Жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді және өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есептерді, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2018 жылғы 25 мамырдағы № 392 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 маусымда № 17052 болып тіркелді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 215-бабының 3-тармағының бесінші бөлігіне, 236-бабының 2-тармағының екінші бөлігіне және 272-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді және өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есептерді, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есепті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Қ. Өскенбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы "__" _____________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
______________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы "__" ____________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының 2018 жылғы
25 мамырдағы № 392
бұйрығымен бекітілген
Жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді және өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есептерді, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есепті ұсыну қағидалары

Об утверждении Правил представления недропользователями геологических отчетов и отчетов о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также отчета о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 392. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2018 года № 17052.
В соответствии с частью пятой пункта 3 статьи 215, частью второй пункта 2 статьи 236 и пунктом 1 статьи 272 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления недропользователями геологических отчетов и отчетов о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также отчета о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
"__" ____________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов
"__" ____________ 2018 года
Утверждены
приказом
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 25 мая 2018 года № 392
Правила представления недропользователями геологических отчетов и отчетов о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также отчета о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді және өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есептерді, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есепті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 215-бабының 3-тармағының бесінші бөлігіне, 236-бабының 2-тармағының екінші бөлігіне және 272-бабының 1-тармағына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 744-бабына сәйкес әзірленген және жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді және өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есептерді, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есептерді ұсыну тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.06.2023 № 447 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар Кодексте және Салық кодексінің 1-бабы 1-тармағының 49) тармақшасында айқындалған мағынасында қолданылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.06.2023 № 447 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық есептерді және өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есептерді, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есепті ұсыну тәртібі
3. Пайдалы қазбалардың қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлары бекітілген пайдалы қатты қазбаларды өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесіне өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есепті осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы жария есептіліктің қазақстандық кодексінің (бұдан әрі - KAZRC Кодексі) стандарты бойынша пайдалы қатты қазбалардың бағаланған ресурстар мен қорлары кезінде пайдалы қатты қазбаларды өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есепті жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесіне ұсынады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления недропользователями геологических отчетов и отчетов о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также отчета о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях (далее - Правила), разработаны в соответствии с частью пятой пункта 3 статьи 215, частью второй пункта 2 статьи 236 и пунктом 1 статьи 272 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), со статьей 744 Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок представления недропользователями геологических отчетов и отчетов о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также отчетов о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.06.2023 № 447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Термины и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в том значении, в каком они определены в Кодексе и подпункте 49) пункта 1 статьи 1 Налогового кодекса.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.06.2023 № 447 (вводится в действие с 01.01.2024).
Глава 2. Порядок представления недропользователями геологических отчетов и отчетов о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также отчета о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях
3. Недропользователи, осуществляющие добычу твердых полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых, представляют в соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа по изучению недр отчет о добытых твердых полезных ископаемых по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Недропользователи, осуществляющие добычу твердых полезных ископаемых при оцененных ресурсах и запасах по стандарту Казахстанского кодекса публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах (далее - Кодекс KAZRC), представляют в соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа по изучению недр отчет о добытых твердых полезных ископаемых по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.06.2023 № 447 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Пайдалы қазбалардың қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлары бекітілген кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесіне өндірілген кең таралған пайдалы қазбалар туралы есепті осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
KAZRC Кодексі стандарты бойынша бағаланған ресурстар мен қорлары кезінде кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесіне өндірілген кең таралған пайдалы қазбалар туралы есепті осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.06.2023 № 447 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Кен іздеушілікке арналған лицензия бойынша өндіруді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар кен іздеушілікке лицензия берген облыстың жергілікті атқарушы органына өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есепті осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
6. Пайдалы қатты қазбаларды өндіру учаскесін барлауды (пайдалану барлауын) жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар Кодекстің 90-бабының 5-тармағына сәйкес жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті орган бекітетін нысан бойынша жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесіне геологиялық есептерді ұсынады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.06.2023 № 447 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Кең таралған пайдалы қазбалар өндірілетін учаскені барлауды (пайдаланушылық барлау) жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесіне геологиялық есептерді Кодекстің 90-бабының 5-тармағына сәйкес жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті орган бекітетін нысан бойынша ұсынады.
