Қосылған құн салығының сомалары бойынша дайындаушы ұйымдар алған бюджеттік субсидия сомалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары, мерзімі мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 305 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 наурызда № 16615 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 23 қыркүйектегі № 976 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 23.09.2021 № 976 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 12-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған қосылған құн салығының сомалары бойынша дайындаушы ұйымдар алған бюджеттік субсидиялардың сомалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары, мерзімі мен нысаны бекітілсін.
2. "Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйым бюджеттік қаражаттар есебінен алған қосылған құн салығы сомасы субсидияларының сомалары жөніндегі мәліметтерді табыс ету қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 291 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11518 болып тіркелінген, 2015 жылғы 22 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнаманда белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтын 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс – шаралардың орындалуы туралы мәлеметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне табыс етуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер – Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
__________________Ө.Е. Шөкеев
20__ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 27 ақпандағы
№ 305 бұйрығымен
бекітілген
Қосылған құн салығының сомалары бойынша дайындаушы ұйымдар алған бюджеттік субсидиялардың сомалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары, мерзімі мен нысаны

Об утверждении Правил, срока и формы предоставления сведений по суммам бюджетных субсидий, полученных заготовительными организациями по суммам налога на добавленную стоимость
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 305. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2018 года № 16615. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 сентября 2021 года № 976.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 23.09.2021 № 976 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 12 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила, срок и форму предоставления сведений по суммам бюджетных субсидий, полученных заготовительными организациями по суммам налога на добавленную стоимость.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 291 "Об утверждении Правил предоставления сведений уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса по суммам полученных субсидий за счет бюджетных средств суммы налога на добавленную стоимость заготовительной организацией в сфере агропромышленного комплекса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11518, опубликованный 22 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер – Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________________ ШукеевУ.Е.
"_____"___________20____ года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2018 года № 305
Правила, срок и форма предоставления сведений по суммам бюджетных субсидий, полученных заготовительными организациями по суммам налога на добавленную стоимость

1. Осы Қосылған құн салығының сомалары бойынша дайындаушы ұйымдар алған бюджеттік субсидиялардың сомалары жөніндегі агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның мәліметтерді табыс ету қағидалары, мерзімі және нысаны (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 12-тармағына сәйкес әзірленген және қосылған құн салығы сомалары бойынша дайындаушы ұйымдар алған бюджеттік субсидиялардың сомалары жөніндегі агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның мәліметтерді табыс ету тәртібін айқындайды.
2. Мәліметтерді осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша жыл сайын 1 желтоқсанға дейінгі мерзімде мемлекеттік кірістер органына агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган табыс етеді.
3. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік жүйесі электрондық байланыс арнасы арқылы электрондық түрде мәліметтерді мемлекеттік кірістер органына жібереді.
Қосылған құн салығы сомалары
бойынша дайындаушы ұйымдар
алған бюджеттік
субсидиялардың сомалары
жөніндегі мәліметтерді табыс
ету қағидалары, мерзімі және
нысанына қосымша
нысан
_____ жыл үшін қосылған құн салығы сомалары бойынша дайындаушы ұйымдар алған бюджет субсидияларының сомалары бойынша мәліметтер
теңге
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымның БСН
Алынған субсидия сомасы
Субсидияны алған күні
Субсидия алынған салық кезеңі
1
2
3
4
5

1. Настоящие Правила, срок и форма предоставления сведений по суммам бюджетных субсидий, полученных заготовительными организациями по суммам налога на добавленную стоимость (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 12 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок, срок и форму представления уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса сведений по суммам бюджетных субсидий, полученных заготовительными организациями по суммам налога на добавленную стоимость (далее – сведения).
2. Сведения представляются уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса в орган государственных доходов ежегодно в срок до 1 декабря по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
3. Уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса направляет в орган государственных доходов сведения в электронном виде по каналу электронной связи Единой транспортной системы государственных органов.
Приложение к Правилам,
сроку и форме предоставления
сведений по суммам бюджетных
субсидий, полученных
заготовительными
организациями по суммам
налога на добавленную
стоимость
форма
Сведения по суммам бюджетных субсидий, полученных заготовительными организациями по суммам налога на добавленную стоимость за _____ год
в тенге
БИН заготовительной организации в сфере агропромышленного комплекса
Сумма полученной субсидии
Дата получения субсидии
Налоговый период,
за который получены субсидии
1
2
3
4
5