"Өнеркәсiп үлгiсiне өтiнiмдi жасау, рәсiмдеу және қарау, мәлiметтердi Қазақстан Республикасының өнеркәсiптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ қорғау құжатын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 91 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 387 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 наурызда № 16664 болып тіркелді. Күші жойылды – Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 25 тамыздағы № 1302 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 25.08.2018 № 1302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсiп үлгiсiне өтiнiмдi жасау, рәсiмдеу және қарау, мәлiметтердi Қазақстан Республикасының өнеркәсiптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ қорғау құжатын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 91 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде № 7518 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2012 жылғы 24 шілдеде жарияланған, № 8) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Өнеркәсiп үлгiсiне өтiнiмдi жасау, ресiмдеу және қарау, мәлiметтердi Қазақстан Республикасының өнеркәсiптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ қорғау құжатын беру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мындай редақцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Өнеркәсiп үлгiсiне өтiнiмдi жасау, ресiмдеу және қарау, мәлiметтердi Қазақстан Республикасының өнеркәсiптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ қорғау құжатын беру қағидалары бекітілсін.";
аталған бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы өнеркәсіптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiміне мәліметтер енгізу, өнеркәсіптік үлгіге өтінімді жасау, рәсімдеу және қарау қағидаларында:
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Егер өтінімде барлық қажетті құжаттар және оларға қойылған барлық талаптар сақталған болса, өтінім берушіге формалды сараптаманың оң нәтижесі және өтінімді беру мерзімі туралы ресми сараптама аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде хабарланады.";
Ережелердің 1-қосымшасы берілген бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес түзетулермен шығарылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті:

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 91 "Об утверждении Правил составления, оформления и рассмотрения заявки на промышленный образец, внесения сведений в государственный реестр промышленных образцов Республики Казахстан, а также выдачи охранного документа"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 марта 2018 года № 387. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2018 года № 16664. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 1302.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 25.08.2018 № 1302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 91 "Об утверждении Правил составления, оформления и рассмотрения заявки на промышленный образец, внесения сведений в государственный реестр промышленных образцов Республики Казахстан, а также выдачи охранного документа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7518, опубликован 24 июля 2012 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 8) следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах составления, оформления и рассмотрения заявки на промышленный образец, внесения сведений в государственный реестр промышленных образцов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Если заявка содержит все необходимые документы и соблюдены требования к ним, заявитель уведомляется о положительном результате формальной экспертизы и о дате подачи заявки в течение десяти рабочих дней со дня завершения формальной экспертизы.";
приложение к Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялануы үшін және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін қағаз жүзінде және электрондық түрде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 13 наурыздағы
№ 387 бұйрығына
1-қосымша
Өнеркәсiп үлгiсiне өтiнiмдi
жасау, рәсiмдеу және қарау,
мәлiметтердi Қазақстан
Республикасының өнеркәсiптік
үлгiлерiнiң мемлекеттiк
тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ
қорғау құжатын беру
ережелеріне
1-қосымша
Формасы
Кіріс нөмірі
Түскен күні
(21) Тіркеу №
(22) берілген күні
Басымдығы
Өнеркәсіптік үлгіге
Қазақстан Республикасының
патентін алу туралы
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрлігінің "Ұлттық зияткерлік
меншік институты" РМК-ға
010000, Қазақстан Республикасы, Астана
қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8,
№ 1, № 2 кіреберіс
Төмендегідей құжаттарды тапсырып, өтініш берушінің атына Қазақстан Республикасының патентін (беруді) өтінемін.
(71) Өтініш беруші:
(Толық аты-жөні немесе атауы және тұрғылықты жері немесе мекен-жайы көрсетіледі.
Өтініш беруші-авторлардың тұрғылықты мекенжайы (97) коды бар жолда көрсетіледі
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер, БСН немесе жеке кәсіпкер нөмірі, ЖСН нөмірі (Қазақстан Республикасының өтініш берушілері үшін)
Стандарт бойыншаелдің коды
ДЗМҰ ST.3 (егербелгілі болса)
ҰЗМИ-ға өтінімді беру күнінен ерте күн бойынша басымдық сұралған жағдайда ғана толтырылады
Париж конвенциясына қатысушы мемлекеттердің бірінші өтінімдерді беруі (Заңның 20 б. 2 т.) (п.2 ст.20 Закона)
☐ Заңның 20-б. 4-т. сәйкес ҰЗМИ-ға ерте өтінімді беру
Заңның 20-б. 5-т. сәйкес ҰЗМИ-ға бастапқы өтінімді беру
☐ (өтінім нөмірі _______________, түскен күні _________________)
☐ Ерте берілген өтінімнің қосымша материалдарының түсуі (Заңның 20 б. 3 т.)
Бірінші өтінімнен ерте берілген өтінімнің №
Сұралатын басымдық күні
ST.3 бойынша елдің коды (конвенциялық басымдықты сұрағанда)
(54) Өнеркәсіптік үлгінің атауы
(98) Хат алмасуға арналған мекен-жайы (толық пошталық мекен-жайы және адресаттың аты-жөні), электронды почта мекенжайы
☐ SMS-хабарлама арқылы жіберілген өтініштің мәртебесі туралы ақпараттық хабарламаларға қарсы емеспін.
Телефон: Ұялы телефон Факс:
(74) Патент сенімді өкілі (толық атауы, тіркеу нөмірі, мекенжайы) немесе өтініш берушінің өкілі (толық аты-жөні немесе атауы)
Қосымша құжаттар тізімі
Парақтар саны 1 дана
Даналар саны
☐ өтінімге қосымша
☐ өнеркәсіптік үлгінің сипаттамасы
☐ бұйым кескіндемесінің жиынтығы
☐ сызбалар және басқа да материалдар
☐ өтінімді беру төлемі туралы құжаты
☐ төлем мөлшерін азайтуға негіздемелердің растайтын құжат
☐ бірінші өтінімдер көшірмесі (конвенциялық басымдықтар сұралғанда)
☐ өтінімнің шетел тіліндегі құжаттары
☐ патент сенімді өкілі немесе өкілдің уәкілеттілігін растайтын, сенімхат
☐ басқа да құжат (атапкету)
(72 ) Автор (лар) (толық аты-жөні)

