"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 30 мамырдағы № 44/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 маусымда № 17125 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 06.05.2020 № 34/қе (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 30 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11360 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 9 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген "Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және сату бойынша қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап:
лицензияны беру – 15 жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу – 3 жұмыс күні;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап олардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен (болған жағдайда) және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 30 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 мая 2018 года № 44/нс. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2018 года № 17125. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 06.05.2020 № 34/қе (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 30 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11360, опубликован 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
Заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал:
выдача лицензии - 15 рабочих дней;
переоформление лицензии - 3 рабочих дня;
выдача дубликата лицензии - 2 рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента сдачи пакета документов проверяет их полноту.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"В случае обращения за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью (при его наличии) и подписью уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар ) көрсетіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін жекеленген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады, ол:
лицензия беру үшін – 20 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
лицензияны қайта ресімдеу үшін – 2 АЕК-ті;
лицензияның телнұсқасын беру үшін – 20 АЕК-ті құрайды.
Портал арқылы жүгінген кезде төлем "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10473 тіркелген) жедел-iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
11-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті берушінің сенім телефоны: 8 (7172) 76-49-16.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-48, 76-49-47, 76-49-44, 76-49-43.";
аталған бұйрықпен бекітілген "Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге және өткізуге (оның ішінде өзге де жолдармен беруге) лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатели).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", который составляет: за выдачу лицензии - 20 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
за переоформление лицензии - 2 МРП;
за выдачу дубликата лицензии - 20 МРП.
При обращении через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, утвержденным приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10473);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
Заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
часть четвертую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Телефон доверия услугодателя: 8 (7172) 76-49-16.";
Заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-48, 76-49-47, 76-49-44, 76-49-43.";
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
Заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:

"17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-48, 76-49-47, 76-49-44, 76-49-43.";
аталған бұйрықпен бекітілген "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап – 8 жұмыс күні.
Арнайы техникалық құралдардың үлгілерін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап олардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру не осы стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен (болған жағдайда) және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-48, 76-49-47, 76-49-44, 76-49-43.";
в стандарте государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" (далее – государственная услуга).";
Заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал – 8 рабочих дней.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя (при обращении на портал). Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента сдачи пакета документов проверяет их полноту.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результатом оказания государственной услуги являются выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным в пункте 10 настоящего стандарта.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"В случае обращения за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью (при его наличии) и подписью уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетіледі.
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
11-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті берушінің сенім телефоны: 8 (7172) 76-49-16.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-48, 76-49-47, 76-49-44, 76-49-43.";
стандарттың қосымшасы аталған бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
Заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
часть четвертую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Телефон доверия услугодателя: 8 (7172) 76-49-16.";
Заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-48, 76-49-47, 76-49-44, 76-49-43.";
приложение к стандарту изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами" (далее – государственная услуга).";
Заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:

"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап – 8 жұмыс күні.
Шифрлау (криптографиялық) құралдардың үлгілерін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап олардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру не осы стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен (болған жағдайда) және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетіледі.
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал – 8 рабочих дней.
Срок предоставления образцов шифровальных (криптографических) средств составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя (при обращении на портал). Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента сдачи пакета документов проверяет их полноту.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результатом оказания государственной услуги является выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным в пункте 10 настоящего стандарта.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"В случае обращения за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью (при его наличии) и подписью уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
11-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті берушінің сенім телефоны: 8 (7172) 76-49-16.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-48, 76-49-47, 76-49-44, 76-49-43.";
стандарттың қосымшасы аталған бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген сәттен бастап – 5 жұмыс күні.
Тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда – тауардың үлгісі ұсынылған күннен бастап , күнтізбелік 30 күн. Тауардың үлгісін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) – 5 жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап олардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытындыны беру не осы стандарттың 9-1-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанында ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен (болған жағдайда) және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
Заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
часть четвертую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Телефон доверия услугодателя: 8 (7172) 76-49-16.";
Заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 76-49-49, 76-49-48, 76-49-47, 76-49-44, 76-49-43.";
приложение к стандарту изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
Заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении через портал – 5 рабочих дней.
При необходимости предоставлении образца товара - 30 календарных дней со дня предоставления образца товара. Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в "личный кабинет" услугополучателя (при обращении на портал).