8. Өткен күнтізбелік жылғы өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы есеп және геологиялық есептер жыл сайын әрбір жылдың отызыншы сәуірінен кешіктірілмей ұсынылады.

Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.06.2023 № 447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Недропользователи, осуществляющие добычу общераспространенных полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых, представляют в соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа по изучению недр отчет о добытых общераспространенных полезных ископаемых по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Недропользователи, осуществляющие добычу общераспространенных полезных ископаемых при оцененных ресурсах и запасах по стандарту Кодекса KAZRC, представляют в соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа по изучению недр отчет о добытых общераспространенных полезных ископаемых по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.06.2023 № 447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Недропользователи, осуществляющие добычу по лицензии на старательство, представляют местному исполнительному органу области, выдавшему лицензию на старательство, отчет о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
6. Недропользователи, осуществляющие разведку участка добычи (эксплуатационная разведка) твердых полезных ископаемых представляют геологические отчеты в соответствующие территориальные подразделение уполномоченного органа по изучению недр по форме, утверждаемой уполномоченным органом по изучению недр в соответствии с пунктом 5 статьи 90 Кодекса
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.06.2023 № 447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Недропользователи, осуществляющие разведку участка добычи (эксплуатационная разведка) общераспространенных полезных ископаемых представляют геологические отчеты в соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа по изучению недр по форме, утверждаемой уполномоченным органом по изучению недр в соответствии с пунктом 5 статьи 90 Кодекса.
8. Отчет о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых и геологические отчеты представляются ежегодно за предыдущий календарный год не позднее тридцатого апреля каждого года.

9. Өткен күнтізбелік жылғы өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есеп жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың отызыншы қаңтарынан кешіктірілмей ұсынылады.
10. Толық емес күнтізбелік жылғы өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есептер жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар жүргізілген нақты кезең үшін ұсынылады.
11. Жер қойнауы учаскесін пайдалану кезеңінің соңғы толық емес күнтізбелік жылғы өндірілген пайдалы қатты қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар туралы, сондай-ақ өндірілген бағалы металдар мен асыл тастар туралы есептер көрсетілген кезең аяқталғаннан кейін екі айдан кешіктірілмей ұсынылады.
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген пайдалы қатты
қазбалар, кең таралған пайдалы
қазбалар туралы есептерді,
сондай-ақ өндірілген бағалы
металдар мен асыл тастар
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__"____________
№ _____ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Пайдалы қазбалардың қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлар бекітілген кезде өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есеп 20___ жылғы есепті кезең
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи -ресурстар министрінің 21.05.2020 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 1- ПҚҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________.
Ұсынатын тұлғалардың аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей.
қорлардың өлшем бірлігі____
Облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері
Лицензияның (келісімшарттың) № және берілген күні
Игерілу дәрежесі, жылы
Кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты
Қорларды есептеу тереңдігі
Игерудің ең көп тереңдігі, (нақты), (метр)
Аршу коэффициенті, (тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы
Пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы)
А
В
С1
А+В+С1
С2
баланстан тыс
қор санаттары
___ жылғы 1 қаңтардағы қорлар
Мыналардың нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
Баланстық
Баланстан тыс
Өндіру
Өндіру кезіндегі ысырап
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Мыналардың нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
__ жылғы 1 қаңтардағы қорлардың жай-күйі
Барлау
қайта бағалау
(+ немесе -)
расталмаған қорларды есептен шығару
техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер (+ немесе -)
баланстық
баланстан тыс
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар
Кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі
барлығы А+В+
барлығы С2
бекітілген күні, хаттаманың нөмірі
күрделілік тобы
өндіру кезіндегі жобалық ысырап, %;
құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап, %
барлық қорлармен
игерудің жобалық сұлбаларында
22
23
24
25
26
27
28
29
Басшы _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)      (қолы)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Орындаушы: __________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі: ______________________________________________
"Қорлар жөніндегі мемлекеттік
комиссияның сыныптамасы
бойынша қорлар бекітілген
кезде өндірілген пайдалы қатты
қазбалар туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинау үшін арналған
нысанға қосымша
"Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлар бекітілген кезде, өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөнінде түсініктеме 20___ жылғы есепті кезең
1-бағанда кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері көрсетіледі.
3-бағанда лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні көрсетіледі.
4-бағанда игерілу дәрежесі, жылы көрсетіледі.
5-бағанда кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты көрсетіледі.
6-бағанда қорларды есептеу тереңдігі көрсетіледі.
7-бағанда игерудің ең көп тереңдігі, (нақты) метр көрсетіледі.
8-бағанда аршу коэффициенті, тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр көрсетіледі.
9-бағанда пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы көрсетіледі.
10-бағанда пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы) көрсетіледі.

9. Отчет о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях представляются ежегодно за предыдущий календарный год, не позднее тридцатого января года следующего за отчетным годом.
10. Отчеты о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях за неполный календарный год представляются за фактический период проведения операций по недропользованию.
11. Отчеты о добытых твердых полезных ископаемых, общераспространенных полезных ископаемых, а также о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях за последний неполный календарный год периода пользования участком недр представляются не позднее двух месяцев после окончания указанного периода.
Приложение 1 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и
отчетов о добытых твердых
полезных ископаемых,
общераспространенных полезных ископаемых,
а также отчета о добытых
драгоценных металлах и
драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению ___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых твердых полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых за отчетный период 20 ____
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.05.2020 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 1-ТПИ.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20__года.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр.
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года следующего за отчетным годом.
единица измерения запасов____
Область, предприятие, месторождение, участок, местоположение
Номер лицензии (контракта) и дата выдачи
Степень освоения, год
Годовая проектная мощность предприятия
Глубина подсчета запасов
Максимальная глубина разработки (фактическая), (метр);
Коэффициент вскрыши, (кубический метр/тонну или кубический метр/кубический метр);
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа
Среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого)
Категории запасов
А
В
С1
A+B+C1
С2
забалансовые
Запасы на 01.01. ____ год
Изменение балансовых запасов
за ____ год
в результате
Балансовые
Забалансовые
Добычи
потери при добыче
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Изменение балансовых запасов за__год в результате
Состояние запасов на 01.01.___ год
разведки
переоценки (+ или -)
списания неподтвердившихся запасов
изменения технических границ и другие причины (+ или -)
Балансовые
Забалансовые
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам
Обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории A+B+C1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания
всего А+
В+
С1
всего С2
дата утверждения и номер протокола
группа сложности
проектные потери при добыче, %
проектные потери при разубоживании
всеми запасами
в проектных контурах отработки
22
23
24
25
26
27
28
29
Руководитель: __________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Исполнитель: __________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона исполнителя: ______________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о добытых твердых
полезных ископаемых при
утвержденных запасах по
классификации Государственной
комиссии по запасам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о добытых твердых полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых за отчетный период 20____"
В графе 1 указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 указываются область, предприятие, месторождение, участок, местоположение.
В графе 3 указывается номер лицензии (контракта) и дата выдачи лицензии (контракта).
В графе 4 указывается степень освоения, год.
В графе 5 указывается годовая проектная мощность предприятия.
В графе 6 указывается глубина подсчета запасов.
В графе 7 указывается максимальная глубина разработки (фактическая), метров.
В графе 8 указывается коэффициент вскрыши, в кубическом метре на тонну или кубическом метре на кубический метр.
В графе 9 указывается тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа.
В графе 10 указывается среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого).

11-бағанда А, В, С1, А+В+С1, С2 баланстан тыс қор санаттары көрсетіледі.
12-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлар көрсетіледі.
13-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
14-бағанда өндіру нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
15-бағанда өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
16-бағанда барлауды өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
17-бағанда қайта бағалау нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
18-бағанда расталмаған қорларды есептен шығару нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
19-бағанда техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
20-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
21-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
22-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: барлығы А+В+С1 көрсетіледі.
23-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: барлығы С2 көрсетіледі.
24-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: бекітілген күні, хаттаманың нөмірі көрсетіледі.
25-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар:күрделілік тобы көрсетіледі.
26-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: өндіру кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
27-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен баланстық қорлар: құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
28-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: барлық қорлармен көрсетіледі.
29-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: игерудің жобалық сұлбаларында көрсетіледі.
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген пайдалы қатты
қазбалар, кең таралған пайдалы
қазбалар туралы есептерді,
сондай-ақ өндірілген бағалы
металдар мен асыл тастар
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__" ___________
№ ___ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы жария есептіліктің қазақстандық кодексі стандарты бойынша жасалған, өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есеп
20___ жылғы есепті кезең

В графе 11 указываются: категории запасов А, В, С1, А+В+С1, С2, забалансовые.
В графе 12 указываются балансовые запасы на 01.01._____ год.
В графе 13 указываются забалансовые запасы на 01.01._____ год.
В графе 14 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате добычи.
В графе 15 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате потерь при добыче.
В графе 16 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате потерь при добыче разведки.
В графе 17 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате переоценки.
В графе 18 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате списания неподтвердившихся запасов.
В графе 19 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате изменения технических границ и других причин.
В графе 20 указывается: состояние балансовых запасов на 01.01._____ год.
В графе 21 указывается: состояние забалансовых запасов на 01.01._____ год.
В графе 22 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: всего А+В+С1.
В графе 23 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: всего С2.
В графе 24 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: дата утверждения и номер протокола.
В графе 25 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: группа сложности.
В графе 26 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: проектные потери при добыче, %.
В графе 27 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам: проектные потери при разубоживании,%.
В графе 28 указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: всеми запасами.
В графе 29 указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: в проектных контурах отработки.
Приложение 2 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и отчетов
о добытых твердых полезных ископаемых,
общераспространенных полезных ископаемых,
а также отчета о добытых
драгоценных металлах и
драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых твердых полезных ископаемых, составленный по стандарту Казахстанского кодекса публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах за отчетный период 20 ___

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи -ресурстар министрінің 21.05.2020 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 1.1- ПҚҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________.
Ұсынатын тұлғалардың аясы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуірінен кешіктірмей.
қорлардың өлшем бірлігі____
Облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері
Лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні
Игерілу дәрежесі, жылы
Кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты
Өлшенген, анықталған; болжамды санаттары бойынша ресурстарды бағалау тереңдігі
Қорларды есептеу тереңдігі
Игерудің ең көп тереңдігі, (нақты), (метр)
Аршу коэффициенті, (тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы
Пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы)
Ресурстар санаттары: өлшенген, анықталған; болжамды
Қорлар санаттары: дәлелденген, ықтимал
жылғы 1 қаңтардағы ресурстар
жылғы 1 қаңтардағы қорлар
өлшенген, анықталған
болжамды
дәлелденген, ықтимал
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Мыналардың нәтижесінде____жылғы қорлардың өзгеруі
өндіру
өндіру кезіндегі ысырап
барлау
қайта бағалау (+ немесе -)
расталмаған қорларды есептен шығару
техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер (+ немесе -)
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
жылғы 1 қаңтардағы қорлардың жай-күйі
Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия бекіткен қорлар
Кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі
дәлелденген
ықтимал
Барлығы
тіркелген күні
күрделілік тобы
өндіру кезіндегі жобалық ысырап, %
құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап, %
барлық қорлармен
игерудің жобалық сұлбаларында
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Басшы _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)                  (қолы)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Құзыретті тұлға: _______________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)      (қолы)
Құзыретті тұлғаның телефон нөмірі: ___________________________________________
"Геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері,
минералдық ресурстар және
минералдық қорлар туралы
жария есептіліктің қазақстандық
кодексі стандарты бойынша
жасалған, өндірілген пайдалы
қатты қазбалар туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинау
үшін арналған нысанға
қосымша
"Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы жария есептіліктің қазақстандық кодексі стандарты бойынша жасалған, өндірілген пайдалы қатты қазбалар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөнінде түсініктеме 20___ жылғы есепті кезең
1-бағанда кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері көрсетіледі.