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 13 марта 2018 года № 387
Приложение
к Правилам составления,
оформления и рассмотрения
заявки на промышленный
образец, внесения
сведений в государственный
промышленных образцов
Республики Казахстан, а также
выдачи охранного документа
Форма
Входящий номер
Дата поступления
(21) Регистрационный №
(22) Дата подачи
приоритет
Заявление о выдаче патента на промышленный образец Республики Казахстан
В Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан 010000, Республика Казахстан, г. Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, 8, подъезд № 1, № 2
Предоставляя указанные ниже документы, прошу (просим) выдать патент Республики Казахстан на имя заявителя (ей)
(71) Заявитель (и):
(указывается полное имя или наименование и местожительство или местонахождение.
Данные о местожительстве авторов-заявителей приводятся в графе с кодом 97)
Код страны
по стандарту ВОИС ST.3
(если он установлен)
Заполняется только при испрашивании приоритета по дате, более ранней, чем дата подачи заявки в НИИС
Прошу (просим) установить приоритет промышленного образца по дате:
подачи первой (ых) заявки (ок) в государстве-участнике Парижской конвенции (п.2 ст.20 Закона)
подачи более ранней заявки в НИИС в соответствии с п. 4 ст. 20 Закона
подачи первоначальной заявки в НИИС в соответствии с п. 5 ст. 20 Закона
(номер заявки _________________, дата подачи _________________)
поступления дополнительных материалов к более ранней заявке (п. 3 ст. 20 Закона)
№ первой, более ранней, первоначальной заявки
Дата испрашиваемого приоритета
(33) Код страны подачи по ST.3 (при испрашивании конвенционного приоритета)
(54) Название промышленного образца
Соблюдены требования п. 4 ст. 9 Закона
(98) Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата)
Телефон: Мобильный телефон Факс:
Не возражаю против информационных уведомлений о статусе поданной заявки постредством смс сообщений.
(74) Патентный поверенный (полное имя, регистрационный номер, адрес) или представитель заявителя(ей) (полное имя или наименование, адрес) +
Перечень прилагаемых документов
Кол-во л. в 1 экз.
Кол-во экз.
Основание для возникновения права на подачу заявки и получение патента (без представления документа):
заявитель является работодателем и соблюдены условия п. 2 ст. 10 Закона
переуступка права работодателем или его правопреемником
переуступка права автором или его правопреемником
право наследования
приложение к заявлению
описание промышленного образца
комплект изображений изделия
чертеж (и) и иные материалы
документ об оплате подачи заявки
документ, подтверждающий наличие оснований для уменьшения размера оплаты
копия (и) первой(ых) заявки (ок) (при испрашивании конвенционного приоритета)
(место для штампа НИИС)
документы заявки на иностранном языке
доверенность, удостоверяющая полномочия патентного поверенного или представителя
другой документ (указать)
(72) Автор(ы)
(указывается
полное имя)

(97) Тұрғылықты жерінің толық пошталық мекен-жайы, егер белгілі болса ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша елдің коды (егер бар болса)
Патентті алу құқығын қайтадан беруге өтінім беруші (лер) және/немесе автор (лар) ы – қол (дар) ы
Мені (бізді) ______________________________________________________________ (А.Ж.Ә.А.) (болған жағдайда)патент беру туралы мәліметтерді жариялағанда автор (лар) ы ретінде атап көрсетпеуіңізді сұраймын (мыз). Автор (лар) қол (дар) ы: Қолы Автор(лар) болып табылмайтын, өтініш берушілер қол (дар) ы, қол қойылған күні (заңды тұлғаның атынан қол қойылғанда басшы қолы мөрмен тіркеледі)

(97) Полный почтовый адрес местожительства, включая наименование страны и ее код по стандарту ВОИС ST.3, если он установлен
Подпись (и) автора (ов)- заявителя (ей) и/или автора (ов), уступившего(их) право на получение патента
Я (мы) _____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора (ов) при публикации сведений о выдаче патента
Подпись (и) автора (ов):
Подпись
Подпись (и) заявителя (ей), не являющегося (ихся) автором (ами), дата подписания (при подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью)