"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде азаматтарды, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және мамандандыралған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 14 наурыздағы № 105 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 наурызда № 16618 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ - 75 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.08.2021 № ҚР ДСМ – 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 88-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде азаматтарды, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және мамандандыралған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15724 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 9 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного cоциального медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 марта 2018 года № 105. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2018 года № 16618. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ - 75.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 05.08.2021 № ҚР ДСМ - 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 88 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15724, опубликован 9 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесі бекітілсін.";
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде азаматтарды, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін және жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және мамандандыралған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдерінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмелерін мерзімдік баспасөз басылымдарында ресми жариялауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л. М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 14 наурыздағы
№ 105 бұйрығына
Қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 666 бұйрығымен бекітілген
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде азаматтарды, оның
ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын
амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен
және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік
заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесі
Дәрілік заттар
АХЖ-10 коды
Аурудың (жай-күйдің) атауы
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау үшін көрсетілімдер (дәрежесі, сатысы, ауыр ағым)
Дәрілік заттардың атауы (дәрілік нысаны)
АХЖ коды
1.Қанайналым жүйесінің аурулары
1.

"1. Утвердить Перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне согласно приложению к настоящему приказу.";
Перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет – ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л. М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 14 марта 2018 года № 105
Утвержден
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 666
Перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне
Код МКБ-10
Наименование заболевания (состояния)
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма)
Код АТХ
1.Болезни системы кровообращения
1.

I20-I25
Жүректің ишемиялық аурулары
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Коронарлық тамырларды стендтеуден, аортокоронарлық шунттаудан кейінгі науқастар, миокард инфаркті, III-IV ФК ширыққан стенокардия
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалицил қышқылы, таблетка
B01AC06
Изосорбида динитрат, спрей, таблетка
C01DA08
Нитроглицерин, тіл астына шашатын аэрозоль, тіл астына шашатын дозаланған спрей, тіл астына салатын таблетка
C01DA02
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
Стендтеуден, аортакоронарлық шунттаудан кейінгі коронарлық жағдайлардың жоғары қаупі бар пациенттерге
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
2.
I10-
I15
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
2-4 қауіп дәрежесі; бүйректің созылмалы аурулары кезіндегі симптоматикалық артериялық гипертензия
Индапамид, таблетка, капсула
C03BA11
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Метопролол, таблетка
C07AB02
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Эналаприл, таблетка
C09AA02
Периндоприл, таблетка
C09AA04
Фозиноприл, таблетка
C09AA09
Кандесартан, таблетка
C09CA06
Валсартан, таблетка
C09CA03
Базалық терапия тиімсіз болған кезде
Моксонидин, таблетка
С02АС05
3.
I47,I48
Аритмия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Жүрекшеүстілік фибрилляция (Пароксизмалдық, персистирлейтін, тұрақты), оның ішінде радиожиілік аблацияны (РЖА) орындағаннан кейін
Варфарин, таблетка
B01AA03
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Пропафенон, таблетка
C01BC03
Амиодарон, таблетка
C01BD01
Бисопролол, таблетка;
C07AB07
Верапамил, таблетка, капсула
C08DA01
4.
I50.0-I50.9, I42
Жүрек функциясының созылмалы жетіспеушілігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
NYHA бойынша II-IV функционалдық кластар, оның ішінде дилатациялы кардиомиопатия және артериялдық гипертензиямен және жүректің ишемиялық ауруымен байланысты емес жүрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігінің басқа да себептері
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка
C09CA06
Карведилол, таблетка
C07AG02
5.
I05-09, I34-39
Жүрек қақпақшалары протезделген науқастар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Варфарин, таблетка
B01AA03
2. Ас қорыту ағзаларының аурулары
6.
B18.2; К74
Бауыр циррозын қоса алғанда, созылмалы С вирустық гепатиті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AX15
Даклатасвир, таблетка
J05AX14
7.
B18.2; К74
Дельтасы бар және дельта жоқ агентпен В вирустық гепатиті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Тенофовир, таблетка

I20- I25
Ишемическая болезнь сердца
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Больные после стентирования коронарных сосудов, аортокоронарного шунтирования, инфаркта миокарда. Стенокардия напряжения III-IV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалициловая кислота, таблетка
B01AC06
Изосорбида динитрат, спрей, таблетка
C01DA08
Нитроглицерин, аэрозоль подъязычный, спрей подъязычный дозированный, таблетка подъязычная
C01DA02
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
Пациентам с высоким риском коронарных событий после стентирования, аортокоронарного шунтирования
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
2.
I10-
I15
Артериальная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
2-4 степени риска; симптоматическая артериальная гипертензия при хронических заболеваниях почек
Индапамид, таблетка, капсула
C03BA11
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Метопролол, таблетка,
C07AB02
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Эналаприл, таблетка
C09AA02
Периндоприл, таблетка
C09AA04
Фозиноприл, таблетка
C09AA09
Кандесартан, таблетка
C09CA06
Валсартан, таблетка
C09CA03
При неэффективности базовой терапии
Моксонидин, таблетка
C02AC05
3.
I47, I48
Аритмии
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Фибрилляция предсердий (пароксизмальная, персистирующая, постоянная), в том числе после выполнения радиочастотной аблации (РЧА)
Варфарин, таблетка
B01AA03
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Пропафенон, таблетка
C01BC03
Амиодарон, таблетка
C01BD01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Верапамил, таблетка, капсула
C08DA01
4.
I50,
I42
Хроническая сердечная недостаточность
Все категории, состоящие на диспансерном учете
II-IV функциональные классы по NYHA, в том числе дилатационная кардиомиопатия и другие причины хронической сердечной недостаточности, не связанные с артериальной гипертензией и ишемической болезнью сердца
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка
C09CA06
Карведилол, таблетка
C07AG02
5.
I05-I09, I34-I39
Больные с протезированными клапанами сердца
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Варфарин, таблетка
B01AA03
2. Болезни органов пищеварения
6.
B18.2, К74
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AX15
Даклатасвир, таблетка
J05AX14
7.
B18.0, В18.1
Вирусный гепатит В с дельта и без дельта агента
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тенофовир, таблетка

