Жер қойнауын пайдаланушыны бақылаудың өзгеруі туралы хабарламаның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 193 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 18 маусымда № 17086 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертуі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 47-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдаланушыны бақылаудың өзгеруі туралы хабарламаның нысаны бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_________________Б. Сұлтанов
2018 жылғы 1 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________Т. Сүлейменов
2018 жылғы 31 мамыр
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 18 мамырдағы
№ 193 бұйрығымен
бекітілге
Нысан
Жер қойнауын пайдаланушыны бақылаудың өзгеруі туралы хабарлама
2018 жылғы "___" ______________
Жер қойнауын пайдалану құқығына (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестерге)
ие жер қойнауын пайдаланушы
________________________________________________________
(заңды тұлға атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Жер қойнауын пайдаланушыны бақылаудың өзгеруі туралы хабарлайды.
п/н
Мәліметтер санаты
Мәлімет
Бақылауды жоғалтқан немесе бақылауды алған тұлға, мемлекет немесе ұйым туралы мәліметтер
1.
жеке тұлғалар үшін - алушының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы
2.
заңды тұлғалар үшін - аты, оның орналасқан жері, мемлекеттік тиесілігін көрсету
3.
мемлекет үшін - мемлекеттің толық атауы, мемлекеттің мүдделерін білдіретін мемлекеттік органның атауы және орналасқан жері
Сатып алынған (жоғалған) бақылау нысаны мен тәсілі туралы мәліметтер
1.
Тікелей бақылау

Об утверждении формы уведомления об изменении контроля над недропользователем
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 193. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2018 года № 17086.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 29.06.2018.
В соответствии с пунктом 3 статьи 47 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму уведомления об изменении контроля над недропользователем.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________________Б. Султанов
1 июня 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
________________Т. Сулейменов
31 мая 2018 года
Утверждена
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 18 мая 2018 года №193
Форма
Уведомление об изменении контроля над недропользователем
"___" ______________20__года
Недропользователь, _______________________________________________________
(наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер)
обладающий правом недропользования (долей в праве недропользования) по
контракту ___________ уведомляет об изменении контроля над недропользователем.
п/н
Категория сведений
Сведение
Сведения о лице, государстве или организации, утратившем или получившем контроль)
1.
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) приобретателя, место жительства, гражданство
2.
для юридических лиц – наименование, место нахождения, указание на государственную принадлежность
3.
для государства – полное название государства, наименование и место нахождения государственного органа, представляющего интересы государства
Форма и способ контроля, а также основание утраты или приобретения контроля.
1.
Прямой контроль:

1)
заңды тұлғаға немесе өзге ұйымға қатысу құқығының жиырма бес пайыздан астамын иелену (қатысу үлесіне құқық, акцияларға, пайларға және меншік құқығын растайтын немесе акцияларға немесе пайларға ауыстырылатын бағалы қағаздарды қоса алғанда, үлестік қатысудың басқа да нысандары)
2)
ұйымның жоғары басқару органында барлық дауыстың жиырма бес пайыздан астамымен дауыс беру құқығына ие болу
3)
жер қойнауын пайдаланушының бөлінетін таза кірісінің жиырма бес пайыздан астамын алу
4)
шартқа сәйкес немесе Қазақстан Республикасы заңының негізінде басқа ұйымның шешімін айқындау құқығына ие болу
2.
Жанама бақылау
1)
тұлғаның, ұйымның өз араларында тікелей бақылау болатын үшінші ұйым (үшінші ұйымдар) арқылы басқа ұйымды бақылау мүмкіндігі
2)
Бақылауды жоғалту немесе сатып алу негізі (құжаттар деректемелерін көрсете отырып)
3)
Бақылаудың өзгеру күні
__________________________________________________________________
Жер қойнауын пайдаланушының немесе уәкілетті адамның (өкіл өтініш берген
жағдайда өкілеттікті куәландыратын тиiстi түрде ресiмделген құжат қоса
беріледi) тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), лауазымы және қолы
Мөр орыны

1)
владение более чем двадцатью пятью процентами права на участие в юридическом лице или иной организации (право на долю участия, право собственности на акции, паи и другие формы долевого участия, включая ценные бумаги, подтверждающие право собственности или конвертируемые в акции или паи)
2)
обладание правом голосовать более чем двадцатью пятью процентами от всех голосов в высшем органе управления организации
3)
получение более двадцати пяти процентов от распределяемого чистого дохода недропользователя
4)
обладание правом определять решения другой организации в соответствии с договором или на основании закона Республики Казахстан
2.
Косвенный контроль:
1)
возможность лица, организации контролировать другую организацию через третью организацию (третьи организации), между которыми существует прямой контроль
2)
основание утраты или приобретения контроля (с указанием реквизитов документов)
3)
дата изменения контроля
__________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность и подпись недропользователя или уполномоченного лица (в случае
направления уведомления представителем, прикладывается надлежаще оформленный
документ, удостоверяющий полномочия)
Место печати (при наличии)