтитын ЭЕМ-ге немесе дерекқорларға арналған бағдарламаның рефераты;
мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы ұсынылады.
Шетел азаматының төлқұжатын (жеке басын куәландыратын құжатты) ұсынуымен қатар оның мәтінінің нотариаттық куәландырылған меммлекттік немесе орыс тілдерінде жасалған аудармасын ұсынады.
Шетелдік заңды тұлғаның шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасымен бірге сауда тізілімінің заңдастырылған үзінді көшірмесі немесе басқа да заңдастырылған құжат.
Жұмыс берушінің қызметтік міндеттерін немесе қызметтік тапсырмасын орындау тәртібімен шығарылған қызметтік туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде тіркеу үшін ұсынылатын құжаттардан басқа, еңбек шартының көшірмесін, автор мен жұмыс берушінің арасында қызметтік туындыны пайдалануға мүліктік құқықтардың тиесілігі туралы қосымша шарт жасалған жағдайда, осындай шарттың көшірмесін, сондай-ақ, егер жұмыс беруші ұйым болса, заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы ұсыну қажет.
Құрамдас немесе төл туындыдан жасалған туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде төл туындының авторымен (авторларымен) немесе құқық иеленушісімен жасалған авторлық шарттың көшірмесі ұсынылады.
Тіркеуге ұсынылатын материалдар нөмірленуі, тігілуі және оған қызмет алушының қолы қойылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
10. "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңында белгіленген талаптарға көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің сәйкес келмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартадудың негіздері болып табылады.

7) для регистрации прав на программы для электронной вычислительной машины (далее – ЭВМ) или баз данных представляются следующие документы:
заявление (от услугополучателя);
носитель (дискета и другие электронные носители) с программой и исходным кодом (исходный текст) для ЭВМ или базы данных;
реферат программы для ЭВМ или базы данных, включающий название программы для ЭВМ или базы данных, наименование (фамилия, имя, отчество) услугополучателя, дату создания, область применения, назначение, функциональные возможности, основные технические характеристики, язык программирования, тип реализующей ЭВМ;
оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
Иностранный гражданин наряду с предъявлением паспорта (документа, удостоверяющего личность) должен представить нотариально удостоверенный перевод его текста на государственный или русский языки.
Легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахский и русский языки.
При регистрации прав на служебные произведения, созданные в порядке выполнения служебных обязанностей или служебного задания работодателя, помимо документов, представляемых для регистрации, необходимо представить копию трудового договора, в случае заключения дополнительного договора между автором и работодателем о принадлежности имущественных прав на использование служебного произведения – копию такого договора.
При регистрации прав на составные или производные произведения представляется копия авторского договора, заключенного с автором (авторами) или правообладателем оригинального произведения.
Материалы, представляемые на регистрацию, должны быть пронумерованы, прошиты и парафированы услугополучателем.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
10. Основаниями для отказа в оказания государственной услуги является несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах".

3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сұрақтары бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану: шағым бойынша қызмет беруші басшысының атына, осы мекенжай арқылы беріледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел көшесі, № 8 үй, 13-кіреберіс, № 022 кабинеті, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-84; 55-87-64.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы шағымға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызмет алушының көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап почта байланысы арқылы қызмет алушыға жіберіледі немесе қызмет берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі, сондай-ақ жауап шағымда қөрсетілетін қызмет өтініші бойынша көрсетілген электронды мекен-жайға жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, қызмет алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары қызмет берушінің www. adilet.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Мәңгілік ел, дом № 8, подъезд № 13, кабинет № 022, контактный телефон: 8 (7172) 74-07-84; 55-87-64.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, а также по желанию услугополучателя ответ направляется на указанный в жалобе электронный адрес.
Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) услугополучателя можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www. adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги".

14. Қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-07-54. 74-06-19. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777
"Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Тіркеу алымын төлеуге қажетті банктік деректемелер
Банктік сәйкестендіру коды – KKMFKZ2A;
жеке сәйкестендіру коды – KZ24070105KSN0000000;
бенефициардың коды – 11;
бенефициар – ҚР Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы ММ;
БСН – 081240013779;
банк бенефициар – Астана қ., Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті;
бюджеттік жіктеу коды – 105428
төлемнің тағайындау коды-911
"Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
тел: ________________________
____________________________
Автор(лар)дың авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды тіркеуге ӨТІНІШ
Мен (Біз)______________________________________________________
(автор(лар)дың тегі, аты, әкесінің аты)
ЖСН_________________________________________________________жасаған
(объектінің жасалған күні, айы, жылы)
_________________________________________________ деп аталатын жарияланбаған
________________________________________________________
(авторлық құқық объектісінің түрі)
жалғыз авторы (авторлары) болып табылатынымды (табылатынымызды) растаймын (растаймыз) және осы авторлық құқық объектісін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуді өтінемін (өтінеміз).
Осымен осы объектіге айрықша мүліктік құқықтардың жалғыз иеленушісі (иеленушілері) болып табылатынымды (табылатынымызды) және объектіні жасаған кезде басқа тұлғалардың құқықтары бұзылмағанын да растаймын (растаймыз).
Туындыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеу фактісінің заңды мағынасы мен тіркеу шарттары маған (бізге) түсіндірілді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20____ж. "____" __________                        ___________________________
(автор(лар)дың қолы)
"Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
тел: ________________________
____________________________
(тұлғаны тіркеу туралы куәлік ЖШС)
Құқық иеленушінің авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды тіркеуге ӨТІНІШ
________________________________________________________________________________
(құқық иеленушінің атауы)
БСН __________осымен___________________________________________________________
(автор(лар)дың Т.А.Ә., авторлардың паспорттық)
________________________________________________________________________________
(объектінің жасалған күні, айы, жылы) деректері)
ЖСН __________жасаған_______________________________________________________ деп
аталатын________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(авторлық құқық объектісінің түрі) осымен айрықша мүліктік құқықтардың иесі болып
табылатынымызды (табылатынын) растаймын (растайды) және осы объектіге айрықша
мүліктік құқықтарды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуді өтінемін (өтінеді).
Осымен осы объектіні авторлар жасаған кезде басқа тұлғалардың құқықтары
бұзылмағанын да растаймын (растаймыз).
Туындыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеу фактісінің заңды
мағынасы мен тіркеу шарттары маған (бізге) түсіндірілді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20____ж. "____" __________                        ___________________________
(қолы)
"Авторлық құқықпен
қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
тел: ________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының жеке басын
куәләндыратын құжаттың
деректері)
Автор(лар)дың авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды тіркеуге ӨТІНІШ
Мен (Біз)__________________________________________________________________
(автор(лар)дың тегі, аты, әкесінің аты)
ЖСН ___________________________________________________________________жасалған
(объектінің жасалған күні, айы, жылы)
____________________________________________________________________ деп аталатын
жарияланбаған __________________________________________________________________
(авторлық құқық объектісінің түрі)
жалғыз авторы (авторлары) болып табылатынымды (табылатынымызды) растаймын
(растаймыз) және осы авторлық құқық объектісін Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінде тіркеуді өтінемін (өтінеміз).
Осымен осы объектіге айрықша мүліктік құқықтардың жалғыз иеленушісі
(иеленушілері) __________________________________ болып табылатынды (құқық
иеленушінің атауы) (табылатынды) және объектіні жасаған кезде басқа тұлғалардың
құқықтары бұзылмағанын да растаймын (растаймыз).
Туындыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеу фактісінің заңды
мағынасы мен тіркеу шарттары маған (бізге) түсіндірілді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20____ж. "____" __________                        ___________________________
(автор(лар)дың қолы)

14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством Единого контакт-центра.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-07-54, 74-06-19. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав на произведения,
охраняемые авторским правом"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты регистрационного сбора
Банковский идентификационный код – KKMFKZ2A;
индивидуальный идентификационный код – KZ24070105KSN0000000;
код бенефициара – 11;
бенефициар – ГУ Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по городу Астана Комитета государственных МФ РК;
БИН – 081240013779;
банк бенефициар – г. Астана, Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
код бюджетной классификации – 105 428;
код назначения платежа - 911
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав на произведения,
охраняемые авторским правом"
Форма
Министерство юстиции
Республики Казахстан
от ___________________________
проживающего по адресу: _______
______________________________
тел: ___________________________
Заявление
на регистрацию прав на произведения,
охраняемые авторским правом, от автора (ов)
Я (Мы) ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) автора (-ов))
_____________________________________ИИН______________________________________
настоящим подтверждаю(-ем), что являюсь (-емся) единственным (-и) автором (-ами)
необнародованного
________________________________________________________________________________
(вид объекта авторского права)
созданного мною (нами)__________________________________________________________
(число, месяц, год создания объекта)
под названием ___________________________________________________________________
____________________________ и прошу (-сим) зарегистрировать права на
данный объект авторского права в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Настоящим также подтверждаю (-ем), что являюсь (-емся) единственным (-и)
обладателем (-ями) исключительных имущественных прав на данный объект и что при
создании объекта мною (-нами) не были нарушены права других лиц.
Юридическое значение факта регистрации произведения в Министерстве юстиции
Республики Казахстан и условия регистрации мне (нам) разъяснены.
Согласен, на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг.
"___" _________ 20__ г.                         ______________________
(подпись автора (-ов))
Приложение 3
к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав на произведения,
охраняемые авторским правом"
Форма
Министерство юстиции
Республики Казахстан
от ___________________________
проживающего по адресу: ______
______________________________
тел: _________________________
______________________________
(данные свидетельство о
регистрации юридического лица )
Заявление
на регистрацию прав на произведения, охраняемые авторским
правом, от правообладателя
________________________________________________________________________________
(наименование правообладателя)
_____________________________________________БИН_______________________________
настоящим подтверждаю (-ет), что являюсь (является) обладателем исключительных
имущественных прав на _________________________________________________ созданного
(вид объекта авторского права)
____________________________________________ИИН_______________________________
(Ф.И.О (при его наличии) автора (авторов), паспортные данные авторов и ИИН) (число,
месяц, год) ______________________ под названием __________________________________
создания объекта)
_______________________________________________________________________________
и прошу (-сит) зарегистрировать исключительные имущественные права на данный объект
авторского права в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Настоящим также подтверждаю (-ем), что при создании объекта авторами не были
нарушены права других лиц.
Юридическое значение факта регистрации произведения в Министерстве юстиции
Республики Казахстан и условия регистрации мне (нам) разъяснены.
Согласен, на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных
услуг.
"__" ____________ 20__ г.                               _____________
(подпись)
Приложение 4
к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав на произведения,
охраняемые авторским правом"
Форма
Министерство юстиции
Республики Казахстан
от ____________________________
проживающего по адресу: _______
_______________________________
тел: ____________________________
Заявление
на регистрацию прав на произведения,
охраняемые авторским правом, от автора (ов)
Я (Мы) ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) автора(-ов))
______________________________________ИИН_____________________________________
настоящим подтверждаю(-ем), что являюсь (-емся) единственным (-и) автором (-ами)
необнародованного ______________________________________________________________
(вид объекта авторского права)
созданного мною (нами)__________________________________________________________
(число, месяц, год создания объекта)
под названием __________________________________________________________________
____________________________ и прошу (-сим) зарегистрировать права на
данный объект авторского права в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Настоящим также подтверждаю (-ем), что единственным (-и) обладателем (-ями)
исключительных имущественных прав на данный объект является (ются)
_____________ __________________________________________________________________
(наименование правообладателя)
и что при создании объекта мною (-нами) не были нарушены права других лиц.
Юридическое значение факта регистрации произведения в Министерстве юстиции
Республики Казахстан и условия регистрации мне (нам) разъяснены.
Согласен, на использование сведений, составляющих охраняемую Законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных
услуг.
"___" _________ 20__ г.                               ___________________________
(подпись автора (-ов))