J05АF07
Пегинтерферон альфа 2а, инъекцияларға арналған ерітінді
L03AB11
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Пегинтерферон альфа 2в, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизцияланған ұнтақ
L03AB10
8.
K50- K 51
Ойық жаралық колит, Крон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Месалазин, таблетка, түйіршіктер, суппозитория, ректалдық суспензия
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, инъекцияларға арналған ерітінді
L01ВА01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Ойық жаралық колит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша базистік иммундық супрессивтік терапияның тиімсіздігі кезінде
Голимумаб, инъекцияларға арналған ерітінді
L04AВ06
9.
K25-K26
Асқазанның және ұлтабардың ойық жарасы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Асқыну кезеңінде. Бактерияға қарсы препараттар H.​Pylori айқындалған кезде тағайындалады
Омепразол, капсула
A02BC01
Висмута трикалия дицитрат, таблетка
A02BX05
Амоксициллин, таблетка, капсула, ауызға қолданылатын суспензия дайындауға арналған ұнтақ
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
3. Қан, қан өндіру ағзаларының аурулары және иммундық тетікті тартатын жекелеген бұзылушылықтар
10.
D45-47.9,
D55-69.4.
C81-C96.9
Гемотологиялық аурулар, гемобластоза және апластикалық анемияны қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Верификацияланған диагнозда ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Меркаптопурин, таблетка
L01BB02
Цитарабин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
L01BC01
Винбластин, ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияларға үшін арналған ерітінді
L01CA01
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Талидомид, таблетка, капсула
L04AX02
Леналидомид, капсула
L04AX04
Дазатиниб, таблетка
L01XE06
Нилотиниб, капсула
L01XE08
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Гидроксикарбамид, капсула
L01XX05
Интерферон альфа 2b, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизцияланған ұнтақ
L03AB05
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Метотрексат, таблетка
L04ВA01
Клодрондық қышқыл, таблетка, капсула
M05BA02
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
Эпоэтин зета, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин альфа, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
11.
D50
Темір тапшылығы анемиясы
Диспансерлік есепте тұрған ұрпақты болу жасындағы әйелдер, 18 жасқа дейінгі балалар
II, III сатыдағы темір тапшылығы анемиясының верификацияланған диагнозы
Темір сульфаты, бір компонентті/ аскорбин қышқылымен комбинирленген, таблетка, капсула
B03AA07/B03AЕ10
12 жасқа дейінгі балаларға
Темір сульфаты, шәрбат, ішкізу арқылы қолданылуға арналған ерітінді, тамшыдәрілер
B03AA07
12.

J05АF07
Пегинтерферон альфа 2а, раствор для инъекций
L03AB11
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пегинтерферон альфа 2b, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L03AB10
8.
K50- K51
Язвенный колит, болезнь Крона
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Месалазин, таблетка, гранулы, суппозитория, суспензия ректальная
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, раствор для инъекций
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Язвенный колит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AВ06
9.
K25-K26
Язвенная болезнь желудка и 12-перстной кишки
Все категории, состоящие на диспансерном учете
В период обострения. Антибактериальные препараты назначаются при выявлении H.​Pylori
Омепразол, капсула
A02BC01
Висмута трикалия дицитрат, таблетка
A02BX05
Амоксициллин, таблетка, капсула, порошок для приготовления оральной суспензии
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
3. Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
10.
D45-47.9,D55-64.9, С81– С96
Гематологические заболевания, включая гемобластозы и апластическую анемию
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Меркаптопурин, таблетка
L01BB02
Цитарабин, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L01BC01
Винбластин, лиофилизат для приготовления раствора, раствор для инъекций
L01CA01
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Талидомид, таблетка, капсула
L04AX02
Леналидомид, капсула
L04AX04
Дазатиниб, таблетка
L01XE06
Нилотиниб, капсула
L01XE08
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Гидроксикарбамид, капсула
L01XX05
Интерферон альфа 2b, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L03AB05
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Метотрексат, таблетка
L01BA01
Клодроновая кислота, таблетка, капсула
M05BA02
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
11.
D50
Железодефицитная анемия
Женщины фертильного возраста и дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз железодефицитной анемии II, III степени
Железа сульфат, однокомпонентный/комбинированный с аскорбиновой кислотой, таблетка, капсула
B03AA07/
B03AЕ10
Дети до 12 лет, состоящие на диспансерном учете
Железа сульфат, сироп, раствор, капли для приема внутрь
B03AA07
12.

D66- D68
Қан ұю факторларының тұқым қуалаушылық тапшылығы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
VIII қанның ұю факторы (плазмалық), лиофилизат/вена ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ/ инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
B02BD02
VIII қанның ұю факторы (рекомбинанттық), лиофилизат/вена ішіне енгі үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ / лиофилизацияланған ұнтақ/ инъекция үшін арналған лиофилизацияланған ұнтақ
B02BD02
Ингибиторға қарсы коагулянттық кешен, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD03
IX қанның ұю факторы (плазмалық), вена ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/лиофилизат/ инфузия үшін ерітінді дайындауға лиофилизацияланған ұнтақ
B02BD04
IX қанның ұю факторы (рекомбинанттық), вена ішіне енгізуге ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/лиофилизат/ инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
B02BD04
Виллебранд факторы және комбинациядағы VIII қанның ұю факторы, инфузияға ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/ вена ішіне енгізуге ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD06
Эптаког альфа (белсендетілген), вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD08
13.
D80- D89, G61.8-61.9
Аутоиммунндық аурулар және иммун тапшылығы жағдайы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Иммуноглобулин G (адами қалыпты), тері астына енгізу үшін инъекцияларға арналған ерітінді
J06BA01
4.Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасу бұзылыстары
14.
E11
Е10
Қант диабеті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
2-3 дәрежелі ауыртпалық
Метформин, таблетка
A10BA02
Гликлазид, таблетка
A10BB09
Глимепирид, таблетка
A10BB12
Линаглиптин, таблетка
A10BH05
Репаглинид, таблетка
A10BX02
Лираглутид, тері астына енгізуге арналған ертінді
A10BX07
Канаглифлозин, таблетка
A10BX11
Инсулинге тәуелді қант диабетіне ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Инсулин аспарт, инъекцияларға арналған ерітінді
A10AB05
Инсулин аспарт екі саталы инсулин, орташа ұзақтықтағы инсулинмен комбинацияда (әсері қысқа және орташа ұзақтықтағы инсулин аналогтарының қоспасы), суспензия
A10AD05
Инсулин глулизин, инъекцияларға арналған ерітінді
A10AB06
Инсулин гларгин, инъекцияларға арналған ерітінді
A10AE04
Инсулин детемир, инъекцияларға арналған ерітінді
A10AE05
Тәуліктік (орташа) әсерлі гендік-инженерлік адам инсулин изофан, суспензия
A10AC01
Гендік-инженерлік еритін адам инсулині, инъекцияларға арналған ерітінді
A10AВ01
Гендік-инженерлік екі фазалы адам инсулині, суспензия
A10AD01
Лизпро инсулині, инъекцияларға арналған ерітінді
A10AВ04
Екі сатылы лизпро инсулині, орташа ұзақтықтағы инсулинмен комбинацияда (әсері қысқа және орташа ұзақтықтағы инсулин аналогтарының қоспасы), суспензия
A10AD04
15.

