"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 346 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 171 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 мамырда № 16881 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 26.05.2020 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 346 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11533 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Болашақ" халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына шығыстарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Білім беру саласындағы халықаралық шарттар шеңберінде шетелде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 346 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе в рамках международной стипендии "Болашак"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 171. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 мая 2018 года № 16881. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 26.05.2020 № 222 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан 1 июня 2015 года № 346 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе в рамках международной стипендии "Болашак" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11533, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 15 июля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии "Болашак", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии "Болашак", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии "Болашак", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Авансирование стипендиатов международной стипендии "Болашак", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии "Болашак", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках международных договоров в области образования", согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Академиялық ұтқырлық шеңберінде шетелде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын;
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – конкурсқа қатысуға рұқсат беру немесе Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігіне жеке тәртіппен қарау үшін құжаттарды жіберу туралы қолхат не уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін стандарттың 4-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі кезеңінде стандарттың 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің немесе электронды сауалының болуы негіз болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті берушіде мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы тікелей келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті не электронды сауалды қарау;
2) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасының толықтығын және конкурсқа қатысу шарттары мен талаптарына сәйкестігін тексеру;
3) конкурсқа қатысуға рұқсат беру немесе Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігіне жеке тәртіппен қарау үшін құжаттарды жіберу туралы қолхатты не стандарттың 10-1-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу және беру;
4) құжаттар топтамасы толық және құжаттар конкурсқа қатысу шарттары мен талаптарына сәйкес келген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпаратты "еБолашақ" көпфункциялы ақпараттық жүйесіне енгізу және тіркеу.
1), 2), 3) және 4) тармақшаларда көрсетілген рәсімдер 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

9) регламент государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках академической мобильности", согласно приложению 9 к настоящему приказу.";
в регламенте государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак", утвержденном указанным приказом:
заголовок Главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
подпункт 1) пункта 1 исключить;
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги – расписка о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в Министерство образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";
заголовок Главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя с приложением необходимых документов в соответствии с пунктом 9 стандарта в период сроков оказания государственной услуги, указанных в подпункте 1) пункта 4 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги у услугодателя, длительность выполнения:
1) рассмотрение заявления либо электронного запроса на получение государственной услуги, поступившего через Государственную корпорацию или портал;
2) проверка пакета представленных услугополучателем документов на полноту и соответствие условиям и требованиям для участия в конкурсе;
3) оформление и выдача расписки о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в Министерство либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10-1 стандарта;
4) в случае полноты пакета документов и соответствия документов условиям и требованиям для участия в конкурсе – ввод и регистрация информации об услугополучателе в многофункциональную информационную систему "еБолашак".
Процедуры, указанные в подпунктах 1), 2), 3) и 4) осуществляются в течение 2 (двух) рабочих дней со дня сдачи пакета документов";
заголовок Главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
в регламенте государственной услуги "Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии "Болашак", утвержденном указанным приказом:
заголовок Главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 187 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11195 тіркелген) бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде "Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мынадай рәсімдерден (іс-әрекеттерден) тұрады:
1-рәсім – стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорация арқылы ұсынған құжаттарды қабылдау – 1 (бір) жұмыс күні;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексеруі – 1 (бір) жұмыс күні;
3-рәсім – заң қызметінің кепіл шартын, кепіл шартын тіркеуге сенімхатты, мемлекеттік тіркеуші органға хатты ресімдеуі, көрсетілетін қызметті алушының Кепіл шартына қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні;
4-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының кепіл шартына, кепіл шартын тіркеуге сенімхатқа, мемлекеттік тіркеуші органға хатқа қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті алушыға кепіл шартын, кепіл шартын тіркеуге сенімхатты, мемлекеттік тіркеуші органға хатты беру – 1 (бір) жұмыс күні.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы.