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента сдачи пакета документов проверяет их полноту.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результатом оказания государственной услуги является выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным в пункте 9-1 настоящего стандарта.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"В случае обращения за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью (при его наличии) и подписью уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақпарат және киберқауіпсіздік қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ақпарат және киберқауіпсіздік қызметіне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
К. Мәсімов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
__________________ Д. Абаев
2018 жылғы 6 маусым
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 44/қе бұйрығына
1-қосымша
"Үшінші елдермен сауда-
саттықта тарифтік емес реттеу
шаралары қолданылатын
ақпаратты жасырын алуға
арналған арнайы техникалық
құралдарды әкелуге, әкетуге
және олардың транзитіне
қорытынды (рұқсат беру
құжатын) беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегi, аты,
әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Өтініш
Мынадай арнайы техникалық құралдарды________________________________
(тауарды алып жүру түрін көрсету: әкелу,
_____________________________________________________________________
әкету,уақытша әкелу, уақытша әкету, тасымалдау)
қорытынды (рұқсат беру құжатын) беруді сұраймын:
Р/с№
Бұйымның құрамы көрсетілген оның атауы
Моделі
Зауыттық нөмірі
Сериялық нөмірі
Саны
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды
Бірыңғай тізбенің
2.17-бөлімінен
1.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін және (немесе)
бизнес сәйкестендіру нөмірін көрсету ___________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы _________________________
________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайы ______________________
______________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының телефондары, факсы, электрондық поштасы
______________________________________________________________________
Алушы/жөнелтуші ______________________________________________________
(әріптес ұйымның толық ресми атауын және толық мекенжайын көрсету.
Бұл ретте алушы ретінде көрсетілетін қызметті алушыдан тауарға құқық алатын
тұлға, ал жөнелтуші ретінде - көрсетілетін қызметті алушыға осы құқықты
беретін тұлға көрсетіледі) Межелі/жөнелту елі __________________________________
(межелі және жөнелту түпкі орны болып табылатын елдің атауын көрсету)
Транзит елі __________________________________________________________
(транзитпен өткізген жағдайда, аумағында транзит жүзеге асырылатын
Еуразиялық экономикалық одағына мүше мемлекеттің атауын көрсету)
Әкелу/әкету мақсаты _________________________________________________
(тауарды әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету мақсатын көрсету)
Уақытша әкелу/әкету мерзімі___________________________________________
(уақытша әкелінетін/әкетілетін жағдайда, тауарларды уақытша әкелу немесе
уақытша әкету жөніндегі міндеттеме қолданысының аяқталу күнін көрсету)
Негіздеме ___________________________________________________________
(мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіздеме болатын құжаттарды және олардың
деректемелерін - сыртқы сауда шартын (келісімшартын), оған қосымшаны және
(немесе) толықтыруды және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де
құжатты көрсету)
Қосымша ақпарат ____________________________________________________
(өтініштің басқа жолдарындағы ақпаратты айқындайтын қосымша
_________________________________________________________________________
мәліметтерді, қажет болған жағдайда, осыдан бұрын берілген арнайы техникалық
__________________________________________________________________________
құралдарды әкелуге және әкетуге қорытындының (рұқсат беретін құжаттың)
__________________________________________________________________________
деректемелерін, сондай-ақ тауардың құны және қосымша берілетін құжаттар, оның
ішінде _______________________________________________ парақ қоса берiлiп отыр.
тауардың фотографиялық суреті туралы ақпаратты көрсету) (оның ішінде жазбаша көрсету)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________________ ____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны             Толтырылған күні 20__ жылғы "___"_________
(болған жағдайда)
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен байланыстыратын тұлға:
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының орындаушысы – тұлғаның тегi,
аты, әкесiнiң аты, телефоны, электрондық поштасы)
Өтiнiш 20__ жылғы "__"__________ ___сағат___минутта қарауға қабылданды
__________________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 44/қе бұйрығына
2-қосымша
"Үшінші елдермен сауда
саттықта тарифтік емес реттеу
шаралары қолданылатын
шифрлау (криптографиялық)
құралдарын әкелуге, әкетуге
және олардың транзитіне
қорытынды (рұқсат беру
құжатын) беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы немесе тегi, аты,
әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Өтініш
Мынадай арнайы техникалық құралдарды______________________________________
(тауарды алып жүру түрін көрсету: әкелу,
__________________________________________________________________________
әкету,уақытша әкелу, уақытша әкету, тасымалдау) қорытынды
(рұқсат беру құжатын) беруді сұраймын:
Р/с№
Бұйымның құрамы көрсетілген оның атауы
Моделі
Зауыттық нөмірі
Сериялық нөмірі
Саны
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды
Бірыңғай тізбенің

2. Службе информации и кибербезопасности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, курирующего деятельность Службы информации и кибербезопасности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
К. Масимов
СОГЛАСОВАН
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________ Д. Абаев
6 июня 2018 года
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 30 мая 2018 года № 44/нс
Приложение к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения (разрешительного
документа) на ввоз, вывоз и транзит
специальных технических средств,
предназначенных для негласного получения
информации, к которым применяются меры
нетарифного регулирования в торговле с
третьими странами"
Форма
В__________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от__________________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия имя отчество (при его наличии) услугополучателя)
Заявление
Прошу выдать заключение (разрешительный документ) на
_____________________________________________________________________________
(указать вид перемещения товара: ввоз, вывоз, временный ввоз, временный вывоз, транзит)
следующих специальных технических средств:
п/п
Наименование изделия с указанием его состава
Модель
Завод-ской номер
Серийный номер
Коли-чество
Код единой Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Евразийского экономического союза из раздела 2.17 Единого перечня
1.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
услугополучателя ____________________________________________________________
Юридический адрес услугополучателя __________________________________________
____________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Фактический адрес услугополучателя ___________________________________________
____________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Телефоны, факс, электронная почта услугополучателя______________________________
_____________________________________________________________________________
Получатель/Отправитель _______________________________________________________
(указать полное официальное наименование и полный адрес организации-партнера. При
этом в качестве получателя указывается лицо, получающее от услугополучателя права на
товар, а в качестве отправителя – лицо, передающее такие права услугополучателю)
Страна назначения/отправления _________________________________________________
(указать название страны, являющейся конечным пунктом назначения и отправления)
Страна транзита_______________________________________________________________
(в случае транзита указать название государства-члена Евразийского экономического
союза, по территории которого будет осуществляться транзит)
Цель ввоза/вывоза _____________________________________________________________
(указать назначение ввоза, вывоза, временного ввоза, временного вывоза товаров)
Срок временного ввоза/вывоза ___________________________________________________
(в случае временного ввоза/вывоза указать дату завершения действия обязательств по
временному ввозу или временному вывозу товаров)
Основание ________________________________________________________________
(указать документы и их реквизиты, являющиеся основанием для оказания государственной
услуги – внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или) дополнение к нему, и
(или) иной документ, подтверждающий намерения сторон)
Дополнительная информация _________________________________________________
(указать дополнительные сведения, уточняющие информацию других строк заявления,
в _________________________________________________________________________
случае необходимости, реквизиты ранее выданного заключения (разрешительного
___________________________________________________________________________
документа) на ввоз и вывоз специальных технических средств, а также информацию о
____________________________________________________________________________
стоимости товара и прилагаемых документах, в том числе о фотографических изображениях
______________________________________________________________________________
товара
Прилагается ________________________________ листов
(в том числе указать прописью)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам оказания государственной услуги; все
прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при оказании государственной услуги.
Руководитель __________________             ____________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати                  Дата заполнения "___"____________20__ года
(в случае наличия)
Контактное лицо услугополучателя: ____________________________________
(указать фамилию и инициалы, телефон, электронную почту лица-исполнителя услугополучателя)
Заявление принято к рассмотрению "____" ________20__года в ___ часов ___
минут_________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего заявление)
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 30 мая 2018 года № 44/нс
Приложение к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения (разрешительного
документа) на ввоз, вывоз и транзит
шифровальных (криптографических) средств, к
которым применяются меры нетарифного
регулирования в торговле с третьими странами"
Форма
В_________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от_________________________________________________________________________
(полное наименование или фамилия имя отчество (при его наличии) услугополучателя)
Заявление
Прошу выдать заключение (разрешительный документ) на
__________________________________________________ следующих товаров,
(указать вид перемещения товара: ввоз, вывоз, временный ввоз, временный вывоз, транзит)
содержащих шифровальные (криптографические) средства:
п/п
Наименование изделия с указанием его состава
Модель
Заводской номер
Серийный номер
Коли-чество
Код единой Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Евразийского экономического союза

2.19-бөлімінен
2.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін және (немесе) бизнес
сәйкестендіру нөмірін көрсету ___________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайы _________________________
________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының нақты мекенжайы _______________________
_______________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Көрсетілетін қызметті алушының телефондары, факсы, электрондық поштасы_______________________________________________________
Алушы/жөнелтуші ______________________________________________________
(әріптес ұйымның толық ресми атауын және толық мекенжайын көрсету.