D66-D68
Наследственные дефициты факторов свертывания крови
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Фактор свертывания крови VIII (плазменный), лиофилизат/порошок лиофилизированный для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инъекций
B02BD02
Фактор свертывания крови VIII (рекомбинантный), лиофилизат/порошок лиофилизированный для приготовления раствора для внутривенного введения/порошок лиофилизированный для инъекций
B02BD02
Антиингибиторный коагулянтный комплекс, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
B02BD03
Фактор свертывания крови IX (плазменный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизат/ лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий
B02BD04
Фактор свертывания крови IX (рекомбинантный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизат/лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий
B02BD04
Фактор Виллебранда и фактор свертывания крови VIII в комбинации, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий/лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения
B02BD06
Эптаког альфа (активированный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения
B02BD08
13.
D80- D89
Аутоиммунные заболевания и иммунодефицитные состояния
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Иммуноглобулин G (человеческий нормальный), раствор для инъекций для подкожного введения
J06BA01
4. Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
14.
E10-Е11
Диабет сахарный
Все категории, состоящие на диспансерном учете
2-3 степени тяжести
Метформин, таблетка
A10BA02
Гликлазид, таблетка
A10BB09
Глимепирид, таблетка
A10BB12
Линаглиптин, таблетка
A10BH05
Репаглинид, таблетка
A10BX02
Лираглутид, раствор для подкожного введения
A10BX07
Канаглифлозин, таблетка
A10BX11
Все стадии и степени тяжести инсулинозависимого сахарного диабета
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Инсулин аспарт, раствор для инъекций
A10AB05
Инсулин аспарт двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия
A10AD05
Инсулин глулизин, раствор для инъекций
A10AB06
Инсулин гларгин, раствор для инъекций
A10AE04
Инсулин детемир, раствор для инъекций
A10AE05
Инсулин изофан человеческий генно-инженерный суточного действия (средний), суспензия
A10AC01
Инсулин растворимый человеческий, генно-инженерный, раствор для инъекций
A10AB0l
Инсулин двухфазный человеческий генно-инженерный, суспензия
A10AD01
Инсулин лизпро, раствор для инъекций
A10AB04
Инсулин лизпро двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия
A10AD04
15.

E23.2
Қантсыз диабет
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Десмопрессин, ауызға қолданылатын лиофилизат; таблетка
H01BA02
16.
E00-E03; E89.0; Е05; Е20
Гипотиреоз/ Гипертиреоз/
Гипопаратиреоз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Гипотиреоз верфикацияланған диагноз
Гипертиреоз верфикацияланған диагнозы
Гипопаратиреоз верфикацияланған диагнозы
Левотироксин, таблетка;
H03AA01
Тиамазол, таблетка;
H03BB02
17.
Е23.0
Гипофизарлы нанизм, Шерешевский- Тернер синдромы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Осы зерттеп-қараулары бар верфикацияланған диагноз
Соматропин, инъекциялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ, инъекцияларға арналған ерітінді
H01AC01
18.
Е22.8, E30.1
Орталық генездің ерте (уақытынан бұрын, жеделдетілген) жыныстық дамуы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Осы зерттеп-қараулары бар верфикацияланған диагноз
Трипторелин, инъекциялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
L02AE04
19.
E22
Гипофиздің гормоналдық белсенді ісіктері. Акромегалия.
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Осы зерттеп-қараулары бар верфикацияланған диагноз
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, инъекцияларға арналған ерітінді, инъекциялар үшін суспензия дайындауға арналған микросфералар,
инъекциялар үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
H01CB02
20.
Е55
Мешел
1 жасқа дейінгі балалар
Күз-қыс мезгілдеріндегі профилактика, Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелеріне қарамастан емдеу
Эргокальциферол, ішкізу арқылы қолданылатын майлы ерітінді
А11СС01
Холекальциферол, ішкізу арқылы қолданылатын майлы ерітінді, ауыз арқылы қолданылатын тамшы дәрі
А11СС05
21.
E83.0
Гепато–церебралды дистрофия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыр ағымы
Пеницилламин, таблетка
М01СС01
22.
Е72.8
Гоше ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
1 және 3-түрі, ауырлық дәрежесінен тыс
Имиглуцераза, инфузиялар үшін ертінді дайындауға арналған лиофилизат
A16AB02
23.
Е72.8,
E76.0,
E76.1,
E76.2,
E76.3, Е 76.8
Мукополисахаридоз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
1-түр
(Гурлер синдромы)
Ларонидаза, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB05
Мукополисахаридоз 1-3 түрі
Идурсульфаза, инфузиялар үшін ертінді дайындауға арналған концентрат
A16AB09
Мукополисахаридоз 6-түрі
Галсульфаза, инфузиялар үшін ертінді дайындауға арналған концентрат
A16AB08
Мукополисахаридоз IVА түрі
Элосульфаза альфа, инфузиялар үшін ертінді дайындауға арналған концентрат
A16AB12
24.
Е84
Кистозды фиброз (Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне қарамастан барлық түрі
Дорназа альфа, ингаляцияларға арналған ерітінді

E23.2
Несахарный диабет
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Десмопрессин, лиофилизат оральный; таблетка
H01BA02
16.
E00-E03, E89.0, Е05, Е20
Гипотиреоз/ Гипертиреоз/
Гипопаратиреоз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз Гипотиреоз
Верифицированный диагноз Гипертиреоз
Верифицированный диагноз Гипопаратиреоз
Левотироксин, таблетка
H03AA01
Тиамазол, таблетка
H03BB02
17.
Е23.0
Гипофизарный нанизм, синдром Шерешевского- Тернера
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз данными обследованиями
Соматропин, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора, раствор для инъекций
H01AC01
18.
Е22.8; E30.1
Раннее (преждевременное, ускоренное) половое развитие центрального генеза
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз данными обследований
Трипторелин, лиофилизат для приготовления суспензий для инъекций
L02AE04
19.
E22
Гормонально активные опухоли гипофиза. Акромегалия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз данными обследования
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, раствор для инъекций, микросферы для приготовления суспензии для иньекций, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
H01CB02
20.
Е55
Рахит
Дети до 1-го года
Профилактика в осенне-зимний период, лечение вне зависимости от стадии и степени тяжести
Эргокальциферол, раствор масляный для приема внутрь
А11СС01
Холекальциферол, раствор для приема внутрь масляный, капли оральные
А11СС05
21.
E83.0
Гепато–церебральная дистрофия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Тяжелое течение
Пеницилламин, таблетка
М01СС01
22.
Е72.8
Болезнь Гоше
Все категории, состоящие на диспансерном учете
1 и 3 тип, вне зависимости от степени тяжести
Имиглюцераза, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
A16AB02
23.
E76.0
E76.1,
E76.2, E76.3,
E76.8
Мукополисахаридоз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
1 типа (синдром Гурлера)
Ларонидаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB05
Мукополисахаридоз 1-3 типа
Идурсульфаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB09
Мукополисахаридоз 6-типа
Галсульфаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB08
Мукополисахаридоз IVА тип
Элосульфаза альфа, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB12
24.
Е84
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории,
состоящие на
диспансерном
учете
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Дорназа альфа, раствор для ингаляций