3-бағанда лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні көрсетіледі.
4-бағанда игерілу дәрежесі, жылы көрсетіледі.
5-бағанда кәсіпорынның жылдық жобалау қуаты көрсетіледі.
6-бағанда өлшенген, анықталған; болжамды санаттары бойынша ресурстарды бағалау тереңдігі көрсетіледі.
7-бағанда қорларды есептеу тереңдігі көрсетіледі.
8-бағанда игерудің ең көп тереңдігі, (нақты) метр көрсетіледі.
9-бағанда аршу коэффициенті, тоннаға текше метр немесе текше метрге текше метр көрсетіледі.
10-бағанда пайдалы қазбаның типі, сұрыпы, маркасы, технологиялық тобы көрсетіледі.
11-бағанда пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы) көрсетіледі.
12-бағанда ресурстардың өлшенген, анықталған; болжамды санаттары және қорлардың дәлелденген, ықтимал санаттары көрсетіледі.
13-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы өлшенген және анықталған ресурстар көрсетіледі.
14-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы болжамды қорлар көрсетіледі.
15-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы дәлелденген және ықтимал қорлар көрсетіледі.
16-бағанда өндіру нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
17-бағанда өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
18-бағанда барлау нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
19-бағанда қайта бағалау нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
20-бағанда расталмаған қорларды есептен шығару нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
21-бағанда техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер нәтижесінде ____жылғы қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
22-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы дәлелденген қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
23-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы ықтимал қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
24-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: барлығы көрсетіледі.
25-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: тіркелген күні көрсетіледі.
26-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: күрделілік тобы көрсетіледі.
27-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: өндіру кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
28-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе қорлар жөніндегі аумақтық комиссия бекіткен қорлар: құнарсыздану кезіндегі жобалық ысырап %-бен көрсетіледі.
29-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: барлық қорлармен көрсетіледі.
30-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен "дәлелденген" және "ықтимал" санатындағы қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: игерудің жобалық сұлбаларында көрсетіледі.
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген пайдалы қатты
қазбалар туралы есептерді,
сондай-ақ өндірілген бағалы
металдар мен асыл тастар
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__" ___________
№ ___ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Пайдалы қазбалардың қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссияның сыныптамасы бойынша қорлар бекітілген кезде, өндірілген кең таралған пайдалы қазбалар туралы есеп
20___ жылғы есепті кезең

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.05.2020 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 1.1-ТПИ.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20__года.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр.
Срок представления: ежегодно не позднее 30 апреля года следующего за отчетным годом.