"1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Центр международных программ" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии "Болашак" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 187 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11195).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
заголовок Главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий), которые отражены в приложении 1 к настоящему регламенту:
процедура 1 – прием представленных услугополучателем услугодателю или через Государственную корпорацию документов, согласно перечню документов, указанных в пункте 9 стандарта – 1 рабочий день;
процедура 2 – проверка юридической службой услугодателя представленных услугополучателем документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан – 1 рабочий день;
процедура 3 – оформление юридической службой договора залога, доверенности на регистрацию договора залога, письма в государственный регистрирующий орган, подписание Договора залога услугополучателем – 1 рабочий день;
процедура 4 – подписание руководителем услугодателя договора залога, доверенности на регистрацию договора залога, письма в государственный регистрирующий орган – 1 рабочий день;
процедура 5 – выдача услугополучателю договора залога, доверенности на регистрацию договора залога, письма в государственный регистрирующий орган – 1 рабочий день.";
заголовок Главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
дополнить Главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

10. Қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркелген орны бойынша Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасайды.
Мемлекеттік корпорацияға қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды кезек" тәртібімен жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай портал арқылы электронды кезекті "броньдау" мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау процесінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу:
1-рәсім:
– көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне дайын құжаттар топтамасын тапсырады;
– Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сауал нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
– Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетуге сауал нысанын қағаз нысандағы құжаттардың болуы туралы белгі бойынша толтыруы, алушы тапсырған құжаттарды сканерлеуі, оларды сауал нысанына бекітуі және толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландыруы;
– көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған, қабылдау нөмірі мен күнін, сұратылған мемлекеттік қызмет түрін; қоса берілген құжаттардың саны мен атауын; көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің атын (бар болған жағдайда), көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің атын (бар болған жағдайда) және олардың байланыс телефондарын көрсетіп, тиісті құжаттарды электронды көшірмелер нысанында (құжаттар түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыда қалады) қабылдау туралы қолхат беру – 15 (он бес) минут;
2-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жіберуі және құжаттарды қабылдау күнінен бастап пошта немесе курьер арқылы:
1) Астана қаласының Мемлекеттік корпорациясы 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) басқа өңірлердің Мемлекеттік корпорациясы 2 (екі) жұмыс күні ішінде жеткізуі;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшесі көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкес Мемлекеттік корпорация арқылы ұсынған құжаттарды қабылдауы – 1 (бір) жұмыс күні;
4-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тексеруі – 1 (бір) жұмыс күні;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметінің кепіл шартын, кепіл шартын тіркеуге сенімхатты және мемлекеттік тіркеуші органға хатты ресімдеуі, көрсетілетін қызметті алушының Кепіл шартына қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің кепіл шартын, кепіл шартын тіркеуге сенімхатты және мемлекеттік тіркеуші органға хатты жіберуі және пошта немесе курьер арқылы:

10. Для получения услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию по месту регистрации.
Прием в Государственной корпорации осуществляется в порядке "электронной очереди" без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.
Описание процесса обращения в Государственной корпорации и получение результата оказания государственной услуги:
процесс 1:
– услугополучатель сдает подготовленный пакет документов работнику Государственной корпорации;
– выбор работником Государственной корпорации услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя;
– заполнение работником Государственной корпорации формы запроса на оказание государственной услуги в части отметки о наличии документов в бумажной форме, сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заполненной формы (введенных данных);
– выдача услугополучателю расписки о приеме в форме электронной копии соответствующих документов, удостоверенного ЭЦП работника Государственной корпорации (оригиналы документов остаются у услугополучателя) с указанием номера и даты приема, вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названия приложенных документов; фамилии, имени, отчества (при наличии) услугополучателя, фамилии, имени, отчества (при наличии) уполномоченного представителя услугополучателя и их контактные телефоны – 15 (пятнадцать) минут;
процесс 2 – направление работниками Государственной корпорации услугодателю документов и доставка их посредством почты или курьером со дня принятия документов:
1) Государственной корпорации города Астаны - 1 (один) рабочий день,
2) Государственной корпорации других регионов - 2 (два) рабочих дня;
процесс 3 – прием подразделением услугодателя по приему документов представленных услугополучателем документов через Государственную корпорацию согласно перечню документов, указанных в пункте 9 стандарта – 1 (один) рабочий день;
процесс 4 – проверка юридической службой услугодателя представленных услугополучателем документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан – 1 (один) рабочий день;
процесс 5 – оформление юридической службой услугодателя договора залога, доверенности на регистрацию договора залога и письма в государственный регистрирующий орган, подписание Договора залога услугополучателем –1 (один) рабочий день;
процесс 6 – направление услугодателем договора залога, доверенности на регистрацию договора залога и письма в государственный регистрирующий орган и доставка посредством почты или курьером:

1) Астана қаласының Мемлекеттік корпорациясына – 1 (бір) жұмыс күні;
2) басқа өңірлердің Мемлекеттік корпорациясына – 2 (екі) жұмыс күні жеткізуі;
7-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның көрсетілетін қызметті алушыға кепіл шартын, кепіл шартын тіркеуге сенімхатты және мемлекеттік тіркеуші органға хатты беруі – 15 (он бес) минут.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 187 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11195 болып тіркелген) бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде "Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мынадай рәсімдерден (іс-әрекеттерден) тұрады:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшесінің көрсетілетін қызметті алушы немесе Мемлекеттік корпорация арқылы ұсынған құжаттарды қабылдауы, өтінішті тіркеуі және ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің тексеруге уәкілетті құрылымдық бөлімшелеріне беруі – 1 (бір) жұмыс күні;
2-рәсім:
– көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексеруі – 1 (бір) жұмыс күні;
– көрсетілетін қызметті берушінің оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімшесінің көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті беруші алдындағы қаржылық берешегін тексеруі және көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті беруші алдындағы берешегінің бар/жоқ болуы туралы ақпаратты заң қызметіне беруі – 5 (бес) жұмыс күні;
– көрсетілетін қызметті берушінің түлектермен жұмыс жүргізетін бөлімшесінің көрсетілетін қызметті алушының алған мамандығы бойынша Қазақстан Республикасының аумағында еңбекпен өтеу бойынша міндеттемесін орындауын тексеруі және көрсетілетін қызметті алушының еңбекпен өтеу бойынша міндеттемесін орындауы туралы ақпаратты заң қызметіне беруі – 5 (бес) жұмыс күні;

1) в Государственную корпорацию города Астаны – 1 (один) рабочий день,
2) в Государственную корпорацию других регионов – 2 (два) рабочих дня;
процесс 7 – выдача Государственной корпорацией услугополучателю договора залога, доверенности на регистрацию договора залога и письма в государственный регистрирующий орган – 15 (пятнадцать) минут.";
в регламенте государственной услуги "Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак", утвержденном указанным приказом:
заголовок Главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Центр международных программ" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 187 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11195).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
заголовок Главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий), которые отражены в приложении 1 к настоящему регламенту:
процедура 1 – прием подразделением услугодателя по приему документов представленных услугополучателем или через Государственную корпорацию документов, регистрация заявления и передача уполномоченным на проверку структурным подразделениям услугодателя представленных документов - 1 (один) рабочий день;
процедура 2:
– проверка юридической службой услугодателя представленных услугополучателем документов на соответствие перечню документов, указанных в пункте 9 стандарта - 1 (один) рабочий день;
– проверка подразделением услугодателя по финансированию обучения финансовой задолженности услугополучателя перед услугодателем и передача юридической службе информации о наличии/отсутствии задолженности услугополучателя перед услугодателем - 5 (пять) рабочих дней;
– проверка подразделением услугодателя по работе с выпускниками исполнения услугополучателем обязательства по отработке по полученной специальности на территории Республики Казахстан и передача юридической службе информации об исполнении услугополучателем обязательства по отработке - 5 (пять) рабочих дней;

3-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметінің, "Болашақ" халықаралық стипендиясының стипендиаты міндеттемелерін орындаған жағдайда, жылжымайтын мүліктен ауыртпалықты алу үшін сенімхат пен хатты ресімдеуі және құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшеге беруі – 3 (үш) жұмыс күні;
4-рәсім – құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшенің, "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаты міндеттемелерін орындаған жағдайда, жылжымайтын мүліктен ауыртпалықты алу үшін сенімхат пен хатты тіркеуі және көрсетілетін қызметті алушыға беруі – 1 (бір) жұмыс күні.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы мынадай рәсімдерден тұрады:
1-рәсім – құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшенің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, өтінішті 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және орындау үшін заң қызметіне, ОҚБ және ТЖБ-ға өтініш келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
2-рәсім:
– көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексереді және құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшеден құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішті жұмысқа қабылдайды;
– ОҚБ қызметкері көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті беруші алдында берешегінің болуын тексереді және құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшеден құжаттарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде берешек туралы ақпаратты заң қызметіне ұсынады;
– ТЖБ қызметкері көрсетілетін қызметті алушының алған мамандығы бойынша Қазақстан Республикасының аумағында бес жылдық еңбекпен өтеу бойынша міндеттемені орындағанын тексереді және құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшеден құжаттарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде еңбекпен өтеу туралы ақпаратты заң қызметіне ұсынады;
3-рәсім – заң қызметінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және ОҚБ мен ТЖБ-ден ұсынылған ақпарат негізінде, "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаты міндеттемелерін орындаған жағдайда, ОҚБ мен ТЖБ-ден ақпарат алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жылжымайтын мүліктен ауыртпалықты алу үшін сенімхат пен хатты ресімдеп, құжаттарды қыбылдау жөніндегі бөлімшеге береді;

процедура 3 – оформление и передача юридической службой услугодателя письма и доверенности для снятия обременения с недвижимого имущества, при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак" в подразделение по приему документов - 3 (три) рабочих дня;
процедура 4 – регистрация и выдача услугополучателю подразделением по приему документов письма и доверенности для снятия обременения с недвижимого имущества, при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак" - 1 (один) рабочий день.";
заголовок Главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур между структурными подразделениями услугодателя:
процедура 1 – сотрудник подразделения по приему документов принимает пакет документов, регистрирует заявление в течение 15 (пятнадцати) минут и передает на исполнение в юридическую службу, ПФО и ПРВ в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления заявления;
процедура 2:
– сотрудник юридической службы услугодателя проверяет соответствие предоставленных услугополучателем документов перечню документов, указанных в пункте 9 стандарта и принимает заявление в работу в течение 1 (одного) рабочего дня, с момента получения документов от подразделения по приему документов;
– сотрудник ПФО проверяет наличие задолженности услугополучателя перед услугодателем и предоставляет информацию о задолженности в юридическую службу в течение 5 (пяти) рабочих дней, с момента получения документов от подразделения по приему документов;
– сотрудник ПРВ проверяет исполнение услугополучателем обязательства по пятилетней отработке по полученной специальности на территории Республики Казахстан и предоставляет информацию по отработке в юридическую службу в течение 5 (пяти) рабочих дней, с момента получения документов от подразделения по приему документов;
процедура 3 – сотрудник юридической службы рассматривает заявление услугополучателя и на основании представленной информации от ПФО и ПРВ, оформляет письмо и доверенность для снятия обременения с недвижимого имущества, при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак" в течение 3 (трех) рабочих дней, с момента получения информации от ПФО и ПРВ, и передает данные документы в подразделение по приему документов;

4-рәсім – құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшенің қызметкері, "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаты міндеттемелерін орындаған жағдайда, 1 (бір) жұмыс күні ішінде жылжымайтын мүліктен ауыртпалықты алу үшін сенімхат пен хатты тіркеп, көрсетілетін қызметті алушының қолына береді не пошта арқылы жолдайды.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы.
10. Көрсетілетін қызметті алушы қызмет алу үшін тіркелген орны бойынша Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасайды.
Мемлекеттік корпорацияға қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды кезек" тәртібімен жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай портал арқылы электронды кезекті "броньдау" мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау процесінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу:
1-процесс:
– көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне дайын құжаттар топтамасын тапсырады;
– Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сауал нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
– Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсетуге сауал нысанын қағаз нысандағы құжаттардың болуы туралы белгі бойынша толтыруы, алушы тапсырған құжаттарды сканерлеуі, оларды сауал нысанына бекітуі және толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландыруы;
– көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған, қабылдау нөмірі мен күнін, сұратылған мемлекеттік қызмет түрін; қоса берілген құжаттардың саны мен атауын; көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің атын (бар болған жағдайда), көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің атын (бар болған жағдайда) және олардың байланыс телефондарын көрсетіп, тиісті құжаттарды электронды көшірмелер нысанында (құжаттар түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыда қалады) қабылдау туралы қолхат беру – 15 (он бес) минут;
2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жіберуі және құжаттарды қабылдау күнінен бастап пошта немесе курьер арқылы:
1) Астана қаласының Мемлекеттік корпорациясы 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) басқа өңірлердің Мемлекеттік корпорациясы 2 (екі) жұмыс күні ішінде жеткізуі;

процедура 4 – сотрудник подразделения по приему документов регистрирует и выдает услугополучателю письмо и доверенность для снятия обременения с недвижимого имущества, при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак" нарочно, либо направляет по почте в течение 1 (одного) рабочего дня.";
дополнить Главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию по месту регистрации.
Прием в Государственной корпорации осуществляется в порядке "электронной очереди" без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.
Описание процесса обращения в Государственной корпорации и получение результата оказания государственной услуги:
процесс 1:
– услугополучатель сдает подготовленный пакет документов работнику Государственной корпорации;
– выбор работником Государственной корпорации услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя;
– заполнение работником Государственной корпорации формы запроса на оказание государственной услуги в части отметки о наличии документов в бумажной форме, сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заполненной формы (введенных данных);
– подтверждением принятия запроса является выдача услугополучателю расписки о приеме в форме электронной копии соответствующих документов, удостоверенного ЭЦП работника Государственной корпорации (оригиналы документов остаются у услугополучателя) с указанием номера и даты приема, вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названия приложенных документов; фамилии, имени, отчества (при наличии) услугополучателя, фамилии, имени, отчества (при наличии) уполномоченного представителя услугополучателя и их контактные телефоны – 15 (пятнадцать) минут;
процесс 2 – направление работниками Государственной корпорации услугодателю документов и доставка их посредством почты или курьером со дня принятия документов:
1) Государственной корпорации города Астаны - 1 (один) рабочий день;
2) Государственной корпорации других регионов - 2 (два) рабочих дня;

3-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшесінің қызметкері Мемлекеттік корпорациядан құжаттар топтамасын қабылдайды, өтінішті 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және орындау үшін заң қызметіне, ОҚБ және ТЖБ-ға құжаттар қабылданған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
4-процесс:
– көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексереді және құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшеден құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішті жұмысқа қабылдайды;
– ОҚБ қызметкері көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті беруші алдында берешегінің болуын тексереді және құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшеден құжаттарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде берешек туралы ақпаратты заң қызметіне ұсынады;
– ТЖБ қызметкері көрсетілетін қызметті алушының алған мамандығы бойынша Қазақстан Республикасының аумағында бес жылдық еңбекпен өтеу бойынша міндеттемені орындағанын тексереді және құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімшеден құжаттарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде еңбекпен өтеу туралы ақпаратты заң қызметіне ұсынады;
5-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және ОҚБ мен ТЖБ-ден ұсынылған ақпарат негізінде, "Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаты міндеттемелерін орындаған жағдайда, ОҚБ мен ТЖБ-ден ақпарат алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жылжымайтын мүліктен ауыртпалықты алу үшін сенімхат пен хатты ресімдеп, құжаттарды қыбылдау жөніндегі бөлімшеге береді;
6-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүліктен ауыртпалықты алу үшін сенімхат пен хатты жіберуі және оларды пошта немесе курьер арқылы:
1) Астана қаласының Мемлекеттік корпорациясына – 1 (бір) жұмыс күнінде;
2) басқа өңірлердің Мемлекеттік корпорациясына – 2 (екі) жұмыс күнінде жеткізуі;
7-процесс – Мемлекеттік корпорациясының көрсетілетін қызметті алушыға жылжымайтын мүліктен ауыртпалықты алу үшін сенімхат пен хатты беруі – 15 (он бес) минут.";
1, 2 және 3-қосымша осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 8-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаменті (Н.Ә. Байжанов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

процесс 3 – сотрудник подразделения по приему документов услугодателя принимает пакет документов с Государственной корпорации, регистрирует заявление в течение 15 (пятнадцать) минут и передает на исполнение в юридическую службу, ПФО и ПРВ в течение 1 (одного) рабочего дня с момента приема документов;
процесс 4:
– сотрудник юридической службы услугодателя проверяет соответствие предоставленных услугополучателем документов перечню документов, указанных в пункте 9 стандарта и принимает заявление в работу в течение 1 (одного) рабочего дня, с момента получения документов от подразделения по приему документов;
– сотрудник ПФО проверяет наличие задолженности услугополучателя перед услугодателем и предоставляет информацию о задолженности в юридическую службу в течение 5 (пяти) рабочих дней, с момента получения документов от подразделения по приему документов;
– сотрудник ПРВ проверяет исполнение услугополучателем обязательства по пятилетней отработке по полученной специальности на территории Республики Казахстан и предоставляет информацию по отработке в юридическую службу в течение 5 (пяти) рабочих дней, с момента получения документов от подразделения по приему документов;
процесс 5 – сотрудник юридической службы услугодателя рассматривает заявление услугополучателя и на основании представленной информации от ПФО и ПРВ, оформляет письмо и доверенность для снятия обременения с недвижимого имущества, при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак", с момента получения информации от ПФО и ПРВ, и передает данные документы в подразделение по приему документов, сотрудник подразделения по приему документов регистрирует письмо и доверенность для снятия обременения с недвижимого имущества в течение 3 (трех) рабочих дней;
процесс 6 – направление услугодателем письма и доверенности для снятия обременения с недвижимого имущества и их доставка посредством почты или курьером:
3) в Государственную корпорацию города Астаны – 1 (один) рабочий день;
4) в Государственную корпорацию других регионов – 2 (два) рабочих дня;
процесс 7 – выдача Государственной корпорацией услугополучателю письма и доверенности для снятия обременения с недвижимого имущества – 15 (пятнадцать) минут.";
приложение 1, 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложение 8 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 9 согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан (Байжанов Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына жолдауды;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б. А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 171 бұйрығына 1-қосымша
"Болашақ" халықаралық стипендиясы
стипендиатының міндеттемелерін
орындау кезінде жылжымайтын мүлік
кепілін тоқтату туралы хабарлама беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесі
Рәсімдер (іс-әрекеттер) №
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімше атауы
Құжаттар қабылдау жөніндегі бөлімше
Заң қызметі
көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының стандартың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкес келуін тексеру;
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті беруші алдындағы қаржылық қарызын тексеру;
Түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімше (ТЖБ)
Көрсетілетін қызметті алушының алған мамандығы бойынша Қазақстан Республикасының аумағында бес жыл жұмыс істеу бойынша міндеттемесін орындауын тексеру.
Заң қызметі
Құжаттар қабылдау жөніндегі бөлімше
Рәсім сипаттамасы
Құжаттар топтамасын қабылдауы, өтінішті тіркеу
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемені орындауы туралы хабарламаны ресімдеу
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемесін орындауы туралы хабарламаны тіркеу және оны көрсетілетін қызметті алушыға беру
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
5 жұмыс күні
3 жұмыс күні
1 жұмыс күні
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 171 бұйрығына 2-қосымша
"Болашақ" халықаралық стипендиясы
стипендиатының міндеттемелерін
орындау кезінде жылжымайтын мүлік
кепілін тоқтату туралы хабарлама беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 171 бұйрығына 3-қосымша
"Болашақ" халықаралық стипендиясы
стипендиатының міндеттемелерін
орындау кезінде жылжымайтын
мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама
беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерді орындауы кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 171 бұйрығына 4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 14.05.2020 № 203 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 20 сәуірдегі
№ 171 бұйрығына 5-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 14.05.2020 № 203 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б. А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 171
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача уведомления о прекращении
залога с недвижимого имущества при
исполнении обязательств стипендиатом
международной стипендии "Болашак"
Процесс оказания государственной услуги
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Подразделение по приему документов
Юридическая служба
Подразделение по финансированию обучения (ПФО)
Подразделение по работе с выпускниками (ПРВ)
Юридическая служба
Подразделение по приему документов
Описание процедуры
Прием пакета документов, регистрация заявления
- Проверка соответствия предоставленных услугополучателем документов, перечню документов указанных в пункте 9 стандарта
- Проверка финансовой задолженности услугополучателя перед услугодателем
- Проверка исполнения услугополучателем обязательства по пятилетней отработке по полученной специальности на территории Республики Казахстан
Оформление уведомления об исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак";
Регистрация и выдача услугополучателю уведомления об исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак".
Сроки исполнения
1 рабочий день
5 рабочих дней
3 рабочих дня
1 рабочий день
Приложение 2 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 171
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача уведомления о прекращении
залога с недвижимого имущества при
исполнении обязательств стипендиатом
международной стипендии "Болашак"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями
Приложение 3 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 171
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача уведомления о прекращении
залога с недвижимого имущества при
исполнении обязательств стипендиатом
международной стипендии "Болашак"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак"
Приложение 4 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 171
Регламент государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках международных договоров в области образования"
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Министра образования и науки РК от 14.05.2020 № 203 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 5 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 20 апреля 2018 года № 171
Регламент государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках академической мобильности"
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом Министра образования и науки РК от 14.05.2020 № 203 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).