"Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 175 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 111 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 17 сәуірде № 16767 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 175 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10705 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 маусымдағы № 106 (28834) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 5-1, 5-2, 5-3, 5-4, 5-5, 5-6, 5-7, 5-8, 5-9, 5-10, 5-11, 5-12 және 5-13-тармақтармен толықтырылсын:
"5-1. Электрмен жабдықтау желілерін қоспағанда, жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосу мынадай кезеңдерден тұрады:
1) техникалық шарттарды беру туралы өтініш ұсыну;
2) табиғи монополия субъектісінің өтінішті қоса берілетін құжаттардың толықтығына қарауы;
3) табиғи монополия субъектісінің техникалық шарттарды беру туралы тұтынушының өтінішін қарауы;
4) табиғи монополия субъектісінің техникалық шарттарды беруі;
5) сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосуды қоспағанда, тұтынушының құрылыс жобасын техникалық шарттарға сәйкес әзірлеуі;
6) сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосуды қоспағанда, құрылыс жобасын табиғи монополия субъектісімен оның берілген техникалық шарттарға сәйкес келу мәніне келісу;
7) сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосуды қоспағанда, тұтынушының келісілген құрылыс жобасына сәйкес жұмыстар жүргізуі;
8) көрсетілетін қызметке қосу.
5-2. Электрмен жабдықтау желілеріне қосуды қоспағанда, табиғи монополия субъектісінің жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосуға арналған өтініштерін қабылдау және оны қарау нәтижелерін беру табиғи монополия субъектісінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 175 "Об утверждении Правил предоставления равных условий доступа к регулируемым услугам (товарам, работам) в сфере естественных монополий"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2018 года № 16767. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 175 "Об утверждении Правил предоставления равных условий доступа к регулируемым услугам (товарам, работам) в сфере естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10705, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 4 июня 2016 года № 106 (28232)), следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления равных условий доступа к регулируемым услугам (товарам, работам) в сфере естественных монополий, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктами 5-1, 5-2, 5-3, 5-4, 5-5, 5-6, 5-7, 5-8, 5-9, 5-10, 5-11, 5-12 и 5-13 следующего содержания:
"5-1. Подключение к сетям теплоснабжения, газоснабжения, водоснабжения и водоотведения, за исключением сетей электроснабжения, состоит из следующих этапов:
1) подача заявления о выдаче технических условий;
2) рассмотрение заявления субъектом естественной монополии на полноту прилагаемых документов;
3) рассмотрение субъектом естественной монополии заявления потребителя о выдаче технических условий;
4) выдача субъектом естественной монополии технических условий;
5) разработка потребителем проекта строительства в соответствии с техническими условиями, за исключением подключения к сетям водоснабжения и водоотведения;
6) согласование проекта строительства с субъектом естественной монополии на предмет его соответствия выданным техническим условиям, за исключением подключения к сетям водоснабжения и водоотведения;
7) проведение потребителем работ в соответствии с согласованным проектом строительства, за исключением подключения к сетям водоснабжения и водоотведения;
8) подключение к услуге.
5-2. Прием заявлений на подключение к сетям теплоснабжения, газоснабжения, водоснабжения и водоотведения субъекта естественной монополии, за исключением подключения к сетям электроснабжения и выдача результатов его рассмотрения осуществляется через канцелярию субъекта естественной монополии.

5-3. Тұтынушы толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда, электрмен жабдықтау желілеріне қосуды қоспағанда, жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы осы Қағидалардың 16, 17, 75 және 92-тармақтарына сәйкес өтінішті табиғи монополия субъектісі өтініш келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қайтарады.
5-4. Өтініш қарауға қабылданған жағдайда, желілерге қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы өтінішті табиғи монополия субъектісі мынадай мерзімдерде:
жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде;
сумен жабдықтау және су бұру келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарайды.
Қарау қорытындысы бойынша мынадай шешімдердің бірі қабылданады:
1) өтінішті қанағаттандыру және техникалық шарттарды беру;
2) техникалық шарттарды беруден бас тарту.
5-5. Техникалық шарттарды беруден бас тартуға мынадай:
1) көрсетілетін қызметтердің талап етілетін көлемін ұсыну үшін қажет бос техникалық қуат болмаған;
2) көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажет желілер немесе өзге де мүлік болмаған;
3) желінің жұмыс сенімділігі рұқсат етілмейтін төмендеген жағдайларда жол беріледі.
5-6. Техникалық шарттарды беруден бас тартқан жағдайда, табиғи монополия субъектісі:
1) техникалық шарттарды беруден бас тарту туралы шешімге көрсетілетін қызметтердің бос техникалық қуатының болмауы немесе желілердің немесе қызметтерді ұсыну үшін қажетті өзге де мүліктің болмауы туралы дәлелді негіздемені қоса береді;
2) бас тартумен бір мезгілде техникалық шарттарды беруден бас тарту туралы шешімнің көшірмесін, дәлелді негіздемені және уәкілетті органға бас тартудың негізділігін растайтын ақпаратты жібереді.
5-7. Уәкілетті орган техникалық шарттарды беруден бас тарту туралы хабарламаны алуына байланысты жеті жұмыс күнінен кешіктірмей, тұтынушыға техникалық шарттарды беруден бас тартудың негізділігін растау немесе табиғи монополия субъектісінің қызметін тексеруге бастамашылық ету үшін уәкілетті органға шағым берудің қажеттілігі туралы хат жібереді.
5-8. Көрсетілетін қызметке қолжетімділікті беру кезінде табиғи монополия субъектісіне:
1)бос қуаттар туралы ақпарат бергені үшін ақы алуға;
2)мемлекеттік органдардың, реттеліп көрсетілетін қызметті көрсетуге қатысы жоқ мемлекеттік емес ұйымдардың рұқсаттарды және өзге де құжаттарды беруін талап етуге;
3)тұтынушыға көрсетілетін қызметке қосу кезінде көрсетілетін қызметке қол жеткізудің техникалық шарттарын сақтаудан басқа өзге де талаптар қоюға;