Бұл ретте алушы ретінде көрсетілетін қызметті алушыдан тауарға құқық алатын
тұлға, ал жөнелтуші ретінде - көрсетілетін қызметті алушыға осы құқықты
беретін тұлға көрсетіледі)
Межелі/жөнелту елі __________________________________________________
(межелі және жөнелту түпкі орны болып табылатын елдің атауын көрсету)
Транзит елі __________________________________________________________
(транзитпен өткізген жағдайда, аумағында транзит жүзеге асырылатын
Еуразиялық экономикалық одағына мүше мемлекеттің атауын көрсету)
Әкелу/әкету мақсаты _________________________________________________
(тауарды әкелу, әкету, уақытша әкелу, уақытша әкету мақсатын көрсету)
Уақытша әкелу/әкету мерзімі___________________________________________
(уақытша әкелінетін/әкетілетін жағдайда, тауарларды уақытша әкелу немесе
уақытша әкету жөніндегі міндеттеме қолданысының аяқталу күнін көрсету)
Негіздеме ___________________________________________________________
(мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіздеме болатын құжаттарды және
олардың деректемелерін - сыртқы сауда шартын (келісімшартын), оған қосымшаны
және (немесе) толықтыруды және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын
өзге де құжатты көрсету) Тауарды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына
жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытындының деректемелері
__________________________________________________________________________
(тиісті қорытындының тіркеу нөмірін және берілген күнін көрсету, ұйымдар шифрлау
құралдарын өз мұқтаждықтарын қамтамасыз ету мақсатында
әкелген жағдайда толтырылады)
Қосымша ақпарат ____________________________________________________
(өтініштің басқа жолдарындағы ақпаратты айқындайтын қосымша
__________________________________________________________________________
мәліметтерді, қажет болған жағдайда, осыдан бұрын берілген арнайы техникалық
__________________________________________________________________________
құралдарды әкелуге және әкетуге қорытындының (рұқсат беретін құжаттың)
__________________________________________________________________________
деректемелерін, сондай-ақ тауардың құны және қосымша берілетін құжаттар, оның ішінде
_______________________________________________ парақ қоса берiлiп отыр.
тауардың фотографиялық суреті туралы ақпаратты көрсету)
(оның ішінде жазбаша көрсету)
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ______________________ _____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны             Толтырылған күні 20__ жылғы "___"_________
(болған жағдайда)
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен байланыстыратын тұлға:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының орындаушысы – тұлғаның тегi, аты,
әкесiнiң аты, телефоны, электрондық поштасы)
Өтiнiш 20__ жылғы "__"__________ ___сағат___минутта қарауға қабылданды
__________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)

из раздела 2.19 Единого перечня
2.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
услугополучателя ____________________________________________________________
Юридический адрес услугополучателя __________________________________________
____________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Фактический адрес услугополучателя ___________________________________________
___________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны, факс, электронная почта услугополучателя _____________________________
____________________________________________________________________________
Получатель/Отправитель ______________________________________________________
(указать полное официальное наименование и полный адрес организации-партнера.
При этом в качестве получателя указывается лицо, получающее от услугополучателя
права на товар, а в качестве отправителя – лицо, передающее такие права услугополучателю)
Страна назначения/отправления ________________________________________________
(указать название страны, являющейся конечным пунктом назначения/отправления)
Страна транзита______________________________________________________________
(в случае транзита указать название государства-члена Евразийского экономического союза,
по территории которого будет осуществляться транзит)
Цель ввоза/вывоза ______________________________________________________________
(указать назначение ввоза, вывоза, временного ввоза, временного вывоза товаров)
Срок временного ввоза/вывоза ___________________________________________________
(в случае временного ввоза/вывоза указать дату завершения действия обязательств по
временному ввозу или временному вывозу товаров)
Основание ____________________________________________________________________
(указать документы и их реквизиты, являющиеся основанием для оказания государственной
услуги – внешнеторговый договор (контракт), приложение и (или) дополнение к нему, и
(или) иной документ, подтверждающий намерения сторон) Реквизиты заключения по
техническому исследованию товара на предмет отнесения к средствам криптографической
защиты информации ____________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(указать регистрационный номер и дату выдачи соответствующего заключения, заполняется
______________________________________________________________________________
в случае ввоза шифровальных средств для обеспечения собственных нужд организаций)
Дополнительная информация ____________________________________________________
(указать дополнительные сведения, уточняющие
______________________________________________________________________________
информацию других строк заявления, в случае необходимости, реквизиты ранее выданного
______________________________________________________________________________
заключения (разрешительного документа) на ввоз и вывоз шифровальных
_______________________________________________________________________________
(криптографических) средств, а также информацию о стоимости товара и прилагаемых
_______________________________________________________________________________
документах, в том числе о фотографических изображениях товара
Прилагается ________________________________ листов
(в том числе указать прописью)
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами
и на них может быть направлена любая информация по вопросам оказания государственной
услуги; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными; заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при оказании государственной услуги.
Руководитель __________________             _____________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати                         Дата заполнения "___"____________20__ года
(в случае наличия)
Контактное лицо услугополучателя: ____________________________________
(указать фамилию и инициалы, телефон, электронную почту лица-исполнителя услугополучателя)
Заявление принято к рассмотрению "____" ________20__года в ___ часов ___
минут__________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего заявление)