R05CB13
Панкреатин, капсула
А09АА02
5. Сүйек –бұлшықет жүйесінің және дәнекер тін аурулары
25.
M08
Ювенильдік артрит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Метотрексат, таблетка. инъекцияларға арналған ерітінді
L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Бірінші желідегі тиімсіз терапия кезінде
Этанерцепт, инъекцияларға арналған ерітінді, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
L04АВ01
26.
M05- М 06
Ревматоидты артрит
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Метотрексат, таблетка, инъекцияларға арналған ерітінді
L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка, инъекциялар үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
H02AB04
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша базистік иммундық супрессивтік терапияның тиімсіздігі кезінде
Голимумаб, инъекцияларға арналған ерітінді
L04AB06
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша алдыңғы аурудың модификациялық антиревматикалық препараттарымен және ісіктер некрозы факторының антагонистерімен терапия тиімсіз болған және жақпаған жағдайда ересек пациенттердегі орта немесе жоғары дәрежеде белсенділік кезінде
Тоцилизумаб, тері асты инъекциясына арналған ерітінді
L04AC07
27.
М45
Анкилозирленетін спондилит
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
индометацин, таблетка
М01АВ01
Сульфасалазин, таблетка
А07ЕС01
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша базистік иммундық супрессивтік терапияның тиімсіздігі кезінде
Голимумаб, инъекцияларға арналған ерітінді
L04AB06
Бұрын препаратты қабылдаған пациенттерге
Адалимумаб, инъекцияларға арналған ерітінді
L04AB04
28.
M32
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Микофенолдық қышқыл, капсула, таблетка
L04AA06
6. Нерв жүйесінің аурулары
29.
G80
Балалар церебралды сал ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Эпилептинысандық естен танулар болған жағдайда
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Вальпр қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішкізу арқылы қолданылатын тамшы дәрілер
N03AG01
30.
G35
Шашыраңқы беріш
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ремиссиялық ағын және клиникалық оқшауланған синдром
Интерферон бета 1а, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияларға арналған ерітінді
L03AB07
Ремиссиялық ағын және қайталанған прогредиенттелген ағын
Интерферон бета 1b, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат

R05CB13
Панкреатин, капсула
А09АА02
5. Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
25.
M08
Ювенильный артрит
Дети, состоящиена диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
При неэффективности терапии первой линии
Этанерцепт, раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L04АВ01
26.
M05-М06
Ревматоидный артрит
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
H02AB04
При неэффективности терапии первой линии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AB06
При средней или высокой степени активности у взрослых пациентов в случаях неэффективности и непереносимости предыдущей терапии болезнь-модифицирующими антиревматическими препаратами и антагонистами фактора некроза опухолей, непереносимой токсичности по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Тоцилизумаб, раствор для подкожных инъекций
L04AС07
27.
М45
Анкилозирующий спондилит
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Индометацин, таблетка
М01АВ01
Сульфасалазин, таблетка
А07ЕС01
При неэффективности терапии первой линии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AB06
Пациентам, ранее получавшим препарат
Адалимумаб, раствор для инъекций
L04AB04
28.
M32
Системная красная волчанка
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
6. Болезни нервной системы
29.
G80
Детский церебральный паралич
Все категории, состоящие на диспансерном учете
При наличии эпилептиформных припадков
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
30.
G35
Рассеянный склероз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Ремиттирующее течение и клинически-изолированный синдром
Интерферон бета 1а, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного введения, раствор для инъекций
L03AB07
Ремиттирующее течение и вторично-прогредиентное течение
Интерферон бета 1 b, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций

L03AB08
Ремиссиялық ағын
Глатирамера ацетат, тері асты инъекциясына арналған ерітінді
L03AX13
31.
G20
Паркинсон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Леводопа + Карбидопа, таблетка
N04BA02
Прамипексол, таблетка
N04BC05
32.
G70.2
Миастения
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Неостигмин, инъекцияларға арналған ерітінді
N07AA01
Пиридостигмин бромиді, таблетка
N07AA02
33.
G40
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпр қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішкізу арқылы қолданылатын тамшы дәрілер
N03AG01
Ламотриджин, таблетка, шайнайтын таблетка
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Леветирацетам, таблетка, ауыз арқылы қолдануға арналған ерітінді
N03AX14
7. Психикалық бұзылыстар және мінез-құлық бұзылушылықтары
34.
F00-F99
Психикалық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Хлорпромазин, таблетка
N05AA01
Левомепромазин, таблетка
N05AA02
Трифлуоперазин, таблетка
N05AB06
Галоперидол, таблетка, инъекцияларға арналған майлы ерітінді
N05AD01
Клозапин, таблетка
N05AH02
Оланзапин, таблетка
N05AH03
Рисперидон, таблетка, бұлшық етке енгізу үшін суспензиялар дайындауға арналған ұзақ әсерлі ұнтақ, ішке қолдануға арналған ерітінді
N05AX08
Палиперидон, таблетка, бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұзақ әсерлі суспензия
N05AX13
Тригексифенидил, таблетка
N04AA01
Диазепам, таблетка,
N05BA01
Амитриптилин таблетка
N06AA09
Венлафаксин, таблетка, капсула
N06AX16
8. Кейбір инфекциялық және паразиттік аурулар
35.
А15-А19
Туберкулез
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Қарқынды және қолдаушы фаза
Пиридоксин, инъекцияларға арналған ерітінді
A11HA02
Амоксициллин-клавулан қышқылы, таблетка, ішкізу арқылы қолданылатын ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, бұлшықет ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GA01
Канамицин, инъекциялар үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB04
Амикацин, инъекцияларға арналған ерітінді, инъекциялар үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин,
J01MA14
Аминосалицил қышқылы және оның туындылары, таблетка, түйіршіктер, ішкізу арқылы қолданатын ерітінді дайындау үшін дозаланған ұнтақ
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J04AB30
Изониазид, таблетка, шәрбат, инъекцияларға арналған ерітінді
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, инъекцияларға арналған ерітінді, таблетка

L03AB08
Ремиттирующее течение
Глатирамера ацетат, раствор для подкожного введения
L03AX13
31.
G20
Болезнь Паркинсона
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Леводопа + Карбидопа, таблетка
N04BA02
Прамипексол, таблетка
N04BC05
32.
G70.2
Миастения
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Неостигмин, раствор для инъекций
N07AA01
Пиридостигмина бромид, таблетка
N07AA02
33.
G40
Эпилепсия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Ламотриджин, таблетка, таблетка жевательная
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Леветирацетам, таблетка, раствор для перорального применения
N03AX14
7. Психические расстройства и расстройства поведения
34.
F00-F99
Психические заболевания
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Хлорпромазин, таблетка
N05AA01
Левомепромазин, таблетка
N05AA02
Трифлуоперазин, таблетка
N05AB06
Галоперидол, таблетка, масляный раствор для инъекций
N05AD01
Клозапин, таблетка
N05AH02
Оланзапин, таблетка
N05AH03
Рисперидон, таблетка, порошок для приготовления суспензий для внутримышечного введения пролонгированного действия, раствор для приема внутрь
N05AX08
Палиперидон, таблетка, суспензия для инъекций внутримышечного введения пролонгированного действия
N05AX13
Тригексифенидил, таблетка
N04AA01
Диазепам, таблетка
N05BA01
Амитриптилин, таблетка
N06AA09
Венлафаксин, таблетка, капсула
N06AX16
8. Некоторые инфекционные и паразитарные болезни
35
А15-А19
Туберкулез
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Интенсивная и поддерживающая фазы
Пиридоксин, раствор для инъекций
A11HA02
Амоксициллин-клавулановая кислота, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, порошок для приготовления раствора для внуримышечного введения
J01GA01
Канамицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB04
Амикацин, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин, таблетка
J01MA14
Аминосалициловая кислота и ее производные, таблетка, гранулы, порошок дозированный для приготовления раствора для приема внутрь
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J04AB30
Изониазид, таблетка, сироп, раствор для инъекций
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, раствор для инъекций, таблетка