5-3. Заявление в соответствии с пунктами 16, 17, 75 и 92 настоящих Правил о выдаче технических условий на подключение к сетям теплоснабжения, газоснабжения, водоснабжения и водоотведения, за исключением подключения к сетям электроснабжения возвращается субъектом естественной монополии в течение двух рабочих дней со дня поступления заявления в случае представления потребителем неполного пакета документов.
5-4. В случае принятия заявления к рассмотрению, заявление о выдаче технических условий на подключение к сетям рассматривается субъектом естественной монополии в следующие сроки:
теплоснабжения, газоснабжения в течение десяти рабочих дней со дня поступления;
водоснабжения и водоотведения в течение пяти рабочих дней со дня поступления.
По итогам рассмотрения принимается одно из следующих решений:
1) удовлетворить заявление и выдать технические условия;
2) отказать в выдаче технических условий.
5-5. Отказ в выдаче технических условий допускается, в случаях:
1) отсутствия свободной технической мощности, необходимой для предоставления требуемого объема услуг;
2) отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги;
3) недопустимое снижение надежности работы сети.
5-6. В случае отказа в выдаче технических условий субъект естественной монополии:
1) к решению об отказе в выдаче технических условий прилагает мотивированное обоснование об отсутствии свободной технической мощности услуги или отсутствия сетей или иного имущества, необходимого для предоставления услуги;
2) одновременно с отказом направляет копию решения об отказе в выдаче технических условий, мотивирующее обоснование и информацию, подтверждающую обоснованность отказа уполномоченному органу.
5-7. Уполномоченный орган в связи с получением уведомления об отказе в выдаче технических условий не позднее семи рабочих дней направляет потребителю письмо о подтверждении обоснованности отказа в выдаче технических условий или необходимости подачи жалобы в уполномоченный орган для инициирования проверки деятельности субъекта естественной монополии.
5-8. При предоставлении доступа к услуге субъекту естественной монополии не допускается:
1) взимать плату за предоставление информации о свободных мощностях;
2) требовать представления разрешений и иных документов государственных органов, негосударственных организаций, не относящихся к оказанию регулируемой услуги;
3) предъявлять потребителю иные требования, кроме соблюдения технических условий доступа к услуге при подключении к услуге;

4) көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің тең емес шарттарын жасауға;
5) жұмысын көрсетілетін қызметке қол жеткізудің техникалық шарттарына сәйкес жүзеге асыратын нарық субъектілерінің қызметін шектеуге;
6) электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау және газбен жабдықтау желілеріне қосуды қоспағанда, техникалық шарттарға сәйкес жұмыс жобасын келісуді талап етуге жол берілмейді.
5-9. Электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосуды қоспағанда, тұтынушының жұмыстардың аяқталғаны туралы жазбаша хабарламасын алған күннен бастап үш жұмыс күнінің ішінде табиғи монополия субъектісі берілген техникалық шарттарға сәйкес орындалған жұмыстарды тексеруді жүзеге асырады. Орындалған жұмыстар техникалық шарттарға сәйкес келген жағдайда, табиғи монополия субъектісі көрсететін қызметке қосу бес жұмыс күнінің ішінде жүзеге асырылады.
5-10. Жүргізілген жұмыстар техникалық шарттарға сәйкес келмеген жағдайда, табиғи монополия субъектісі бір жұмыс күнінің ішінде анықталған техникалық шарттарды бұзушылықтарды көрсете отырып, көрсетілетін қызметке қосудан бас тартады және ол туралы тұтынушыға сәйкес келмеу анықталған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлайды.
Кейіннен қабылдау осы Қағидалардың 5-9-тармағына сәйкес барлық анықталған бұзушылықтар жойылғаннан кейін жүзеге асырылады.
5-11. Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін құрылыс объектілері үшін табиғи монополия субъектісінің техникалық шарттарды беруге арналған өтінімі жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге арналған бастапқы деректерді қалыптастыратын сәулет және қала құрылысы органдарынан электрондық форматта келіп түседі.
5-12. Табиғи монополиялар субъектілері сәулет және қала құрылысы органдарының өтінімі бойынша техникалық шарттарды беруді электрондық форматта жүзеге асырады.
5-13. Техникалық шарттар жобалау мен құрылыстың нормативтік ұзақтығы кезеңінде жарамды.";
10-тармақ алып тасталсын;
10-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10-1. Осы Қағидаларда қамтылмаған Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну тәртібі Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелген) бекітілген Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларына сәйкес реттеледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Тұтынушылардың электр қондырғыларын энергия беруші (энергия өндіруші) ұйымның желілеріне қосуға арналған техникалық шарттар:

4) создавать неравные условия доступа к услугам;
5) ограничивать деятельность субъектов рынка, осуществляющих работы в соответствии с техническими условиями доступа к услуге;
6) требовать согласования проекта работ в соответствии с техническими условиями, за исключением подключения к сетям электроснабжения, теплоснабжения и газоснабжения.
5-9. В течение трех рабочих дней со дня получения письменного уведомления потребителя о завершении работ, за исключением подключения к сетям электроснабжения, водоснабжения и водоотведения субъект естественной монополии осуществляет проверку выполненных работ согласно выданным техническим условиям. При соответствии выполненных работ техническим условиям подключение к услуге субъекта естественной монополии осуществляется в течение пяти рабочих дней.
5-10. При несоответствии проведенных работ техническим условиям субъект естественной монополии в течение одного рабочего дня отказывает в подключении к услуге с указанием выявленных нарушений технических условий и уведомляет об этом потребителя не позднее одного рабочего дня со дня установления несоответствия.
Последующая приемка осуществляется после устранения всех выявленных нарушений согласно пункту 5-9 настоящих Правил.
5-11. Для объектов строительства, требующих разработки проектно - сметной документации, заявка на выдачу технических условий субъекта естественной монополии поступает в электронном формате от органов архитектуры и градостроительства, которые формируют исходные данные для разработки проектно-сметной документации.
5-12. Субъектами естественных монополий выдача технических условий по заявке органов архитектуры и градостроительства осуществляется в электронном формате.
5-13. Технические условия действительны в течение нормативной продолжительности проектирования и строительства.";
пункт 10 исключить;
пункт 10-1 изложить в следующей редакций:
"10-1. Порядок предоставления равных условий доступа к регулируемым услугам (товарам, работам) в сфере естественных монополий, не охваченный настоящими Правилами, регулируются в соответствии с Правилами организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12684).";
пункт 12 изложить в следующей редакций:
"12. Технические условия на присоединение электроустановок потребителей к сетям энергопередающей (энергопроизводящей) организации выдаются в случаях:

1) жаңадан енгізілетін электр қондырғылары энергия беруші ұйымның желілеріне қосылған;
2) объект тұтынатын шарттық электр қуаты ұлғайған;
3) электрмен жабдықтау сенімділігі бойынша пайдаланушылардың санаты өзгертілген жағдайларда беріледі;
4) электрмен сырттай жабдықтау схемасы өзгергенде.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрмен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы өтінішке мыналар:
1) жеке тұлға үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, жеке кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастауы туралы хабарламаның көшірмесі, заңды тұлға үшін – куәліктің көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтама;
2) ситуациялық жоспар;
3) өз бетінше немесе сараптама ұйымын жұмылдыру арқылы орындалған, мәлімделген электр қуатының есептеу-негіздемесі;
4) электрмен жабдықтау объектісіне құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері қоса беріледі;
5) есептеу қуаты 5 МВт және одан жоғары электр құрылғылары бар тұтынушылар өтінімге жобалау қызметімен айналысуға лицензиясы бар мамандандырылған жобалау ұйымы әзірлеген тұтынушының сыртқы электрмен жабдықтау схемасын қоса береді. Тұтынушының сыртқы электрмен жабдықтау схемасы электр желілеріне қосу жоспарланған энергия беруші және/немесе энергия өндіруші ұйыммен келісіледі. "Тұтынушының сыртқы электрмен жабдықтау схемасының" мазмұны осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген.";
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Осы Қағидаларда қамтылмаған Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну тәртібі Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 143 бұйрығымен бекітілген Электр энергиясын пайдалану қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10403 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 111 бұйрығымен бекітілген Электр энергиясының бөлшек сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі, сондай-ақ осы нарықта қызмет көрсету қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10533 болып тіркелген) сәйкес реттеледі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылу желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы өтінішке:

1) присоединения к сетям энергопередающей организации вновь вводимых электроустановок;
2) увеличения договорной электрической мощности, потребляемой объектом;
3) изменения категории пользователей сети по надежности электроснабжения;
4) изменения схемы внешнего электроснабжения.";
пункт 16 изложить в следующей редакций:
"16. К заявлению о выдаче технических условий на подключение к сетям электроснабжения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, копия свидетельства или справка о государственной регистрации/перерегистрации – для юридических лиц;
2) ситуационный план;
3) расчет-обоснование заявляемой электрической мощности, выполненный самостоятельно или с привлечением экспертной организации;
4) копии правоустанавливающих документов на объект электроснабжения;
5) потребители с расчетной мощностью электроустановок 5 МВт и более к заявке прикладывают схему внешнего электроснабжения потребителя, разработанную специализированной проектной организацией, имеющей лицензию на занятие проектной деятельностью. Схема внешнего электроснабжения потребителя согласовывается с энергопередающей и/или энергопроизводящей организацией, к электрическим сетям которой планируется подключение. Содержание "Схемы внешнего электроснабжения потребителя" приведено в приложении 2 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Порядок предоставления равных условий доступа к регулируемым услугам (товарам, работам) в сфере естественных монополий, не охваченный настоящими Правилами, регулируются в соответствии с Правилами пользования электрической энергией, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 143 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10403) и Правилами организации и функционирования розничного рынка электрической энергии, а также предоставления услуг на данном рынке, утвержденными приказом Министра энергетики Республики от 20 февраля 2015 года № 111 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10533).";
пункт 17 изложить в следующей редакций:
"17. К заявлению о выдаче технических условий на подключение к сетям теплоснабжения по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, прикладываются:

1)жеке тұлға үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, жеке кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастауы туралы хабарламаның көшірмесі, заңды тұлға үшін – куәліктің көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтама;
2)өкіл өтініш берген кезде – өкілдің өкілеттіктерін растайтын құжаттар;
3) жылумен жабдықтау объектісіне құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері;
4)объектінің техникалық паспорты, объектінің сипаттамасы техникалық паспортқа сәйкес келмеген жағдайда – жылытылатын алаңдар мен көлемдерді өлшеу хаттамасы;
5) ең үлкен сағаттық жүктемелердің есептері, жылу техникалық есептер, сауалнама парағы (жеке тұлғаның тұрмыстық мұқтаждар үшін қолданылатын объектіге қосуға өтініш беруі кезінде ұсынылмайды);
6) енгізілетін өзгерістерді (тұтынылатын жылу энергиясының санын немесе жылу тасығыштың параметрлерін өзгертуді талап ететін тұтынушының жылуды тұтыну қондырғыларын реконструкциялауы немесе кеңейтуі кезінде) есепке ала отырып жылумен жабдықтауға арналған жоба қоса беріледі.";
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Осы Қағидаларда қамтылмаған Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну тәртібі "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығымен бекітілген Жылу энергиясын пайдалану қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10234 болып тіркелген) сәйкес реттеледі.";
5-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Қызметін электр энергиясының көтерме сауда нарығында жүзеге асыратын Субъектінің электр энергиясын беру саласындағы қызметтеріне қол жеткізудің тең жағдайларын ұйымдастыру тәртібі.
18. Қызметін электр энергиясының көтерме сауда нарығында жүзеге асыратын Субъектінің электр энергиясын беру саласындағы қызметтеріне қол жеткізудің тең жағдайларын ұйымдастыру Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 106 бұйрығымен бекітілген Электр энергиясының көтерме нарығын ұйымдастыру мен оның жұмыс iстеу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10531 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.";
6-тарау алып тасталсын;
17-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"17-тарау. Газбен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттарды берген кезде тауарлық газды сақтау, жалғастырушы газ құбырлары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, шикі газды жалғастырушы газ құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұйымдастыру тәртібі";

1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, копия свидетельства или справка о государственной регистрации/перерегистрации – для юридических лиц;
2) при подаче заявления представителем – документы, подтверждающие полномочия представителя;
3) копии правоустанавливающих документов на объект теплоснабжения;
4) технический паспорт объекта, а при не соответствии характеристик объекта техническому паспорту – протокол обмера отапливаемых площадей и объемов;
5) расчеты максимальных часовых нагрузок, теплотехнические расчеты, опросный лист (не представляются при подаче заявления физическим лицом на присоединение объекта, используемого для бытовых нужд);
6) проект на теплоснабжение с учетом вносимых изменений (при реконструкции или расширении теплопотребляющих установок потребителя, требующих изменения количества потребляемой тепловой энергии или параметров теплоносителя).";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Порядок предоставления равных условий доступа к регулируемым услугам (товарам, работам) в сфере естественных монополий, не охваченный настоящими Правилами, регулируются в соответствии с Правилами пользования тепловой энергией, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10234).";
главу 5 изложить в следующей редакций:
"Глава 5. Порядок организации равных условий доступа к услугам в сфере передачи электрической энергии Субъекта, осуществляющего деятельность на оптовом рынке электрической энергии.
18. Организация равных условий доступа к услугам в сфере передачи электрической энергии Субъекта, осуществляющего деятельность на оптовом рынке электрической энергии, осуществляется в соответствии с Правилами организации и функционирования оптового рынка электрической энергии, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 106 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10531).";
главу 6 исключить;
заголовок главы 17 изложить в следующей редакций:
"Глава 17. Порядок организации равного доступа на подключение к регулируемым услугам (товарам, работам) по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и процедура организации равного доступа при выдаче технических условий на подключение к сетям газоснабжения";

75 және 76-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"75. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша газбен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы өтінішке:
1) жеке тұлға үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, жеке кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастауы туралы хабарламаның көшірмесі, заңды тұлға үшін – куәліктің көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтама;
2) объект орналасқан жердегі жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың нотариалдық ресімделген көшірмесі не жылжымайтын мүлік иесінің объектіні газдандыруға нотариалдық ресімделген келісімі (құрылысы аяқталған объектінің көрсетілетін қызметтеріне қосылған жағдайда);
3) жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттар;
4) газдандырылатын объектіге (тұрғын үйге) арналған техникалық паспорттың көшірмесі немесе қолданыстағы (үй ішіндегі) желілерді реконструкциялауға арналған газдандырудың эскиздік жобасының көшірмесі;
5) пайдаланылатын ұйымдарға сәйкес келісілген 1:500 масштабтағы құрылыс учаскесінің топографиялық түсірілімі (барлық жер үсті және жер асты коммуникациялармен және құрылыстармен);
6) техникалық сипаттамаларды көрсете отырып газ тұтыну жабдықтарына арналған техникалық паспорттың көшірмесі;
7) объектінің орналасу схемасы;
8) заңды тұлғалар үшін – көп қабатты үйлерді газдандыру кезінде тамақ пісіруге, жылытуға, желдетуге, ауа баптауға, ыстық сумен жабдықтауға табиғи газды пайдаланудың гидравликалық есептері.
Тұтынушы газбен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы өтінішке осы тармақтың 1), 6) және 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын салыстырып тексеру үшін ұсынады.
76. Жаңа, кеңейтілетін немесе реконструкцияланатын объектілердің газбен жабдықтау жүйелерінің өндірістік қуаттарын анықтау үшін, табиғи монополия субъектісі осы Қағидалардың 75-тармағына сәйкес өтініш келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде коммерциялық есепке алу аспаптарын орнату бойынша ақпаратты, сауалнама парағын, жер учаскесін бөлу схемасын сұратады.";
77, 78, 79 және 81-тармақтар алып тасталсын;
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"82. Газбен жабдықтау жүйесі объектісінің бастапқы жобалық шешімі өзгерген жағдайда, техникалық шарттар тұтынушының табиғи монополия субъектісіне осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жаңа техникалық шарттарға өтініш беруі арқылы олардың қолданылу кезеңінде өзгертіледі.";
89-1-тармақ алып тасталсын;
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Жобаланған объектінің сипаттамалары өзгерген жағдайда, техникалық шарттар осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тұтынушының жаңа техникалық шарттарға өтініш беруі арқылы олардың қолданылу кезеңінде өзгертіледі.";