единица измерения запасов____
Область, предприятие, месторождение, участок, местоположение
Номер лицензии (контракта) и дата выдачи
Степень освоения, год;
Годовая проектная мощность предприятия
Глубина оценки ресурсов по категориям: измеренные, выявленные; предполагаемые;
Глубина подсчета запасов;
Максимальная глубина разработки (фактическая), (метр);
Коэффициент вскрыши, (кубический метр/тонну или кубический метр/ кубический метр);
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа;
Среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого)
Категории ресурсов: измеренные, выявленные, предполагаемые
Категории запасов: доказанные, вероятные
Ресурсы на 01.01.____год
Запасы на 01.01.___год
Измеренные, выявленные
Предполагаемые
доказанные вероятные
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Изменение запасов за 2___год в результате
Добычи
Потерь при добыче
Разведки
Переоценки (+ или -)
Списания неподтвердившихся запасов
Изменения технических границ и другие причины (+ или -)
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Состояние запасов на 01.01.___ год
Запасы, зарегистрированные Государственной комиссией по запасам
Обеспеченность предприятия в годах запасами категорий "доказанные" и "вероятные" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания:
доказанные
вероятные
всего
дата регистрации
группа сложности
проектные потери при добыче, %;
проектные потери при разубоживании, %
всеми запасами
в проектных контурах отработки
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Руководитель: _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Компетентное лицо: ____________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона компетентного лица: _______________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о добытых твердых
полезных ископаемых,
составленный по стандарту
Казахстанского кодекса
публичной отчетности о
результатах геологоразведочных
работ, минеральных ресурсах и
минеральных запасах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о добытых твердых полезных ископаемых, составленный по стандарту Казахстанского кодекса публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах за отчетный период 20____"
В графе 1 указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 указываются область, предприятие, месторождение, участок, местоположение.
В графе 3 указывается номер лицензии (контракта) и дата выдачи.
В графе 4 указывается степень освоения, год.
В графе 5 указывается годовая проектная мощность предприятия.
В графе 6 указывается глубина оценки ресурсов по категориям: измеренные и выявленные; предполагаемые.
В графе 7 указывается глубина подсчета запасов.
В графе 8 указывается максимальная глубина разработки (фактическая) в метрах.
В графе 9 указывается коэффициент вскрыши в кубическом метре на тонну или кубическом метре на кубический метр.
В графе 10 указывается тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа.
В графе 11 указывается среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого).
В графе 12 указываются категории ресурсов: измеренные и выявленные, предполагаемые; категории запасов: доказанные и вероятные.
В графе 13 указываются измеренные и выявленные ресурсы на 01.01._____ год.
В графе 14 указываются предполагаемые запасы на 01.01._____ год.
В графе 15 указываются доказанные и вероятные запасы на 01.01._____ год.
В графе 16 указываются: изменения запасов за ________ год в результате добычи.
В графе 17 указываются: изменения запасов за ________ год в результате потерь при добыче.
В графе 18 указываются: изменения запасов за ________ год в результате разведки.
В графе 19 указываются: изменения запасов за ________ год в результате переоценки.
В графе 20 указываются: изменения запасов за ________ год в результате списания неподтвердившихся запасов.
В графе 21 указываются: изменения запасов за ________ год в результате изменения технических границ и других причин.
В графе 22 указывается: состояние доказанных запасов на 01.01._____ год.
В графе 23 указывается: состояние вероятных запасов на 01.01._____ год.
В графе 24 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: всего.
В графе 25 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: дата регистрации.
В графе 26 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: группа сложности.
В графе 27 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: проектные потери при добыче, %.
В графе 28 указываются: запасы, зарегистрированные Государственной комиссии по запасам: проектные потери при разубоживании, %.
В графе 29 указывается: обеспеченность предприятия в годах запасами категории "доказанные" и "вероятные" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания всеми запасами.
В графе 30 указывается: обеспеченность предприятия в годах запасами категории "доказанные" и "вероятные" из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания в проектных контурах отработки.
Приложение 3 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и отчетов
о добытых твердых полезных
ископаемых, общераспространенных
полезных ископаемых, а также
отчета о добытых драгоценных
металлах и драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых общераспространенных полезных ископаемых при утвержденных запасах по классификации Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых за отчетный период 20____

11-бағанда А, В, С1, А+В+С1, С2 баланстан тыс қор санаттары көрсетіледі.
12-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлар көрсетіледі.
13-бағанда ___ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
14-бағанда өндіру нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
15-бағанда өндіру кезіндегі ысырап нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
16-бағанда барлау нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
17-бағанда қайта бағалау нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
18-бағанда расталмаған қорларды есептен шығару нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
19-бағанда техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер нәтижесінде ____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
20-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
21-бағанда __ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлардың жай-күйі көрсетіледі.
22-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: барлығы А+В+С1 көрсетіледі.
23-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: барлығы С2 көрсетіледі.
24-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: бекітілген күні, хаттаманың нөмірі көрсетіледі.
25-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар:күрделілік тобы көрсетіледі.
26-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: өндіру кезіндегі жобалық ысырап көрсетіледі.
27-бағанда Қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия немесе өңіраралық комиссия бекіткен баланстық қорлар: құнарсыздану, % көрсетіледі.
28-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: барлық қорлармен көрсетіледі.
29-бағанда кәсіпорынның өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалау қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі: игерудің жобалық сұлбаларында көрсетіледі.
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
геологиялық есептерді және
өндірілген пайдалы қатты
қазбаалар, кең таралған пайдалы
қазбалар туралы есептерді,
сондай-ақ өндірілген бағалы
металдар мен асыл тастар
туралы есепті ұсыну
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
___________________________
___________________________
___________________________
201_ жылғы "__" ___________
№ ___ бұйрығына/ қаулыға
__-қосымша
________________________________ ұсынылады
Әкімшілік деректерге арналған нысан ____________ интернет-ресурсына орналастырылған
Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы жария есептіліктің қазақстандық кодексі стандарты бойынша жасалған, өндірілген кең таралған пайдалы қазбалар туралы есеп
20___ жылғы есепті кезең

В графе 11 указываются категории запасов А, В, С1, А+В+С1, С2, забалансовые.
В графе 12 указываются балансовые запасы на 01.01._____ год.
В графе 13 указываются забалансовые запасы на 01.01._____ год.
В графе 14 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате добычи.
В графе 15 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате потерь при добыче.
В графе 16 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате разведки.
В графе 17 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате переоценки.
В графе 18 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате списания не подтвердившихся запасов.
В графе 19 указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате изменения технических границ и других причин.
В графе 20 указывается: состояние балансовых запасов на 01.01._____ год.
В графе 21 указывается: состояние забалансовых запасов на 01.01._____ год.
В графе 22 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: всего А+В+С1.
В графе 23 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: всего С2.
В графе 24 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: дата утверждения и номер протокола.
В графе 25 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: группа сложности.
В графе 26 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: проектные потери при добыче, %.
В графе 27 указываются: балансовые запасы, утвержденные Государственной комиссией по запасам или межрегиональной комиссией по запасам: проектные потери при разубоживании, %.
В графе 28 указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: всеми запасами.
В графе 29 указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: в проектных контурах отработки.
Приложение 4 к Правилам
представления недропользователями
геологических отчетов и отчетов
о добытых твердых полезных
ископаемых, общераспространенных
полезных ископаемых, а также
отчета о добытых драгоценных
металлах и драгоценных камнях
Форма предназначенная для сбора административных данных
Приложение __ к приказу/
постановлению
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
от "___"________20_ года
№ _______________
Представляется ___________________________
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе _______________________
Отчет о добытых общераспространенных полезных ископаемых, составленный по стандарту Казахстанского кодекса публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах за отчетный период 20____

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи -ресурстар министрінің 21.05.2020 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 3-КІ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________.
Ұсынатын тұлғалардың аясы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: кен іздеушілікке лицензия берген жергілікті атқарушы органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
20 жылғы "____" "________"
1. Жеке тұлғаның атауы: __________________________________
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі: _____________________________
3. Объектінің орналасқан жері ____________________________ (облыс, аудан)
4. Координаттары _______________________________________
5. Алаңы: _______ гектар
Кен іздеушілік объектісі (кен орны) Кен іздеушілік объектісінің генетикалық түрі (кен орнының)
Қосымшалары бар, кен іздеушілікке арналған лицензияның нөмірі және берілген күні
Пайдалы қазбаның орташа құрамы, өлшем бірлігі
"О" паспортында есепке алынған қорлар
Өндіру
Көлемі, өлшем бірлігі
Массасы, өлшем бірлігі
Бағалы металдар, өлшем бірлігі
Асыл тастар, өлшем бірлігі
6
7
8
9
10
11
12
Басшы: _______________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)                  (қолы)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Орындаған: ___________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)            (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі: ______________________________________________
"Өндірілген бағалы металдар
және асыл тастар туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинау
үшін арналған нысанға
қосымша
"Өндірілген бағалы металдар және асыл тастар туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде түсініктеме
1-бағанда жеке тұлғаның атауы көрсетіледі.
2-бағанда жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3-бағанда кен іздеушілік объектісі орналасқан облыс пен аудан көрсетіледі.
4-бағанда кен іздеушілік объектісі орналасқан координаттар көрсетіледі.
5-бағанда кен іздеушілік объектісінің алаңы гектармен көрсетіледі.
6-бағанда кен іздеушілік объектісінің немесе кен орнының атауы және кен іздеушілік объектісінің немесе кен орнының генетикалық түрі көрсетіледі.
7-бағанда кен іздеушілікке арналған лицензияның нөмірі, берілген күні және лицензия қосымшаларының нөмірі мен берілген күні көрсетіледі.
8-бағанда пайдалы қазбаның орташа құрамы көрсетіледі.
9-бағанда "О" паспортында есепке алынған қорлар лицензия берілген көлемде көрсетіледі.
10-бағанда "О" паспортында есепке алынған қорлар массасы көрсетіледі.
11-бағанда есепті жылы өндірілген бағалы металдардың саны көрсетіледі.
12-бағанда есепті жылы өндірілген асыл тастардың саны көрсетіледі.

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.05.2020 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 3-СТ.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20__года.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в местный исполнительный орган области, выдавшему лицензию на старательство.
Срок представления: ежегодно не позднее 30 января года следующего за отчетным годом.
"___"_________20__год
1. Название физического лица: ___________________________
2. Индивидуальный идентификационный номер: ___________
3. Местонахождение объекта: ____________________________ (область, район)
4. Координаты: __
5. Площадь:_______гектар
Старательский объект (месторождение); Генетический тип старательского объекта (месторождения)
Номер и дата выдачи лицензии на старательство с дополнениями
Среднее содержание полезного ископаемого, единица измерения
Запасы, учтенные паспортом "О"
Добыча
Объем,
Единица измерения
Масса,
единица измерения
Драгоценные металлы,
единица измерения
Драгоценные камни,
единица измерения
6
7
8
9
10
11
12
Руководитель: __________________________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Исполнитель: __________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Номер телефона исполнителя: ____________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о добытых драгоценных
металлах и драгоценных камнях"
Пояснение по заполнению формы "Отчет о добытых драгоценных металлах и драгоценных камнях"
В графе 1 указывается название физического лица;
в графе 2 указывается индивидуальный идентификационный номер для физического лица;
в графе 3 указывается район и область расположения старательского объекта;
в графе 4 указываются координаты расположения старательского объекта;
в графе 5 указывается площадь старательского объекта в гектарах;
в графе 6 указывается название (при наличии) старательского объекта или месторождения, генетический тип старательского объекта или месторождения.
в графе 7 указываются номер, дата выдачи лицензии и существующие номера с датами выдачи дополнений к лицензии;
в графе 8 указываются среднее содержание полезного ископаемого;
в графе 9 указываются запасы, учтенные паспортом "О" в объемах, на которые выдана лицензия;
в графе 10 указываются запасы, учтенные паспортом "О" в массе;
в графе 11 указывается количество добытых драгоценных металлов за отчетный год;
в графе 12 указывается количество добытых драгоценных камней за отчетный год.