Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың жұмыс бағдарламасының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 сәуірдегі № 262 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 мамырда № 16874 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 29.06.2018 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Кодексінің 278-бабының 13-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың жұмыс бағдарламасының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасасқан жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
23 сәуірдегі
№ 262 бұйрығымен бекітілген
Нысаны
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың жұмыс бағдарламасы
1. Барлауға арналған келісімшарттың жұмыс бағдарламасы
__________________________________________
(келісімшарттық аумақтың атауы )
№ р/с
Жұмыс түрлері
Өлшем бірлігі
Барлау кезеңі үшін жиыны
Жылдар бойынша бөлу

Об утверждении формы рабочей программы контракта на недропользование
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 апреля 2018 года № 262. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 мая 2018 года № 16874
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 29.06.2018.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 13 статьи 278 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму рабочей программы контракта на недропользование.
2. Департаменту недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и распространяется на контракты на недропользование, заключенные до введения в действие Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании".
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утверждена
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 апреля 2018 года № 262
Форма
Рабочая программа контракта на недропользование
1. Рабочая программа к контракту на разведку
_______________________________________________
(наименование контрактной территории)
№ п/п
Виды работ
Единица измерения
Всего за период разведки
Разбивка по годам

2. Барлау немесе бірлестірілген барлау және өндіруге арналған келісімшарттың жұмыс бағдарламасы
__________________________________________
(келісімшарттық аумақтың атауы)
№ р/с
Жұмыс түрлері
Өлшем бірлігі
Өндіру/бірлестірілген барлау және өндіру кезеңінде жиыны
Жылдар бойынша бөлу
(1-і, 2-і және кейінгі жылдарға)
физикалық
көлем
теңгедегі құны
1.
Инвестициялар, барлығы
мың теңге
2
Барлауға арналған шығыстар, барлығы
мың теңге
3
Іздестіру бағыттары
километр бойы
4
Геологиялық түсірілім жұмыстары
шаршы шақырым
5
Топографикалық жұмыстар
километр бойы
6
Литогеохимиялық жұмыстар
сынама саны
7
Тау -кен жұмыстары
текше метр
8
Геофизикалық жұмыстар
Шаршы/бойы шақырым
9
Геофизикалық деректерді өндеу
мың теңге
10
Бұрғылау жұмыстары
ұңғыма метрлері/саны
11
Гидрогеологиялық жұмыстар
бригада/ауысым
12
Инженерлік-геологиялық жұмыстар
бригада/ауысым
13
Зертханалық жұмыстар
мың теңге
14
Геологиялық барлау жөніндегі басқа да жұмыстар
мың теңге
15
Қажеттілігі кезінде (егер болған жағдайда) өндірістік және инфрақұрылым объектілері және оларды салу мерзімдері (жабдықтар).
объектілер саны
16
Күрделі шығыстар, барлығы
мың теңге
17
Негізгі мақалаларды түсіндірумен өндіру кезеңі мен алғашқы шикізатты қайта өндеу бойынша пайдалану шығыстары
мың теңге
18
Өндіруге арналған шығыстар, барлығы
мың теңге
19
Өндіру көлемі: (пайдалы қазбаны көрсету)
мың тонна/миллион текше метр
20
Тау -кендерді дайындау жұмыстары
метр бойы/мың текше метр
21
Күрделі тау- кен жұмыстары
метр бойы/мың текше метр
22
Өндіру бойынша басқа да жұмыстар
мың теңге
23
Алғашқы қайта өндеу
(жұмыстардың тізбесін көрсету)
мың теңге
24
Басқа да пайдалану шығыстар (негізгі мақалаларды толық жаза отырып)
мың теңге
25
Жалпы жоба бойынша және өнім түрлері бойынша жиынтық табыс
мың теңге
26
Өңірлерді әлеуметтік экономикалық дамыту және оның инфрақұрылымын дамыту
мың теңге
27
Жою қорына аударымдар
мың теңге
28
Қазақстан Республикасының азаматтарын оқыту, біліктілігін арттыру, қайта даярлау
мың теңге
29
Ғылыми -зерттеу, ғылыми -техникалық және (немесе) тәжірибелік -конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар
мың теңге
30
Жанама шығыстар
(негізгі мақалаларды көрсету)
мың теңге
31
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
мың теңге
Қол қою бонустары
мың теңге
Тарихи шығыстар
мың теңге
32
Салық салынатын табыс
мың теңге
33
Салықтарды төлегеннен кейін кәсіпорынның қарауында қалатын, таза кіріс
мың теңге
34
Жылдық ақша ағыны
мың теңге
35
Дисконтталған 10, 15 және 20 пайыздық тең мөлшер кезінде таза ағымдағы келтірілген жоба құны
мың теңге
36
Жоба бойынша жоба тиімділігінің ішкі нормасы
%