пункты 75 и 76 изложить в следующей редакций:
"75. К заявлению о выдаче технических условий на подключение к сетям газоснабжения по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, копия свидетельства или справка о государственной регистрации/перерегистрации – для юридических лиц;
2) копия правоустанавливающего документа на недвижимое имущество, где расположен объект, либо нотариально заверенное согласие собственника недвижимого имущества на газификацию объекта (в случае подключения к услуге завершенного строительством объекта);
3) правоустанавливающие документы на земельный участок;
4) копия технического паспорта на газифицируемый объект (жилой дом) или копия эскизного проекта газификации на реконструкцию существующих (внутридомовых) сетей;
5) топографическая съемка участка строительства в масштабе 1:500 (со всеми наземными и подземными коммуникациями и сооружениями), согласованная с соответствующими эксплуатирующими организациями;
6) копия технического паспорта на газопотребляющее оборудование с указанием технических характеристик;
7) схема расположения объекта;
8) гидравлические расчеты на потребление природного газа на приготовление пищи, отопление, вентиляцию, кондиционирование, горячее водоснабжение при газификации многоэтажных домов – для юридических лиц.
Потребитель к заявлению о выдаче технических условий на подключение к сетям газоснабжения предоставляет для сверки оригиналы документов, указанных в подпунктах 1) - 6) и 9) настоящего пункта.
76. Для определения производственных мощностей систем газоснабжения новых, расширяемых или реконструируемых объектов, субъект естественной монополии в течение трех рабочих дней со дня поступления заявления в соответствии с пунктом 75 настоящих Правил запрашивает материалы по установке приборов коммерческого учета, опросной лист, схемы отвода земельного участка.";
пункты 77, 78, 79 и 81 исключить;
пункт 82 изложить в следующей редакций:
"82. При изменении первоначального проектного решения объекта системы газоснабжения технические условия изменяются в течение периода их действия путем подачи потребителем заявления субъекту естественной монополии на новые технические условия в порядке, установленном настоящими Правилами.";
пункт 89-1 исключить;
пункт 90 изложить в следующей редакций:
"90. При изменении характеристик проектируемого объекта технические условия могут быть изменены в течение периода их действия, путем подачи потребителем заявления на новые технические условия в порядке, установленном настоящими Правилами.";

92, 93 және 94-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"92. Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сумен жабдықтау және су бұру желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы өтінішке:
1) жеке тұлға үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, жеке кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастауы туралы хабарламаның көшірмесі, заңды тұлға үшін – куәліктің көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтама;
2) тұтынушының атауы және реквизиттері, өндірістік қызметтің сипаттамасы, тұтынушы техникалық шарттарды алуға уәкілеттік берген тұлға туралы мәліметтер (қажет болған жағдайда);
3) жобаланып отырған объектінің сумен жабдықтау және су бұру бойынша бастапқы деректері (тәулігіне текше метр (м3 /тәулік), сағатына текше метр (м3 /сағ), секундына ең жоғары литр (ең жоғары л/с) суды пайдалану түрлері бойынша, оның ішінде өрт сөндіру қажеттіліктеріне (секундына литр (л/с));
4) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерін өндірісте тұтынған жағдайда, сумен жабдықтау және су бұру қызметтерін тұтынудың мәлімделген көлемдерін негіздейтін материалдар;
5) тұтынушының өндірістік сарқынды суларды тазарту үшін жергілікті тазалау құрылыстарының сипаттамасы (қолданыстағы объектілер үшін);
6) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерін өндірістік тұтынған жағдайда, елді мекеннің су бұру жүйесіне ағызылатын және ағызылуға тиіс сарқынды сулардың;
қазіргі жағдайда және перспективада түрлері бойынша өндірістік сарқынды сулардың шығыстары;
қазіргі жағдайда және перспективада тұрмыстық сарқынды сулардың шығыстары;
қазіргі жағдайда және перспективада жекелеген көрсеткіштер (физикалық, химиялық, биохимиялық, бактериологиялық, радиоактивті) өндірістік сарқынды сулардың құрамы;
шығарудағы тұрмыстық сарқынды сулардың шығыстары жөніндегі деректермен сипаттамалары;
7) қосылатын объектінің сипаттамалары (ғимараттың мақсаты, биіктігі немесе қабаты, қосалқы тұтынушылардың тізбесі) қоса беріледі.
93. Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға техникалық шарттар алуға арналған өтінішпен тұтынушы табиғи монополия субъектісіне жаңа құрылысты салу үшін жер учаскесін (учаскені қолдану үшін рұқсатты) алу туралы жергілікті атқарушы органның шешімін немесе қолданыстағы объектілерді өзгертуге (реконструкциялауға, жаңадан жоспарлауға, қайтадан жабдықтауға) жергілікті атқарушы органның рұқсатын ұсынады.
94. Табиғи монополия субъектісі өтінішті алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде объектіге қосуға немесе сумен жабдықтау және су бұру құрылыстарының өнімділігінің қоры және сумен жабдықтау және су бұру желілерінің өткізу қабілеттілігі жеткілікті болған кезде инженерлік желілерді дамытуға техникалық шарттар береді және (немесе) себептерін көрсете отырып, техникалық шарттарды беруден бас тартады.";

