Кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарламаның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 148 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 21 ақпанда № 16403 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 86-бабының 6-тармағына және 137-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарламаның қосымша нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№148 бұйрығына қосымша
Нысан
Кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарлама
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 16.10.2019 № 1145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жылғы "___"_________
№ ____
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы
26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 86-бабының 6-тармағына
және 137-бабының 6-тармағына сәйкес (бұдан әрі - Кодекс)
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді,
_______________________________________________________________
(төлеушінің, төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде) немесе толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/
_______________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен-жайы)
Кодексінің ______ бабына сәйкес туындаған
_________________________________________________________________
теңге (санда және жазбаша),
кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының,
өсімпұлдардың, пайыздардың төлеу жөніндегі міндеттердің орындалмағанын немесе
тиісінше орындалмағанын хабардар етеді: теңге
р/с №
Бюджеттік сыныптама коды
Төлем тапсырмасының код
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Кедендік баждар, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарының сомалары
Хабарлама қойылған күнгі өсімпұл сомасы
Хабарлама қойылған күнгі пайыздың сомасы
Барлық сомалар
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Кодекстің 86-бабының 6-тармағына және 137-бабының 6-тармағына сәйкес кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарлама, оны табыс еткен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде орындалуға жатады.
Сіз осы сомаларды мынадай деректемелер бойынша бюджеттік сыныптама коды бойынша бюджетке төлеуіңіз қажет:
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН
______________________________________________________________
шотқа №______________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы)
_______________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, БИК)
Кодексінің 21-бабына сәйкес Сіз мемлекеттік кірістер органының немесе олардың
лауазымды тұлғаларының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне),
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте және мерзімде
шағымдануға құқылысыз.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшының орынбасары)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, мөрі)
20__ жылғы "___"__________
М.О.
"Хабарламаны алған төлеуші, төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлға
_______________________________________________________________
(төлеушінің/ төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлғаның/ төлеушінің /
төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлғаның лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, мөрі (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне
жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
20__ жылғы "___"________
М.О.(жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)".
Хабарлама төлеушіге, төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлғаға тапсырылды
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде) қолы, мөрі)
Хабарлама төлеушіге жөнелтілді
_______________________________________________________________
(жөнелтілгенін және (немесе) алынғанын растайтын құжат)
20__ жылғы "___"__________
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСК – бизнес-сәйкестендіру коды;
М.О. – мөр орны;
Р/С – реттік саны.

Об утверждении формы уведомления о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 148. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2018 года № 16403.
В соответствии с пунктом 6 статьи 86 и пунктом 6 статьи 137 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму уведомления о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А. М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 148
форма
Уведомление о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин,
налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней,
процентов
Сноска. Форма в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 16.10.2019 № 1145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___"_________ 20__ года
№ ______
В соответствии с пунктом 6 статьи 86 и пунктом 6 статьи 137 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
полное наименование плательщика, в том числе лица, несущего солидарную ответственность с плательщиком)
_______________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес)
что Вами не исполнена или ненадлежаще исполнена обязанность по уплате таможенных
пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, имеются неуплаченные суммы пеней, процентов в бюджет:
__________________________________________________________________________ тенге
(в цифрах и прописью),
возникшая согласно статье ________Кодекса
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Код назначения платежа
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма таможенной пошлины, налога, специальной, антидемпинговой, компенсационной пошлины
Сумма пени на день выставления уведомления
Сумма процента на день выставления уведомления
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
В соответствии пунктом 6 статьи 86 и пунктом 6 статьи 137 Кодекса уведомление о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов подлежит исполнению в срок не позднее десяти рабочих дней со дня его вручения.
Вам необходимо уплатить данную сумму в бюджет по кодам бюджетной
классификации по следующим реквизитам
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН
______________________________________________________________________________
на счет №______________________________________________________________________
(органа государственных доходов)
в______________________________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)
В соответствии со статьей 21 Кодекса Вы вправе обжаловать решения, действия (бездействие) органов государственных доходов или их должностных лиц в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
"___"__________ 20__ года
М.П.
Уведомление получил плательщик, в том числе лицо, несущее солидарную ответственность с плательщиком
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) плательщика, в том числе лица,
несущего солидарную ответственность с плательщиком / должностного лица
плательщика/ в том числе лица, несущего солидарную ответственность с
плательщиком, подпись, печать (за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам частного предпринимательства).
"___" ____________ 20__ года
М.П. (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено плательщику, в том числе лицу, несущему солидарную ответственность с плательщиком
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
государственного органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику, в том числе лицу, несущему солидарную ответственность с плательщиком
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
"___"__________ 20__ года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИК – бизнес-идентификационный код;
М.П. – место печати;
П/П – по порядку.