2. Рабочая программа к контракту на добычу или совмещенную разведку и добычу
__________________________________________
(наименование контрактной территории)
№ п/п
Виды работ
Единица измерения
Всего за период добычи/совмещенной разведки и добычи
Разбивка по годам
(1-й, 2-й и последующие годы)
физический объем
стоимость в тенге
1.
Инвестиции, всего
тысяч тенге
2
Затраты на разведку, всего
тысяч тенге
3
Поисковые маршруты
погонный километр
4
Геологосъемочные работы
квадратный километр
5
Топографические работы
погонный километр
6
Литогеохимические работы
количество проб
7
Горные работы
кубических метров
8
Геофизические работы
квадратный /погонный километр
9
Обработка геофизических данных
тысяч тенге
10
Буровые работы
метров/количество скважин
11
Гидрогеологические работы
бригада/смена
12
Инженерно-геологические работы
бригада/смена
13
Лабораторные работы
тысяч тенге
14
Прочие работы по геологоразведке
тысяч тенге
15
Производственные и инфраструктурные объекты и сроки их строительства (сооружения), при необходимости (если имеются)
количество объектов
16
Капитальные затраты, всего
тысяч тенге
17
Эксплуатационные расходы по этапам добычи и первичной переработки сырья, с расшифровкой основных статей
тысяч тенге
18
Затраты на добычу, всего
тысяч тенге
19
Объем добычи: (указать полезные ископаемые)
тысяч тонн/миллион кубических метров
20
Горно-подготовительные работы
погонный метр/тысяча кубических метров
21
Горно-капитальные работы
погонный метр/тысяча кубических метров
22
Прочие работы по добыче
тысяч тенге
23
Первичная переработка
(указать перечень работ)
тысяч тенге
24
Прочие эксплуатационные расходы (с расшифровкой основных статьей)
тысяч тенге
25
Совокупный доход, общий по проекту и по видам продукции
тысяч тенге
26
Социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
тысяч тенге
27
Отчисления в ликвидационный фонд
тысяч тенге
28
Обучение, повышение квалификации, переподготовка граждан Республики Казахстан
тысяч тенге
29
Расходы на научно-исследовательские, научно-технические и (или) опытно-конструкторские работы
тысяч тенге
30
Косвенные расходы
(указать основные статьи)
тысяч тенге
31
Налоги и другие обязательные платежи, подлежащие уплате в бюджет, в рамках осуществления деятельности по контракту на недропользование
тысяч тенге
Подписной бонус
тысяч тенге
Исторические затраты
тысяч тенге
32
Налогооблагаемый доход
тысяч тенге
33
Чистый доход, остающийся в распоряжении предприятия, после уплаты налогов
тысяч тенге
34
Годовые денежные потоки
тысяч тенге
35
Чистая текущая приведенная
стоимость проекта при ставках дисконтирования равной 10, 15 и 20 процентов
тысяч тенге
36
Внутренняя норма рентабельности проекта в целом по проекту
%

3. Барлау немесе өндіруге байланысты емес, құрылыс және (немесе) жерасты құрылыстарын пайдалануға арналған келісімшарттың жұмыс бағдарламасы
______________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану объектілері көрсетіледі)
р/с
Жұмыс түрлері
Өлшем бірлігі
Барлау немесе өндіруге байланысты емес, құрылыс және (немесе) жерасты құрылыстары кезіндегі жиыны
Жылдар бойынша бөлу
(1-і, 2-і және кейінгі жылдарға)
1
Инвестициялар, барлығы
мың теңге
2
Күрделі шығыстар, барлығы
мың теңге
3
Пайдалану шығыстары, барлығы
мың теңге
5
Құрылыс және\немесе құрылыстарды пайдалану
мың теңге
6
Топырақты ойып алу көлемі
мың текше метр
7
Қалдықтарды көму көлемі
(түрлерін көрсету)
мың тонна/мың текше метр
8
Қопару бөгетшені салуға арналған топырақтың шығыстары
текше метр
9
Тазарту құрылыстардың саны
дана
10
Тазарту ағыстардың көлемі
текше метр
11
Қорымдар саны
(радиактивті заттар үшін )
дана
12
Басқа да пайдалану шығыстары (негізгі мақалаларды толық жаза отырып)
мың теңге
13
Өңірлерді әлеуметтік экономикалық дамыту және оның инфрақұрылымын дамыту
мың теңге
14
Қауіптерді сақтандыру, барлығы
мың теңге
15
Полигонның жылдық өнімділігі
мың тонна/жыл

3. Рабочая программа к контракту на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
______________________________________________________
(указывается объект недропользования)
п/п
Виды работ
Единица изменения
Всего за период строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Разбивка по годам
(1-й, 2-й и последующие годы)
1
Инвестиции, всего
тысяч тенге
2
Капитальные затраты, всего
тысяч тенге
3
Эксплуатационные затраты, всего
тысяч тенге
5
Строительство и/или эксплуатация сооружений
тысяч тенге
6
Объем выемки грунта
тысяч кубических метров
7
Объем захоронения отходов
(указать виды)
тысяч тонн/тысяч кубических метров
8
Расход грунта на возведение дамбы обвалования
кубических метров
9
Количество очистных сооружений
штук
10
Объем очищенных стоков
кубических метров
11
Количество могильников (для радиактивных веществ)
штук
12
Прочие эксплуатационные расходы (с расшифровкой основных статей)
тысяч тенге
13
Социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
тысяч тенге
14
Страхование рисков, всего
тысяч тенге
15
Годовая производительность полигона
тысяч тонн/год