пункты 92, 93 и 94 изложить в следующей редакций:
"92. К заявлению о выдаче технических условий на подключение к сетям водоснабжения и водоотведения по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, копия свидетельства или справка о государственной регистрации/перерегистрации – для юридических лиц;
2) наименование и реквизиты потребителя, характеристика производственной деятельности, сведения о лице, уполномоченного потребителем на получение технических условий (при необходимости);
3) исходные данные по водопотреблению и водоотведению (кубических метров в сутки (м3/сутки), кубических метров в час (м3/час), максимально литров в секунду (макс. л/с) проектируемого объекта с расшифровкой по видам водопользования, в том числе на нужды пожаротушения (литров в секунду (л/с));
4) при производственном потреблении услуг водоснабжения и (или) водоотведения материалы, обосновывающие объемы заявляемых объемов потребления услуг водоснабжения и водоотведения;
5) характеристику локальных очистных сооружений (для действующих объектов) для очистки производственных сточных вод потребителя;
6) при производственном потреблении услуг водоснабжения и (или водоотведения) характеристику сточных вод, сбрасываемых и подлежащих сбросу в систему водоотведения населенного пункта, с данными по:
расходам производственных сточных вод по их видам при существующем положении и на перспективу;
расходам бытовых сточных вод при существующем положении и на перспективу;
составу (анализу) производственных сточных вод по отдельным показателям (физические, химические, биохимические, бактериологические, радиоактивные) при существующем положении и на перспективу;
расходам бытовых сточных вод на выпусках;
7) характеристики присоединяемого объекта (назначение, высота или этажность здания, перечень субпотребителей).
93. С заявлением на получение технических условий на подключение к сетям водоснабжения и водоотведения потребитель предоставляет субъекту естественной монополии решение местного исполнительного органа о предоставлении (прирезке) земельного участка (разрешение на использование участка) для нового строительства, или разрешение местного исполнительного органа на изменение существующих объектов (реконструкция, перепланировка, переоборудование).
94. Субъект естественной монополии после получения заявления в течение пяти рабочих дней выдает технические условия на подключение объектов или на развитие инженерных сетей водоснабжения и водоотведения при наличии достаточного запаса производительности сооружений и пропускной способности сетей водоснабжения и водоотведения или отказывает в выдаче технических условий с указанием причин.";

95 және 98-тармақтар алып тасталсын;
100-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"100. Тұтынушының жұмыстардың аяқталғаны туралы хабарламасын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде табиғи монополия субъектісі:
берілген техникалық шарттарға сәйкес орындалған жұмыстарды тексеруді жүзеге асырады;
есепке алу аспаптарын орнатудың дұрыстығын анықтайды және пломбалау жүргізеді;
жүйелерге гидравликалық сынама жүргізеді;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің теңгерімдік тиесілігінің шекараларын айқындайды.
Жұмыстардың аяқталғаны туралы хабарламаға тұтынушы:
1) жасырын жұмыстарға арналған акт, электрондық және қағаз жеткізгіштерде 1:500 масштабындағы тұтынушының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің сыртқы желілері мен құрылыстарының орындаушы түсірілімін;
2) суды бактериологиялық талдаудың теріс нәтижелерін ұсына отырып, сумен жабдықтау желілері мен құрылыстарын жуудың және дезинфекциялаудың жүргізілгені туралы актіні қоса береді.
Орындалған жұмыс техникалық шарттарға сәйкес келген жағдайда табиғи монополия субъектісінің көрсететін қызметіне қосу немесе жүргізілген жұмыс техникалық шарттарға сәйкес келмеген жағдайда табиғи монополия субъектісінің көрсететін қызметіне қосудан бас тартылған жағдайда, анықталған техникалық шарттар көрсетіле отырып, осы тармақта көрсетілген мерзімнен кешіктірілмей жүргізіледі.";
осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау, сондай-ақ ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