J04AK02
Рифампицин+Изониазид+
Пиразинамид+Этамбутол, таблетка
J04AM06
Рифампицин+Изониазид, таблетка
J04AM02
36.
В20-В24
АИТВ инфекциясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар. Диспансерлік еесепте ұрған балалар 18 жасқа толғанға дейін бір өндірушінің дәрілік препараттарын қолданады
Антиретровирустық терапияның схемасына сәйкес, оның ішінде жүкті әйелдер мен АИТВ жұқтырған аналардан туған балалардың профилактикасы үшін барлық сатылар мен дәрежелер.
Диспансерлік есепте тұрған балалар 18 жасқа келгенге дейін бір өнім шығарушының дәрілік препараттарын қабылдайды
Дарунавир, таблетка
J05AE10
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Ламивудин, таблетка, ішкізу арқылы қолданатын ерітінді
J05AF05
Абакавир, таблетка; ішкізу арқылы қолданатын ерітінді
J05AF06
Зидовудин, капсула, ішкізу арқылы қолданатын ерітінді
J05AF01
Невирапин, таблетка, ауыз арқылы қолданылатын суспензия
J05AG01
Эфавиренз, таблетка, капсула
J05AG03
Эмтрицитабин+тенофовир, таблетка
J05AR03
Этравирин, таблетка
J05AG04
Зидовудин+Ламивудин, таблетка
J05AR01
Лопинавир+Ритонавир, таблетка, ішкізу арқылы қолданатын ерітінді
J05AR10
Абакавир+Ламивудин, таблетка
J05AR02
Абакавир+Ламивудин+Зидовудин, таблетка
J05AR04
Эмтрицитабин+Тенофовир+ Эфавиренз, таблетка
J05AR06
Долутегравир, таблетка
J05AX12
9. Ісіктер
37.
С00-97, D00-48
Онкологиялық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Сатысына қарамастан таргенттік терапияға сезімтал қатерлі ісіктер
Ципротерон, таблетка, инъекцияларға арналған ерітінді
G03HA01
Темозоломид, капсула
L01AX03
Тегафур, капсула
L01BC03
Капецитабин, таблетка
L01BC06
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Гефитиниб, таблетка
L01XE02
Эрлотиниб, таблетка
L01XE03
Сунитиниб, таблетка
L01XE04
Сорафениб, таблетка
L01XE05
Лапатиниб, таблетка
L01XE07
Лейпрорелин, тері астына енгізу үшін ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизат, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофизицияланған ұнтақ
L02AE02
Гозерелин, тері астына енгізуге арналған ұзақ әсерлі имплантат
L02AE03
Трипторелин, инъекциялар үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
L02AE04
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Торемифен, таблетка
L02BA02
Фулвестрант, бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
L02BA03
Бикалутамид, таблетка
L02BB03
Анастрозол, таблетка
L02BG03
Летрозол, таблетка
L02BG04
Филграстим, инъекцияларға арналған ерітінді
L03AA02
Интерферон альфа 2b, инъекцияларға арналған ерітінді
L03AB05
БЦЖ вакцинасы, ерітіндімен жиынтықта интравизикалдық енгізу үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ
L03AX03
Клодрон қышқылы, капсула, таблетка
M05BA02
Интерферон альфа 2а, инъекцияларға арналған ерітінді
L03AB04
Золедрон қышқылы, концентрат/лиофилизацияланған ұнтақ/ инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инфузияларға арналған ерітінді

J04AK02
Рифампицин+Изониазид+
Пиразинамид+Этамбутол, таблетка,
J04AM06
Рифампицин+Изониазид, таблетка
J04AM02
36.
В20-В24
ВИЧ-инфекция
Все категории, состоящие на диспансерном учете.
Все степени и стадии согласно схеме антиретровирусной терапии, в том числе для профилактики беременных женщин и детей, рожденных от ВИЧ инфицированных матерей.
Дети, состоящие на диспансерном учете, принимают лекарственные препараты одного производителя по достижении 18 лет.
Дарунавир, таблетка
J05AE10
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Ламивудин, таблетка, раствор для приема внутрь
J05AF05
Абакавир, таблетка; раствор для приема внутрь
J05AF06
Зидовудин, капсула, раствор для приема внутрь
J05AF01
Невирапин, таблетка, пероральная суспензия
J05AG01
Эфавиренз, таблетка, капсула
J05AG03
Эмтрицитабин+Тенофовир, таблетка
J05AR03
Этравирин, таблетка
J05AG04
Зидовудин+Ламивудин, таблетка,
J05AR01
Лопинавир+Ритонавир, таблетка, раствор для приема внутрь
J05AR10
Абакавир+Ламивудин, таблетка
J05AR02
Абакавир+Ламивудин+Зидовудин, таблетка
J05AR04
Эмтрицитабин+Тенофовир+ Эфавиренз, таблетка
J05AR06
Долутегравир, таблетка
J05AX12
9. Новообразования
37.
С00-С97, D00- D48
Онкологические заболевания
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Злокачественные новообразования независимо от стадии, чувствительные к таргетной терапии
Ципротерон, таблетка, раствор для инъекций
G03HA01
Темозоломид, капсула
L01AX03
Тегафур, капсула
L01BC03
Капецитабин, таблетка
L01BC06
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Гефитиниб, таблетка
L01XE02
Эрлотиниб, таблетка
L01XE03
Сунитиниб, капсула
L01XE04
Сорафениб, таблетка
L01XE05
Лапатиниб, таблетка
L01XE07
Лейпрорелин, лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения, порошок лиофилизированный для приготовления суспензии для инъекций
L02AE02
Гозерелин, имплантат пролонгированного действия для подкожного введения
L02AE03
Трипторелин, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
L02AE04
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Торемифен, таблетка
L02BA02
Фулвестрант, раствор для внутримышечного введения
L02BA03
Бикалутамид, таблетка
L02BB03
Анастрозол, таблетка
L02BG03
Летрозол, таблетка
L02BG04
Филграстим, раствор для инъекций
L03AA02
Интерферон альфа 2b, раствор для инъекций
L03AB05
Вакцина БЦЖ, порошок для приготовления суспензии для интравизикального введения в комплекте с растворителем
L03AX03
Клодроновая кислота, капсула, таблетка
M05BA02
Интерферон альфа 2а, раствор для инъекций
L03AB04
Золедроновая кислота, концентрат/порошок лиофилизированный/лиофилизат для приготовления раствора инфузий, раствор для инфузий

M05BA08
Трастузумаб, инъекцияларға арналған ерітінді
L01XC03
Эпоэтин альфа, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин зета, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
10. Паллиативтік көмек
38.
Қатерлі ісіктердің, туберкулездің және АИТВ инфекциясының таралған нысандары, туберкулез және АИТВ-инфекциясы, бауыр церрозының асқынуларында жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек жеткіліксіздігінде қалпы келе алмайтын сатыдағы үдемелі созылмалы аурулармен
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Симптоматикасы бар барлық дәрежеде
Кетопрофен, инъекцияларға арналған ерітінді, таблетка, капсула, суппозитория
M01AE03
Трамадол, таблетка, инъекцияларға арналған ерітінді, капсула, суппозитория
N02AX02
Морфин, инъекцияларға арналған ерітінді, таблетка
N02AA01
Фентанил, терапевтикалық трансдермалдық жүйесі
N02AB03
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Омепразол, капсула
A02BC01
Амитриптилин, таблетка, драже, инъекцияларға арналған ерітінді
N06AA09
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Метоклопрамид, таблетка, инъекцияларға арналған ерітінді
A03FA01
Диазепам, таблетка, инъекцияларға арналған ерітінді
N05BA01
Бисакодил, таблетка, реакталдық суппозиторийлер
A06AB02
Спиронолактон, таблетка; капсула
C03DА01
Торасемид, таблетка
C03CA04
Пропранолол, таблетка
С07АА05
Лактулоза, шәрбат
А06АD11
Фуросемид, таблетка
С03СА01
11. Тыныс алу ағзаларының аурулары
39.
J02/
J03/
J04
Жіті фарингит/ тонзиллит/ бронхит
5 жасқа дейінгі балалар
Ауыртпалықтың жеңіл және орташа дәрежесі
Парацетамол, реакталдық суппозиторийлер, ауызға қолдануға арналған ерітінді, ауызға қолдануға арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, суспензия
M01AE01
40.
J13-J16,
J18
Ауруханадан тыс пневомония
18 жасқа дейінгі балалар
Ауыртпалықтың жеңіл және орташа дәрежесі
Амоксициллин, таблетка; капсула, ауызға қолданылатын суспензия дайындауға арналған ұнтақ
J01CA04
Азитромицин, таблетка, капсула, ішкізу арқылы қолданылатын суспензия дайындауға арналған ұнтақ, ішкізу арқылы қолданылатын суспензия дайындауға арналған түйіршектер
J01FA10
41.
J45
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, ингаляцияларға арналған аэрозоль, небулайзерге арналған ерітінді
R03AC02
Сальметерол+Флутиказона пропионат, дозаланған ингаляцияларға арналған аэрозоль, ингаляцияларға арналған ұнтақ
R03AK06
Беклометазон, дозаланған ингаляцияларға арналған аэрозоль
R03BA01
Будесонид, ингаляцияларға арналған ұнтақ, суспензия
R03BA02
Флутиказон, ингаляцияларға арналған аэрозоль
R03BA05
Циклезонид, дозаланған ингаляцияларға арналған аэрозоль

M05BA08
Трастузумаб, раствор для инъекций
L01XC03
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
10. Паллиативная помощь
38.
Пациентам с распространҰнными формами злокачественных новообразований, туберкулеза и ВИЧ- инфекции,
хроническими прогрессирующими заболеваниями в стадии декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности, при осложнениях цирроза печени
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии при наличии симптоматики
Кетопрофен, раствор для инъекций, таблетка, капсула, суппозитория
M01AE03
Трамадол, таблетка, раствор для инъекций, капсула, суппозитория
N02AX02
Морфин, раствор для инъекций; таблетка
N02AA01
Фентанил, трансдермальная терапевтическая система
N02AB03
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Омепразол, капсула
A02BC01
Амитриптилин, таблетка, драже, раствор для инъекций
N06AA09
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Метоклопрамид, таблетка, раствор для инъекций
A03FA01
Диазепам, таблетка, раствор для инъекций
N05BA01
Бисакодил, таблетка, суппозитория ректальная
A06AB02
Спиронолактон, таблетка; капсула
C03DА01
Торасемид, таблетка
C03CA04
Пропранолол, таблетка
С07АА05
Лактулоза, сироп
А06АD11
Фуросемид, таблетка
С03СА01
11. Болезни органов дыхания
39.
J02/
J03/
J04/ J20
Острый фарингит/ тонзиллит/ бронхит
Дети до 5 лет
Легкой и средней степени тяжести
Парацетамол, суппозитории ректальные, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, суспензия
М01АЕ01
40.
J13-J16,
J18
Пневмония внебольничная
Дети до 18 лет,
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин, таблетка; капсула, порошок для приготовления оральной суспензии
J01CA04
Азитромицин, таблетка, капсула, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
41.
J45
Бронхиальная астма
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, аэрозоль для ингаляций, раствор для небулайзера
R03AC02
Сальметерол+Флутиказона пропионат, аэрозоль для ингаляций дозированный, порошок для ингаляций
R03AK06
Беклометазон, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA01
Будесонид, порошок, суспензия для ингаляций
R03BA02
Флутиказон, аэрозоль для ингаляций
R03BA05
Циклезонид, аэрозоль для ингаляций дозированный

R03BA08
Будесонид+Формотерола фумарата дигидрат, ингаляцияларға арналған ұнтақ
R03AK07
Балалар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Монтелукаст, таблетка, оның ішінде шайналатын, түйіршіктер
R03DC03
42.
J44
Созылмалы обструктивті өкпе ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Асқыну мен оңалу сатысында
Индакатерол, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AC18
Фенотерола гидробромид + Ипратропия гидробромид, ингаляцияларға арналған ерітінді, ингаляцияларға арналған аэрозоль
R03AK03
Рофлумиласт, таблетка
R03DX07
Сальметерол+Флутиказона пропионат, ингаляцияларға арналған аэрозоль, ингаляцияларға арналған ұнтақ
R03AK06
Тиотропия бромид, ингаляцияға арналған ерітінді, ингалятормен жиынтықта ингаляцияға арналған ұнтақпен капсулалар
R03BB04
Будесонид + Формотерола фумарата дигидрат, ингаляцияларға арналған ұнтақ
R03AK07
12. Ағзалар мен тіндерді ауыстырып қондырғаннан кейінгі жағдай
43.
Z94
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып қондырғаннан кейінгі жағдай
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Сульфаметаксазол+Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Трансплантталған ағзалар мен тіндерді қабылдамау қаупінің алдын алу үшін науқастар бүкіл өмірі бойы бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, ішкізу арқылы қолданылатын ерітінді
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
13. Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
44.
N00-N08
Үдемелі гломерулярлық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Морфологиялық верификацияланған және нефротикалық және нефритикалық синдромдармен клиникалық көрінетін, жылдам күшейетін үдемелі ағынмен (оның ішінде аутоиммундық аурулар кезінде)
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Циклофосфамид, таблетка, вена ішіне және бұлшық ет ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
L01AA01
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, ішкізу арқылы қолданылатын ерітінді
L04AD01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
45.
N18
Реналдық анемиямен бүйрек функциясының созылмалы жетіспеушілігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
бағдарламалық диализ алатын пациенттерді қоспағанда III-IV-V сатысы
Темір сульфаты, капсула, таблетка
B03AA07
Метоксиполиэтиленгликоль-эпоэтина бета, вена ішіне және тері астына арналған ерітінді,инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA03
Севеламер, ауызға қолданылатын суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
V03AE02
Эпоэтин альфа, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин зета, инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA01
Медициналық мақсаттағы бұйымдар
АХЖ-10 коды
Аурудың атауы
Халықтың санаты
Тағайындау үшін көрсетілімдер
Медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы
1. Эндокриндік жүйе аурулары
1.
E11
Е10
Қант диабеті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Инсулинге тәуелді диабет ауыртпалығының барлық сатылары мен дәрежелері
Шприц-қаламға инелер
Несептегі кетондық денелерді анықтау үшін тест жолақтар
Таңбаланған бір реттік инсулиндік шприцтер
Қарқынды инсулиндік терапия аясындағы қант диабетімен ауыратын пациенттер – инсулиннің көп инъекциялық режимі (помпалық инсулиндік терапия)
Аралас түрдегі әсерлі инсулиннің 2 режимдік инъекциясы аясындағы қант диабетімен ауыратын пациенттер
Базалдық инсулин терапиясы аясындағы қант диабетімен ауыратын пациенттер
Қандағы глюкозаны анықтау үшін тест жолақтар

R03BA08
Будесонид+Формотерола фумарата дигидрат, порошок для ингаляций
R03AK07
Дети
Все стадии и степени тяжести
Монтелукаст, таблетка, в том числе жевательная, гранула
R03DC03
42.
J44
Хроническая обструктивная болезнь легких
Все категории, состоящие на диспансер ном учете
В стадии обострения и ремиссии
Индакатерол, порошок для ингаляций
R03AC18
Фенотерола гидробромид + Ипратропия гидробромид, раствор для ингаляций, аэрозоль для ингаляций
R03AK03
Рофлумиласт, таблетка
R03DX07
Сальметерол+Флутиказона пропионат, аэрозоль для ингаляций, порошок для ингаляций
R03AK06
Тиотропия бромид, раствор для ингаляций, капсулы с порошком для ингаляций в комплекте с ингалятором
R03BB04
Будесонид + Формотерола фумарата дигидрат, порошок для ингаляций
R03AK07
12. Состояние после пересадки органов и тканей
43.
Z94
Состояние после пересадки органов и тканей
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Сульфаметоксазол+Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Для предупреждения риска отторжения трансплантированных органов и тканей, больные принимают лекарственные препараты одного производителя на протяжении всей жизни
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приҰма внутрь
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
13. Болезни мочеполовой системы
44.
N00-N08
Прогрессирующие гломерулярные заболевания
Все категории, состоящие на диспансерном учете
При морфологически верифицированном и клинически проявляющимся нефротическим и нефритическим синдромами, быстропрогрессирующим течением (в т.ч при аутоиммунных заболеваниях)
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
45.
N18
Хроническая болезнь почек с ренальной анемией
Все категории, состоящие на диспансерном учете
III-IV-V стадии, за исключением пациентов, получающих програмный диализ
Железа сульфат, капсула, таблетка
B03AA07
Метоксиполиэтиленгликоль-эпоэтина бета, раствор для внутривенных и подкожных инъекций
B03XA03
Севеламер, порошок для приготовления оральной суспензии, таблетка
V03AE02
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Изделия медицинского назначения
Код МКБ-10
Наименование заболевания (состояния)
Категория населения
Показания для назначения
Наименование медицинских изделий
1.Болезни эндокринной системы
1.
E10-
Е11
Диабет сахарный
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести инсулинзависимого диабета
Иглы к шприц-ручке
Тест полосы для определения кетоновых тел в моче
Одноразовые инсулиновые шприцы с маркировкой
Пациенты с сахарным диабетом на фоне интенсивной инсулинотерапии – режим множественных инъекций инсулина (помповая инсулинотерапия)
Пациенты с сахарным диабетом на фоне режима 2 инъекций инсулина смешанного типа действия
Пациенты с сахарным диабетом на фоне терапии базальным инсулином
Тест полосы для определения глюкозы в крови

жылына 1 пациентке 1460 дана
жылына 1 пациентке 730 дана
жылына 1 пациентке 365 дана
18 жасқа дейінгі балалар
Инсулиндік помпалар
Инсулиндік помпаларға инфузиялық резервуар
Инсулиндік помпаларға арналған жинақ
2. Паллиативтік көмек
2.
Қатерлі ісіктердің, туберкулездің және АИТВ инфекциясының таралған нысандары, туберкулез және АИТВ-инфекциясы, бауыр церрозының асқынуларында жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек жеткіліксіздігінде қалпы келе алмайтын сатыдағы үдемелі созылмалы аурулармен
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Симптоматикасы бар барлық дәрежеде
Қорғаныш пастасы бар жиынтықтағы бір компонентті дренаждалатын илео/колостомиялық нәжіс қабылдағыш
3. Жаңа туған және 1 жасқа дейінгі балалар кезеңінің аурулары (жай-күйі)
1.
Жаңа туғандар
0 ден 28 күнге дейінгі жастағы балалар
Сәбиді күтіп қарауға арналған жиынтық (жаңа туған нәрестенің дәрі қобдишасы):
1. қазақ және орыс тілдеріндегі бір данадағы ерте шақтағы балаға отбасында күтім жасау бойынша нұсқаулық;
2. буклет: бір данадағы ұлттық екпелер күнтізбесі;
3. су термометрі (1 дана);
4. медициналық термометр (1 дана);
5. зарарсыздандырылған дәке (1 дана);
6. мұрын жолдарына арналған сілемей сорғыш (1 дана);
7. балалар кремі (1 дана);
8. балалар сабыны (1 дана);
9. қолға арналған антисептик (1 дана);
10. ауыз арқылы қолданылатын регидратациондық тұздар -2 қаптама
11. зарарсыздандырылған мақта, 200 гр.
Мамандандыралған емдік өнімдері
1. Зат алмасу бұзылысы
АХЖ-10 коды
Аурудың аты (жағдайы)
Халықтың санаты
Тағайындауға көрсетілімдер
Мамандандыралған емдік өнімдердің атауы
1.
Е 70.0
фенилкетонурия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық нысандар, өмір бойы терапия
Емдік ақуызы төмен өнімдер және құрамында фенилалині аз өнімдер
Комида мед ФКУ – А формула+LCP (100 грамда 11,8 гр. ақуыз);
Комида мед ФКУ – (100 грамда 31,1 гр. ақуыз);
Комида мед ФКУ С - 45 (100 грамда 45 гр. ақуыз);
ФКУ-3 (100 грамда 69 гр. ақуыз);
Комида мед ФКУ С - 75 (100 грамда 75 гр. ақуыз);
ФКУ-0 (100 грамда 13 г ақуыз);
ФКУ-1 (100 грамда 20 г ақуыз);
РАМ-1 және РАМ-2 (100 грамда 75 г ақуыз);
Изифен (1 қаптамада 16,8 гр. ақуыз)
2. Жаңа туған және 1 жасқа дейінгі балалар кезеңінің ауру (жай-күйі)
2.
Ерте жасанды немесе аралас қоректендіру
1 жасқа дейінгі балалар
Абсолюттік көрсетілімдер:
- жасанды қоректендіру:
1. медициналық:
- емізетін ананың аурулары: АИТВ инфекциясы, туберкулездің белсенді нысаны;
- баланың аурулары: расталған туа біткен лактазының жетіспеушілігі,
галактоземия,
фенилкетонурия,
"үйеңкі шәрбаты" ауруы;
2. әлеуметтік:
асырап алған балалар.
Салыстырмалы көрсетілімдер:
- жасанды қоректендіру:

1460 полос в год 1 пациенту
730 полос в год 1 пациенту
365 полос в год 1 пациенту
Дети до 18 лет
Помпы инсулиновые
Инфузионный набор к помпам инсулиновым
Резервуар к помпам инсулиновым
2.Паллиативная помощь
2.
Пациентам с распространҰнными формами злокачественных новообразований, туберкулеза и ВИЧ- инфекции,
хроническими прогрессирующими заболеваниями в стадии декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности
Все категории
Все стадии при наличии симптоматики
Однокомпонентный дренируемый илео/колостомный калоприемник в комплекте с защитной пастой
3. Болезни(состояния) периода новорожденности и детей до 1 года
1.
Новорожденные
Дети в возрасте от 0 до 28 дней
Комплект по уходу за младенцем (аптечка новорожденного):
1. руководство по уходу за детьми раннего возраста в семье на казахском и русском языках в одном экземляре;
2. буклет: Национальный календарь прививок в одном экземляре;
3. водный термометр ((1 штука);
4. медицинский термометр (1 штука);
5. стерильный бинт (1 штука);
6. слизеотсос для носовых путей(1 штука);
7. крем детский (1 штука);
8. мыло детское (1 штука);
9. антисептик для рук (1 штука);
10. оральные регидратационные соли - 2 упаковки;
11. стерильная вата, 200 грамм
Специализированные лечебные продукты
Код МКБ-10
Наименование заболевания (состояния)
Категория населения
Показания для назначения
Наименование специализированных лечебных продуктов
1.Нарушения обмена веществ
1.
Е70.0
Фенилкетонурия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все формы, пожизненная терапия
Лечебные низкобелковые продукты и продукты с низким содержанием фенилаланина
(Комида мед ФКУ - А формула+LCP (11,8 гр. белка на 100 гр.);
Комида мед ФКУ - В (31,1 гр. белка на 100 гр.); Комида мед ФКУ С - 45 (45 гр. белка на 100 гр.); ФКУ-3 (69 гр. белка в 100 г); Комида мед ФКУ С - 75 (75 гр. белка на 100 гр.); ФКУ-0 (13 г белка в 100 г);
ФКУ-1 (20 г белка в 100 г); РАМ-1 и РАМ-2 (75 г белка в 100 г);Изифен (16,8 гр. белка в 1 упаковке)
2. Болезни (состояния) периода новорожденности и детей до 1 года
2.
Раннее искусственное или смешанное вскармливание
Дети до 1 года
Абсолютные показания:
- искусственное вскармливание:
1. медицинские:
- заболевания кормящей матери: ВИЧ-инфекция, активная форма туберкулеза;
- заболевания ребенка: подтвержденная врожденная лактазная недостаточность, галактоземия, фенилкетонурия, болезнь "кленового сиропа";
2. социальные:
усыновленные дети.
Относительные показания:
- искусственное вскармливание:

1. медициналық:
- бейінді маманның қорытындысы болған кездегі дәрілік препараттарды (цитостатиктерді, радиоактивті, тиреоидті немесе есірткілік) қабылдаумен қоса жүретін емізетін ананың аурулары: жіті психикалық аурулар (психоздар немесе босанудан кейінгі ауыр депрессия), туа біткен және жүре пайда болған жүрек ақаулары, жүрек-қан тамыр жүйесінің декомпенсациясымен қоса жүретін жүрек аурулары,
эндокриндік аурулардың ауыр нысандары, аллергиялық аурулардың ауыр нысандары;
- жасанды және аралас қоректендіру:
1. медициналық:
- бейінді маманның қорытындысы болған кездегі дәрілік препараттарды (цитостатиктерді, радиоактивті, тиреоидті немесе есірткілік) қабылдаумен қоса жүретін емізетін ананың аурулары: қанның, қан өндіру аппараты ауруларының ауыр нысандары, қатерлі онкологиялық аурулар, бүйрек функциясы жетіспеушілігінің дамуымен бүйрек ауруларының ауыр нысаны, іріңді-септикалық аурулар,
гипогалактикалардың бастапқы нысандары.
2. әлеуметтік:
- көп ұрықты жүктіліктен болатын балалар;
- күндізгі оқу нысаны бойынша оқу орындарында оқитын аналардың балалары;
- аналарды стационарлық емдеу
Емшек сүтіне бейімделген алмастырғыштар
АХЖ-10 – 10-шы қаралымдағы аурулардың халықаралық жіктемесі
АТХ-коды - Анатомиялық-терапиялық-химиялық код

1. медицинские:
заболевания кормящей матери, сопровождающиеся приемом лекарственных препаратов (цитостатиков, радиоактивных, тиреоидных, психотропных, наркотических) при наличии заключения от профильного специалиста:
острые психические заболевания (психозы или тяжелые послеродовые депрессии), врожденные и приобретенные пороки сердца, заболевания сердца, сопровождающиеся декомпенсацией сердечно-сосудистой системы, тяжелые формы эндокринных заболеваний, тяжелые формы аллергических заболеваний;
- искусственное и смешанное вскармливание:
1. медицинские:
заболевания кормящей матери, сопровождающиеся приемом лекарственных препаратов (цитостатиков, радиоактивных, тиреоидных, психотропных, наркотических) при наличии заключения от профильного специалиста:
тяжелые формы болезней системы крови и кроветворного аппарата, злокачественные онкологические заболевания, тяжелые формы заболеваний почек с развитием почечной недостаточности, гнойно-септические заболевания, первичные формы гипогалактии;
2. социальные:
- дети от многоплодной беременности;
- дети матерей, обучающихся по очной форме обучения в организациях образования,
- стационарное лечение матери
Адаптированные заменители грудного молока
МКБ -10 – международный классификатор болезней десятого пересмотра
Код АТХ – анатомо-терапевтическо-химический код