пункты 95 и 98 исключить;
пункт 100 изложить в следующей редакции:
"100. В течение двух рабочих дней со дня получения уведомления потребителя о завершении работ субъект естественной монополии:
осуществляет проверку выполненных работ согласно выданным техническим условиям;
удостоверяет правильность установки приборов учета и производит опломбировку;
проводит гидравлическое испытание систем;
определяет границы балансовой принадлежности систем водоснабжения и водоотведения.
К уведомлению о завершении работ потребитель прилагает:
1) акт на скрытые работы, исполнительную съемку наружных сетей и сооружений систем водоснабжения и водоотведения потребителя в масштабе 1:500 на электронном и бумажном носителях;
2) акт о проведении промывки и дезинфекции сетей и сооружений водоснабжения с представлением отрицательного результата бактериологического анализа воды.
Подключение к услуге субъекта естественной монополии при соответствии выполненных работ техническим условиям либо отказ в подключении к услуге субъекта естественной монополии при несоответствии проведенных работ техническим условиям, с указанием выявленных нарушений технических условий, производится не позднее срока, указанного в настоящем пункте.";
дополнить приложениями 1, 2, 3, 4 и 5 согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
______________Ө. Шөкеев
2 сәуір 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
________________ Ж. Қасымбек
19 наурыз 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
____________ Қ. Бозымбаев
19 наурыз 2018 жыл
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 111 бұйрығына
1-қосымша
Табиғи монополиялар саласындағы
реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол
жеткізудің тең жағдайларын ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тұтынушы:
_________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының мекенжайы, телефоны:
факс және электрондық пошта:
_______________________
_______________________
(қолы)
"_____" ________ 20__ жыл
Электрмен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы өтініш
Объектінің толық атауы (қолданыстағы, қайта құрылатын), оның мекенжайы, орналасқан жері, қосу орны)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Техникалық шарттарды беру қажеттілігі (қажеттісін көрсету керек): электрмен уақытша жабдықтауға (құрылыс кезеңі), электрмен тұрақты негізде жабдықтауға
Мәлімделген қуат:_________________ килоВаат (бұдан әрі – кВ)
Кернеу деңгейі (қосылатын қондырғының номиналды кернеуі) ___________
_______________________________________________________________ кВ
Электрмен жабдықтау сенімділігінің санаты (қажеттісін көрсету керек): (1, 2, 3)
Қосалқы тұтынушылардың және олардың электр қондырғылары сипаттамаларының тізбесі:
__________________________________________________________________
Қоса ұсынамыз:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 111 бұйрығына
2-қосымша
Табиғи монополиялар саласындағы
реттеліп көрсетілетін қызметтерге
(тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Тұтынушы:
________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының мекенжайы,
телефоны: факс және электрондық пошта:
_______________________
_______________________
(қолы)
"_____" ________ 20__ жыл
Тұтынушыны сыртқы электрмен жабдықтау схемасы

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________ У. Шукеев
2 апреля 2018 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
________________ Ж. Касымбек
19 марта 2018 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
____________ К. Бозумбаев
19 марта 2018 год
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 111
Приложение 1
к Правилам предоставления
равных условий доступа к
регулируемым услугам
(товарам, работам) в сфере
естественных монополий
Форма
Потребитель: __________________________
фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
физического лица или
наименование юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_______________________
_______________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление о выдаче технических условий на подключение к сетям электроснабжения
Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), его адрес местонахождение, место подключения) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Необходимость выдачи технических условий (отметить нужное): на временное электроснабжение (период строительства), электроснабжение на постоянной основе)
Заявленная мощность: ________________________ килоВатт (далее – кВ)
Уровень напряжения (номинальное напряжение присоединяемой установки) ________
_____________________________________________________________________________ Кв
Категория надежности электроснабжения (отметить нужное): (1, 2, 3)
Перечень субпотребителей и характеристики их электроустановок: ________________
________________________________________________________________________________
Прилагаем:
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 111
Приложение 2
к Правилам предоставления
равных условий доступа к
регулируемым услугам
(товарам, работам) в сфере
естественных монополий
Потребитель:
_______________________
фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
физического лица
или наименование юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_______________________
_______________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Схемы внешнего электроснабжения потребителя

1) қолданыстағы электрмен жабдықтаудың жай-күйін шолу және үш, бес-он жылға даму перспективасы;
2) тұтынушылардың электр жүктемелері және оның жабу көздері;
3) қуаттылық және электр энергиясының теңгерімдері (қазіргі жай-күйі және үш, бес-он жылға арналған перспектива);
4) сыртқы электрмен жабдықтау схемасының нұсқалары;
5) ұсынылатын сыртқы электр жабдықтау схемасының негіздемесі;
6) қаралатын ауданның іргелес электр желілерімен электр режимдерінің есептері (қалыпты, авариядан кейінгі режимдер);
7) жабдықты таңдау үшін қысқа тұйықталу токтары деңгейлерінің есептеуі;
8) релелік қорғаныс пен автоматика, аварияға қарсы автоматиканы орындау қағидаттары;
9) диспетчерлік және технологиялық басқаруды ұйымдастыру қағидаттары;
10) электр энергиясын есепке алу;
11) энергияны үнемдеу бойынша жоспарланатын іс-шаралар;
12) электр желілік құрылыстың көлемі, құрылыс құнын ұлғайтып есептеу;
13) қорытындылар;
14) сызбалар: қағидатты схемалар, карта-схемалар немесе ахуалдық жоспар, электрлік режимдер есептерінің нәтижелері, диспетчерлік және технологиялық басқаруды ұйымдастыру схемалары.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 111 бұйрығына
3-қосымша
Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Тұтынушы: ______________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының мекенжайы,
телефоны: факс және электрондық пошта:
_______________________
_______________________
(қолы)
"_____" ________ 20__ жыл
Жылу желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру туралы өтініш
Объектінің толық атауы (қолданыстағы, қайта жаңартылатын), оның мекенжайы, орналасқан жері, қосу орны
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Тұратын тұтынушының саны, ыстық сумен жабдықтауды есептеу құралының саны (тұрмыстық тұтынушылар үшін)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Техникалық шарттар алу үшін негіздеме (қажеттісін көрсету керек):
жаңадан енгізілетін объектілерді жылу желілеріне қосу;
тұтынушының жылу тұтынатын қондырғыны қайта жаңарту немесе кеңейтуіне және қолданыстағы техникалық шарттарға сәйкес келмеуіне байланысты тұтынылатын жылу энергиясының (немесе жылу тасығыш параметрлерінің) санын өзгерту;
бұрын қосылмаған объектіні жылу желілеріне қосу;
сыртқы жылумен жабдықтау схемасын өзгерту.
Жоба болған жағдайда: жобаланатын объектіні салуды сипаттайтын деректер, оны салу ұзақтығының нормативтік мерзімдері және объектіні пайдалануға берудің белгіленген мерзімдері, ең жоғары қосылатын жүктемелер:
технологиялық мұқтаждар, жылыту және желдету, ыстық сумен қамтамасыз ету
_______________________________________________________________________
Тұтыну түрлері бойынша жүктемесінің сипаттамасы (жылу энергиясын тұрмыстық тұтынуға пайдаланатын тұтынушылар үшін техникалық паспорт) және жылу техникалық есептер
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Қоса ұсынамыз:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 111 бұйрығына
4-қосымша
Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тұтынушы: _______________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының мекенжайы, тел.
факс және электрондық пошта:
_______________________
_______________________
(қолы)
"_____" ________ 20__ жыл
Газбен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттар беру туралы өтініш
Объектінің толық атауы: (тұрғын үй, кафе, дүкен және т.б.), көрсетілетін қызметке қосу орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мынадай газ тұтыну жабдығын пайдалану үшін:

1) Обзор существующего состояния электроснабжения и перспективы развития на три, пять – десять лет;
2) электрические нагрузки потребителей и источники их покрытия;
3) балансы мощности и электроэнергии (существующее состояние и перспектива на три, пять – десять лет);
4) варианты схемы внешнего электроснабжения;
5) обоснование рекомендуемой схемы внешнего электроснабжения;
6) расчеты электрических режимов (нормальные, послеаварийные режимы) рассматриваемого района с прилегающими электрическими сетями;
7) расчет уровней токов короткого замыкания для выбора оборудования;
8) принципы выполнения релейной защиты и автоматики, противоаварийной автоматики;
9) принципы организации диспетчерского и технологического управления;
10) учет электроэнергии;
11) планируемые мероприятия по энергосбережению;
12) объемы электросетевого строительства, укрупненный расчет стоимости строительства;
13) выводы;
14) чертежи: принципиальные схемы, карты-схемы или ситуационный план, результаты расчетов электрических режимов, схемы организации диспетчерского и технологического управления.
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 111
Приложение 3
к Правилам предоставления
равных условий доступа к
регулируемым услугам
(товарам, работам) в сфере
естественных монополий
Форма
Потребитель:
____________________
фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
физического лица
или наименование юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_______________________
_______________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление о выдаче технических условий на подключение к сетям теплоснабжения
Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), его адрес, местонахождение, место подключения ______________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Количество проживающих, количество приборов учета горячего водоснабжения (для бытовых потребителей) ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Основание для получения технических условий (отметить нужное):
присоединение к тепловым сетям вновь вводимых объектов;
изменение количества потребляемой тепловой энергии (или параметров теплоносителя), связанное с реконструкцией или расширением теплопотребляющих установок потребителя и не соответствующее действующим техническим условиям;
присоединение к тепловым сетям ранее не присоединенного объекта;
изменение схемы внешнего теплоснабжения.
В случае наличия проекта: данные характеризующие проектируемый объект, нормативные сроки его строительства и намеченные сроки ввода объекта в эксплуатацию, максимальные присоединяемые нагрузки:
технологические нужды, отопление и вентиляция, горячее водоснабжение
__________________________________________________________________________
Характеристики тепловых нагрузок по видам потребления (для потребителей, использующих тепловую энергию для бытового потребления, технический паспорт) и теплотехнический расчет __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Прилагаем:
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 111
Приложение 4
к Правилам предоставления
равных условий доступа к
регулируемым услугам
(товарам, работам) в сфере
естественных монополий
Форма
Потребитель:
___________________
фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
физического лица
или наименование юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_______________________
_______________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление о выдаче технических условий на подключение к сетям газоснабжения
Полное наименование объекта: (жилой дом, кафе, магазин, и прочее), место подключения к услуге
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Для использования следующего газопотребляющего оборудования:

1. жылытқыш қазан ______________________________________________
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші)
2. газ плитасы ________________________________________________
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші)
3. ағынды су жылытқыш _________________________________________
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші)
4. тағы басқалар ______________________________________________________
Газды ең көп сағаттық тұтынудың болжамды шығыстарымен ________________
____________________________________________________________________
Қоса ұсынамыз:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 111 бұйрығына
5-қосымша
Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тұтынушы: ______________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының мекенжайы,
телефоны: факс және электрондық пошта:
_______________________
_______________________
(қолы)
"_____" ________ 20__ жыл
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға техникалық шарттар беру туралы өтініш
Объектінің толық атауы (қолданыстағы, қайта жаңартылатын), оның мекенжайы, орналасқан жері, көрсетілетін қызметке қосу орны, талап етілетін көлемі, сумен жабдықтау және су бұру қызметтерін тұтынуды белгілеу
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қоса ұсынамыз:

1. отопительный котел ____________________________________________________
количество (штука) (марка/модель/производитель)
2. газовая плита __________________________________________________________
количество (штука) (марка/модель/производитель)
3. проточный водонагреватель _______________________________________________
количество (штука) (марка/модель/производитель)
4. прочее _________________________________________________________________
С предполагаемым расходом максимального часового потребления газа ___________
_________________________________________________________________________
Прилагаем:
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 111
Приложение 5
к Правилам предоставления
равных условий доступа к
регулируемым услугам
(товарам, работам) в сфере
естественных монополий
Форма
Потребитель:
___________________
фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
физического лица
или наименование юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
_______________________
_______________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление о выдаче технических условий на подключение к сетям водоснабжения и водоотведения
Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), и его адрес, местонахождение, место подключения к услуге, требуемый объем, назначение потребления услуг водоснабжения и водоотведения
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Прилагаем: